Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Putinowska „inna rzeczywistość”

Posted by Marucha w dniu 2014-03-24 (Poniedziałek)

Spór Rosji z Zachodem o Krym i, szerzej, o Ukrainę, jest nie tylko sporem politycznym, ale także i światopoglądowym. Z jednej strony mamy waszyngtońskich i brukselskich postmodernistów manifestujących przeciwko wojnie z tęczowymi chorągiewkami; z drugiej strony mamy Męża Stanu wielkiego formatu.

Kilka dni temu, po rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem, kanclerz Angela Merkel stwierdziła, że rosyjski prezydent żyje w „innej rzeczywistości”. Wypowiedź te powtarzały potem wielokrotnie demoliberalne media uważając, że jest to drastyczna nagana, znak potwierdzonego oficjalnie szaleństwa. Tymczasem to wielka pochwała Rosji. Faktycznie bowiem zachodnie demokracje i Rosja bytują w „innych rzeczywistościach”. Pytanie brzmi: która z tych rzeczywistości jest prawdziwa, a która wirtualna?

Weźmy najpierw rzeczywistość liberalnych demokracji, które w tej chwili tak bardzo krytykują Rosję. Dosyć łatwo nam tę rzeczywistość zrozumieć i pojąć, gdyż od 1989 roku w niej żyjemy. Wydaje się, że demokratyczna i liberalna „rzeczywistość” jest dosyć odległa od rzeczywistości empirycznej. Media i klasa polityczna zajmują się problemami abstrakcyjnymi, które nie interesują ogółu społeczeństwa: równość płci, przywileje dla gejów, akceptacja osób transseksualnych, walka o „Wolny Tybet”, poszerzanie tolerancji, walka o demokrację w Syrii, propagowanie praw człowieka III generacji etc.

Cechą charakterystyczną tejże „rzeczywistości” jest także jej specyficzne pojęcie polityki. Zauważmy, że w świecie demokratycznym nie prowadzi się już klasycznych wojen, które zastąpiły „interwencje pokojowe”, „misje stabilizacyjne” etc. Społeczeństwa zachodnie nie są zresztą zdolne do prowadzenia wojen z przeciwnikami na podobnym czy nawet na niższym poziomie militarnym, o ile prowadziłoby to do poważnych strat własnych, gdyż tzw. opinia publiczna nigdy ich nie zaakceptuje. Dlatego społeczeństwa zachodnie – same nazywające się chętnie mianem „społeczności międzynarodowej” (kto to taki?) – nie są psychicznie zdolne do prowadzenia wojen pociągających nie tylko poważne straty własne w ludziach, lecz nawet poważniejsze koszta ekonomiczne.

Dlatego ulubioną bronią Zachodu są sankcje polityczne i gospodarcze, blokowanie kont oficjeli wrogiego państwa, a przede wszystkim falowe ataki medialne, mające za zadanie moralnie zohydzić wroga, odebrać mu status człowieczeństwa. Pogrążeni w pacyfizmie zachodni konsumpcjoniści nie są zdolni do prowadzenia działań o charakterze autentycznie politycznym i militarnym, preferując rolę ratlerków obszczekujących niedźwiedzie.

Przez ostatnie ćwierć wieku tak pojęta postmodernistyczna polityka międzynarodowa pozwalała krajom zachodnich demokracji dominować nad światem, ponieważ nie posiadały godnych siebie przeciwników. Wobec Iraku, Libii czy krajów Trzeciego Świata nie trudno było stosować politykę sankcji i „operacji pokojowych”, głównie za pomocą lotnictwa.

Jednak sytuacja ta poczyna się zmieniać i coraz prężniejsze stają się dwie nowe potęgi, które pojmują politykę w sposób klasyczny. Mam tutaj na myśli Rosję i Chiny. Po spustoszeniach komunistycznych obydwa te kraje rosną dziś w siłę jak na drożdżach, odbudowując swoją gospodarkę i siły zbrojne.

Jest swoistym uśmiechem historii, że to byłe kraje komunistyczne jako jedyne jeszcze pojmują politykę w sposób klasyczny, gdzie wojna jest – jak mawiał niemiecki klasyk – przedłużeniem polityki. Sytuacja na Ukrainie pokazuje, że w odróżnieniu od przywódców zachodnich Władimir Putin jest zdolny do podjęcia decyzji stricte politycznej i jej egzekucji za pomocą sił zbrojnych.

Wszyscy spodziewali się, że na modłę zachodnich postmodernistów, prezydent Rosji obłoży zbuntowaną Ukrainę sankcjami dyplomatycznymi i ekonomicznymi, podniesie ceny gazu, a rosyjska kontrola weterynaryjna wykryje jakieś robactwo w ukraińskim mięsie. Wszyscy tak myśleli, gdyż to są narzędzia polityczne salonowym Makiawelów z europejskich bawialni. Tymczasem Putin pokazał, że nie będzie bawił się w takie podchody, lecz wysłał do akcji komandosów, aby zbrojnie zajęli Krym i przeprowadził gigantyczne manewry wojenne u granic Ukrainy.

Dobrze wie jak zareagują salonowcy z Brukseli: pogadają, pozbierają się, utworzą stoliki do negocjacji, wydadzą 72 deklaracje z poparciem dla Kijowa, uchwalą sankcje dyplomatyczne. Nikt za Krym nie będzie umierał, nie będzie drugiej Wojny Krymskiej, gdyż zachodnie rządy nie są zdolne do podjęcia radykalnej decyzji politycznej, a zachodnie społeczeństwa nie są gotowe do poniesienia kosztów ludzkich i ekonomicznych działań wojennych. Gdyby taka wojna wybuchła, to łatwo możemy sobie wyobrazić, że zachodni sztabowcy nadali by jej kryptonim „Tęczowa Wolność” lub podobny.

Trudno nie zgodzić się więc z Angelą Merkel, że Władimir Putin faktycznie żyje w „innej rzeczywistości”, a mówiąc ściślej, w rzeczywistości realnej, empirycznej, charakteryzującej się niezwykle silnym związkiem z rzeczywistością taką jaką ona autentycznie jest, wynikłą z pesymistycznie pojętej natury ludzkiej. W tej rzeczywistości – której nie zawaham się określić mianem „konserwatywnej”, a może wręcz „reakcyjnej” – nie panują abstrakcje wolności, równości, tolerancji, praw człowieka. Najważniejszymi jej elementami są kategorie interesu i siły, czyli racja stanu państwa.

Oczywiście, rosyjska propaganda posługuje się także jakimiś bełkotliwymi hasłami o „prawie narodów do samostanowienia” i przestrzeganiu praw człowieka rosyjskiej mniejszości. Różnica jest jednak taka, że są one dorabiane do uprzednich kategorii interesu państwa. Zachód nie umie już w ten sposób myśleć o świecie, gdyż cały widok zaciemniają mu ideologie. Na zachodnich uniwersytetach nie wykłada się już geopolityki, a zajęcia z tej ważnej dziedziny zostały zastąpione przez wykłady z teorii genderyzmu.

Spór Rosji z Zachodem o Krym i, szerzej, o Ukrainę, jest nie tylko sporem politycznym, ale także i światopoglądowym. Z jednej strony mamy waszyngtońskich i brukselskich postmodernistów manifestujących przeciwko wojnie z tęczowymi chorągiewkami; z drugiej strony mamy Męża Stanu wielkiego formatu, który odbudowuje imperium i myśli o świecie oraz o stosunkach międzynarodowych w konserwatywnych kategoriach państwa, interesu, siły i słabości.

Cóż, „Bóg jest po stronie silniejszych batalionów”.

Adam Wielomski
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 65 to “Putinowska „inna rzeczywistość””

 1. ao said

  swietny tekst nic dodac cala prawda

 2. z prowincji said

  Ja się zastanawiam i takie pytanie należało by sobie zadać ;w jakiej rzeczywistości
  żyją nasi politycy ,a my z nimi .

 3. adsenior said

  Eskimosi i pedały, którzy opanowali większość kluczowych stanowisk w krajach zachodu, tak jak pisze autor, są mocni w gębie i przeciw słabszym przeciwnikom. Oczywiście ich główny motyw, to kolejne zagarnianie majątków państw, w których „wprowadzają demokrację”!

 4. Marucha said

  Re 2:
  W takiej rzeczywistości, w jakiej żyje każdy nikczemnik, zdrajca i agent.
  Z chowanym gdzieś tam głęboko strachem, że może zostać kiedyś powieszony.
  Choć polskojęzycznym kanaliom to raczej nie grozi…

 5. Brat Dioskur said

  Juz od rana Holendrzy moga sie przekonac ,jak wygladalby w ich kraju stan wojenny….Bambo przylatuje na N …SS(Nuclear Security Summit)!

 6. syzyf said

  artykól trafnie oddaje niestety nasza tragikomiczna rzeczywistosc,.Nasz odmóżdżony -zwany- cywilizowanym zachód,na zdrowe oko prowadzony jest prosto nad przepasc.Nadchodzi ,jakby nie patrzec zaslużona kara Boża

 7. dejpanspokój said

  Coś jest na rzeczy w tych pustych nowomowach zachodnich społeczeństw. W Polsce jest tego tyle, że można rzygać tym 24/h. Jerzy MO Owsiak ze swym „Pokojowym Patrolem” wpisuje się tu wyśmienicie.

 8. galaszek said

  Aaaaaaajjjjjj!!!!! Wwwaaaaaaaaajjjj!!!! …czyszby tego Putin na tegu zdjecia tak mocno przytula Pani Zlota Angela!!!????

 9. Edgar said

  Już niedługo Putin poszaleje.

  Tak jak pisałem już wcześniej – Syria rusza w maju. Przygrywka się zaczęła. Turcja grozi blokada floty czarnomorskiej i zestrzela samolot Syrii.

  I tak jak pisałem, choć tutaj uchodzę za oszołoma z racji swojej odwagi pisania o Putinie jako stronie w negocjacjach a nie jako o romantycznym rebeliancie stawiającym czoła koalicji.

  Dostał Krym, dostanie jeszcze kawał Ukrainy i ma sie zająć swoimi sprawami. Nie angażowac się jak dotychczas na taką skalę w Syrii. I tak będzie. Możecie sobie negować ale jak się zacznie Syria to będzie zdziwienie, że juz ten sojusz S, R, Ch nie jest taki spójny.

  Pozdrawiam.

 10. zozo said

  wczoraj rozmawialem z Rosjaninem ktory wyjechal z ukrainy-ma w Polsce wlasny biznes-powiedzial mi ze nikt nie wierzy na ukrainie w to ze rewolucja na majdanie cos da-powiedzial mi ze jedna banda zlodziei zastapi druga bande zlodziei-tak jak po pomaranczowej rewolucji.
  powidzial mi ze ukraincy ,ktorzy sa katolikami sa lepsi i niz ci ktorzy sa prawoslawni.
  no i ze trzeba za wszystko na ukrainie dawac lapowki itp-tak ze nasi politycy sa odwrwani od rzeczywistosci i sowicie oiplacani za ten burdel na ukrainie.

 11. Griszka said

  @9
  Znam prawosławnych Ukraińców. Też nie popierają tej zadymy a nawet sami powiedzieli o dziwnej nadreprezentacji pejsaczy wśród tych probanderowskich polityków, co wywołuje konsternacje w każdym – wszak UPA to naziści. Zwykli ludzie okazują się być dobrze poinformowani w temacie.

 12. Fran SA said

  Putin jest pyskaty i trudno go przegadac.
  Przypomnial w tej rozmowie, kto tu zyje w ‚innej rzeczywistosci’; mianowicie, pani Merkel zapomniala, ze tylko dzieki Rosji zostaly Niemcy zjednoczone. Francja i Anglia bardzo protestowaly przeciwko odradzajacym sie Niemiaszkom.

 13. Brat Dioskur said

  Tymczasem Pussys smrodza teraz w Monachium do woli i przyjmowane sa jak conajmniej Lindberg po przelocie Atlantyku.Nikt sobie jakos nie zadaje pytania dlaczego satrapa Putin jeszcze nie odebral im …paszportow?

 14. wiesdomar said

  Wypadki jakie mają dzisiaj miejsce, to jest wywołanie ukraińskiej awantury, jest wynikiem przeniesienia wojennego teatru z bliskiego wschodu na teren Europy, dla bezpośredniego oddziaływania na Rosję w celu jej unicestwienia, która w ostatnim okresie, zaczęła stanowić poważny problem dla USA, po jej ostatnich sukcesach geopolitycznych na bliskim wschodzie, tj. pokrzyżowania awanturniczych, wojennych planów USA, militarnego zniszczenia Syrii i Iranu. Zmusiło to ośrodek światowego terroryzmu do przyjęcia łatwiejszych, tańszych i mniej ryzykownych wyzwań. Rosja i Chiny na bliskim wschodzie postawily na swoim i nie zezwolily na zbombardowanie Syrii i o dziwo globalisci ugieli się pod presją swiezo upieczonych mocarstw, które do tej pory nie stawiały warunkow w kontynuowaniu awantur wojennych globalistow. Skutkowalo to swobodnym napadem i zbombardowaniem Iraku, Libii, Kosowa i wielu innych panstw. Po klęsce syryjskiej Usrael doszedł do wniosku, że trzeba iść za ciosem bo przerwa w tej grze jest niebezpieczna, a czas pracuje dla przeciwnika, czyli Rosji. Obserwujemy więc teraz, ostateczny plan uderzenia Rosji w czuły punkt w Ukraine. Należy się spodziewać że, jeżeli ten manewr się nie powiedzie, pozostanie globalistom tylko powrót do zimnej wojny, na psychiczne i fizyczne wyczerpanie.

 15. NICK said

  Ad.9. P. Edgar.
  Oby nie miał Pan racji.

 16. nimes said

  Od kilku dni „światowa opinia publiczna” przyhamowała z Krymską histerią. Ciekawe dlaczego? Albo tak jak piszę Edgar Syria została przehandlowana, albo kilka państw w tym Polska w zamian za zamknięcie gęby dostało od Ruskich „$ w kartonach”. Wczoraj w nagraniu Palikota związanym ze strajkiem rodziców niepełnosprawnych dzieci gadał gadał ale czy w końcu się nie wygadał nt. tego jak jak została załatwiona sprawa Krymu?
  1 min : 05 s. nagrania

  http://wyborcza.pl/1,75478,15673515,Palikot_o_protestujacych_rodzicach_w_Sejmie___To_byla.html

  oczywiście to mógłby byc taki tylko Palikotowy bełkot, ale czy na pewno?

  Co do tego czy Syria została przehandlowana Rosji w zamian za Ukrainę to się okaże w te wakacje.

 17. Marucha said

  RE 16:
  Niewykluczone, że awantura ukraińska została wywołana po to, by odciągnąć uwagę Rosji od Syrii. Zapewne Rosja nie ma możliwości działania na dwu frontach jednocześnie. Czy chodzi o „przehandlowanie” Syrii w zamian za Ukrainę? Twierdzenie to nie ma, przynajmniej na razie, podstaw.

 18. Joe said

  Ale poszlaki sa… ze Rosja bardziej bedzie pilnowala bazy na Krymie niz w Syrii….Bo olej i gaz na Syberii to ich a olej
  arabski juz dawno przehandlowany…Angazowanie w Arabii to czasy Chruszczowa i Brezniewa ktore byly…a czas Putina i obrona Syberii jest…oto poszlaki.

 19. nimes said

  „Czy chodzi o “przehandlowanie” Syrii w zamian za Ukrainę? Twierdzenie to nie ma, przynajmniej na razie, podstaw.”

  Dlatego piszę że to się dopiero okaże w wakacje a może i wcześniej. Jeżeli w miesiącach maj czerwiec lipiec zacznie się bombardowanie Syrii, to będzie to „zły znak” aczkolwiek niejednoznaczny, natomiast jak już podczas trwania samych działań wojennych w Syrii, Putin wypnie się na Syrię to będzie to jednoznaczne zachowanie. Niemniej jednak na ten moment nie można czegoś takiego twierdzic i samo przejęcie Krymu przez Rosję zabezpieczające bazę w Sewastopolu, może wskazywac że Putin nie zamierza odpuścic Syrii.

 20. nimes said

  ww. Marucha

 21. NICK said

  Pozostaję z nadzieją, że Putin nie da du.y z Syrią.
  Globalizacja JEST faktem.
  A zamknąć się w „okopach”?
  Czy, jednakowoż, wystarczy SIŁ… .
  Gdyby, ech, Słowianie, mogli-razem.
  Rozbili Nas i dalej rozbijają.
  Co TERAZ?

 22. nimes said

  Zresztą to że USA chciały przehandlowac Ukrainę w zamian za Syrię świadczy wypowiedź Kerrego po którejś z rozmów z Ławrowem ws.Ukrainy. Kerry publicznie wygadał się że w tych rozmowach rozmawiali również o Syrii. Co ma Syria wspólnego z ustanawianiem demokracji na Ukrainie?

 23. Zerohero said

  Re 9, Edgar

  I tak jak pisałem, choć tutaj uchodzę za oszołoma z racji swojej odwagi pisania o Putinie jako stronie w negocjacjach a nie jako o romantycznym rebeliancie stawiającym czoła koalicji.

  U mnie ma Pan etykietkę oszołoma za coś innego. Mianowicie snuje Pan scenariusze oparte na własnym chciejstwie i ignorancji. Np. nie bierze Pan pod uwagę faktycznych relacji USA-Chiny i Rosja-Chiny.

  Dostał [Putin] Krym, dostanie jeszcze kawał Ukrainy i ma sie zająć swoimi sprawami. Nie angażowac się jak dotychczas na taką skalę w Syrii. I tak będzie.

  1) Od nikogo nie dostał, tylko sam wziął. I w atmosfrze potępienia oraz zgrzytania zębami. Ekonomiści Rotschildów musieli bardzo ubolewać, że sankcje na Rosję są obosieczne.

  2) Rosja będzie atakowana bez względu na swój brak aktywności poza granicami. Przykład Libii, Iraku, Serbii, rewolucji bolszewickiej, współczesnej „opozycji demokratycznej” w Rosji – pokazują, że Zachód będzie napierał tak czy siak. Im ktoś słabszy, tym Zachód mocniej napiera.

  3) brak zaangażowania w Syrii oznacza upadek Iranu. Iran po stronie USA sypnie dumpingowym gazem. Iran proamerykańśki nie będzie zagrożeniem dla Izraela, a więc Rosja straci argument typu „oj bo im sprzedamy rakiety”. Rosja musi zatem bronić Syrii

  4) Zachód nie dotrzymuje umów. Sojuszników zdradza (np. Wietnam Południowy), a pakty łamie – np. obiecywał, że NATO nie będzie sie rozszerzać na Wschód. Tymczasem do NATO weszły Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Węgry…wejść ma Gruzja i…Ukraina.

  Rosja jest zatem skazana na twardą postawę. Klęczenie i zdanie sie na łaskę Zachodu to pewna ŚMIERĆ. Zachód nigdy nie będzie zadowolony z niezależnej Rosji bo jego władze chcą panować nad całym światem.

  …i tak. Wbrew woli, o ironio, Putin staje sie wybawcą wolnego świata. Chyba, że ktoś lubi klimaty rządu światowego podszytego ideologią Rasy Panów z góry synaj.

 24. Edgar said

  Mądrej głowie i dwie słowie. Inni się czepiają przecinków i dupereli pomijając sedno przekazu.
  Jeszcze raz, bo widzę, że niektórzy muszą mieć rozpisane w najdrobniejszych szczegółach ażeby zrozumieć.

  Putin dostał. Kropka.

  „Graj tak z wrogiem żeby myślał, iż to on rozdaje karty.”
  Von Clausewitz

  Ukraina miała wciągnąć Putina w rozróbę. To, że jest marionetką pisałem. Putin nie jest tożsamy z „Rosja”. Rosja jest rządzona przez inne gremium, i to to gremium steruje Putinem, przy jego mniejszej lub większej świadomości tego.
  Putin musiał zareagować. To było oczywiste. Wiedział, że chodzi o Syrię i o flotę czarnomorską, a nie o żadne tam demokratyczne zrywy na Ukrainach ( dla Zerohero – żart taki, wszak wiemy, że nie ma dwóch Ukrain).

  W czasie kiedy Putin był już na Krymie, i kiedy cały świat zachodni na czele z USA wrzał w mediach z oburzenia, 10 000 rosyjskich sołdatów koszarowało ( i koszaruje nadal) na terenie USA. Pisałem o tym. Nikt ich nie wzywał do kraju, nikt nie wyrzucał. To chyba o czymś świadczy.
  Zaczęło się dziać…Putin DOSTAŁ po ustaleniach z zachodem Krym, który jest zapłatą za Syrię. Burdel na Ukrainie ma dwa cele w odniesieniu do Putina:

  a) da mu wymówkę oraz alibi na forum światowym i przed sojusznikami dlaczego nie może ( nie ma mocy przerobowej na dwa konflikty równolegle) zaangażować się w Syrię. Nie wychodzi więc na tchórza i, ON tego bardzo potrzebował.

  b) da mu pretekst do posiadania większego kawałka ziemi nad Morzem czarnym, co jest ważne z ewentualnej perspektywy wejścia Ukrainy w struktury zachodnie.

  Ale to juz było.
  Co dalej…

  Przepychanka na Ukrainie będzie trwała. Zainwestowano tam kilka miliardów dolarów więc to musi się zwrócić inwestorom.
  Podział kraju na dwa mniejsze w tle.

  Turcja ostrzega przed blokada floty czarnomorskiej, co oznacza, że decyzje zapadły. Turcja nie jest od grożenia tylko od przekazywania sygnałów. Przekazała. Strąca samolot syryjski, który wcale nie przekroczył granicy powietrznej. Strącili go bo zaczynają się usprawiedliwienia przed opinią publiczną.
  Wojna w Syrii musi być i będzie. Tam poszło około 15 miliardów dolarów. Nie po to się wkłada tyle, żeby rozeszło się po kościach. Iran przecież czeka.
  Na rozkręcenie machiny ponownie, preteksty, poustawianie spraw min na Ukrainie potrzeba ciut czasu.
  Coś takiego zajmuje zawsze około miesiąca do dwóch. Szacuję, i pisałem, że Syria ruszy w maju. Tak to wygląda.

  Po drodze.
  To tez pisałem.
  a) Putin „mile” zaskoczy zachodnią opinię publiczną.
  b) Chiny dostaną ostrzeżenie. Tajłan czy Singapur coś tam bąkną o większej niezależności.
  c) Syria zostanie sprowokowana. Broni sie rękami i nogami przed prowokacjami ale nie obroni się.
  d) Rozpad Ukrainy.

 25. Rysio said

  re 9. Tak sobie czasami siedzę i myślę kto jest nagłupszy na blogu Gajowego.

  No i widzę Edgar, że tym wpisem wysunąłeś się bardzo daleko przed peleton.

  🙂

 26. Edgar said

  Aa ty Rysiu to przypominasz mi takiego wiejskiego pierdołę na zabawie w remizie.
  Sam swojego zdania nie ma, siedzi z boku przy wyjściu do kibla i jedyne na co go stać to komentowanie tego co ktos inny zrobił.

 27. Griszka said

  @23
  Z Gruzją w NATO może nie wypalić, bo obecna władza chce przyjacielskich stosunków z Rosją oraz zaczęła ścigać sądownie Saakashwiliego i jego ziomków kryminalistów, którzy doprowadzili do wojny z Osetią.

  Co do zestrzelenia syryjskiego samolotu, który był w syryjskiej przestrzeni powietrznej (ba, pilot zdążył się katapultować i przeżył ten incydent – pokazywali go w państwowej telewizji) to zdesperowany reżim Erdogana liczy na wywołanie zadymy z Syrią w celu odwrócenia uwagi opinii publicznej od skandali korupcyjnych z udziałem swoich partii albo syjoniści widząc, że ich najemnicy są dziesiątkowani przez armię Assada próbują ustanowić no fly zone w Syrii, aby ratować swoje skóry.

  O sytuacji wewnętrznej w Turcji http://journal-neo.org/2014/03/23/turmoil-in-turkey-and-washington-s-short-leash/

 28. Griszka said

  swojej partii

 29. Mordka Rosenzweig said

  Tuataj dla wszystkie milosniki broni, ja pan Mordka zalacza filmik jak uszywac karabiny i pistolety.

  http://www.regardecettevideo.fr/video/1318/les-rates-et-les-armes-a-feu
   
   

 30. revrs said

  pani mordka moze tak opcja sampsona? czy salomona ?

  http://the-tap.blogspot.de/2014/03/be-prepared-sampson-option-is-on-table.html

  mozna trzymac za mordke nie tylko arabow ale francje i niemcy.

  http://the-tap.blogspot.de/2014/03/be-prepared-sampson-option-is-on-table.html

  a jak bedzie juz ta rozdmuchana przez nasz ukochany mossad ww3, milujacy pokoj nasza rasa to nam zawsze zostanie w zapasie nie kontrolowanych przez zadna miedzynarodowa agencje 500 bombek atomowych, zeby dokonczyc dziela i pozostawic na swiecie jedna ukochana rase i gojow na powrozach.

 31. Ad. 13

  „Tymczasem Pussys smrodza teraz w Monachium”

  – Piszmy po polsku! Nie żadne tam „Pussys”, a po prostu „CIPY”! „CIPKI”!

 32. revrs said

  albo dziwki.

  Kto tu odchodzi od rzeczywistosci? jak kobiety u wladzy sa grozniejsze od facetow gdy w rozmowie w z ministrem obrony UA
  swieta Julia od Tymosznkow i Angl M. uzywa slow na zalatwienie kwesti ok 10 mln rosjan na ukrainie – uzyj nie tylko krabinow ale
  bomby atomowej.

  http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2014/03/julija-tymoschenko-totet-die-russen-mit.html

 33. Luxeuro said

  Julka żyje w innej rzeczywistości,

  8 000 000

 34. Zerohero said

  Re 33, Luxero

  Gdy Julia kradła pierwsze miliardy, jej konkurenci gineli z rąk nieznanych sprawców. Ma po prostu Julka bandyckie przyzwyczajenia.

  Ciekawe, że ci co najbardziej okradali Ukrainę, teraz robią za największe bezkompromisowe jastrzębie śniące o czystce etnicznej i pokazaniu Ruskim gdzie raki zimują. Odpowiedzialny lider dobro swoich ludzi stawia najwyżej. Tymczasem Julka postępuje identycznie jak na przykład Kwaczyński. Dobro swoich ludzi podporządkowuje celowi nadrzędnemu – zabijaniu Rosjan. Gdyby sie okazało, że istnieje jakiś korzystny wariant współpracy z Rosją, to Julka go odrzuci. Czy to dowód oderwania od rzeczywistości? Niekoniecznie. Julka nie musi być wcale Ukrainką! Twarda rzeczywistość żydowskich globalistów: niech sie mordują Serbowie z Chorwatami, szyici z sunitami, Ukraińcy z Rosjanami. Dziel i rządź!

 35. Marek said

  Zerohero:
  Wojna w Syrii musi być i będzie. Tam poszło około 15 miliardów dolarów. Nie po to się wkłada tyle, żeby rozeszło się po kościach. Iran przecież czeka.

  =========

  W zasadzie już jest wojna w Syrii.
  Zaś te 15 mld usd, czy to tak dużo?
  Nasz kootas belka wziął do katastrofie smoleńskiej ponoć 80 mld usd z mfw, to jest pieniądz. Pytam, gdzie on poszedł, też na wojnę?

 36. Griszka said

  @33
  Myślałem, że to zwykła koniunkturalistka, która patrzy aby tylko napchać kabzę. Jak widać pornobiznes to wylęgarnia socjopatów.

 37. Rysio said

  re 29. Bardzo dziękuję p. Mordka za ten przyjemny filmik.

  Oczywiście można też strzelać tak https://www.youtube.com/watch?v=Z5uHt4AwYb4

  🙂

 38. Edgar said

  Pisałem tydzień temu zaledwie, że niedźwiadek grzebie w szafie żeby puścić trochę kwitów smoleńskich.
  Oczywiście zostałem tutaj wyśmiany.

  A dzisiaj trafiam na newsy ” Rosjanie zdradzają światu sekrety katastrofy smoleńskiej!” Rzecz mówi nieśmiało na razie o tym, że…samolot został porwany wcześniej…na Litwie.
  Na tym etapie jednak może to być fałszywka. Rzeczywiści sprawcy wiedzą to o czym pisałem, że Putin rzuci co nieco tego na rynek, i w związku z tym może to być działanie uprzedzające.
  Jednak zaczyna się coś dziać w tym kierunku.

  Czy to prawdziwe, będzie wiadomo za tydzień/dwa.

 39. Marucha said

  Re 38:
  A któż Pana niby wyśmiewał?
  Przecież chyba każdy człowiek o IQ > 0.85 wie, że Rosjanie _mogą_ mieć ciekawe kwity na polski rząd w sprawie katastrofy na Siewiernym – co absolutnie nie oznacza, iż tę katastrofę spowodowali.
  Więc kto niby wyśmiewał to, w co sam wierzy?

 40. Edgar said

  Pan nie bo Pan wierzy (celowo napisałem o wierze bo nie wynikało to z wiedzy) że to nie Putin.
  Inni jednak tak. To nieistotne jednak teraz. Nie interesuje mnie przepychanie się z ludźmi bez wyobraźni. Ich sprawa.

  Ale zaczyna się. Jeśli to faktyczny ruch Putina (a nie te działania wyprzedzające mające na celu zdyskredytowac późniejsze sensacje) to dowiemy się takich rzeczy…

  A i druga sprawa z dzisiaj sprzed godziny – w tym tyg coś wyskoczy w Europie zachodniej. Pewnie jutro coś więcej „powiedzą”.

 41. RomanK said

  ad 2..pan Z Prowincji…nasi??????politycy????
  ktorzy??? to sa nasi czy pana politycy????? wymieni pan???? w tym polskich?????
  Ja nie glosowalem na zadnego z nich….z prozaicznej przyczyny..ani moi , ani polscy…..
  Nie musze sie wstydzic…a pan///eeee wy ludzie wstydu nie macie:-))) takich parchow wybieracie , potem na nich narzekacie….:-)))))
  To wlasnei przsyklad ,,leminga….polskiego leminga:-))))

 42. Marucha said

  Re 40:
  Słuchaj Pan – moja wiara w to, że nie Putin odpowiada za skandaliczną dla Polski katastrofę pod Smoleńskiem, opiera się na dziesiątkach przesłanek, które były wielokrotnie omawiane w gajówce.

  Natomiast pańska wiara opiera się na pieprzeniu w bambus typu „Putin chciał się zemścić na Kaczyńskim”.
  Trzeba istotnie wyobraźni jak u pacjenta domu wariatów, żeby bodaj przez chwilkę przypuszczać, iż niedźwiedź będzie chciał się mścić na kaczce.

  W ogóle temat Smoleńska tyle mnie interesuje, co Justin Bieber.

  A co do Pańskich proroctw – to już teraz coś stale „wyskakuje” w Europie na temat Rosji. A to bojkot, a to potępienie, a to powoływanie polskich rezerwistów na ćwiczenia, a to pierdoły Edgara…

 43. wi42 said

  @33 L
  Julka, nazwisko rodowe Kapitelman (Gregorian to juz po ojczymie, Tymoszenko po mezu).

 44. Gazda said

  Ad 30: Revrs, pod wplywem blogu niemieckiego, do ktorego link podaje – pisze o „opcji samPsona”, kopiujac tym samym blad podany w owym linku. Tymczasem chodzi tu bez watpienia o tzw. „Opcje Samsona”, o ktorej istocie przeczytac mozna sobie idac za ponizszym adresem
  https://en.wikipedia.org/wiki/Samson_Option

 45. RomanK said

  A mowilismy….
  Sezon polowan na banderowcow….trwa:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/w-rownem-zabito-saszko-bialego-oleksandra-muzyczko

 46. Maciej said

  Mam identycznego kaukaza w domu, tylko suczkę, ten ze zdjęcia wygląda na psa. W sumie to mam moskiewskiego psa stróżującego, ale wygląd ma typowego owczarka kaukaskiego.

 47. Rysio said

  re 45. To co p. RomanieK teraz przewiduje?
  Ripostę prawego sektora?

 48. Re: 45 RomanK
  Wyglada na to, ze zydowski mosad sie skompromitowal na Majdanie i skutecznie „zaciera” slady z nim laczace.
  Podobna sytuacja ma sie z j.p.morganem, ktory rowniez „zaciera” slady poprzez „seryjnych samobojcow” jego wspolpracownikow (tych z „pierwszej linii” z nim zwiazanych”).
  Epidemia wkrotce sie nieco „rozszerzy” na inne „galezie” lichwiarskiej miedzynarodowki, a juz szczegolnie zwiazanych ze zlotem (jego zniknieciem) z Ford Knox..
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Konfuzjusz said

  Ad. Rysio.

  Knap i Miculek, co nie? Moi idole. Żebym to tak umiał choć z dziesięć procent tego, co oni wyprawiają.

  Ad. Pan Mordka.

  Panie Mordko, czy Pan propaguje hoplofobię, jak Holiwud?

 50. Konfuzjusz said

  Tak sobie myślałem.

  Bandery się nie sprawdziły. Judeolonia się nie rozszerzy. Trzeba zatem posprzątać.

  Sami se sprzątajta,

  Chylę czoła przed putkiem, mimo, że personalnie pn to niezupełnie moja grupa krwi.

 51. RomanK said

  Panie Rysiu..wkladamy gumiaki,,robi sie mokro. Banderowci gadaja, ze zabili go na polecenie Arsenija Avakowa…z Batkiwszczyny…Ministra MWS…Ormianina…
  A to koles Murki…. czciciele Czarnego Archaniola…biora sie za lby..
  http://charivne.info/news/Fotoreportazh-z-mistsya-rozstrilu-Oleksandra-Muzichka-

 52. RomanK said

  Panie Jasiu,,,to zaden koniec,,,,to dopiero poczatek.
  Bardzo wazne dwa filmiki zamieszczone przez pana Wi42….niech je pan sobie uwaznie obejrzy…i ze zrozumieniem.
  Jak sie panu wydaje dlaczego w Polsce dupki stanu mobilizuja przeszkolonych gojow nawet w Anglii????,,a te glupki jada do ,,,Polski:-)))

 53. Maverick said

  Roznica pomiedzy lemingami a ludzmi swiadomymi I suwerennymi jest przeogromna.

  Putin dba o Rosjan bez wzgledu gdzie mieszkaja, emerytury dostaja Rosjanie mieszkajacy w Estoni I Lotwie aby miec wyzszy standart zycia od miejscowych, zadbal aby na Krymie odbylo sie referendum I Rosjanie na Krymie wrocili do macierzy.

  Gdy Tusk utrudnia przyjazd do Polski ludzi z polskiego pochodzenia z Kazachstanu, Litwy, czy Ukrainy, ale za to gorliwie wydaje paszporty obywatelom Izraela.

  Nadskakuje globalistycznej kabale z reszta jego swity, w robieniu fermentu na Ukrainie byl pierwszy z agentem Sikorskim I marnuje pieniadze polskiego podatnika na co mu sie zywnie podoba, gdy sluzy to interesom kabaly a nie interesom Polakow. No cuz mamy takich liderow na jakich nas stac.

  Niektorzy sa jednak swiadomi jak ta prawniczka z Wegier w parlamencie EU wzywajaca do rozwodu z UE.

  Ukraina z teokratycznie nominowana wladza poprzez tekratycznych zwierzchnikow Uni jest prawdziwym zaprzeczeniem demokracji, bez zadnego referendum najemnicy kabaly juz podpisali wstepna umowe stowarzyszeniowa, a tak naprawde Ukraincy nic nie beda mieli do powiedzenia stana sie niewolnikami I Tania sila robocza.

  Mieszkancy Alaski na przekor lucyferianowi Obamie rozpisali referendum I petycje w celu powrotu do Rosji. Chyba to robia dla jaj, lub naprawde podobaja sie im niskie podatki w Rosji I nie ma obowiazkowej Obamacare.

 54. Zbigniew said

  Wczoraj w wieczornym dzienniku w Rosji był fragment rozmowy (zapewne podsłuchanej) między Julką a jakimś innym korzennym (nie zdążyłem załapać wszystkiego). Julka powiedziała: gdyby to ona była teraz u władzy, to z Rosji nie zostałby już kamień na kamieniu…

 55. Marucha said

  Re 54:
  Z banderowskiego ścierwa, wzmocnionego wiadomymi genami, zawsze wyjdzie coś takiego, co z Julki.
  Dobrze, że nie była u władzy.
  Bo to raczej z Ukrainy nie został by kamień na kamieniu.
  Putin jednak jest spokojny – spokojem niedźwiedzia, na którego ujadają przez kraty ratlerki. Robi swoje, nie oglądając się na to, co powie „cały szwiat”. I za to należy mu się szacunek.

 56. Re: 55 Marucha
  Na razie „szczurze plemie” dostalo po nosie od Rosji, ale wkrotce dostanie po ryju od Iranczykow a Chinczycy przerobia ich na szczurzy nawoz i wysla na ksiezyc w plastikowych kontenerach. Az sie to zydostwo samo prosi o baty na d…pe…I dostanie m.in., za lichwiarski terroryzm…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 57. Marucha said

  Re 56:
  Co daj Boże amen.

 58. Edgar said

  Oj marucha pajacu….burak z ciebie i tyle. Zaperzony buraczyna w dodatku. Jakbys słuchał a nie szukał poklasku u paru kretynków co poczytali coś tam na onecie i ci peanami o kacapach tutaj w dupe włążą to byś wiedział conieco.

  A tak sobie tylko wklejasz artykuliki jak dziecko na fejsuku i udajesz znawcę. Wwystarczy cię jednak zagiąć i wyłazi z ciebie…wiocha i dziadzostwo umysłowe.

  Nie publikuj tego pajacu bo nie pozwalam.
  Wypisuję sie z tego gniazdka pedłałów. Tak jesteś pedłąet też bo tylko pedały włażą w dupę.

  Nara pajacyku kacapski.

  Pan Edgar znów skorzystał z wolności słowa. 😀
  Niby dlaczego miałbym tego nie publikować? Wypowiedź p. Edgara doskonale go charakteryzuje. Wstydzi się jej?
  Admin

 59. Bob. said

  Autor się chyba zapętlił w tej miłości do CCCP. Co to za mocarstwo które posiada tyle ziemi a musi eksportować żywność. To niewydolny i nieudolny kolos na glinianych nogach. Jak wywołają prawdziwą wojnę to po kilku miesiącach znowu będą jeść trupy z ulic. Ocena zachodu tez taka przez bibułkę. Istota konfliktu o Ukrainę to starcie Żydów którzy chcą mieć tylko dla siebie kolejne żerowisko i ruskiego bandyty który chce wyrwać ile się uda.

 60. bodo said

  Putin przespał Ukrainę, to ma teraz obszczekiwanie. O wszystkim, co się tam wyprawiało przed majdanem, wiedział doskonale i mógł temu zapobiec w sposób przez siebie wybrany. Obecność i interesy Rosji na Ukrainie są bowiem dużo większe niż się wydaje. Widział też wcześniej, co NATO wyprawia w postsowieckich republikach i że to było skierowane przeciwko Rosji. Jeżeli miał zamiar postawić na swoim w sprawie Syrii i Iranu, to powinien był sobie zabezpieczyć flanki – także na Ukrainie.
  Filo-usrał-elitom były solą w oku Igrzyska w Soczi i też czas na rozróbę wybrali właśnie podczas ich trwania. Zresztą przygotowania na Ukrainie z pewnością były robione dużo wcześniej i to nie powinno było ujść uwadze Putina.
  W związku z tym sam narzuca się wniosek, że albo Putin nie jest takim „carem” w Rosji, jak wmawia się ludziom niemyślącym na zachodzie i ma złych doradców wokół siebie, albo dał się wykiwać transnarodowym, transkontynentalnym, światowym wyżej wymienionym elitom, a zorientował się w ostatniej chwili i nie miał innego wyjścia, jak sięgnięcie po bardzo niepopularne środki. Niepopularne na zasadzie, że przecież nie może pretendować do miana sprawnego wychowawcy ktoś, kto właśnie spuszcza lanie własnym pociechom. To może być czasem jedyne wyjście, ale bardzo psuje optykę. Z tych 50 miliardów na igrzyska trzeba było część przeznaczyć na „interesy” ukraińskie i cnota nie była by wystawiona tak na próbę.

 61. Zbigniew said

  @60

  Sądząc po złożoności niektórych zdań (podrzędne, nadrzędne, a nawet współrzędne), to musiał się Bodo wiele napracować nad tym trudnym tekstem…

 62. Griszka said

  Chyba nie poznaliśmy się na geniuszu dupka Edgara. Ludzie próbowali z nim dyskutować, ale on ma gdzieś zdanie innych. Sam wie wszystko lepiej. Jego prawo, jak każdego narcyza zapatrzonego w swoje odbicie w lusterku.
  Przecież mógł zawsze przejść obok do lokalu ciotek banderowskich. Admin nie trzyma nikogo na siłę.

  I wypraszam sobie. Nie zaglądam na Onet 🙂

 63. Marucha said

  Re 62:
  Ostatnie słowo należy jednak do Edgara, cytuję jego komentarz, jaki nieopatrznie odrzucilem:

  Edgar
  Wysłany 25.03.2014 o 12:34:06

  Prosty chwyt i sie dajesz złapać jak dziecko.:

  Tak więc dałem się złapać jak dziecko, a niedoceniany politolog p. Edgar górą. Żebym to jeszcze wiedział, o co w ewogóle mu się rozchodzi…

 64. JO said

  Edgar Precz z Gajowki…

 65. Zbigniew said

  @43

Sorry, the comment form is closed at this time.