Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina: korporacyjne przejęcie. Kopalnia złota dla Cargilla, Chevronu, Monsanto.

Posted by Marucha w dniu 2014-03-30 (Niedziela)

Ukraine: The Corporate Annexation. “For Cargill, Chevron, Monsanto, It’s a Gold Mine of Profits”
http://www.globalresearch.ca/ukraine-the-corporate-annexation-for-cargill-chevron-monsanto-its-a-gold-mine-of-profits/5375170
JP Sottile – 25.03.2014
Tłumaczenie: Ola Gordon

Podczas gdy USA i UE nakładają sankcje na Rosję z powodu przejęcia przez nią Krymu, JP Sottile ujawnia  korporacyjne przejęcie [Ukrainy]. Dla Cargilla, Chevronu czy Monsanto, Ukraina to żródło ogromnych zysków z agrobiznesu i eksploatacji energii.

Potencjał dla rolnictwa / agrobiznesu jest tu zdumiewający… produkcja może się podwoić… ukraińskie rolnictwo może stać się prawdziwą kopalnią złota.

12 stycznia 2014 roku, jak doniesiono, 50.000 “pro-zachodnich” Ukraińców wkroczyło na kijowski Plac Niepodległości, żeby zaprotestować przeciwko rządowi prezydenta Wiktora Janukowicza. Podburzony po części atakiem lidera opozycji Jurija Łucenko, protest ów oznaczał początek końca 4-letnich rządów Janukowicza.

Tego samego dnia Financial Times[FT] poinformował o ważnej umowie amerykańskiego giganta rolniczego – Cargilla.

Zaufanie biznesu nigdy się nie zachwiało

Pomimo zamieszania w ukraińskiej polityce po odrzuceniu przez Janukowicza dużej umowy handlowej z UE zaledwie 7 tygodni wcześniej, Cargill był na tyle pewien przyszłości, że kupił akcje ukraińskiej UkrLandFarming za 200 milionów USD.

Według FT, UkrLandFarming jest największym na świecie kultywatorem ziemi i drugim co do wielkości producentem jaj. A to nie są jedyne jajka w coraz bogatszym koszyku Cargiilla.

13 grudnia 2013 Cargill ogłosił zakup akcji w terminalu zboża w Noworosyjsku na rosyjskim wybrzeżu Morza Czarnego.  Port ten – na wschód od ważnej strategicznie i historycznie krymskiej rosyjskiej bazy morskiej – daje im główne wejście na rynki rosyjskie i dodaje je do listy wielkich korporacji rolniczych, inwestujących w porty wokół Morza Czarnego, zarówno w Rosji jak i na Ukrainie.

Na Ukrainie Cargill jest od ponad 20 lat, inwestuje w elewatory zbożowe i przejmuje wiodącego producenta paszy dla zwierząt w 2011. W oparciu o inwestycje w UkrLandFarming, Cargill był zdecydowanie pewien swej przyszłości mimo chaosu wywołanego niepodpisaniem umowy z UE.

Jest to jaskrawe zaprzeczenie dźwięków dzwonów alarmowych włączonych przez amerykańskie media, wojowniczych polityków na Kapitolu i zakłopotanych decydentów w Białym Domu.

Morgan Williams

Niestabilność – jaka niestabilność?

Zachowanie to jeszcze bardziej kontrastuje w porównaniu z niepokojem wyrażanym przez Morgana Williamsa, prezesa Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Biznesu [US-Ukraine Business Council – UUBC], która, jak czytamy na ich witrynie, “promowała relacje biznesowe od 1995″.

Williams udzielił wywiadu dla International Business Times 13 marca, i pomimo okazanej przez Cargilla chęci inwestowania, powiedział:  “Brak stabilności zmusił biznes do zajmowania się codziennymi interesami, a nie robieniem planów przyszłych inwestycji, ekspansją i zatrudnianiem większej liczby pracowników”.

W rzeczywistości, Williams, który pełni drugie obowiązki jako dyrektor spraw rządowych w prywatnej firmie kapitałowej SigmaBleyzer, stwierdził: “Plany biznesowe doszły do martwego punktu”. Widocznie nie wiedział o inwestycjach Cargilla, co jest dziwne biorąc pod uwagę fakt, że mógł po prostu zadzwonić do Van A Yeuttera, wiceprezesa ds. korporacyjnych w Cargill i zapytać go o dosyć aktywny plan biznesowy firmy.

Nie ulega wątpliwości, że Williams ma numer telefonu Yuettera, bo ten jest w komitecie wykonawczym [the Executive Committee] tej samej UUBC. Jest to także całkiem przyjazny klub inwestycyjny.

Według danych na profilu SigmaBleyzer, Williams “rozpoczął działalność na Ukrainie w 1992″. Będąc doświadczonym ‘monterem’ dla Big Ag w USA [Big Ag – wielki firmy zajmujące się rolnictwem – admin], musi mieć przyjazne relacje z komitetem wykonawczym.

Luminarze amerykańskiego wielkiego rolnictwa – Monsanto, Eli Lilly, Dupont, John Deere …

A co to jest za komitet – istna lista ‘kto jest kim’. Wśród luminarzy działających nieustannie i niewątpliwie bezinteresownie na rzecz lepszej, wolniejszej Ukrainy, są:
• Melissa Agustin, dyrektor, międzynarodowych spraw rządowych i handlu w Monsanto
• Brigitte Dias Ferreira, doradca, sprawy międzynarodowe w John Deere
• Steven Nadherny, dyrektor, stosunki instytucjonalne w CNH Industrial, producent sprzętu rolniczego
• Jeff Rowe, dyrektor regionalny w DuPont Pioneer
• John F Steele, dyrektor, sprawy międzynarodowe w Eli Lilly & Co.

I, oczywiście, Van A Yeutter z Cargilla. Ale Cargill nie jest odosobniony w ciepłych uczuciach wobec Ukrainy. Jak doniósł Reuters w maju 2013, Monsanto – największa na świecie firma nasiennicza – planuje zbudować na Ukrainie za $140 mln  fabrykę nasion kokurydzy “nie-GMO”, czyli nie modyfikowanej genetycznie ”.
Monsanto troszczy się również o swój wizerunek publiczny. Ogłosił ”program rozwoju zatytułowany ‘Spichlerz zbożowy przyszłości’, a jego celem jest pomoc rolnikom polepszyć jakość życia”. Inicjatywa oznacza dotacje do $25,000 dla rozwoju programów zapewniających “szanse edukacyjne, upodmiotowienie społeczności czy rozwój małych przedsiębiorstw”.

Ogromne znaczenie ekonomiczne

Dobrze wymyślony szyld ‘Spichlerz zbożowy przyszłości’ wiele mówi, bo wcześniej Ukraina znana była jako ‘spichlerz’ Związku Sowieckiego. Według CIA sowiecka Ukraina była na drugim miejscu po Matce Rosji jako “najważniejszy ekonomicznie składnik byłego Związku Sowieckiego”. Pod wieloma względami, ukraińska ziemia uprawna stanowiła kręgosłup ZSRR. Jej urodzajny czarnoziem dawał ponad 1/4 produktów rolniczych ZSRR. Eksportowano znaczne ich ilości do innych republik, a gospodarstwa produkowały 4 razy więcej niż następna republika na liście.

Choć produkcja Ukrainy spadła w pierwszej dekadzie po rozpadzie Związku Sowieckiego, w ostatnich latach sektor rolniczy spektakularnie się rozrastał. Kiedy Europa walczyła, by otrząsnąć się z wielkiej recesji, w 2013 rolnictwo Ukrainy wzrosło o 13,7%.

Ukraińska gospodarka rolnicza jest interesująca. Rosyjska nie jest. Hamowana przez skutki zmian klimatycznych [??? Jakich znowu zmian? – admin] i posiadająca 25 mln ha nieuprawianej ziemi, Rosja pozostaje w tyle za swoim byłym spichlerzem.

Zdaniem Centrum Badań Wschodnich [Centre for Eastern Studies], ukraiński eksport rolniczy wzrósł z $4.3 mld do $17.9 w 2012  i w porównaniu z ZSRR w czasie rozkwitu, obecnie rolnictwo stanowi 25% całkowitego eksportu. Ukraina jest także największym eksporterem pszenicy i kukurydzy na świecie. A kukurydza to nie tylko produkt spożywczy, to również etanol.

Karmienie Europy

Ludzie muszą jeść – zwłaszcza w Europie. Jak oszacował Frank Holmes z US Global Investors w 2011, Ukraina ma stać się rzeźnikiem Europy. Mięso jest trudne do transportu,  a Ukraina ma idealne położenie geograficzne dla zaspokojenia głodu Europy.

Dwa dni po zakupie przez Cargilla UkrLandFarming, Global Meat News doniósł o ogromnym prognozowanym skoku eksportu “każdego rodzaju” ukraińskiego mięsa, wzroście o 8,1% ogółem i o 71.4% jeśli chodzi o wieprzowinę.

Nic dziwnego, że Eli Lilly ma przedstawiciela w UUBC. Jej Elanco Animal Health Unit jest głównym producentem suplementów paszowych.

Warto także zauważyć, że planowana przez Monsanto fabryka nasion nie jest GMO – być może w przeczuciu pojawiającego się nieprzyjaznego klimatu dla GMO na rynku europejskim oraz wzrastający apetyt na produkty organiczne. Jeśli chodzi o zyskowną przyszłość wielkiego rolnictwa w Europie, stawka nie może być wyższa.

Długi łańcuch strat dla Rosji
Dla Rosji i jej trudnej gospodarki rolniczej, jest to kolejny łańcuch strat względem amerykańskiego wtargnięcia do Europy – od ekspansji NATO w Europie wschodniej do amerykańskiej obecności na jej południu i umowy o wydobywaniu gazu łupkowego podpisanej niedawno na Ukrainie z Chevronem.

A zatem, dlaczego Big Ag tak rozrabiała na Ukrainie, nawet w obliczu takiej niepewności i przewidywanej reakcji Rosji?

Odpowiedź jest taka, że nasiona z owoców pochodzących z odwrócenia się Ukrainy od Rosji, wysiewano przez ostatnie dwie dekady dzięki trwającemu zimnowojennemu sojuszowi między korporacjami i polityką zagraniczną. To jest wersja “Głębokiego państwa” [Deep State], która zwykle wiąże się z przemysłem naftowym i obronnym, ale także istnieje w innym amerykańskim mocno dotowanym przemyśle – rolnictwie.

Morgan Williams jest w centrum sojuszu Big Ag z amerykańską polityką zagraniczną, to znaczy, że Sigma Bleyzer wychwala współpracę p. Williamsa z “różnymi agencjami rządu USA, członkami Kongresu, komisjami Kongresu, ambasadą Ukrainy w USA, międzynarodowymi instytucjami finansowymi, ośrodkami badawczymi i innymi organizacjami biznesu, handlu, inwestycji USA-Ukraina i rozwoju gospodarczego”.

Wolność – dla amerykańskiego biznesu

Jako prezes US-Ukraine Business Council, William ma dostęp do bossa Rady – Davida Kramera, prezesa Freedom House. Oficjalnie grająca rolę organizacji pozarządowej, miała ona powiązania z jawnymi i tajnymi wysiłkami na rzecz ‘demokracji’  w miejscach, w których drzwi nie są otwarte dla amerykańskich interesów – amerykańskich korporacji.

Freedom House, National Endowment for Democracy [NED] i National Democratic Institute, pomagały finansować i wspierać ukrańską ‘pomarańczową rewolucję’ w 2004. Freedom House jest bezpośrednio finansowany przez rząd USA, NED i amerykański Departament Stanu.

David Kramer jest byłym zastępcą sekretarza stanu ds. europejskich i euro-azjatyckich i,  jak mówi jego biografia na stronie Freedom House, wcześniej był współpracownikiem Projektu Nowego Amerykańskiego Wieku [the Project for the New American Century].

5 mld dolarów od Nuland dla ukraińskiej ‘demokracji’

To stawia Kramera i ‘montera’ Big Ag, Morgana Williamsa, w towarzystwie współzałożyciela PNAC [Project for the New American Century}, Roberta Kagana, który, zbiegiem okoliczności, jest mężem Victorii “F*ck the EU” Nuland, obecnej asystentki sekretarza stanu ds. europejskich i euro-azjatyckich.

