Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
  Jabo o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Wlodek o Nano-tranzystor, który wnika d…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Krzysztof M o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Ale dlaczego? o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Długi cień Victorii Nulan…
  Lily o Długi cień Victorii Nulan…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Lasy już w Trybunale

Posted by Marucha w dniu 2014-03-28 (Piątek)

Do Trybunału Konstytucyjnego trafi dziś wniosek Prawa i Sprawiedliwości o uznanie niekonstytucyjności zapisów znowelizowanej ustawy o lasach – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

Szczegóły wniosku prof. Jan Szyszko przedstawi na dzisiejszej konferencji prasowej. Już blisko 1,3 miliona Polaków poparło wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i wezwania rządu do renegocjacji zapisów traktatu akcesyjnego wprowadzających od 2016 roku możliwość nabycia polskiej ziemi przez obcokrajowców. Akcja zbierania podpisów trwa.

Aby zgłosić w Sejmie obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum, niezbędne jest zebranie przynajmniej pół miliona prawidłowo złożonych podpisów. Te, które do tej pory już przeliczono i sprawdzono poprawność numerów PESEL, znacznie przewyższają tę liczbę.

– Efekty akcji zaskoczyły nawet nas jako organizatorów. Podpisy są zbierane wszędzie. Od małych miasteczek po duże miasta. Rząd PO – PSL błyskawicznie, w ciągu 26 godzin, przyjął poprawkę do ustawy o lasach, destabilizując ich system finansowy, ale i reakcja społeczeństwa była równie szybka – stwierdził poseł Jan Szyszko (PiS), były minister środowiska.

Wielki wstyd Tuska

[Wstyd??? Od kiedy to psychopaci się czegokolwiek wstydzą? – admin]

Do wczoraj organizatorzy zweryfikowali dokładnie 1 mln 286 tys. 927 podpisów, a do przeliczenia są kolejne worki z listami poparcia dla przeprowadzenia referendum. Szyszko podkreślał, że akcja zbierania podpisów poparcia pod referendów jest ponadpartyjna, o czym świadczą przychylne głosy płynące od różnych środowisk politycznych.

– Wszyscy są zaniepokojeni, że polski rząd postanowił zdestabilizować system finansowy polskich Lasów Państwowych i tym samym rozpocząć proces ich destrukcji. Rząd wstydzi się swojej decyzji, ale sprawy nie udało się zamieść pod dywan. W tej chwili mówi się, że te pieniądze z lasów przekaże albo na drogi, albo na niepełnosprawnych. Próbuje się skłócać społeczeństwo – ocenił Szyszko.

Wniosek o przeprowadzenie referendum zawiera dwa pytania. Pierwsze to pytanie o przyszłość Lasów Państwowych i zachowanie dotychczasowego systemu ich funkcjonowania. Drugie dotyczy zobowiązania rządu do podjęcia pilnej renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce w celu wynegocjowania takich przepisów, by zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców był możliwy dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabyw- czej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej.

Haracz rozbija plan

Według aktualnie obowiązujących przepisów obcokrajowcy będą mogli nabywać polską ziemię już w 2016 roku. Obie sprawy – przyszłość lasów i liberalizacja handlu polską ziemią – łączą się ze sobą. Dariusz Bąk, poseł PiS i były dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, zwracał uwagę, że nałożony przez rząd i parlament styczniową nowelizacją ustawy o Lasach Państwowych haracz już spowodował, że w dalszym ciągu przedsiębiorstwo Lasy Państwowe nie ma zamkniętego planu finansowo-gospodarczego na ten rok, a dodatkowo zostanie zmuszone okolicznościami wycofać się z planowanych już inwestycji, np. budowy dróg leśnych.

– Ten haracz nałożony na Lasy Państwowe, które finansują swoje wydatki z własnych przychodów, doprowadzi do niewydolności finansowej tego przedsiębiorstwa. A jeżeli doprowadzi do niewydolności, to obawiamy się – a społeczeństwo przerabiało to wielokrotnie – że może dojść do tego, że zacznie się handel zasobami tego przedsiębiorstwa, czyli lasami znajdującymi się na jednej czwartej powierzchni kraju – ocenił Bąk.

Już dzisiaj zagraniczni inwestorzy zgłaszają chęć nabycia ziemi w naszym kraju, zwłaszcza że cena hektara polskiej ziemi jest dla inwestora z Europy Zachodniej bardzo atrakcyjna. – Na przykład w Holandii cena jednego hektara ziemi to 38 tys. euro, w Danii 36 tys. euro, a w Polsce – 6 tys. euro. Jest już blisko do maja 2016 r., kiedy będzie wolny obrót ziemią. Kto wie, czy ci, którzy mieli takie pomysły w sprawie lasów, nie współuczestniczą w tym, żeby udostępnić wielkie zasoby polskiej ziemi obcym kontrahentom. A to przecież jest nasze dobro – mówił Bąk. Jak zaznaczył, „chwilowy” rząd Donalda Tuska „nie może robić spustoszenia w majątku narodowym”.

– Już to w minionym 25-leciu przeżywaliśmy. Świadomie doprowadzano różne przedsiębiorstwa do niewydolności, a następnie je prywatyzowano, i to niejednokrotnie za bezcen – dodał. Przeprowadzona na początku tego roku w błyskawicznym tempie przez Sejm rządowa nowelizacja ustawy o Lasach Państwowych przewiduje, że w tym i przyszłym roku Lasy Państwowe zobowiązane są wpłacić do budżetu państwa po 800 milionów złotych rocznie. Od 2016 r. mają wpłacać 2 proc. swoich przychodów.

Artur Kowalski
http://naszdziennik.pl

Prosimy się nie martwić. PIS też sprzeda, i polską ziemię, i polskie lasy. Tylko zrobi to w oprawie patridyotyczno-judeokatolickiej, jaka trafia do serc większości polskich lemingów.
Admin

Komentarzy 12 do “Lasy już w Trybunale”

 1. Gutek said

  Tak,tak „lasy trzeba koniecznie spieniezyc” !
  Na tym można dobrze zarobić a i nie bedzie wstępu do lasu tak sobie ,bo prywata swieta rzecz .
  No i partyzanci/terroryści nie będą mogli w lasach grasować .

  Co do referendum to będzie ale czy wynikow nie sfalszuja ?

  Ale się cholery uparli na Polske i Polakow .

  Może to i dobrze ze wojne na Wschodzie Putinowi zaproponują ,to ich wreszcie szlag trafi !

 2. Zbyszko said

  Trzeba ostrzec potencjalnych nabywców polskiej ziemi i lasów, że gdy Naród Polski przejmie władzę to polska ziemia i lasy będą nacjonalizowane bez odskodowań.

 3. Juziek said

  Re. 2:
  Również to będzie się tyczyć pozostałego rozgrabionego majątku i tego wzniesionego tu w celu zniewalania umysłowo i finansowo Polaków!

 4. Jan said

  Gdy za niedługi czas ruszy wykupowanie ziemi przez ”obywateli” z Unii, okaże się też, że lasy będą sprzedawane. Obym się mylił.

 5. Marcin said

  Polski krajobraz zmieni się nie do poznania po tych „prywatyzacjach” i będzie przypominał krajobraz angielski – krzaki, krzewy, pola uprawne i łąki. A lasek jak się jakiś ostanie to będzie ogrodzony,że nawet człowiek kupy sobie nie w nim nie zrobi a o zbieraniu runa leśnego nie będzie mowy. Spora część lasów jest jeszcze w rękach polskich rolników, mój ojciec jest właścicielem niewielkiej połaci. Ale lasu trzeba pilnować,doglądać bo i złodziejstwo jest straszne.
  Lasów trzeba bronić za wszelką cenę bo jak okupacja pokazała las to przede wszystkim zajebista kryjówka i wiele partyzanckich oddziałów nie ostałoby się bez niego.

 6. Margoni said

  Ludzie!
  Wytłumaczcie mi to bo ja strasznie niekumaty.
  Obecnie ok 50% lasów w Polsce jest w rękach prywatnych. Czyli nałożenie dodatkowego podatku na lasy spowoduje, że prywaciarze chętniej będą kupować lasy (zwłaszcza lasy państwowe) a Państwo po nałożeniu na swoje lasy podatku zbankrutuje i lasy będą wyprzedawane bo państwo nie będzie miało funduszy na swoje lasy? Czyli, gdyby Gajowy opodatkował na swoją korzyść każdy komentarz pisany w Gajówce to nie mógłby sam pisać w Gajówce bo nie stać by go było na to bo biedak musiałby sam sobie zapłacić podatek, co doprowadziłoby go do Bankructwa i sprzedaży Gajówki?!!! Panie Gajowy proszę nie opodatkowywać gajówki na swoją korzyść bo pana nie będzie stać na pisanie komentarzy! Z czego pan sobie zapłaci za każdy komentarz??? 😉
  A drugi punkt wniosku o referendum?!! „Zobowiązać do negocjacji” To znaczy, że jak pojedzie do Brukseli ekipa i tam ponegocjują z komisarzami przy flaszce to warunek będzie spełniony, bez względu na wynik negocjacji?
  Jak można tak kpić z ludzi „RM” i szyszko chyba nas mają za kompletnych …………?

 7. Anna said

  Podpisy nic nie dadzą, trzeba tą bandę złodziei od koryta przegonić.

 8. Galernik said

  „Drugie dotyczy zobowiązania rządu do podjęcia pilnej renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce w celu wynegocjowania takich przepisów, by zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców był możliwy dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej.”
  O ile mnie pamięć nie myli to na Gajówce był już artykuł odnośnie rozwiązań stosowanych w starej unii dotyczących wolnego obrotu ziemią rolną. Z tego co pamiętam to w takiej Dani przykładowo – jak wolny obrót to wolny – każdy może nabyć ziemię rolną pod warunkiem że nie posiada takiej ziemi w innym kraju, a jeżeli chce nabyć ziemię o powierzchni powyżej 30 ha musi posiadać odpowiednie papiery poświadczające jego kwalifikacje rolnicze. Rach, ciach i spekulanci wyautowani. Można ? Moożżnna.
  Ekspertem nie jestem, ale do wprowadzenia analogicznych przepisów nie ma chyba potrzeby renegocjacji traktatu. Natomiast co do 90 proc średniej siły nabywczej w pozostałych przypadkach – jestem ZA.

 9. Galernik said

  Co do mojego wcześniejszego komentarza @8, to jednak miałem rację – nie jestem ekspertem hi, hi.
  Nie możemy wprowadzić analogicznych do duńskich przepisów bo uniemożliwia nam to traktat akcesyjny. Tak więc renegocjować trzeba jeśli da radę w co wątpię. Przypadkiem trafiłem na artykuł o Środkowoeuropejskiej Konferencji Ziemskiej sprzed niedawna na Węgrzech.
  http://nacjonalizm.wordpress.com/2014/03/23/srodkowoeuropejska-konferencja-ziemska-w-budapeszcie/
  W podobnej sytuacji kraju sprowadzonego do roli neokoloni są i inne państwa regionu. Stara unia może więcej.

 10. Kola said

  E gutek fiutek.Przyroda jest dla wszystkich.Lasy sa wlasnoscia spoleczenstwa polskiego.
  Zreszta robcie tak dalej.T o wkrotce bedziesz sie bal isc do lasu.Mimo ze ten las bedzie przez ciebie kupiony.Nic wam niepomoga super spec grupy od tasmowych samobujstw.
  Lasy sa wlasnoscia NARODU.

 11. Rysio said

  re 10. „..Lasy sa wlasnoscia NARODU……”

  Zdaje się, że wszystko co było własnością NARODU (oprócz lasów) zostało już sprzedane przez przedstawicieli tegoż Narodu – nieprawdaż?

 12. Rysio said

  „………Przyroda jest dla wszystkich………..”

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: