Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Władimir Putin jest największym przywódcą naszych czasów?

Posted by Marucha w dniu 2014-03-30 (Niedziela)

Wielu mieszkańców Zachodu ma negatywną opinię na temat prezydent Rosji, Władimira Putina, ponieważ tamtejsze media w stronniczy sposób kreują jego wizerunek.

Gdyby wierzyć we wszystko, co podaje się na jego temat w Ameryce, to Putin jest bezwzględnym dyktatorem, który osiągnął swą władzę z powodu urodzenia się we właściwej rodzinie – podczas gdy w rzeczywistości urodził się w rodzinie robotniczej, a jego poparcie wśród obywateli jest wyższe, niż wszystkich jego zachodnich odpowiedników.

Przez osiem lat rządów Putina gospodarka rosyjska odnotowywała każdego roku wzrost, który zakumulował się do ponad 70%. W okresie tym inwestycje wzrosły o 125%, przemysł o 76%, a zakres biedy spadł o 50%. Przeciętne wynagrodzenie wzrosło z 80 dolarów do 640 dolarów miesięcznie, a klasa średnia zwiększyła swą liczebność z 8 milionów do 55 milionów.

[Czy jakiś rusofobiczny gównojad będzie miał odwagę porównać to z „rozwojem” Polski w tym samym okresie? – admin]

Analitycy jako źródła tych imponujących osiągnięć gospodarczych wskazują na silny „macromanagement”, napływ kapitału, reformę polityki fiskalnej oraz światowy wzrost cen energii (Rosja jest wielkim eksporterem ropy naftowej i gazu).  [Analitycy nic nie wspomnieli o „wolnym rynku”… – admin]

Putin w mądry sposób powrócił do energii jądrowej i umieścił Rosję w pozycji mocarstwa energetycznego, od którego Europa została uzależniona. Zainwestował także w Rosji m.in. w infrastrukturę wodociągów.

Wśród innych dokonań Putina należy wymienić wprowadzenie 13-procentowego podatku liniowego oraz obniżenie podatków dla osób prawnych z 35$ na 24%. W efekcie Putin utrzymał niezwykle wysokie poparcie wśród Rosjan, wygrywając wybory na swą drugą kadencję 71 procentami głosów.

Osiągnięcia Putina stają się jeszcze bardziej imponujące, gdy zdamy sobie sprawę, iż miał do czynienia z jednym z najgroźniejszych gangów na świecie.

Tzw. „rosyjska mafia” [czytaj: żydowska – admin], kierowana przez znanych gangsterów-miliarderów, wykorzystujących podwójne obywatelstwo w krajach nie uznających ekstradycji (jak np. Izrael) do unikania wymierzenia im sprawiedliwości, jest odpowiedzialna za niewolnictwo seksualne, handel bronią, handel narkotykami – oraz za szalejącą korupcję, z którą Rosja boryka się od chwili upadku Związku Radzieckiego.

Putin wielokrotnie ryzykował życiem, aby stawić opór gangsterom, lecz ostatecznie doprowadził wielu z nich przed sąd. Mimo tego, w Rosji w więzieniach siedzi mniej ludzi, niż w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańskie media rutynowo kwestionują integralność wyborów w Rosji. Nikt jednak nie może przedstawić dowodów na jakiekolwiek oszustwa wyborcze ze strony Putina – natomiast istnieją mocne dowody na to, iż amerykańska Partia Republikańska dokonała wiele takich oszustw przeciwko kandydatowi o nazwisku Ron Paul.

Gdy Obama otrzymywał „Pokojową Nagrodę Nobla”, a jednocześnie trzymał w łapach sznurki prowadzące do wojny w Iraku i Afganistanie – wojny, których nikt nie wypowiadał – Putin wykorzystywał wszystkie swoje wpływy, aby przeciwstawiać się i zapobiegać nielegalnym wojnom, czyli bandyckim napaściom na inne kraje.

W roku 2o03 mocarstwa zachodnie użyły swoich wpływów do bezzasadnej napaści na Irak pod pozorem posiadania przez to państwo broni masowego rażenia. Wojna doprowadziła do wzrostu cen ropy naftowej oraz zamordowania około miliona (1 000 000) niewinnych cywilów. Rozsądniejsi ludzie w Waszyngtonie, podobnie jak Rosja Putina, stanowczo sprzeciwiali się napaści na Irak oraz wyrażali wątpliwości co do prawdziwości materiałów zdobytych przez amerykański wywiad [dziś wiemy, że zostały one po prostu zmyślone; niektórzy wiedzieli to od samego początku – admin]
Putin, zgłaszając weto w ONZ, usiłował zapobiec katastrofalnej wojnie w Iraku, lecz potężne żydowskie lobby, AIPAC, przekonało rząd USA do zaatakowania Iraku wbrew braku zgody ze strony ONZ

Putin, podobnie jak w przypadku Iraku, stanowczo sprzeciwiał się interwencji w Libii, która również okazała się katastrofą humanitarną. Libia, z praworządnego, według międzynarodowych standardów kraju, stała się państwem w rozsypce, kontrolowanym przez elementy radykalne. Jej infrastruktura jest w dużej mierze zniszczona, a przypadki naruszania praw człowieka są znacznie gorsze i częstsze, niż kiedykolwiek za czasów Kadafiego.

Obecnie żydowskie lobby w Ameryce naciska na rozpoczęcie kolejnych, nielegalnych bo bez wypowiedzenia, wojen w Syrii i Iranie. Obie wojny doprowadziły by do dalszego, wielkiego wzrostu cen ropy naftowej i do upadku i tak już kruchej gospodarki światowej.

[Jak gospodarka światowa może nie być krucha, jeśli kilka rodzin żydowskich banksterów kontroluje 80-90% tej gospodarki???  I drukuje wedle własnego uznania papierki uznawane za pieniądze? – admin]

Dla Putina wzrost cen ropy naftowej – głównego rosyjskiego towaru eksportowego – byłby czymś pozytywnym, Ale Putin bardziej troszczy się o humanitarne konsekwencje takich wojen, niż o korzyści finansowe dla swego państwa. Dlatego też wykorzystał prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa, aby zablokować atak na Syrię. W zbydlęciałych amerykańskich mediach natychmiast potępiono Putina jako „obstrukcjonistę”, który chce rozpocząć kolejną zimną wojnę. Putin jednak nie zwrócił uwagi na szczekliwych kundelków, lecz po prostu pouczył Amerykanów, żeby trochę pohamowali swe „swędzenie” i skłonności do rozpoczynania coraz to nowych wojen.

Bystrość Putina w sprawach gospodarczych, jego kierowana przez poczucie sprawiedliwości polityka zagraniczna i humanitarny styl przewodzenia – to coś, czego cały świat winien pogratulować Rosji.

Gdyby tak amerykańscy prezydenci [czytaj: kukły prezydenckie – admin] potrafili uszanować wolność i suwerenność innych narodów „,  jak to cayni Władimir Putin, nasza planeta byłaby dużo spokojniejsza.

Alcibiades Bilzerian
http://thebilzerianreport.com
T
łum. gajowy Marucha

Komentarzy 111 do “Czy Władimir Putin jest największym przywódcą naszych czasów?”

 1. Tekla said

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3381957,swiatowa-liga-przyjaciol-kremla-oto-politycy-ktorzy-wspieraja-agresywna-polityke-putina,id,t.html

 2. Marucha said

  Re 1:
  Uny już są patetycznie śmieszni w swej bezsilności. Nie wystarcza im, że większość zblatowanych „mężów stanu” potępia Putina. Uny by chcieli jednomyślności – jak w Partii Komunistycznej.

 3. zozo said

  Czytam wlasnie ksiazke p.Wojciecha Grzelaka pt.Rosja bez zludzen.
  Wlasnie.jakimi zludzeniami zyje strona gajowego.

  Ja czytałem inną książkę. A i znam ludzi w Rosji mieszkających.
  Admin

 4. maurycy said

  Wielu mieszkancow Zachodu ? Pozim wyksztacenia przecietnego tam czlowieka jestr oplakany . W USA szkoly publiczne opuszczaja prawie polidioci . Oni wszyscy oglupieni nieustanna zydowska propaganda za pomoca szeczekaczek dzien i noc paoracych im mozgi sa gotowi uwierzyc i zaakceptowac kazdy idiotyzm ! Ich opinie sa funta klakow warte ! Stanowia tylko przyczynek, jak zydowska poropaganda masakruje ludzkie glowy i doprowada je do zidiocenia !

 5. Nemo said

  @3 Zozo

  Książkę, to sobie można napisać o czym się tylko chce panie Zozo.

 6. Nozdrza said

  Ad.3
  Ta książka jest na indeksie.
  Tutaj obowiązują wyłącznie lektury zatwierdzone na kursach oficerów ideologicznych.

 7. zozo said

  To poprosze tytul tej ksiazki i autora panie Marucha.

  Tytuł? Proszę bardzo: „Jak unikać dyskusji z idiotami”.
  Admin

 8. Verdadero said

  Tutaj coś o waszym idolu.

  https://www.youtube.com/watch?v=V8uP1IoxQp8 ” Putin był kreaturą oligarchów żydowskich „.

  Wystarczy być w miarę spostrzegawczym obserwatorem, żeby stwierdzić, że ten cały bałaganik z Ukrainą to ustawka. Jeśli Putin „wierzgnął” tak jak twierdzi Michalkiewicz to przyjdzie mu za to zapłacić.

 9. Fran SA said

  Zastanawia fakt, ze Zachod nie docenia ciagle Putina i uwaza go za glupa.
  Mysle, ze Putinowi jest to bardzo na reke.
  Podczas gdy umysly Zachodu koncentruja sie na wojenkach i szukaniu dyktatorow i planuja zmiany rezimow – Putin poszerza rosyjskie bogactwo:

  Rosja zyskuje ogromny obszar dwa razy wiekszy od Krymu z ogromnym bogactwem energii..
  http://siberiantimes.com/business/casestudy/news/russia-gains-vast-new-area-twice-the-size-of-crimea-with-the-energy-riches-of-an-ali-babas-cave/

  I gdy wszyscy ujadaja na Putina i przekupuja Rade Bezpieczenstwa – Putin uzyskuje od ONZ prawo wylacznej eksploatacji naturalnych rezerw.

  http://investmentwatchblog.com/russia-gets-un-approval-on-natural-reserves-in-the-ocean-on-the-heals-of-a-global-currency-reset/

  Zaden z krytykow osoby Putina nie zdazyl zauwazyc, ze prezydent Rosji ma znakomity zespol. Jego doradca to prawdziwy geniusz. I zarowno Lavrov jak i Czurkin sa wzorem dyplomacji.
  Wzorce zachowan na Zachodzie dawno zeszly na psy do tego stopnia, ze juz nikt nie umie normalnie rozmawiac i chocby udawac, ze reprezentuja narod, ktory ich podobno wybral demokratycznie.
  Przeciez to, co opowiada Obama przez promptera jest nie tylko zenujace; jest jawnym grozeniem wojny krajom, ktore nie chca brac pozyczki z IMF.

  Pan McCain OSOBISCIE obiecal Putinowi, ze mu ‚urzadzi arabska wiosne’!
  A prezydent zbankrutowanego panstwa opowiada o prezydencie najwiekszego kraju na wiecie, ze przedstawia slaba regionalna sile.
  A szefowa rzadu niemieckiego powiedziala wprost, ze Putin stracil kontakt z rzeczywistoscia.
  Poczym szybko musiala odwolac zapowiedziane sankcje.

  A przez caly czas, pozwole sobie zauwazyc, Putin wyraza sie o innych przywodcach jako ‚partnerach’. I wlasciwie slusznie, bo szanujac glowy panstwa szanuje sie ich narody.

  Ja nawet nie wiem, w jakich ramkach ujac zachowanie sie zachodnich ‚politykow’: Pani Clinton obiecuje zrownac Iran z ziemia, a kandydatka na prezydenta Ukrainy, ktora identyfikuje sie z Zachodem- obiecuje wymordowac wszystkich Rosjan lacznie z Putinem..
  Pani Timoszenko opowiada, ze poruszy wszystkich swoich zachodnich przyjaciol, zeby zdobyc bron nuklearna i wybic 8 milionow ukrainskich wyborcow.

  I te wszystkie chciwe na wladze nieuki, ktore zachowuja sie jak gowniarze, uwazaja Rosje za … kraj azjatycki.
  A tymczasem te kraje azjatyckie maja zdecydowanie lepsze maniery niz kowbojskie chamstwo.

 10. Kronikarz said

  : – )

 11. Nozdrza said

  (.. wywalone…)
  Jesteś, chujku złamany, zabanowany.
  Won z powrotem do szamba, gdzie jest twoje środowisko naturalne.
  Admin

 12. Plausi said

  Pierestrojka imperium

  Zacznijmy od sprawy zasadniczej, imperium znajduje się w przebudowie, USA było już parokrotnie w sytuacji przed zgłoszeniem bankructwa, „Dlatego też wykorzystał prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa, aby zablokować atak na Syrię.”. Ekipa rządząca w Rosji, która niczym w przestępczości nie różni się od tej w USA czy w III Rzeczy…, w końcu w Rosji jest też demokracja. Nawiasem mówiąc Chiny też zauważyły osłabienie USA, i dokładnie tak samo zablokowały ten kolejny podbój, całkiem inaczej niż to było jeszcze w przypadku Libii.

  „Bystrość Putina w sprawach gospodarczych, jego kierowana przez poczucie sprawiedliwości polityka zagraniczna i humanitarny styl przewodzenia – to coś, czego cały świat winien pogratulować Rosji.” to zdanie ocieka wręcz od propagandowego bałwochwalstwa, co za bzdura. Rosja i Chiny mają dlatego prężne kierownictwo, gdyż znajdują sie w fazie prężnego rozwoju i wzmacniania ich pozycji w imperium, to czasy wybierają przywódców a nie przywódcy czasy. USA znajdują się w trakcie rozpadu, dlatego otrzymały takie kreatury jak GWBush czy Obama, przypomnijmy sobie okres degeneracji państwa polskiego, w tej fazie otrzymali Polacy w 1990 roku błazna na prezydenta, tak samo jak Jelcyn w Rosji w Rosji. Skoro „ostatni gasi światło!”, czyż nie było to elegancko, gdyby został nim Murzyn Obama ?

