Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Pojutrze będzie poniedziałek to „podpalimy” Mołdawię?

Posted by Marucha w dniu 2014-03-24 (Poniedziałek)

Moldawia_NaddaniestrzeGdyby było mało nieszczęść wynikających z polityki wschodniej Unii Europejskiej, to pojawił się nowy genialny pomysł – unijna żagiew w peletonie międzynarodowych podpalaczy pokoju właśnie kieruje się na Kiszyniów – Mołdawia, oto nowy cel unijnej i niestety polskiej dyplomacji!

Pan premier Donald Tusk ogłosił po posiedzeniu rządów unijnych, potrzebę konieczności „(…) przyspieszenia podpisania umowy stowarzyszeniowej z Mołdawią ze względu na sytuację wewnętrzną tego kraju i zagrożenie ewentualnymi działaniami ze strony Rosji. (…).” [Źródło: https://www.premier.gov.pl]

Mołdawia – Warszawa wspólna sprawa! Fajne hasło na manifestację w obronie Mołdawii i funkcjonujących na jej terenie państw autonomicznych! Tylko trzeba dobrze flagę sprawdzić w Wikipedii i już można podpalać świat – palić znicze na dowód solidarności, a nawet wpisywać się do księgi z wyrazami poparcia dla demokratycznych zmian w Mołdawii na jej drodze do krainy szczęścia i dobrobytu jakim będzie Unia Europejska – z perspektywy sąsiedniej Rumunii.

Coś przerażającego, po prostu strach się bać! Oczywiście znowu ta zła Rosja i zapewne – to już autorski dodatek – jej ZŁY Prezydent – uwaga – ZAGRAŻAJĄ EWENTUALNYMI DZIAŁANIAMI! Coś wspaniałego prawda? W związku z powyższym – ponieważ dalsze działania Donalda Tuska na polu reformy emerytalnej – uwaga słowa klucze – ZAGRAŻAJĄ EWENTUALNYMI DZIAŁANIAMI – na niekorzyść polskich podatników, to powinniśmy zrobić w Warszawie Tuskomajdan?

No przecież zagrożenie ewentualnymi działaniami – ze względu na sytuację wewnętrzną – jest jak widać wystarczającą przesłanką do czegokolwiek – więc nie ma problemu. Trzeba działać, bo istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia ewentualnymi działaniami ze strony złej Federacji Rosyjskiej – i po sprawie, wszystko wiadomo. W zasadzie w ten sposób można uzasadnić prawo do wojny interwencyjnej mającej na celu wyprzedzające uderzenie na kogoś, kto nam może w przyszłości zagrażać ewentualnymi działaniami. Wszystko można uzasadnić zagrożeniem ewentualnymi działaniami, ale czego domagać się od premiera, który pozwolił na uchwalenie ustawy umożliwiającej na wsadzanie ludzi do ośrodka zamkniętego pod pozorem problemów psychicznych po odbyciu przez nich kary więzienia, jak również uchwały sejmowej nazywającej ludobójstwo na Polakach – znamionami! Relatywizujmy wszystko! Szczególnie ładujmy się w sprawy obcych krajów – w ich sprawy wewnętrzne!

Uwaga oczywiście w żadnej mierze nie można deprecjonować pro-unijnych zamysłów rządu Mołdawii, cieszymy się z faktu że nasi mołdawscy przyjaciele chcieliby stowarzyszyć się z Unią Europejską. To naprawdę doskonały pomysł, albowiem być może dzięki temu będziemy mieli łatwiejszy dostęp do ich doskonałych win? Samo to jest jak najbardziej wystarczającym powodem do tego, żeby popierać stowarzyszenie z Mołdawią. Jest jednak pewien problem, a nazywa się on Naddniestrze, jak również nieco mniejszy o nazwie Gagauzja.

Może się okazać, że unijne zapędy władz w Kiszyniowie będą miały swoją cenę, a przynajmniej taką mieć powinny, albowiem Unia Europejska nie może być narażana na stowarzyszenie się z państwem, które nie panuje w pełni nad terytorium, które uważa za swoje. Nie ma bowiem w Unii miejsca na żadne zatargi i konflikty, w tym handlowe, ponieważ taką sytuację – braku kontroli celnej nad częścią obszaru można bardzo szybko zamienić w raj importowy, wprowadzający do obiegu gospodarczego Unii towary importowane np. z Chin – bez ceł! To żaden problem, wystarczy u ekstremalnie elastycznych chińskich, wietnamskich lub tureckich producentów zamówić towary z metką „Made in Moldova” i nie ma problemu nawet z szarpaniem metek.

