Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (19 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-03-21 (Piątek)

Miejsce na wpisywanie komentarzy i uwag nie związanych z innymi tematami.

Citrus aur.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/03/17/wolne-tematy-18-2014
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/03/27/wolne-tematy-20-2014/

 

Gajowy Marucha

Komentarze 202 to “Wolne tematy (19 – 2014)”

 1. bart_w said

  Nie ma bladego pojęcia, co to może być.

  Czy to jadalne?

  I czemu leży na kanapie?

  Ot, zagwozdka.

 2. http://mojsiewicz.salon24.pl/470568,braun-zabojstwo-tuska-pretekstem-do-wprowadzenia-stanu-wojennego#comment_6991555
  ***
  Reżyser Grzegorz Barun, któremu mam Honor asystować 6 lat w procesie 204 Oskarżonych o udział w demonstracji PRZECIW Synagodze Katyńskiej i Katedrze Holokaustycznej, wystąpił z Domysłem o możliwości bardzo groźnej prowokacji politycznej w postaci ZAMORDOWANIA Premiera Tuska.
  Dla Polaków potrzebny jest bowiem Tusk nie Martwy a Żywy.

 3. ojojoj said

  owoce 2-ego soboru – zakonnica w Voice of Italia, tylko niech pan Jo tego nie oglada, nie chce miec tego pana na sumieniu jak dostanie ataku serca

 4. Rysio said

  Wygląda mi toto na takie trzy „trędowate” pączki.

  Ale dlaczego bez cukru pudru?

  😦

  Gajowy nie świnia – wszystko zje.

  🙂 🙂 🙂

 5. Rysio said

  Apropo, skoro już jesteśmy przy temacie żarcia, to chińczyk z mojej loklanej chińskiej pralni, zrobił mi ostatnio bardzo długi i dokładny wykład o chińskich potrawach z kotów i psów.

  😦

  Z tego co zrozumiałem – bo chińczyk gadał tak 1/3 w english pidgin 1/3 po madaryńsku i 1/3 w jakimś języku marsjańskim – to oni tam w tych Chinach żrą dosłownie wszystko.

  🙂

 6. ojojoj said

  wacpan rysio nic nie rozumie, my wolimy chinczyka co wsuwa kota czy psa na sniadanie, niz pejsa co pije krew z dzieciakow

 7. Fran SA said

  Te mandarynki to gajowy wzial z mojego ogrodu!

 8. niereligijna said

  ad#3 video sie nie otwiera
  moze to sie otworzy

 9. Marta said

  Pojecia nie mam, co to jest. Jablka w ciescie?

  Panie Rysiu, a na czajne Pan nie chodzi? China buffet? Tam pieskow ani kotkow nie sprzedają wmawiając klientom, ze to kurczak ani kisielku z tego nie produkują. Zreszta w Ameryce nawet by nie mogli. Ja tam china food bardzo lubie.

 10. Siggi said

  Taki los każdego może spotkać.Tu trza płakać ,a nie śmiać się.

 11. Siggi said

  1914-2014.
  W tym roku mija 100. rocznica wybuchu I wojny światowej. Wielu ekspertów zwraca uwagę na podobieństwo obecnej sytuacji z tamtym okresem, i to nie tylko w gospodarce, lecz również w polityce. Oto tylko niektóre paralele.
  I wojna światowa dojrzewała od kilku dziesięcioleci. Na Kongresie Berlińskim w 1878 roku de facto rozpadła się „unia trzech cesarzy” – rosyjskiego, niemieckiego i austro-węgierskiego. W latach 90. XIX wieku świat został podzielony między „starymi” europejskimi mocarstwami – Anglią, Francją, Portugalią, Holandią i Belgią. Rosja podbijała wówczas wschód, a Amerykanie – Dziki Zachód. Odsunięci od podziału Niemcy byli bardzo niezadowoleni z sytuacji i zaczęli mówić o nowym podziale świata, co później doprowadziło do wojny.

  Przekierowanie w latach 1890-tych polityki zagranicznej Rosji na Daleki Wschód oraz niemiecka presja gospodarczo-polityczna osłabiły jej pozycję w Europie i na Bliskim i Środkowym Wschodzie. W 1904 roku na Dalekim Wschodzie wybuchła wojna rosyjsko-japońska. Japonię wspierał amerykański i angielski rząd, których banki finansowały przygotowania wojskowe Tokio. Po porażce w tej wojnie Rosja aktywizowała politykę zagraniczną w Europie. Wielka Brytania, która dążyła do hegemonii w Europie, próbowała odgrywać rolę międzynarodowego arbitra.

  Obecnie USA zamiast Wielkiej Brytanii przyjęły rolę międzynarodowego arbitra, a Niemcom, pomimo że są europejskim kolosem gospodarczym, brakuje samodzielności w polityce. Tak samo jak 100 lat temu ich miejsce na „światowej szachownicy” nie jest określone. Szczególnie wyraźnie wyraził to polski premier Donald Tusk, który skarcił Niemcy za kontakty energetyczne z Rosją: „Trzeba skorygować strategię i pozbyć się zależności od Rosji, aby Moskwa poprzez energetykę nie mogła wpływać na politykę Unii Europejskiej”. Żaden polski polityk nie rozmawiałby w ten sposób z kanclerzem Niemiec, gdyby nie miał za plecami USA. Parlament Europejski w ogóle zakazał byłemu kanclerzowi Schroederowi publicznie wypowiadać się na temat Rosji. Jak długo USA będą utrzymywać Niemcy w swojej strefie wpływów? Nie jest to przecież Polska, Rumunia czy Albania.

  W XXI wieku pojawili się nowi gracze. Są to państwa BRICS, w których gronie znajduje się Rosja. Po 2000 roku Moskwa wróciła na arenę międzynarodową

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_03_21/1914-2014-Paralele-2394/

 12. Siggi said

  Rozmowa;

  „Krym byłby dzisiaj zroszony krwią”. Ambasador Rosji o ostatnich wydarzeniach na Ukrainie
  Ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew przekonywał w „Piaskiem po oczach”, że nazywanie „powrotu Krymu do domu” „aneksją” jest bezpodstawne, ponieważ na to połączenie Rosja i Krym czekały 60 lat. Według niego, gdyby nie wsparcie Federacji „Krym byłby dzisiaj zroszony krwią”.

  Aneksję Krymu przez Rosję światowi przywódcy uznają za bezprawną. Według ambasadora Rosji w Polsce, Aleksandra Aleksiejewa, nie należy zabierać głosu w imieniu całego świata, bo „to zbyt ambitne”.

  Gość programu „Piaskiem po oczach” uważa, że sytuacja na Krymie jest efektem zamachu stanu do jakiego doszło w Kijowie. – Do władzy doszli ludzie wyznający ideologię faszystowską, a kontrolę nad Ukrainą ma ugrupowanie „banderowsko-nazistowskie”.
  czytaj dalej »
  Rząd zwycięzców, a nie zaufania narodowego
  Według Aleksandra Aleksiejewa, taki stan rzeczy nie podoba się większości Ukrainy, a porozumienie z 21 lutego nie powołało rządu zaufania narodowego, ale rząd zwycięzców. – Zamiast szukania języka porozumienia, zaczęły się naciski wojskowe, którymi kierują ludzie z Majdanu. Tam są mordowani ludzie – oświadcza ambasador Aleksander Aleksiejew.

  Oświadczył, że jest „w dyspozycji informacji na ten temat”.

  Demokratyczny powrót Krymu do Federacji Rosyjskiej

  Aleksiejew podkreślił także, że w warunkach zagrożenia życia, ludność Krymu wybrała demokratyczną drogę powrotu do Federacji Rosyjskiej – Gdybyśmy zlekceważyli prośby Rosjan tam mieszkających, Krym byłby dzisiaj zroszony krwią – skwitował.

  Na dowód tego, że referendum było przeprowadzone w demokratycznych warunkach mówi: – Nawet w telewizji polskiej pokazywano płaczących po ogłoszeniu wyniku referendum ludzi. Czy oni płakali pod lufami karabinów? – pytał, zarzucając jednocześnie Konradowi Piaskowskiemu, że reprezentuje punkt widzenia mediów zachodnich.
  „Będziecie Ukraińcami, albo w ogóle was nie będzie”
  Przypomniał także, że Rosja wystąpiła w obronie swoich obywateli – Gdy przyszli banderowcy, to powiedzieli Krymczonom: albo będziecie Ukraińcami, albo w ogóle was nie będzie – zaznaczył ambasador.

  Rosja, zgodnie z tym, co mówi ambasador, zamierza dbać o bezpieczeństwo 20 milinów etnicznych Rosjan – Ich los nie jest nam obojętny, podczas gdy świat, na który pan się powołuje, pozwolił banderowcom dojść do władzy – ambasador zwrócił się do Konrada Piaseckiego wytykając mu, że podkreśla w rozmowie brak akceptacji świata dla działań rosyjskich.

  Rosja nie chce wschodnich terenów Ukrainy

  Podkreślił jednak, że Rosja nie ma planów zajęcia innych terytoriów Ukrainy, chociaż wielu Rosjan zamieszkujących jej wschodnią część prosi o pomoc – Rosja nie planuje zastosowania sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. Będziemy bronić Rosjan używając środków politycznych, gospodarczych i prawnych – powiedział.
  Ambasador Aleksander Aleksiejew wszelkie działania Federacji Rosyjskiej uzasadnia tym, że na Ukrainie brakuje podstaw konstytucyjnych. – Trwa tam kryzys państwowości, a kraj jest kontrolowany przez siły majdańskich służb specjalnych.

  Ukraina po 21 lutym, to zupełnie nowe państwo

  Według ambasadora w takich okolicznościach nie ma warunków do rozmów dyplomatycznych, a Rosja nie uznaje rządu Jaceniuka. – Ukraina po 21 lutym, to zupełnie nowe państwo – uważa.

  Wyraził również przekonanie, że zaplanowane na czerwiec wybory, nie odbędą się w warunkach demokratycznych – Panu wydaje się, że te wybory będą prawomocne i demokratyczne? To naiwne myślenie – pytał Aleksander Aleksiejew Konrada Piaseckiego.

  Autor: jl/kka / Źródło: PAP

 13. Tadeusz said

  Pomarańcze In Campagna. Czerwone sycylijskie.

 14. Polon said

  Ja kredytu już nie dostanę, ponieważ za często czytam „gajówkę”:(

  http://www.biztok.pl/biznes/palisz-narzekasz-na-oprocentowanie-bank-juz-to-wie_a15722

 15. Marucha said

  Na obrazku widnieje tzw, pomarańcza gorzka (citrus aurantum).
  Owoc ten ma smak kwaśno-gorzki. W zasadzie rzadko się go je na świeżo, raczej w postaci marmolad, ale ma swoich entuzjastów, którzy twierdzą, iż jest bardzo orzeźwiający.
  Ci ciekawe, siewki pomarańczy gorzkiej są używane jako podkładki pod pomarańczę słodką (chińską).

 16. 25godzina said

  Publicystka portalu z którego teksty pojawiają się tutaj czasem: http://polish.ruvr.ru/by_author/127757043/ , http://www.nie.com.pl/agnieszka-wolk-laniewska

 17. Fran SA said

  Nie umiem wklejac zdjec do gajowki ale u nas takie sa mandarynki i to w moim ogrodzie. Bardzo pyszne. Skora sama odlazi..
  Mamy tez rozowe grapefruity, ale nie maja takiej skorzanej lupiny.

  Krzyzowki cytrusowe bywaja rzeczywiscie bardzo ciekawe. Mamy drzewo lemoniadowe (lemonade tree). Takie cytryny, tylko mniejsze i zielone. Smak maja faktycznie lemoniadowy.
  Podobno nasze mandarynki – to jakas odmiana kalifornijska, ale nie umiem potwierdzic.

  Na zdjęciu nie ma żadnych mandarynek. To specjalna odmiana pomarańczy. – admin

 18. Na to, że samolot Melanezyjskich Linii Lotniczych, z 10 tonami złota i nowa techniką internetową, został znaleziony po 2 tygodniach na dnie oceanu Indyjskiego między Australią a Antarktydą, to ja mam tylko jedną analogię: UCIEKŁ PIES, ZWAŁ SIE HESS. ZA NAGRODĄ SUKISYNA ODPROWADZIĆ DO BERLINA.
  Dotychczas najsłynniejszym Psim Synem był Polski Cromwell Bohdan Chmielnicki. Chmielnicki NIE UCIEKŁ jednak spod Beresteczka do Konstantynopola, ale został uprowadzony przez Tatarów. Do Moskwy uciekł zaś po zerwaniu się z Łańcucha Tureckiego, bo Litwini by go nabili na pal.

 19. 25godzina said

  Koledzy Putina z klubu judo objęci sankcjami USA: http://postimg.org/image/s6knp2inv/

 20. Maciej said

  Ja myślałem, że to jabłka w jakimś dziwnym cieście … 😉

 21. Luxeuro said

  „Powodem rozstrzygnięcia sądu – i wcześniejszej decyzji prokuratora – było stwierdzenie przez oba te organy tzw. braku znamion czynu zabronionego. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyło Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”, zaznaczając, że wskazywanie w doniesieniu prasowym, iż niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz jest „polskim obozem” stanowi przestępstwo opisane w art. 133 kodeksu karnego. Przepis ten wskazuje, iż każdy, „kto znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.”
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/72113,budza-sie-watpliwosci.html
  Gajówkarzy mają już długie doświadczenia w grze słów Żydów. No ale warto zwracać uwagę na nowe pomysły ich użytku, bo w tym nie widać końca.

  Oto znany pisarz Edwin Black, syn ofiar holokaustu (z Polski) i były reporter Chicago Tribune. Napisał książkę „Transfer Agreement” i „IBM i Holocaust”. Wydaje się człowiekiem który zna się na fachu.
  http://tinyurl.hu/O7a8/
  Czytam jego artykuł „Umowa Transferowa: Dlaczego Syjoniści dokonali transakcję z Nazistami” zamieszczony na tej stronie,
  http://www.changingworldviews.com/view_by_author?id=6&commentary=258
  i widzę te słowa
  „… , when Polish blackshirts viciously beat Jews in town squares, when ordinary jobless Germans wondered where they could find enough money for the next meal, ”
  „…,, gdy Polscy „czarne koszule” brutalnie bija Żydów na placach miejskich,…”
  Nie wiem co miał na myśli Black, ale dla mnie „blackshirts” = „czarne koszule” = SS, bo artykuł jest o tym co się dzieje w Niemczech w 1933 roku. Logiczne pytaniem jest, Czy Black się pomylił ?

  Jak często bywa, jedno słowo może mieć więcej niż jedno znaczenie. Tak jest z „Polish” w Angielskim.
  Polish = polski (przymiotnik)
  polish = połysk (rzeczownik)
  polished = błyszczący (przymiotnik)
  Z reguł gramatyki Black ma przymiotnik przed „blackshirts” i nim może być tylko „Polish”.

  Czy w 1933 roku w Polsce byli członki SS bijący Żydów na rynkach miast ? Nie wiem bo nic nie mogę znaleźć. Ale tak to zrozumie czytelnik i taką informacje znajdzie necie,
  http://tinyurl.hu/r9Yw/
  Nawet Pan Jerzy Ulicki tego nie za uwarzył 🙂
  http://tinyurl.hu/cSSn/

 22. Lily said

  Te pomaranczka, to cos dla mnie,bo ja bardzo lubie gorzkie, kwasne i pikantne.Na slodkie zas mam dlugie zeby.

 23. towarzysz0 said

  Pan Bóg dzieli jak chce

 24. Tadeusz said

  Pomarańcza gorzka. Owoc dzikich drzew pomarańczy. Rzadko spotykana w sprzedaży. Zazwyczaj wykorzystywana w produkcji dżemów i kandyzowanych skórek. Dojrzewa od połowy stycznia do połowy lutego.

 25. revers said

 26. Marek said

  Zadłużenie Skarbu Państwa w górę.

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec stycznia wzrosło w ujęciu miesięcznym o 3,1 procent, czyli o 25 miliardów 986,1 miliona złotych i wyniosło 864 miliardy 9,9 miliona złotych – poinformował resort finansów.

 27. Marek said

  Ulf i Birgitta Ekmanowie udzielili wywiadu na temat wstąpienia do Kościoła katolickiego.

  Były pastor kościoła Słowo Życia w szwedzkiej Uppsali znów przemawia.

  http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/item/1350-ulf-i-birgitta-ekmanowie-udzielili-wywiadu-na-temat-wstapienia-do-kosciola-katolickiego.html#

 28. Mosiek said

  JJJJKKKKKKKKKKKKKKKKKKK http://henrymakow.com/2014/03/Young-Women-Today-Reflections-of-a-Player .html recepta na zycie dla gojow

 29. Siggi said

  Warto przeczytać…

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-stanislaw-bielen-pod-wieloma-wzgledami-ukraina-znajduje-sie-na-granicy-upadku/5b8zk

 30. Marek said

  Dalajlama: małżeństwa homoseksualne są „OK”

  http://chnnews.pl/index.php/pl/reszta-swiata/item/1331-dalajlama-malzenstwa-homoseksualne-sa-ok.html

  Paweł apostoł:
  „Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego.”

 31. Tralala said

  ad 12

  Cale „Piaskiem po oczach” z ambasadorem Rosji:

  http://www.tvn24.pl/piaskiem-po-oczach,31,m/krym-bylby-dzisiaj-zroszony-krwia-ambasador-rosji-o-ostatnich-wydarzeniach-na-ukrainie,410339.html#autoplay

  Od 30:00 zdanie dziennikarza i odpowiedz ambasadora: „przypominam o roli jaka odegrala Armia Czerwona przy rozbiciu armii nazistowskiej i udzial Armii Czerwonej przy wyzwoleniu Polski…”

  Bez komentarza.

 32. Lach said

  @18
  Niezawodnie panie Juliuszu jak Krzeszowskiego.

  Tuż przed rebelią Chmielnickiego wiadomi załadowali na pięćdziesiąt platform, każda zaprzężona w kilka par pociągowych koni, (podwójnie czyste – Lach) złoto zebrane z lichwy na Ukrainie a trzymane w żydowskich bankach. Ta kolumna z wielkim mozołem ruszyła po cięciwie ku południowi na wszelki wypadek, a nie linii prostej, w kierunku Warszawy.

  Popasali w tej Warszawie przez tydzień. Po tygodniowym wypoczynku zmienili konie i obojętnie świńskim truchtem, minęli jako i zwykle pusty skarbiec RzPlitej i już jak z bicza strzelił podążyli ku Berlinowi.
  ……………….
  A to już ja, znaczy Lach

  Złoto było podwójnie czyste z tego powodu, że było dukatowe a wiec najczystsze występujące w obiegu a po drugie depozytariuszy tego złota pozostawiono pod opieką hetmana morskiego.

  O wiele bliżej było w linii prostej z Ukrainy do prusaków wschodnich ale une znali że z takiej ekskursji nie tylko żadna uncja do tych prusiaków wschodnich nie dotarła by, ale nawet żaden perszeron, wóz, czy też nikt z konwojujących.
  Tacy na tej Litwie grasowali grasanci, znaczy banszuce.

  Tę opowieść przeczytałem z lat temu pięć a może i więcej na Gajówce albo WP.com (kiedy stanowili jeszcze rzeczpospolitą obojga witryn) autora nie pamiętam, ale posądzam o napisanie tej historyjki pan Romana.

