Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ukraina i współpraca wojskowo-techniczna Chin i Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-03-21 (Piątek)

Kryzys na Ukrainie jest przełomowy dla rozwoju stosunków politycznych między Rosją a krajami zachodnimi. Nie ma prawie żadnej nadziei na to, że kryzys zakończy się w najbliższej przyszłości. Ukraińska gospodarka jest zniszczona, aparat państwowy osłabiony, a problemy narodowe pogłębiły się.

Nawet jeśli ukraiński kryzys nieco ustąpi, Ukraina będzie źródłem problemów na wiele lat do przodu, zatruwając relacje między Rosją a Zachodem. Będzie to także miało prognozowane skutki dla rosyjskiej współpracy wojskowo-technicznej z Chinami.

W tej sytuacji kluczowe znaczenie dla Rosji ma wsparcie ze strony takich krajów, jak Chiny i Indie.

Obecnie Chiny są największym partnerem handlowym Rosji i zachowanie ścisłych kontaktów skazuje wszystkie zachodnie strategie nakierowane na izolację Rosji na niepowodzenie.

Główne skutki ukraińskiego kryzysu będą dotyczyły nie losów Ukrainy, lecz drogi, którą obierze Rosja. Najprawdopodobniej rozpoczyna się długi okres konfrontacji między Rosją a USA; walka z amerykańską presją stanie się naszym najważniejszym zadaniem, przerastającym inne względy. Zwiększy to znaczenie rosyjskiej współpracy wojskowo-technicznej z Chinami, które w najbliższym czasie ostatecznie zajmą miejsce głównego partnera w polityce zagranicznej Rosji.

Wcześniej na wspólne projekty wojskowo-techniczne państwa rosyjskiego z Chinami wpływały najróżniejsze czynniki: strategie polityki zagranicznej, bieżące relacje z Zachodem, zagrożenie wyciekiem technologii do Chin, zagrożenie chińską konkurencją na rynkach broni krajów trzecich. Ponadto, brano pod uwagę planowanie kryzysowe w przypadku mało prawdopodobnego, lecz hipotetycznie możliwego gwałtownego pogorszenia się stosunków dwustronnych. Zazwyczaj w związku z tymi względami Chiny miały bardziej ograniczony dostęp do rosyjskich technologii wojskowych, niż Indie.

W obecnej sytuacji Rosja będzie najprawdopodobniej usuwać warunki i ograniczenia, które wpływały na politykę w sferze eksportu broni. Rosja jest coraz bardziej zainteresowana szybkim rozwojem potencjału wojskowego innych krajów BRICS, zwłaszcza Chin. Gdy USA zamieniły się w główne źródło zagrożenia, w warunkach stopniowego rozwoju nowej wersji zimnej wojny, Rosja jest coraz bardziej zainteresowana szybkim wzmocnieniem potencjału uderzeniowego Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Szybki postęp w jej przezbrojeniu będzie oznaczał, że USA będą miały mniej sił i możliwości do wywierania presji na Rosję.

W przypadku negatywnego scenariusza rozwoju ukraińskiego kryzysu można się spodziewać rozszerzenia rosyjsko-chińskiej współpracy wojskowo-technicznej, obejmującej bardziej drażliwe sfery. Może to być projektowanie i budowa atomowych okrętów podwodnych i sprzętu dla nich; przekazanie niektórych typów sprzętu kosmicznego, w tym reaktorów atomowych dla aparatów kosmicznych, które od dawna cieszą się zainteresowaniem strony chińskiej; współpraca w tworzeniu systemów ostrzegania przed atakiem rakietowym itd.

Jednocześnie mogą zostać rozszerzone ramy współpracy wojskowo-technicznej z Indiami. W obecnych warunkach w interesie Rosji jest, aby państwa BRICS jak najszybciej stały się potężnymi i niezależnymi centrami siły ze znaczącym potencjałem wojskowym. Jeśli Rosja nie rozwiąże tego zadania, będzie musiała w pojedynkę stawiać czoła zachodniej presji.

Istnieją więc wszystkie przesłanki, aby spodziewać się pojawienia w bieżącym roku nowych obszernych inicjatyw w sferze współpracy wojskowo-technicznej między Rosją a Chinami i innymi państwami rozwijającymi się.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 29 to “Ukraina i współpraca wojskowo-techniczna Chin i Rosji”

 1. Czyli z powyższego pisanego otwartym językiem tekstu wyraźnie wynika, że najbardziej na konflikcie ukraińskim mogą zyskać i najprawdopodobniej zyskają Chiny: zero strat, zero jakiegokolwiek ryzyka, a same tylko potencjalne, niebagatelne korzyści!

 2. Griszka said

  @1
  Na Chiny cały czas ciśnie USA i jej sojusznicy. Wystarczy przestać spoglądać tylko przez pryzmat tego co się dzieje w Europie. Z tego konfliktu nie da się wyjść bez strat.

 3. Zerohero said

  Chiny są otoczone państwami nieprzyjaznym, ciągnącymi w stronę USA albo wręcz lennikami USA. Od morza są odcięte Japonią, Koreą, Tajwanem. USA wyrzuciły Chiny z Afryki. Chińczycy wiedzą, że Ameryka Chin się obawia. A jak Ameryka kogoś się obawai, to niszczy.

  Chińczycy cicho siedzą, uśmiechają się, ale wiedzą kto im na odcisk nadepnął i kto jest zagrożeniem nr. 1.

 4. szperacz Dyzio said


  połązcone siły antykrymskie

 5. buka said

  http://www.wykop.pl/link/1913434/chiny-nie-uznaja-przylaczenia-krymu-do-rosji

 6. Zerohero said

  Re 5, Buka

  Po pierwsze. Lepiej dać linka na źródło, a nie na żródło do źródła jakim jest portal Wykop.

  Po drugie… Wykop to prożydowski portal. Gdy ktoś tam rzucił tekst o oligarchach żydowskich na Ukrainie, to znalezisko zakopano, a komentarzy wyśmiewających „paranoje antyżydowskie” było nawet więcej niż głosów wykopujących artykuł. Oczywiście te komenatrze nie odnosiły się merytorycznie do tekstu. Jak ktoś jednoznacznie nie wyśmiewał artykułu, to był zaminusowany na śmierć (i jego komentarz robił się niewidoczny). A tutaj 1500 głosów na TAK, głosy potępienia, puste slogany. Czego się spodziewać po tłuszczy, która czyta newsy wykopane przez większość – a więc z definicji powiela optykę reżimowych mediów? Przeciez ciekawe rzeczy zawsze będą „wykopywane” przez garstkę, a większość wykopie to co zgadza się z mainstremem. Tak działa Wykop z definicji.

  Wracając do Krymu..

  POLACTWO jest zbyt tępe

  – aby odnieść Krym do Kosowa
  – aby zrozumieć, że wiele krajów jedno mówi a co innego robi (np. Chiny)
  – aby zastanowić się czemu sami mieszkańcy Krymu chcą do Rosji
  – aby zastanowić się czemu w Polsce tak nagle pokochano Wielką Ukrainę i banderowców
  – że na tej samej zasadzie można powiedzieć, że Chruszczow naruszył integralność terytorialną Rosji
  – że wielki chiński autorytet za pare lat może być szarpany z powodu np. Tajwanu i Tybetu – przecież ci co nagle zaczeli sie czepiać tej deklaracji nigdy nie szanowali Chin! Dla czuciwego człowieka liczy się sam fakt, a nie przegłoswanie liczbą „głosów”. A jak widać dla POLACTWA nie ważne kto mówi, nie ważne o czym mówi, ważne że SŁUSZNIE.

  A co do Chin

  W ONZ wstrzymały się od głosu, a tutaj wygłosiły dyplomatyczny komentarz za którym nie pójdą żadne sankcje, a nawet nie pójdzie ochłodzenie stosunków z Rosją.

  Niestety, ale POLACTWO jest za tępe aby zrozumieć te niuanse. To przerasta zdolności intelektualne POLACTWA. Wszak Polactwo samo zagłosowało w referendum za wejściem do Unii Europejskiej, POLACTWO bimba sobie na ustawy o „zagranicznej interwenwcji wojskowej w Polsce”. Czyli POLACTWO nie jest w stanie zauważyć, że Polskę podbito, ale za to samo będzie bronić Rosjan z Krymu prze rosyjską inwazją.

  cytat z sieci:
  „Żydowski pisarz Artur Sandauer tak bezczelnie uzasadnił żydowską dominacjęnad Polakami: „W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce – mówi Sandeuer – to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.” „Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie. Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi – pisał Sandauer – a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy” – pouczał żyd Artur Sandauer. Ileż ten cyniczny żyd okazał wobec Polaków pogardy i kpiny, tłumacząc w ten sposób żydowską dominację nad Polakami, osiągnietą krwawymi zbrodniami jego rodaków. Ale czyż nie miał racji …?

 7. wqrwiony said

  Dlatego Putin się śmieje i do niego będzie należało ostatnie słowo.W interesie Rosji jest by Chny były potęgą.Kiedy to się stanie jankesi będą płakać.Jeśli jeszcze dojdzie do tego sojusz rosyjsko -chiński,to nie będzie już żadnej siły na ziemi by go obalić.Już dzisiaj jankesi niech tego scenariusza się boją.Jeszcze tylko rozliczenia w innej walucie niż dolar i USA będą zadupiem.Tego im życzę.

 8. Edgar said

  W interesie Rosji to jest aby Chiny były bankrutem i biedakiem. Kto wierzy w pakt Rosja -Chiny ten jest szalony.
  W kontekście „Chiny tylko korzystają na konflikcie…” tak ale tylko doraźnie i pozornie. Cały ten konflikt pośrednio jest uknuty w celu osłabienia i Rosji i Chin.

 9. Zerohero said

  „Kto wierzy w pakt Rosja -Chiny ten jest szalony”

  No! To jest argument. Czapka z głowy Panie Edgar. 🙂 😀 Kto chce być uznanym za szalonego? Nikt! 🙂 Ale tu o żadnym dozgonnym, bezinteresownym „pakcie” ideologiczno-braterkim nie ma mowy. Jest pragmatyzm:

  1. Rosja i Chiny chcą niezależnego Iranu. Rosja nie chce by proamerykański Iran rujnował jej gazowe interesy, a Chiny nie chcą by proamerykański Iran szantażował Chiny energetycznie.

  2. Chiny czubią się z Japonią o wysepki – Rosja też sie czubi z Japonią o wysepki.

  3. Chiny czubią się z USA, Rosja też się czubi z USA.

  4. Chiny mają apetyt na zbudowanie waluty światowej. Krajów Zachodu nie zjednają w tych planach, a pokłóconą z Zachodem Rosję owszem.

  5. Dla Rosji i Chin Zachód jest najpotężniejszym przeciwnikiem. Dla Zachodu Rosja i Chiny są najpotęzniejszymi przeciwnikami.

  6. Zarówno Rosja jak i Chiny są przez Zachód krytykowane z pozycji prawoczłowieczych

  W interesie Rosji to jest aby Chiny były bankrutem i biedakiem.

  Chiny podbite przez Zachód nie są w interesie Rosji. Rosja podbita przez Zachód nie jest w interesie Chin. Żaden z partnerów nie życzy drugiemu wszytskiego najlepszego, ale upadku też nie życzy. No, chyba, że mógłby skonsumować owoce tego upadku, ale na to sie nie zanosi. Oczywistym jest, że dorzynać trupa będzie ten co zadał cios ekonomiczno-infiltracyjny, tj. Zachód.

  Jak się w Rosji trafi drugi Jelcyn, to będzie już po Chinach – zostaną same i okrążone. Chińczycy to wiedzą i nie przyłożą ręki do tego.

  Chiny z Rosją oparte plecami mogą walczyć z całym światem i poszerzać wpływy. Chiny skaczące sobie z Rosja do gardeł zrujnują się ku uciesze Waszyngtonu (jak rujnowały się mocarstwa europejskie w Wojnach Światowych).

 10. Mordka Rosnezweig said

  re 8

  Ja pan Mordka jest szczesliwy sze pan Edgar wrucil na forum.

 11. Zerohero said

  Są matołki lansujące tezę, że Chiny ruszą na Syberię. A ja pytam. Po co mają Chiny walczyć z mocarstwem nuklearnym o umiarkowanie duży teren, gdy w tym czasie świat jest pełen upadłych afrykańskich, azjatyckich, południowoamerykańśkich pseudpaństw, które można zwasalizować i skolonizować ekonomicznie? To jest 10 razy tyle co Syberia. Ryzyko wojny totalnej małe, a potencjalne zyski większe. Trzeba po prostu bawić się z Amerykanami w kotka i myszkę w Afryce.

  Czemu 90% globu ma przejąć USA a Chiny mają w tym czasie wykrwawiać się na froncie północnym?

  No czemu?

  Naturalnym przeciwnikiem Chin są Stany Zjednoczone próbujące zadusić Chiny, odciąć je od profitów zamorskich.
  Naturalnym przeciwnikiem Rosji są Stany Zjednocozne łądujące się jej na Ukrianę i Kaukaz.

  Debile z USA sami dobie montują wrogą koalicję. Większość Latynosów nienawidzi Gringos za wieki wyzysku, więc cała Ameryka Południowa to beczka prochu pod butami Jankesów. Takiej pokusy Chiny sobie nie odmówią.

 12. Griszka said

  @6
  Nie wiem czy to tylko w moim środowisku, ale wielu z tych Polaków było wyjątkowo niedoinformowanych na temat historii Krymu. Trochę edukacji i teraz słyszę coraz więcej głosów w stylu: A o co się ta Ameryka tak rzuca na tej Ukrainie?
  Większość Polaków nie wierzy nawet w farsę, którą wyprawiają wokół Smoleńska eksperci PO i PiS. Jedynie 40% jest zaangażowanych emocjonalnie w ten cyrk (ci którzy chodzą na wybory) według oficjalnych sondaży. Reszta ma ten temat gdzieś. Ich interesują, gdzie są ich pieniądze a nie kolejny numer w wykonaniu klaunów politycznych.

  Co do Rosji i Japonii. Ostatnio wlatywali w jej przestrzeń powietrzną swoimi bombowcami strategicznymi.
  Dodam jeszcze, że Ameryka przez swój NED wspiera liczne grupy separatystyczne działające na terenie Rosji i Chin ( w kontekście Chin sprawa wynikła przy okazji ataku tych nożowników na pasażerów na stacji kolejowej – http://journal-neo.org/2014/03/09/west-s-muted-response-on-terror-attack-in-china/). W sprawie malezyjskiego Boeinga też stawiam na Ojczyznę Globalnego Terroryzmu. USA jest wyjątkowo wrogie wobec tych dwóch krajów – Chińczycy i Rosjanie nie są tak naiwni, żeby rzucać się sobie wzajemnie do gardeł, gdy za rogiem czeka tak groźny przeciwnik, który dąży do ich unicestwienia. Oni są w pełni świadomi co się wokół nich święci.
  Oczywiście Pan Edgar i tak wie swoje.

 13. Rysio said

  re 8. W interesie Rosji to jest aby Chiny były bankrutem i biedakiem. Kto wierzy w pakt Rosja -Chiny ten jest szalony.

  A w moim interesie jest aby Edgar nigdy nie zmądrzał.

  Szalony Rysio

  🙂

 14. Re: 8 „ed-gar-kotluk”..
  Chiny juz sie przekonaly na wlasnej skorze jakie „sztabki zlota” (pozlacany wolfram) otrzymaly za transze handlowa z USA. Po tym fakcie, clintonowa i szubrawcy z IMF (International (jews) Monetary Found) zostali wyrzuceni z Chin na zbity (dyplomatyczny) pysk.
  Rosjanie obrzucili jajkami zyda-lichwiarza sorosa w Moskwie i zlikwidowali wszystkie filie „biznesowe” do niego nalezace.
  Chiny ponad 10 lat temu uswiaomily sobie, ze Rosja jest im tak potrzebna jak oni Rosji. Wymiana Rosji z Chinami jest w glownej mierze na wymianie bezposredniej a w 20% sa rozliczenia w Rublach i Yuanach (bez zydowskiej „inflacji”).

  Ponadto, zostal podpisany Uklad (bardzo korzystny) miedzy Chinami, Rosja, Iranem i Indiami, ktory w strategicznych kwestiach jest nie tyle zobowiazujacy, ale obligatoryjny, dlatego tez kilka dni temu zakpilem sobie z amerykanskiego „bialego knesetu” n/t splat dlugow chinskich, ze jesli USA nie odda Chinom pieniedzy w zlocie, to na rosyjskich statkach Rosja wyswiadczy Chinom przysluge i przywiezie 11 milionow chinskich zolnierzy do USA, by upomniec sie o swoje naleznosci finansowe..

  Generalnie, zaistniala bardzo interesujaca sytuacja polityczna, ktora jest bardzo niekorzystna dla zydowskiej diaspory syjonistycznej skupionej na terenie Rosji i USA. (mam na mysli lichwiarska miedzynarodowke)….
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „ed-gar-kotluk” moze kury szczac prowadzac…

 15. RomanK said

  Bez nerw…za pare dni a moze nawet jutro oglosza ,ze Rosja z Chinami podpisla kontrakt gazowy….To fakt!
  Boje sie zeby nei bylo jak z pania hrabina Potocka-co to miala trzy nocniki, zloty srebrny i brazowy,….

 16. No co tu jeszcze można dodać po bardzo kompetentnych komentarzach pp. Zerohero (nr 9 i 11) i Jaśka z Toronto (nr 14). Nic – tak przynajmniej widzę sprawę osobiście. Szczerze gratulują obu Panom wiedzy i zdroworozsądkowego spojrzenia na scenę globalnej polityki.

 17. Edgar said

  Jest sporo takich spraw o których kiedy ktos powie inaczej niż z obowiązującej linii ( tutaj nią jest dogmat Wielkiej Rosji i jej sojusznika Chin) jest wyśmiewany. Sprawy wyglądają jednak obiektywnie, a to, że ktos ogarnia tylko widoczny kawałek a nie potrafi zauważyć tego co pod stołem, jest oczywiste. Tacy ludzie zawsze przeważają i będa przeważać. Na takich buduje sie demokrację.

  Oto i banał, który w niedalekim czasie pokaże czy ten wasz pakt jest taki oczywisty i przyjacielki.
  Surowce i ziemia.
  Rosja ma ich za dużo, Chiny za mało.

  Tyle w temacie. Rysie, Krzysie i inne chłopaki.

 18. Kronikarz said

  Temat strategiczny.
  Widać po zagrywkach hasbary.

 19. Re: 17 „ed-gar-kotluk”…
  Przyszedl sobie pan tutaj „popierdziec” czy „zrobic kupke???”…(jak komorowski z tuskiem…)…
  O zadnych dogmatach, ani sympatii do kogokolwiek nikt tutaj nie rozprawia, ale o faktach dokonanych w polityce poza polsko-jezycznym grajdolkiem sprzedanym za pare groszy ku gawiedzi uciesze.
  Polska zostala sprzedana w bialy dzien na oczach milionow idiotow i dziesiatek tysiecy durni, ktorzy wlasnymi rekami pakowali narodowy majatek (lub go rozwalali vide Stocznia Gdanska) i cieszyli sie za maja „robote”…

  O co chodzi? Ano o to chodzi tutaj w Gajowce, zeby z tych milionow idiotow i dziesietek tysiecy durni stworzyc z nich ludzi myslacych i wyciagajacych wnioski z sytuacji w jakiej sie wszyscy Polacy znalezlismy bez wyjatku. Dzieki Bogu, ze sa jeszcze madrzy Polacy, rozsadnie myslacy, przewidujacy i majacy cierpliwosc znosic wypowiedzi rodem z plemienia zmijowego. Nalezy sie tylko cieszyc, ze nie upadlismy tak nisko, by klaniac sie zlodziejom i oszustom w pas, bowiem w chwili obecnej nasz Narod Polskl przypomina stado baranow, ktore spoglada we wszystkie strony swiata (kazdemu zagladnie do tylka) za wyjatkiem wlasnej Ojczyzny, ktora zostala nam ukradziona przez zydowska oligarchie syjonistycznej „uniii europejskiej”…w ktora uwierzyla wiekszosc baranow i idiotow o „mannie z nieba” i nieograniczonych kredytach finansowych.
  Czy juz teraz wszystkie polskie BARANY I IDIOCI WIDZICIE? Czy jeszcze nie???. Co jeszcze potrzeba, abyscie zobaczyli??? Bio-chip pod skora?, Zastrzyki dla starych ludzi?, Trzy dni ciemnosci?…

  Dzisiejszy stan duchowy jest taki, ze gdyby nawet Sam Jezus Chrystus Syn Boga Najwyzszego Objawil sie milionom idiotow i dziesiatkom tysiecy durni, to na 100% wyslali by Go do zakladu psychiatrycznego na terapie szokowa… Tak to wygladaloby w rzeczywistosci.

  Ech, szkoda gadac…

  W jaki sposob Boga zmierzacie (jesli zamierzacie) poznawac, jak nie mozecie rozpoznac dobrych ludzi?!!!.
  (a za polityke swiatowa sie bierzecie, kiedy wlasnej narodowej nie rozumiecie…)

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Juz wczesniej napisalem: „ed-gar-kotluk” moze najpierw naucz sie kury szczac prowadzac (a nie uprawiac talmudu plemienia zmijowego).

 20. Edgar said

  Zimno musi tam w Kanadzie i ciemno.
  Patriota taki a za woda siedzi. Znam kilku takich co to z Niu Jorka wykładają znajomym jak powinna wyglądąc ordynacja wyborcza w Polsce i, że oni musza głosować bo sa ważni dla Polski. Po 15 latach nie bycia w kraju.

  Ad odniesienia do treści…Jasieńku przeczytaj jeszcze raz to co napisane bo mam nadzieję, że chiałes kazanie dla zboru napisac a nie odnieść sie do wpisu.

 21. Griszka said

  Pan, Panie Edgarze, wyznaje dogmat Rosji i Chin, które zaczną się bić o jakieś duperele, gdy chwilę potem zostaną dobite przez USA. Oba kraje nie są reprezentowane przez głupiego Jasia z kolegami ze szkolnego podwórka – specjalnie używam takich porównań, aby pokazać, gdzie Pan się zapuścił ze swoimi wywodami.

 22. Edgar said

  Surowce i ziemia to duperele…

  Nie raz już mielismy w historii wspaniałe pakty, które skutkowały wbiciem noża w plecy. Tak bedzie i tym razem.
  Ussuri pamiętaja i jedni i drudzy. Jednych i drugich łączy teraz chęć odparcia stanów ale Chiny dbają tylko o swoją doczesność. Na sojuszach z Chinami jeszcze nikt dobrze nie wyszedł.
  Kto sie interesuje to poczyta o tym ile razy Chiny wspierały róne kraje i tylko kiedy dochodziło do syt podbramkowych zawsze jakos były ciszej niżby tego wymagały pierwotne deklaracje.
  To moja opinia.
  Macie inną-wasza sprawa.
  Czas pokaże kto ma rację.

 23. Rysio said

  re 21. A ja myślę, że Edgar naprawdę wierzy, że Rosja i Chiny są tak samo głupie jak on i wezmą się nawzajem za łby.

  🙂

 24. Edgar said

  Rysiu…wystarczy wiedzieć, że oplatająca całe Chiny swoimi rządami i wpływami rodzina Lee. Poczytajcie o niej kochaneczkowie a później się pośmiejemy.