Dodatkowo w grę wchodzą emocje i to bardzo silne, ponieważ w tym kraju od lat trwa konflikt o podłożu narodowościowym. Nie da się czasami uniknąć w takich miejscach dramatów, trzeba być na nie gotowym. Warto przy tym pamiętać, że Mołdawia jest krajem bezpośrednio graniczącym z Unią Europejską, a sąsiednia Rumunia nie jeden raz wypowiadała się w sposób zmuszający do pogłębionej refleksji co do jej zamiarów wobec Mołdawii w kontekście inkorporacyjnym. Mołdawia jak wiadomo jest w NATO i chyba nie trzeba nikomu niczego tłumaczyć, co mógłby oznaczać dla nas ewentualne zderzenie państwa rumuńskiego z separatystami mającymi inne zdanie co do przynależności państwowej swojego kawałka Mołdawii.

Nie może być mowy o stowarzyszaniu się z krajami, które mają problemy terytorialno-etniczne, ponieważ w dłuższej perspektywie może to zrodzić problemy zarówno dla Unii jak i NATO. Rząd w Polsce mógłby nieco bardziej zajmować się losem naszej mniejszości w sąsiednich, w tym w przyjaznych nam sojuszniczo krajach.

http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 20 to “Pojutrze będzie poniedziałek to „podpalimy” Mołdawię?”

 1. Atanazy said

  Mogą wywołać i sprowokować Rosję po raz drugi.

 2. Krzysztof said

  Teraz jestem pewien na 100 %! Światem rządzą psychopaci!

 3. Juziek said

  Pochodu syjonizmu nie zatrzymają stada bezmyślnych lemingów.
  Ekspansję tę może zatrzymać jedynie drzemiąca energia w uranie!

 4. Fran SA said

  Pan Tusk pragnie przywrocic w Polsce monarchie? I zaczal juz odstawiac Krola Olbrachta ( za krola Olbrachta wyginela szlachta).
  Wybral ci sie on Olbracht na Moldawie i dostal po dupie…az powietrze zawylo

 5. Fran SA said

  Cieplo, cieplo…
  A robia w Rumunii??

  http://MonsieurB.neon24.pl/post/107217,izraelscy-komandosi-w-rumunii

 6. revers said

  a wczesniej ruszyla petycja o przylaczenie Alaski do Rosji

  http://www.youtube.com/watch?v=mLIs_Zy5uo4

  w koncu jak Krym nie byl carski a Chazarski UA, to dlaczego sprzedana nie zgodnie z prawem miedzynarodowym Alaska przez cara Amerykanom ma byc usraelska.

  http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/americas/united-states/140323/8k-people-have-signed-petition-give-alaska-russi

  moze za rok Alaska BIRCowa?

 7. Jan said

  Ad 2
  Panie Krzysztofie – psychopaci można i tak nazwać ale to zbyt delikatne określenie. Faktycznie są to praktykujący w swych ciemnych norach rytuały satanistyczne. Schizofrenia, rozdwojenie jazni w wielu przypadkach nie jest chorobą a opętaniem.
  Czytałem, iż w 1999 r w egipskiej piramidzie czołowi masoni rządzący światem dokonali poświęcenia szatanowi świata.

 8. RomanK said

  Zywiom i Broniom!
  W Anglii polscy budowlancy dostaja karty powolania do rezerwy od zyndzoncych Polskom vasali parchatych.

  http://www.theweek.co.uk/europe/ukraine/57830/why-are-polish-men-london-getting-military-call-papers

 9. RomanK said

  Jak tak dobrze przyjrzec sie z bliska..to obecna wojna telwizyjna…toczy sie przy trzech kukielkach paskudach na powrozie karmicieli. Globalistyczna kamaryla parchatych vasali. wspomagana przez wscieklych darwinistow banderawskich i mega zlodzieji- tez nie przypadkowo parchatych…przy calkowitym bojkocie normalnych dobrych zwyczajnych ludzi Ukrainy…
  Tym nikt nie podstawia ani mikrofonow, ani kamer…nie zauwaza….tak jak i Polakow i wiele innych narodow….
  Milczace, cierpiace owce….to forma bojkotu!
  Szerokiego i Masowego Bojkotu Ukrainy!
  Tych ludzi okradanych, deptanych, krzywdzonych, wypedzanych z wlasnego domu i ziemi na poniewierke za chlebem…nie chca widziec wielcy tego swiata….a przeciez oni stanowia wiekszosc i sa sola tego czarnoziemu…
  Ale,,nie bedzcie bezpieczni….ten Narod pamieta i spisuje…i czyny i slowa….
  Ten ludy wieloetniczne maja wlasna pamiec i ocene i juz ocenily…
  oni maja swojego legalnego prezydenta..maja swoj legalny rzad…i maja wielu , ktorzy sa im w stanie pomoc….
  Ty tez jests w stanie im pomoc!!!!! Pomagajac sobie pomagasz im i wszystkim zapedzanym przez bandytow satanistow do rzezni spokojnym ludziom….jako ofiary Mamona!

  Na Ukrainie ruszyl przeciwprad…Wody wracaja na Zachod…..

  Modlmy sie Bracia Chrzescijanie za Braci naszych na Ukrainie”

  Blogoslaw Boze Ukrainskiej Ziemi
  Tej przebogatej w nieszczescia i lzy….

  Organizujcie sie Polacy, Slowacy, Czesi , Rusini inni……bo czas bliski…..Dzien Swaroga!!!!! swita…..

 10. Zbyszko said

  A po rozpadzie RWPG mogliśmy przystąpic do Wpólnoty Niepodległych Państw. Wtedy jeszcze mieliśmy cały swój 10-ty na świecie potencjał gospodarczy, nie byliśmy zadłużeni (długi Gierka można było spłacic od ręki, teraz płacimy roczny haracz w wysokości ok 80mld), sytem emerytalny działał bez zarzutu, tak jak służba zdrowia. Edukacja była na wysokim poziomie (bez zalewu wyższych szkół marketingu i zarządzania i innych tam dupereli. PKP i PKS pełniły misję taniej komunikacji do polskiej prowincji, która rozwijała się jak nigdy dotąd… itd, itd… Teraz to czym poszlibyśmy do WNP, to już Białoruś lepiej stoi od nas. Chyba byśmy musieli Putina błagac na kolanach by nas przyjął do Wspólnoty.

 11. jowram said

  W Białej Podlaskiej, mamy obóz dla uchodźców z Czeczenii.
  Sytuacja wygląda tak: Przez pierwsze 3 miesiące są zamknięci w ośrodku gdzie mają pełne wyżywienie oraz inne niezbędne do życia rzeczy. Po tym czasie wychodzą dostając od państwa 2.000 zł zapomogi plus zakwaterowanie, jeśli mają dzieci to na dziecko przysługuje im 800 zł miesięcznie. Łatwo obliczyć że para plus 3 dzieci to przychód rzędu 5000 zł miesięcznie przy braku jakichkolwiek opłat. Tworzy to antagonizmy miedzy nimi a mieszkańcami którzy często muszą żyć za minimalną krajową. Dodam tylko że żaden z nich nie chce znaleźć pracy ponieważ wtedy straci wszystkie świadczenia.

 12. RomanK said

  Panie Zbyszko… mysmy, mielismy , bylismy, chcielismy, moglismy…o kim pan pisze??????
  Splacic dlugi od reki:-))) zrobic, postawic…zmienic, udoskonalic…
  .
  NO to dlaczego’ smy tego’smy nie zrobili’smy?????
  Wasnie’smy doszli’smy do wnisku;smy ze nie jajko oni kura ..ale kogut,,,,byl pierwszy.. Kogut z jajamy:-)))))
  Mysmy’smy mieli’smy …….gowno do powiedzenia!!!!!!
  Dokladnie, jak Ukraincy na Ukrainie- a Amerykanie w Ameryce….Niemcy w Niemczech…Czch w Korniku, a dr, Kekus w sadzie:-)))))

 13. RomanK said

  ad5..W Rumuni..poslugujac sie powszechnie stosowana przed deuza czesc Gajkowkowiczow logika, jak wynika ze samej nazwy- ma sie rozumiec….bo to kazdy wie..sam z niczego oczywiscie….
  w Rumuni robia rum.
  Ale siem nie upieram, bo kazdy ma prawo do swojej opinii:-)))

 14. Krzysztof P said

  No bez jaj ! Nikt nas nie bedzie chciał z takim rzondem, – to musimy sami (w wyborach) oczyscić? Później powinniśmy uczynić 3 zasadnicze kroki ku n o r m a l n o ś c i ;
  1. dokonać Intronizacji Chrystusa przez Naród
  2, zawiązać się Unią gospodarczo – militarną z Białorusią ( pośrednio więc i z Rosją i Kazachstanem)
  3. wprowadzić w obieg własna walutę /powiedzmy jarKacz /

  Reszta bedzie dziecinie prosta !!

