Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  JerzyS o Przestańcie kłamać!
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Żydowski dybuk zawładnął …
  rycho08 o Mądry głupiemu (niestety)…
  Krzysztof M o Wolne tematy (46 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ukraina – kijowska banda rozpoczęła ekonomiczne ludobójstwo

Posted by Marucha w dniu 2014-03-29 (Sobota)

Hołodomor-bis?
Admin

Protojerej Gieorgij Gorodienciew o ekonomicznym kursie samozwańczego rządu Ukrainy.

Obecnie dla ludności Ukrainy staje się coraz bardziej oczywisty morderczy kurs ekonomiczny obecnych władz kijowskich. Jest on wystarczająco prosty i polega na zamrożeniu płac i emerytur na obecnym poziomie (odpowiednią decyzję Rada Najwyższa już podjęła) i na drastycznym podwyższeniu cen absolutnie wszystkiego.

Biorąc pod uwagę to, że kurs dolara, od momentu przewrotu zbrojnego na Ukrainie, już wzrósł prawie 1,5 raza to i początkowy lawinowy wzrost cen jest także oczekiwany na poziomie od 1,5 do 2 razy. Już teraz ceny na szereg towarów i usług wzrosły ale na główne podwyżki oczekuje się po 1 kwietnia.

Co to oznacza dla prostych Ukraińców, którzy i bez tego egzystowali na granicy przetrwania?! Na przykład średni poziom pensji i emerytur jeszcze przed przewrotem zbrojnym na Ukrainie był o 2-3 razy niższy niż w Rosji, gdzie jest on także nie bardzo wysoki. Oczywiście drastyczne, od 1,5 do 2 razy, zmniejszenie i tego minimalnego poziomu życia Ukraińców oznacza dla wielu z nich wyrok śmierci. Odnosi się to zwłaszcza do najstarszych (emerytów, którzy będą umierać z niedożywienia i braku możliwości zakupu potrzebnych lekarstw) i najmłodszych, noworodków, które po prostu się nie rodzą ponieważ ich potencjalni rodzice nie mogą sobie na to pozwolić z powodu niedostatku środków.

Mówiąc krótko, kijowska banda zaczęła realizację ludobójstwa własnego narodu. I zauważmy, że to ludobójstwo nie jest bynajmniej uwarunkowane żadnymi względami ekonomicznymi a jest jedynie konsekwencją zbrojnego przewrotu dokonanego przez tę bandę oraz jej ekstremalnej, nazistowskiej istoty.

A tymczasem rząd Janukowycza planował znaczną podwyżkę poziomu życia Ukraińców w okresie przed wyborami w 2015 roku, o czym sam Janukowycz szczerze powiedział na swojej konferencji prasowej w Rostowie nad Donem. I podwyżka ta, w oparciu o pomoc i wsparcie Rosji, miała wielką szansę na realizację. Tak więc Federacja Rosyjska przyznała Ukrainie kredyt w wysokości 15 miliardów dolarów, znacznie obniżyła ceny na gaz i zamierzała „zarzucić” przemysł ukraiński rosyjskimi zamówieniami na poziomie kwoty 50 miliardów dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, na skutek takich działań społeczeństwo Ukrainy miało możliwość w końcu żyć mniej lub bardziej przyzwoicie a nie grzebać, dosłownie i w przenośni, w śmietnikach! Ale te wszystkie nadzieje przekreślił śmierdzący Majdan i zbrojny nazistowsko-rusofobiczny przewrót!

I zauważmy, że od 1 kwietnia zacznie się tylko etap początkowy ekonomicznego ludobójstwa narodu ukraińskiego realizowany przez kijowską bandę! Przecież za kilka miesięcy nadejdzie drugi etap, podpisanie stowarzyszenia (już ekonomicznego) z Unią Europejską, po którym, i w rezultacie którego, na skalę masową zamykane będą działające jeszcze przedsiębiorstwa południowo-wschodu i zostaną zerwane wszystkie gospodarcze więzi z Rosją.

Miliony ludzi w warunkach lawinowego wzrostu cen pozostaną bez pracy! W ogóle, jeżeli coś niezwykłego się nie wydarzy a banda kijowska jeszcze utrzyma się przy władzy rok, półtora roku, to narodowi ukraińskiemu zostanie zadany taki cios z którego prawdopodobnie już się nie wyliże!