  Putin i jego otoczenie znakomicie rozumieją i funkcję i prawa w imperium i potrafią wykorzystać przysługujące im przestrzeń manewrową, przyznaną im przez , ale są jej posługaczami tak samo jak inni wodzowie narodów, także tacy jak Hitler czy Stalin, co może będzie dla niektórych wątpliwym, ale takie są prawa.

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  „kilka rodzin żydowskich banksterów … drukuje wedle własnego uznania papierki uznawane za pieniądze? – admin] „

  Wg. naszych danych ok. 70% handlu zagranicznego jest rozliczane w dolarach, tendencja spadkowa, link powyżej wyjaśnia ten aspekt. Technicznie, to te pieniądze nie są drukowane, banksterzy deklarują tylko, że te pieniądze „mają mieć”. To określenie „mają mieć” zaczerpnięto z dawniejszego już kawału żydowskiego.

 13. maurycy said

  od .11 Plugawe i chamowate wyzwiska zamieniaja ten portal w rynsztok za pana pomoce ! Bluzganie , plucie na ludzi nie jest argeumentem ! Od tego jest spluwaczka i ubikacja ! Zgos sie pan do M Ichnika on takich potrzebuje i jeszcze zaplaci ! Mozna sie nie zgadzac ale trzeba to uzasadnic spokojnie rzeczowo i kulturalnie !

 14. Premizlaus said

  Wrzeszczy judejska tłuszcza.

 15. robertgrunholz said

  Coś chyba Gajowego nie ma, bo się zaroiło przed południem od gównozjadów.

  Nozdrza, In’Kaso, Zozo, ile bierzecie od wpisu?

 16. Fran SA said

  Ad.3
  Zozo
  Ja bardzo lubie hagiografie .. politykow. I w ogole uwielbiam czytelnictwo.
  Wlasnie skonczylem czytac Pamietnik Anny Frank.
  I szukam ksiazki o Georgu Bushu, synu szefa CIA, bo bardzo mnie interesuja polityczne dynastie. Teraz wlasnie do wyborow prezydenckich podobno przygotowuje sie Bush Nr.3 Jeb.

  Podobno ma sie ukazac ksiazka o pani Clinton i jej zatargach z sasiadami..z powodu ktorych Clintonowie musieli sprzedac dom i uciekac z Arkanzasu.Ale wsparly pania Clinton starozakonni przyjaciele i zostal merem Nowego Jorku co ja uratowalo przed wieloletnim wiezieniem. Ludzi sa tacy niesprawiedliwi i wypisuja rozne rzeczy niekorzystne o politykach, ze az wstyd., doprawdy. Biedna pani Clinton przyjechala do Krakowa i nie spotkala sie z ANI JEDNYM Polakiem, bo byla bardzo zjets obiecywaniem, ze na muzeum w AUschwitz USA wylozy 150mln. dolarow.
  Nie wiem w jakiej ksiazce moge znalezc o tym, co sie stalo w Benghazi i bo to pewnie powinna byc wspolna biografia pani Clinton i Noblisty.
  Szukam ksiazk o Obamie, bo bardzo mnie interesuje gdzie sie ten wielki Noblista urodzil i ile ma paszportow. A takze , jakiego jest wyznania i ile ma dzieci, bo wiadomo, ze Michelle ma dwoje. Pan Obama syn murzynka i agentki CIA zrobil podobno zawrotna kariere jako profesor prawa konstytucyjnego i dlatego latwo mu przychodzi wprowadzanie nowych praw poza konstytucyjnych. A takze z niecierpliwoscia szukam informacji o zwiazkach Bialego Domu z wakacjami w Kolumbii.
  Jesli ma pan jakies propozycje tytulow, to chetnie skorzystam; u nas mamy bardzo duzo biblioteke, co ma nawet antene satelitarna.
  A jesli by ktos z pana znajomych szukal materialow do ksiazki o panu McCainie, to chetnie sluze, bo udalo mi sie zebrac w naszej bibliotece pare ciekawostek

  Zdjecie na okladke:
  http://www.huffingtonpost.com/2008/10/16/the-many-faces-of-john-mc_n_135255.html
  Pan McCain jest szefem Komiscji d/s miedzynarodowych. Oto, co ma do powiedzenia Amerykanom:

  http://whatreallyhappened.com/node/303295

  Tajemnice wojny wietnamskiej:
  Amerykanom udalo sie wymordowac 2 miliony cywilow wietnamskich a pan McCain, zostal zlapany do niewoli, w ktorej przesiedzial 5 lat ; podobno pil whisky i dobrze mu sie wiodlo – do tej pory nie bardzo wie, po ktorej stronie walczyl, bo nie tylko dzieki niemu zostal kompletnie zniszczony amerykanski samolot (MC Cain sam sie poddal do niewoli) ale i zginelo dzieki niemu ogromnie duzo … Amerykanow:

  http://www.theamericanconservative.com/articles/mccain-and-the-pow-cover-up/

  Pan McCain proponuje uzbrojony prze USA rzad w Kijowie
  http://www.infowars.com/mccain-durbin-demand-u-s-arm-junta-government-in-ukraine/

  Senator McCain slynie ze swego patriotyzmu:

  http://www.jpost.com/Diplomacy-and-Politics/WATCH-LIVE-McCain-addressing-AIPAC-conference-in-Washington-344117

  Senator MCCain ma udzialy w przemysle zbrojeniowym:
  http://www.news.az/articles/georgia/28240

  Szakaszwili – zbrodniarz wojenny:

  A oto powody awantury gruzinskiej:
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/127135#.Ts5TUXMyhwY

  Mysle, ze z tego mozna ladna ksiazke napisac.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Gajowy wrócił, wziął kubeł i spłukał nieczystości z podłogi.
  Ile oni biorą za takie wpisy?
  Ja bym grosza im nie dał.
  Zamiast inteligentnie, powoli, stopniowo oswajać nas ze swoim „przesłaniem”, oni walą od razu z grubej rury, antagonizując wszystkich.
  Nie potrafią, dupki, funkcjonować w środowisku, gdzie nie są mniejszością, i gdzie moderator nie jest im życzliwy.

 18. MatkaPolka said

  CO WY WIECIE O UKRAINIE ?
  http://ligaswiata.hvs.pl/co-wy-wiecie-o-ukrainie

  Na Rosyjskiej stronie utro.ru dnia 26.12.2008 r. opublikowany został pewien artykuł, artykuł ten został napisany bezpośrednio po zakończeniu kampanii wyborczej Baraca Obamy .

  UWAGA: Ten artykuł został opublikowany w grudniu 2008 roku.
  Obama przewiduje wybuch trzeciej wojny światowej, której początkiem będzie konflikt Krymski.

  Zgodnie z wypowiedzią nowego prezydenta USA Baracka Obamy to właśnie na Krymie będzie realizowany scenariusz konfliktu amerykańskiego.

  „To jest amerykański scenariusz i pod przywództwem Obamy jest on bardziej prawdopodobne niż w przypadku wyboru McCaina,” powiedział analityk polityczny publikacji Andriej Okara.
  „Nowy Region”. Andriej wyjaśnił: „Stało się to jasne, kiedy ogłoszono, że ludzie z Wall Street będą częścią zespołu Obamy. Ci ludzie są zaangażowane w transakcje znane jako „kontrolowany chaos”.

  Według Okara „kontrolowany chaos” w Gruzji, Iraku to wstęp do wojny na Ukrainie. Ukraina jest następna na liście destabilizacji, a dokładniej Krym. ”

  To będzie punkt zapalny, który, niestety, może przerodzić się w wojnę światową”, pisze analityk.

  Andrei Blinov zgadzają się, że sama Rosja nie jest zainteresowana uczestnictwem w takim konflikcie. Ale postanowienia związane z Krymem wyszły ze strony Stanów Zjednoczonych, które potwierdziły swoje plany poprzez podpisanie partnerstwa strategicznego z Ukrainą.

  Ten dokument gwarantuje suwerenność Ukrainy, zapewnia integrację z NATO, zwiększenie obecności USA na Krymie, oraz inne form współpracy.

  Zauważmy,że konflikt był przygotowywany od 1994 tak, aby w konflikcie wzięli udział wszyscy, którzy mieli wziąć w nim udział: Rosja, Chiny, USA i EU:

  Ambasador USA w Kijowie, William Taylor, zapewnił, że partnerstwo zobowiązuje obie strony do pomocy wojskowej. Jednakże, jeśli granice będą naruszane, „będziemy się spotkać, aby omawiać dalsze kroki.” (sprytny plan realizacji wybranego scenariusza wraz z rozwojem sytuacji)

  O co chodzi z tą Ukrainą, czyli sposób na wojnę Rosyjsko – Chińską z 1994 roku
  http://ligaswiata.hvs.pl/chodzi-ukraina-sposob-wojne-rosyjsko-chinska-1994

 19. robertgrunholz said

  Ad.17

  Swego czasu dosyć głośna była sprawa tego, jak pospolici studenci z Warszawy „pracowali” w biurach PO dokonując propartyjnych wpisów w internecie. Kompletna prowizorka, jedynie z zaznaczonymi miejscami gdzie trzeba bytować. Pomimo małej wartości tych wpisów, płacono im za nie mimo wszystko. A ja wolę myśleć, że więcej jest opłacanej hasbary, niż zwyczajnych pospolitych idiotów. Chociaż wyniki wyborów dobitnie wskazują na to, że Polacy orłami intelektu raczej nie są.

  Ale może o to chodzi, by wcale takich uparciuchów jak nas do niczego nie przekonywać, a po prostu obrzucać łajnem miejsca jak Gajówka? Może właśnie o to chodzi, by pokazywać nam ich? To jak spluwanie na leżącego przeciwnika. Inaczej, to jest oznaka ich wydumanej wyższości i pokaz tego, że z niczym się już nie muszą wcale kryć, ani zaprzeczać oczywistościom.

 20. Rysio said

  re. 4 U nas w USA ludzie są niepodatni na przymusową najkę rządową.

  Bronią się przed nią jak tylko mogą.

  🙂

  PS. Maurycy – a czy zauważyłeś, że w jakby w twoim wpisie podstawić słowo Polak, Polska, PIS, PO to też by pasowało jak ulał?

 21. Marucha said

  Daniel Olbrychski dał głos.
  Odmówił występu w Moskwie, gdzie jest podobno bardzo lubiany.
  Stwierdził, że występować teraz w Moskwie to tak, jak występować w Berlinie w 1939 roku.

 22. Rysio said

  nie najkę – tylko naukę.

 23. Rysio said

  Tzw. “rosyjska mafia” [czytaj: żydowska – admin]

  A Gajowy to taki mało spostrzegawczy, jak poprawiać to poprawiać dokładnie.

  np.

  Amerykańskie media [ czytaj: żydowskie – Rysio] rutynowo kwestionują integralność wyborów w Rosji.

  amerykańska [czytaj: żydowska – Rysio] Partia Republikańska……..

  itd…

 24. revers said

  cos odbija aktorzynom na stare lata, dobrze ze odworca Dantona Gerard Depardieu nie wpadl w podobna paranoje i nawet sprzedaje dobrze w Rosji swoje wina. Czyzby jakis jourgut szykowali dla Daniela O. bo raczej rola Pilsudzkiego w filmie wajdy nie zabardzo mu wyszla, bez lepszej znajomosci gen. Jordana-Rozwadowskiego.

 25. Moderator Srul Cenzurstein said

  re 8.

  boję się, że idealizowanie Putina i Rosji jako „przeciwników” międzynarodowego żydostwa, może być kolejną iluzją.

  boję się, że Putin jest w tej samej kieszeni co Obama, i odgrywają role podobnie jak Tusk i Kaczyński, aby gdy wkurwienie ludzi po następnej hiperinflacji osiągnie maksimum, utopić sprzeciw w morzu krwi wzajemnie judzonych wojen – niech się nadmiar gojów sam pozabija.

  Bo czyż możliwe, aby te skądinąd bardzo inteligentne istoty humanoidalnopodobne, nie widziały, że USA wkrótce zbankrutuje, emerytury pokolenia baby-boomers zje inflacja, a wszystko co się da zbankrutuje i zostanie wykupione „za centa” przez kolejnego „wybitnie uzdonionego” żyda ? I że będzie wielki gniew milionów ? I że taki gniew jest jak para, która może wykonać „pożyteczną” pracę, jeżeli tylko ma się pod kontrolą WSZYSTKIE gwizdki ?

  Poniższy tekst budzi moją grozę – oto w USA „bolszewicy” planują wiele milionów trupów, jak wiek temu w carskiej Rosji

  http://www.ekspedyt.org/jacek/2014/03/11/23074_rosja-usa-szachy-poker-i-kulki.html

  a z kolei ten budzi moje zdziwienie w świetle tego, co do tej pory czytałem na Gajówce:

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/18/prezydent-putin-i-zydowski-ekstremizm/

  ile jeszcze poziomów iluzji przed nami ?

 26. MatkaPolka said

  Private military company will be in charge of suppressing protest movements in Eastern Ukraine, said a source in the country’s Security Service. According to him, the name of the company is Greystone Limited.

  Nielegalne nowe władze będą używać obcych najemników do stłumienia pro-rosyjsjich protestów na Wschodniej Ukrainie

  Rząd USA używa najemników, rodzaj „Legii Cudzoziemskiej”, do wzniecania konfliktów i tłumienia opozycji – tak było w Libii, Syrii…, a teraz na Ukrainie

  Read more: http://voiceofrussia.com/news/2014_03_25/Ukrainian-leadership-to-hire-US-mercenaries-to-suppress-eastern-regions-source-3828/

 27. Czy Władimir Putin jest największym przywódcą naszych czasów?

  Moja odpowiedź: TAK, ABSOLUTNIE I BEZDYSKUSYJNIE. A po nim długo długo nikt.

  Takiego męża stanu za mojego życia nie było. To jest fenomen raz na millenium.
  Cały czas się już tylko martwię, co będzie z naszą planetą, gdy jego kadencje się pokończą…
  Niech Go Bóg prowadzi i otacza swoją personalną troską.

 28. Rysio said

  re 25. „……..boję się, że idealizowanie Putina i Rosji jako “przeciwników” międzynarodowego żydostwa, może być kolejną iluzją…….”

  Też czasami odnoszę takie wrażenie.

  Np. Kiedy w USA podniósł się rok temu (po masakrze dzieci w Newtown) wrzask pod samo niebo i parchy oraz ich użyteczni durni goje zaczęły wrzeszczeć pod same niebo, że broń powinna być ograniczona to kanał RT ( Rosyjska TV) stanęła całkowicie po ich stronie.

  Pamiętam, że cały czas leciało, a na co, a po co ci ta broń?

  W całym RT nie było ani jednego programu, ani jednego głosu popierającego posiadanie broni a posiadaczy broni cały czas demonizowano, ośmieszano itd…

  PS. Na szczęście Amerykańskie buraki odebrały to zupełnie odwrotnie – nie tak jak media i politycy chcieli.

  W te pędy pobiegli do sklepów i w 2013 roku kupili 21.6 miliona sztuk broni.

  🙂

  Rok wcześniej tj w 2012 kupili jej 19 milionów sztuk.

  🙂 🙂

  A od 2000 roku zakupili jej 200 milionów.

  🙂 🙂 🙂

 29. RomanK said

  Panie Rysiu ,to tylko dlatego… ze, jak pan dowiaduje sie na Gajowce od pana Maurycacego:-)))- Amerykanie sa ogupieni przez swoje szkoly:-))))) i reagujom, jak kto gupi:-)))

 30. minus said

  Prof. Witold Kieżun – obecnie 91-letni profesor nauk ekonomicznych, wcześniej ekspert ONZ, pracownik Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego i więzień sowieckich łagrów. O gospodarce IIIRP mówi: „Struktura gospodarki polskiej jest strukturą gospodarki kraju skolonizowanego” Taka opinia w gajówce jest akceptowalna, prawda? Natomiast w temacie Ukrainy pan prof. powiada: ” Ukraina zasobna w bogactwa naturalne jest(…) potrzebna jako przeciwwaga dla zasobów rosyjskich – uważa profesor. – Powinniśmy zrobić wszystko, aby Ukraina weszła do Unii Europejskiej. To ważne, żeby stworzyć strefę buforową pomiędzy Unią (w szczególności Polską) a Rosją – powiedział tygodnikowi „Polska Niepodległa”.Profesor Witold Kieżun opisuje też sytuację gospodarczą USA i jej perspektywy rozwoju w sytuacji, jeżeli Rosji nie uda się zająć nic więcej niż Krymu – (…)coraz bardziej rośnie potęga Stanów Zjednoczonych(…), rosną ich wpływy z wydobycia gazu z łupków.(…) Koszty produkcji są tak niskie, że Amerykanom opłaca się przenieść produkcję z Chin do siebie, zmniejszając bezrobocie i napędzając gospodarkę.(…)Właśnie z tego powodu Putin musi się śpieszyć. – powiedział ekonomista.” http://parezja.pl/rosja-od-lizbony-pacyfiku/ Pan profesor odjechał?, ktoś może mi wytłumaczyć?, proszę.
  Niezależnie, przytoczone dane statystyczne powalają: ” Przez osiem lat rządów Putina gospodarka rosyjska odnotowywała każdego roku wzrost, który zakumulował się do ponad 70%. W okresie tym inwestycje wzrosły o 125%, przemysł o 76%, a zakres biedy spadł o 50%. Przeciętne wynagrodzenie wzrosło z 80 dolarów do 640 dolarów miesięcznie, a klasa średnia zwiększyła swą liczebność z 8 milionów do 55 milionów” Z 80 $ do 640$? to można jakoś potwierdzić, to jakby w Polsce przez 8lat wynagrodzenie z 1000zł zwiększyło się do 8000zł! To są poważne dane, czy propaganda sukcesu? A jeśli niepoważne, to po co ten cały artykuł?

 31. Ad. 9

  „kandydatka na prezydenta Ukrainy, ktora identyfikuje sie z Zachodem- obiecuje wymordowac wszystkich Rosjan lacznie z Putinem..”

  – Jednego zakapiora i jełopa z Majdanu już zlikwidowali. Jak Tymoszenko będzie psuła interesy międzynarodówki finansowej, to tez długo nie pożyje.

 32. Ad. 15

  „Nozdrza, In’Kaso, Zozo, ile bierzecie od wpisu?”

  – A jeśli to pożyteczni idioci? Do tego jeszcze ideowi? Przecież wykluczyć tego nie można. 🙂

 33. robertgrunholz said

  Ad.30

  Jakoś bardziej optymistyczna jest ta moja wersja. Wie Pan, Panie Krzysztofie… Bieda pod tą okupacją, zarobić chcą… A myśl, że jest tylu idiotów sprawia, iż traci się wiarę we wszystko 😉

 34. Onar said

  Panie Zozo, czytal pan “Basnie z tysiaca i jednej nocy”?
  Polecam. Jesli chce pan poznac rzeczywistosc bez zludzen.

 35. Griszka said

  @15
  Takim jak Zozo wystarczy jeden uśmiech umiłowanego Prezesa 🙂

 36. Griszka said

 37. Marucha said

  Re 25:
  Ach, Stop Syjonizmowi… nie trzeba brać na poważnie tego, co piszą o Rosji, o chrześcijaństwie itd.

 38. Rysio said

  re 29. Maurycy i jemu podobni góówno wiedzą o Ameryce.

  Czy ci Amerykanie co zakupil te 200,000,000 sztuk broni palnej ( a anty wrzask w parchatych mediach był pod same niebo) też są ogłupieni przez żydów?

  🙂

 39. MatkaPolka said

  Musze przyznać, ze Putin i cala jego ekipa rzadząca (np.min.SZ Ławrow czy W. Czurkin w ONZ) przerasta wielokrotnie wszystkich liderów politycznych zgniłego zachodu. Jest pewny swego – i ma podstawy ku temu.

  Zachodni politycy to przy putnie wyglądają jak smarkacze – ich akcje oparte sa wyłącznie na „kulturze Klamstwa” zalewajacy caly swiat zachodni. Putin jest realista i swoje wypowiedzi opiera na faktach.

  W obecnych czasach to nośniki energii decydują w polityce a Rosja to 20% wszystkich zasobów Gazu ziemnego na świecie i Rosja jest największym eksporterem ropy naftowej

  Co zrobić może Putin dla poprawy bytu swojego narodu rosyjskiego, ile chce zrobić dobrego dla narodu rosyjskiego, dla przeciętnego człowieka.

  Czy Putin jest w stanie kontrolować mafie żydowska Chabad – czy tez sam jest kontrolowany

  Są nadzieje i duże przesłanki, że to Putin kontroluje Chabad.

  Co wynika lub co może wynikać dobrego dla Polski kontrolowanej całkowicie przez Syjonizm

  <bKonflikt na Ukrainie – to konflikt miedzy Syjonizmem a Chabad.
  Chabad jest wrogiem Syjonizmu.
  (…)

  Rosja z punktu widzenia ortodoksyjnego Żyda – przeciwnika Chabad

  WORLD
  ŚWIAT

  http://www.chabad-mafia.com/world

  Walki, Spory i kontrowersje wokół Chabad-Lubawicz na Świecie

  ROSJA

  Przez ostatnie 10 lat trwa ostra rywalizacja w Rosji, pomiędzy Berel Lazar, naczelnego rabina dla Chabad-Lubawicz zdominowany Federacji Gmin Żydowskich, a Jewgienija Satanovsk-im, który jest prezesem pluralistycznego Kongresu Rosyjskich Żydów, o to kto ma oficjalnie reprezentować Żydów w Rosji. Kreml oficjalnie uznaje Lazar jako religijny przywódca rosyjskiej społeczności żydowskiej, spychając na bok Kongresowego rabina Adolf Shayevicha, którzy do tej pory zajmował to stanowisko.

  Od czasu mianowania rabina Berel Lazara jako Naczelnego Rabina Rosjii mialy miejsce liczne kontrowersje związanych z wpływem z Chabad na premiera Władimira Putina, a ich finansowanie ze strony rosyjskich oligarchów, takich jak Lew Leviev i Roman Abramowicz. Lazar jest znany ze swoich rzekomych bliskich więzi z Kremlem Putina.

  Putin stał blisko ruchu Chabad, ponieważ jest to największa organizacja żydowska w FSU reprezentujący większość społeczności, po tym jak wielu nie-Chabad żydowskich oligarchów i rabinów, w tym Władimir Gusinski (założyciela rosyjskiej nie- Chabad- owego Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego ) poparly innego kandydata w wyborach na prezydenta.
  Lev Leviev, oligarcha związany z Chabad popierał Putina i ścisły związek między nimi doprowadziły do poparcia przez Putina nominację Berle Lazara jako naczelnego rabin Rosji; Putin uznal ta nominacje , pomimo że nie była ona uznana przez żadną z organizacji żydowskich.

  O Berle Lazar mowi się jako „Żydzie Dworu” Putina.

  Lazar odpowiedział na te pomowienia, mówiąc:. „Nie wiem, co jest„Żyd Dworu”. Są ludzie, których jedynym celem jest mówić potępienia rządu.Ja staram się być obiektywny.
  Sytuacja w Rosji poprawiła się pod rządami Putina… ludzie dostają emerytury. poziom życia rośnie. Są też zjawiska negatywne, które zasługują, na to aby być krytykowane. Istnieje korupcja na wszystkich szczeblach, chociaż to zawsze było cechą Rosji przez ostatnie 80 lat.
  reforma jest w złym stanie i istnieje również wiele innych chorób . ”

  Rabin Adolf Shayevich, który był naczelnym rabinem Rosji do 1998 roku, twierdzi, że Lazar jest ledwie co mianowany z Chabad i że to on (Adolf Shayevich) pozostaje Naczelnym Rabinem Rosji. Co się stało, wyjaśnia, „nie ma nic wspólnego z religią, a wszystko związane z polityką i biznesem. Prezydent zaprasza go do przyjęcia i a mnie nie zaprasza. Nie jestem obrażony.”

  Rabin Pinchas Goldschmidt został wydalony z Rosji na zlecenie rządu, po mieszkał w Rosji, przez piętnaście lat.
  Według oligarchy Władimira Slutskera, Goldschmidt powiedziała znajomym, że to Slusker którzy go wydalony z powodu na jego opozycji do Chabad. Lazer się nie zaprotestowal na wydalenie jego rywal, a w ciągu kilku dni został powołany przez Putina do Publicznej Izby, kontrowersyjnego ciała, gdzie organizacje praw człowieka krytykowało jako ćwiczenie zdobienia, wypełnioną akolitów Putina „legitymizacji polityki coraz bardziej autorytarne rządu.”

  Zgodnie z artykulem wstępnym w Jerusalem Post powodem, dla których Lazar nie protestował aresztowań żydowskich oligarchów przez Putina i deportacji Goldschmidta jest to, że „własne rabin naczelny Rosji, emisariusz Chabad Berel Lazar, jest w istocie mianowany przez Kreml, który został wykonany w celu zneutralizowania bardziej otwarty i politycznie aktywnych liderów rywalizujących organizacji żydowskich. „W roku 2003, podczas gdy wielu ludzi na całym świecie skrytykował aresztowanie Michaiła Chodorkowskiego, Lazar pochwalił to działania mówiąc, że „przyszłość kraju nie powinno być w rękach jednego człowieka, który ma pieniądze.”

  Rywal ( do pozycji Naczelnego Rabina Rosji) Szef Rosyjskiego Kongresu Żydow (RJC) Jewgienij Satanovsky powiedział, że poparcie Berle Lazara dla tej akcji miało na celu ustanowienie roli Lazara jako Specjalnego Żyda dla Putina w celu umocnienia pozycji ruchu Chabad-Lubawicz, który jest budowany wokół kultu Schneersona (jako żydowskiego mesjasza) . Lazar odpowiedział, że „nie jest tajemnicą, że mam bardzo dobre relacje z prezydentem.”

  Darkei Shalom synagogue

  Synagoga Darkei Shalom jest główną synagoga w północnej Moskwie. To był związany z Chamah, religijnego i społecznego ruchu na rzecz pomocy społecznej dla byłych radzieckich Żydów z biurami w Nowym Jorku i Izraelu, a także Moskwie. Duchowy przywódca Darkei Shalom, rabin David Karpow, jest zwolennikiem poprzedniego rabina Chabad Lubawicz, ale na przestrzeni ostatnich lat, że zdystansowała się od FEOR, z Chabad rabinicznych grupy w Rosji, że jest powołany i kierowany przez Lazara. Lazar zadzwoni do Kaprov mówiąc mu, że synagoga zostałał podarowana dla ruchu Chabad przez jego właścicieli i że będzie musiał opuścić synagogę i podac się do dymisji, aby zrobić miejsce dla nowego emisariusza Chabad. Lazar zasugerował, że gdyby (Karpow)zechciał pozostać z FEOR to może on uzyskać zezwolenie na pozostanie. Jednocześnie Kaprov otrzymali nakazy sądowe w różnych kwestiach technicznych i administracyjnych, które Kaprov twierdzili, były spowodowane Lazara jako srodki nacisku na Kaprova.

  W liście otwartym do Lazara, rabina Adolfa Shayevich i 16 innych rabinów napisali:
  „Pragniemy wyrazić nasze głębokie rozczarowanie i niezadowolenie z niedawnej próbie FEOR się silowego PRZECHWYCENIA Zgromadzenia Darkei Shalom, jeden z najbardziej uznanych i szanowanych żydowskich kongregacji z Rosji. Taka postawa prezentowana przez rabina Berel Lazara zaprzecza duchowi Tory i najwyraźniej jest podobna do metod stosowanych przez rosyjskich przestępców. ”

  Shayevich dodał w oświadczeniu dla prasy, że „oni już mają za dużo pieniędzy i władzy, i uzuwaja jej, aby zniszczyć wszystkie organizacje żydowskie, które sprzeciwi jaja się całkowitej dominację Chabad nad zyciem rosyjskich Żydów.”

  UKRAINE

  Chabad utrzymuje Naczelnego Rabina na Ukrainie w opozycji do Główny Rabina Jakub Bleich (nie-Chabad)
  Grupa wybitnych świeckich Żydów doprowadzila do mianowania rabina Moshe Reuven Ažmana, mesjanista z Chabadu, aby rywalizować z Bleichem i inny rabinem z Chabad, Azriel Haikin, który został wyznaczony przez Chabad w 2002 roku.

  Jego ( Azmana) wybór jako Naczelnego Rabina przez grupę utworzoną przez zamożnych biznesmenów żydowskich w październiku 2005 r., spowodował znaczne kontrowersje w ukraińskiej społeczności żydowskiej. Wybory Ažmana został zatwierdzony przez grupę świeckich przywódców żydowskich uczestniczących w konferencję żydowskiej Kijowie, ale przy nieobecnosci jakiekolwiek władz rabinicznych.

  Grupa rabinów z Rosyjskiej Kongresu Żydów (non-Chabad) zaatakowała to mianowanie opisujące go jako „bezprawne” i „obraźliwe dla uczuć każdego wierzącego”. 150 świeckich przywódców żydowskich z 100 ukraińskich miast później również zaprotestował głosowanie .

  Według Baltimore Jewish Times, ponad 30 rabinów z Chabad związani z federacji wydał oświadczenie, 15 września 2005, mówiąc, że wybór innego rabina Chabad, Moshe Reuven Ažman Kijowa, aby służyć jako naczelny rabin Ukrainy jest „bezprawne” i „obraźliwe dla uczuć każdego wierzącego.
  Naczelny rabin może być wybrany tylko przez rabinów pracujących w społeczności żydowskich tego kraju”, i twierdził, że wybory były nieważne.

  (…)

  ŻYDZI PRZECIWKO CHABAD

  Yehudim Neged Chabad (Jews Against Chabad)

  Żydzi mają duży problem. Ten problem to organizacji jest znany, jako Chabad. Chabad-Lubawicz, albo Lubawicz.
  Niniejsza strona opisuje ten problem i stara się zapobiec, aby Żydzi stali się „Ofiarami Chabadu.”

  Ta strona internetowa została stworzona przez Żydów dla Żydów. Jeśli nie jesteś Żydem nie możesz tego nie zrozumieć, co jest prezentowane. Jeśli jesteś Żydówką i nie rozumiesz, to powinieneś skontaktować się z lokalnym ortodoksyjnym (ale nie- Chabad) rabina i zrobić własne poszukiwania na temat tych zagadnień.

  Co to jest Chabad?
  Chabad jest kult religijny i organizacja przestępcza. Dlaczego jest to problem dla Żydów?
  Chabad przedstawia siebie jako grupy ortodoksyjnych żydow. Mówią o sobie, że są bardziej religijni, bardziej surowi w swojej religii, niż zwykłe ortodoksyjni Żydzi
  W rzeczywistości ideologia Chabad NIE jest żydowska. W Izraelu, Chabad jest uważany przez najważniejszych rabinów, jako religii innej niż judaizm. Chabad to inna religia. Chabadism NIE jest judaizmem.

  Dlaczego więc Chabad jest to zły dla Żydów?

  Chabad jest organizacją przestępczą. Chabad jest głównie zaangażowany w działań przestępczych „białych koszul”,( white Collar crime) takich jak oszustwa finansowe, uchylania się od podatków i pranie pieniędzy.

  Gdy te działania przestępcze beda odkryte i wystawione do publicznej wiadomości, a ponieważ Chabad stawia siebie jako organizacji żydowskiej, wytworzy sie nienawiść antyżydowskie. Oznacza to, że Chabad tworzy antysemityzm na świecie.

  W rzeczywistości, wszystko co robi Chabad, ma na celu OSIĄGNIĘCIA ZYSKU.

  RabinChabadu znani są z tego, ze mają miliony dolarów na swoich kontach zagranicznych rachunkach bankowych pochodzących między innymi z darowizn.

 40. Rysio said

  Musze przyznać, ze Putin i cala jego ekipa rzadząca (np.min.SZ Ławrow czy W. Czurkin w ONZ) przerasta wielokrotnie wszystkich liderów politycznych zgniłego zachodu.

  To nie całkiem tak, jak na razie to polityczni liderzy zgniłego zachodu rozwalają seryjnie arabskie i inne kraje.

  Nawet Ukraina, jak słusznie zauważył Zerohero, to nie takie w 100% pełne zwycięstwo Putina.

 41. Marucha said

  Re 40:
  Ależ tak! Judeoamerykanie mogą się szczycić wieloma zwycięstwami nad małymi, bezbronnymi krajami.
  Ciekawe jednak, jak by śpiewali, gdyby to Putin dysponował takimi środkami, jak Obambo – a Obambo był w sytuacji Putina.
  Jak Pan myśli, Panie Rysiu?
  Czy lizali by mu odwrotną część ciała, czy bohatersko milczeli?

 42. Rysio said

  🙂

 43. Rysio said

 44. Rysio said

  re 41. Ja od dłuższego czasu Panie Gajowy myślę, że lepjej jest nie myśleć.

  🙂

 45. aa said

  sama prawda. PGdyby tylko jeszcze Rosja w sojuszu z Chinami wiecej odwaznie i zdecydowanie przeciwstawily sie tym kapitalistycznym gnidom… Przeciez tylko wten sposob mozna ich powstrzymac. Oczywiscie ze propaganda zrobila z wiekszosci ludzi automaty bezmyslne nie widzace i nie slyszace i to jest najwieksze niebezpieczenstwo:zobojetnienie i brak krytycyzmu

 46. Rysio said

  Panie Gajowy – bardzo dobry tekst, (w mairę pozytywny o Putinie) Patricka J. Buchanana.

  http://www.lewrockwell.com/2014/03/patrick-j-buchanan/behind-the-russian-rage/

  Ale już nie mam siły tłumaczyć… – admin

 47. MatkaPolka said

  @40 Rysio

  Plany zagarniecia Krymu przez USA, knute od 1994 r. i wdrażane w życie od 2008 r., jakoś się nie sprawdzają

  Putin powiedział NIE – i błazny tylko się odszczekują

  Wyglada na to, że Putin powraca do wielkomocarstwowej Rosji, ale tez przestrzega poprzednie zobowiązania i układy
  Czarny Barak jest sterowany zdalnie przez Rham Emanuela z podwójnym obywatelstwem USA – Israel;

  [BARACK OBAMA obecny prezydent USA – sterowany przez Rahm Emanuela – ŻYDA z podwójnym obywatelstwem USA i Izraela. Rahm Emanuel o przezwisku Rambo jest proizraelskim, ortodoksyjnym żydem, wyedukowanym w talmudycznej jesziwie, który ochotniczo służył w armii izraelskiej.
  Rahm Emanuel był również szefem kampanii wyborczej prezydenta Bila Clintona )
  Ojciec Rahma Benjamin Emanuel był członkiem terrorystycznej grupy Irgun. Rahm Emanuel jest synem terrorysty, powiązanego z zamachem na księcia Bernadotte, szwedzkiego dyplomaty, który przebywał z misją pokojową w Palestynie z ramienia ONZ-tu]
  [

  Putin naprawia błędy Chruszczowa odłączenia Krymu i Kijowa od Rosji – w Sevastopolu chrzest brał Wlodzimierz , a Ruś Kijowska rodziła się w Kijowie

  Za oddanie Ukrainy w ręce „Zgniłego Zachodu”, za wzorowy rozkład Imperium Sowieckiego, bez najmniejszego wystrzalu z „Aurory”, Michaił Pieristrojkowicz Gorbaczow dostał od masonerii anglo-amerykańskiej rancho „Paradiso” kolo San Diego, California – gdzie zbierają się „wielcy tego świata”

  Najważniejsze, ze Putin obudził ducha narodowego wśród Rosjan

  Czy znajdzie się KTOŚ taki, kto obudzi ducha narodowego wśród Polaków – który powie stanowcze NIE dla bezprecedensowej Agresji i rabunku Polski i zniewolenia Polaków przez ZYDOGERMANIZM pod płaszczykiem UE i
  Czy ktoś przepędzi z Polski agentów osi MFW – Waszyngton – Berlin – Israel.

  To że zachód postawił na bandyterke z UPA – jest największą hańbą Zachodu

 48. NICK said

  Uwaga ogólna.
  Granice (niby) otwarte.
  Przepływ prawdy (prawie) żaden.
  Kłamstw zazdroszczą (chyba) Goebbels i Urbanoid.
  Ad.4.
  Nasze kształcenie TEŻ spadło i… złamało sobie KARK.
  Ad. P. Fran.
  Jak zwykle – dobre podsumowania.
  Ad.12.
  Racja. Mówimy: drukują dolary; myślimy: dolary ZMYŚLONE (podobnie jak franki szwajcarskie „pożyczone” kredytobiorcom).
  Ad.21. Gospodarz.
  Tak. Były AKTOR Olbrychski z TEATRU dawno SPALONEGO. Już dawno dał d.py i to po wielekroć.
  Ad. Tytuł.
  Putin i Ławrow?
  Toż, obecnie, NIE MA lepszych. Przynajmniej w naszym ‚fyrtlu’ a, wydaje się, że, zwłaszcza dla NAS. Merytoryczna dyskusja?

 49. Re: Artykul.
  Ostatnio ogladalem film pt: „Aleksander” prod.USA – powinnien ten film byc w sieci Internetu
  Prosze porownac koncepcje polityki Aleksandra do polityki Putina (ma wiele wspolnych cech).

  Co do III wojny swiatowej w roli glownej USA-Rosja w wersji militarnej, to zdrowo myslacy general USA czy Rosji musialby upasc na glowe, lub walnac sobie porzadnym mlotkiem w glowe, by zaczal myslec. (III wojna swiatowa juz trwa…jesli juz)…

  USA jako Imperium, narobilo sobie wiecej wrogow na swiecie (dzieki „bialemu knesetowi” z „czarnym wkladem”) w przeciwienstwie do Rosji, ktora w chwili obecnej ma po swojej stronie POL-Swiata !!!…

  NATO? Ano jest to banda najemnikow wystepujaca pod „wszelkimi szyldami” demon-kracji i „wolnosci” z zydowskim lbem, ktora to banda jest mocna wobec slabszych i gorzej uzbrojonych…

  Jaki wiec jest problem z Rosja, ze 95% zydowskich szczekaczek obszczekuje rosnaca w potege Rosje (z dosc sprawna ekonomia i gospodarka)???.

  Chodzi o to, ABY POLITYKA ROSJI NIE ROZLALA SIE NA POSZCZEGOLNE PANSTWA i aby te Narody nie mialy okazji zobaczyc na wlasne oczy faktyczny obraz Rosji i jej obywateli i cytuje: „zaraza putina nie moze byc objawiona przez mass media…” – i to zdanie w zasadzie wypelnia domysly czy jakies niescislosci…w kwestii Rosji.

  A wiec Putin doskonale zdaje sobie sprawe ze stanu faktycznego z tzw., „gospodarki i ekonomii USA – z 28% bezrobociem” – dzieki zydowskiej ekonomii (i lichwiarskiego mesisa) kraj miodem i mlekiem plynacy doprowadzony do ruiny, czego dowodem jest., min. chcec przylaczenia Alaski do Rosji – kolejny symptom zydowskiego dobrobytu w USA…

  To moze na tyle (na szybko) – nie lubie pisac dlugich testow, bo wiem ze wielu ma wrecz awersje do czytania w przeciwienstwie do „obrazkow”…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 50. Zerohero said

  Re 18, Matka Polka

  O co chodzi z tą Ukrainą, czyli sposób na wojnę Rosyjsko – Chińską z 1994 roku
  http://ligaswiata.hvs.pl/chodzi-ukraina-sposob-wojne-rosyjsko-chinska-1994

  Brednie. Chiny z tego rzekomego paktu nie mają nic (w każdym razie mało), za to zobowiązują się do wplątania w każdą wojnę (i to totalną!) w obronie Ukrainy. Już ja widze jak to podpisują i to w 1994 gdy byli jeszcze bardzo słabi, a Ukraina to było takie homo-niewiadomo. Pakt można podpisać z Łukaszenką z Białorusi albo z Rotschildem z Zachodu, ale nie państwem mającym kilka miesięcy, państwem upadłym, nie z oligarchiczną neokolonią. Raz na Ukrainie rządzili politycy prozachodni, raz prorosyjscy, ekonomicznie panowali oliagarchowie żydowscy, a Chińczycy w tym czasie Ukrainie gwarantowali bezpieczeństwo? Za friko? To sie kupy nie trzyma.

 51. Zerohero said

  Kursywa sugerująca cytat powinna być do linku. Potem jest mój komentarz, który przez pomyłkę również objąłem kursywą.

 52. NICK said

  Ad.48.
  Zwięzłe, krótkie (z konieczności) i dobre podsumowanie.

 53. RomanK said

  ad 41…. Panie Gajowy….gdyby Putin nie mial srodkow:-))))
  to do dzis nie wiedzialby nikt ,ze Putin ….istnieje:_))))
  Ale, ze wlasnei on ma,,a Obambo chce miec ,,nie dla siebie Bron Boze…nie dla siebie…..dla swoich pryncipallow…stad ten szum, ten zgielk, ten rejwach….pan sobie wyobraza????:-))))
  ad 48
  A panie Jasiu,,na migi..pan probowal???? namawiam,,niech pan wymiga…. zwlaszcza z ta Alaska…o co chodzi…

 54. MatkaPolka said

  47 czeka na moderacje – dlaczego?

 55. Zerohero said

  Re 25, Moderator Srul Cenzurstein

  @Blog stop syjonizmowi.

  Putin jest żydowską marionetką? A Syrię wspierał dla sportu, Chodorowskiego aresztował przez pomyłkę. O tym, że rząd bolszewików to byli w 85% Zydzi też powiedział niechcący? Ja nie wierzę w Putina-zbawcę, nie ufam mu na 100%, ale kurcze… bez przesady!

  @Zezowaty Zorro

  Ale tak się składa, że Turcja szykowała kilka dni temu false flag przeciw Syrii. False flag nie wypalił. W tym miejscu można zadać pytanie czemu. Z pewnością sam fakt podjęcia takiej próby pokazuje, że Zachód wydaje Turcji dyspozycje.

  Zezowaty powołuje sie na wielkie kontakty gospodarcze Rosji i Turcji (jakie? nie pisze) – jako dowód sojuszu. Ale że równie wielkie, a nawet większe kontakty ma Turcja z Zachodem, to już Zezowaty pomija? Zezowaty milczeniem zbywa fakt, że puki co, to Turcja jest jeszcze w NATO i ma zachodnie uzbrojenie. Że Turcja atakowała Syrię, której Rosja broniła.

  Egipt kupujący broń w Rosji to dobra przesłanka za zmianami w Egipcie. Poczekajmy, zobaczmy ile tej broni kupią i jak długo ten kurs sie utrzyma. Odtrąbianie zmian jest przedwczesne. Rozumiem, że tacy jak Zezowaty chcą być prorokami I kategorii i jako pierwsi przekazać dziwności. A kto będzie za 3-10 lat przeszukiwał im blogi w poszukiwaniu nietrafionych proroctw? Nikt 🙂

  Obecność wojsk rosyjskich i chińskich w USA – to jest tak mocne, że wypada udowodnić, rozwinąć, uzasadnić. Pan powołuje sie na Zezowatego, a Zezowaty nie podaje źródeł. Sprzeciwiam się podobnym zachowaniom w Internecie. Podobnych teorii, rewelacji itd. jest w sieci masa. np. na spotkaniu z G.Braunem jakiś młody człowiek zapytał co Braun sądzi o White Dragon Society. Braun uczciwie przyznał, że wstyd mu, ale nie ma pojęcia, więc później nadrobi braki. A ja na te White Dragon Society już kiedyś trafiłem. Historia wygląda jak majaczenia człowieka chorego psychicznie, opowieść wyssana z palca, nietrzymająca sie kupy, naiwna, bez dowodów. W życiu nie przyszłoby mi do głowy puszczać jej dalej w obieg. A ten chłopak puścił i to publicznie na spotkaniu z Braunem. Co jest z luźmi nie tak, że bez sprawdzenia tak wiele rzeczy bezkrytycznie „podają dalej”?

 56. Griszka said

  @54
  Nikt już nie uwierzy w operację fałszywej flagi, której szczegóły z ust samych najważniejszych oficjeli ujawniono.
  Albo na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego był człowiek na tyle przytomny, który postanowił ten cały szwindel ujawnić albo to wywiad syryjski podsłuchał spiskujące skorumpowane władze tureckie.
  Teraz w ONZecie po spałowaniu Rosji za Krym nadszedł czas na upokorzenie Syrii i zwalenie całej winy za masakry przeprowadzane na ludności cywilnej przez najemne oddziały jihadystów na Assada. W końcu trzeba przygotować grunt pod kolejne false flags.

  Co do broni. Ile lat Arabia Saudyjska kupowała rosyjski sprzęt ? Według mnie to żadna przesłanka. Co innego, gdy np. Egipt pozwala przepłynąć przez Kanał Sueski irańskiemu statkowi, który na swoim pokładzie ma broń dla Syrii, mimo że Izrael i USA jęczą, żeby zatrzymać okręt i przejąć jego ładunek albo ostrzelać i zatopić jednostkę.

 57. Griszka said

  @47
  Filtr antyspamowy blokuje niektóre linki i frazy kluczowe. Jakby to był ban to by Pani nie mogła w ogóle pisać.

 58. NICK said

  Ad.52. P. Romanie.
  Powiem tak.
  Putin ma środki ZWYCZAJNE.(np. NIE drukowane, zmyślane a PRAWDZIWE).
  Część świata ma środki NIEZWYKŁE.
  Tymi środkami są MYŚLI.
  Różne.
  N.p. JA(znaczy ktoś), uważam, bo mam pomyślunek (nawiasem-gów.. ma), że, wirtualny „dolar” WSZYSTKO rozwiąże… .
  To – ad meritum.

 59. Marucha said

  Re 54:
  Jak zwykle odsyłam do https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Tam jest naprawdę wszystko powiedziane.

 60. Marucha said

  Re 53:
  Panie Romanie, oczywiście że Putin ma środki, choć materialnie rzecz biorąc są dużo mniejsze, niż amerykańskie.
  Co jednak daje mu przewagę?
  1. To, że obudził w Rosjanach dumę i patriotyzm. Kraj, który się kocha, będzie się bronić do ostatniej kropli krwi. Płatny najemnik takiej motywacji nigdy mieć nie będzie.
  2. To, ze otacza się ludźmi kompetentnymi, a nie jakimiś karykaturami typu Kerry, McCain czy inna hołota umysłowa.

 61. Krzysztof P said

  Nie jest chyba możliwe udzielenie odpowiedzi twierdzącej ( czy Putin ..etc) – bez znajomości wszystkich wektorów targajacych Rosją?
  Wiemy tylko to co w i d z i m y (niektórzy ) lub przeczytamy w przekaziorach rożnego obiegu, no ewentualnie przetrawiamy przemyślenia politologów takich czy owakich? W I E M Y jednak napewno jakie nastąpiły SKUTKI ostatnich wydarzeń – na tym budujemy swoje opinie !
  Sa one z naszego punktu widzenia (osobistego) pozytywne albowiem TUTAJ siedzi szczególna KASTA Polakow myslących w kategorii autentycznej Polskiej Racjii Stanu ! No…nie podoba się TO chazbarze wszelakiej…ba! wywołuje wściekłość i amok psychiczny, co przyjmujemy na potwierdzenie iż sie jednak n i e m y l i m y w ocenach?
  Jak jest tak jest – ale moim zdaniem Rosja najwiekszy i najbardziej obok nas doswiadczony w udręce narod Słowiański, zaczoł wstawac z kolan. Rosja z jej Przywodcą w sposób systematyczny, powolny ale co najważniejsze M Ą D R Y, odchodzi od SOVIETYMU !!!
  I ten aspekt jest coraz bardziej czytelny – powoduje wzrost NADZIEI całego wziętego za mordę przez chazarskie plemię, Swiata zniewolonego?

  Czy Prez.Putin i ichna DUMA utrzyma ten kurs? Czy zerwanie sie z uwięzi ” sojuszniczej ” ze złota p.Anielą ” spowoduje ROZTROJENIE? Nie, to nie ten WYMIAR ?! Ale czy wzrost SYMPATII ŚWIATA będzie p.Prez. Putinowi darowane przez ” UNYCH „, to można w ciemno obstawiać, że NIE bedzie.!?! I na ten w a r i a n t muszą się nasi pobratymcy przygotować, przez tworzenie REALNYCH sojuszy interesow / z ktorych MY niestety, przez polsko jezycznych „włodarzy”, będziemy wykluczeni /!

  Ps. Dopowiem dwa zdania dla tych co nas w Gajówce nienawidzą?
  Jeżeli jest w tobie lemingu kropla uczciwości to przyznaj sam przed sobą, że rzeczywistośc w ktorą nas wciągnięto NIE JEST naszym marzeniem?
  Jeśli z kolei JESTEŚ jednym z oddelegowanych na odcinek nawracania – to sobie odpuść – bo głupich to znajdziesz tylko na ONet-pl / u siebie, tak tak /!!!!

 62. NICK said

  Ad.52. Re. 48. Poślizg.

 63. jan said

  http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=69

  13.12.93

  Proroctwo o Rosji.

  – Panie, Boże Wszechmogący, zwiąż mnie bardziej z Tobą, zwiąż mnie z Twoją Odwieczną Miłością.

  – Ja Jestem jest z tobą i nigdy cię nie zawiedzie. Jesteś związana ze Mną… Wezwałem cię teraz, a ty Mi odpowiedziałaś. Pisz, Moja Vassulo:

  Na samym końcu, twoja siostra, Rosja, uczci Mnie i pewnego dnia zostanie nazwana świętą, gdyż Ja stanę się jej Władcą. Na nowo zamieszka w niej Doskonałość… Tak?

  – Panie, teraz właśnie wnika w nią zepsucie…

  – Spuszczę jej wzrok.

  – Nie rozumiem, Panie, w jaki sposób spuścisz jej wzrok?

  – Bardzo dobrze, więc ci powiem: przez blask Mojej wspaniałości.1452 Przyjdę wtedy i spocznę w jej sercu…

  – Panie, ona wciąż żyje w czerni grzechu i w niepokoju.

  – Ci, którzy poszli w złym kierunku, upadną. Zniszczę Moim Ogniem siły przepychu i pyszni zostaną poniżeni. Pragnę odbudować Mój Dom i zaadoptuję jej synów i córki, aby Mi oddawali cześć. Vassulo, nie bądź tak zakłopotana przez to, że nie rozumiesz. Powiadam ci, twoja siostra Rosja stanie na czele licznych narodów1453 i na koniec otoczy Mnie chwałą. Posłuchaj uważnie i zrozum:

  Jej pasterze zgromadzą się,

  podczas gdy gdzie indziej umowy zostaną pogwałcone, podczas gdy gdzie indziej bunt będzie podążał swą drogą, aby usunąć Stałą Ofiarę.

  Pasterze Rosji zgromadzą się, aby odnowić Mój Dom, czcząc Stałą Ofiarę, uwielbiając Mnie i oddając Mi cześć. Podczas gdy w ostatnich dniach naród za narodem upadnie i zdeprawuje się, wznosząc ohydę spustoszenia w Miejscu Świętym, pasterze Rosji zgromadzą się, aby poświęcać ołtarze. I wtedy kiedy inni1454 będą oddawać cześć nieożywionej formie, wymysłowi ludzkiej przebiegłości, obrazowi bez oddechu, pasterze Rosji zgromadzą się, uwielbiając Mnie, gdyż Ja, Bóg, zatroszczę się o jej doskonałość. I podczas gdy gdzie indziej z wielką złośliwością będą podejmowane wysiłki, aby skrócić dni Moich rzeczników, bo oni są nadzieją tego świata, pasterze Rosji zgromadzą się, aby ochronić Moją Świętą Ofiarę, a Ja, z Mojej strony, w niej umieszczę Mój Tron.

  Zjednoczę dla Mojej Chwały wszystkich, którzy noszą Moje Imię. Naprawię ich zwalone ołtarze, ponieważ na koniec wielu z tych, którzy żyją pod Moim Imieniem, stanie po ich stronie. I ci pasterze, jedną ręką i jednym duchem, odbudują Mój chwiejący się Dom. To, co kiedyś zostało wykrzywione, zostanie wyprostowane. I ozdobię Rosję wspaniałymi szatami z powodu jej gorliwości dla Mnie. Postawię jej pasterzy na czele licznych narodów. Wycisnę na niej pieczęć poświęcenia, aby na nowo ofiarowała Mi kadzidło i łagodzącą wonność. To dlatego otoczę jej pasterzy cudami.

  «Rosjo, Moja Wierność i Życzliwość uświęci cię. Rosjo, Moja córko, uznaj Mnie całkowicie, a Ja złożę ci przysięgę, że wywyższę twoje potomstwo jak gwiazdy i dam mu święte szaty. Uznaj Mnie całkowicie, Rosjo, a unicestwię wszystkich twych przeciwników. Jeśli Mnie w pełni uznasz, dokonam w tobie nowych cudów, aby wszystkim żyjącym pod słońcem dowieść Mojego Miłosierdzia i Świętości.»

  Jestem gotowy ukazać Moje Współczucie dla niej i nie będę zwlekał, jeśli przyjmie Mnie z żarliwością. Nie będę się ociągał z pokazaniem jej, jak Ja, Wszechmogący, potrafię usuwać pyszałków i rozbijać ich anarchiczne berła. Jeśli jednak nadużyje ona1455 wolności, którą jej dałem, jeśli usunie Mnie ze swego umysłu, choćby tylko na chwilę, pozwolę, by zawładnął nią nieprzyjaciel… Jeśli Rosja nie powróci do Mnie całym swoim sercem i nie uzna Mnie sercem nie podzielonym za swego Zbawiciela, wyślę do niej wielką i mocną armię, a od niej na wszystkie narody, armię, jakiej nikt nigdy przedtem nie widział, taką jakiej nigdy więcej nie będzie aż do najdalszych epok1456 i niebiosa staną się czarne, i zadrżą, i gwiazdy stracą swój blask…

  «Jestem dziś gotów wynagrodzić cię, Rosjo, za te lata, kiedy cierpiałaś, i mogę jeszcze was wszystkich ustrzec przed pożarem, jeśli Mnie w pełni uznasz. Szukaj dobra, a nie zła. Czy zapomniałaś już o swym głodzie i pragnieniu?1457 Odepchnąłem czerwonego smoka i zniszczyłem potęgę jego mocarstwa. Poniżyłem pysznych, otwarłem bramy więzień i uwolniłem więźniów. Obaliłem królestwo czerwonego smoka, który gnieździł się w twoim łonie: tego, przed którym drżała ziemia, zamieniając twój kraj w pole pokryte gruzem. Aby na nowo uczcić w tobie Moje Imię, otworzyłem twoje kościoły, jeden po drugim. Tego dnia wezwałem cię twoim imieniem:

  Rosja,1458

  abyś się rozradowała i była szczęśliwa. Aby świętować Święto Mojego Przemienienia,1459 w jednej chwili przemieniłem twoje oblicze. Nędza twego ucisku była dla ciebie karą za zbrodnie świata, a teraz czekam, Rosjo, aby okazać ci łaskawość, bo na koniec Mnie uwielbisz.

  Mówię ci to: podczas gdy inni będą w trakcie niszczenia, ty będziesz budować. Wtedy gdy wielu upadnie, twoi pasterze podniosą się, jeśli we Mnie złożysz ufność. I podczas gdy niektórzy z Moich, siedzący ze Mną przy stole, zdradzą Mnie nikczemnie, ty będziesz tą, która wyciągnie rękę, aby bronić Mojego Imienia, Mojej Czci i Mojej Ofiary. I w ten sposób każdy z twoich grzechów zostanie okupiony. Wtedy będziesz wiernie kroczyć na przedzie i uratujesz twego brata, twego brata, który był żerem Złego. Wskrzesisz Kościół w Jeden jedyny i przyjdzie do Niego Sprawiedliwość, aby w Nim zamieszkać. Sprawiedliwość przyniesie Pokój i wieczne bezpieczeństwo.1460

  Będziesz szczęśliwa, śpiewając Mi uwielbienia, staniesz się bogata z powodu wierności, którą okazałaś swemu Królowi. On stokrotnie ci wynagrodzi i tam – gdzie układy zostały pogwałcone, gdzie prorocy zostali wzgardzeni i zabici, gdzie zasiano wiele zniewag i wiele gróźb wypowiedziano, dosięgając Nieba i wywołując w nim poruszenie – tam, Moja umiłowana, szlachetne głosy twoich pasterzy będą wołać:

  «Zbawienie! Kapłani i słudzy Najwyższego, zbawienie jest jedynie w Miłości! Pokój! Pasterze Odbicia-Ojca,1461 pokój znajduje się jedynie w Przebaczeniu. Jedność! Bracia Światłości Trzykroć Świętej, która jest Jedną w Trzech, Trzy w Jednej jedynej Światłości, jedność znajduje się tylko w bliskim małżeństwie!1462 Niech nasz Pan Wszechmogący, niepokonany, uczyni nas godnymi Swego Imienia. Niech On nas uczyni jednym w Swoim Imieniu. Ojcze Przedwieczny, spraw, abyśmy tak w pełni stanowili jedno, aby reszta świata zrozumiała, że to Ty posłałeś Baranka Ofiarnego, aby cię otoczył Chwałą i uczynił znanym Twoje Imię.»1463 W ten sposób pokonasz Dzielącego i naprawisz to, co zostało zniszczone.

  Rosjo, twoje zadanie polega na uczczeniu i uwielbieniu Mnie. Święto ma nadejść, lecz sposób, w jaki ten Dzień nadejdzie, zależy od ciebie. Nie doprowadzaj do tego, by Twój powrót do Mnie odbył się przez ogień, lecz przez więzy Pokoju.»

  (Później)

  – Vassulo, pozwól Mi pisać twoją ręką. Jesteś niedoskonała, jednak w twej niedoskonałości otaczam Chwałą Moje Imię, Mój Dom i Moje Dziedzictwo. Miłość kocha cię i jest z tobą w każdej minucie twego życia. Raduj się! Ja, Jezus, jestem z tobą.

  http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=69

 64. Marucha said

  Re 63:
  Proroctwa Vassuli to rzecz wielce problematyczna.

 65. Boydar said

  Przychylam się do aluzji Pana Rysia (43).

  Zaś pytanie Pana Srula Cenzursteina (25) wydaje mi się szczególnie zasadne.

 66. Koko said

  “# 2 Uny by chcieli jednomyślności – jak w Partii Komunistycznej.”

  To psychopaci wiec nie ma sie co dziwic. Chcieliby nie tylko jednomyslnosci, ale kontroli nad kazdym czlowiekiem. Ile zainwestowali w NSA a rozmiar tej zbrodni pokazal swiatu Snowden.

 67. Miet said

  Na pytanie w tytule odpowiem krotko – tak jest on największym przywódcą, inni mu nie dorastają do pięt.
  A wy bezczelni zachodni demokraci – ile ludzkich istot poświęciliście dla tej waszej dupokracji???

 68. Boydar said

  Oczywiście, postać największego przywódcy wypełnia w 100% i bez zastrzeżeń. I co najdziwniejsze, nie cierpi na awiofobię.

 69. Zesr said

  # 46
  Ale już nie mam siły tłumaczyć… – admin

  Gotowiec dla admina.

  Poza wsciekloscia na Rosje.

  Autor: Patrick J. Buchanan
  March 29, 2014

  Stare przyslowie mowi: “nie zrozumiesz czlowieka dopoki nie przejdziesz mili w jego butach”.

  Prawdopodobnie amerykanie, szczesliwe plemie, winni sprobowac spojrzec na swiat z puntku widzenia Rosjan i Putina, lub jak rzekl poeta Robert Burns: “zobaczyc siebie oczami innych”.

  Majac 35 lat Putin byl wschodzaca gwiazda elit tajnej policji i KGB supermiocarstwa swiatowego imperium.
  USSR bylo prawie 3 razy wieksze od US. Jego europejski zasieg stanowlila polowa starego kontynentu. Sowieckie imperium rozciagalo sie od Elby, w centralnych Niemczech, do ciesniny Beringa i pokrywalo 13 czasowych stref.
  Z Polnocy na Poludnie imperium rozciagalo sie od Polnocnego Bieguna do Srodkowego Wschodu. Poza jednolitym obszarem imperium byly bazy od Cam Ranh Bay, w Wietnamie, do Taurusu, w Syrii, i Cienfugeos na Kubie.

  Wyobrazmy sobie co ostatnie 12 lat XX w. musialy znaczyc dla dumnych rosyjskich patriotow i nacjonalistow.

  Najpierw niespodziewanie upadlo europejskie imperium i NRD, Polska Czechoslowacja, Wegry, Rumunia i Bulgaria wszystkie dolaczyly do Zachodu. Armia Czerowa wrocila do domu, niezwyciezona lecz rowniez niechciana i nawet nielubiana. Pakt W-ski, rywal NATO, zostal rozwiazany.

  Europa Wschodnia, ktora Rosjanie uwazaja ze wyzwolili od Nazistow (od tlumacza: czyzby autor odkryl narod Nazistow?) ogromnym kosztem przelanej krwi, odwrocila sie plecami do Rosji ogloszajac Ameryke za wyzwolicieli i ustawila w kolejce by dolaczyc do koalicji stworzonej do blokady Rosji.

  Nastepnie podczas zjednoczenie Niemiec nastapil rozpad ZSRR, co Putin nazywa wielka tragedia XX w.

  Czwarta czesc ojczyzny w ktorej wyrosl i polowa ludnosci zniknela. Dziesiatki milionow Rosjan pozostalo opuszczonych w obcych krajach.

  Lotwa, Litwa, Estonia wyszly pierwsze, zostawiajac Rosje z mala enklawa nad Baltykiem, Kaliningradem, izolowanym i wcisnietym miedzy Polske i Lotwe.

  Rosja nie miala dojscia do Baltyku z wyjatkiem Petersburga przy malej i waskiej zatoce finskiej. Rosyjska flota musiala przepywac miedzy Helsinkami i Tallinem by dostac sie na Baltyk. Wielka rosyjska flota admirala Gorszkowa stala sie historia.

  Ale to byl tylko poczatek. Wraz z dezintegracja ZSRR zniknely rowniez niebawem: Bialorus, Ukraina i Moldawia.

  Rosja nie tylko stracila balkanskich sprzymierzencow, Rumunie i Bulgarie, lecz takze balkanskie granice. Tylko Transnistra, ktora oddzielila sie od Moldawii, pozostala lojalna Rosji, ale nikt tego nie uznal.

  Na Kaukazie odpadly: Gruzja, Armenia i Azerbajdzan i Rosja stracila granice z Iranem, Turcja i Bliskim Wschodem.

  Gdy Kazachstan, Tajikistan Uzbekistan, Kirgizstan i Turkmenistan odpadly Rosja stracila polowe granicy z Chinami.

  Zamiast dominowac caly obszar Morza Kaspijskiego Rosja jest teraz wcisnieta w jego polnocny brzeg. Azerbajdzan, Tajikistan i Kazachstan maja roszczenia do kaspijskich pol naftowych.

  I wtedy zaczal sie marsz NATO do frontowych drzwi Moskwy. Tak jak alianci NATO, Lotwa, Litwa, Estonia, okupuja baltyckie wybrzeze, tak alianci NATO, Rumunia i Bulgaria, okupuja Morze Czarne. Turcja jest na poludniowym brzegu Morza Czarnego, pretendujaca do czlonkostwa NATO, o co zabiega John McCain, by Morze Czarne stalo sie jeziorem NATO.

  Kiedy Putin bronil zajecia Krymu oswiadczajac ze nie chcialby odwiedzajac 200 letnia baze floty w Sewastropolu byc witanym przez marynarzy NATO, czy nie mial racji?

  Ogromne starty terytorialne jakie poniosla ZSRR moglyby sie rownac stracie 11-tu Stanow konfederacji Ameryki czyli stracie wszystkich stanow na wybrzezu poludniowego Atlantyku, Karaibach, i Zatoce Meksykanskiej i portow w Norfolk, Charleston i New Orleans gdzie powiewalyby obce flagi.

  I jakbysmy zareagowali gdyby ZSRR, po zwycieskiej zimnej wojnie, spowodowal wyrzuceie wojsk USA i ewakuacja baz z Europy i wlaczyl Kube, Wenezuele i Nikaragle do Paktu Warszawskiego?

  Victoria Nuland powiedziala ze zainwestowalismy $5 bilionow by odlaczyc Ukraine od Rosji. Jakbysmy zareagowali gdy przebudzilibysmy sie, tak jak Putin w Lutym, i odkryli ze pro-amerykanski rzad Meksyku zostal obalony przez uliczne gangi sfinansowane przez Chiny, i pro-chinski rezim zainstalowany w jego miejsce i zadajacy opuszczenia NAFTA, a dolaczenia do militaro-ekonomicznego sojuszu z Chinami?

  Amerykanski prezydent ktorego wojska ladowaly w Veracruz, tak jak to zrobil Eilson w 1914 r. poslajac Generala “Czarnego Jack” Pershing z armia prez granice
  mialby ponad 70% populanosci, tak jak dzis ma Putin.
  A jesliby zajal Baja, tak Jak Putin Krym, jego marsz po zwyciestwo w drugiej kadencji bylby przechadzka.

  Oryginal tu:
  http://www.lewrockwell.com/2014/03/patrick-j-buchanan/behind-the-russian-rage/

 70. Rysio said

  re 59. Tylko nowicjusze pytają o cenzurę.

  Rysio nie pyta bo już całą gajówkową cenzurę dokładnie przetestował, naciskając (a czasami to waląc na odlew z obcasa w ) każdy odcisk Gajowego.

  🙂

 71. Fran SA said

  Ad.20
  Rysio
  Rysio to bardzo chcialby wierzyc w to co pisze. (Tu sie z Rysiem bardzo nie roznimy) ale z ta prywatna edukacja, ktorej ofiarami padli takie hamerykanskie geniusze jak G.B. Bush i McCain, pani Bachman, Sarah Palin, czy nawet Boehmer i Gingrich stawia Rysia w trudnej sytuacji wyjasnienia DLACZEGO Rysio tak popiera prywatna edukakcje.
  Czy to moze ze wzgledow politycznych Rysio popiera ksztalcenie establishmentu w prywatnych, dobrze platnych szkolach nastawionych na zysk (podwojny) zeby mogli dobrze rzadzic w kraju i (nie)rzadzic za granica.

  Oto radosne wyniki edukacji wyksztalcenia ludzi, ktorzy rzadza USA:
  http://investmentwatchblog.com/55-things-about-america-you-may-not-know/

 72. Fran SA said

  Ad.7
  Literowka: ‚prywatna edukacje’

 73. Miet said

  Ad.71.
  Panie Fran, już dawno o tym pisałem ale widocznie Pan już zapomniał więc powtórzę jeszcze raz.
  System edukacyjny w Ameryce jest taki, że zapewnia możliwość uzyskania wykształcenia na miarę potrzeb danego człowieka i na miarę jego możliwości umysłowych (zdolności).
  W Ameryce nikt nikogo nie zmusza do zdobywania wiedzy – to jest prywatna sprawa każdego człowieka.
  Ktoś może posiadać dyplom jakiejś uczelni i nie musi być geniuszem, może być bardzo przeciętnym w dziedzinie którą studiował. Ktoś inny z takim dyplomem może okazać się wybitnym znawcą w swojej profesji.
  Tak przecież jest wszędzie – nieprawdaż?

  Ta pana ocena amerykańskiego systemu edukacyjnego oparta na próbie kilku polityków, że to system jest winny, że oni zdaniem Pana nie posiedli wiedzy na takim poziomie jaki Pan uznałby za właściwy, jest moim zdaniem oceną całkowicie denną.
  Na dodatek ciekaw jestem jak Pan przetestował poziom wiedzy tych ludzi, których Pan wymienił? Zdawali u Pana jakieś egzaminy???

  Ja tych polityków też nie darzę żadną sympatią ale i też nie uzurpuję sobie żadnego prawa do oceny ich wiedzy w dziedzinach, które były przedmiotem ich studiów.
  Tym bardziej, uważałbym za całkowicie poroniony pomysł gnojenia systemu szkolnictwa wyższego tutaj, tylko dlatego, że ci ludzie pokończyli jakieś tutejsze uczelnie.

  Pan zdaje się nie wiedzieć, że tzw. prywatne uniwersytety w Stanach są prywatnymi tylko z nazwy – nazywają się prywatnymi dlatego, że kiedyś ktoś prywatny i bogaty je ufundował.
  Mogła to być jedna osoba, mogła to być rodzina albo instytucja, np. kościół.
  Jedyne co różni te uniwersytety od tzw. uniwersytetów publicznych (stanowych) to jest to, że one prowadzą własną gospodarkę i nie są dofinansowywane przez rządy stanowe.
  Zarówno jedne jak i drugie nie są nastawione na zysk, to są nonprofit organizations i są pod ścisłą kontrolą tzw. Board of Controls, które składają się z ludzi z poza uczelni.
  Wszystkie dochody z czesnego, grantów i od prywatnych donorów nie trafiają do rąk właścicieli – takowych po prostu nie ma.

  Na koniec jeszcze Panu przypomnę, że publiczne szkoły podstawowe i średnie są szkołami darmowymi i uczniowie mają nawet zapewnione za darmo podręczniki.
  Uczniowie mieszkający dalej niż jedną milę od szkoły mają zapewniony darmowy transport autobusowy (specjalne szkolne autobusy).

  To tyle co chciałem Panu uzmysłowić.
  Jeżeli piszę to wszystko, to nie znaczy, że ja amerykańskiego systemu edukacyjnego nigdy nie krytykuję – wręcz przeciwnie – widzę wiele rzeczy spychających to szkolnictwo na rozdroża ale nie wymyślam rzeczy, które nie mają tutaj miejsca.
  Żyję tutaj już 33 lata. W edukacji przepracowałem tutaj z żoną 25 (w Polsce 17) – mogę więc sporo na ten temat powiedzieć i nie muszę nic zmyślać.

 74. Marucha said

  Re 69:
  Zobacz też:
  https://marucha.wordpress.com/2014/03/31/co-kryje-sie-za-wsciekloscia-rosji/

  Re 71:
  Zobacz tez:
  https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/55-informacji-o-ameryce-ktorych-mozesz-nie-wiedziec

 75. Marucha said

  Re 73:
  Myślę, że Franowi nie chodzi o to, że wszystkie szkoły w USA są złe, lecz że przejście przez amerykański system edukacji nie zapewnia jakiegoś minimalnego poziomu wiedzy.

 76. Gutek said

  Przerobilem/odbyłem lekcje w tym temacie (przyznam ,trudna lekcje) i mam mieszane uczucie za która „prawda” pojsc w swym toku myślowym,niemlodym już rozumem.
  Wygrzebujac jednak stare/młode myslenie dopisze,ze dzisiaj każdy widzi swój wlasny YNTERES zyciowy/bytowy,w tym ludzie przed którym postawiono lub maja cele.

  A co z tego maja PROSTACZKOWIE,ktorzy dzisiaj przy poniedziałku pytaja chocby samego Pana Boga – PANIE ! JAK DZISIAJ ZYC ???

  Bo co my wszyscy mamy z tej „wielkiej polityki” choćby na forach ?
  Satysfakcje,ze cos z siebie wyrzuciliśmy,odreagowalismy ,zas płatni prelegencji za jakas tam stawke zrobili swoje – ZAMENT w GLOWACH choćby bzdurnymi proroctwami czy swymi „filozoficznymi” przewidywaniami i stwierdzeniami ?!

  Zapytam wiec :
  po co to nam ,nam „wszystko wiedzącym i doskonale rozumianym” ?

  Wiem,juz slysze – po to sa portale aby takich i owakich INFORMOWAC/DEZINFORMOWAC ,by wiedzieć,by widzieć,by czuc !

  Tak,tak DZIS WSZEDZIE CZUJE SIE SMROD SZATANA !!!
  Idziesz człowiecze i potykasz się nie tylko to czy tamto pod nogami ale zderzasz się na każdym kroku z WYRAFINOWANYMI KLAMSTWAMI – z każdej strony.

  Ale czy ktoś dopowie nam/wam (wlasnie) – JAK ZYC ,aby te WSZYSTKIE PERFIDNOSCI PRZEZYC ,WYTRZYMAC ,gdy dookoła widzimy ZNIWO SMIERCI i DIABELSKIEGO SZYDERSTWA ?

  Inny/inna powie (ja tez) w BOGU NADZIEJA !
  Ale natychmiast inny dopowie – „nadzieja matka głupich „.

  Duzo dziś wszędzie o Putinie,duzo tez o „purin-ie” ,
  a gdzie ZJEDNOCZENIE LUDZI DOBREJ WOLI ???

  Na co czekamy ?
  Czy nie stać nas na „polskiego Putina” przy tylu glowach nawet tu uczonych ?

  NIE STAC NAS NA CHOCBY JEDEN POLSKI PORTAL NA KTORY WEJSCIE MIELI BY TYLKO POLACY i NA NIM SIE BRATALI ????????????????

  Wskazcie nam :
  GDZIE ISC,Z KIM i JAK DZIALAC !

  A nie tylko krecic portalowa medialna sieczkę .

  GDZIE JEST POLSKA ,CZYSTO POLSKA DZIALALNOSC NARODOWA ?
  KIEDY POWSTANIE ONA i JEJ MEDIA ?

  To zawsze musimy być tylko informowani od tych Michnika do Rydzyka , przez szmuli i szwabow ?

  To tylko mamy się nimi zachlystywac , w tym także dzialalnoscia Putina lub druga strona ,barykady ???

  MLODZI RODACY POLACY – ROBCIE COS Z WLASNEJ WOLI a nie pod dyktando
  i PROWADZENIE w KAGANCU i NA SMYCZY !!!

  Na pamięć WASZYCH PRZODKOW POLAKOW

  POKAZCIE,ZE i WY JESTESCIE POLAKAMI a nie DURNIAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Tak starzy jak i młodzi – POLACY ,
  Rysie,Marysie i Zosie,Jasie,Romki i Tomki

  Bog zaplac za uwagę i rozum LUDZIOM DOBREJ WOLI
  Prosimy cie Panie !

 77. Boydar said

  Bardzo Panu współczuję, Panie Rysiu (70) , buuuuuu …..

 78. Felix Domesticus said

  Ad.73
  Proszę nie liczyć na uczciwą odpowiedź.
  Pańska rzetelna i wiarygodna ocena nie pasuje do założonej tezy tutejszych aktywistów.

 79. Marucha said

  Re 78:
  Niech Pan mówi w swoim imieniu, ok?

 80. carlito said

  ta strona jest totalitarna-napierw kogos zabanuja a potem mu ublizaja nie dajc sie wytlumaczyc-tak postepowaly sady stalinowskie

  Dużo więcej wolności znajdzie Pan np na Gazeta.pl – admin

 81. Widzę, że Gajówka stała sie portalem pro-putinowskim.
  A Admin zarzekał sie, że odróżnia „Rosjan” od gnębiących ich KGB-szników., Jeśli to nie chwilowa ABERRREACJA – to znaczy, że się odsłonił. Że mu kazali „z grubej rury” wystrzelić. Szkoda by było…

 82. Marucha said

  Re 81:
  Nic mi nie wiadomo, aby jakieś KGB gnębiło obecnie Rosjan, ani nawet że KGB istnieje.
  Natomiast dowiem się z ciekawością, co to za jedni, co mi kazali wystrzelić z grubej rury. Wszelkie teorie mile widziane.
  Mnie by do głowy nie przyszły podobne insynuacje wobec czcigodnego Pana Profesora.

 83. @81
  Jak rozumiem, Putin jest złym prezydentem dla Rosji, mimo ogromnego poparcia jego własnego narodu.

  Ale my wiemy lepiej, co dla Rosjan jest dobre.
  Nawalny albo Chodorkowski jako prezydent,
  Wyprzedanie zasobów kraju banksterom, oddanie go pod władzę MFW, rezygnacja z jakiejkolwiek samoobrony przed naszymi amerykańskimi sojusznikami.
  Zwrócenie odwiecznie ukraińskiego Krymu Ukrainie.
  Dalej każdy sobie sam dopisze.

 84. Dodek'Anez said

  (…)
  Panie z apostrofem w swych wielu nickach…
  Nie szkoda Panu wysiłku?
  Naprawdę, Panu zajmuje więcej czasu zrobienie kupy na progu gajówki, niż mnie spłukanie jej wężem z wodą.
  Admin

 85. travis said

  z tego wynika ze niektorym z gajowki sni sie to zeby Putin zostal carem Polski-skoro nasi politycy tego nie potrafia zrobic to co on w Rosji.

  Bez wątpienia ktoś podobny do Putina by się Polsce przydał.
  Admin

 86. Boydar said

  – Panie Janku, mam grać ?
  – Graj Pan !

  Tylko z większą finezją

 87. Wosiu said

  Na zagranicznych forach wolnościowych i konspiracyjnych jest ostatnio dużo podobnych tematów. Zawsze tam wpisuję:

  „Putin is Last White Hope.

  If not, there is no hope.”

 88. Master said

  http://www.vremya.ru/2008/154/51/211168.html
  Jeden z głosów na temat nowej podówczas linii polityki rosyjskiej.

 89. Inga said

  # 82
  “Czcigodny” profesur „siem” zeźlił – brak mu kontargumentów, a pisanie o ruskiej razwiedce i Putine z dymiącym naganem jest w modzie, której profesur jak widać chołduje, albo……..

 90. Janto said

  Admin.

  Jakis “Zesr” # 69 podeslal gotowca a Admin wbil go na pierwsza strone z „tlumaczyl Marucha” 🙂

 91. Boydar said

  Tiaaa, powinno być ‚tłumaczył Zesr’. Taki Zesr (z całym szacunkiem) na pewno weźmie odpowiedzialność za opublikowanie i wierność tłumaczenia. Szczególnie z uwierzytelnieniem autorstwa na gmailu.
  Panie Janku, optymalizuj Pan trochę. 🙂

 92. Janto said

  Pan Boydar i Gajowy jak zwykle zawsze mają rację.

  Fryzjer Marylin Monroe też twierdził że zrobił z niej piękność gdy ją ufarbował na blondynkę za co wziął całkowitą odpowiedzialność 🙂

 93. dejpanspokój said

  I kto by pomyślał, że Ruski jest bardziej humanitarny niż Amerykanin. Przecież to jest niezgodne z żadną teorią.
  Niestety jest to fakt.A, tyle lat mi wpajano do łba, że Kacapy to najgorsze świnie.

 94. Marucha said

  Re 90, 91:
  Artykuł – choć z początku mi się nie chciało, bo byłem zmęczony – przełożyłem ja osobiście (30 Marzec, 2014 @ 18:20:34 czasu UTC). Opublikowany 31 mar 2014 o 06:00 (też czasu UTC).
  To mój przekład jest opublikowany w gajówce.
  Nie jest tożsamy z tym, co wrzucił Zesr.
  Nigdy nie podszywałem się pod czyjeś tłumaczenia.

 95. Marucha said

  Re 92:
  Panie Janto… Panu o cóś się rozchodzi?
  To powiedz Pan, kurwa, po męsku: o co.

 96. Zesr said

  Panie Bydar. Czym różni się nicek Zesr od Marucha czy Boydar?
  Odpowiedź: mój jest ładniejszy 🙂
  Jaką odpowiedzialność za „wierność przekładu” bierze ktoś podpisany nickiem, szczególnie gdy zamieszczany materiał jest cenzurowany? Proszę nie pleść.

  To był mój test rzetelności który admin. oblał.
  Jeśli nicek Zesr komuś nie pasuje to można napisać:
  „Tłumaczenie z korektą Admina jaką podesłał nieznany czytacz portalu”.

  Tym razem bez szacunku,
  Zesr.

 97. Marucha said

  Re 96:
  Słuchaj, gnoju, którego tu pierwszy raz widzę…

  Tłumaczenie jest wyłącznie moje. Leżało od wielu godzin na dysku, zanim – gdzieś w środku nocy – podrzuciłeś tu swoje, które zobaczyłem dopiero po opublikowaniu mego własnego.

  W innych okolicznościach podziękowałbym za włożony trud, mimo iż z niego nie skorzystałem.

  Ale teraz mogę tylko powiedzieć: WON.
  Nigdy nie kradłem niczyich tłumaczeń.
  WON.

 98. Boydar said

  @ Pan Zesr (96)

  Pomimo negatywnego odbioru Pańskiej postawy i rozumienia szczegółów sytuacji, pozwolę sobie odpowiedzieć.
  W żadnym miejscu (91) nie dałem Panu podstawy do domniemania, iż w jakikolwiek sposób deprecjonuję Pański nick lub wykonaną pracę. Tłumaczenie ukazało się jako post, a nie autoryzowany przekład. Publikacja na rozkładówce to określona odpowiedzialność, której uwierzytelnienie poprzez adres mail w stopce nie spełnia. Może być de facto dowolny, również fikcyjny. To dotyczy każdego lub prawie każdego. Ja rozpoczynając „pisanie” w Gajówce przedstawiłem się Gospodarzowi w pełnym zakresie. Co do Pana, mam uzasadnione wątpliwości.
  A diabeł i tak, jak zawsze tkwi w szczegółach, wyłożonych dość precyzyjnie prostymi, żołnierskimi słowami w (97).
  Nie moja sprawa, więcej się w tej kwestii nie odezwę.

 99. NICK said

  Ad. Zesr.
  Prawdziwy Zesr wstydzi się tego co zrobił.
  Zesr wynajęty pławi się w szambie z nadzieją, że, jak z niego wylizie, dostanie ‚gratis’.
  Płonne Zesr nadzieje. Pewna nóżka przydusi łepek.

 100. Tekla said

  http://wpolityce.pl/swiat/189381-nigel-farage-konserwatywny-polityk-brytyjski-podziwia-blyskotliwosc-polityczna-putina-zlo-zawsze-mialo-duza-sile-przyciagania

 101. Griszka said

  Nowa metoda działań internetowych trolli się objawiła Panie Gajowy. Nie dziwi nikogo, że akurat próbują zdyskredytować działalność prowadzoną przez admina pod artykułem, którego sam tytuł działa na element baderowsko-POPiSowski, niczym przysłowiowa czerwona płachta na byka ?
  Pan Marucha przetłumaczył felieton dużo wcześniej. Dalej, jakiś gnojek wziął go i trochę przerobił niczym gimnazjalista rozprawkę ze ściągi.pl a za chwilę powstała z tego wielka intryga. Admin szybciej wstawił swoje tłumaczenie. Nie wiem kogo chcesz gnojku nabrać na swój prymitywny manewr, który działa jedynie na ślepców.

 102. Fran SA said

  Ad.73
  Miet
  Ja niestety tez jestem z branzy nauczycielskiej i uczylem w trzech roznych panstwach (dwoch anglosaskich)
  Nieporozumienie polega na tym, ze uwazam i dalej sie upieram, ze w rzadach panstw nie powinny zasiadac przyglupy tylko dlatego, ze ich nobilituje dyplom z prywatnej uczelni.
  Ja nie musze chyba pana przekonywac o wielkiej niewiedzy mlodszego Busha, ani o tym, ze Obamie brakuje wiedzy z jego wlasnej dziedziny (prawo konstytucyjne).
  To pan Obama radosnie obwiescil, ze jego wujek wyzwalal Oswiecim, z czego wynika, ze wujek Obamy byl w Armii Czerwonej.
  Juz nie mowiac o tym, ze prezydent USA moze przemawiac tylko i wylacznie z promptera i wszystkie wywiady sa bardzo dokladnie przygotowane; zarowno pytania jak i odpowiedzi. Juz nawet nie chce mi sie przypominac o ‚polskich obozach koncentracyjnych’ bo podejrzewam, ze Obamie ktos podlozyl tekst, a ten go radosnie przeczytal.
  Sa widac powody dla ktorych ani prezydent ani wice prezydent USA nie maja prawa gadac bez elektronicznego podpowiadacza:

  http://www.thedailysheeple.com/biden-to-the-person-holding-his-teleprompter-stop-moving-that_032014

  John Kerry w czasie ostatniej wizyty w Chinach pouczal gospodarzy, zeby zaczeli stosowac ‚a calmer, more rule-of-law, less confrontational regime’. Cale Chiny mialy ucieche. Wszystkie gazety o tym pisaly.

  A pan noblista moze sobie pozwolic na takie stwierdzenie: ‚Bigger nations cannot simply bully smaller ones’. ( Z tego wynika, ze Haiti jest wieksze od USA)
  Ja nie musze prywatnie testowac amerykanskich politykow; oni dawno oblali test publiczny. Nauczyciel historii pan Gingrich sie upieral, ze Afryka to panstwo, bawidamek Clinton potrafil powiedziec ‚we are all Berliners’ – zdaje sie, ze to zerznal z innego madrego prezydenta.
  McCain zas ucieszyl sie, ze zapamietal cokolwiek opowiadajac:’ We ara all Georgians’. Zapomnial, ze moze paru Amerykanow nie ma ochory byc Gruzinami.
  McCain zreszta uwazal, ze USA musi pomagac Gruzji (przeciwko Rosji) ‚bo Gruzini to chrzescijanie’.
  Ten sam McCain nie zna mapy Bliskiego Wschodu choc tam lata i pomaga terrorystom. (opowiadal o granicy afgansko-irackiej, gdzie tam i z powrotem wedruja ci z AlKaidy)

  McCain wiele razy sie popisal… od czasow wojny wietnamskiej:

  http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/archive.cgi?noframes;read=119707

  Dla kontrastu, Ron Paul, nie mial zadnej szansy, zeby nawet kandydowac, bo widac sie nie nadaje do sfory.

  FoxNews nie da sie ogladac bez wodki.

  I wlasciwie o to mi sie rozchodzi: ze amerykanska wierchuszka polityczna kompromituje caly narod swoja absolutna pogarda dla jakiejkolwiek wiedzy. Sarah Palin jest klasycznym przykladem; jako dziennikarka nie potrafila w wywiadzie telewizyjnym wymienic ani jednej gazety amerykanskiej. To co w wywiadach opowiada o Rosji iIranie dyskwalifikuje KAZDA szkole w USA.
  Jak mozna w ogole dopuscic do wladzy/kandydatury do wladzy takich idiotow i nieukow. Przeciez polityk musi miec ogolna wiedze. Wyksztalcenie daje nie tylko ‚waski zakres wiadomosci’. Oprocz wiedzy ogolnej, szkola daje pewien wzorzec zachowan, komunikacji i obycia. No, chyba, ze w Ameryce jest inaczej.

  Politycy przeciez reprezentuja narod i podejmuja decyzje w imieniu narodu.
  I nie dlatego, ze mam wmontowany w umysl zachwyt nad Rosja. O Jelcynach, Chruszczowach mam podobne zdanie do innych.
  I nawet jesli sie nie lubi Putina ( ja go tez nie uwazam za osmy cud swiata) trzeba przyznac, ze ma dobre przygotowanie do polityki. I nie tylko dlatego, ze byl w KGB. Stary Bush byl szefem CIA, a Obama tez jest z CIA, podobnie jak jego mamusia.
  Tylko tak jak sie zachowuja przedstawiciele obecnej Rosji w porownaniu z amerykanskimi – kaze sie rzeczywiscie zastanawiac, jakie kryteria (oprocz dynastii i finansow) stosuje sie w USA do kandydatow do rzadu? Chyba nie inteligencja i wyksztalcenie.

  Obojetne co ma pan do powiedzenia na temat kosztow edukacji w USA – Ameryka wydaje duzo wiecej na wojenki niz na oswiate.
  Powszechnie wiadomo, ze zadluzenie amerykanskich studentow w bankach jest wolajace o pomste do nieba. Zanim ktos zacznie placic podatki- juz jest opodatkowany!

  http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303812904577295930047604846.html?mod=googlenews_wsj

  http://poorrichards-blog.blogspot.com/2010/12/16-shocking-facts-about-student-loan_23.html

  http://www.newsforage.com/2013/03/80-of-recent-nyc-high-school-graduates.html

  I osobiscie, i z racji moich doswiadczen nauczycielskich uwazam, ze nikt nie powinien byc zadufany w poziomie edukacji narodu. Self-indulgence jest wyrazem pulapu myslowego.
  USA bylo niegdys znakomitym krajem. I miala bardzo wysoki poziom oswiaty. Ale to bylo kiedys.
  Obecna polityka Stanow Zjednoczonych przypomina tez juz bardzo zdegenerowany Holywood. Nie potrzeba byc zadnym aktorem, zeby wystepowac w filmie.
  A filmy sa i tak byle jakie.

 103. Boydar said

  Panie Fran, czy przyszła kiedyś Panu na myśl koncepcja, że oni tak celowo robią z siebie głupków ? I wyglądają jak pajace ?
  Bo mnie przyszła, i została.
  Ostatni raz pamiętam, „śmieszne” stwierdzenie rosyjskiego (sowieckiego ?) dygnitarza w tekście „kurica nie ptica”, poza tym zawsze z sensem, nawet wykazanym po latach. Nawet walenie butem w ONZ – na nic więcej nie zasługiwali. Coś w tym jest, chyba tak bardziej długofalowego.

 104. Miet said

  Ad.102.

  Panie Fran, wszystko, no może prawie wszystko co Pan napisał poniżej zdania, które cytuję, jest mi znane i mogę się z Panem zgodzić.

  A oto Pana zdanie, co do którego mam, delikatnie mówiąc, sporo zastrzeżeń:
  ==============
  Nieporozumienie polega na tym, ze uwazam i dalej sie upieram, ze w rzadach panstw nie powinny zasiadac przyglupy tylko dlatego, ze ich nobilituje dyplom z prywatnej uczelni.
  ==============
  Z łaski swojej, niech mi Pan wyjaśni, na jakiej podstawie Pan zapodaje tezę, że ta grupa polityków, którą Pan wymienił, znalazła się w amerykańskim rządzie dlatego, że ją mobilituje dyplom z jakiejś tam prywatnej uczelni?
  Co to za uczelnia i od kiedy to w USA zaczęto dobierać do rządu ludzi wg. jej klucza???

  W dalszym ciągu uważam za poroniony, pomysł oceny systemu edukacji, w oparciu o paru niedouczonych polityków.
  Idąc za pana wzorem, jak byśmy ocenili system oświaty w Polsce, opierając się na poziomie wykształcenia byłego jej prezydenta – niejakiego Bolka???
  Albo takich wykształciuchów jak Bul Komorowski albo i Kaczyńscy – ci ostatni, co na własne uszy słyszałem, ludzie po prawniczym wykształceniu, to tak krasomówczo używali zwrotu „proszę panią” zamiast prawidłowego „proszę pani”, że aż porażało.:-)))

  Tak, że Panie Franie, niech Pan wymyśli jakiś inny i bardziej przyzwoity sposób oceny systemów edukacyjnych, bo ten Pana, przynajmniej dla mnie jest nie do przyjęcia.

 105. Boydar said

  Może nie cała uczelnia, ale na pewno jedna z „katedr”; jednym z najwybitniejszych wykładowców był William Huntington Russel.

 106. Miet said

  Ad. 105.
  No to jeszcze niech Pan mi objaśni, ilu z tych polityków wymienionych przez pana Frana ukończyło Yale University i jak to się dzieje, że wyborcy w Stanach są takimi fanami tego uniwersytetu, że o innych kandydatach do rządu nie chcą słyszeć, jak tylko o tych z dyplomem Yale?.:-)))
  Jeszcze któryś tam raz podkreślę, że mam tych wszystkich polityków głęboko w pewnym miejscu.
  Chodzi mi tylko o jedno – pomysł oceniania poziomu edukacji w jakimkolwiek kraju, a w szczególności w Ameryce, na podstawie poziomu wykształcenia paru politykierów, jest poronionym pomysłem – i to tylko tyle.

 107. Kronikarz said

  Fran SA % Miet
  Tyle tylko powiem, że czesto się zastanawiałem, spotykając tu w Paryżu studentów czy innych uniwersyteckich intelektualistów, dlaczego oni mają tak bardzo ograniczone myślowe horyzonty choć, owszem, w swojej dziedzinie byli zwykle oblatani; a nie mówię już nawet o znajomości języków.
  Co do dyskusji na tematy ogólne wolałem zwykle Latynosów, Azjatow a nawet Arabów czy Afrykańczkow, naprawdę wydawało mi się zwykle, er ci ludzie zdobyli najpierw ogólne wykształcenie a potem znaleźli się na uniwersytecie; co do Amerykanów Us miałem najczęściej przekonanie, iż z czteroklasowej podstawówki przeskoczyli wprost na studia magisterskie albo doktoranckie.
  Hmm, może nie miałem szczęścia, może ale jak moi znajomi też „szczęścia” nie mieli. A ja czasami chowam się z politycznie niestosowną opinią, że te Jankesy to trochę połówki.
  ; – )

 108. Miet said

  Ad.107.
  Panie Kronikarzu, skoro nie wywaliliście tych Jankesów ze studiów magisterskich czy doktoranckich, to by tylko świadczyło o ich genialności.
  No bo tak z czwartej klasy podstawówki wprost na studia doktorankie???:-)))

  Nie chcę opisywać moich doświadczeń abym nie był posądzony o stronniczość.
  Posłużę się trochę doświadczeniami moich polskich przyjaciół, fizyków z Ohio, zajmujących się laserami.
  Mieli wielu doktorantów z różnych rejonów świata, właśnie tych, których Pan wychwala, jak Arabów, Afrykanów a i Hindusów, uważali za dopust boży – takich leniwców nie widzieli jak świat światem.:-)))
  Chwalili natomiast Chińczyków i Japończyków – pracowici ludzie i ja też tak twierdzę na podstawie moich doświadczeń.
  Co do z krwi i kości Amerykanów, to tak jak wszędzie, różnie to bywa, jak to się mówi są ludzie i ludziska.:-)))
  Mogę się pochwalić jednym, który doktoryzował się w mojej dziedzinie (bardzo teoretycznej – a takowe nie mają tutaj dużego wzięcia). Jest on już od paru ładnych lat profesorem na renomowanym amerykańskim uniwersytecie.

  Tak, że różnie to bywa Panie Kronikarzu.:-)))

 109. Boydar said

  @ Pan Miet

  Nie mnie oceniać. Tak myślę, że poziom absolwentów, jest wprost proporcjonalny do poziomu wykładowców. Jeśli zaś wykładowcy (tak jak obecnie u nas w Polsce) są głównie krewnymi i znajomymi królika, dobrze być nie może. Bez wątpienia, jak przypuszczam, są uczelnie silnie „tendencyjne”, lecz zapewne większość uwzględniając prestiż stara się zapewnić kadrę najlepszą z dostępnych. Jeśli student ma motywacje, będzie się uczył i na najgorszej alma mater; jeśli chce mu się tylko papieru, to nie pomoże nic. Durnemu papier w rozumie nie pomoże. Szczególnie odkrywcze te moje wnioski nie są, ale skąd mam wiedzieć jak tam u Was jest naprawdę. Co do kwestionowanego zdania Pana Frana, to faktycznie, moim zdaniem ocena zbyt powierzchowna, żeby nie powiedzieć- tendencyjna. W dodatku jakaś taka sztuczna. Na poziomie „polityków” Kongresu czy Senatu, posiadany dyplom może być jedynie wisienką na torcie. Jeśli Pan Fran tego stanu rzeczy nie przyjmuje do wiadomości, to ‚bez wodki nie razbieriosz’. Jednak, po uczciwości, i Panu się zdarza czasem coś „palnąć”, nie chce wypominać. Trzeba rozmawiać, nie obrażać się. Będzie dobrze.

 110. Miet said

  Re. 109.
  Panie Boydar, nie przeczę, że może i czasami coś „palnę”, chociż staram się tego unikać – świętym nie jestem a tym bardziej nie jestem nieomylnym.
  Jestem otwartym na wykazania mi tych palnięć i napewno się nie obrażę.
  Natomiast bardzo mnie wkurza, gdy ktoś celem podparcia swoich wynurzeń, dorabia z głowy odpowiednią ku temu „rzeczywistość”.

 111. Boydar said

  Trzymam za słowo. Ostatnie zdanie jak moje. Ukłony.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: