Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jak tajne elity przejmują władzę nad Europą

Posted by Marucha w dniu 2014-03-30 (Niedziela)

Jürgen Roth-„Cichy PUCZ. Jak tajne elity gospodarcze i polityczne przejmują władzę nad Europą i Niemcami”.

Pucz ten ma na celu według Jürgena Rotha zniszczenie resztek praw pracowniczych i wolności obywatelskich co skutkować będzie stworzeniem społeczeństwa oligarchicznego opartego na pewnej formie niewolnictwa.

Książkę Roth oparł na rozmowach i obserwacjach życia społeczno – politycznego nie tylko w Niemczech, Grecji, Portugalii, Włoszech ale także Polski opisując m.in. manifestację związków zawodowych w Warszawie w dniu 14.09.13.

Opis manifestacji rozpoczyna on przypomnieniem o prywatnej kolacji Donalda Tuska i Angeli Merkel, która odbyła się 22.04.13 roku w Berlinie. Następnego dnia rozmawiali już oficjalnie o kierunkach rozwoju Unii Europejskiej.

Te nieoficjalne spotkania polityków i oligarchów gospodarczych a także grup tj. „Gospodarcze Spotkania Baden – Baden” czy „Grupa Bilderberg” szeroko opisane są w tej książce. Spotkania niemieckich elit gospodarczych w Baden – Baden mają swoje korzenie w Harzburgskiej Akademii Elit Gospodarczych, która stworzyła tzw. Model Harzburgski określający zasady szkolenia menedżerów dla niemieckiej i europejskiej gospodarki. Twórcą tej szkoły, którą do tej pory opuściło ponad 600.000 absolwentów był Reinhard Höhn. Niemiecki prawnik oraz SS – Oberführer. W III Rzeszy pełnił funkcję doradcy prawnego policji i SS oraz był Hauptabteilungsleiterem w strukturach SD (wywiad) a także osobistym doradcą Heinricha Himmlera. Wiele lat ukrywano jego przeszłość podobnie jak wielu zachodnioniemieckich polityków czy przedsiębiorców.

Zdaniem Rotha kierownictwo puczu zorganizowane jest w tzw. Trójce czyli grupie stworzonej z reprezentantów trzech instytucji: Komisji Unii Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Europejskiego Banku Centralnego.

Roth opisuje powiązania osobiste ludzi europejskiej polityki z wielkim biznesem oraz wielkie afery gospodarcze np. Deutsche Banku czy poprzedniego kierownictwa firmy SIEMENS (nowe kierownictwo kilka dni temu spotkało się z W. Putinem aby potwierdzić olbrzymie zaangażowanie w rosyjską gospodarkę mimo „sankcji” nałożonych za aneksję Krymu na Rosję). Roth przedstawia także zasady przyznawania przez „Trójkę” kredytów, które nie wzmacniają gospodarek narodowych państw je otrzymujących, ale tworzą ich oligarchiczną strukturę oraz działają na korzyść prywatnych banków i dużych koncernów przemysłowych i handlowych.

Puczyści organizują także szereg „Okrągłych Stołów”, w czasie których omawiane są sprawy związane z działaniami gospodarczo – politycznymi. Jedno z takich spotkań odbyło się w 2012 roku w Dubaju, w którym uczestniczyły elity gospodarcze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Szwajcarii i Niemiec. Organizatorem był prywatny bank Sarasin – Alpen, który należy do ważnej szwajcarskiej Safra-Sarasin-Gruppe. Banki szwajcarskie organizują także prelekcje polityków. Bank Sarasin, który przyczyniał się do podatkowych oszustw wobec Niemiec zorganizował w 2012 roku prelekcję polityka SPD Petera Steinbrücka (obecnie Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec), za którą otrzymał on 15.000 euro honorarium. Gdy sprawa wyszła na jaw Steinbrück zadeklarował przekazanie tej sumy na cele charytatywne.

Nie tylko politycy i wielki biznes działają na rzecz puczystów. Także media związane są z tymi grupami tworzącymi zdaniem Rotha „Niewolnictwo XXI wieku”. O tych mediach w następnej odsłonie książki Jürgena Rotha „Cichy PUCZ. Jak tajne elity gospodarcze i polityczne przejmują władzę nad Europą i Niemcami”.

Informacja o autorze.

Jürgen Roth (ur.w 1945r.) jest znanym niemieckim dziennikarzem śledczym, autorem wielu książek i filmów dokumentalnych. Jest europejskim autorytetem w sprawach związanych z przestępczością zorganizowaną. Niemal co roku publikuje nową książkę, która natychmiast staje się bestselerem. Najbardziej znane jego publikacje to: „Czerwoni bossowie” (1999), „Brudne ręce: jak państwa Zachodu współpracują z mafią narkotykową”- 2000, „Oligarcha” (2001), „Siatki terroru” (2002), „Gangsterzy ze Wschodu”- 2003, „Dochodzenie wzbronione!” (2004), „Ścigana przez polską mafię” (2005), „Niemiecki klan” (2006), „Oskarżenie niepożądane: korupcja w niemieckim wymiarze sprawiedliwości” (2007), ”Niemcy kraj mafii” (2009), „Gangsterska gospodarka” (2010), „Unfair Play” (2011), „Gazprom – niebezpieczne imperium” (2011).

J. Rothowi wielu nie tylko niemieckich prominentów wytaczało procesy, domagając się zakazu rozpowszechniania jego książek (m.in. były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder). J. Roth nigdy nie zgadzał się ujawnić nazwisk swoich informatorów.

Na zorganizowanym przez naszą redakcję spotkaniu z J. Rothem w Warszawie w 2009 roku powiedział m.in.„Mafia jest problemem międzynarodowym, ponieważ stała się już swego rodzaju międzynarodowym koncernem. Może ona swoim zasięgiem ogarnąć nawet całą Europę, gdyż oferujemy jej idealną pożywkę i podłoże. Mamy więc już w Niemczech – a zapewne można to w jakiejś mierze odnieść też do Polski – klasyczne struktury mafii włoskiej.”

http://media.wnet.neon24.pl

Komentarzy 7 to “Jak tajne elity przejmują władzę nad Europą”

 1. Nemo said

  „Mamy więc już w Niemczech – a zapewne można to w jakiejś mierze odnieść też do Polski – klasyczne struktury mafii włoskiej.”

  W jakiejś mierze? W Polsce mafia rządzi całą gębą nawet się zbytnio z tym nie kryjąc.

 2. RomanK said

  Ha..wielkie mecyje odkrywa pan Roth…to co wszyscy wiedzom, a zwlaszcza intelektualisci w Polsce po najlepszych uniwersytetach o czym wszyscy wiedzom:-))))ze som inteligentni bo studiowali inteligencjem.

  System- jaki panuje na calym swiecie poza nielicznymi wyjatkami jest systemem oligarchicznym! System Oligarchiczny od wielu innych rozni sie tym- ze i wladze polityczna sprawuja tylko wielcy wlasciciele pionow gospodarczych decydujacych o zyciu calych kontynentow.
  Im wazniejszy sektor gospodarczy, tym wieksza sila polityczna. Na szczycie stoi zawsze kompleks energetyczny i militarny- czyli zbitka przmyslow wydobywczego,metalowego i elektrycznego z chemia.
  System przypomina system arystokracji, bez koniecznosci wlasciwego urodzenia- pochodzenia.
  System ewoluowal z inicjatywy i wg pomyslow bazujacych na organizacji Kahalu i jego specyficznej funkcji, ktora zamienila sie w Syndykat Zbrodni, czyli Dintoirze!
  Din Toira to doslownie Sad Tory, sad rabinacki, ktory roztrzygal kwestie sporne w tym i polswiatka przestepczego, z ktorgo ewoluowaly wszystkie partie typu leniniowskiego, jak przyjelo sie ich nazywac, ktorych cecha wyrozniajaca jest istnienie tzw partii wewnetrznej, czyli nomenklatury.
  Kiedy Dintiora komunistyczna zdobyla przy pomocy Dintoiry amerykanskiej wladze w Rosji. doszlo do nieplanowanej roszady w kadrach. Stalin zastapil nieoczekiwanie powalonego dziwna choroba Trockiego( wielu uwaza to za przypdek ingerencji nieludzkiej)i wypowiedzenia wspolpracy i posluszenstwa Dintoirze globalnej ze siedziba w NY.
  Do pogodzenia doszlo przez kanaly rodzinne w obydwoch dintoirach…dokladnie, jak wczesniej kilka razy- w tym w czasie kryzysu na Kubie,….i nastapila pieriestrojaka..wg wzorcow oligarchicznych, tylko wlasnie dlatego, ze byla to pieriestrojka DINTOIRY….
  stad tez taka duza liczba Zydow- jako oligarchowie.
  Prosze przesledzic, jak dokonywano przeksztalcen wlasnosciowych i dlaczego odbywalo sie to etoda – kredyty za udzialy( swiadectwa udzialowe).temat na tyle szeroki ze wymaga dluzszego wyjasnienia.
  W wyniku tego zlodziejskiego rozwiazania majatek narodow zostaje przejety przez waska grype nielicznych Oligarchow, kontrolowanych przez NY droga kontroli ich assetow , pod opieka Bossow…i cale narody, zmuszone do oddania swojej wlasnosci narodowej i zmuszonej do zycia z pracy rak…opodatkowanej nieludzko na utrzymanie calego aparatu obslugujacego oligarchie.
  Caly problem z Rosja i Ukraina polega ,ze wielu z oligarchow zatrzymalo sie w procesie cedowania wlasnosci narodowej na korzysc globalnej Dintoiry Putin dokonal czegos ..cos na wzor Stalinowskiej Niespodzianki…. nazywamy to processem zatrzymania processow globalizacji.
  I przedluzanie sie tego stanu zdenerwowaalo bossow, ktorzy na przyspieszenie stypneli groszem…5 mld….
  To tak w blyskawicznym skrocie…ale kto moze zakuma,…

 3. gracjusz said

  Hej Panie RomanieK , kiedyś tam , też domyślnie stwierdziłem, że ta cała wszelaka „wadza” musi być mafijno-rodzinna. Gdzieś wyczytałem, że „knór” w brytyjskiej koronie ma udokumentowane pochodzenie babilońskie 🙂 serio 🙂

  Nawet jaśnie bul ma niezłe referencje 🙂 jak przystało na zarządce baraku Polin 🙂
  http://archiwaipn.hvs.pl/bronislaw-komorowski-vel-szczynukowicz-archiwa-ipn/

 4. marta15 said

  „..Zastanówcie się nad waszymi wyborami – elit hierarchii, partii i religii, nad systemem kastowym, dla którego jesteście statystyka w papierach…

  Zastanówcie się nad udziałem w zhierarchizowanych grupach będących częścią systemu w aspekcie politycznym, ekonomicznym, społecznym, religijnym… Zastanówcie się, czym jest Kowalski, nie, kim lecz czym?
  Czym jest kontrolowany wybór, czym jest wolność otoczona nałogiem …

  Jestem zrozpaczony waszym sposobem spostrzegania rzeczywistości…
  Oni niczego nie ukrywają wystarczy znaleźć dwa końce jednego sznurka…
  Jeśli popełnią, choć jeden błąd nawet kilka alternatywnych planów może okazać się fiaskiem …

  Na Titanicu też do końca grała muzyka. Titanic to taka alegoria współczesnego świata: tańce, wino i swawole na końcu przewrót i dno a na nim napis piekło …

  Niedługo przyjdzie wielka zaraza a po niej kataklizm, który również dotknie Polskę… Wtedy zrozumiecie moje słowa… i żadna elita, żadna religia wam nie pomoże, bo będzie pomagać sobie w ewakuacji ..”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiecie-ukrainie-2014-03

 5. Wojtek said

  „Jak tajne elity przejmują władzę nad Europą”
  Co za głupota.
  Przejęły władzę już 100 lat temu i nad Europą i światem i nad „kościołem”

 6. Ad.5:
  Sto lat temy wybuchła Wielka Wojna, która była SKUTKIEM Otrucia Rosji i Francji Fekaliami Pruskimi, o czym piszę w Wandaluzji. Ponieważ Anglicy i Amerykanie nie chcieli JEŚĆ fekaliów pruskich to ŻYDÓWKA Merkel nakarmiła ich zlotem z satelitarnej detekcji amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej, które POLICZONO na Syberii.
  To jest taka sprawa jak Wygranie przez Pekin Wojny Ussuryjskiej. Gdy Moskwa przekształciła wojnę Ussuryjską w Mandżurską to ambasada ChRL w Paryżu wyświetliła dla publicystów Filmową Dokumentację Katynia. Wg Dekretu Lenina wszystkie ważne egzekucje miały być bowiem Filmowane, za co uznano też KATYŃ, który Bierut jako Złoto Renu wysłał do Izraela.
  Wyświetlenie tego Złota Renu w Paryżu Moskwa nazwała za Hitlerowską Prowokacją i powiadomiła Waszyngton o ataku nuklearnym na Sto Miast Chińskich, na co Nixon kazał cherubinowi Hitlera odpowiedzieć, że wówczas USA dokonają ataku nuklearnego na 128 miast sowieckich. To ILUSTRUJE, że Lenin był BISMARCKIEM XX WIEKU, który Oddał Świat spermie jezuickiej, czego Stalin i Hitler byli tylko MASOŃSKIMI wykonawcami.
  Wielkim Finałem tego Procesy jest Satelitarna Detekcja Złota, która PRZYPIECZĘTOWAŁA Monopol Złota Spermy Jerozolimskiej czyli TRYUMF Jerozolimy nad Atenami, Rzymem, Aleksandrią i Kijowem jako SARMACKIM Babskim Monopolem Złota, co jest zabezpieczone Religią Holokaustu jako PRZYKRYWKI przemysłowej produkcji amerykanów na Syberii.
  OGŁOSZENIE Otrucie Rosji i Francji powołało Biblię Dwudziestego Wieku, którą administrował Kościół Scjentystów. Miała być ona Dyktowana przez samego Jezusa Chrystusa Pani Profesor Teologii Helen Schucman na Columbia University w Nowym Jorku, która deklarowała się jako ATEISTKA. Gdy HSch zmarła to redaktor Biblii XX Wieku nazwał dzieło Biblią XXI Wieku i Biblią Diabła, bo Jezus Chrystus by coś tak DIABELSKIEGO Dyktować nie mógł. Na podstawie tej Biblii XXI Wieku czy TRZECIEGO TYSIĄCLECIA powstał Kościół Diabła.
  Biblią Diabła jest nazywany złupiony przez Szwedów w Pradze Codex Gigas, który ja uznałem za Ewangelię z Aleksandrii, z której wycięto Ariańskie Wyznanie Wiary.

 7. Wojtek said

Sorry, the comment form is closed at this time.