 25. Zerohero said

  @Egar

  Chiny wspierały róne kraje i tylko kiedy dochodziło do syt podbramkowych zawsze jakos były ciszej niżby tego wymagały pierwotne deklaracje.

  Tak pisać może tylko straszny amator albo nawiedzony propagandysta. Przecież to zdanie tyczy sie prawie każdego kraju, więc jaki sens jest je podkreślać je odnośnie Chin? to troszkę jak z „imperializmem rosyjskim” – jak ktoś nie zna historii powszechnej, to gotów uwierzyć, że Rosja jest jedynym krajem dokonującym podbojów.

  Wracając do wiarołomstwa. Owszem, jedni są bardziej honorowi a inni mniej…np. Anglicy na tym polu są wyjątkowo wredni. O Chinach nie masz prawa tak mówić, bo Chiny od tysięcy lat prowadzą politykę izolacjonistyczną i nie miały zbyt wielu okazji by kogoś zdradzić.

  Ussuri pamiętaja i jedni i drudzy.

  Ussuri to pryszcz w porównaniu do wojen opiumowych albo okupacji Japonii (aktuany sojusznik USA). Ważniejsze są z resztą aktualne wydarzenia, a tutaj widać na kogos Chińczycy są wściekli. To USA a nie Rosja wcisneły im pozłacany wolfram, to Zachód a nie Rosja pogonił z Afryki, to USA okrąża bazami a nie Rosja…


  To moja opinia.
  Macie inną-wasza sprawa.

  No właśnie. Jesteś produktem naszych parszywych czasów. WSZYSCY mają opinię, ale wiedzę ma co dziesiąty. Twoja opinia byłaby coś warta gdybyś miał wiedzę i umiał ją wyłożyć.

  Zrozum facet, że nikogo nie interesuje pusta, nie poprta niczym opinia. Zwłaszcza gdy wygłaszający ją jest anonimem z forum (choć gdybyś był prof.dr.hab i pisał takie koszały, to ja bym z tego profa i tak sie śmiał).

 26. revers said

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3363891,kryzys-na-krymie-znaczne-zloza-ropy-i-gazu-u-wybrzezy-polwyspu-czy-rosja-je-przejmie,id,t.html

 27. Re: 24 „ed-gar-kotluk”…
  Zacznij patrzec swoje poiskie „korytko” pod nosem a nie chinskie (cudze) pod lasem, bo przestanie (zreszta juz przestalo) byc wesole dla bardzo wielu, co do garka nie maja co wlozyc i biezacych rachunkow za swoja wegetacje zaplacic na terenie „raju jewRopejskiego” co to mial byc miodem i mlekiem plynacy…na zydowski kredyt finansowy…suto oprocentowany…pod „rzondami” kalkstainow i zilbersztajnow…Co mi bynajmniej nie jest do smiechu patrzac na miliony idiotow i dziesiatki tysiecy durni omamionych blaskiem „zlotego cielca”…(i srebrnego w Chinach…:)))
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Edgar said

  Zerohero…zas ty tutaj nie piszesz anonimowo…

  Co do wiedzy – jest ona potrzebna, ale wiedza z innego zakresu niż ci sie wydaje. Cytować książki każdy potrafi. Połączyć fakty pozornie nie związane ze sobą, to już mało kto.
  Dlatego jest miliony doktorów ekonomi a zaledwie kilku jest naprawdę dobrych.

  I uważaj facet teraz bo będą rzeczy ważne – to, że tobie sie cos wydaje, nie oznacza jeszcze, że to prawo obowiązujące we wszechświecie. To odnośnie tego głosu ludu. „Zrozum facet, że nikogo nie interesuje pusta, nie poprta niczym opinia. Zwłaszcza gdy wygłaszający ją jest anonimem z forum (choć gdybyś był prof.dr.hab i pisał takie koszały, to ja bym z tego profa i tak sie śmiał).”

  Podsumowując: cytować wiedzę z gazet to potrafi wielu więcej niż ty. Pokaż coś ponad to.

 29. Griszka said

  @23
  Tak, pod tym względem to człowiek wielkiej wiary 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.