Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Majdan polskich pieniędzy

Posted by Marucha w dniu 2014-03-21 (Piątek)

Coraz więcej ludzi samodzielnie myślących pyta się jak 600 milionów PLN z kont Amber Gold mogło przepaść bez śladu, jak Boeing 777 Malaysia Airlines. Czytelnicy prosili więc nas o zsumowanie wątku Amber Gold / OLT Express / AeroSvit / Ihor Kołomojski.

Cały świat szuka aktualnie Boeinga 777 Malaysia Airlines, który przepadł bez śladu, tak jakby rozpłynął się w powietrzu. Już nikt nie szuka kasy Amber Gold, która też rozpłynęła się bez śladu w powietrzu.

O tropie Ihora Kołomojskiego w OLT Express / Amber Gold pisaliśmy już półtora roku temu, kiedy rozpadła się ta piramida finansowo-lotnicza. Od tego czasu Ihor Kołomojski stał się czołowym finansistą „spontanicznej obywatelskiej” rewolucji na Majdanie i w nagrodę otrzymał fotel gubernatora okręgu Dniepropetrowska:

http://monsieurb.neon24.pl/post/106695,kolomojski-przejmuje-wladze

A aferze Amber Gold wciska się nam oficjalnie tyle, że została ona zmontowana przez 28-o letniego prowincjonalnego oszusta Marcina P. [wg. Wikipedii: Marcin Plichta – admin], który według raportu ekspertów finansowych z Ernst&Young przygotowanego dla prokuratora „działał sam”. Marcin P. siedzi w więzieniu i trzyma gębę na kłódkę.

My jakoś w tą piękną bajkę nie wierzymy, jako że Amber Gold był dosyć skomplikowanym przekrętem a sam Marcin P., który „działał sam” był zbyt dobrze chroniony przez wymiar sprawiedliwości. W pewnym momencie mówiło się nawet o zaangażowaniu Agencji Wywiadu w Amber Gold, co patrząc na rozwój sytuacji na Ukrainie może mieć coraz więcej sensu. Putin może mieć rację.

Ukraiński oligarcha Ihor Kołomojski spełnia warunki wyjściowe: w momencie powstawania Amber Gold, Kolomojski stał na czele imperium bankowo-lotniczego na Ukrainie (i nie tylko) i jako człowiek klanu pięknej kleptomanki Julii, miał na pieńku z Janukowiczem:

http://monsieurb.neon24.pl/post/106448,julia-i-jej-polska-pralnia

Kołomojski znał też doskonale Polskę, zainwestował już u nas trochę kasy w żelazostopach na Śląsku (poprzez słupy) i planował nawet otworzyć w Polsce swój własny bank.Człowiekiem na Polskę Kołomojskiego był wtedy były płetwonurek wojskowy posługujący się dokumentami na nazwisko Jarosław Kaczyński:

http://monsieurb.neon24.pl/post/106527,majdan-gold-sp-z-o-o

Po wygranych wyborach prezydenckich na początku 2010 roku, Wiktor Janukowicz zajął się nie tylko samą piękną kleptomanką Julią ale też jej kolegami oligarchami.

Dla Kołomojskiego oznaczało to kłopoty w swoim imperium bankowo-lotniczym. Faktycznie linia lotnicza AeroSvit, którą Kołomojski odkupił od izraelskiego inwestora, zaczęła mieć duże problemy. Plan uratowania AeroSvitu zakładał połączenie się z polskim LOT-em (tak jak Polpharma Jerzego Staraka miała połączyć się z węgierskim Gedeonem Richterem, po tym jak bracia Kaczyńscy doszli do władzy).

Kołomojski zaczął najpierw kupować małe skandynawskie linie lotnicze, w jednej z nich (Cimber) posadził w radzie nadzorczej kontrowersyjnego byłego członka zarządu LOT-u, Piotra Ikanowicza:

http://netposten.dk/omxnews_attachments/Bios_new%20candidates_300811.pdf

Ludzie Kolomojskiego uaktywnili się także w spółce pracowniczej LOT. Następnie na polskim niebie pojawił się OLT Express, którego samolot z radością ciągali po lotnisku w Gdańsku czołowi burłacy z Platformy Obywatelskiej. Chyba nie za friko?

Jak przyciągali Ukrainę do Unii Europejskiej

OLT Express miał powalić LOT na kolana i wymusić połączenie LOT najpierw z OLT a następnie z AeroSvitem, w ramach polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej, nad którą cmokali by z podziwu eksperci w TVN24 i „Wyborczej”.

Kołomojski nie potrzebowałby nawet większościowej kontroli nad LOT-em, jest znany z tego, że próbuje uprawiać mobbing w radach nadzorczych i wpychać tam siłą swoich ludzi. Jego celem jest przejmowanie kontroli bez płacenia za to kasy.

Niestety AeroSvit padł w międzyczasie. Padł też OLT Express. Ale w Amber Gold było wystarczająco dużo kasy do tego aby sfinansować pewne straty operacyjne. Władimir Putin mówił w rosyjskiej telewizji, że Polacy finansowali rewolucyjne grupy na Majdanie. Ciekawe czy klienci Amber Gold dostaną medale od nowych ukraińskich władz, których nikt nie wybierał?

Spontaniczna demokratyczna obywatelska rewolucja swoje kosztuje:

http://monsieurb.neon24.pl

Komentarzy 6 to “Majdan polskich pieniędzy”

 1. 25godzina said

  Projekt Judeopolonia 2.0 czyli Judeokraina od Bałtyku po Morze Czarne, od Odry po Dniepr?

 2. RomanK said

  Drobne sprostowanie panie 25 godz, od Baltyku Sinego przez Czarne do Czerwonego..
  Chazaria Magna

 3. 25godzina said

  @RomanK o Ile Izrael za te 10 lat będzie ciągle istniał, ale tak na to wygląda.

 4. wiesdomar said

  Kołomojski to żyd z izraelskim paszportem. Zapewne ma ich kilka, w zależnosci od potrzeb.

 5. MatkaPolka said

  Tajemnicza Julia
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajemnicza-julia-2013-11

  Julia Tymoszeko show – to kolejny epizod żydowskiego przedstawienia z podziałem na role, a także walk różnych frakcji żydowskich o panowanie nad Ukrainą.
  Analiza genealogii „pięknej Julii” wskazuje, że co najmniej jej ojciec był rosyjskim żydem.

  BIOGRAFIA JULII TYMOSZENKO: ROZDZIAŁ I

  Julia Wołodymirowna Hrihyan urodziła się w Dniepropietrowsku, na Ukrainie, w sowieckim mieście przemysłowym w dużej mierze zamieszkanym przez rosyjskich przesiedleńców. Jest częścią trzeciej generacji „Klanu z Dniepropietrowska”, dzieci naukowców i działaczy sowieckich, którzy zasiedlili to miasto w XX wieku, zwłaszcza po wojnie. Spośród nich wyróżniają się między innymi: Wiktor Pinczuk, Ołeksandr Turchynov i Siergiej Tigipko.

  Genealogia Tymoszenko, jak też jej współczesna kariera, stała się czymś w rodzaju mitycznego kamienia filozoficznego nowoczesnej Ukrainy, ale stosunkowo łatwo jest dobrać się do sekretów znajdujących się w warstwach przeszłości, mimo zawoalowania ich różnymi tanimi świecidełkami. Jej ojciec, Włodzimierz A. Hrihyan, był rosyjskim żydem z Besarabii (a nie z Armenii, jak to często pisano).

  Jej dziadek, Abram K. Kapitelman, początkowo nauczyciel, brał udział w inwazji Armii Czerwonej na Zachodnią Ukrainę celem ustanowienia marionetkowego reżimu żydowskiego w Stanisławowie. Potem imał się różnych ról akademickich, aż w 1940 został naznaczony na dyrektora szkoły średniej. Zginął w walkach z Niemcami w 1944 roku.

  Jego żona, Maria Hrihyan, pochodziła z rodziny robotniczej, to córka Józefa Hryihyana, którym udało się zdobyć obywatelstwo łotewskie, a zatem podjął pracę i osiedlił się poza Strefą Osadnictwa żydów w Rosji.

  Jego rzekome łotewskie pochodzenie i późniejsze uwięzienie przez Sowietów pozwoliło Marii i jej synowi – Włodzimierzowi, ojcu Julii – uciec przed niemiecką eksterminacją żydów w okupowanej Ukrainie.

  tymoshenkocase.com/the-biography-of-yulia-tymoshenko-chapter-one-before-the-beginning/

  Julia jest powiązana z wieloma przypadkami niewyjaśnionych zgonów.

  Julia opowiada się za tym, aby Ukraina zacieśniała więzi z Unią Europejską.
  Ukraina, jako kraj okupowany przez żydów, znajduje się między przysłowiowym „młotem a kowadłem”. Z jednej strony reżim Szełomowa naciska na zbliżenie międzypaństwowe i przywrócenie sowieckiej strefy wpływów, z drugiej żydzi unijni ciągną w swoją stronę. Piąta kolumna żydów ukraińskich rozgrywa swoją własną grę, jednak muszą ulec presji wyższych eszelonów synagogi szatana.

  Na razie Ukraina postanowiła nie podpisywać traktatu handlowego z Unią Europejską.

  Prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz, zdecydował się na to, że „bliżej mu do Moskwy, jako przewodnikowi bloku handlowego”. Szełomow od dawna rozgrywa swe gry „zastraszania” Ukrainy, grożąc odcięciem dostaw energii. Jednocześnie żydowska wspólnota europejska również stosuje „zastraszanie” Ukrainy.

  ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI UWAŻA UKRAINĘ ZA NIEZBĘDNY SKŁADNIK ROSJI.

  „Bez Ukrainy, Rosja przestaje być imperium, ale z Ukrainą nakłonioną do ustępstw, a następnie podporządkowaną, Rosja automatycznie staje się imperium”.

  Prezydent Janukowycz nakazał uwięzienie swego głównego rywala, lidera Pomarańczowych, Julię Tymoszenko.

  W 1988 r., Julia i jej mąż Ołeksandr Tymoszenko, otworzyli działalność w branży wideo z pomocą bogatego teścia, Giennadija Tymoszenko, który przewodniczył potem regionalnej sieci dystrybucyjnej filmów.

  Podobno biznes miał ścisły związek z produkcją filmów z pedofilią, a w ostatnim czasie wychodzi na jaw coraz więcej informacji o skali tego procederu zorganizowanego na Krymie. Początki sięgają jeszcze sowieckich czasów i pokazowego ośrodka dla młodzieży Artek.

  AFERA PEDOFILSKA Z DZIEĆMI Z UKRAINY

  Jeden z wielu linków:
  Chłopcy z Krymu

  aangirfan.blogspot.com/2013/11/boys-of-crimea

  W latach 1989 – 1991, Julia i jej mąż utworzyli większą firmę od tych produkcji wideo, o nazwie „Terminal”. Jednocześnie Julia była dyrektorem handlowym ośrodka dla młodzieży w Dniepropietrowsku pod nazwą „Terminal”.

  Na początku października 2009 roku, były premier, Wiktor Janukowycz, stwierdził, że członkowie konkurencyjnej partii, jakiej przewodniczyła ówczesna premier Ukrainy, Julia Tymoszenko, byli zamieszani w wykorzystywanie seksualne dzieci na letnim obozie dla dzieci na Krymie.

  Według Władimira Korniłowa, dyrektora ukraińskiego Centrum Studiów Eurazji:

  „Tymoszenko dołączył do skrzydła biznesowego Pawła Łazarenko, który został premierem Ukrainy. Dziś nie jest tajemnicą, gdyż jest to już część materiałów śledczych w wielu sprawach karnych dotyczących zabójstw na zlecenie, które miały miejsce na Ukrainie w latach 90-tych, że cały biznes stworzony przez Tymoszenko rozwinął się ze względu na posiadanie „kryszy” (kryminalny patronat), jakiego dostarczył Paweł Łazarenko”.

  Ukraińska ex-premier Tymoszenko może dostać dożywocie za „zlecanie morderstw”

  Według ustaleń śledztwa, premierzy Tymoszenko i Łazarenko zapłacili zabójcom Szczerbana 2,8 mln dolarów. Tymoszenko obecnie odsiaduje 7-letni wyrok za nadużycie władzy.

  rt.com/news/tymoshenko-murder-life-sentence-286/

  Posiadłość żyda Łazarenko w San Rafael, Marin Country, Kalifornia

  „Gdy jej korporacja Ukrainian Petroleum przekształciła się w United Energy Systems of Ukraine, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wielu jej konkurentów zaczęło nagle umierać jeden po drugim„.

 6. kafar44 said

  Ta RUDA SUKA UDAJE ZE JEST CHORA ?

Sorry, the comment form is closed at this time.