 33. nanity said

  Miałem niedawno taki sen:
  Szedłem po jakimś chodniku, nagle skręciłem w jakąś boczną ulicę, kątem oka zauważyłem jakiś duży napis na budynku „Gazeta…” drugi człon napisu nie dostrzegłem, przeszedłem ze 25 metrów, przede mną zatrzymał się biały Leksus, z niego wysiadł jakiś pan w wieku 60 lat w okularach z kwadratową gębą. Wyciągnąłem pistolet. W imieniu Rzeczpospolitej Polski … (dalej niepamiętam) i pociągnąłem 3 razy za spust. Pierwsza kula trafiła w czoło tworząc „Trzecie oko” i wylatując z tyłu głowy. Druga kula trafiła w jego lewą część głowy odrywając znaczną czaszki odsłaniając fioletowo-czerwoną poważnie nadszarpaną powierzchnię organu mózgopodobnego. Trzecia kula trafiła prosto w szyje. Nagle z samochodu, z przedniego siedzenia pasażera rozległ się kobiecy pisk poprzeplatany jakimiś niezrozumiałym i nieznanym mi językiem. Wyjałem spod kurtki jakąś broń bezkolbową (nie wiem, czy to był Steyr aug, czy nasz polski MSBS) i wypróżniłem cały magazynek w szybe samochodu. Krzyk ucichł. Podczas ostrzału samochodu, tylna klapa nagle się podniosła, podszedłem do tyłu samochodu i ujrzałem młodą, nagą i skostniałą dziewczynę z licznymi nacięciami skóry zwłaszcza w okół szyji. Stan ciała wskazywał, że nie żyła od przynajmniej 2 dni. Na myśl przyszedł mi obraz który widziałem w Sandomierzu, przedstawiający „mord rytualny”. Żegnając się szybko, opuściłem to miejsce w przerażającej dookoła ciszy.

 34. Siggi said

  Z portalu Głos Rosji.

  Jednym z pierwszych światowych liderów, do którego prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił po podpisaniu umowy o wstąpieniu Krymu w skład Federacji Rosyjskiej był premier Indii Manmohan Singh.

  Jak głosi oficjalne oświadczenie MSZ Indii, podziękował on Putinowi za wyjaśnienie rosyjskiego stanowiska odnośnie niedawnych wydarzeń na Ukrainie i „podkreślił niezmienność stanowiska Indii w kwestiach jedności i terytorialnej integralności państw”.

  Ostrożność stanowiska Indii wobec sytuacji, jaka zaistniała wokół Ukrainy oraz, między innymi, wobec powrotu Krymu do Rosji jest w pełni zrozumiała: to zarówno własne problemy terytorialne (przede wszystkim problem kaszmirski), jak i to, że nie później niż w maju rząd Manmohana Singha złoży swoje pełnomocnictwa.

  Stosunkowo niedawne wydarzenia w historii Indii pokazują, że integralność terytorialna to wcale nie „święta krowa” i bywają sytuacje, kiedy siły zewnętrzne muszą ingerować w przebieg wydarzeń w innym państwie.

  Dodatkowym czynnikiem dystansu indyjskiego społeczeństwa i władz wobec wydarzeń na Ukrainie jest to, że dziś ani jedna agencja informacyjna Indii nie ma swoich korespondentów w Moskwie, nie mówiąc już o Kijowie. Ma go tylko jedna duża gazeta „The Hindu”. W rezultacie, wiadomości w indyjskich mediach są głównie przedrukiem z informacji zachodnich agencji informacyjnych. Stąd wynika jednostronne przedstawienie wydarzeń oraz takie ich przyjęcie przez indyjskich czytelników. Dlatego indyjscy odbiorcy uważają, że referendum na Krymie odbyło się jakoby pod lufami automatów w warunkach rosyjskiej okupacji.

  A jeszcze 40 lat temu Indie nie były tak ostrożne, gdy mowa była o losie jedności narodu, który znalazł się w sytuacji podobnej do tej, jaka dziś panuje na Krymie i w południowo-wschodniej części Ukrainy. Mowa o wydarzeniach z 1971 roku w Bangladeszu, wtedy Wschodnim Pakistanie.

  Wówczas granice państwowe przy podziale byłych Indii Brytyjskich, tak samo jak i administracyjne granice republik byłego Związku Radzieckiego, (które stały się granicami państwowymi po 1991 roku) ustalano dość umownie, bez uwzględnienia ekonomicznych, historyczno-kulturowych, językowych oraz innych czynników. W rezultacie, w ramy jednego państwa – np. Pakistanu z lat 1947-1971 czy Ukrainy – zostały włączone części, historycznie między sobą nie związane. W obu wypadkach istniał, a w przypadku Ukrainy do tej pory pozostaje, ostry podział na Wschód i Zachód. Jedna z części próbowała siłą pozbawić drugą jej etniczności, językowej i kulturowej samodzielności. Kiedy ludność Wschodniego Pakistanu powstała, rząd Indii niedługo się wahał i wprowadził swoje wojska do tej części Pakistanu.

  Oczywiście, są różnice między obecną sytuacją na Krymie i wydarzeniami z 1971 roku w Bangladeszu. Do otwartej przemocy przeciw ludności Krymu ze strony nowych władz Ukrainy nie doszło, nie nastąpiło zwiększenie rosyjskiego kontyngentu wojskowego na Krymie ponad liczbę określoną w umowie o bazowaniu Floty Czarnomorskiej. Wystarczyła decyzja Rady Federacji o możliwości działań wojennych poza granicami Rosji i jasno wyrażonej na referendum woli mieszkańców Krymu, aby powrócić w skład Rosji.

  Zatem, oceniając wydarzenia na Krymie należy pamiętać o podobnych wydarzeniach w innych rejonach świata. Bez indyjskiej pomocy wojskowej narodowo-wyzwoleńcza walka Bengalczyków ze Wschodniego Pakistanu nie zakończyłaby się sukcesem, a na mapie świata nie byłoby dziś niepodległego Bangladeszu.

 35. Fran SA said

  Ad.34
  Siggi
  A to a propos ‚podobnych wydarzen w innych rejonach swiata’

  http://sabbah.biz/mt/archives/2014/03/21/us-opposes-russias-crimea-supports-israels-palestine/

 36. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka wlasnie sie dowiedzial o nastepne bardzo powaszne finansowe sankcje dla Rosja.

  Pan John Baird, kanadyjski minister od zagraniczne sankcje oglosil, sze jak znajdzie pan pedal z Rosja i bedzie mial goraca i namietna noc, to rano mu nie zaplaci.

 37. Rysio said

  re 9. Tu w Nowym Jorku wszyscy żrą chińskie (czajnis) żarcie.

  A to znaczy, że nieświadomie znają też smak kotów i psów.

  🙂

 38. Mechanizm ukrainskiego ZAFAŁSZOWANIA histori o LUDOBUJCY Banderze i UPA. said

  W czasch sowieckich i dzisiaj ukrainska historia KAMLIWIE kreuje ludobujców Stefana Bandere lub Szuchewycza jako jedynie „desydentów” walczacych jakoby TYLKO ze STALINIZMEM oraz fałszywego ich kreowania na wojowników o stworzenie niezależnego państwa Ukraina z cynicznym OSZUKAŃCZYM usunieciem z historii zoorganizowanych przez nich krwawych OKRÓTNYCH maskr setek tysiecy Polaków, w celu krwawego OCZYSZCZENIA z Polaków z tamtego regionu, którzy wcześniej zamieszkiwali te tereny przez 700 lat.

  Właśnie dzieki temu fałszywemu ZABIEGOWI określania ich jako TYLKO „wojowników ze stalinizmem” oni zostali FAŁSZYWIE wylansowani na bohaterów ukrainskich, gdyż innych autentycznych ukraincy nie chcą znaleśc lub NIE mają.

  W powstałej Ukrainie po 1991 roku, czyli po rozpadzie ZSRR nałożono całkowitą cenzurę historyczną na to, że Bandera, Szuchwycz … itp ukraińskie WAMPIRY też ZAMORDOWALI wielu ukrainskich cywili, nawet z tego samego kregu nacjonalistycznego, którzy mogli wyrosnąc na równym jemu przywódców w UPA , zyskac popularnośc i jego zastapic. Bandera takich fizycznie wyeliminował.

  W ukrainskiej polityce historycznej jest też nałożona cenzura, UKRYWA się, że dowódcy UPA byli pomocnikami III Rzeczy niemieckiej Hitlera, którzy wymordowali kilka milonów niewinnych ukrainców w czasie 2 wojny światowej i za tych zbrodni ludobujstwa obecna ZAFAŁSZOWAN historia Ukrainy tych morderców NIE rozlicza. Też jest ukrywane fakty, że Banderowcy ukrainscy byli zaufanymi pracownikami hitlerowskiej administracji, maszyny do mordowania ludzi w czasie okupacji Ukrainy przez Niemców.

  Banderowcy i UPA-wcy ukraińscy doskonale widzieli jak niemcy hitlerowscy dokonują ludobujczych mordów ludnosci cywilnej na ukrainie z planem zasiedlenia tych terenów kolonistami niemieckimi. Banderowcy ZGODZILI się z takim ludobujczym rozwązaniami, gdyż uważali, że hitlerowcy wyreczają w wyczyszczeniu Ukrainny z innych nacji, dlatego niemców uważali za swoich najlepszych sprzymierzenców przyjacił za OCZYSZCZENIE przyszłej Ukrainy z Polaków, Żydów, Ruskich, Wegrów i innych narodowości.

  Bandera i władze nacjonalistów ukrainskich też ZGODZILI się zaraz po rozpoczeciu 2-j Wojny światowej na wywózke 1.5 milona młodych ukrainców do III Rzeszy niemieckiej, aby tam oni pracowali w przemysle zbrojeniowym dla potrzeb barbażyństwa armi hitlerowskiej.

  Nacjonaliści ukraińscy, ludobujca Stefan Banderacy też Szuchwicz i UPA-wcy dokładnie wiedzieli jakimi metodami posługiwali się nazisci niemieccy-hitlerowcy, widzieli jak niemcy i SS-mani mordują cywilną ludnośc ukrainska i innych karajach podbitych, ale ukraincy się temu NIE przeciwstawiali, bo to się mieściło w ramach ukrainskich doktryn ideologicznych „czystości rasy ukrainskiej” a nawet ukraińcy powielali nimców, z jeszcze wiekszym niewyobrażalnym OKRUCIŃETWEM.

  W ramach tej „czystości rasy” ukrainskiej UPA i nacjonalisci ukraincy wyrzynali bez skrupułów WSZYSTKICH członków rodzin małżenstw narodowo wymieszanych: polsko-ukrainskich, rosyjsko-ukrainskich, ukrainsko-wegierskich … itp. Tak też było na POLSKIM Wołyniu.

  Ukraincy nacjonalisci urzywali identycznych metodologii mordowania jak SS-mani, a nawet posługiwali sie doktrynami tak strasznej nienawisci rasowej już zupełnie wyzutami z człowieczeństwa jakie ZNAMY jakich urzywali przy wyrżnięciu co najmniej 150 tysiecy Polaków na Wołyniu.

  Ukraińscy banderowcy oraz UPA wspierali niemieckie SS i zzaproponowali hitlerowcom sformowanie ukrainskiej formacji SS-Gilzen, która potem mordowała cywilną ludnosc w różnych krajach Europy razem niemcami hitlerwskimi. Nacjonalisci ukrainscy uznawali doktryny nazistowskie za skuteczne, a nawet stworzyli swoje ukrainskie doktryny „czystosci rasy ukrainskiej” jeszcze bardziej ludobujcze od tych którymi się posługiwało niemieckie Waffen SS.

  Te sprawy historycznie o zbrodniarzach ludobujcach nacjonalistach ukrainskich były tematem TABBU od zakonczenia 2 wojny światowej w czasch sovieckich, gdzie historia była PREPAROWANA i wybiurcza w zaleznosci od chwilowych potrzeb, priorytetów zmieniąjąc się władców w poszczególnych krajach w całym bloku sowieckim. Własnie dlatego udało się zamaskowac i przekłamywac faktyczną histore o ludobujcach Stefanie Banderze, Szuchewiczu, UPA, nacjonalistach ukrainskich z których po 1990 roku pod niaciskiem żydowskich post-banderowców stworzono fałszywe MITY, wymyslono legendy o ich „bohatrstwie” w walce o państwo ukrainskie, którym to FAŁSZEM władze ukrainskie Kuczmy i Juszczenki karmili FAŁSZYWĄ historią ukrainską młodzież w szkołach na obecnej Ukraińie do DZISIAJ.

  Ta nacjonalistyczna atmosfera otwartej krwawej przemocy, oparta na doktrynach UPA wcześniej czy później doprowadzi do obecnej NACJONALISTYCZNEJ wojny domowej na Ukrainie, a w nastepnej kolejnosci doprowadzi do KRWAWEJ wojny domowej pomiedzy Rosjanami I Ukraińcami, który przyczyni się do TRWAŁEGO ROZPADU tej obecnej Ukrainy na 2 lub więcej ODZIELNYCH państewek.

  Nowa nacjonalistyczna władza ukrainców w Kijowie UZURPUJE sobie 100% posiadania władzy na tej Ukranie TYLKO dla obywateli NARDOWOŚCI ukraińskiej z pełnym WYKLUCZENIEM obywateli Ukrainy, ale narodowości Rosyjskiej, co nie jest NIE doprzyjecia przez ponad 60% obywateli Ukrainy po siłowym przewrocie politycznym w lutym 2014 roku w Kijowie.

  Wskutek dokonanej REBELI oraz siłowego obalenia legalnie wybranego Prezydenta Ukrainy przez skrajnie nacjonalistyczne gangi ukraińskie typu „Prawy Sektor” , „Swobode … itp to doprowadziło do POTĘŻNEGO wygenerowanego KONFLIKTU na nie wyobrażalną skale, pomiedzy Ukraińcami i Rosjanami obywatelemi obecnego panstwa Ukraina.

  Tym sposobem nacjonalisci ukrainscy WYHODOWANI na bardzo ZGUBNYCH nazistowskich doktrynach UPA-Bandery WYKREOWAŁO totalną zajadłą wrogosc Ukrainców do Rosjan oraz innych narodowości zamieszkałych na Ukrainie.

  To doprowadziło do nieomal całkowitego ROZPADU dotychczasowej wojskowej armi państwa Ukraina w której nie chca służy Rosjanie z ukrainskim obywatelstwem. To też doprowadziło do CAŁKOWITEGO rozpadu wszystkich służb bezpieczenstwa państwa tej obecnej Ukrainy, a także do TRWAŁEGO narodowego PODZIAŁU tego panstwa na DWIE lub wiecej CZĘŚCI, co w dalszej kolejności doprowadzi z całą PEWNOŚCIĄ do FIZYCZNEGO rozpadu tej obecnej Ukrainy na DWIE lub wiecej części, co jest NIE uniknione.

  W ostatnich dniach zostały sformowane na “wschodniej ukrainie” oddziały SAMOBRONY o nazwie: “Народная дружина Юго-Востока Укранины” którzy twierdzą, że NIE uznają SAMOZWAŃCZYCH nie legalnych UZURPATORÓW faszystów ukraińskich z Kijowa, którzy dokonali zamachu stanu o czym zawiadamiają w swoim oficjalnym oświadczeniu z 16 marca 2014r , zamieszczonym na YouTube.

  Twierdzą że ich odziały “Народная дружина Юго-Востока Укранины” już liczy 20 tysięcy uzbrojonych żołnierzy, a ich formacje znajdują się we wszystkich miastach oraz osiedlach “wchodniej ukrainy” i nie wpuszczą na teren “wschodniej obecnej ukrainy” jakich kolwiek uzbrojonych formacji wysłanych przez UZURPATORÓW nacjonalistów ukrainskich z Kijowa, a jak przyjdą to będą potraktowani jako “obcy napastnicy” :

  Народная дружина Юго-Востока Укранины:

 39. Tekla said

  Granica Rosji pełza na północ

  Mieszkańcy wioski Striełkowo w obwodzie Chersońskim przesunęli punkty graniczne aby przyłączyć się do Rosji. Wioska jest zasobna w wody geotermalne i gaz.

  http://www.newsbalt.ru/detail/?ID=22023

  http://www.zapalowski.eu/

 40. Marek said

  W imieniu Rzeczpospolitej Polski … (dalej niepamiętam) i pociągnąłem 3 razy za spust. Pierwsza kula trafiła w czoło tworząc “Trzecie oko” i wylatując z tyłu głowy.

  ==============

  E, tam, zaczynać od kolan, parę sekund na szansę błagania o litość Boga.
  Trzeba być miłosiernym. Reszta OK.

 41. Polon said

  Czy „komentarze” i ich ocena na onecie to testy dobrze przygotowane przez psychologów, aby oceniać sytuację w społeczeństwie? Odkrywam odkryte?

 42. Rosser said

  Panie Gajowy Marucho – a gdzie jest komentarz do protestujących rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie i dna PR Tuska? No no …. coś to dziwne z pana storny!

  Tak jest, drogi Panie. Mój sztab redakcyjny, opłacany przez wiadomo kogo, celowo usuwa w cień pewne tematy. Po co mamy się narażać chlebodawcom?
  Admin

 43. bart_w said

  Luxeuro (jak na razie nr 21): Pozwole sobie ustosunkowac sie niesmialo.

  Polish w znaczeniu polski pisze sie z duzej litery i wymawia Połlisz.
  Gdy sie przedstawiamy, albo ktos nas pyta o narodowosc, a my uwazamy, ze mozemy mu udzielic odpowiedzi, powiadamy: I am Polish (Połlisz), nigdy Pollack a takze unikamy ekspresji Pole, co moze przywodzic skojarzenia z palem, abo slupem.

  Polish w znaczeniu srodek polerniczy, polerowac, albo glanc, pisze sie z litery malej, chyba ze na poczatku zdania, a wymawia mniej wiecej jak paliś.

  Przynajmjniej w US. W Brytkowie, to nie wiem.

  Pəulɪʃ – mniej więcej Peulisz.
  Admin

 44. mordechajszwilii said

  Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie
  Malezyjskie oszustwo:

  agenci z nowa tożsamością, photoshopy, płaczący „bliscy” (aktorzy) bez łez,
  4 lub 6 palcowi syjonisci

  http://nodisinfo.com/australian-missing-malaysian-airlines-flight-passengers-photoshop-fakes/

  http://nodisinfo.com/lady/
  Fake Malaysian Airlines Passenger Kiwi Paul Weeks is Actually Zionist Extremist Bruce Leigh

  http://nodisinfo.com/proof-photoshop-corruption-malaysian-airlines-hoax-danica-weeks-fake-identity/

  http://nodisinfo.com/zionists-hire-sayanim-actor-moles-act-fake-malaysian-airlines-relatives/

  http://nodisinfo.com/fakes-frauds-phonies-malaysian-airliner-hoax/

  http://nodisinfo.com/frauds-phonies-hacks-malaysian-airlines-crash-scam/

  http://nodisinfo.com/desparate-zionists-publish-cover-article-insist-malaysian-airlines-flight-mh370-hijacked/

  http://nodisinfo.com/fake-tears-malaysian-airlines-hoax/

  http://nodisinfo.com/mossad-clique-busted-in-malaysian-airlines-hoax/

 45. ERROR 404 NSZ said

  Ad.15 i 24 .Pomarańczą gorzką jest też Żółtnica pomarańczowa vel Cudrania vel z łaciny Maclura Pomifera a ta zalety ma takież ;
  – naturalny repelent, odstrasza komary
  – znosi glebę lichą i bardzo korzystna do cięcia, czyli żywopłot jak marzenie
  – zimową porą wiewiórki się ową pomarańczą zajadają
  – i nalewka zacna, moim zdaniem po zalaniu spirytusem tęższa się na owej wydaje

  A i wygląd ma taki, że po wypiciu i pół flaszy nawet nie patrz…

  Z niskim pokłonem Waćpaństwu czapkuje nie kto inny jako żyw …ERROR 404 herbu Korybut

 46. ERROR 404 NSZ said

  Re 45 Hadki a piękny, owoc ajużci…

  Dziękuję za zamieszczenie wyobrażenia onej to pomifery….

 47. osoba prywatna said

  Ukraina – rosyjskie NIET dla Zachodu i NWO

 48. kaczafi?! said

  http://pl.gloria.tv/?media=585938

  O Libii Kadafiego ks. Natanek

  http://pl.gloria.tv/?media=578704
  MAJDAN s.r.o., aneb kdo za tím stojí

 49. Siggi said

  „Tagesspiegel”: Merkel musi pojechać do Moskwy, by uratować pokój

  Zachód może zażegnać obecny konflikt z Rosją o Ukrainę tylko w dialogu z prezydentem Władimirem Putinem – pisze „Der Tagesspiegel” i dodaje: by uratować pokój, kanclerz Niemiec Angela Merkel, bo tylko ona wchodzi w rachubę, musi pojechać do Moskwy.

  Angela MerkelAngela MerkelFoto: Reuters

  Autor komentarza podkreśla, że na zakończonym w piątek szczycie UE Merkel przeforsowała swoje „raczej wyczekujące stanowisko” wobec Putina i dalszych unijnych sankcji wobec Rosji. „Od pojedynku Merkel-Putin zależy przyszłość naszego kontynentu” – czytamy w „Tagesspiegl”.
  Komentator przypomina, że kraje Europy Środkowej i Wschodniej, a także Wielka Brytania i Szwecja, domagały się podjęcia bardziej zdecydowanych kroków i wyznaczenia Rosji wyraźnej granicy, której nie może przekroczyć.

  Zdaniem „Tagesspiegla” Merkel wie tak dobrze jak przywódcy innych krajów, że europejska architektura bezpieczeństwa w ciągu kilku dni została skruszona. Merkel też jest gotowa do obrony europejskich wartości, lecz „inaczej kalkuluje” – tłumaczy autor komentarza. „Kanclerz nastawiła się na długi konflikt i nie chce od razu wystrzelać całego zapasu prochu, którym dysponują Europejczycy” – uważa „Tagesspiegel”. Dlatego właśnie, w przeciwieństwie do USA, nie wdrożyła jeszcze sankcji gospodarczych i tylko w niewielkim stopniu poszerzyła listę osób objętych zakazem wjazdu i blokadą kont bankowych.

  Ten „typowy dla Merkel minimalizm” można, zdaniem komentatora, zrozumieć. Pozwolił on na uniknięcie dalszej eskalacji. Nawet, jeśli David Cameron czy Donald Tusk martwią się, że Putin może zrozumieć reakcję UE jako zaproszenie do tego, by chronić rzekomo zagrożonych Rosjan w innych miejscach, to polityka Merkel doprowadziła do upowszechnienia świadomości, iż tylko zjednoczona Europa może coś zdziałać.

  Sukces strategii Merkel zależy od tego, czy Putin odbierze tę strategię jako przejaw słabości, czy jako wyście mu na przeciw – twierdzi „Tagesspiegel”. „Zadaniem dyplomacji jest to, by przekonać go, że chodzi o to drugie” – pisze komentator.

  Jego zdaniem dla wielu uczestników wydarzeń jest jasne, że konflikt można zażegnać tylko na drodze bezpośrednich negocjacji wysokiej rangi przedstawiciela Zachodu z Putinem. „W rachubę wchodzi właściwie tylko Merkel – nie dlatego, że mówi po rosyjsku, a Putin po niemiecku, lecz dlatego, że Merkel bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości przemawia w imieniu Europy”.

  „Merkel musi uczynić teraz coś, co jest sprzeczne z jej naturą (nastawioną na wyczekiwanie – red.). By uratować pokój w Europie, musi pojechać do Moskwy” – konkluduje dziennikarz „Tagesspiegla”.

  (RZ)

 50. http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-premier-przedstawil-propozycje-dla-rodzicow-dzieci-niepelnos,nId,1362552

  Ja pojechałem do RFN, żeby otruć Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale ci wsadzili mi ją do D. Potem deportowali mnie do WROGIEJ III RP, gdzie zostałem internowany, co trwa do dziś.
  Ponieważ Żyd Lech Wałęsa chciał mnie zamordować to zwróciłem się po raz OSTATNI o pomoc do Urszuli Sipińskiej, na co prezes Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu, dr Leszek Skonka, przemawiał mi do rozsądku: NIECH PAN SIĘ NIE KOMPROMITUJE SIPIŃSKĄ, BO ETATYZM PRUSKI WYSTACZA. – I faktycznie obalił Etatyzmem Pruskim rząd Solidarnościowy a potem pozbawił II kadencji „odgrażającego się mi” Lecha Wałęsę.
  Okazało się to grubą sprawą finansową, co „wyszło z worka”, gdy Skonka pobił się z Tejkowskim i ILEŚ milionów dolarów od niejakiego KWASA. Gdy pytano publicznie Skonkę, skąd jego syn w USA jest TAK BOGATY to odpowiadał, BO SIĘ BOGATO OŻENIŁ.
  Mój Etatyzm Pruski miał POLICJĘ FINANSOWĄ, którą zastrzegałem dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH, na co Kornel Morawiecki mówił: TO SIĘ DA ZAŁATWIĆ, ale tą Policję Finansową wzięli Żydzi do PRYWATYZACJI. Matki Niepełnosprawnych niech więc zwrócą się do Żydów o zwrot 53 bilionów zł, bo tyle ponoć – jak wynika z Aktu Oskarżenia – zostało zagrabione przez żydowską Policję Finansową, o co Wałęsa chciał Oskarżać mój ETATYZM PRUSKI – albo nich dadzą Dupy żydowskiej Policji Finansowej (???)

 51. zdzisio said

  Żydzi na usługach Hitlera: żydowscy agenci Gestapo

  Tytuł oryginalny: Lonek Skosowski: koniec żydowskich kolaborantów Gestapo;
  Źródło: http://chodakiewicz.salon24.pl/81001;

  Na ten temat pisze także Albin Siwak: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/zagiew-zydzi-jako-zdrajcy-mordercy-i-szmalcownicy/

  Najbardziej kontrowersyjny chyba to przypadek Elke Sirewiza. Załatwił on sobie fałszywe papiery na nazwisko Fritz Scherwitz. Został członkiem NSDAP. Służył w SS jako Obersturmführer. Był komendantem obozu koncentracyjnego w Lenta pod Rygą na Łotwie. Osobiście nadzorował mordy Żydów i gwałcił Żydówki.1

  Inni starali się dojść do porozumienia z władzami narodowo-socjalistycznymi, starali się wykazać, że są niezbędni dla Trzeciej Rzeszy. Na przykład, około 150,000 Niemców żydowskiego pochodzenia służyło w Wehrmachcie. Jeszcze inni współpracowali z policją.

  Stella Kuebler-Goldschlag dowodziła grupą kilkunastu informatorów Gestapo w Berlinie. Zadaniem jej grupy było wyłapywanie współwyznawców. Jej ofiary posłano do gazu. Kuebler-Goldschlag żyje do dziś w Berlinie.2

  Żydzi polscy mieli dużo mniejsze pole do manewru niż ich niemieccy ziomkowie. Jednak i w Polsce możemy wyróżnić postawy ekstremalne, a w tym współpracę z policją niemiecką. Współpraca ta odzwierciedlała się w rozmaity sposób: od denuncjowania współwyznawców oraz chrześcijan w sposób niezorganizowany i dorywczy, a w tym często pod przymusem, aż do zorganizowanej walki z żydowskim i polskim podziemiem w służbie niemieckiej.

  W Warszawie w porozumieniu z policją niemiecką działała tzw. „Pierwsza pomoc”, Żydowskie Pogotowie Ratunkowe, oraz „Trzynastka”. Ta ostatnia oficjalnie nazywała się Biuro Zwalczania Lichwy i Spekulacji (Preisüberwachungstelle). Podlegało bezpośrednio Policji Kryminalnej (tzw. Kripo: Kriminal Polizei), która wraz z Tajną Policją Polityczną(Gestapo) była częścią Służby Bezpieczeństwa (Sicherheitsdienst – SD).

  Część konfidentów policji należała też do organizacji Gwardia Wolnych Żydów „Żagiew,” kierowanej przez prowokatorów. W ramach struktur agenturalnych działało około 200 osób. Dowodzili nimi: Leon (Lejb) Skosowski („Lonek”), Abraham Gancwajch, Dawid Sternfeld, Kenigl i „kapitan” Lontski.

  Jak pisze Ionas Turkov. „Leon Skosowski i Kenigl urzędowo służyli jako kolaboranci SD i operowali częściej na stronie »aryjskiej« niż w getto. Ich zadaniem była denuncjacja Żydów znajdujących się na stronie »aryjskiej« oraz denuncjacja Polaków zajmujących się działalnością [podziemną] polityczną”.3

  https://ptto.wordpress.com/2013/06/21/zydzi-na-uslugach-hitlera-zydowscy-agenci-gestapo

 52. Siggi said

  Home
  Ukraina
  Ukraina – szok i przerażenie. We Lwowie mordują Rosjan !

  Opublikowano Marzec 22, 2014 Przez RX W Ukraina

  Chcę wam opowiedzieć historię, która pogrążyła w szoku moją rodzinę. Mam przyjaciela, na imię ma Witalij. Jest on byłym pracownikiem milicji. Wiek 64 lata. Dzisiaj rankiem zadzwonił do mnie na komórkę i, szlochając, opowiedział co następuje: jego przyjaciel mieszka we Lwowie, także jest byłym pracownikiem milicji. Mieszka z synem i matką. Tak więc ten przyjaciel zadzwonił do Witalija wczoraj wieczorem. Płakał. I mówił o tym, żebyśmy my w Doniecku nie wierzyli ani jednemu słowu nazistów, którzy doszli do władzy. Mówił, że po Lwoawie grasują prawdziwi faszyści. Z bronią.

  Ostatnio odcięli głowę żywemu, byłemu pracownikowi milicji, podpułkownikowi Pietrienko. I rzucali i kopali tę głowę przez kilka godzin na linii tramwajowej w centrum Lwowa. Powiedział, że we Lwowie naprawdę zabijają i rżną Rosjan. Głównie byłych milicjantów i wojskowych.

  Rosjanie ze Lwowa masowo wyjeżdżają. Głównie na Zakarpacie ponieważ boją się jechać na wschód przez Kijów. Opowiedział on Witalijowi o tym, że do jego domu przychodzili ci sami faszyści i interesowali się dlaczego syn nie wstępuje do Gwardii Narodowej. Grozili fizyczną rozprawą. Syna natychmiast wysłał do Polski. A wczoraj po południu znowu odwiedzili go nacjonaliści. Pobili go. Torturowali. Chcieli się dowiedzieć gdzie jest syn. Odeszli ale obiecali wrócić. Powiedział, że prawdopodobnie go zabiją. On nie może wyjechać ze Lwowa ponieważ opiekuje się matką, która ma 90 lat. I oto zadzwonił on dzisiaj do Witalija o drugiej w nocy. Powiedział, że w jego mieszkaniu wyłamują drzwi…Powiedział tylko-”żegnaj przyjacielu!” i połączenie zostało przerwane. Witalij nie spał całą noc. Próbował dodzwonić się do swojego przyjaciela. Ale telefon był wyłączony. Witalij zadzwonił do mnie i, szlochając, wszystko opowiedział. Zaczęliśmy się zastanawiać co można zrobić i w tym momencie zadzwonił Witalij. Powiedział, że jego przyjaciel ze Lwoawa powtórnie się połączył. I że znajduje się on w odległości 350 kilometrów od Lwowa. Opowiedział, że kiedy naziści wywlekli go z mieszkania na ulicę, a było ich pięciu, ktoś wtedy zadzwonił do nich. I naziści zaczęli dyskusje nad otrzymaną przez telefon informacją. Zajęli się dyskusją. Na szczęście miał w kieszeni kluczyki od samochodu, który stał niedaleko. Mówił, że nawet nie pamięta jak znalazł się w samochodzie. W takim był napięciu. Doszedł do siebie kiedy był już poza Lwoawem. Miał szczęście ponieważ naziści, jak się wydaje, byli bez samochodu. W rezultacie człowiek jest bez dokumentów. Dobrze, że ma jakieś pienniądze na benzynę. Jedzie na Zakarpacie, w domu pozostała matka w wieku 90 lat. Oto co się dzieje we Lwowie. A sprzedajne media o tym nie mówią i nie piszą. Wydaje się, że coś takiego czeka i Donbas. W Donbasie represje także są w pełnym rozkwicie. Nowo mianowany przez juntę gubernator okręgu donieckiego, gauleiter Taruta, także działa jak prawdziwy faszysta. Ludzi, którzy wychodzą na wiece, nazywa masą. Sprowadził milicjantów z innych okręgów ażeby oni nas bili, kaleczyli i aresztowali. Ponieważ na swoich, według jego słów, nie może liczyć. Zakazano wieców. Nazywają nas rosyjskimi turystami, którzy idą na wiece za pieniądze. Donbasowi, a zwłaszcza Donieckowi, jest coraz ciężej. Oligarcha Taruta to prawdziwy przestępca! Niech będzie przeklęty!

  Za: http://3rm.info/44811-shok-i-uzhas-vo-lvove-ubivayut-russkih-no-smi-molchat.html

  Data publikacji: 22.03.2014

  Przekład: RX

 53. RomanK said

  Uwaga!

 54. Luxeuro said

  Hiszpania się nagrzewa ale w TVN24 ani mru mru.
  http://www.commondreams.org/headline/2014/03/22-1

 55. smakosz Dyzio said

  Pan gajowy Marucha pokazuje nam gościom gajówki owoce morza japońskiego zamiast coś zza plota gajówki np bażanta po myśliwsku
  http://www.olejwielkopolski.pl/przepisy,18,bazant_po_lowiecku_dla_4_osob

 56. http://www.fakt.pl/nie-zyje-marcin-kornak,artykuly,451419,1.html

  NIE ŻYJE NAJBARDZIEJ ZNANY POLSKI ANTYFASZYSTA. MIAŁ TYLKO 46 LAT
  ***
  Musieli zabić Kominternowca, bo faszyzm to ANTYKOMINTERNIZM. Faszyzm powołał Szpicbródka, który zeznał w więzieniu mokotowskim, że celem bolszewików jest uruchomienie w Rosji PRZEMYSŁOWEJ produkcji złota na Wykupienie USA. Wobec tego Paderewski powołał organizację FACE dla Jawności Kapitału i z Keynesem zmusił Roosevelta do Nacjonalizacji Złota, co ZLIKWIDOWAŁO Wielki Kryzys jako efekt UCIECZKI kapitału od dywidendy do Renty Deflacyjnej Złota.
  Argumentem Nacjonalizacji Złota były tajne konta szwajcarskie kominternowców, na które płacono dywidendę z Folwarku Żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich. Kominternowcy byli więc właścicielami ZSRS a działając na Zachodzie przeznaczali dywidendę na WYKUP USA przez tajne konta szwajcarskie, co się udało kapitałowi stalinowsko-holokaustycznemu na tajnych kontach izraelskich.

 57. Marucha said

  Re 56:
  Zmarł działacz społeczny i założyciel stowarzyszenia „Nigdy więcej”, Marcin Kornak. Swoje życie poświęcił walce z neofaszyzmem i antysemityzmem w polskim społeczeństwie.(…)

  NARESZCIE.
  Jednego s…syna mniej.

 58. devasura said

  Do gajowego Maruchy o panu Grzegorzu Braunie.
  1. http://www.youtube.com/watch?v=8xduB5Dm0i4
  2. Powyższe to majstersztyk rozmydlania tematu; grając rolę radykała nie mówi nic nowego (jak coś się już samo ujawni to koniecznie trzeba to zagospodarować, nieprawdaż?), odwodzi publikę od tematu spotkania; ani słowa o NAPRAWDĘ ważnych rzeczach – działalności dzisiejszej Izraela w Polsce. Nic o relacjach, inwestycjach, interesach.
  3. Braun jest mamą Madzi dla osób, które przejrzały już pierwszy czy drugi krąg kłamstw. Ale wciąż nie wyrosły z dialektyki.
  4. Ludzie potrzebują Przywódcy, heroicznie walczącego z Systemem. Pan Braun dostarcza im tego. Ma wyznawców, zabawia przede wszystkim grupę 50+; choć nie tylko. Młodych wrażliwych, nielicznych jeszcze krytycznie myślących, też trzeba (jako kamieni na szańce) zagospodarować.
  5. Stąd porównanie z Alexem Jonesem (zachowując proporcje).
  6. Tu nie chodzi o kłamstwo. Wystarczy zmienić akcent, coś pominąć, tu i ówdzie pokrzyczeć. Wyznawcy będą szczęśliwi.
  7. X. Dariusz Oko czyni podobnie.
  8. Panie Marucha, zbyt częste używanie przekleństw odbiera im całą moc.
  9. God bless You
  devasura

 59. Ad. 55:
  Jest bażant DROGI czyli Kaukaski, którego w Europie upowszechnili Rzymianie, i bażant TANI, o tych samych walorach smakowych, w postaci czubatki polskiej. Hodowlę czubatki zniszczyli wprawdzie komuniści, ale zrobiła ona światową karierę jako Ogrodowa Kura OZDOBNA.
  Gdy przyjechałem w r. 1880 do RFN to prasa pisała o Klęskach Owadzich w Niemczech Środkowych, więc zaraz napisaliśmy do wydziału Rolnictwa i Leśnictwa rządu Badenii-Wirtembergii o czubatce polskiej w TAKTYCE CZECHOSŁOWACKIEJ.
  Jeździłem tej sprawie kilkakrotnie do Landatagu w Stuttgarcie, gdzie mnie pouczono, że Taktyka Czechosłowacka ELIMINUJE chemizację Rolnictwa i Leśnictwa, na co się Ciężka Chemia NIE ZGODZI. Poza tym mój śrut Bezołowiowy, w postaci lotek żelaznych, ZAGRAŻĄ Wolnym Strzelcom Francuskim, którzy ołowiu sobie NIE ŻAŁUJĄ – z której to racji Delta Rodanu jest Najbardziej Zaołowionym Miejscem na Świecie. Europejska Wspólnota Gospodarza WISI zaś na Humorze Francji i nikt się Francuzom nie narazi.
  Chodziłem po niemieckich polach i lasach i nie widziałem bażanta, zająca czy kuropatwy, natomiast masę ptaków drapieżnych. Niemcy tłumaczyli, że bardziej opłaca się im eliminacja zwierzyny drobnej przez ptaki drapieżne niż ZAOŁOWIANIE ziemi śrutem łowieckim.

 60. Ad. 59:
  Gdy w r. 1990 wróciłem do Polski to prasa pisała o Wolnym Strzelcu Francuskim. Był to reżyser, któremu żona uciekła do Polski. Przyjechał, żeby ją zabrać, ale ta wzięła sobie za ochroniarza Zauchę, który był duży i brzuchaty. Reżyser wrócił więc co Francji, kupił karabin Francuski, który ukrył FACHOWO w samochodzie i przyjechał ponownie do Krakowa, gdzie sasadził się na żonę i jej gacha na parkingu.
  Trzeba przyznać, że reżyser był dobrym Wolnym Strzelcem Francuskim, bo ta leżała rozkraczona w mini a Zaucha brzuchem do góry. – Ja jednak miałem mu to za złe, bo 10 razy taniej by to kosztowało, gdyby kupił od ruska pepeszę.

 61. Sunny said

  Do you know what a smart meter is?’
  http://www.naturalhealth365.com/talkhourshow.html

 62. Griszka said

  http://rt.com/news/venice-votes-independence-italy-585/

  Wenecja też może zażądać autonomii w niedługim czasie.

 63. jaszmija said

  Pokaz musztry wojskowej na rowerach w wykonaniu orkiestry armii holenderskiej 😆

 64. Rysio said

 65. Dzonyy said

  Czy Pan Bardzo zrezygnował z bloga fantazjekulinarne?

 66. Dzonyy said

  Ach, już wiem. Serdeczne wyrazy współczucia Panu Bardzo.

 67. Luxeuro said

  Nie legalny kemping w parku narodowy kosztuje życiem,

 68. http://turystyka.wp.pl/gid,16487739,title,Krakow-co-nowego-w-najpopularniejszym-polskim-miescie,galeria.html?ticaid=112686

  Wczoraj byłem w Ratuszu na odczycie SEKULARYZACJA KLASZTORÓW NA ŚLĄSKU. Pani Profesor Kos mówiła że Majkel Jackson poleciał helikopterem zobaczyć pałac Cesarski w Lubiążu i wrócił Zawiedzony, gdyż nie ma tam infrastruktury poza nizinną Odrą. Gdyby Lubiąż był w Anglii czy Irlandii to znałby go Cały Świat, bo byłoby tam to, co ja WNIOSKOWAŁEM w I poł. lat 70. i to wcale nie wielkim kosztem.
  To jest tak, jak obiecanie przez Tuska Polakom miast Krakowskiej Robotyzacji z 1965 r. Dobrej Piłki Nożnej, na co prof. Krasnodębski odpowiedział, że gdyby Werder Brama miał 2 takich działaczy jak Tusk to by zbankrutował: MOŻNA NAŃ LICZYĆ JAK NA ZAWISZĘ, ŻE ARCYDZIEŁA… tfu, Robotyzacji Krakowskiej nie zrobi.
  Dla Skandynawów najważniejsza jest droga jachtiongowa Gdańsk-Bratysława i Dunaj-Adriatyk – w której to konkurencji Kraków może awansować do rangi EUROPEJSKIEJ. Droga ta może bowiem być konkurencją dla drogi wodnej Ren-Rodan czy Ren-Dunaj.

 69. Griszka said

  http://hackread.com/microsoft-hack-leaks-sea-fbi/

  O tym jak Bill Gates i spółka dorabiają sobie do emerytury kosztem amerykańskiego podatnika.

 70. Zerohero said

  Re 69, Griszka

  Typowy omóżdzony obywatel powie Panu, że dzięki Billowi Gatesowi mamy komputery, a poza tym to darczyńca, który majątek przeznaczył na szczepienia. I jak tu wyjaśnić, że Gates niczego nie wynazł, niszczył nieczysto konkurentów, monopolizując rynek opóźnił postęp, a jego fundacja, to po prostu sposób na uniknięcie podatku spadkowego? I jeszcze te szczepionki o których sam Gates przyznał, że służa (UWAGA) kontroli liczbeności populacji (jest nagranie).

  Re 64, Rysio

  Dobry obrazek!

 71. Griszka said

  @70
  Gates był zdolnym studentem, ale stał się leniwy, gdy dorwał się do większych pieniędzy. Swój pierwszy program napisał z kolegami, ale DOSa do IBM PC kupił od innego programisty i zmienił jedynie jego nazwę. Kontrakt z IBM dostał dzięki znajomościom jego matki.
  Dla mnie to typowy cwaniaczek, który kieruje się zasadą zarobić, ale się nie narobić. Jego udział w projektach NWO pokazuje jak nisko upadł.

 72. Mordka Rosenzweig said

  Szanowny pan Griszka,

  Pan Gates chociasz bardzo mondry to sam nie napisal szaden program ktury dzialal, ale muwil sze ma.

  IBM prosil pan Gates o spszedanie OS dla PC. Pan Gates w koncu nie mugl odmuwic i go kupil od faceta i spszedal go do IBM zatszymujac prawa autorskie.

  Najszanowniejszy pan Gates zaplacil za ten program asz $40,000.

  Kontrakt dla pan Gates pszygotowal jego ojciec ktury byl prawnik w Seattle.

 73. Kamil said

 74. antka kobity szwagra brat said

  oraz – HOLOKAUST…

  http://www.whale.to/b/bacque1.html

 75. osoba prywatna said

  Rosyjska telewizja oskarża: USA wybrały Polskę na pośrednika w ukraińskim przewrocie
  Rosyjska telewizja państwowa Rossija oskarżyła wczoraj Polskę o współorganizację „przewrotu” na Ukrainie. Swoje zarzuty podparła słowami b. szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Ołeksandra Jakymenki, który oświadczył, że „radykałowie z Majdanu byli szkoleni w Polsce”. Rozmowy z Jakymenką nie można w Polsce obejrzeć na stronie internetowej stacji.
  TV Rossija oświadczyła, że „USA wybrały Polskę na pośrednika w ukraińskim przewrocie”. – Polacy w Kijowie mają swoje ambicje i niezawodną osłonę – podkreśliła.

  Tezę tę potwierdził Ołeksandr Jakymenko, były szef Służby Bezpieczństwa Ukrainy, który udzielił ekskluzywnego wywiadu dziennikarzowi telewizji. Co ciekawe w Polsce nie ma możliwości obejrzenia go na stronie TV Rossija, jak i zresztą innych materiałów stacji.
  Jakymenko oznajmił, że w czasie wydarzeń w Kijowie „wszystkie rozkazy wydawano albo z ambasady Stanów Zjednoczonych, albo z ambasady Unii Europejskiej, którą kieruje pan (Jan) Tombiński, będący obywatelem Polski”.
  Więcej:
  http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,15617297,Rosyjska_telewizja_oskarza__USA_wybraly_Polske_na.html

 76. marta15 said

  http://www.gilad.co.uk/writings/press-tv-israeli-lobby-dominates-us-foreign-policy-budget.html#entry34711067

 77. marta15 said

  http://www.gilad.co.uk/writings/on-the-israeli-eugenic-project-and-the-radiation-of-arab-jew.html#entry34711819

 78. marta15 said

  http://www.deliberation.info/syria-three-years-lies/

 79. Rysio said

  Rosyjska Duma oferuje Polsce podział Ukrainy.

  Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2014-03-23

  Ro­syj­ska Duma Pań­stwo­wa prze­sła­ła do pol­skie­go MSZ nie­co­dzien­ne pismo. Ofe­ru­je w nim udział w po­dzia­le te­ry­to­rium Ukra­iny. Au­to­rem tego do­ku­men­tu jest wi­ce­prze­wod­ni­czą­cy Dumy i lider Li­be­ral­no-De­mo­kra­tycz­nej Par­tii Rosji, Wła­di­mir Ży­ri­now­ski. Do tre­ści pisma do­tar­li dzien­ni­ka­rze “Wia­do­mo­ści” TVP1.

  Po­dob­ną pro­po­zy­cję, oprócz Pol­ski do­sta­ły także Węgry i Ru­mu­nia – w spra­wie ob­wo­dów za­kar­pac­kie­go i czer­nio­wiec­kie­go. W gra­ni­cach Ukra­iny mia­ła­by po­zo­stać tylko jej środ­ko­wa część.

  Ży­ri­now­ski pro­po­nu­je, by Pol­ska do­ma­ga­ła się re­fe­ren­dum w spra­wie przy­łą­cze­nia do na­sze­go kraju w pię­ciu za­chod­nich ob­wo­dach Ukra­iny: wo­łyń­skim, lwow­skim, iwa­no­fran­kow­skim, tar­no­pol­skim i ró­wień­skim.

  We­dług dzien­ni­ka­rzy “Wia­do­mo­ści” pol­skie MSZ okre­śli­ło ten list jako “ku­rio­zal­ny”. Jed­no­cze­śnie mi­ni­ster­stwo za­po­wie­dzia­ło, że Ży­ri­now­ski do­sta­nie “kur­tu­azyj­ną od­po­wiedź, bez od­nie­sie­nia się do tre­ści swo­je­go listu”.

  To nie pierw­sza taka pro­po­zy­cja, która pada z ust kon­tro­wer­syj­ne­go ro­syj­skie­go po­li­ty­ka. Już wcze­śniej na­wo­ły­wał on z try­bu­ny Dumy Pań­stwo­wej do roz­bio­ru Ukra­iny – Kijów nigdy nie zgo­dzi się na fe­de­ra­li­za­cję Ukra­iny, gdyż nie jest już w sta­nie czym­kol­wiek rzą­dzić – mówił lider LDPR.

  Opracowanie na podstawie:
  tvp.info, PAP Onet.pl

  Ale Rusek zamotał.

  🙂

  No to wpadnie nam Lwów i Wołyń, parę elektrowni atomowych i kupa sprzętu wojskowego.
  Ludność Polski powiększy się o 20 milionów a nasza reprezentacja wzmocni się o paru dobrych piłkarzy.

  Same plusy dodatnie.

  🙂

  PS. Oczywiście parchate władze Polski będą się bronić przed tym jak diabeł przed święconą wodą.
  A Ukraińcy którzy tak bardzo chcieli być przyłączeni do UE zapewne zagłosują 3x TAK – zarobki im się powiększą automatycznie itp… itd…

  Tylko co na to Banderowcy?

 80. marta15 said

  ad 75 no i Polacy dostana po siedzeniu.
  Ignorancja polaczona z glupota , chciwoscia i tchorzostwem daje fatalne rezultaty.

 81. marta15 said

  ad 79 zyrynowski to kawal gnidy. jego celem jest tylko macenie i jatrzenie.

 82. Rysio said

  re 71. Ja jestem taki sam jak Gates, to znaczy leniwy.

  Tyle tylko, że nigdy nie dorwałem się do większych pieniędzy.

  😦

 83. Rysio said

  re 81. No i co z tego?

  Pismo przysłał Żyrynowski w imieniu Ro­syj­skiej Dumy Pań­stwo­wej.

 84. Griszka said

  @72
  Tak DOSa kupił i podpisał jak własny, ale ten wcześniejszy napisany przez niego program był jeszcze zapisany na taśmie dziurkowanej.

 85. marta15 said

  a tu chala wyprodukowana przez holiwood ,a zatwierdzona przez mighty ADL .
  Lemigni katulickie beda piszczec z zachwytu bo „Jezus ” taaaaki przystojny.
  http://www.fronda.pl/a/syn-bozy-juz-wkrotce-w-kinach,35723.html

 86. marta15 said

  „..W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” zdradza, że chce odebrać głos wszystkim Polakom, bo w monarchii której jest fanatycznym wyznawcą, tylko król ma głos. „Jestem monarchistą i chciałbym odebrać prawa głosu wszystkim. W monarchii król ma prawo głosu, reszta wykonuje rozkazy”.

  Korwin-Mikke uważa również, że obecnie nie można mówić ludziom prawdy prosto w oczy: „Za komuny, jak człowiek coś powiedział, a jeszcze go wsadzili, to następnego dnia słyszała o tym cała Polska. Teraz można powiedzieć, co się chce, ale przy tym hałasie medialnym człowiek się nie przebije”.
  A później dodaje od siebie: „Ja nie mówię, co się chce, tylko mówię prawdę. To reszta bełkocze”.

  W kolejnej części wywiadu Korwin-Mikke zapowiada, że będzie domagał się „likwidacji koryta, czyli całej Unii Europejskiej razem z jej dietami”, choć jak sam przyznaje nie zrezygnuje z diet
  . Chce również wyzwolić nasz kraj spod okupacji bandy łajdaków, którzy nakładają na niego podatki wyższe, niż towarzysz Hitler nakładał na jego ojca”. „Wyborcy muszą nauczyć się myśleć tak jak ja, a nie ja muszę dostosować się do wyborców.
  Jeśli ja się dostosuję do ludzi, to nie zmienię Polski, a chciałbym ją zmienić.
  Cały problem polega na tym, że od ponad stu lat rządzą nami ludzie, którzy białe nazywają czarnym”.

 87. A’propos Gatesa… popatrzcie na tę twarz… KOGO WIDZICIE? Co temu człowiekowi z oczu patrzy? … Już stare babcie przed stu laty znały się na tym lepiej od was…

  Nie potraficie odróżnić podstawowych cech charakteru człowieka, który jest przecież wypisany na jego twarzy… I to jest jeden z podstawowych powodów, dla których wasz kraj okupuje KOR…

 88. Griszka said

  http://www.pch24.pl/malopolscy-radni-dolacza-do-protestu-przeciwko-rosyjskiemu-chorowi,21881,i.html

  Powaliło tych ludzi. Ja sam się na jeden z koncertów udam. Mam gdzieś ich bojkot, gdy w tym samym czasie nie mają nic przeciwko udawaniu się na żebry do komisarzy ludowych w Brukseli.

 89. Rysio said

  Ależ razi ich mundur Armii Czerwonej tak samo zresztą by ich raził mundur Wermahtu.

  Może Rosja powinna wymyśleć nowy krój?

 90. Griszka said

  @89
  Razi ich przede wszystkim rosyjski imperializm, który niby podpala pół Ukrainy. To w pierwszej kolejności wymienili. Niech Pan zauważy, że jakoś rok temu koncertowali w tej samej filharmonii i nikt się nie przyczepił do czerwonych gwiazdek na mundurach. Judasze zaskowyczeli dopiero po tym, gdy Rusek zgarnął Krym. W 2013 roku żadnego bojkotu nie było.
  Obrońcy banderowskich działaczy siedzieli cicho i pokornie czekali na wytyczne.
  Zrozumiałbym jeszcze kwestie mundurów, ale obrona antypolskiego reżimu spod znaku dUPA ? Albo jest to hipokryzja albo schizofrenia.

 91. Joe said

  Obojetnie ktory zyd czy zirinowski czy inna kanalia…wszyscy maja we labach zapisane JUDEPOLIN od Baltyku do M.Czarnego….Ziemia obiecana idealna do handele pomiedzy Wschodem a Zachodem.Dlatego to wszystko robia.
  I czy polskie mezyki stanu chca tak czy siak i tak sie stanie ze….teraz w polin bedzie git polin szlachta polin zyd…

 92. Marucha said

  Tak nawiasem mówiąc – gajówka chyba jeszcze w swej historii nie przeżywała takiego najazdu intelektualnych troglodytów, jak od chwili, kiedy tematyka rosyjsko-ukraińska zdominowała jej forum.
  Jest wśród nich niewątpliwie i hasbara, i nieopłacani szabesgoje czyli pożyteczni idioci – i zwykłe polskie dupki, niezdolne do sklecenia bodaj jednego, nadającego się do dyskusji argumentu.

  Mamy tu nie tylko wyzwiska i obelgi, ale również próby zastraszania służbami bezpieczeństwa różnych państw, które rzekomo krzywo patrzą na „prorosyjskie sympatie” Maruchy i jego zamieszczanie artykułów o Rosji i Ukrainie branych ze źródeł ogólnie dostępnych na sieci.

  W sumie – prymitywna hołota, którą można sobie co najwyżej sempiternę podetrzeć, a i to z pewnym obrzydzeniem.

  Oczywiście tylko nieznaczna część ich wypowiedzi została pozostawiona przeze mnie na witrynie, głównie dla celów dydaktycznych. Mógłbym zamieścić nawet wszystkie, ale nie chcę zapaskudzać forum, na którego poziom składają się przede wszystkim jego uczestnicy.

 93. Rysio said

  re 92. „…….Niech Pan zauważy………”

  Mów mi Rycho.

  🙂

 94. Rysio said

  re 92. … którego poziom składają się przede wszystkim jego uczestnicy…

  Przyznam, że bardzo mi miło, że Gajowy mnie aż tak docenia.

  🙂

 95. Re: „rysie i ptysie”…
  Jesli mialbym byc szczery, to „rysia” pierdniecia nie nadaja sie nawet do poddarcia michnikowskiego „wyprozniacza” nawet wtedy, kiedy sa to pierdniecia o zapachu „lawendy”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 96. Rysio said

  Jasiek i ty Brutusie?!

  😦

  A skąd ty to wiesz, wąchałeś je?

  🙂

 97. osoba prywatna said

 98. Griszka said

  @92
  Kto może straszyć najazdem służb na Gajówkę jak nie ich funkcjonariusze albo konfidenci.

 99. Marucha said

  Re 98:
  Prawdopodobnie o takich chodzi.
  Takie tam glizdy…

 100. Miet said

  Wygląda na to, że ukraiński temat długo jeszcze będzie dominował na Internecie.
  Trochę odejdę od tego tematu i podzielę się z gośćmi Gajówki z tym co mi się trafiło, kiedy próbowałem dowiedzieć się jak młodzi Polacy – tacy w granicach wieku od 18 do 22 – podchodzą do tego tematu.
  Zajrzałem w jedno miejsce na Facebooku, gdzie „produkowała” się młodzież bardzo mi bliska bo z kręgów mojej rodziny.

  Otóż temat Ukrainy i polityki moi znajomi mają gdzieś bardzo głęboko…, co nie świadczyłoby nawet źle, ale w zamian za to zostałem wprost zaszokowany niebywałym poczuciem humoru u tych młodych obojga płci.
  Oto próbka dowcipasów jakimi się rozkoszują – dowcipy były obrazkowe więc ograniczam się do słownego opisu:
  =====================
  Wnuczka przy obiadowym stole poucza babcię, że spagetti w chińskim (widocznie) stylu je się dwoma pałeczkami i jedną tylko ręką.
  Babcia, która prawdopodobnie w życiu czegoś takiego nie widziała, myślała, że spagetti to wełniana przędza a pałeczki to druty do robienia sweterków i ich używając już zrobiła parę ładnych ściegów.
  Na uwagę wnuczki babcia zażenowana tak rzecze: – „kurwa, jebłam sweter!”.
  =====================
  No i czy to nie śmieszne???

  Oto drugi przykład, nie mniej dowcipny:
  =============================
  Młody chłopak szczerzący uzębienie w szerokim uśmiechu w czapce bejsbolówce na głowie, oczywiście z daszkiem obróconym do tyłu, daje ludziom takie oto przesłanie:
  „Idź dumnie przed siebie,życie to twoja scena…., i pierdol farmazony na twój temat”.
  ============================

  Czyż to nie jest piękne???

  Albo jeszcze interneowa rozmowa:

  – Co robisz jutro?
  – Jutro latam awionetką – chuj z manetką.

  Ojjj… ja się chyba już bardzo mocno posunąłem wiekowo – poczucie humoru straciłem.:-)))

 101. Wiesiek said

  Proszę zerknąć jak narąbane w głowie ma Aleksander Muzyczko:

 102. Re: 99 Marucha.
  Juz za mna pelzaja zydowskie glisty. Jestem w oczekiwaniu na „seryjnego samobojce”, ale poki co zyje i mam „ich” w d…pie…Do odwaznych swiat nalezy. No coz…mysle, ze zasluzylem na „wieczny spoczynek”…:))).
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 103. Marucha said

  Re 94:
  Tak jest.
  Oczywiście Pański wkład to zaniżenie poziomu.

 104. Rafal Z said

  Marucha powiedział/a
  2014-03-23 (niedziela) @ 21:59:26

  „Tak nawiasem mówiąc – gajówka chyba jeszcze w swej historii nie przeżywała takiego najazdu intelektualnych troglodytów, jak od chwili, kiedy tematyka rosyjsko-ukraińska zdominowała jej forum.”

  To dlatego, że dzisiaj niemalże wszyscy nucą tą samą melodię. Od lewicy po prawicę. Gajówka, mały ale jednak liczący się ośrodek prezentuje odmienne treści i stąd najazd koszernostry.

 105. Wczoraj (23 III 14) oglądałem Ponownie film o poszukiwaniu Skarbów Salomona w podziemiach Wzgórz Świątynnego, czyli RZYMSKIEGO Pretorium, gdzie odbył się proces Jezusa Chrystusa. Tym razem prelegentką była kobyła, która opowiadała z ZAANGAŻOWANIEM, jak to Salomon chciał zabezpieczyć swe skarby przed rabunkiem – aż doczekały Wolnego Izraela.
  Coraz bardziej upewniam się, że onych 400 ataków żydowskich ogierków na MAJĄ Świątynię Salomona było dla Upieczenia KILKU pieczeni przy jednym ogniu. I: było PRZENIESIENIE Watykanu na Wzgórze Świątynne, gdzie miano zbudować Trzecią Świątynię, której plany były już GOTOWE. Wiadomo było bowiem, że wykopaliska Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim to NIE ZDOBYCIE RZYMU PRZEZ LANCKNECHTÓW LUTRA. II: miało być ZALEGALIZOWANIE Satelitarnej Detekcji Złota SKARBAMI SALOMONA.
  Odsyła to do Dupy oszacowanie przez komisję stalinowską Skarbu Templariuszy, jako zdobytego w Rydze w r. 1169 przez Kawalerów Mieczowych Złota Prawdziców na 35 tysięcy ton złota. Było to prawdopodobne, gdyż Prawdzice przez 3 wieki władali Złotem Syberii.
  Czytałem o biesiadnej renesansowej pieśni niemieckiej: JEST W POLSCE ZAMEK WSPANIAŁY, TEMPLARIUSZE W NIM SIĘ OSTAŁY. ICH SKARBÓW NIE POLICZYCIE, BO WIĘKSZYCH NIE MA NA ŚWIECIE… Głupie polaczki wyobrażały sobie, że tym Zamkiem Wspaniałym są Chwarszczany, o czym pisano dużo w Fakcie i SUPER-Expressie, ale ja wytłumaczyłem, że to Cytadela Ryska, a szukanie w Chwarszczanach jest głupiego robotą, gdyż za Iwana Groźnego zostało wywiezione do Edynburga, gdzie złożono je w Prochowni zamkowej, skąd poszło na finansowanie Waszyngtona. III: Chciejstwem żydowskim było zaś POŁĄCZENIE Złota Waszyngtona ze Skarbem Salomona.
  Żydzi posługują się tu Logiką Indiany Jonesa: „Zdemobilizowany we Włoszech poszedł na wojnę palestyńską. Wsławił się deklaracją w Oświęcimiu, że ANTYSEMITÓW NALEŻY ROZSTRZELIWAĆ. – Gdyby miast gadać bzdury przyjechał do Wrocławia to wytłumaczylibyśmy mu, że Skarb Świątyni ODZYSKALI Asyryjczycy, toteż nie zmitrężyłby milionów ojca za grunt podmiejski i zostałby MILIARDEREM jako plenipotent hipoteki Rzymu więc nikt nie szydziłby z jego Starości. Czytałem, że ZNALEZIONO go w podjerozolimskiej melinie, gdzie Amerykanie stawiają mu drinka – ale nie Żydzi, bo ci z Błaznem nie chcą mieć nic wspólnego.
  TAK SIĘ ZAKOŃCZYŁO ROZSTRZELIWANIE ANTYSEMITÓW.

 106. Luxeuro said

  Kaczka dziwaczka,
  „Poprzemy rząd we wszystkim, co dotyczy naszego bezpieczeństwa – zapewnia Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Ale na tym kończy się zbieżność pomysłów rządu i opozycji na obronność. Prezes PiS uważa, że ważniejsze od kupowania drogiego wojskowego sprzętu jest zwiększenie liczebności armii.

  Trzeba wrócić do przeszkolenia wojskowego młodych ludzi, ale oczywiście nie może być mowy teraz o powrocie do archaicznego rozwiązania, jakim był pobór – podkreśla Kaczyński.”
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/454225,kaczynski-o-tusku-i-konflikcie-z-rosja-polska-jest-za-slaba.html

 107. Griszka said

  @106
  Człowiek ten nie ma zupełnie pojęcia o wojsku. I tak Polski nie stać na utrzymanie dużej armii zawodowej. Ani żadnego kraju. I co to za argument o archaizmie, np. zrezygnujmy z transakcji pieniężnych – w końcu to taki archaizm, jeszcze ze starożytności. Może trzeba było przedstawić jakąś analizę między tymi dwoma rozwiązaniami – poborem i rozbudowaną armią zawodową, ale po co. Wystarczy sięgnąć po czysty populizm, bo nie trzeba się nic wysilać. Głupcy i tak uwierzą na słowo.

 108. Griszka said

  ad.170
  Kaczyński wybrał ten wariant, ale dlatego, bo dobrze wie, że powoływanie z rezerwistów może skończyć tak jak na Ukrainie, że stawi się jedynie kilka tysięcy poborowych. Większość ludzi nie będzie walczyć w obronie populistów, którzy przez latach ich okradali. Nieważne czy to będzie Tusk czy Kaczyński, co widać po frekwencji w wyborach, Polacy ich generalnie olewają.

 109. Szymon Klucznik said

  http://wirtualnapolonia.com/2014/03/23/ukraina-miedzy-czerwonym-smokiem-a-czarna-pantera-tekst-grzegorza-musiala-zablokowany-przez-portal-sakiewicza-i-katolickie-sto/

 110. Griszka said

  @109
  Tekst został zablokowany, bo niszczy zupełnie propagandę tego systemu dwupartyjnego. Świetnie w nim ukazano dwójmyślenie posłów PiS w sprawie EU. Gdyby kierować się ich retoryką na serio to normalny człowiek musiałby zostać schizofrenikiem. Jeszcze tylko brakuje cytatów z eurosceptycznej przemowy Jarusia z 11 listopada z Krakowa.
  Większość zwolenników PiS naiwnie gada o ruskim czołgu czy porcie, którego okręty nie zagrażają bezpośrednio polskiej marynarce wojennej (jeśli coś z niej zostało) a zapomina o wojnie ekonomicznej albo walce o rząd dusz, która jest równie groźna co konflikt zbrojny. O tym aspekcie wojny mówił Błaszczak, ale zapomniał o tym na czas zadymy banderowskiej na Ukrainie. I jeszcze ci ludzie, pucz dokonany przez zbrojne bojówki Prawego Sektora, traktują jako „zwycięstwo demokracji”.
  Oni rzeczywiście swoich wyborców traktują jak idiotów bez pamięci. Tak samo jak Tusk i reszta.

 111. Griszka said

  errata: Błaszczyk

 112. Griszka said

  http://www.pch24.pl/oficer-szkolony-przez-gru-dzieki-po-i-partii-palikota-otrzyma-dostep-do-tajnych-danych,21890,i.html
  Zobaczcie jaką propagandę uprawia Gazeta Jerozolimska, niestety także za pomocą serwisu PCH24.
  Wmawiają znowu ludziom bajkę o „ruskim generale” a co pominęli ?

  http://www.prawy.pl/z-kraju/5355-niewyjasniona-tajeemnica-antoniego-macierewicza
  „Wokół sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych toczy się skomplikowana gra. Antonii Macierewicz oraz poseł Marek Opioła wnioskowali dzisiaj o wykluczenie z posiedzeń komisji gen. Krzysztofa Polkowskiego, argumentując, iż odbył on szkolenie w rosyjskiej służbie wywiadowczej GRU. Problem w tym, iż ten sam człowiek służył z dobrym skutkiem w wojskowych służbach dyplomatycznych USA, za co otrzymał medal „The Meritorious Service Medal”, a także w NATO [!!!].”
  _____________________
  I tacy ludzie pouczają innych, że oni znają się najlepiej na geopolityce, a przecież żołnierz czy szpieg zawsze może przewerbować się do obcych służb. Gazeta Polska traktuje swoich czytelników jak idiotów. To samo z Macierewiczem.

 113. yasioo said

  http://niedziela.pl/

  Książka Pasja bł. Anny Katarzyny Emmerich dodana do tygodnika Niedziela – 6zł.

 114. NICK said

  Ad.89. P. Rysio.
  Mundur wermachtu Polaków nie razi. Niestety.
  A zdjęcie dziadka „PułTuska” zna spory procent rodaków. I co? I gó..o!
  P.S.
  A czemu Pan, po remisji, się zaostrzył?
  Ad.91.P. Joe.
  PRAWDA! My tu gadu gadu a Polska stygnie a plany są realizowane.
  Ad107. P. Griszka.
  Prezio kalkstein – MA pojęcie o wojsku. Oj, ma.
  A że działa jakby pojęcia nie miał? Cóż – taką ma rolę.

 115. buka said

  Dwa miesiące temu pisaliśmy, że instrumentalne rozgrywanie kwestii ukraińskiej przez lokalnych polityków PiS jest szkodliwe. Z tej krótkiej perspektywy czasowej widać już, że podpalanie Ukrainy było nieodpowiedzialnością. Skutki działań PiS ponosi naród Ukraiński, nie daj Boże, spadną one też na Polaków

  Polacy nie odczuwają potrzeby życia w konflikcie ani z Ukrainą, ani z Rosją. Polska zainteresowana jest spokojem w regionie. Szerzona przez PiS wizja, że sensem istnienia Polski jest przeciwstawianie się Rosji, jest w najlepszym przypadku anachronizmem z czasów, gdy Moskwa była siedzibą złowieszczej ideologii komunistycznej.

  http://prawicapodkarpacka.pl/?q=news/oswiadczenie-ws-antyukrainskich-dzia%C5%82an-pis-na-podkarpaciu

  Pytaliśmy o to, czy Urzędu Skarbowego nie zastanowiło, że Tomasz Poręba odłożył więcej, niż zarobił, do tego pospłacał kredyty, a przecież jeszcze z czegoś musiał utrzymywać siebie i rodzinę. Urząd Skarbowy w Mielcu odpowiedział krótko: „W wyniku analizy danych zawartych w ww. oświadczeniu majątkowym, po uwzględnieniu pisma Pana Tomasza Poręby z dnia 13.11.2013 r. dot. uzupełnienia powyższego oświadczenia majątkowego, nie stwierdzono nieprawidłowości”. Uzupełnienie, o którym mowa, to ręcznie zapisana kartka papieru, którą Tomasz Poręba złożył 13 listopada 2013 roku, a która zmienia jego oświadczenie o tyle, iż nie tylko wynika z niego, że zaoszczędził więcej, niż zarobił, ale właśnie jeszcze spłacił kredyty.

  Przykładem takiego polityka PiS jest Tomasz Poręba. Chętnie ustawia się do zdjęć na Majdanie obok Jarosława Kaczyńskiego, a w Rzeszowie wydaje oświadczenie tłumaczące, że Majdan powinien być prounijny, a nie antypolski.

  Szczególnie paskudna jest postawa posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby. Jeszcze kilka miesięcy temu usiłował on zdobywać popularność polityczną, zwalczając stawianie pomników UPA na terenie naszego województwa. Dziś stoi na Majdanie obok tych, którzy chcą odebrać Polsce Przemyśl

  http://prawicapodkarpacka.pl/

 116. buka said

  Arcybiskup, ojciec, teść

  Zwierzchnik Kościoła Anglii arcybiskup Canterbury w zeszłym tygodniu wydał swoją córkę Katharine za mąż. Ceremonia ślubna odbyła się oczywiście w katedrze w Canterbury, w której chórzystą jest zięć arcybiskupa i dokładnie rok po intronizacji arcybiskupa Justina Welby w tejże katedrze.

  Pan młody wystąpił w szkockiej spódnicy, panna młoda ubrana była w tradycyjną białą suknię i welon. Arcybiskup Welby jest ojcem sześciorga dzieci (pięciorga żyjących gdyż jedna z córek zginęła w wieku niemowlęcym w wypadku samochodowym). Arcybiskup został teściem po raz drugi w tym roku, gdyż w styczniu ożenił swojego syna.

  Z gorszących katolików ciekawostek należy dodać iż ceremonia ślubna odbyła się w piątek w Wielkim Poście.

  http://www.ekumenizm.pl/content/article/20140324142359858.htm

  Ostatnie zdanie świetnie podsumowuje ekumaniaków i ekumenizm.pl

 117. Polak Maly said

  Panie Marucha, po co to gledzenie o agentach?
  >>> Bo są – admin
  Przecenia Pan sile oddzialywania tej strony.
  W roku 1981 skonczyla sie Sprawa Polska a zaczela zydowska. I to zydowstwo wolskie jechalo do Kijowa zydowstwo majdanowe popierac a nie o Sprawe Polska dbac, nie politycy polscy tam jechali. W tej sytuacji nie ma sensu w zydowski rekaw sie w kolko wyplakiwac i wymadrzac na darmo, jak to czyni wiekszosc piszacych i komentujacych.
  Putin bedzie w pelni wiarygodny, gdy znacjonalizuje ukradzine przez worow tak zydowskich, jak i ruskich, a potem wtornie sprywatyzuje, za zaplata a nie za friko, i oligarchom odbierze zlodziejski lup, bo najlepszym strozem wlasnosci narodowej jest jej panstwowosc albo komunalnosc.
  Pewnie, ze prymityw Janukowicz to nie klasa Putina i ci, co go u wladzy trzymali bardzo szybko sie od niego odwrocili. Oby od Putina sie teraz nie odwrocili ci, ktorym oberzyd dostep do przekretowej kasowy postanowil zablokowac.

 118. NICK said

  Generalnie. P. Marucha.
  Zdaje Pan sobie sprawę, że kilkoro tutejszych blogowiczów, po „rozmowie” z odpowiednimi „czynnikami”, przeszło na stronę WROGA?
  Zapewne, pytanie retoryczne. Acz?

 119. Fran SA said

  Nie do konca wiadomo o co chodzi, ale Izrael zamyka wszystkie swoje ambasady (ogolem 102) z powodu strajku dyplomatow.
  Bardzo to dziwna wiadomosc, ale nie chce spekulowac, bo moge nie miec racji.

  http://www.reuters.com/article/2014/03/23/us-israel-diplomacy-idUSBREA2M0ER20140323

 120. wektor said

  http://www.bibula.com/?p=73943

  To strażacy w Smoleńsku podkładali ogień

 121. Re 117:
  Kto tu się palancie „wypłakuje w żydowski rękaw”???

 122. Dzonyy said

  Re 87
  Krzysztof M, pisze Pan po polsku, a używa Pan określenia „wasz kraj”. To co to ma znaczyć? Że nie jest Pana? W czyim, w takim razie, imieniu Pan pisze? Że może mieszka Pan za granicą, i jak to było w latach 80tych w NRF, uważa pan, że ci Polacy to…..i tu następowały liczne określenia, wymyślane zresztą przez emigrantów z Polski. Poza tym. Po pierwsze, aby dyskutanta uszanować, tytułuje się go wielką literą (nie dużą, tylko wielką), np Wasz. Chyba, że che się dyskutanta po prostu traktować z góry, a to, jak wiemy, mają pewne plemiona w genach mocno usadowione. Po drugie, piszemy Kraj, chociaż to schodzi, dzięki takim zabiegom, na plan dalszy.
  Poza tym, pozdrawiam.

 123. Dzonyy said

  Re 52
  Panie Siggi, czytałem ten artykuł na rosyjskiej stronie, nawet linka gdzieś wkleiłem, nie wiedząc, że już tu jest. Włos się jeży na głowie. Przyczynek do popierania idei „rządu” ukraińskiego przez tych wszystkich, którzy to robią – vide, zdjęcie na oryginalnej stronie.

 124. marta15 said

  a tu bardzo dobry artykul na temat spiewajacej czarowni…znaczy sie niby zakonnicy ktora tak wychwla lucyferianska Fronda. Oczywisce tepe glowy czyli niby „katulickie” lemingi posoborowskie , ktore sa w rzeczywistosci pomagierami samego lucyfera
  ( i do niego trafia na koniec) nic z tego nie wylapia.
  http://www.novusordowatch.org/wire/

 125. marta15 said

  a tu kolejny przykald jak satanistyczna sekta watykanska promuje satanizm.
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A566-Afro.htm

 126. osoba prywatna said

  W Internecie pojawiło się nagranie rozmowy telefonicznej, w której mężczyzna z głosem podobnym do głosu deputowanego z Partii Regionów Nestora Szyfrycza omawia sytuację na Krymie z kobietą o głosie podobnym do Julii Tymoszenko.
  Uczestnicy rozmowy zapewniają się nawzajem, że sami są gotowi brać broń do ręki i iść do walki. Kobieta o głosie podobnym do Tymoszenko mówi: „Trzeba brać automat i strzelać tej kanalii w łeb… Trzeba brać broń do ręki i zdejmować tych kacapów diabelskich, razem z ich kierownikiem”.

  „Mam nadzieję, że uda mi się uruchomić wszystkie moje kontakty, poderwę cały świat, cholera, żeby z tej Rosji nie zostało nawet wypalonego pola” – mówiła dalej kobieta o głosie Tymoszenko.

  Na pytanie co zrobić z ośmioma milionami Rosjan mieszkających na Ukrainie, „Tymoszenko” odpowiada: „Rozstrzelać z broni atomowej!”.
  Jak informuje portal Obozrevatel.com, romozwa miała miejsce 18 marca.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/tymoszenko-domaga-sie-zdejmowania-kacapow-i-rozstrzeliwania-rosjan-z-broni-atomowej

 127. osoba prywatna said

  Premier Tusk nasila grozę i pokrzykujący minister Radek.

  Polski minister zagraniczny zawiadamia Putina, że sankcje są równie realne jak użycie bomby atomowej, a premier straszy, że “wejdą”…
  Coraz trudniej oprzeć się nieprzyjemnemu wrażeniu, że nasz premier i nasz minister pohałasowali antyrosyjsko otrzymawszy na to wyraźne zezwolenie (polecenie?) od swojej szefowej z Berlina, a być może i za aprobatą Afroamerykanina z Białego Domu. Z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze: zarówno Merkel, jak i Obama dobrze wiedzieli, że żadnych sankcji przeciw Rosji nie będzie, za dużo interesów, za dużo do stracenia. By jednak jakoś przykryć nieelegancką, ale faktyczną zgodę na aneksję Krymu, postanowiono odpalić race propagandowe. A któż lepiej się do odpalania rac nadaje, jeśli nie – jak pisała niemiecka prasa – „łatwy w hodowli”- premier Tusk? A wraz z nim przygnieciony własnym ego, polski minister spraw wyłącznie zagranicznych?
  Dalej:
  http://wpolityce.pl/artykuly/77152-maciej-pawlicki-polski-minister-zagraniczny-zawiadamia-putina-ze-sankcje-sa-rownie-realne-jak-uzycie-bomby-atomowej-a-premier-straszy-ze-wejda

 128. marta15 said

  „..A któż lepiej się do odpalania rac nadaje, jeśli nie – jak pisała niemiecka prasa – „LATWY W HODOWLI”- premier Tusk?
  A wraz z nim przygnieciony własnym ego, polski minister spraw WYLACZNIE zagranicznych?…”

  znalezli swoich Filipow , ktorzy wylatuja z konopi tam gdzie ich globalisci kieruja

 129. Dzonyy said

  Aneksja Krymu, hmmmm, co za nazewnictwo (zostanę agentem Putina), jak zwał, tak zwał, była moim zdaniem, bardzo elegancka. no i co za „aneksja”? Jak już powołujemy się na różne takie myśli medialne, to przynajmniej tak, żeby było bez wciskania „myślowoli” dyżurnych autorytetów. Poza tym, jeśli ktoś sądził, że z Krymu powstanie drugi Afganistan, czy Wietnam, to niech zostanie przy swoich myślach u kompetentnego pana doktora, który będzie w stanie sprawdzić, od kiedy te objawy i co dalej z nimi zrobić.

 130. osoba prywatna said

  Tu trzeba wrzucić obrazek.

  Niesiołowski śmieje się i ucieka przed protestującymi rodzicami?

 131. osoba prywatna said

  Dobre rady.
  http://demotywatory.pl/4311348/Dobre-rady

 132. Brat Dioskur said

  Z Holandii ciekawostki obyczajowe.Okazuje sie ,ze wszystkie dzieci urodzone w wyniku sztucznego zaplodnienia przez nasienie anonimowych dawcow, osiagnawszy wiek 15-16 lat nie pragna niczego innego jak tylko poznanie swojego ojca!Jest juz nawet specjalny o tym cykliczny program na jednym z kanalow TV hol.!Oczywiscie temat przyciaga widzow ,ale nikt nie mowi o tragedii tych dzieci wychowujacych sie bez swojego ojca ,nie mowic juz o tym ,zeby ktos poddal watpliwosc kontynuowanie takich praktyk.
  Wykazal sie tez niemalym heroizmem hol.Jugendamt odbierajac dwoje dzieci rosyjskiej parze ,podajac za powod….poslugiwanie sie w domu jez.rosyjskim!Na portalach,ktore nie ulegly antyrosyjskiej histerii zapanowalo oburzenie.Wielu komentujacych podaje przypadki w rodzinach tureckich i marokanskich ,gdzie w domu mowi sie wylacznie jezykami narodowymi ,bo rodzice ,a szczegolnie matki sprowadzone do Holandii jako zony ,slabo posluguja sie holenderskim.Oczywiscie w ich przypadku zaden pismak z wiadomego urzedu nawet nie odwazy sie pisnac sprzeciwu ,nie mowic juz o tym ,zeby wkraczal do mieszkan takich rodzin.W stosunku do Rosjan a pewnie i Polakow nagle nabiera taki odwagi.

 133. osoba prywatna said

  Galeria pojebów.
  http://demotywatory.pl/4311460/Niezwykle-dramaty-zwyklych-ludzi

 134. Siggi said

  KTO za …… Kto protiw ….. Kto wosdzierżałsia….

  stranger.pl :
  stranger.pl

  Na stronie Białego Domu zamieszczono petycję… wzywającą do odłączenia Alaski od USA i przyłączenia jej do Rosji. Pod petycją podpisało się już… ponad 13,5 tys. osób.

  Petycja została zamieszczona przez anonimową osobę 21 marca w zakładce „petycje otwarte”, gdzie Amerykanie mogą składać różne wnioski.

  Inicjator petycji, zamieszczonej stronie Białego Domu petitions.whitehouse.gov napisał, że „grupa rosyjskich Sybiraków przeszła przesmyk (teraz Cieśnina Beringa) 16 – 10 tysięcy lat temu. Rosjanie zaczęli osiedlać się na wybrzeżu Arktyki, Aleutsi zamieszkali na Archipelagu Aleuckim. Pierwsi Alaskę odwiedzili 21 sierpnia 1732 roku członkowie ekspedycji Szestakowa i Pawluszki (1729 – 1735) pod przewodnictwem inspektora Gwiazdowa i jego asystenta – nawigatora I. Fedorowa na łodzi ‚Święty Gabriel’. Głosuj za secesją Alaski od Stanów Zjednoczonych i za przyłączeniem jej do Rosji”.

  Władze oficjalnie odpowiedzą na petycję, jeśli… zebrane zostanie minimum 92,5 tys. podpisów do 20 kwietnia tego roku.

  W ubiegłym tygodniu do sprawy Alaski odniósł się ambasador Federacji Rosyjskiej przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow. Polityk poradził amerykańskiemu senatorowi Johnowi McCainowi, obawiającemu się, że Rosja może teraz zaanektować Mołdawię, aby ten zamiast Mołdawii pilnował Alaski. Po tych słowach Alaska znalazła się w centrum zainteresowania.

  Jestem oczywiście za powrotem Alaski do Rosji:)
  Sami Amerykanie w XVIII w. twierdzili ze mieszkańcy danej ziemi mają prawo do samostanowienia 🙂

 135. osoba prywatna said

  Ciekawe jak tam z jakością.
  Chińczycy budują w 15 dni 30-to piętrowy hotel.

 136. osoba prywatna said

  Rozterki Afroamerykanina.
  http://demotywatory.pl/4311557/Jak-Ruskie-zajeli-Krym

 137. Ad. 122

  „Krzysztof M, pisze Pan po polsku, a używa Pan określenia “wasz kraj”. To co to ma znaczyć? Że nie jest Pana?”

  – Już to, że nie odpowiedział pan na węzłowe pytanie, które zadałem, stawia pana i mnie po przeciwnych stronach… hmm… doświadczeń.

  Pytanie: patrz. wpis 87.

 138. Griszka said

  5292-jak-naprawde-rosjanie-chca-rozprawic-sie-z-ukraina
  „Niestety rzeczywistość ta jest słabo dostrzegana przez polskich komentatorów lub jest przez nich mistyfikowana. Publicyści „Gazety Polskiej” wprost dehumanizują ukraińskich przeciwników Majdanu – wśród nich nie ma zwykłych ludzi, są jedynie „sowieccy zombie”, „barbarzyńcy”, „napakowanie dresiarze gotowi skatować kogoś za równowartość polskich 100 zł” lub „snajperzy strzelający do dziewczyn” – bo takich określeń użył dla opisu wystąpień społecznych na Krymie i wschodzie Ukrainy Dawid Wildstein.”

  Ciekawe, że gdy Izrael prowadzi zbrojne akcje wymierzone przeciwko ludności cywilnej czy ONZ w swoich raportach wskazuje, że IDF torturuje dzieci to Dawidek ani razu nie zająknie się o „barbarzyństwie”, „snajperach strzelających do dziewczyn”. Akurat idealnie by pasowały.

 139. Dzonyy said

  Ad 137
  Pani Krzysztofie, co jest węzłowym pytaniem? To co w oczach widać ze zdjęcia? I kto ma obowiązek odpowiadać na tak sformułowane pytanie? Ten, kto widzi co w oczach widać? A jak w moich oczach ktoś dopatrzy się tego, co Pan widzi w oczach Gatesa i będzie chciał ten widok porównać do oczu Angeli Merkel, bo też to widzi? Albo filozofa Palikota? Co wtedy? Kto górą?
  Wszystko można, jak mówił pewien majster, kiedy go zapytałem o przeróbkę pokoju.
  Moje pytanie dotyczyło części Pana wypowiedzi, która nieszczególnie mi się spodobała ze względu na odgórne traktowanie ewentualnych czytelników Pana wypowiedzi. Odgórne ustawianie dyskutantów po przeciwnych stronach, bez merytorycznej wypowiedzi, jest manipulacją. Czekam na uzasadnienie Pana doswiadczeń. Pozostając w pozdrowieniach nieustająco .

 140. osoba prywatna said

  Panie Gajowy dzięki.

 141. nimes said

  To ze strony samoobrony

  WYZWANIE NA POJEDYNEK
  21.03.2014

  Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Paweł Kowal wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości (jego obecna przynależność partyjna trudna jest do jednoznacznego ustalenia, bowiem wielokrotnie zmieniał barwy organizacyjne), w swoim blogu raczył nazwać obserwatorów referendum dotyczącego przyszłości Krymu, które odbyło się 16 marca br. „pożytecznymi idiotami”, nawiązując tym samym do pojęcia zastosowanego po raz pierwszy pod adresem Johna Reeda, piszącego o rewolucji bolszewickiej w Rosji.
  Uznając przytoczoną analogię historyczną za wysoce chybioną, a jednocześnie wizerunkowo szkodliwą, wyzywam Pana Posła na pojedynek w formie debaty na temat polskiej polityki wschodniej, w której chciałbym, aby przed obliczem wyborców, poruszone zostały następujące zagadnienia:
  geopolityczne znaczenie nowej polityki Federacji Rosyjskiej w stosunku do państw poradzieckich;
  wpływ wojowniczej retoryki Warszawy na relacje gospodarcze Polski ze Wschodem;
  powiązania posła Pawła Kowala z oligarchami ukraińskimi i wsparcie przez niego od tych oligarchów otrzymywane;
  zagrożenia związane z faszyzacją życia publicznego w Kijowie po tzw. euromajdanie;
  Unia Eurazjatycka jako możliwy partner Unii Europejskiej w kontekście ekspansji atlantyckiej w Europie.
  Proponuję, by pojedynek miał charakter otwartej debaty publicznej. Do roli sekundantów wyznaczeni zostaną eksperci i naukowcy zaproponowani przez obie strony. Miejsce i czas pojedynku ustalają strony, w oparciu o dogodne dla nich terminy, najpóźniej do 10 kwietnia br.
  W przypadku odmowy rozwiązania sprawy w sposób intelektualnie honorowy, zastrzegam sobie prawo do ujawnienia przez mnie informacji na temat powiązań polityczno-towarzyskich pana Pawła Kowala z podejrzanymi obywatelami Ukrainy, którzy brali udział w lutowym przewrocie w Kijowie.
  Z poważaniem
  .
  / – / dr Mateusz Piskorski

 142. jaszmija said

  Ad. 126 Osoba Prywatna

  Podobno Pani Tymoszenko potwierdziła prawdziwość tego nagrania.

 143. Rosomak said

  http://oko-planet.su/history/historysng/232180-tem-zhitelyam-ukrainy-komu-pamyat-otshiblone-zabyvayte-lyudi-ob-etih-zveryah-nikogda.html

 144. http://www.fakt.pl/panstwo-nie-jest-od-utrzymywania-dzieci,artykuly,451757,1.html

  Pan Korwin-Mikke, którego zawsze ceniłem, ZNALAZŁ WYJŚCIE z sytuacji: ŻEBY SIĘ PREMIER POWIESIŁ…, co jest Deklaracją NIEWYPŁACALNOŚCI. Jeśli jednak ideologią Premiera Tuska była Dobra Piłka Nożna i GRILOWANIE to Logiką tego jest Rada, ŻEBY SIĘ POWIESIŁ jako Bankrut Polityczny.
  Jego mentorka, Angela Merkel, nie jest bankrutem jako komisarz Satelitarnej Detekcji Złota – ale jeśli Komisarz to CZYJ? WIRTSCHAFTSWOCHE zamieścił na okładce całopostaciowy portret Putina jako Zdobywcy Krymu z podpisem: UNSER TREUSTEN FREUND: – JEDYNIE BEM POZOSTAŁ, NASZ WIELKI SPRZYMIERZENIEC…

 145. Marucha said

  Re 141:
  Dr Mateusz Piskorski jest patetycznym idiotą.

  Od kiedy to wyzywa się osoby pozbawione zdolności honorowej, jak np. kanalia Paweł Kowal, na „pojedynek”?
  Jak rozumiem, p. Piskorski ma jakieś kwity na Kowala, i są to sprawy poważne.
  Dlaczego po prostu ich bezwarunkowo nie ujawni?
  Czy jeśli Kowal „stanie do pojedynku”, to p. Piskorski zachowa dla siebie informacje państwowej wagi?

  Przecież to jest chore…
  Ale mamy, k…a, elity…

 146. bart_w said

  Panie Wandaluzja. Nie sie merkluwa powiesi do spolki z tym jak mu tam i wszystkimi bęcwałami z wiejskiej. Chaj im wsiem na pohybel.

  A nam wiecz. Zacznijmy od początku.

  O, wtedy mógłbym robic za demokratę.

 147. Siggi said

  No i doczekał się.Siał terror i śmierć.

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,6601,title,Lider-radykalnego-Prawego-Sektora-zostal-zabity,nazywo.html

 148. Inkwizytor said

  Re: 145

  Racja panie Marucha. Banderowcowi Kowalowi można tylko splunąć na spasiony banderowski ryj, nic wiecej. Szmata z niego i sk*rwiel

 149. osoba prywatna said

  Re 147
  W nocy w Równem na Wołyniu nieznani sprawcy zabili Ołeksandra Muzyczko „Saszkę Białego”, lidera Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie.

  Jak informuje portal Kresy.pl, do jednej z kawiarń w tym mieście podjechały trzy mikrobusy, a ludzie, którzy z nich wysiedli, wyprowadzili na ulicę wszystkie przebywające w lokalu osoby. Był wśród nich Muzyczko. Założono mu na ręce kajdanki, pobito, a następnie świadkowie usłyszeli strzały z broni maszynowej. Zginął na miejscu. Sprawcy mieli uprowadzić 5 innych osób.

 150. Marucha said

  Re 148:
  A tak bez związku z powyższym… czy miałby Pan czas, aby zwięźle spisać przywileje, jakimi Putin (na złość Polsce, ma się rozumieć) obdarzył obywateli rosyjskich?
  Opieka nad rodzinami i dziećmi, pomoc biedniejszym, emerytury, opieka zdrowotna, szkolnictwo itd.
  Pan pisał o tym niejednokrotnie, ale warto by z tego zrobić konkretny artykuł do gajówki.

 151. Inkwizytor said

  Re: 150

  Tak, jednak z racji obowiązków zawodowych i rodzinnych musiałoby to trochę potrwać.

  P.S

  Widziałem w polskojezycznej TV spotkanie Tuska z rodzicami niepełnosprawnych dzieci i coś tam im od któregoś roku naobiecywał 😦 Jakby wiedzieli, ze niepełnosprawne dziecko dostaje 1 500 pln a matka, która nie pracuje 1 200 pln to by dopiero tuskowi wygarneli albo do Rosji na dmuchanym łabędziu przez Bałtyk płynęli

  P.S

  Dla niepełnoprawnego dziecka pampersy w Polsce przysługuja od 3 roku życia a w Rosji od 1,5 ale nie jest to warunek sine qua non. Jeżeli potrzeba wcześniej to rodzic dostaje. Widziałem u znajomych Ruskich pampersy polskiej marki Seni. Tu kosztują 300 rubli za paczkę oni maja od kagebisty za darmo

 152. Ad. 146: bart_w powiedział/a – 2014-03-25 (wtorek) @ 04:47:03
  Panie Wandaluzja. Niech sie merkluwa powiesi do spolki z tym jak mu tam i wszystkimi bęcwałami z wiejskiej. Chaj im wsiem na pohybel.
  A nam wiecz. Zacznijmy od początku. O, wtedy mógłbym robic za demokratę.
  ***
  Panie Bart, to może dobry pomysł, żeby kanclerz Merkel powiesiła się PRZED TUSKIEM. Ja mam za tym taki argument: Na skutek Dyktatury Spermy Jerozolimskiej Missisipi została przekwalifikowana ze Wschodniej granicy Niemiec na Zachodnią czyli – jak idzie słońce – z granicy żydowsko-niemieckiej na niemiecko-żydowską. Po II WŚ granica ta była i JEST konsekwentnie realizowana przez Przemysł Holokaustyczny: Niemcy płacą Żydom za Holokaust a Żydzi odpłacają koncesjami amerykańskimi.
  Głównym ATUTEM granicy na Missisipi stała się Satelitarna Detekcja Złota na tajnych kontach izraelskich. Komisarzem Andropowa SDZł był nałożnik Hitlera Bronisław Geremek z GRANICĄ niemiecko-żydowską na Wiśle, ale po zamordowaniu go przez bułgarskiego kamikadze za spłatę kurew bułgarskich kilkoma walizami E jego następczynią została Angela Merkel, która PRZESUNĘŁA granice niemiecko-żydowską z Wisły na Niemen, Bug i Dniestr, co przejawia się zwiększeniem intensywności karmienia jewropejców fekaliami pruskimi i hitlerowskimi.
  Merkel oddała również milion ton złota z Amerykańskich Guzików Mundurowych z wojny wietnamskiej, które było przechowywane w twierdzy modlińskiej Amerykanom i Brytyjczykom, żeby ci ZGODZILI się na granicę żydowsko-niemiecką na Niemnie, Bugu i Dniestrze, co ZŁAMAŁO suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA, gdyż Fed ZAREJESTROWAŁ 750 tys ton złota z amerykańskich guzików mundurowych.
  Jak pisano niedawno, z powołaniem na szwedzki instytut studiów strategicznych, to granica ta ma być zrealizowana uderzeniami NUKLEARNYMI na 22 miasta polskie – czyli wszystkie duże z wyjątkiem Rzeszowa, Krakowa, Wałbrzycha i Jeleniej Góry. – Jestem tym zadziwiony, i nie bardzo to sobie wyobrażam, gdyż Asz mówił 15 lat temu o ataku rosyjsko-białoruskim na Augustów i Suwałki oraz ataku Nuklearnym na Warszawę. Przemawiał przy tym Holokaustom do rozsądku: PO CO WAM BOMBA ATOMOWA NA WARSZAWĘ SKORO POTRZEBNA JEST NA WROCŁAW.

 153. Marucha said

  Re 151:
  Niech Pan to zrobi byle jak, byle by tekst zawierał konkretne dane.
  Ja to już uporządkuję.

 154. nimes said

  145. Marucha
  „Od kiedy to wyzywa się osoby pozbawione zdolności honorowej, jak np. kanalia Paweł Kowal, na “pojedynek”?”

  Od wtedy kiedy takie persony jak Kowal, grają na patriotyzmie i honorze Polaków i jednocześnie same lansują się w mediach jako osoby honorowe.

  „Jak rozumiem, p. Piskorski ma jakieś kwity na Kowala, i są to sprawy poważne.
  Dlaczego po prostu ich bezwarunkowo nie ujawni?”

  Po pierwsze dlatego że ujawnienie takich informacji podczas „medialnego pojedynku”, będzie miało większą wymowę, po drugie więcej osób obejrzy taki „medialną solówkę” niż „oswiadczenia umieszczane gdzieś w internetach”, po trzecie Kowalowi, na żywo będzie trudniej się wytłumaczyc z takich rewelacji, niż jakby miał na to odpisywac lub nic nie odpisywac. Po czwarte taka medialna debata przybliży szerszej publicznosci, zdarzenia z krymu i pokaże odmienny od mainstreamowego punkt widzenia, po szóste Piskorski zbije na tym % do wyborów do europarlamentu. Po 7 w momencie gdy Kowal nie przyjmie tego wyzwania wyjdzie na piczkę i jemu spadną %. Dlatego wydaje mi się że należałoby rozpowrzechnic ww. tekst aby jak najwięcej osób o nim wiedziało.

  „Czy jeśli Kowal “stanie do pojedynku”, to p. Piskorski zachowa dla siebie informacje państwowej wagi?”

  Na końcu, Piskorski napisał, że zastrzega sobie prawo do opublikowania takich informacji. Czy je opublikuje? Nie wiem, jeżeli miałby je opublikowac jedynie na stronie samoobrony której nikt nie czyta, to szkoda na to kwitów i lepiej żeby zostały one wykorzystane w bardziej dogodnych warunkach np. wtedy kiedy więcej osób będzie miało możliwośc się z nimi zapoznac. Swoją drogą pozytywne efekty „kwitów” już widac w tym momencie. Jeszcze kilka dni temu Kowal brylował w mediach dzień w dzień, od kilku dni ani widu ani słychu o nim.

 155. Luxeuro said

  To jest kurna nie samo wity kraj (mam na myśli USA). Okazuje się że ,
  „”Kasjer bankowy” może brzmieć jako zawód, który pozwoliłby osobie zapłacić wszystkie swoje rachunki i żyć przyzwoicie w klasie średniej, ale nie jest. Co trzecia na dziesięciu kasjerów bankowych jest zależna od na jakiegoś rodzaju programu pomocy walki z ubóstwem publicznym, takich jak Medicaid, Earned Income Tax Credit lub bonów żywnościowych, według nowego raportu Komisji dla Lepszej Bankowości.”
  http://thinkprogress.org/economy/2013/12/05/3026531/bank-employees-public-assistance/#

  „Jak policzył natomiast „The Wall Street Journal”, firmy finansowe z Nowego Jorku wypłaciły za ubiegły rok 20 mld dolarów premii tylko w gotówce wobec 18,5 mld dol. w roku poprzednim. Ale jest to mniej o 42 proc. od wypłat za 2006 rok, kiedy padł przedkryzysowy rekord. I tak jednak mało kto zarabia tyle, co bankowcy. Dlaczego?

  Chyba najbardziej otwarcie odpowiedział na to pytanie Bob Diamond, do ubiegłego roku szef banku Barclays.

  – Nasi akcjonariusze chcą właśnie tego, co robimy (…) Kochają nasz uniwersalny model bankowości, kochają zróżnicowanie ryzyka i kochają zróżnicowanie zysków. Mówią do mnie: „Bob, nie wolno ci być niekonkurencyjnym” – mówił były prezes Barclays cytowany przez „The Guardian”.

  Diamond, gdy w 2010 roku objął stanowisko po poprzedniku, który zarabiał zaledwie 250.000 funtów rocznie, otrzymał wynagrodzenie 1,35 mln funtów. Zgodnie z kontraktem jego premia mała wynosić do 250 proc. pensji. Jednak za pierwszy rok zarządzania bankiem dostał 6,5 mln funtów premii, czyli prawie 500 proc. płacy zasadniczej. Ale postać ta, powszechnie zwana „banker casino”, w końcu źle obstawiła. Diamond odszedł z banku w połowie zeszłego roku, gdyż zeznania pracowników Barclaysa wskazały, że mógł wiedzieć o manipulacjach stopą LIBOR, jakich dokonywał bank.”
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/bankowosc/ograniczanie-bonusow-powoduje-wzrost-plac-szefow-bankow/

 156. xoen said

  Podaję temat do opisania:
  Kosiniak-Kamysz wydał 50 mln pln na stronę internetową dla bezdomnych. Dostał za to najnowszego…ipada.
  Użytkowanie strony wymaga posiadania…CYFROWEGO podpisu elektronicznego, podobnie, jak np. rejestracja w PUP.

  Po prostu…ludzie…jestem aktualnie bezrobotnym, oddanym swojej pasji informatykiem i mnie telepie.

 157. osoba prywatna said

  Historia kolorowych rewolucji

 158. osoba prywatna said

  Amerykański interwent terroryzuje ukrainski Berkut

 159. marta15 said

  bardzo ladne

 160. marta15 said

  to tez bardzo ladne

 161. marta15 said

  ten swiat musi juz isc do piachu lub do piekla.
  ciala aborcjonowanych dzieci uzyte przez szpital w UK jako „opal” do ogrzania budynkow.
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/truthreport/aborted-miscarried-babies-incinerated-used-heat-u-k-hospitals/

 162. Ar said

  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140325/TARCZA/140329768 umowa na rakiety dla „naszej” tarczy zostala podpisana

 163. Ar said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/janina-kalinowska-budze-sie-w-nocy-i-patrze-czy-ukrainiec-nie-bedzie-nas-palil/1931l

 164. MapaZdrowia said

  Jak natychmiast uwolnić organizm od trujących toksyn, zyskać niespożytą energię, znakomite samopoczucie i żyć na pełnych obrotach przez długie lata
  — odpowiada dietetyk Mapy Zdrowia
  Oczyść jelita już dziś !!!

  Zacznę oczyszczać jelita od jutra. – admin
  PS Zachowałem ten spam, bo dość zabawny.

 165. Zerohero said

  Obiecałem, że na nacjonalista.pl moja noga już nie postanie. Słowa dotrzymam, tzn. nie będę tam komentowac, ale od czasu do czasu rzucam okiem. Dla sprawiedliwości przyznam, że teksty są tam różne, ale to na zasadzie mieszania prawd, półprawd i kłamtsw, mieszania rzeczy szlachetnych z plugawymi.Oto próbka plugawej strony nacjonalisty.pl:

  http://www.nacjonalista.pl/2014/03/24/dmytro-jarosz-globalizm-wrog-ludzkosci/

  Tekst jest z 24 marca, a więc było bardzo dużo czasu aby przejrzeć na oczy czym jest Prawy Sektor. A tu pachołek żydowskich oligarchów, pan Jarosz – jako autorytet antyglobalistyczny. Widzę, że tam sa chętni polemizowania z redakcją. Gratuluję wytrwałości. Redakcja odpowiada po szczeniacku, jest niekonsekwetna w opiniach. np. werbalnie ruga imperializm rosyjski i amerykański, ale widać, ze walczy o istnienie imperium kieszonkowego „Wielka Ukraina” (obejmującego tereny rosyjskie) w ramach wielkiego imperium Zachodu. Czyli z pozycji „antyimperialistycznych” przemycają NWO. Zupełnie jak komuszki anarchiści z Antify.

  Ciekawe jak pajace z nacjonalista.pl zaragują na załatwienie innego Prawo-Sektorowca – pana Muzyczko (ucinanie głów w Czeczenii, wymuszenia, słynne pokazy siły po „rewolucji”) . Przyznają, że Jaceniuk to cwańszy gracz, że mocodawcy z Mossadu i CIA zaczeli eliminować „pożytecznych” z Prawego Sektora? Czy zignorują temat?

  W jeden tydzień lizaniem banderowskiego pytonga zrujnowali sobie reputacje. Co za poruta. NOP jego mać. Herojam Sława. Shalom! 🙂

 166. Marucha said

  Re 165:
  Wypadki na Ukrainie to był wręcz fantastyczny papierek lakmusowy na wiarygodność zarówno ludzi, jak i mediów, w tym witryn www.
  Niestety – a może na szczęście – sporo z nich się brzydko sfajdało w pludry. I teraz wiemy, kto i zacz.

 167. Marucha said

  Ad 116:
  Już pierwsze zdanie:

  Ukraina to europejski kraj, a Ukraińcy to europejski naród. Tak było od tysięcy lat. Nikt w to nie wątpi

  każe czytelnikowi zastanawiać się, czy to głupota, czy prowokacja.

  „Naród” ukraiński?
  Od „tysięcy” lat???

 168. Doppelblitz said

  @Zerohero

  Niech Pan uważa na język i sformułowania, bo zbędny prymitywizm wypowiedzi spycha Pana do ligi „Muzyczków”. Nie musi Pan pisać o „pytongach”, by wyrazić swoje myśli.

  Niech Pan sprawdzi pocztę na gmailu, skrzynka „podwójne słońce”. Ciągle się mijamy.

  Co do odwiedzania nacjonalista.pl, niestety ma Pan obowiązek niesienia kagańca oświaty wobec naiwnych Polaków, którzy tam zaglądają. Tu z resztą też.

  Pozdrawiam

 169. Marucha said

  Re 168:
  Niech Pan posiedzi na forum tyle lat, co Zerohero (albo Marucha), to i na Pana przyjdą momenty, że chce się wulgarnie zakląć.

 170. Rysio said

  Gdyby wszyscy byli tacy jak Rysio to Gajowy na pewno nie musiał by bluzgać.

  🙂 🙂 🙂

 171. Marek said

  punkt 4. regulaminu Wolna-Polska,

  4. Szerzenie putinologii zarowno na Wolnej Polsce jak i na Forum Wolnej Polski – jest wzbronione.

  ========

  niestety, nie zdefiniowano pojęcia: putinologia
  🙂

 172. 1planet1home said

  Elektroniczna (niewolnicza) kontrola jest juz wszedzie obecnie,… w naszych niewidzialnych nieprywatnych wiezieniach, ktore sami sobie zbudowalismy nieswiadomie na wlasne zyczenie.Te wieziania niewidzialne to domy w ktorych egzystuja “ludzie”.W kazdym domu jest internet jako MEDIUM kontroli umyslowej…elektroniczne przelewy (czytaj lichwiarskie haracze) bankowe…. chocby naprzyklad etc… DALEJ ZOBACZ FILM >>>

 173. Lach said

  To się da leczyć 1planet1home, to tylko sztokholmski syndrom zainfekował naród i to nie tylko nasz. Ktoś musi rozpocząć leczenie, być może będą to Ukraińcy.
  Bo My tylko maszerujemy a nikomu już te marsze nie zawadzają.
  Jak to w demokracji bywa.

 174. Mark Altszulier (Tajny XX wieka, nr 11 z 2013 r), TRZY ŚMIERCI STALINA – Przed 61 laty w swej podmoskiewskiej daczy zmarł Józef Wasirionowicz Dżugaszwili czyli Stalin. Zgodnie z jedna z teorii stało się to tak, gdyż w momencie, gdy zaniemógł, został pozostawiony na pastwę współpracowników, którzy przestali się go bać. Jeszcze śmielsza hipoteza głosi, że generalissimusa otruto. W ślad za tym pojawia się pogłoska, że być może w kremlowskiej ścianie w ogóle nie pochowano Stalina, lecz kogoś innego; Nieznany świat, 3/2014, s. 18-22

  MA wymieniając Trzy Wersje Śmierci Stalina próbuje je rozsupłać, co mu się nie udaje. Ja dokonałem tego w książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001) na podstawie książki Czeczena Abdurahmana Awtorchanowa „Zagadka śmierci Stalina – spisek Berii”.
  MA zwraca uwagę, że protokoły Choroby i Śmierci Stalina ZAGINĘŁY, ale niektóre zachowane relacje z ostatnich dni życia Wodza i Sekcji Zwłok, NIE ZGADZAJĄ SIĘ z danymi policyjnymi z jego młodości – jakby to była CAŁKIEM INNA OSOBA (???). Ja mogę dodać, że jedyne WIARYGODNE Przedśmiertne zdjęcia Stalina publikuje Wołoszański: Jest to wychudzona twarz zaszczutego zwierzęcia w TURBANIE, gdy w otwartej trumnie leży Wypasiony mężczyzna, nad którym MA spekuluje: KTÓRY TO SOBOWTÓR? czy ten z Winnicy???
  MA podaje też nazwisko lekarki, która krzątała się przy łożu śmierci Stalina, robiąc mu zastrzyki i informując siedzące w II pokoju Prezydium KC, że TA CHOROBA JEST ŚMIERTELNA jako Mojsiejewa, nazywając ją jednak „pielęgniarką”, gdy była to doktorantka. MA pisze, że po zrobieniu zastrzyku z adrenaliny Stalin umarł definitywnie.
  MA zadowolony z Akceptacji Chruszczowowskiej Wersji CHOROBY i Śmierci Stalina przytacza chruszczowowską wersję Procesu i Śmierci Berii. Tu chciałbym ednak przypomnieć, że gdy Putin kazał otworzyć archiwum Berii to znaleziono tam tylko film PROCES BERII. Ja znam tylko taką legendę tego Procesu Berii, a jeśli ktoś zna inną to chętnie wysłucham:
  Gdy Chruszczow przywiózł do Belgradu film Proces Berii to został pouczony przez Towarzyszy Jugosłowiańskich, że Oskarżenie o zbrodnie stalinowskie Berii powoła front Stalinowski, który ZMIECIE REFORMATORÓW. Potem film ten analizowały słuzby specjalne kilku państw zachodnich, które orzekły, że jest to reżyserowana przez Mołotowa gra sobowtórów kremlowskich, w czym rolę Berii gra aktor Mirczulawa.
  Nieregulaminowy jest też opis Egzekucji Berii, który JAKOBY został zabity strzałem w głowę przez gen. Pawła Batickiego, gdy REGULAMINOWĄ egzekucję podaję z „Incydentu nie było”: http://www.wandaluzja.com/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii/. Poza tym po upadku Chruszczowa Marszałek Żukow ogłosił: Z BZDURAMI O ARESZTOWANIU, OSĄDZENIU I STRACENIU ŁAWRENTEGO BERII NIE MAM NIC WSPÓLNEGO, która to deklaracja była w posiadaniu dokumentów państwowych Federacyjnej Republiki Jugosławii.
  Gdy ukazały się na Zachodzie Pamiętniki Chruszczowa to moja zaangażowana partyjnie siostra powiedziała, że „nie miał dostępu do ołówka”. Pamiętniki okazały się jednak NAGRANIEM MAGNETOFONOWYM, w którym Chruszczow potwierdzał wersję z filmu Proces Berii z aktorem Mirczulawą. Wynikło to stąd, że Pamiętniki Chruszczowa zostały NAPISANE przez komisję redakcyjną KC KPZS, co Chruszczow odczytał do magnetofonu. To reaktywowało zdezawuowany przez służby specjalne kilku państw zachodnich i Biuro Polityczne Jugosławii film Proces Berii.
  Przypominam, że Stalin został zamordowany przez mego dziadka i jego świekra, sowietologa Jerzego Szaniawskiego, którzy posłużyli się Józefem Światłą, zaś Beria został zastrzelony przez mego stryja, Czesława Stefana Prawdzica-Tella jako Bolesława Piaseckiego. Pisałem kilkakrotnie do ambasady Jugosławii o zweryfikowane tegoż.

 175. Rysio said

  Bambo postraszył NYC bombką i teraz ci w TV trzęsą portkami.

  Widać, że by prezia murzyna chętnie opier..dolili ale im szefostwo nie pozwala.

  🙂

  http://www.weeklystandard.com/blogs/obama-im-concerned-about-loose-nuke-being-detonated-manhattan_786009.html

 176. Siggi said

  Dla złagodzenia nastrojów. Nie czytać a patrzeć…

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16497126,kat,1356,title,Atrakcyjna-minister-apeluje-do-Putina,galeria.html

 177. Luxeuro said

  Ad. 175 – Mambo tańczy cia-cia tak jak powinien. Jeżeli będzie bomba w NY to guzik naciśnie Chazarska dzicz, tak że jeżeli Rysia tam się znajduje to sprawdzać czy lokatory na Park Ave. są w domu czy nie.

  http://www.veteranstoday.com/2014/03/25/jerusalem-silent-on-report-greece-blocked-israeli-arms-shipments-to-iran/

 178. revers said

 179. Zerohero said

  Re 168, Doppelblitz

  Redakcja nacjonalisty.pl to ludzie złej woli i nie ma sensu z nimi polemizować. A jeśli idzie o ochronę „przypadkowych przechodniów”, to musiałbym tam warować 7dni w tygodniu. I tak pewnie dostałbym w końcu bana. Co do wulgarności. Faktycznie nerwy mnie poniosły, ale bezkrytyczne wazelinienie bydlakom z Prawego Sektora to specjalna okoliczność. Osoby zdegustowane pragnę w tym miejscu przeprosić, choć z góry zastrzegam, że ja już taki jestem. Nie lubię chamstwa, ale kilka jobów od czasu do czasu nie jest dla mnie tabu.

 180. Zerohero said

  Re 167, Marucha

  “Naród” ukraiński?
  Od “tysięcy” lat???

  No pewnie. A tereny na Wschód od Dniepru, Krym oraz Podkarpacie to ich odwieczne ziemie. he he. 🙂 Namnożyło sie nam „antyimperialistów” śniących o Wielkiej Imperialnej Ukrainie w składzie Wielkiego Imperialnego NATO.

 181. Luxeuro said

  Ad. 178 – Widocznie Dominos Pizza pomyliło adres i Romy czekają wściekli na pizze.

 182. osoba prywatna said

  Łukaszenka do Janukowycza: Jaki z Ciebie prezydent?
  „Co do Janukowycza: no… jaki on dla mnie prezydent? Weźmy ostatnie jego wystąpienie: towarzysze, proszę państwa, jestem żywy, zdrowy, jestem głównodowodzącym siłami zbrojnymi. Od razu ciśnie się pytanie: A gdzie twoja armia?” – cytuje białoruskiego prezydenta agencja BiałTA.

  Łukaszenka twierdzi, że prezydent powinien być z narodem, a nie się ukrywać: „Nawet jeśli jutro będą do ciebie strzelać i cię zabiją – taki twój los. Znaczy to, że ty powinieneś ponieść tę ofiarę. Jak to tak? W rezydencji siedzieć, upajać się swoją władzą, a kiedy robi się trudno, wtedy uciekać? Nie, czegoś takiego nie uznaję”.

  „Prezydenci nie powinni tak postępować. Jeśli nie masz kogo posłać do walki to bierz broń do ręki i idź sam. Wszyscy będziemy «tam» wcześniej czy później. Ale ani Twoim przyjaciołom, ani Twoim krewnym, ani Twoim synom przynajmniej wstyd potem nie będzie. Oto moje podejście” – powiedział Łukaszenka.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lukaszenka-do-janukowycza-jaki-z-ciebie-prezydent

 183. osoba prywatna said

  MSZ Rosji: będziemy rejestrować przypadki naruszeń praw mniejszości na Ukrainie
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/msz-rosji-bedziemy-rejestrowac-przypadki-naruszen-praw-mniejszosci-na-ukrainie

 184. osoba prywatna said

  Rosja kieruje ku granicom Ukrainy elitarne dywizje pancerne [+VIDEO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rosja-kieruje-ku-granicom-ukrainy-elitarne-dywizje-pancerne-video

  Ukraińcy będą płacić 50% więcej za gaz
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraincy-beda-placic-50-wiecej-za-gaz

 185. Griszka said

  @179
  Zacznijmy od tego, że ci idioci z nacjonalisty.pl nie odróżniają zdrowego nacjonalizmu od szowinizmu banderowskiego, który jest wrogi wobec Polaków. Jeszcze trochę a ci ludzie będą stawać w obronie syjonizmu i przymykać oko na ofiary palestyńskie.

  —-
  Wątpię, że Kowal odpowie na wyzwanie. Dr Piskorskiemu pozostanie ujawnić kwity na tego padalca.
  A rzucić hasełko „pożyteczny idiota” umie nawet żul pod budką z piwem. Gorzej już z merytorycznym uzasadnieniem swojego stanowiska.

 186. osoba prywatna said

  64% Rosjan popiera Putina
  Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez rosyjską Fundację „Opinia Społeczna”.

  Badania jednocześnie wskazują, że jeszcze przed 2 marca poparcie dla Putina nie przekraczało 50%.

  Pozostałe sympatie polityczne Rosjan są zdecydowanie słabsze. Władimira Żyrinowskiego popiera 8%, Giennadija Ziuganowa – 5%, Michaiła Prochorowa – 2%, Siergieja Mironowa – 1%. Jeszcze 9% nie potrafiło wskazać swojego kandydata na prezydenta, 1% ma zamiar oddać głosy nieważne, a 10% nie wybiera się na wybory.

  Jednocześnie, według badania z 23 marca działania Putina pozytywnie odbiera 65% Rosjan. Tydzień wcześniej wskaźnik ten wynosił 59%.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/64-rosjan-popiera-putina

 187. osoba prywatna said

  No przecież krew może człowieka zalać.

  Podwojona emerytura Kiszczaka.
  Ustawodawstwo III RP kilka lat temu zdecydowało o zmniejszeniu o połowę emerytur byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. Dlatego Kiszczak przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy dostawał 4100 złotych z budżetu państwa. Trybunał Konstytucyjny zdecydował jednak, że od sierpnia jego emerytura ma wrócić do poziomu sprzed zmian, a więc do 8500 złotych.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/pch24pl-podwojona-emerytura-kiszczaka

  PS
  Kiedy ta ku*wa w końcu zdechnie.

 188. Griszka said

  http://www.presstv.ir/detail/2014/03/25/355978/nuke-8-million-russians-in-ukraine/
  Socjopatka Julia Tymoszenko przyznała, że rozmowa telefoniczna, w której namawia do mordów na Rosjanach była autentyczna.
  Co ciekawe. Tłumaczy, że chciałaby, aby zabijano tylko Rosjan zamieszkujących Ukrainę. Czyżby powtórka z Wołynia, ale tym razem główną ofiarą mają nie być Polacy ?

  Oby ktoś zakończył wreszcie męki tej żądnej krwi małpy na tym łez padole, zanim zrealizuje swoje chore fantazje. W przypadku Muzyczki obstawiałem ołowianą kulkę dla delikwenta. Może i to moje małe życzenie się spełni.

 189. Dzonyy said

  Ad 187
  To tylko świadczy o tym, iż niezawisły Trybunał i kanalie jak Kiszczak nie są absolutnie od siebie zależne, a Trybunał kieruje się zasadą sprawiedliwości społecznej i troską o każdego obywatela i tego na emeryturze też.

 190. Joe said

  188.. Muzyczko wykonywal ichnie uslugi ale koszerny nie byl.Ta dziwka od PORNO jest ichnia i beda ja chronic…jak drogiego bronislawa….i wszystkich sukinsynow z KOR-u.

 191. Dzonyy said

  Joe, bo to wszyscy są „ludzie honoru”.

 192. NICK said

  Panie Gospodarzu!
  Gdzie Pan jest?
  Co prawda, dzisiaj, wszystko, w miarę, się układa. Lecz?

 193. Luxeuro said

  Kłamią kłamią kłamią ,,,,,,
  http://nukeprofessional.blogspot.co.at/2014/03/wipp-nuclear-disaster-in-2014-in-new.html
  „Pu i Am są niektóre z najbardziej niebezpiecznych rzeczy na tej planecie. Kiedy są wdychane zabijają 255 z 255 młodych Beagle (rasa psy) w 2 do 5 lat.”
  Temat – Fukushima która w ogóle nie jest tematem.

 194. Zerohero said

  Re 193, Luxero

  Przy okazji plutonu…Ciekaw jestem po co USA „tarcza” skoro nawet zestrzelone pociski powodują opad plutonu. Pluton to bardzo toksyczna substancja, a zanim ulegnie rozpadowi, to nawet w najlepszych schronach skończą się konserwy. Duży opad radiooktywny na ziemi wroga odbija sie rykoszetem po drugiej stronie globu. Czy oni tego nie rozumieją? Czasem mam wrażenie, że globaliści są opetani przez diabła.

 195. Marucha said

  Re 192:
  Jestem, żyję, czasami mam na głowie sprawy pozagajówkowe,

 196. Griszka said

  @194
  Kwestią opadu substancji radioaktywnych będą się przejmować tylko ci frajerzy, którzy zgodzili się na jej instalację. Na pewno nie USA.

 197. buka said

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro poinformował o aresztowaniu trzech generałów wenezuelskich sił powietrznych. Oficerowie powiązani z opozycją mieli planować bunt przeciwko władzom państwa i dokonanie w najbliższych tygodniach przewrotu wojskowego. Spisek wykryto dzięki oficerom którym zaproponowano dołączenie do buntu. Generałowie których nazwisk nie ujawniono zostaną postawieni przed sądem wojskowym.

  (na podst. Press TV oprac. JS)

  http://xportal.pl/?p=13234

 198. jaszmija said

  Umowa TTIP będzie ujawniona po podpisaniu – twierdzi ministerstwo

  Międzynarodowa umowa TTIP jest tak niesamowicie tajna, że jej treść poznamy dopiero po podpisaniu. Tak przynajmniej uważa Ministerstwo Gospodarki.

  Dziennik Internautów od dawna śledzi prace nad umową TTIP. Jest to porozumienie handlowe między UE i USA. Może dotyczyć bardzo wielu rzeczy, ale również praw autorskich, własności intelektualnej oraz internetu. TTIP powstaje podobnie jak porozumienie ACTA i można się obawiać, że to co upadło przy ACTA po prostu powróci w TTIP.

  Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska postanowił sam sprawdzić, jak bardzo tajne są prace nad TTIP. Lipszyc zwrócił się do Ministerstwa Gospodarki z prośbą o informacje dotyczące ustaleń na temat własności intelektualnej w TTIP.
  MG: Najpierw podpis, potem jawność!

  W odpowiedzi Jarosław Lipszyc otrzymał bardzo ciekawego pismo, którego zdjęcie opublikował na Facebooku. W piśmie tym czytamy:

  W nawiązaniu do pisma (…) uprzejmie informuję, iż rozmowy dotyczące prawa własności intelektualnej ( IPR ) w ramach TTIP nie są jeszcze zaawansowane (…).

  Należy jednak zauważyć, że wszystkie informacje, które państwa członkowskie UE otrzymują KE mają charakter zastrzeżony i nie jest możliwym przekazanie ich na zewnątrz administracji. (…)

  Zgodnie z przyjętą w UE praktyką tekst porozumienia zostanie udostępniony dopiero w końcowym etapie, po podpisaniu porozumienia przez obie strony.

  Pogrubienie zostało dodane przez nas. Zdjęcie poniżej pokazuje, jak to pismo wygląda (możecie kliknąć by powiększyć). Podpisała się pod nim Grażyna Henclewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

  Jeśli chcecie ładniejszy skan tego pisma, można go znaleźć na stronie: http://prawokultury.pl/media/entry/attach/odpowiedzMG_TTIP.PDF

  To jest bardzo niepokojące z kilku powodów. Po pierwsze, Polski rząd otwarcie przyznaje, że coś może wiedzieć, ale nam tego nie powie i nie zrobi nic, aby móc powiedzieć więcej. Potwierdza się nasza teoria, że lekcja z ACTA została już zapomniana. Zarówno władze UE jak i Polski robią dokładnie to, przeciwko czemu obywatele tak ostro protestowali.
  ACTA była ujawniona przed podpisaniem

  Druga niepokojąca rzecz to zapowiedź udostępnienia tekstu porozumienia po podpisaniu i próba przekonywania, że jest to „przyjęta w UE praktyka”.

  Nie! To nie jest przyjęta praktyka! Nawet porozumienie ACTA nie zostało ujawnione po podpisaniu. Tekst ACTA był opublikowany w październiku 2010 roku. Dopiero w roku 2011 podpisała ja USA, a przedstawiciele UE ciągle się wstrzymywali. Polska i inne kraje UE podpisały ACTA na początku 2012 roku, czyli po dość długim czasie od ujawnienia tekstu.

  Treść pisma z Ministerstwa Gospodarki może więc bardzo niepokoić. Pod względem przejrzystości i zgodności procedur z regułami demokracji, TTIP może się okazać tworem jeszcze gorszym niż ACTA.

  Dlaczego polski rząd reklamuje TTIP?

  Na koniec przypomnijmy o sprawie, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki obiecał w mediach, że jeśli będziemy mieli TTIP, będziemy mogli podróżować bez wiz do USA. Było to bardzo ciekawe zagranie, bo przecież umowa jest tajna, a tu nagle przedstawiciel ministerstwa rzuca taki smaczny kąsek! Szkoda, że nie powiedział przy okazji o prawach autorskich albo internecie, ale może nie było się czym chwalić?

  Ta „promocja TTIP” przez polski rząd zaczęła się akurat tydzień po tym, jak Parlament Europejski zagroził Stanom nieudzieleniem zgody na TTIP, w trosce o naszą prywatność. Warto w tym miejscu przypomnieć, że TTIP może być również kartą przetargową, która zmusi stany do uregulowania sposobu szpiegowania obywateli UE.

  Źródło: http://di.com.pl/news/49667,0,Umowa_TTIP_bedzie_ujawniona_po_podpisaniu_-_twierdzi_ministerstwo-Marcin_Maj.html

 199. Siggi said

  USA wesprą gospodarkę Ukrainy poprzez zakup konopi

  USA mogą zwiększyć zakup konopi z Ukrainy w ramach środków pomocy finansowej dla kraju.

  Takie oświadczenie padło z ust sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, Toma Vilsacka, w wywiadzie dla agencji Bloomberg.

  „Badamy obecnie możliwości zastosowania uprawianych na Ukrainie i w USA nasion konopi przemysłowych” – zaznaczył.

  Według danych agencji, w ukraińskich konopiach nie ma substancji psychoaktywnych, wywołujących narkotyczne odurzenie.

  W związku z tym surowiec może być wykorzystywany do produkcji olejów, farb i tworzyw sztucznych.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_26/USA-wespra-gospodarke-Ukrainy-poprzez-zakup-konopi-3531/

 200. NICK said

  Re.195.
  Super.

 201. Ad. 174: Juliusz Prawdzic-Tell powiedział/a – 2014-03-26 (środa) @ 09:17:33
  Mark Altszulier (Tajny XX wieka, nr 11 z 2013 r), TRZY ŚMIERCI STALINA – Przed 61 laty w swej podmoskiewskiej daczy zmarł Józef Wasirionowicz Dżugaszwili czyli Stalin. Zgodnie z jedna z teorii stało się to tak, gdyż w momencie, gdy zaniemógł, został pozostawiony na pastwę współpracowników, którzy przestali się go bać. Jeszcze śmielsza hipoteza głosi, że generalissimusa otruto. W ślad za tym pojawia się pogłoska, że być może w kremlowskiej ścianie w ogóle nie pochowano Stalina, lecz kogoś innego; Nieznany świat, 3/2014, s. 18-22 – część II.

  W Niemczech napisałem recenzję do książki Abdurahmana Awtorchanowa, ZAGADKA ŚMIECI STALINA – Spisek Berii, którą Niemcy SKAPITULOWALI Związek Sowiecki, tak jak USA amerykańskimi GUZIKAMI mundurowymi z wojny wietnamskiej. AA tłumaczy racjonalnie PRZYCZYNOWOŚĆ wydarzeń w pałacu Orłowa w podmoskiewskim Kuncewie Spiskiem Berii, gdyż NIE MIAŁ POJĘCIA o Najważniejszym wydarzeniu PRL, czym była Ucieczka Józefa Światły, która ZAWALIŁA system bolszewicki.
  Skoro zaś Światło swą Ucieczka do Izraela ZAMORDOWAŁ STALINA to trzeba było Zniszczyć PRZYCZYNOWOŚĆ Ucieczki, która groziła wybuchem komunistycznego ANTYSEMITYZMU i Ujawnieniem Bolszewickiego Systemu Władzy. Wobec tego szef Światły Anatol Fejgin przekwalifikował Światłę z agenta Mossadu na agenta CIA – żeby WŚCIEKŁOŚĆ komunistów zwróciła się przeciw Amerykanom, co się udało.
  Gdy ja UJAWNIŁEM to w r. 1984 to w charakterze mego Protektora politycznego wystąpiło Stronnictwo Demokratyczne, powiadamiając mnie, że Światło zabrał do samolotu generała Freya-Bieleckiego 2 nesesery Najważniejszych Dokumentów Państwowych, które dał nie CIA tylko Mossadowi. Ta operacja była oczywiście NIEMOŻLIWA w wersji Fejgina z Wycieczką do Berlina Francuskiego – zwłaszcza że polscy funkcjonariusze byli w Berlinie pilnowani przez Stasi i KGB, które kontrolowały bagaż czyli owe 2 nesesery Najważniejszych Dokumentów Państwowych z archiwum Serowa i Berii.
  To, że Amerykanie NIE UJAWNILI na prośbę Instytutu Wałęsy protokołów przesłuchań Światły świadczy o ich AKTUALNOŚCI politycznej, chociażby dla Eliminowania motłochu z Technologii Władzy, jak to nazwał Abdurahman Awtorchanow. Światło dał te DOKUMENTY nie CIA, ale Mossadowi, co mogą potwierdzić Amerykanie, jak Serbowie czy Postjugosłowianie MOJĄ wersję Śmierci Stalina i Berii, ale WOLĄ dawał 8 bilionów (8.000.000.000.000) dolarów ZŁOTYCH Amerykanom i Anglikom, które ja wydarłem z Gardła Mossadowi.
  Gdy moja książka „Incydentu nie było” leżała w wydawnictwie gdańskim to ukazała się książka ZAMACHY NA STALINA (Wiesław Wróblewski, Opole AL-MAR 1999), pod którym to pseudonimem kryje się Josif Wasirionowicz Dzugaszwili-STALIN. Tego JWDz-Stalina pobił jednak Dymitrij Wołkogonow książką STALIN – WIRTUOZ KŁAMSTWA, DYKTATOR MYŚLI, w której zamieszczono zdjęcia Afanasji Kapłan, podretuszowane na rozkaz Stalina ANTYPATYCZNIE – żeby wykluczyć sympatię do niej.
  Ponieważ opolski ZAMACH na „Incydentu nie było” nie udał się to Bogusław Wołoszański wydał książkę ŚMIERTELNY POJEDYNEK – Chruszczow-Beria (Sensacje XX wieku, Warszawa MAGNUM 1995) opartą na Pamiętnikach Chruszczowa. Moja zaangażowana partyjnie siostra zdziwiła się, gdyż OŁÓWEK MU ZABRALI – ale okazało się, że zostały Podyktowane do magnetofonu, co WYKLUCZYŁO wersję z Pamiętnikami Żukowa i Breżniewa, że NIE CZYTALI SWOICH PAMIĘTNIKÓW.
  Za Pamiętniki Żukowa dopowiadają Serbowie i Postjugosłowianie, którym Żukow powiedział, że NIE CZYTA TAKICH BZDUR. – Chruszczow jednak SWOJE Pamiętniki musiał czytać Do Magnetofonu, NAPADAJĄC TYM na Towarzyszy Jugosłowiańskich, którzy po obejrzeniu filmu Proces Berii pouczyli go, że OSKARŻENIE O ZBRODNIE STALINOWSKIE BERII POWOŁA FRONT STALINOWSKI, KTÓRY ZMIECIE REFORMATORÓW, a potem przekazali ten film kilku państwom Zachodnim, których służby specjalne powtórzyły za Jugosłowianami, że jest to reżyserowana przez Mołotowa gra sobowtórów kremlowskich, w której rolę Berii gra aktor Mirczulawa.
  W związku z tym powtarzam, że jakakolwiek konspiracja Antyberiowska była NIEMOŻLIWA. Beria był NASTĘPCĄ I LEPSZYM TECHNIKIEM WŁADZY OD STALINA toteż Folwark Żydowski jako Despotia Wschodnia uległ racjonalizacji, co znaczy, że Wszyscy byli podsłuchiwali ZAWSZE I WSZĘDZIE. Jak mówił książę Demidow to jedyną KLĘSKĄ Berii było uniemożliwienie przez Kucharkę Stalina PODMIENIENIE Stalina na jednego z jego sobowtórów, która ZAWOŁAŁA WSZYSTKICH; Stalin leżał w mundurze na wspaniałym turkmeńskim dywanie, z objawami WYLEWU KRWI DO GŁOWY i spoglądał GROŹNIE.
  JEDYNYM atutem Chruszczowa była Filmowa Dokumentacja Katynia, którą ukradł z archiwum Stalina. ZAGRAŁ tym atutem wysyłając go jako Złoto Renu do Bytomia mej IV ciotce Alicji Dankowskiej, która pochodziła z rodziny nacjonalistycznej. Ta dała to memu stryjowi jako swemu kopulantowi, który zawiózł to swemu teściowi Bierutowi, dla którego był to rozkaz TY, ALBO BERIA. Bierut powycinał więc z filmu SIEBIE jako komisarza Kominternu i kazał córce wywieść film do Izraela, po czym wezwał mego dziadka, który zamordował Stalina, i kazał mu zamordować Berię.
  Kolega uniwersytecki Zbigniew Szymański zapytał mnie półgębkiem, czy znam większy kryminał pałacowy od Lekarzy Kremlowskich? na co odpowiedziałem, że NIE. Togliatti BOLAŁ nad Renesansowym Dramatem Włoskim na Kremlu, ale to była Despotia Wschodnia więc żadnej konspiracji Antystalinowskiej czy Antyberiowskiej nie było, bo w systemie Despotii Wschodniej BYĆ NIE MOGŁO. Był natomiast Łańcuch Przyczynowy, w którym kucharka Stalina wybiła Berii zęby, co UMOŻLIWIŁO Chruszczowowi zagranie Filmową Dokumentacją Katynia jako Złotem Renu.
  Tytułowy artykuł moskiewski, podpisany Stary Szuler, jest kompilacją 2 oszustw: Procesu Berii i Pamiętników Chruszczowa. – Jugosławia stanęła do śmiertelnej walki ze mną w obronie Honorów Kremla i AMERYKAŃSKICH 8 bilionów dolarów Złotych.

 202. Lach said

  No cóż dobra była III Rzesza więc dlaczego nie NATO

  Te ziemie to oczywiście Wielka Chazaria od pradziejów, jaka tam Ruś.
  (namnożył sobie nieparzystą ilość minusów?)

Sorry, the comment form is closed at this time.