Protojerej Gieorgij Gorodiencew, kandydat teologii, Odessa (Ukraina)

aaz
Za: http://3rm.info
Przekład: RX

http://wolna-polska.pl

Komentarzy 27 to “Ukraina – kijowska banda rozpoczęła ekonomiczne ludobójstwo”

 1. olagordon said

  Ukraina: zbiorowa aneksacja. „Dla firm takich jak Cargill, Chevron i Monsanto to zyskowna kopalnia złota ”

  Ukraine: The Corporate Annexation. “For Cargill, Chevron, Monsanto, It’s a Gold Mine of Profits”
  http://www.globalresearch.ca/ukraine-the-corporate-annexation-for-cargill-chevron-monsanto-its-a-gold-mine-of-profits/5375170
  JP Sottile – 25.03.2014

  Kiedy USA i UE nakładają sankcje na Rosję z powodu przejęcia przez nią Krymu, JP Sottile ujawnia zbiorową aneksację Ukrainy. Dla Cargilla, Chevronu i Monsanto Ukraina to kopalnia złota dla zysków z agrobiznesu i eksploatacji energii.
  Potencjał dla rolnictwa / agrobiznesu jest tu zdumiewający… produkcja może się podwoić… ukraińskie rolnictwo może stać się prawdziwą kopalnią złota.
  12 stycznia 2014 roku 50.000 „pro-zachodnich” Ukraińców wkroczyło na kijowski Plac Niepodległości żeby zaprotestować przeciwko rządowi prezydenta Viktora Yanukovycha. [reported 50,000 “pro-Western” Ukrainians]
  Podsycony po części atakiem lidera opozycji Yuriya Lutsenko, protest zaznaczył początek końca 4-letniego rządu Yanukovycha. [an attack on opposition leader Yuriy Lutsenko]
  Tego samego dnia Financial Times reported [FT] poinformował o ważnej umowie amerykańskiego tytana rolniczego – Cargilla.

  Zaufanie biznesu nigdy się nie zachwiało
  Pomimo zamieszania w ukraińskiej polityce po odrzuceniu przez Yanukovycha dużej umowy handlowej z UE tylko 7 tygodni wcześniej, Cargill był na tyle pewien przyszłości, że za $200 mln kupił akcje ukraińskiej UkrLandFarming.
  Według FT, UkrLandFarming jest największym na świecie kultywatorem ziemi i drugim największym producentem jaj. A to nie są jedyne jaja w coraz bogatszym koszyku Cargiilla. [second biggest egg producer]
  13 grudnia 2013 Cargill ogłosił zakup akcji w terminalu zboża w Novorossiysku na rosyjskim wybrzeżu M Czarnego. [purchase of a stake in a Black Sea grain terminal]
  Port ten – na wschód od rosyjskiej ważnej strategicznie i historycznie krymskiej bazy morskiej – daje im główne wejście na rynki rosyjskie i dodaje je do listy wielkich korporacji rolniczych [Big Ag] inwestujących w porty wokół M Czarnego, zarówno w Rosji jak i na Ukrainie. [investing in ports around the Black Sea]
  Na Ukrainie Cargill jest od ponad 20 lat, inwestuje w elewatory zbożowe i przejmuje wiodącego producenta paszy dla zwierząt w 2011. I w oparciu o inwestycje w UkrLandFarming, Cargill był zdecydowanie pewien siebie po chaosie wywołanym niepodpisaniem umowy z UE. [over two decades / Ukrainian animal feed company / post-EU deal chaos.]
  Jest to jaskrawe zaprzeczenie dźwiękom dzwonów alarmowych włączonych przez amerykańskie media, wojowniczych polityków na Kapitolu i zakłopotanych decydentów w Białym Domu.

  Niestabilność – jaka niestabilność?
  Jest to jeszcze bardziej jaskrawe w porównaniu z niepokojem wyrażanym przez Morgana Williamsa, prezesa Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Biznesu [US-Ukraine Business Council – UUBC], która, jak czytamy na ich witrynie, „promowała relacje biznesowe od 1995”.
  Williams udzielił wywiadu dla International Business Times 13 marca, i pomimo okazanej przez Cargilla chęci inwestowania, powiedział: „Brak stabilności zmusił biznes do zajmowania się codziennymi interesami, a nie robieniem planów przyszłych inwestycji, ekspansją i zatrudnianiem większej liczby pracowników”.
  W rzeczywistości, Williams, który pełni drugi obowiązek jako dyrektor spraw rządowych w prywatnej firmie kapitałowej SigmaBleyzer, stwierdził: „Plany biznesowe doszły do martwego puktu”.
  Widocznie nie wiedział o inwestycjach Cargilla, co jest dziwne biorąc pod uwagę fakt, że mógł po prostu zadzwonić do Van A Yeuttera, wiceprezesa ds. korporacyjnych w Cargill, i zapytać go o dosyć aktywny plan biznesowy firmy.
  Nie ulega wątpliwości, że Williams ma numer telefonu Yuettera, bo ten jest w komitecie wykonawczym [the Executive Committee] tej samej UUBC. Jest to także dość przyjazny klub inwestycyjny.
  Patrząc na dane o nim w SigmaBleyzer profile, Williams “rozpoczął działalność na Ukrainie w 1992″. Będąc doświadczonym ‚monterem’ dla Big Ag w USA, musi mieć przyjazne relacje z komitetem wykonawczym.

  Luminarze amerykańskiego wielkiego rolnictwa – Monsanto, Eli Lilly, Dupont, John Deere …
  A co to jest za komitet – istna lista ‚kto jest kim’. Wśród luminarzy działających nieustannie i niewątpliwie bezinteresownie na rzecz lepszej, wolniejszej Ukrainy, są:
  • Melissa Agustin, dyrektor, międzynarodowych spraw rządowych i handlu w Monsanto
  • Brigitte Dias Ferreira, doradca, sprawy międzynarodowe w John Deere
  • Steven Nadherny, dyrektor, stosunki instytucjinalne w CNH Industrial, producent sprzętu rolniczego
  • Jeff Rowe, dyrektor regionalny w DuPont Pioneer
  • John F Steele, dyrektor, sprawy międzynarodowe w Eli Lilly & Co.
  I, oczywiście, Van A Yeutter z Cargilla. Ale Cargill nie jest odosobniony w ciepłych uczuciach wobec Ukrainy. Jak doniósł Reuters reported w maju 2013, Monsanto – największa na świecie firma nasiennicza – planuje zbudować na Ukrainie za $140 mln “nie-GM (modyfikowaną genetycznie) fabrykę nasion kukurydzy”. […]
  Monsanto ogłosiła [Monsanto announced] ”program rozwoju zatytułowany ‚Spichlerz zbożowy przyszłości’, a jego celem jest pomoc rolnikom polepszyć jakość życia”.
  Ta inicjatywa wyłoży dotacje do $25,000 dla rozwoju programów zapewniających „szanse edukacyjne, upodmiotowienie społeczności czy rozwój małych przedsiębiorstw”.

  Ogromne znaczenie ekonomiczne
  Dobrze wymyślony szyld ‚Spichlerz zbożowy przyszłości’ wiele mówi, bo wcześniej Ukraina znana była jako ‚spichlerz’ Związku Sowieckiego. Według CIA [CIA ranks] sowiecka Ukraina była na drugim miejscu po Matce Rosji jako „najważniejszy ekonomicznie składnik byłego Związku Sowieckiego”.
  Pod wieloma względami, ukraińska ziemia uprawna stanowiła kręgosłup ZSRR. Jej urodzajny czarnoziem dawał ponad 1 / 4 produktów rolniczych ZSRR. Eksportował znaczne ich ilości do innych republik, a gospodarstwa produkowały 4 razy więcej niż następna republika na liście.
  Choć produkcja Ukrainy spadła w pierwszej dekadzie po rozpadzie Związku Sowieckiego, w ostatnich latach sektor rolniczy spektakularnie się rozzrastał.
  Kiedy Europa walczyła by otrząsnąć się z wielkiej recesji, w 2013 rolnictwo Ukrainy wzrosło o 13,7%.
  Ukraińska gospodarka rolnicza jest bardzo dobra. Rosyjska nie jest. Hamowana przez skutki zmian klimatycznych i 25 mln ha nieuprawianej ziemi, Rosja pozostaje w tyle za swoim byłym spichlerzem. [climate change / 25 million hectares]
  Zdaniem Centrum Badań Wschodnich [According to the Centre for Eastern Studies], ukraiński eksport rolniczy wzrósł z $4.3 mld do $17.9 w 2012, i w porównaniu z ZSRR w czasie rozkwitu, obecnie rolnictwo stanowi 25% całkowitego eksportu. Ukraina jest także największym eksporterem pszenicy i kukurydzy na świecie. A kukurydza to nie tylko produkt spożywczy, to również etanol.

  Karmienie Europy
  Ale ludzie muszą jeść – zwłaszcza w Europie. Jak oszacował Frank Holmes z US Global Investors [assessed in 2011], Ukraina ma stać się rzeźnikiem Europy. Trudno jest transportować mięso, a Ukraina ma idealne położenie geograficzne dla zaspokojenia głodu Europy.
  Dwa dni po zakupie przez Cargilla UkrLandFarming, Global Meat News doniósł o ogromnym [reported a huge forecasted spike] prognozowanym skoku eksportu „każdego rodzaju” ukraińskiego mięsa, wzroście o 8,1% ogółem i o 71.4% wieprzowiny.
  Nic dziwnego, że Eli Lilly ma przedstawiciela w UUBC. Jej Elanco Animal Health unit jest głównym producentem suplementów paszowych.
  Warto także zauważyć, że planowana przez Monsanto fabryka nasion nie jest GMO, być może przeczuwając pojawiający się nieprzyjazny dla GMO na rynku europejskim wzrastający apetyt na produkty organiczne [growing appetite]. Jeśli chodzi o zyskowną przyszłość wielkiego rolnictwa w Europie, stawka nie może być wyższa.

  Długi łańcuch strat dla Rosji
  Dla Rosji i jej trudnej gospodarki rolniczej, jest to kolejny łańcuch strat względem amerykańskiej ingresji – od ekspansji NATO w Europie wschodniej do amerykańskiej obecności na jej południu i umowy o wydobywaniu gazu łupkowego podpisanej niedawno na Ukrainie z Chevronem.
  A zatem, dlaczego Big Ag tak rozrabiała na Ukrainie, nawet w obliczu takiej niepewności i przewidywanej reakcji Rosji?
  Odpowiedź jest taka, że nasiona na Ukrainie z Rosji wysiewano przez ostatnie dwie dekady dzięki trwającemu sojuszowi zimno wojennemu między korporacjami i polityką zagraniczną. To jest wersja „Głębokiego państwa” [Deep State], która zwykle wiąże się z przemysłem naftowym i obronnym, ale także istnieje w innym amerykańskim mocno dotowanym przemyśle – rolnictwie.
  Morgan Williams jest w centrum sojuszu Big Ag z amerykańską polityką zagraniczną, to znaczy, że [SigmaBleyzer touts] Sigma Bleyzer wychwala współpracę p. Williamsa z „różnymi agencjami rządu USA, członkami Kongresu, komisjami Kongresu, ambasadą Ukrainy w USA, międzynarodowymi instytucjami finansowymi, ośrodkami badawczymi i innymi organizacjami biznesu, handlu, inwestycji USA-Ukraina i rozwoju gospodarczego”.

  Wolność – dla amerykańskiego biznesu
  Jako prezes UUBC, William ma dostęp do kohorty Rady – Davida Kramera, prezesa Freedom House. Oficjalnie organizacja pozarządowa, miała powiązania z jawnymi i tajnymi wysiłkami na rzecz ‚demokracji’ [linked / covert ‘democracy’ efforts] w miejscach w których drzwi nie są otwarte dla amerykańskich interesów – amerykańskich korporacji.
  Freedom House, National Endowment for Democracy [NED] i National Democratic Institute, pomagały finansować i wspierać ukrańską ‚pomarańczową rewolucję’ w 2004 [helped fund and support]. Freedom House jest bezpośrednio finansowany [funded directly] przez rząd USA, NED i amerykański Departament Stanu.
  David Kramer jest byłym zastępcą sekretarza stanu ds. europejskich i euro-azjatyckich, i jak mówi jego Freedom House bio page, wcześniej był współpracownikiem Projektu Nowego Amerykańskiego Wieku [the Project for the New American Century].
  $5 mld od Nuland dla ukraińskiej ‚demokracji’
  To stawia Kramera i ‚montera’ Big Ag, Morgana Williamsa, w towarzystwie współzałożyciela PNAC, Roberta Kagana, który, zbiegiem okoliczności, jest mężem Victorii „F*ck the EU” Nuland, obecnej asystentki sekretarza stanu ds. europejskich i euro-azjatyckich.
  Co ciekawe, p. Nuland przemawiała 13 grudnia w Fundacji Amerykańsko-Ukraińskiej, wychwalając zalety ruchu Euromajdanu jako usobienie „zasad i wartości stanowiących kamień węgielny dla wszystkich wolnych demokracji” [extolling the virtues / Euromaidan].
  Nuland powiedziała również, że Stany Zjednoczone zainwestowały ponad $5 mld we wsparcie „europjskich aspiracji” Ukrainy – co oznacza oderwanie Ukrainy od Rosji. Swoje uwagi wygłosiła na podium ozdobionym a Chevron logo.
  Jej kolega i rozmówca telefoniczny ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt [Ambassador to Ukraine Geoffrey Pyatt helped Chevron] także pomógł ugotować 50-letni kontrakt na gaz łupkowy w rosyjskiej kuchni.

  Coca-Cola, Exxon-Mobil, Raytheon
  Choć wydarzenie to sponsorował Chevron, nie ma go na liście jako [not listed as a supporter] sponsora Fundacji. Ale są na niej Coca-Cola Company, ExxonMobil i Raytheon jako główni sponsorzy. I bliski kręgów wpływu na liście jest też UUBC, też jako sponsor. […]
  Morgan Williams powiedział dla the International Business Times:
  „Tu potencjał rolniczy jest zdumiewający… produkcja może się podwoić. Świat potrzebuje żywność jaką Ukraina wyprodukuje w przyszłości. Ukraińskie rolnictwo może być prawdziwą kopalnią złota”.
  Oczywiście, jego priorytetem jest zapewnienie żeby chleb mających dobre koneksje firm był dobrze posmarowany masłem w byłym spichlerzu Rosji. I nie ma lepiej powiązanej grupy zainteresowanej Ukrainą niż amerykańskie korporacje rolnicze [American agribusiness].
  Biorąc pod uwagę oficjalne amerykańskie zaangażowanie w ukraińską politykę, łacznie z ciekawym faktem, że ambasador Pyatt zadeklarował amerykańską pomoc nowemu rządowi w zbadaniu i wykorzenieniu korupcji, pozornie ryzykowna inwestycja strategiczna Cargilla prawdopodobnie nie była w końcu aż tak ryzykowna [pledged US assistance].

 2. Przecław said

  dot.#1.
  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/2725302,polskie-korzenie-wiktora-janukowycza,id,t.html

  >12 stycznia 2014 roku 50.000 “pro-zachodnich” Ukraińców wkroczyło na kijowski Plac Niepodległości żeby zaprotestować przeciwko rządowi prezydenta Viktora Yanukovycha.<

  Pani Olu, czy musimy niewolniczo a bezmyślnie powielać niewydarzoną pisownię angielską ? Tymbardziej, że JANUKOWICZ to czysto polskie nazwisko. Na załączonym zdjęciu jest grób rodziny Janukowicza z roku 1970, na którym tak właśnie, normalnie i po polsku wyryte jest jego nazwisko rodowe.
  Dlaczego my Polacy nie mamy szacunku do własnego języka, kto będzie szanował nas i nasz język skoro sami tego nie czynimy ?
  Proszę więc bez "Yanukovychów", a także bez "Janukowyczów", ta ostatnia transkrypcja została "pioniersko" zastosowana przez Jerzego Giedroycia, masona, antypolaka, wybielacza morderców spod znaku tryzuba.

 3. RomanK said

  Zbrodnia finansowa przeciwko narodowi Ukrainy…w toku!

 4. adsenior said

  Tak to żydostwo, zabrało się do eksterminacji następnych Słowian. Zrobiło przewrót, przy pomocy pogrobowców morderców Polaków z Wołynia, a teraz rozpoczyna kolejna fazę wyniszczania Ukrainy.

 5. Luxeuro said

  „Biorąc pod uwagę to, że kurs dolara, od momentu przewrotu zbrojnego na Ukrainie, już wzrósł prawie 1,5 raza to i początkowy lawinowy wzrost cen jest także oczekiwany na poziomie od 1,5 do 2 razy. Już teraz ceny na szereg towarów i usług wzrosły ale na główne ”
  Czekam tylko kiedy Leszek von PGR jest zjawi by Ukrainie tłumaczyć,
  „To samo było w Polsce. Możecie widzieć dzisiaj jak świetnie nam poszła ta „transformacje” kiedy jesteście u nas szukając pracy. 🙂 ”

 6. Pokręć said

  A czego kto się spodziewał? Niebawem w Kijowie wybuchnie następny Majdan, tylko zwrócony w drugą stronę. Jedyne, co Putin będzie musiał zrobić, to ulec Błaganiom Ukraińców, żeby włączyć Ukrainę do Rosji jako republikę federacyjną. Ale zanim co, to zobaczą, co to jest Głodomór II. Wtedy głodowali wśród pół z pszenicą wysypującą się z kłosów, dziś będą głodować wśród półek w marketach pełnych wszystkiego. Spokojnie, jeszcze zatęsknią do Rosji. Putin będzie ich miał zmiękczonych i potulnych, jak trusie.
  Wystarczy, że na początek siła nabywcza ich średniej pensji (jak ktoś będzie miał pracę) zmaleje 2 – 3 – krotnie.

 7. maurycy said

  Coz w tym dziwnego p,rzeciez od zawsze to byli zbroidniarze i swmiecie ludzkie ! Te bandziory z piekla RODEM SA ZDOLNI DO KAZDEJ ZBRODNI OKRUCIENCSTWA I MASAKROWANIA LUDZI ! i TAK BEDZIE ZAWSZE ZE STRONY TYCH KANALI 1 NAJSMUTNIEJSZE ZE ONI MAJA MIEDZYNARODOIWYCH BANDYTOW KTORZTY TO OCHOCZO I Z ZAPALEM POPIERAJA !

 8. Rysio said

  re 6. Coś mi się wydaje, że jeżeli wybuchnie ten drugi Majdan, to nasze „polskie” miłościwie nam panujące władze będą przeciw a gajówka będzie kibicowała (przynajmniej w pierwszej fazie) prawemu sektorowi.

  🙂

 9. RomanK said

  Zmiekczonych , pokornych- jak trusie Polakow z pejnsjami wystarczajacymi na zakup wszystkiego- czego dusza zapragnie..z dokonalymi swiadczeniami…plus!
  Przeciwstawi sie Ukraincom….w wyscigu do Unii…za robota…

 10. Luxeuro said

  Ad. 1 – Proszę zerknąć jak obrobią naród z gazem łupkowym. Szacują (i możemy być pewni ze tak będzie) ze koszt wydobycia gazu będzie bardzo drogi z porównaniem z inny rejonów świata.


  To znaczy że zyski z którymi niby będą się dzielić z narodem będą mniejsze (mizerne). Te „koszty” to pieniądze wydane za usługi zagranicznych firm. Jestem prawie pewny że nawet 5% tego nie zostanie w Polsce lub na Ukrainie jeżeli będą to robić tam. Cały plus będzie dla podmiotów za zagranicom, tak jak to było ze stadionami Euro2012, gdzie elementy do budowy były robione we Włoszech a projektowanie to niemieckie firmy.

 11. RomanK said

  Na tym polega..wlasnie grabienie Narodow….
  Eureka!!!!!! dotarlo…. i kto tu leming????

 12. RomanK said

  Jedyny sprawiedliwy podzial to 50/50….w naturze! I tylko w naturze….
  Inwestor zabiera polowe gazu- czy innej kopaliny ..polowa podlega dystrybucji w narod ..jako dywidenda wg ustalonego limitu na glowe np 1000m3 !
  Swoja czesc inwestor moze sprzedac na wolnym rynku komu chce..odprowadzajc nalezne podatki do Skarbu Panstwa!

  NAROD UTRZYMA SIE Z WLASNEJ ZIEMI SAM !!!!!

  Kazdy podatek utrzymuje- tylko i wylacznie- PASOZYTOW!

 13. revers said

  pelne polki Kauflandow, Realow tylko nie tylko ze nie stac bedzie jak w Polsce emerytow, idacymi do kasy z pustymi koszykami, ale nie ma co wybierac z malo zdrowej, GMO produkcji – gdy co sie nie wezmie z polki to rozwonienie lub w dalszej perspektywie rak jelita grubego lub jelit, trzuski.

  A zachodni NFZ-Kasa Chorych refinansuje badania endoskopowe odbytu i jelit, dopiero po 55-ce jak to w zdrowiu jako takim dozyje, bo mlodsi ledwo z zyciem uchodzili z wycieta gruba kicha i po chemi i naswitelaniu bombami kobaltowymi, po ktorych to zabiegach pacjent wyglada nie gorzej jak ci z za drutow kolczastych z sieci obozow Oswiecim-Bikenau-Dachau czy Flamskich w Belgii..

 14. Luxeuro said

  Oto co czeka Ukrainę, bo widać że będzie gorzej niż u nas.
  „Matka z dwojga dzieci dostała zaproszenia na rozmowę w sprawie pracy. Kobieta nie miała gdzie zostawić dzieci bo – nie ma sąsiadów, bo jest bezdomna, nie ma współpracowników, bo jest bezrobotna, nie zapłacił za opiekę nad dziećmi, bo nie ma pieniędzy, nie ma bezpłatną opiekę nad dziećmi, ponieważ nasz rząd, który w tym samym czasie próbuje ograniczyć antykoncepcji by kobiety miały więcej dzieci dla których później one nie maja środków do opieki – zostawiła je w samochodzie, z otwartymi oknami w czasie ich drzemki.

  Kiedy wróciła z wywiadu 45 minut później, ktoś wezwał policję, która ją aresztowała, oskarżono ją za dwa przestępstw znęcania się nad dziećmi , umieścili ją w wiezieniu Szeryfa Joe Arpaio w Maricopa County Jail, i umieścili jej dzieci w państwowym domu opieki .”

  Błędne koło biedy.
  http://www.commondreams.org/further/2014/03/28-0

 15. RomanK said

  Batiuszka…z jakiej racji tych ssynow nazywac- kijowska banda!
  Jaka to kijowska banda…. to grzech klamac Batiuszka….

 16. Marek said

  Putin będzie ich miał zmiękczonych i potulnych, jak trusie.

  =========

  Parole, parole, parole….
  Goowno prawda.
  Raczej będzie to, co u nas i w innych demoludach.
  Nie dadzą nikomu zdechnąć z głodu, w każdym razie nie na masową skalę.
  Zapytam, ile Ukraina ma długu publicznego w usd?
  No właśnie…

  Najpierw trzeba napompować dług, jak u nas, a wydaje mi się, że do 300…400 mld usd długu Ukrainie bardzo daleko, więc będą wspierani, jak my, w ten sam sposób.
  Prywatyzacja, zadłużanie, prywatyzacja, zadłużanie, itd.
  Jako wentyl bezpieczeństwa, wyśle się kilka milionów młodych Ukraińców w świat za chlebem, i jeszcze będą szczęśliwi.

  Polska tak po prawdzie jeszcze nie zapłaciła za swój dług publiczny, a cóż dopiero Ukraina.
  Wniosek, nie będzie żadnego głodu na Ukrainie.

 17. Rysio said

  Dobry niewolnik, to nażarty niewolnik.

 18. Marek said

  Przejmowanie całej ekonomii kraju trwa latami, trzeba przejąć firmy, banki, ubezpieczenia, oświatę, zdrowie, ziemię, lasy, kopaliny….
  Trzeba zabezpieczyć pole tak, by Ukraińcy nigdy nie zdobyli wystarczająco dużo kapitału, jak w Polsce.
  Ktoś to musi pracować w tych przejętych firmach, bankach, ktoś musi być niewolnikiem, który będzie na to tyrał od rana do nocy, wierząc, że jest wolnym człowiekiem, tak to się robi, a te gnidy wiedzą, jak to robić. Da się ludziom rozrywkę, kolorowe obrazki, światełka i inne duperele, trzeba wychowywać młodego człowieka do nowego systemu, musi urosnąć pokolenie nowych lemingów, więcej, trzeba stworzyć przestrzeń, jak w Polsce, na tyle bezpieczną, by Ukraińcy byli zapatrzenie na Zachód, jak w obrazek, a na Rosję, jak na wszelkie zło. My już wiemy, że Ukraina, to kolejny przyczółek na Rosję, a oni? Tam nie może być chaosu, bo tam, być może powstaną bazy wojskowe.

 19. Ad. 2

  Ty się człeku pani Oli nie czepiaj. Ją tu powinniśmy, za to, co robi, na rękach nosić.

 20. Rafal Z said

  Brzeziński powiedział, że w przeszłości łatwiej było kontrolować 1 mln ludzi niż ich zabić. Z kolei obecnie wg niego łatwiej jest wymordować 1 mln ludzi niż ich kontrolować…

 21. Przecław said

  dot.19
  Wiem że Ola Gordon wykonuje dobrą robotę. Bynajmniej nie oznacza to abym miał milczeć, gdy widzę rażące usterki.
  Ja na przykład nie obrażam się, gdy ktoś zwróci mi uwagę w dobrej intencji, co więcej jestem mu za to wdzięczny, bo wiem że brak krytyki degeneruje.

 22. Krystyna said

  ad1 pani Olu, wielki dzieki za tak dokladna informacje , teraz wszystko jasne , nie tylko z punktu widzenia osaczania Rosji ale i konfitur.

 23. Gdyby Jankowycz dbał o lud a nie tylko interesy swoich oligarchów przewrotu by niebyło. A tak będzie jak w Rumunii o ile sami ukraincy nie zwrocą się w stronę Rosji. UE nie ma tak naprawdę do zaoferowania nic Ukraincom po za przejęciem ich przemysłu i ziemi w zamian za otfarcie swoich rynków pracy.

 24. Ad. 23

  Prawdopodobnie było tak, że oligarchowie mieli w rękach cały kraj. Tak że Janukowycz mógł im nagwizdać. On nie miał wpływu na ukraińską gospodarkę, tak jak nie miał wpływu na ukraińską armię, a raczej na jej demontaż. Do tego jeszcze piąta kolumna, zasilana każdą sumą z Zachodu. Jedyne, co można było zrobić, to kontrolowane quasi-bankructwo. Co też się stało.Zobaczymy, co dalej. Piłka w grze.

 25. Re: 23
  Mozna by odwrocic pytanie:
  Gdyby lud dbal o wlasna Ojczyzne, to z pewnoscia niedopuscilby do utworzenia takiego „kneSejmu” jaki zostal nam „zrzucony” z bolszewickiego ZSRR-u…

  Skoro wiec lud ma w d…pie wlasna Ojczyzne, to sila rzeczy niech nie wymaga, aby „rzond” nie mial w d…pie ludu…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pominalem glowny udzial Boga i pod Jego Kierownictwem z Jego Prawami…

 26. Plausi said

  Od Stalina do MFW

  Zaznaczamy, że MWF jest jedynie organem wykonawczym, podobnie zresztą jak Lenin/Stalin i ich bandy, głównie rekrutujące się spośród czcicieli rytuału Purim. Także powinno być wiadomym, czyje zlecenia MFW wykonuje.

  „Hołodomor-bis?
  Admin ”

  Hołodomor został zrealizowany przez bandy Stalina na terenie głównie Ukrainy. Nie trzeba przypominać, że był to zorganizowany wg. biblijny wzorców holokaust na Gojach. Dla czcicieli Purimu jest holokaust na Gojach najlepszą formą wyznania wiary jak widać, jest to bowiem społeczność zbrodniarzy i to masoiwych.

  Przed paru miesiącami w/w MFW zażądał od Janukowycza przeprowadzenia cięć w budżecie i systemie socjalnym, czemu on odmówił. Reakcja zleceniodawców MFW była jak w przypadku Milosewicza/Jugosławii, wysłano mu komando, które doprowadziło do jego likwidacji. W efekcie został zastąpiony przez bandę dowodzoną przez Victorię Nuland , do trójki hersztów z Kliczką dołączyła skazana przez sąd złodziejka Timoszenko.

  Ta banda od razu zapewniła MFW, jakoś już przed ok. 10 dniami, że „wykona każde żądanie MFW”, włącznie z hołodomorem.

  Sytuacja prawna jest taka, że Janukowycz jest legalnie i zgodnie z konstytucją wybranym prezydentem, ze stanowiska do dziś nie został odwołany zgodnie z obowiązującym prawem. Banda V. Nuland to puczyści, a więc z punktu widzenia prawa ukraińskiego, przestępcy, Timoszenko jest przestępcą jako złodziejka. Kraje demokracji zachodniej uznają tę bandę przestępców i uzurpatorów za legalny rząd. i zdaje się, że o tym przekonana jest znaczna część opinii publicznej, co świadczy o niebywałym matolstwie tej części społeczeństwa. Każdy może sobie postawić pytanie, czy z tak liczną rzeszą matołków można w ogóle marzyć a cóż dopiero zrealizować państwo demokratyczne. My mamy niejakie wątpliwości.

 27. Luxeuro said

  To co się stało w Bośni może się stać na Ukrainie kiedy będzie chaos

Sorry, the comment form is closed at this time.