 15. RomanK said

  …cyt …sami „w wyborach” oczyscic… koniec cytaty:-)))))

  To- jak …..wykapac sie w gnojowicy i wytrzec w gnoju:-))))
  dziecinne proste rozwiazania…. dla zdziecinnialych geniuszy:-)))

 16. Marucha said

  Re 9:
  Oby Pana słowa obróciły się w ciało.

 17. Krzysztof P said

  Re 16 Zamiast DYSKUSYJI….za uderzenie w twarz, po Chrześcijansku p. RomanK d z i ę k u j ę !!

 18. RomanK said

  Bez dmuchanego patosu panie Krzysztofie ,,plisssssss…. te wybory…jakie wybory??? czyje???? , kogo????
  .., zreszta szkoda slow!
  Magna Chazaria nie wybiera…ona tylko prowadzi genialnie, gremia przyglupich gojow do glosowania pod dyktando……na dawnio wybranych….przez jahve drogi panie…rtylko tacy sa wybrani…….
  Prachatosarmacka demokracja…. banderozydowski faszyzm i wielka Rzeczypospolita Chazarska…Polin i Ukraina…pod tym samym batem….
  Ktorym koncem pan chce????? wybieraj pan….panie Krzysztofie…..

 19. Krzysztof P said

  P.Roman K # 15, 18 Pan niestety bije na oślep zamiast MYŚLEĆ ? Cóż, same wybory ” wziołem w nawiasy, czyli zdaje sobie sprawę ze złożoności tego problemu /zreszta za sprawą niejakiego p. Stefana wnikliwie TU wałkowanego /?.

  NIKT z nami w Polsce nie będzie wchodził w żadne sojusze,/ a juz napewno nie Rosja czy Białoruś jako najbliżsi z krwi i pochodzenia / dopuki NIE zrobimy porządku we własnym domu.!!! Jak TO zrobimy to NASZ problem – a sposobów jest wiele, tylko „miekkość bytu ” i demoralizacja patriotyczna blokuje drogi naprawy.
  Czy zechciałby pan Roman K wydać córkę albo syna, gdyby pan wiedział, że to ZŁY wybór albowiem ci ostatni, to zupełny odpad Cywilizacyjny, szumowiny i patalogia społeczna? Tak nas postrzegają ewentualni sojusznicy i nie ma co udawać, że jest inaczej ?!!
  Gdzie TU PATOS sz.panie? Zachowujesz się jak chazar, podkur**y ale nie bede wiecej nadstawial drugiego policzka dla waszmości satysfakcji?. Mogę się tylko modlic za pana nawrócenie…

 20. RomanK said

  Panie Krzysztofie:
  Bez glupot i patosu plissss….i niech pan wypowiada sie w pierwszej osobie.JA…albo napisze wyraznie , ze pan do siebie mowi MY..jak o przyszlym krulupolskim:-)))

  W wyborach…. napisal pan w nawiasach nie cudzyslowie..zatem bez wykrecania sie- jak Julka Murka…bo pan nie mruga – ale wyraznie sugeruje.
  Takie wybory serwuja wszystkim..jesli tylko maja nad nimi pelna kontrole, stad Kosovo gittes, Krym treffe….
  Nawracac na panski ryt sie nie chce..i posrednikow do rozmow z Bogiem nie uzywam.
  Zachowuje sie- jak chlop trzezwo patrzacy na zycie, a nie, jak pskrobany parchaty sarmaty dupek..goniacy od karczmy pod kapliczke i z powrotem..w procesji woodookatoliczej, ktorego do tej gonitwy wg niego przymuszaja , jak do wszystkiego za wyjatkiem myslenia……..chazary:-)))

Sorry, the comment form is closed at this time.