Co ciekawe, p. Nuland przemawiała 13 grudnia w Fundacji Amerykańsko-Ukraińskiej, wychwalając zalety ruchu Euromajdanu jako usobienie “zasad i wartości stanowiących kamień węgielny dla wszystkich wolnych demokracji”. Nuland powiedziała również, że Stany Zjednoczone zainwestowały ponad 5 mld USD we wsparcie “europejskich aspiracji” Ukrainy – co oznacza oderwanie Ukrainy od Rosji. Swoje uwagi wygłosiła na podium ozdobionym logo Chevronu.

Jej kolega i rozmówca telefoniczny, ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt, także pomógł ugotować 50-letni kontrakt na gaz łupkowy w rosyjskiej kuchni.

Coca-Cola, Exxon-Mobil, Raytheon

Choć wydarzenie to sponsorował Chevron, nie ma go na liście jako sponsora Fundacji. Ale są na niej Coca-Cola Company, ExxonMobil i Raytheon jako główni sponsorzy. I bliski kręgów wpływu na liście jest też UUBC, też jako sponsor. […]

Morgan Williams powiedział dla the International Business Times:
“Tu potencjał rolniczy jest zdumiewający… produkcja może się podwoić. Świat potrzebuje żywności, jaką Ukraina wyprodukuje w przyszłości. Ukraińskie rolnictwo może być prawdziwą kopalnią złota”.

Oczywiście, jego priorytetem jest zapewnienie, żeby chleb mających dobre koneksje firm był dobrze posmarowany masłem z byłego spichlerza Rosji. I nie ma nikogo zainteresowanego Ukrainą, mającego lepsze koneksje,  niż amerykańskie korporacje rolnicze.

Biorąc pod uwagę oficjalne amerykańskie zaangażowanie w ukraińską politykę, łącznie z ciekawym faktem, że ambasador Pyatt zadeklarował amerykańską pomoc nowemu rządowi w zbadaniu i wykorzenieniu korupcji, pozornie ryzykowna inwestycja strategiczna Cargilla prawdopodobnie nie była w końcu aż tak ryzykowna.

Komentarzy 30 do “Ukraina: korporacyjne przejęcie. Kopalnia złota dla Cargilla, Chevronu, Monsanto.”

 1. RomanK said

  Rolnictwo moze sie stac kopalnia zlota koniec cytaty…. nieprawda! Rolnictwo jest o wiele wazniejsze niz cale zloto swiata!
  Wiedzial o tym H Kissinger- ze zywnosc stala sie bronia. Autorem tej szatanskiej doktryny jest nie kto inny, ale sam ArcyPzeSkurwySsyn, czyli Sir Henry Kissinger, ktory w grudniu 1974 roku w czasie, gdy piastowal stanowisko doradcy Prezydenta do spraw bezpieczenstwa narodowego USA, opracowal wraz ze swymi bliskimi wspolpracownikami i opatrzyl swoim podpisem tajny dokument. Dokument ten znany pod nazwa National Security Study Memorandum 200( NSSM 200) liczy 200 stron i opatrzony jest tytulem: Implications of Worldwide Population Growth for U.S. Security and Overseas Interest. Wyklada w nim rzeznicka, malthussianska teorie uzycia zywnosci – jako broni, szczegolnie przeciw krajom o wiekszym przyroscie naturalnym.
  Sir Henry wymienia tam 13 panstw… wsrod nich znajduje sie oczywiscie i Polska i…Ukraina….
  KTo nie rozumie prostej konotacji polecam przeczytanie ze zrozumieniem …bajki o Krezusie….

 2. ERROR 404 NSZ said

  Po raz kolejny widzimy jak mało znaczy życie ludzkie dla kacyków zarządzających błękitną planetą.Nie ważne ile krwi popłynie, grunt napchać napchać
  kabzy..

  Rzygać mi się chce jak widzę lichwiarzy , którym zawsze mało….

 3. marta15 said

  pojedyncze zycie ludzkie NIGDY nie mialo wiekszej wartosci dla kacykow siedzacych na wierchu. Tylko ze kiedys mozliwosci tych kacykow byly ,powiedzmy krotko regionalne, lokalne.
  Obecnie te psychopatyczne, krwizadne kacyki maja, niestety, mozliwosci globalne, miedzynarodowe ,a wspolczesna technologia /komunikacja umozliwia im drobiazgowa kontrole o jakiej jeszcze 30-40 late temu nie bylo mowy.
  Zlo ma to do siebie, ze NIE ma watpliwosci czy rozterek czy tzw wyrzutow sumienia.

 4. ERROR 404 NSZ said

  Ad 2 Pani Marta 15

  Tak to prawda.Tragiczne w tym kontekście jest to, że ogromne populacje ludzi na całym świecie chcą żyć inaczej.marzą o spokoju, odrzucają
  ten cały brud to zafałszowanie.Ludzie marzą o normalności, spełnieniu w rodzinie , realizowaniu się w swoich pasjach….

  Pozdrawiam , normalny człowiek w nienormalnym świecie…

 5. Pytek be back :) said

  Czasem nie wiadomo, czy drążyć zagadnienia, czy lepiej być nieświadomym. Chyba to drugie jest wybawieniem, bo przeciwstawienie się temu w skali globalnej (bo tylko takie ma sens) mając tego szwindlu świadomość jest mało realne. Jak w Matrixie, mieć możliwość wyboru pigułki.

 6. marta15 said

  ad 3
  problem w tym, ze Wiekszosc ludzi WCALE nie kocha czy pozada Prawdy.
  Maja to tak mowiac krotko gleboko gdzies.
  O ile micha jest pelna, na leb nie pada, jakas tania ,bezmyslna rozrywka zapewniona to wiekszsoc ma GDZIES poszukiwawnie jakis tam glebszych wartosci.
  Panem et circenses ( zarlo i rozrywka) bylo i jest mysla przwodnia motlochu i publiki jaka , niestety tworzy tzw. wiekszosc.
  Ta mniejszosc, ktora na to nie przystaje potwierdza tylko te regule.
  Jaki mamy wybor??
  Ano dazyc do bycia tym motlochem, jaki tworzy tzw wiekszosc i sie cieszyc ,ze wiekszosci zawsze razniej, czy tez ich w druga strone, w poszukiwaniu prawdy, liczac sie ,ze to moze byc bardzo samotna podroz.

 7. marta15 said

  ad 4
  wbrew pozorm nikt, bez naszej wewnetrznej zgody, nam nie moze odebrac mozliowosci wyboru i taka mozliwosc ZAWSZE pozostaje.
  Nawet za cene zycia.
  Przyklad mlodziutkiej Inki jest tego bardzo dorym przykladem.

 8. Luxeuro said

  http://pennyforyourthoughts2.blogspot.com/2013/12/khordokovsky-he-is-free-but-his-money.html
  „W 2003 roku, kiedy Chodorkowski został aresztowany, przepisał on wszystkie swoje akcje Jukosu Jakubowi Rothschildu, z bankowej i nafciarskiej rodziny Rothschildów.”
  Tak się rabuje narody. Oni tam są.

 9. RomanK said

  Hamowana przez skutki zmian klimatycznych [??? Jakich znowu zmian? – admin] i posiadająca 25 mln ha nieuprawianej ziemi,

  Panie Gajowy,,Pan Bog wyposalzyl Ukraine w specjalny dar…
  Klimat..ktorym trudno kierowac i wywolywac latwo susze i pozary lasow, zboz etc,,,
  Pan zobaczy na mapy geografii fizycznej czy meteorologicznej i sprawdzi roczny opad Ukrainy i porowna np z najblizsza Polska i terenami Niecki Donskiej i Kubania i zrozumie pan o co chodzi.
  To pas pszenno ziemniaczany..niezwykle wazny.. dlatego tez tak wazny byl dla wielu Krym..ale najwazniejszy dla Rosji….

 10. ERROR 404 NSZ said

  Pan Krajski na ostatnich swoich spotkaniach układa potrójną paralelę (rewolucja francuska, pazdziernikowa i obecnie ukraina), gdzie szatan dając upust
  swych krwawych rządz nie panuje nad nimi do końca….

  Ja widzę natomiast inną kompaktybilność historyczną :
  – wiosną 39′ roku niemcy i rosja zawierały masę kontraktów m.in. na dostawę ropy dla Berlina pod przyszłą kampanię, jak wiemy pakt ribentrop -mołotow
  datowany był pózniej
  – niemcy w chwili obecnej są przez rosję zaopatrzeni w NORD STREAM , oficjalnie niby to pani merkel strofuje putina ,a w chwili obecnej niemieckie firmy
  robią super kontrakty m.in. SIEMENS ,vel , dzięki podrzuceniu dwóch trefnych dzików na podlasiu i dzięki niemieckim mediom w Polsce zrobiono super aferę w rezultacie której niemieccy bauerzy robią kokosy..etc.,etc…

 11. Juziek said

  Zastanawiające jest to, że z taką łatwością poszczególne kraje środkowowschodniej Europy oddają swoją własność za psi grosz.

 12. ERROR 404 NSZ said

  Ad 11 Szanowny Pan Juziek ,
  – to nie kraje się pozbywają tego co najcenniejsze (gdyż do tego trzeba po społu być i kompletnym idiotą i samobójcą)
  – to mianowani zarządcy w imieniu swoich panów przy tzw. gospodarce rynkowej dokonuje alokacji zasobów..itd.,itd….

 13. maurycy said

  To zupelnia normalna sprawa ! Skoro przejeli Ukraine TO beda natychmiAst wszelkimi sposobami kradli na skale przemyslowa co trylko sie da I jak tylko sie da ! Nie beda sie liczyc z nikim i z niczym ! Kto bedzie niepokorny dostanie kuLe w leb lub go bezceremonialnie powiesza lub zatluka ! Ta sa ich standardowe ,,demokratyczne ,,metody ! PrzeczwIczyli to w Polsce mordujac niezliczone ilosci ludzi i jeszcze bandycko twierdzac ze popelnil samobojstwo ! Te bandziory sa gorsi niz komuna ! komuna to zamordowala w jakichs nieznanych okolicznosciacjh ! Te kanalie morduja ludzi tasmowo i twierdza ze popelnil samobojstwo tym samym jednoczesnie jeszcze upokarzaja zamordowana osobe i jego rodzine

 14. ERROR 404 NSZ said

  Ad 13 Pan Maurycy…

  Oni nie mają czkawki moralnej, przecież dla nich goj to bydło, raczej myślą ile ten nabój kosztował…

 15. RomanK said

  ad 11..nie za psi, ale solidny banksterski kredyt..z cienkiego powietrza od zastaw rzadowych pakietow udzialow w panstwowych przerdsiebiorstwach i panstwowych majatkach…ktore nie odrozniaja od narodow ich rzady.
  bank udziel akredytu,,
  rzad daje w zastaw swiadectwa udzialowe, do wykupu za spoacona pozyczke.
  – pozyczki rzad nie moze splacic , ponaglane rzady sprzedajqa pozostyale udzily w sprzedzay aukcyjnej, w ktorej biora udzial najczesciej banki wierzyciele i podstawieni przez te banki oligarchowie to be.//
  – do aukcji nei dopuyszcza sie byle kogo, opo doberrmu a jak trzeba to i po pysku:-)))
  – chetnych do przebijania naie ma akcje leca na pysk, reszta skupuja banki dodajac do poprzednich…i udzielajac pozyczek oligarchom na kupienie bezwartosciowych akcji///- banki przejmuja wlasnosc..i zaczynaja regulacje i przebudowe struukturalna przedsiebiorstw…
  – ludzie na bruk i na utrzymanie rzadu..
  -ludzie z rzadu na stanowiska prezesow, poprerz wykyp za pieniadze z roznicy cen kupienia i obecnej odpowiednie udzialy na podparcie stanowiska, ze wskazaniem polityka ,ktorego bierze na utrzymanie.

  Teraz wlasnie bankstwerzy udzielaja Ukrainie pozyczki pod zastaw udzialow….i ziemi….
  http://www.altheadlines.com/western-looting-of-ukraine-has-begun-13255077/
  W POlsce to robili 20 lat temu,…dokladnei to samo i ci sami…
  Zbrodnia finasowa przeciwko ludzkosci trwa i samowpiela sie na oczach….ciemnych jak tabaka wyksztalciuchoff, patriotow,,a nawet banderowcow:-)))))

  banki zabieraja przejmuja udzialy wiekszosciowe w spolkach…

 16. Zbyszko said

  Polska jest podobno największym producentem żłota w Europie. Wiedział ktos o tym? oddaliśmy to bez najmiejszej dyskusji

 17. Luxeuro said

  Osiągnęli to co chcieli. Ukrainę która „chce” pomoc od IMF. Resztę pójdzie gładko. Papiery podpisane, co jest równe ręce w kajdankach. Sami wiemy, nie popuszczą jeżeli jest papierek który usprawiedliwia ich gry, HEART.

 18. Rysio said

  Snajperzy z Majdanu.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/w-sieci-pojawily-sie-nowe-fotografie-snajperow-zabojcow-z-20-lutego-video

 19. Rysio said

  re 1. Ależ p. RomanieK – przcież H. Kissinger był raz dobry* a raz zły.

  Raz był dobrym doktorem Jekyll a innym razem złym Mr. Hyde.

  🙂

  * np. dobrym doktorem Jekkyl, Henio K. był jak wspierał generała-truciciela Pinocheta.

 20. Fran SA said

  Ad.9
  RomanK
  Urodzajne ziemie Ukrainy niekoniecznie spowodowane sa iloscia opadow. Ukraina nie jest jedynym miejscem na kuli ziemskiej o duzej ilosci opadow.
  Natomiast smiem twierdzic, ze Ukraina ma nieprawdopodobne zapasy … naturalnego nawozu; po wszystkich bijatykach i awanturach uzyznilo glebe miliony zolnierzy i watazkow i z piec razy tyle koni i innych zwierzat.
  Na Ukrainie plonely cale wsie, a podobno popiol tez uzyznia.
  No i naturalnie dochodza do tego warunki klimatyczne, ale juz nie bede wchodzic w szczegoly bo znowu zaczne spekulowac.

 21. RomanK said

  http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2014/march/30/aid-to-ukraine-is-a-bad-deal-for-all.aspx

 22. RomanK said

  Panie Fran..ma pan pelne prawo i…. smiec i twierdzic~!
  Ani jedno, ani drugie nie zmieni ani gleboznawstwa, ani geomorphologii czarnoziemu, ani bilansu wodnego Ukrainy:-))))

 23. Fran SA said

  Ad.22
  RomaK
  Alez ja sie z tym zgadzam, zwlaszcza, ze na geomorphologii sie nie znam, ale mnie uczyli na biologii o uzyznianiu gleby przez tzw. materie organiczna.

 24. oldsten said

  Swego czasu jakieś stowarzyszenie psychologów zrobiło portret socjotechniczny wielkich międzynarodowych korporacji i za każdym razem wyszła diagnoza- psychopata którego należy odizolować od społeczeństwa więc mówienie o jakiś wyrzutach sumienia jest delikatnie mówiąc śmieszne.
  Re 6
  Trafnie to Pani zdiagnozowała, ludzie nie lubią prawdy, nie chcą jej znać ponieważ ona boli i obnaża we własnych oczach. A tak…pełna micha, co z tego że w klatce? Coś na grzbiet a jako rozrywka telewizornia non stop. A rozum i sumienie powoli zamiera…
  Re 10
  Nic dodać, nic ująć, oni mają armię my nie a ci co mówią o przyjaźni polsko-niemieckiej to pożyteczni idioci albo skończone kanalie.
  Re 11, 12
  To było działanie długofalowe, tak jak łowienie ryb przez stopniowe spuszczanie wody ze stawu, ryba nie wie że została złowiona.

  A na koniec jako że mamy Wielki Post coś z jego początku
  Szatan kusi Jezusa, min bierze Go na wysoką górę, pokazuje Mu wszystkie królestwa świata i mówi- „To wszystko jest moje..”, a Pan Jezus nie zaprzeczył….. Czy trzeba to jaśniej napisać?

 25. Krzysztof said

  Dla człowieka rozumnego więcej nie trzeba aby zrozumieć o co chodzi z ta Ukraina….

 26. ewas said

  Naczelnik Rady Bezpieczenstwa Ukrainy:…rosyjskie wojska przesunely sie na pozycje
  2, 3 godz. podejscia do Kijowa…

 27. ewas said

  http://www.fontanka.ru/2014/03/12/125 – tu zrodlo tej informacji z poz.26

 28. NICK said

  Ad.16.
  Ano, podobno.
  Powtórzę i dodam nowe. W formie haseł; zasłyszanych.
  Może ktoś mądrzejszy i ZNAWCA, podejmie temat? Może artykułem?
  Złoto II Rp?
  Złoto Olkusza( cynk, cyna, ołów, srebro, trochę miedzi no i złoto).
  Złoto „magazynowane” w Sudetach i Modlinie i innych.
  Złoto – ‚minerał’ Sudetów.
  Nade wszystko: złoto KGHM i nie tylko w Polsce. Natomiast kopalnie miedzi: Głogów, Lubin, Polkowice mają PONADPRZECIĘTNY procent złota i srebra.

  Pieniądz oparty o parytet złota jest lepszy niż wirtualny ‚dollar’.
  Najlepszy jest BARTER. I to na zasadzie: wymieniam nadwyżkę na to co faktycznie JEST potrzebne. Po co więcej? Więcej, to tylko odpowiednie zapasy w razie… .
  Złoto to też LICHWA. Bez zachłyśnięcia.

  P. Roman miał na myśli „ukraiński” pas pszenno-BURACZANY.
  ‚Spichlerz Europy’. Jasne. I ciągłe walki!
  A ja bym chciał tylko JEDNEGO. Aby wszyscy tfórcy nowych praf i unych poborcy – się ODPI….LILI!!!
  W mojej wsi, ubogiej glebowo i klimatycznie, dalibyśmy sobie radę ŻYĆ.

 29. Re: 28 Nick
  Zloto nie jest lichwa.
  Zloto jest metalem i podlega wadze w/g SI (tona, kg, dkg, gram) lub mierze angielskiej (fund, uncja) i niemozliwoscia jest nalozenie oprocentowania na zloto (czy na zboze, cukier czy inne produkty) – jesli juz o tym mowa.

  Jesli pozyczy mi Pan 2 zlote monety (lub 2 uncje zlota) i po 12 miesiacach zazada Pan 2.4 uncji zlota, to przez 12 miesiecy mam fizyczna mozliwosc wykopac rude zlota (lub srebra, lub platyny) z ziemi i oddac Panu w sposob naturalny czyli w/g Prawa Naturalnego.

  Podobnie ma sie np: pozyczka 100 kg ziemniakow (sadzeniakow) na 12 miesiecy. Po 12 miesiacach oddaje Panu 120 kg ziemniakow, bo dzieki panskiej pomocy (tej pozyczki 100 kg ziemniakow) zebralem z pola 400 kg ziemniakow i dzieki Panu przezylem, a Pan nie stracil (pisze jako przyklad).

  Jesli chodzi o parytet zlota – czyli waluta oparta na zlocie platynie czy srebrze, to powstaje pytanie (specjalnie dla Pana), ktore po raz „enty” zadaje (nawet kongresmenowi R.Paul’owi zadalem takie pytanie na ktore do tej pory nie odpowiedzial) oto one:

  „Jesli jakies panstwo (Narody, a sa takie) nie posiada na swoje ziemi zadnych zasobow zlota, srebra czy platyny (lub innych szlachetnych metali), to czy takie panstwo nie ma prawa do posiadania wlasnej waluty???..

  I tutaj zaczyna sie problem z odpowiedzia, bowiem pozostaje Panu odpowiedziec: Tak lub Nie.
  Wybor nalezy do Pana.
  Prosze sie nie krepowac. :)))
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. NICK said

  Ad.19. P. Jasiek.
  Złoto jest lichwą [będąc minerałm i t.d.] oraz takim samym towarem jak każdy inny i jest oprocentowane. Podobnie jak pańskie ziemniaki.
  gdybym oddawał dokładnie tyle ile pożyczyłem – to byłoby naturalne. W towarach. Z usługami nieco inaczej
  20 % ziemniaków; a może 5 lub 50%? ROżnice w lichwie.
  Sam parytet jest swoistym, sztywnym (z założenia), procentem, który pomija te założenia i zmienia się procentowo zależnie od czynników makroekonomicznych.
  Poza tym, już dawno, są banki obracające złotem na kształt pieniądza [oprocentowanie].
  Każde państwo ma prawo do posiadania własnej waluty opierając jej wartość na innym niż złoto towarze.Można dyskutować. Np., że metale szlachetne występują dość rzadko, są trwałe i t.p.
  Ale po co?
  Panuje TYLKO POWSZECHA zgoda na taką FUNKCJĘ złota jak obecnie. Trwałość tej funkcji nie jest argumentem.
  Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: