Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Aktywizacja prosyjonistycznej agentury w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2014-03-29 (Sobota)

Dzieje się coś niedobrego w Internecie.

Mimo całkowitej jedności ponad podziałami wszystkich polskojęzycznych partii, mimo iż jednym językiem mówi zarówno „G*** Wyborcze”, jak i „Nasz Dziennik”, Michnik i Sakiewicz, Tusk, Kaczyński i Palikot – polscy internauci wyrażają nadmiernie dużo poparcia dla Rosji i jej przywódcy, a zbyt mało entuzjazmu dla banderowsko-oligarchicznej bandy, która dokonała przewrotu na Ukrainie.

Na alarm biją manipulatorzy polskiej opinii publicznej, z wszystkim pseudopolskimi mediami na czele. Z tym coś trzeba zrobić.

Gdzież można zasięgnąć lepszych nauk i wzorów, niż u naszych amerykańskich przyjaciół, wsławionych odnalezieniem broni atomowej w Iraku oraz wskazaniem na grupkę beduinów jako sprawców wysadzenia w powietrze budynków WTC?

Jedna z definicji amerykańskich mówi o „ofensywnym i defensywnym wykorzystaniu informacji i systemów informacyjnych w celu odcięcia przeciwnika od dopływu informacji oraz w celu wykorzystania, zniekształcenia lub zniszczenia informacji już przez niego posiadanych”, przy jednoczesnej obronie własnych zasobów i systemów informacyjnych. W węższym, bardziej militarnym niż politycznym znaczeniu, mówi się o „wspartym przez działania wywiadowcze zintegrowanym wykorzystaniu środków operacyjnych, dezinformacji, operacji psychologicznych, walki elektronicznej i niszczenia fizycznego w celu pozbawienia przeciwnika dopływu informacji, wypaczania i degradowania otrzymywanych informacji, a także niszczenia jego zdolności dowodzenia i kontroli wykonywania rozkazów”.

Zacznijmy od początku.

Ukochany przez syjonistyczną agenturę Izrael jest pionierem w dziedzinie wykorzystywania „brygad internetowych” do fałszowania i manipulowania opinii publicznej:

Działalność brygad internetowych można scharakteryzować następująco:

 1. Propagowanie ideologii syjonistyczno-neokonserwatywnej, z naciskiem na pomijanie informacji o dziesiątkach wojen wywoływanych przez USRael (a właściwie bandyckich napaści na inne kraje bez wypowiedzenia wojny).
 2. Bezgraniczna wierność Izraelowi i „sojusznikom” amerykańskim oraz uwzględnianie wyłącznie ich punktu widzenia jako jedynego obowiązującego.
 3. Respekt i podziw dla CIA, FBI i Mossadu.
 4. Nienawiść do przedstawicieli opozycji, dziennikarzy, blogerów i zwykłych użytkowników forów, którzy propagują wyważone poglądy i usiłują dojść prawdy.
 5. Wyrażanie opinii, które są antyrosyjskie, antybiałoruskie, probanderowskie, prosyjonistyczne.
 6. Oskarżanie o rusofilię/agenturalność każdego, kto się z nimi nie zgadza.
 7. Tendencja do oskarżania oponentów w dyskusji o bycie opłacanymi przez władze Rosji.
 8. Ciągła obecność na forum. Oni są tam stale i piszą, choćby z błędami, ale piszą.

Jak wygląda taktyka brygad internetowych?

 1. Gdy tylko pojawi się „przeciwnik”, brygady sieciowe atakują go głupimi argumentami, prowokując do głupiej reakcji/interakcji
 2. Oskarżanie rozmówcy o pracę dla „wrogów” – KGB, FSB itd.
 3. Obrażanie rozmówcy, często o charakterze seksualnym
 4. Zdumiewająca zdolność do ujawniania i przypominania sobie cytatów rozmówcy z wcześniejszych dyskusji, czasami nawet sprzed roku
 5. Praca zespołowa. Członkowie brygad współpracują ze sobą, zadają sobie rozpoczynające dyskusję pytania, podkreślają określone fragmenty wypowiedzi innego członka grupy – udając, że się nie znają.
 6. Zwracanie się do administratora o blokowanie lub usuwanie całości/części wpisów przeciwnika.
 7. Niszczenie i zamykanie niewygodnych forów –zdarzały się przypadki kasowania całych tematów bez przyczyny.

Sytuacja i działalność brygad sieciowych w Polsce

Jestem w trakcie zbierania materiału do kolejnego artykułu (publikacja planowana w ciągu 1-2 tygodni), który będzie dużo obszerniejszy, jeśli mi się zechce go napisać – jednak już w tym miejscu można choć z grubsza nakreślić pewne ogólne spostrzeżenia, odnośnie sytuacji w Polsce.

Jak zachowują się u nas brygady sieciowe

Poruszana przez przeciwnika tematyka:

 1. Ukraina jest polem walki o wolność i demokrację, Janukowicz i Putin to masowi mordercy, mieszkańcy Krymu nie mają nic do gadania w sprawie swej przynależności państwowej, Rosja napadła zbrojnie na Ukrainę, są setki ofiar śmiertelnych.
 2. Budowany jest pozytywny obraz banderowskiej Ukrainy, Putina określa się mianem dyktatora, który wyłącznie czołgami i lufami karabinów skłania swych poddanych do udzielania mu 90-procentowego poparcie.
 3.  Fanatyczny proamerykanizm i proizraelizm, a także prounijność. Ameryka przedstawiana jest jako wielki przyjaciel Polski i państwo walczące o demokrację na całym świecie, a Obama jako wielki mąż stanu.
 4. Milczeniem pomija się fakt istnienia setek amerykańskich baz wojskowych na całym świecie (zwłaszcza wokół Rosji) oraz że Rosja ma ich zaledwie kilka-kilkanaście, a i to w krajach byłego ZSRR.
 5. Fanatyczny filosemityzm. Każda zbrodnia Izraela jest usprawiedliwiana.
 6. Nie poparta żadnymi racjonalnymi argumentami ani rachunkiem zysków i strat prounijność. Unia jest źródłem wszelkiego dobra, bogactwa i wolności. Najlepiej, gdyby Polski w ogóle nie było, a pozostał po niej jakiś Land Warschau podporządkowany Brukseli.
 7. Oczernianie polskiej historii. Polacy wymordowali Żydów w Jedwabnem, AK zajmowała się głównie prześladowaniem i zabijaniem Żydów, Mieszko I to prymityw, Chrobry to bandyta i gwałciciel, Dmowski to antysemita.
 8. Zachęcanie Polski do wszelkich sojuszy, w których pierwsze skrzypce grają syjoniści.
 9. Pochwała udziału polskich żołnierzy w bandyckich napaściach USA na inne kraje.

To są najważniejsze, stałe tematy jakimi kierują się brygady sieciowe. Oprócz tego działają też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili. Dało się więc zauważyć swego czasu wzmożoną aktywność podczas rozmów o gazie łupkowym (wzrost ilości komentarzy zachęcających do wydobycia), czy też podczas rosyjskich prób rakietowych (kiedy to straszy się mającą już wkrótce nastąpić agresją Rosji na Polskę i jej przyjaciół, zwłaszcza tak nam życzliwych Litwy i Ukrainy).

Uwagę zwraca bardzo ograniczony repertuar standardowych zdań i zwrotów (a często fatalna ortografia i błędy gramatyczne) we wpisach internetowych ORMO-wców, którzy najwyraźniej posługują się gotowymi szablonami dopasowanymi do ich poziomu umysłoewgo. Inteligentni brygadziści zdarzają się, ale rzadko.

Jak zbudowane są brygady sieciowe?

Brygady sieciowe tworzone są przez kilka osób przy normalnych, statutowych zadaniach oraz przez większe grupy przy masowych operacjach – takich jak np. ostatnie straszenie „banderowcami”. Kim są uczestnicy? Tego na 100% stwierdzić nie można, jednak potencjalni kandydaci to:

 •  pracownicy wywiadu, służby specjalne
 • wynajęci przez służby cudzoziemcy znający polskie realia
 • wynajęci przez służby Polacy, poprzez specjalistyczne agencje

Znajomość lokalnych realiów skłania mnie ku temu, aby odrzucić pierwszą opcję – przynajmniej w działaniach masowych. Członkowie grupy na ogół mają dużą wiedzę na temat historii. Do pisania komentarzy używa się często specjalistycznego oprogramowania, umożliwiającego pisanie z kilku przeglądarek równocześnie (cookies) – oczywiście łącząc się poprzez serwery proxy i oprogramowanie maskujące IP. Nazwy takich programów nie wymienię z oczywistych względów.

Podsumowanie

Skutki działalności takich grup są niebezpieczne. Nieświadomy czytelnik może nabrać przeświadczenia, iż są to dominujące w polskim społeczeństwie postawy. Jak wiemy, ludzie bez przekonań mają tendencję do tworzenia opinii w oparciu o najpopularniejsze i najczęściej spotykane postawy. Więc im większa propaganda Ameryki i Izraela, tym więcej ludzie się nabierze i w jakimś stopniu przyswoi obserwowane postawy i czytane argumenty. W najlepszym dla nas przypadku jedynie się zniechęci do postaw, będących w zgodzie z polskim interesem.

Co możemy zrobić?

Przede wszystkim demaskować i ujawniać. W tego typu starciach ważny jest wolumen wpisów. Nawet najmądrzejsza argumentacja zniknie w natłoku gorszych, lecz liczniejszych wpisów przeciwnika. Wdawanie się w długie dyskusje z przeciwnikiem nie ma sensu –jeśli chcemy się przeciwstawić propagandzie, nasze wpisy muszą być:

– krótkie (bo trolle nie potrafią się skupić na tekście przez dłużej niż 15-20 sekund)
– nielogiczne  odwołujące się do tzw. uczuć niższych (ułatwi to ich zrozumienie przez troglodytów)
– niepoprawne gramatycznie (by nie wzięto nas za agentów Moskwy)

Bardzo dobrą metodą jest wskazywanie na wszelkie niespójności w wypowiedzi przeciwnika, wytykanie rażących błędów itd. Najistotniejsza jest jednak pewność siebie. Wpisy które mają ton pytający lub zawierają wątpliwość, nie mają dużej siły przebicia i nie są postrzegane przez postronnego czytelnika jako istotne.

Tu dochodzimy do sedna – w takiej dyskusji nie walczymy z przeciwnikiem. Walczymy o tego trzeciego – czyli nieświadomego czytelnika! Pamiętajmy, iż piszemy nie do przeciwnika, ale do „zbłąkanej duszyczki”. Zatem pamiętając, iż jesteśmy od dawna na wojnie mogę życzyć jedynie powodzenia i wytrwałości – a także odporności na propagandę.

No i oczywiście – jeśli mamy ku temu możliwości – nie zapominajmy o pisaniu odważnych artykułów, demaskujacych spiski (których „nie ma”), z pozycji człowieka szczerze zatroskanego niewłaściwymi poglądami polskich internautów

Kalasanty Ildefons Meta-Marucha

 

Komentarze 54 do “Aktywizacja prosyjonistycznej agentury w Polsce”

 1. Luxeuro said

 2. z doskoku said

  Nie banderowsko-oligarchiczna banda a zydosko-oligarchiczna dokonala przewrotu na Ukrainie. Banda banderowska sluzyla tylko do wykonania czarnej roboty za pieniadze, Wykonala robote na cacy i teraz dostanie kopa w dupe, bowiem po rewolucji jest juz zbedna, gardluje miedzy innymi przeciw zydom
  i tym samym jako gwardia „narodowa” jest niepewna..

 3. “Kolorowe rewolucje” i ich organizatorzy a suwerenność i niepodległość państw i narodów. Co łączy polską “Solidarność” z ukraińskim “Majdanem”?
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/

  Cytat:
  „(…) Biorąc pod uwagę skalę dewastacji polskiej gospodarki i demografii, skalę utraty suwerenności, jaką przyniosło wchłonięcie Polski przez “wolny świat” – i skalę dalszego, planowanego demontażu polskiej państwowości należy raczej zastanawiać się, czy zaangażowanie przez »grupę sprawującą władzę« w III RP w budowę świata jednobiegunowego nie jest w istocie pracą bardziej zbliżoną do konserwowania kajdan nałożonych narodowi polskiemu, niż – “zabezpieczaniem polskiej suwerenności”. Może należałoby dość przewrotnie zacząć zastanawiać się nad tym, czy przypadkiem wzmocnienie Rosji nie mogłoby zostać wykorzystane przez naród polski do ograniczenia nieco, aktualnie absolutnej, dominacji na terytorium Polski “społeczności »międzynarodowej«” i jej ludzi? Może większą suwerenność da się osiągnąć lawirując pomiędzy dwoma blokami i zmuszając je do licytowania się o wpływy w Polsce, zamiast pozwalając na totalną dominację jednego z ośrodków? (…)”

 4. Marucha said

  Re 2:
  Po pierwsze: oligarchiczna = żydowska, to oczywiste i nie ma co tego specjalnie podkreślać. „Żydowsko-oligarchiczna” to masło maślane, jak „żydowscy żydzi”.
  Po drugie: banderowcy brali w tym czynny udział, nieważne czy wierząc w swoją rolę sprawczą, czy nie. I to jest fakt ewidentny.

 5. maasteer said

  A wszystkiemu winna „Gajówka” jako dziennik opiniotwórczy i prowadzący lemingów w ślepy zaułek rosyjskiej niedoli. Tu ani słowa o pozytywnym wpływie amerykańskiej demokracji na polskie społeczeństwo. Tylko zmasowany atak na „zachodnie wartości”
  Jak długo rosyjska razwiedka będzie panoszyć się na polskich forach?? Dość tego!!

 6. Marucha said

  Re 5:
  Spokojnie, czekam na większy przekaz rubli od Putina, niezadowolonym zamknę gęby.

 7. Mordka Rosenzweig said

  re 6

  Szanowny pan Gajowy,

  Ja pan Mordka sie bardzo zgadza z szanowny pan ale prosze sie dzielic z pan Mordka.

 8. Rano said

  „Aktywizacja prosyjonistycznej agentury w Polsce”

  Faktycznie. Wystarczy spojrzec na: wPolityce, wSieci, w GW-nie, (nie?)Zalezna itp.

 9. Rano said

  Ad: Admin

  Dlaczego nie napisac prosto: „Tfuj komentarz trafil w lapy cenzora”, zamiast „Twój komentarz oczekuje na moderację” 🙂

 10. revers said

  Na faceboku juz funkcjonuje cukrowa automoderacja, trudno cos poprawic w edytorze tekstu.

  Panie mordka w zlotych rublach moze byc? na ebayu sprzedaja zlote rubelki, ale za cene platyny, ilka razy wieksza niz oz. AU.

 11. Luxeuro said

  Ad. 5 – Oj oj oj, Pozytywne efekty,
  Procent gospodarstw które NIE mogą utrzymać dom ciepły
  1) http://tinyurl.hu/agvq/
  Procent ludności z dużym ryzykiem wpaść w biedę
  2) http://tinyurl.hu/dJpL/
  A ten to jest najlepszy. Pokazuje PKB na mieszkańca, jako procent średniej EU-27.
  3) http://tinyurl.hu/vxHh/
  Zadanie domowe: Na podstawie informacji w mapie 3. Czy Polska jest w Unii Europejskiej czy krajem w Związku Rosyjskim ?
  http://jaymans.wordpress.com/2013/03/12/a-tale-of-three-maps/

 12. maasteer said

  @6 admin

  a cóż z tych rubli Panie Gajowy??

  Oby tak dalej trzymać i niech Panu zdrówko dopisuje! eskimoski dziki skowyt to miód na moje serce 🙂
  Medialny atak na Putina potwierdza mnie w przekonaniu, że nastąpił on na odcisk banksterom.

 13. maasteer said

  hasbara rzecze:
  „MSZ: Ukraina zaniepokojona działaniami Rosji wobec Naddniestrza”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ukraina-zaniepokojona-dzialaniami-rosji-wobec-naddniestrza/6q5ky

  Dziwne że tylko Ukraina a nie cała „społeczność międzynarodowa”?

  Dobrze, że nikt nie jest „zaniepokojony” działaniami wobec Syrii, Palestyny, a wkrótce pewnie i Iranu. Ale to nie są agresje tylko ewentualnie misje stabilizacyjne

 14. Zerohero said

  Szablon wzięty jak widzę stąd: https://marucha.wordpress.com/2014/03/29/web-brigades-tajemnice-rosyjskiej-dzialalnosci-w-sieci/ ale poparcie w faktach jakby głębsze. Delikatnie mówiąc.:) Gratuluję Panie Kalasanty Ildefonsie Meta-Marucho.

  Ja tymczasem idę do parku. Tam jest drzewo a w drzewie dziupla, W dziupli czeka na mnie karteczka z informacją gdzie tym razem zatrzymała się czarna Wołga. W Wołdze czeka na mnie agent z ambasady rosyjskiej. Przepraszam! SOWIECKIEJ. To on mi płaci. To on!!!! Przeciez każdy zdrowy na umyśle człowiek wie, że;

  – Unia Europejska jest demokratyczna
  – USA przyniosło do Iraku pokój i demokrację
  – Polska w ostatnich 20 latach rozkwita
  – Libijczycy są szczęśćliwi
  – Polak, banderowiec, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki
  – Żydzi to nasi bracia, a wszelkie animozje między nami wynikają z ruskich intryg
  – Sakaszwili to 100% Gruzin chcący dobra Gruzji, a Osetyńców palcem nie tknął. A z resztą Odetyńcy to wymysł. Nie ma Osetyńców. Nie ma też Palestyńczyków. To demony i holoprojekcje mające wrabiać Izraelitów w niepopełnione zbrodnie.
  – Rosjanie wymyślili komunizm
  – Rosjanie nie mają duszy, to podludzie
  – Polacy to też podludzie, ale lepsi od Rosjan

 15. wiesdomar said

  Ad 5
  W tych panstwach USA wprowadziło demokracje stosując naj bardziej wyszukane narzędzia zbrodni
  Lista krajów zbombardowanych przez USA od ukończenia II Wojny Światowej
  Jak wiadomo, USA (m.in. ustami Obamy, Kerryego i innych polityków pośledniejszego sortu) energicznie i z przekonaniem potępia wszelkie interwencje militarne w suwerennych krajach. Zwłaszcza zaś nie mającą miejsca interwencję Rosji na Ukrainie.
  Zatem prezentujemy poniżej listę krajów, które USA zbombardowało po ukończeniu II Wojny Światowej. Oczywiście nie chodziło wówczas o żadne interwencje militarne w suwerennych krajach, lecz tylko o wprowadzenie demokracji.

  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 1981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003-
  Libia 2011-
  Zestawienie nadesłał p. RomanK.
  Share this:

 16. Jacek said

  Dośc ciekawa dyskusja i klasyczny przykład ściemniacza w osobie „~m”, te ich metody zrobiły się już tak głupie że stały się wręcz nudne.
  http://raportzpanstwasrodka.blog.onet.pl/2014/02/02/czy-w-chinach-jest-dobrze-bo-kraj-ten-nie-musi-sie-sluchac-12-plemion-izraela-i-nie-ma-tam-dzender/
  We wcześniejszym wpisie (teraz go nie znalazłem) pochwalił się nawet, być może żartobliwie, ile szekli bierze za swoją robotę.

 17. maurycy said

  Trudno tu mowic o jakiejs agenturze . Oni zelazna reka trzymaja ,absolutnie ,totalnie i calkowicie Polske za morde ! Wiec po co im specjalnie agentura ? Wydaja swoim bandytom dyspozycje i je egzekwuja . U nich zawsze posluszenstwo , lojalnosc i dyspozycyjnosc byly najwazniejsza . Taki osobnik nawet moze byc glupek oni go beda bronic do upadlego . Glupki wcale nierzadko sie u nich zdarzaja . Tak rzekoma ich madrosc to mit . Ludzie biora ich bandycka bezczelnosc, tupet i niewobrazalne chamstwo za madrosc bo te cechy czesto przez zaskoczenie przynosza im sukces

  Ma Pan wiele racji – admin

 18. marta15 said

  jedna z najwiekszych hasbr operowanych chyba bezposrednio z Izraela jesty niby katulicka Fronda.
  Mietla oni w glowach swoich wyznawcow jak sie da. tragedia.
  Warto by na chlodno przeanalizowac ich material ,bo takiego grochu z kapusta jaki oni serwuja to chyba zaden inny portal nie zapodaje.

 19. RomanK said

  Panie Gajowy Szanowny…ze tych tytulow to naprawde mozna penc:-))) zdaje mi sie,ze wlasnie penkam:-)))..powtorze se jeszcze raz,,,
  AKTYWIZACJA:-)))

  Przypomnilo mi to mojego brata stryjecznego sw p Antka… siedzielim w szalasie na holi , a burza nadchodzila,,,prosilem go..
  Jontus podz- hybomy do chalupy, bo nos zlejy….alebo musim spac w salasie, a tutok nic ni momy do jedzynio….
  A lun psiepara nie…jak- juz lalo tak ,ze swiata nie bylo widac i pierony praly w lesie, ze swiecilo miedzy drzewami -jak na niesporach-powiado…
  Rumek..hybomy zawcasu:-)))))

 20. marta15 said

  a tu ciekawy artykulik o syjonistach, ktorzy przefiltrowali Watykan i robia absolutna wode z i tak pustych juz mozgownic pseudo-katolikow , ktorzy czesto gesto psiocza na zydow , masonow, globalistow i lewakow i etc., a JEDNOCZESNIE wspieraja finasowo, duchowo i fizycznie ich dzialania.

 21. zofia said

  Najbardziej niebezpieczne dzialania to te popelniane przez ks. prof. czy bp. To oni wykorzystujac Glos Kosciola podaja polprawdy a czasami klamstwa.
  Nigdy nie weryfikuja swoich wypowiedzi jesli okaze sie ,ze popelnili blad i fakty swiadcza ze to bylo klamstwo!
  Przykladem moze byc Ks. prof. Tadeusz Guz kierownik Katedry Filozofii Prawa KUL (filia Tomaszow Lubelski)
  W ND posluguje sie papiezem Piusem XII aby udowodnic swoja opinie o Aneksja Krymu jako sprzecznej z prawem.

  „Papież Pius XII uwrażliwiał świadomość polityki na to, że państwo nie może być pojęte jako „’suwerenne’ w sensie absolutnej nieograniczoności”, z uwagi na pierwszeństwo bytowe poszczególnego narodu przed jego państwem, co jest niestety w systematycznej refleksji w łonie neopozytywizmu i neomaterializmu kwestionowane (D. Czybulka), a co jest widoczne w kontekście sporu rosyjsko-ukraińskiego wokół Krymu, w którym pogwałcone zostały podstawowe prawa narodu ukraińskiego „do szacunku i dobrego imienia, prawo do własnego bytu i własnej kultury, prawo do rozwoju, prawo do zachowania międzypaństwowych umów” (Pius XII) jako podstawowe treści prawa narodów, wiążące zarówno Rosję, jak i Ukrainę.

  Złamanie zatem umowy o przekazaniu przez Związek Sowiecki Krymu Ukrainie należy do jednego z najcięższych przestępstw w aspekcie prawnonaturalnym, co będzie mieć daleko idące negatywne skutki dla całego globu w sensie prawno-moralnym.”

  http://naszdziennik.pl/wp/72166,aneksja-sprzeczna-z-prawem.html

 22. Józef said

  Czego mam się od Rosjan obawiać? Że niepodległość nam odbierze, której i tak nie mamy? A może własność znaczy długi? A może kulturę, którą zaśmiecono moralna zgnilizną przez sodomitów rodzimego i obcego chowu? Może nam odbierze wiarę katolicką, którą wyznaje w Polsce bardzo znikomy odsetek ludzi? Rosja nie ma już czego Polakom odebrać, chyba że status pariasów z wynagrodzeniem równym ustawowej minimalnej pensji?Za tyle żyje co najmniej 10 mln Polaków, którzy muszą też nakarmić swoje dzieci.Chyba, ze chodzi o obronę interesu nowych właścicieli tego, co jeszcze niedawno było polskie i narodowe?

 23. marta15 said

  ad 19 To jest tylko kolejny, jeden z multi-milionowych dowodow, ze Watkan zostal przejety przez anty-katolicka, demoniczna sekta watykasnka 2 ,ktora wspolnie z globalistami dazy do utworzenia NWO i wprowadzenia lucyferianskiej „religii”.

 24. marta15 said

  ad 20 pan pan swieta racje. Czego ma sie Polska,, ktora jest juz wlasciwe sfera skolonizowana przez wszelkiej masci oportunistow, karierowiczow, globalistow i posplitych zlodziej zwanych potocznie politykami i byznesmenami, sie obawiac??
  utraty wolnosci, ktorej juz i tak nie ma?
  utraty bogactwa, kotre juz zostalo rozgrabione i miedzy swych podzielone?
  utraty miejsc pracy, ktorej i tak nie ma?
  utraty rzadu, ktory juz od dawna dawien nie jest polski i nie reprezentuje polskich interesow?
  utraty wiary katolickiej ,ktora zostal zredukowana do poziomu kremowek od ktorych sa tylko nudnosci i chce sie rzygac?
  utraty tradycji ,ktora dawno zostala wyparta przez macdonaldyzm i lado gagowy poziom rozrywki i tzw kultury i sztuki?

 25. marta15 said

  mozna powiedziec : „chcelista Zachodu to i go macie”.

 26. Józef said

  Skumbria w tomacie
  skumbria w tomacie
  chcieliście unii no to ją macie

 27. Krystyna said

  Ad.19 Zofia , to ciekawa informacja, nie spodziewalabym sie az takiej dyspozycyjnosci ks profesora , mialam o nim lepsze wyobrazenie . Wstyd i jeszcze raz wstyd. Widac z tego , ze spiewaja wg narzuconego klucza. Calkowicie zgadzam sie z opinia Marta15 ad21.

 28. Jan said

  Ad 24
  Przy okazji wyborów niedługo po wojnie, Episkopat wydał specjalny komunikat. W nim było min. mniej więcej coś takiego – kto głosuje na sprzeciwiające się wierze ugrupowanie, nie może potem jego krytykować i staje się współodpowiedzialnym za jego szkodliwe działania.
  Śmiało to samo można odnieść do ochoczych amatorów wejścia Polski do UE, głosujących w referendum na tak.
  Zaiste mizerna była kondycja moralna współrodaków w czasie referendum, owładniętych rojeniami o dostatnim życiu na cudzy koszt, a ślepych na okradanie.

 29. Kazek said

  Taki wpis znalazłem:

  Polski obóz kondycyjny dla Ukraińców.

  Ukrainiec wykrzywia tylko usta w dziwnym grymasie. Do Polski trafił rok temu w poszukiwaniu pracy i perspektyw. Skończyło się na nielegalnym zapierdalaniu na budowie.
  Z trudem udaje mi się zapanować nad śmiechem. Siedzący przede mną mężczyzna murarzem na pewno nigdy nie był – ręce ma gładkie niczym bezrobotny pianista. A ze sportów to trenował może piczy polo na 3 bramki, bo porusza się z gracją tankowca. To, co mówi o innych, jest jednak ciekawsze niż to, co mówi o sobie.
  Według jego informacji 86 bojowników wówczas jeszcze szykowanego Euromajdanu przyleciało nad Wisłę we wrześniu 2013 r. na zaproszenie polskiego MSZ.
  Pretekstem miało być rozpoczęcie współpracy między Politechniką Warszawską a Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Kijowie. Pal licho, że niektórzy studenci z Ukrainy nie mieli matury, mieli za to po 40 lat – ważne, że stworzono pozór. Ostatnią rzeczą, jaka kogokolwiek mogłaby zainteresować, jest wizytacja kujonów zza Bugu.
  Zamiast do gmachu politechniki, goście ze Wschodu zostali według Wowy zawiezieni trzema cywilnymi autokarami do Legionowa. Tu, w Centrum Szkolenia Policji, mieli spędzić najbliższe 4 tygodnie. Zgodnie z tym, co pisze na swojej stronie CSP, do dyspozycji gości przeznaczona jest m.in. aula, pracownie specjalistyczne, biblioteka, sale sportowe, siłownia, stadion, basen, kompleks strzelnic, stołówka, bufet, dwie sale wykładowe z kabinami do tłumaczenia symultanicznego, sala do zajęć kryminalistycznych, a także zaplecze hotelowe z telewizją satelitarną i internetem. Słowem, wszystko, co trzeba, by przejść przyspieszony kurs rozpierduchy.
  – Może po prostu szukano taniego państwowego noclegu dla zagranicznych gości? – pytam.
  – Oczywiście. MSZ przeglądał portale z hotelami i to była najlepsza oferta!

  Pracowite dni szakala
  Wowa wyciąga komputer i pokazuje mi serię dokumentów, filmów i zdjęć z odbytych tu szkoleń. Niemal na każdym widnieje ten sam typ człowieka: łysy, wytatuowany zakapior w typie zamordowanego niedawno Saszki Białego z Prawego Sektora. Spod przepoconych koszulek da się dostrzec wytatuowane swastyki, orły albo runy. Między „studentami” ze Wschodu przewijają się w różnych pozach mężczyźni w kominiarkach. To – jak twierdzi Wowa – polscy instruktorzy. Nie mają na sobie oczywiście żadnych symboli wskazujących, że są przedstawicielami naszych służb mundurowych, ale wystarczy popatrzeć na ściany, aby zorientować się, że akcja rozgrywa się w Legionowie. O zasłonięciu dużego napisu „Policja Legionowo” czy wiszącego na ścianie portretu komendanta głównego po prostu zapomniano. Typowa polska popelina…
  Ukraińców szkolono długo i namiętnie. Dzień 1. i 2. – zakwaterowanie, aklimatyzacja i lekkie ćwiczenia fizyczne. Dzień 3. i 4. – zajęcia teoretyczne: zarządzanie tłumem, wybór celu, taktyki i przywództwa. Dzień 5. – szkolenie z zachowań w sytuacjach stresowych. Dzień 6. – wolne bez możliwości opuszczania ośrodka. Dzień 7. – pomoc przedmedyczna. Dzień 8. – ochrona przed gazami drażniącymi. Dzień 9. – budowanie barykad.
  I tak dalej, i dalej, przez niemal 25 dni. W programie prawdziwe hity: wielokrotnie powtarzające się zajęcia na strzelnicy (w tym trzykrotnie z karabinami snajperskimi!), szkolenia taktyczno-praktyczne ze szturmu na budynki, a nawet – uwaga! – spotkanie z przedstawicielami polskich organizacji kibicowskich i patriotycznych.
  – Czy ja dobrze rozumiem? Kibole Legii czy Wisły i działacze skrajnej prawicy na zaproszenie polskiego MSZ uczyli ukraińskich faszystów, jak się robi zamieszki?! – pytam opluwając się colą.

  Jozef z Londynu

 30. Griszka said

  Trzeba zaznaczyć, że najsilniejsze kraje w EU prowadzą przeciwko nam wojnę ekonomiczną oraz są zainteresowane demoralizacją społeczeństwa (Niemcy przyznali się, że są zainteresowani niszczeniem tradycyjnego modelu rodziny). USA zdewastowało naszą gospodarkę dzięki wprowadzeniu tzw. planu Balcerowicza a właściwie Sachsa.

 31. Griszka said

  „wynajęci przez służby Rosjanie znający polskie realia” Czy tutaj nie wkradł się błąd ?

  Tak, to był błąd, dziękuję, już poprawiłem – admin

 32. Luxeuro said

  Ad. 16 – ” Oni zelazna reka trzymaja ,absolutnie ,totalnie i calkowicie Polske za morde ! Wiec po co im specjalnie agentura ? Wydaja swoim bandytom dyspozycje i je egzekwuja . ”
  Mimo to nie mogą zlekceważyć próby otwierania oczy owcą. Sytuacja cały czas się zmienia, a oni MUSZA być czujni na to jak ona się zmienia i na to reagować. Nie Mają Spokoju.

  Ad. 28 – Jest jak najbardziej pewne że tak to było przygotowane by jak najmniej ludzi na Ukrainie się zorientowało co jest przygotowywane. Prosta logika sugeruje że nie robili by to u siebie.

 33. Na stronie:
  http://english.pravda.ru/news/business/28-03-2014/127209-bank_russia_foreign_currency-0/

  Re: Artykul…
  Kolejny dowod na to, ze agenci Rosji pilnie czytaja Gajowke I Polska Walczaca, a tym dowodem jest….

  Gdzie na swiecie ( w jakim panstwie – obowiazuje TYLKO jedna waluta w spolecznej cyrkulacji???

  W zadnym. No to czytajcie I sluchajcie:

  W ROSJI BEDZIE W CYRKULACJI SPOLECZNEJ TYLKO JEDNA WALUTA – Rubel (inna nie ujrzy swiatla dziennego, by nie podlegala spekulacji rodzimej). Obce waluty beda (najprawdopodobniej wymnieniane na granicy lub w portach lotniczych)…

  Doskonale Putin sobie zaczyna radzic z lichwiarska spekulacja monetarna z tzw., “wolnego zachodu”…I missesowska doktryna “wolnego rynku”…

  Ale sie ciesze !!!.

  Skoro jestesmy czytani w Gajowce, to nastepny krok bylby w kierunku jednodniowych przetargow przedsiebiorstw na roboty publiczne – czyli otwieranie skladanych OFERT przez przedsiebiorstwa I uslugodawcow dokonywaloby sie w dokladnie tym samym dniu (by uniknac kolejnych spekulacji I kumoterstwa z lapowkarstwem wlacznie).

  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Waclaw-L said

  W poniższym cytacie, to moim zdaniem, ks. prof. T. Guz ma rację, np.:
  „A przecież Bóg jako Najwyższy Prawodawca przekazał władzę narodom. Taka jest katolicka nauka społeczna, która twierdzi słusznie, że „podmiotem władzy politycznej jest naród, w swoim całokształcie postrzegany jako posiadacz suwerenności”.
  Powyższe winno być stałą częścią katechez, szczególnie tych w RM.
  Natomiast ww. konkretyzacja szanownego ks. prof. dotycząca aktualnej sytuacji w Rosji i na Ukrainie, nie przemawia do mnie.
  Przecież paszport jest tylko zewnętrznym znakiem obywatelstwa danego państwa, a nie przynależności do konkretnego narodu, tu decyduje identyfikacja się z jego kulturą.
  A więc jeśli Rosjanie, obywatele Ukrainy, uważają się za część narodu rosyjskiego, w większości zamieszkującego dany teren, to będąc suwerenami, w moim rozumieniu, mogą wybrać sobie w referendum miłościwie im panujących.

 35. zofia said

  Wszystko sie powoli wyjasnia. Okazuje sie, ze Arsenij Jaceniuk jest
  „czołową postacią Kościoła scjentologicznego na Ukrainie. Jest absolwentem (1998) Szkoły Dianetyki w Kijowie. Obecnie jest na wysokim “poziomie oświecenia”, tzw. “poziomie kontroli” OT-6 (najwyższy z nich, OT-8). Jego siostra, Alina Pietrowna Steel albo Alina Jones, obywatelka USA, jest także aktywnie związana ze scjentologami (OT-4) w Santa Barbara w Kalifornii.”

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/03/27/prywatne-zycie-arsenija-jaceniuka/

  O zagrozeniach duchowych i zniewoleniach praktyk Kościoła scjentologicznego czesto ostrzegal ks A Posadzki
  Czyli KK w Polsce powinien ostrzegac wiernych przed tym osobnikiem!!

  Kontrowersje wokół praktyk Kościoła scjentologicznego są powszechne na całym świecie. Organizacja oskarżana jest o „pranie mózgów” swoich sympatyków, doprowadzanie ich do bankructw i samobójstw. Ale także o finansowe machinacje, próby wpływania na gospodarkę i politykę krajów. Przeciwnicy Kościoła twierdzą, że działa on na podobieństwo mafii, umieszczając swoich ludzi w ważnych instytucjach gospodarczych i państwowych.

 36. zofia said

  Oto wiadomosc jak traktowany jest kościoł scjentologiczny w Rosji

  http://www.rp.pl/artykul/681323.html

  Kochane media torunskie powinnismy popierac Putina, bo jego polityka pomoze w zbawieniu katolikow tez

 37. Waclaw-L said

  Czym jakościowo rożni się referendum akcesyjne do ue, od tego na Krymie?
  „Złamanie zatem umowy o przekazaniu przez Związek Sowiecki Krymu Ukrainie”
  no właśnie, jaka jest pełna treść ww. umowy.
  Z katechizmu KK Pallottinum 1994 str. 442:
  „Władza jest sprawowana w sposób prawowity tylko wtedy, gdy troszczy się o dobro wspólne danej społeczności i jeśli do jego osiągnięcia używa środków moralnie dozwolonych. Jeśli sprawujący władzę ustanawiają niesprawiedliwe prawa lub podejmują działania sprzeczne z porządkiem moralnym, to rozporządzenia te nie obowiązują w sumieniu. Wtedy władza przestaje być władzą, a zaczyna się bezprawie”.

 38. Gutek said

  Dziękujemy (my prostaczkowie) za informacje zawarte w temacie .

  Ci którzy już lata bezinteresownie udzielają się na forach dyskusyjnych o tym dawno się dowiedzieli ale nie byli pouczeni/przeinstruowani ,może nie tyle w rozpoznawaniu „obcych na forach ” i ich sługi (także wlascicieli portali),co do stosownych zachowan w naszej dyskusji.

  Warto takze wiedzieć,ze portale i ich wlasciciele ,które/ktorzy dorabiają na reklamach na pewno sa PORTALAMI USLUZNYMI lub UZUPELNIAJACYMI informacje zawarte w lzemediach na czołowych stronach i odpowiednio sa naglasniane z pewnymi uzupełnieniami i przekrętami ,to gra do dwóch bramek,obecnosc po obu stronach barykady,bardzo często „bojowa”.

  Innym bardzo ważnym spostrzeniem jest pisanie/postowanie nie na temat ,czyli rozmywanie dyskusji,warto na takich dyskutantow zwrocic uwagę,rowniez na tych co linkuja,przekierunkowuja,propaguja,zalecaja,czesto siejac smrod i mgle .

  Wazne sa zdania ludzi od dawna znanych z imienia i nazwiska ,wiedzac,ze pod maska może skrywać się każdy.
  ODWAZNY CZLOWIEK/RYCERZ ODKRYWA PRZYLBICE,
  TCHORZ SKRYWA SIE NAWET POD SPODNICE !

  Dobrze ostatnio dzieje się w zyciu gdy ludzie o podobnym mysleniu lacza się z sobą może jeszcze nie na forach (dziś ludzie bardzo się boja innych ,tym bardziej pod nickiem lub pod maska) ale przy osobistych spotkaniach i na prywatnej poczcie ,poznają się i razem WSPOLNIE DZIALAJA .
  Można w ten sposób wszystko sobie przekazac co wiemy o tym lub innym/inna i wymienić się uwagami/wiadomościami/ustaleniami – przebierancow ,którym się wydaje,ze sa nierozpoznawalni jest bardzo dużo na forach dyskusyjnych,prosze na takich „pewniakow ” uwazac (najgorsi sa udajacy patriotow,dzialaczy az po przywodcow).
  Tacy ludzie nigdy nie daja o sobie zadnych wiadomości ,tym bardziej nie wspomną swego zyciorysu ,nie powiedzą,nie napiszą czym się zajmują i z czego zyja .

  Ludzie sprawiedliwi i dobrzy NIC PRZED NIKIM NIE UKRYWAJA ,sa bardzo szczerzy mimo,ze wiedza,ze wrog to może wykorzystać ,sa niestrachliwi nie kryja się z niczym .

  W takim swiecie judaszowskim i ZAKLAMANYM przyszlo nam zyc ale laczac sily i zamiary (również na forach) wylapiemy ,KLAMCOW, ZDRAJCOW,FARYZEUSZY,ludzi z dwoma twarzami , przekazując informacje innym MADRYM POLAKOM.

  Tu jedna jeszcze ciekawostka :
  Silnym zawsze wydaje się ,ze sa niepokonani ale wystarczy gdy tylko DWIE OSOBY przyciśnie takiego bohatera do muru ten „peka jak steropian solidarnościowy” i rozsypuje się .

  Jeszcze raz Dzieki za powyższy temat.
  Wskazowek cennych nigdy za dużo,dzielmy się swymi uwagami spostrzeżeniami , to tez celna bron na naszych wrogow !

 39. Kamil said

  http://thebilzerianreport.com/is-vladimir-putin-the-greatest-leader-of-our-time/

 40. Tekla said

  http://naszeblogi.pl/45154-dezinformacja-rosyjska-w-polsce-1-karykatury

  http://naszeblogi.pl/45216-dezinformacja-rosyjska-w-polsce-2-kompozycja-przekazu

  http://naszeblogi.pl/45340-dezinformacja-rosyjska-w-polsce-3-insynuacje

  http://3obieg.pl/wolny-czyn-dezinformacja-rosyjska-w-polsce-4-zarzadzanie-strachem

 41. Kara-Kan said

  Dla kogo obecne państwo polskie jest szczodre? Szacuje się, że ok.100 tys. epoletowych i okołomundurowych polskojęzycznych sowieckich pachołków, bandytów, szubrawców i oprawców na narodzie pobiera rocznie kwoty idące w miliardy, a przez całe lata sumujące się w biliony.
  Policzmy: 100000 jurgieltników x 12 miesięcy x 3000 zł emerytury = 3600000000 zł (slownie: trzy miliardy sześćset milionów złotych) rocznie.

  Przez minione 24 lata zebrało się tego ponad 86,4 miliardów.

  Tu już zabrakło mi miejsc na zera na displeju kalkulatora.

  A proszę to jeszcze pomnożyć przez wychuchaną długowieczność tych politycznych gangsterów-cwaniaków, owe dwadzieścia lat życia ponad obecnie odchodzących na emeryturę w wieku 65 lat… (obecnie ZUS prognozuje od 65 lat przeciętny okres pobierania emerytury na ok. 212 miesięcy).

  Da to kolejną kwotę 72 miliardy złotych. Czyli razem ta okupacyjna swołocz w niby wolnej Polsce oskubałaby nas podatników na sumę ponad półtora biliona złotych.

  Tak, tak – 1 584 000 000 000 – czy ktoś rozumie w ogóle te liczby, kwoty, sumy!?”

  Tygodnik „Śląska Gazeta” nr 25 (108) z dn. 21-27 czerwca 2013 r.

 42. Kronikarz said

  ; – )

 43. revers said

  ad 41 ma problemy z liczeniem i okresleniem poborcow, bo to jest miedzynarodowa lichwa i im obojetnie jest czy Kar-Kan jest zydo sowiecki auroazjata, czy euro sowiet od dzis kierowany z Brukseli i centrali Rotschyldow w Szwajcarii, Dubaju.

  Kiszczak dostaje juz 8 tys tak ze liczenia malo trafione.

 44. Siggi said

  Jeszcze jeden do kolekcji…

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mateusz-piskorski-rosja-absolutnie-nie-jest-zagrozeniem-dla-polski/6fg8k

 45. Luxeuro said

  Ad. 35 – „Kontrowersje wokół praktyk Kościoła scjentologicznego są powszechne na całym świecie. Organizacja oskarżana jest o “pranie mózgów” swoich sympatyków, doprowadzanie ich do bankructw i samobójstw. ”
  Ciekawa informacja ale pod znakiem zapytania. Jest trochę dyskusji na ten temat w necie. „Dianetics” ma swoje początki w Kalifornii gdzie siostra Yatsa żyje. Czy wstąpili?
  Drugi dziwak pod kontem religijnym to Oleksandr Turchynov. Ma przynależność do Unii Ewangelickich Baptystów Ukrainy gdzie niby jest/był pastorem.
  http://zchapter.blogspot.co.uk/2014/03/ukraine-sectarians-in-power-yatseniuk.html

  Ale ciekawsze jest co było napisane w FORBES na temat Yatsenyuka.
  „”Lubią go, bo jest pro Zachodu”, mówi Vladimir Signorelli, prezes firmy badawczej inwestycyjnej Bretton Woods Research LLC w New Jersey. „Jaceniuk jest rodzajem technokrata jakiego chcesz jeśli chcesz politykę zaciskania pasa, z fornirem profesjonalizmu,” powiedział. Signorelli. „On jest facet typu takiego który może kumać się z europejskimi elitami, taki typ jak Mario Monti: niepochodzący z wyborów i gotów zrobić co IMFs mu zleci” powiedział.”
  http://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2014/02/27/washingtons-man-yatsenyuk-setting-ukraine-up-for-ruin/

 46. Luxeuro said

  Są ludzie w necie którzy grzebią głęboko 🙂
  https://whyweprotest.net/community/threads/eastern-european-politicians-scientology-rumours.53056/
  Scjentolodzy na Ukrainie według (niby) księgi adresowej Scjentologów.
  http://www.truthaboutscientology.com/stats/wise/wise_2001_directory.html

  Valeriy Gribanov
  VIT
  Pobedy Pr. 50a-88
  Kharkov, 310003
  Ukraine
  Tel. (+7) 057-220-6725
  Manufacturing

  Vladimir Kostromin
  LOT
  Lenina Prospekt, 216
  Zaporozhye, 69000
  Ukraine
  Tel (+7)061-212-529 5
  Dental Services

  Andreas Kaz*******

  Gdansk,
  Poland

  W Rosji pokazuje 131 osób.

  Scjentologia ma wielka siedzibę w Niemczech.
  „http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/co-skrywaja-maski-scjentologow/”

  Pamiętajmy jak te sekty działają (Jehowy, Mormony itd). Chodzą z mieszkania do mieszkania tak że jest to świetna przykrywka werbunku do wszystkiego !!!

 47. Marucha said

  Re 45:
  Ciekawa informacja ale pod znakiem zapytania.

  Nie ma ŻADNYCH ZNAKÓW ZAPYTANIA, gdy chodzi o scjentologów. Ich działalność jest jednoznaczna.

 48. Ad. 29

  „Według jego informacji 86 bojowników wówczas jeszcze szykowanego Euromajdanu przyleciało nad Wisłę we wrześniu 2013 r. na zaproszenie polskiego MSZ.”

  – Ciekawe ilu z nich pozostaje przy życiu do dziś?

 49. Joe said

  re 44..Male sprostowanie …ze na Pieknej to nie ambasada amerykanska…tylko hasbarska.

 50. Rysio said

  re 5. Tu ani słowa o pozytywnym wpływie amerykańskiej [czytaj: żydowskiej – Rysio] demokracji na polskie społeczeństwo.

  zmasowany atak na “zachodnie [czytaj: żydowskie -Rysio] wartości”

  Maasteer aleś nassrał łgarstw – dosłownie w każdym zdaniu.

  🙂

 51. Lach said

  Ozór na szaro
  Ozór na szaro
  Pstrąg.

  3000 tyś emerytury toż to minimum. Ot do czego doszło, szczyt marzeń?
  Kara Kan to „ruski agent znający polskie realia’?

 52. Boydar said

  Zupełnie nie w temacie – ks. dr Stanisław Trzeciak, dawno, dawno temu :

  „… […] nie mogą wybierać, ani być wybierani do Sejmu, Senatu czy gminy, nie mogą być urzędnikami państwowymi ani gminnymi, ani też nie mogą być w sposób jawny lub ukryty zatrudnieni, ani nie mogą być udziałowcami w gałęziach życia gospodarczego, które decyduje o obronności państwa …”

  cały „okolicznościowy” artykuł http://trzcinska.neon24.pl/post/107756,na-kogo-polacy-nie-moga-glosowac

  a źródło pierwotne https://drive.google.com/file/d/0BwhdqglsNN-2b01tRENaa1Y2c1E/edit?usp=sharing

 53. jaszmija said

  Ad. 4 Sz.P. Marucha

  Oj wiem, że czepiam się 😉 ale czy „fakt ewidentny” – nie jest „masłem maślanym” 😆
  [z argumentami się zgadzam]

  No, niestety, nie jest… Ponieważ są także fakty prasowe. 😉
  Admin

 54. jaszmija said

  Re. komentarz Sz.P. Maruchy do 53

  „… fakty prasowe …”

  czyli leżę i kwiczę 😆

Sorry, the comment form is closed at this time.