Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Bankiet z Hunami

Posted by Marucha w dniu 2014-03-31 (Poniedziałek)

Kolejna eksplozja paranoi  u wariatów politycznych z mediów toruńskich – admin

Rząd nie chce zrezygnować z organizacji roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce. Sugeruje raczej zawężenie współpracy.

Rok 2015 ma być w stosunkach polsko-rosyjskich czasem poświęconym kulturze. Jak wskazuje poseł Witold Waszczykowski (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, i termin, i partner jest dość niefortunny, bo nie dość, że Rosja prowadzi nieuznawaną przez Polskę i sojuszników agresywną politykę na Ukrainie, to jeszcze w tym czasie w Polsce będą odbywać się wybory prezydenckie i parlamentarne. –Czy warto prowadzić tego typu działania, jak gdyby nic się nie stało? – pyta poseł.

[No to już wiemy. NDz identyfikuje się z rządem Polski oraz naszymi „sojusznikami”. – admin]

W ocenie Waszczykowskiego, kontakty z agresorem należy ograniczyć do niezbędnego minimum, rząd powinien gruntownie zweryfikować plany współpracy z Federacją Rosyjską i większość inicjatyw zawiesić.

Tymczasem Bogdan Zdrojewski, minister kultury, pytany o losy Roku uznał, że nie można z dnia na dzień podejmować decyzji, które dotyczą wielu podmiotów, a przygotowania do wydarzenia trwają od 2012 roku. Co więcej, jego resort zakończył już nabór wniosków do programu „Rosja 2015 – Promesa”.

Przygotowań do imprezy nie przerwało też Ministerstwo Spraw Zagranicznych, tłumacząc, że nie łączy wydarzeń o charakterze kulturalno-promocyjnym z sytuacją polityczną wokół konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

[Jedna z niewielu rozsądnych decyzji MSZ – admin]

Sikorski szykuje menu

– W chwili obecnej MSZ rekomenduje dalsze prowadzenie przygotowań do zaplanowanego na przyszły rok Roku Polski w Rosji. Staramy się oddzielać bieżące sprawy polityczne od wymiany kulturalno-społecznej. Rok Polski w Rosji to znakomita okazja do prezentacji naszego stanowiska i poglądów także w kwestiach, w których różnimy się z Rosją, jednak w przypadku negatywnego rozwoju wydarzeń będziemy podejmować odpowiednie decyzje po dogłębnej analizie sytuacji. Odcinanie kontaktów społecznych między Polską a Rosją może odnieść skutek przeciwny do zamierzonego, tj. ułatwić zadanie tym, którzy chcą przedstawić fałszywy obraz Polski i Polaków – argumentuje resort.

Jak wcześniej tłumaczyła wiceminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz na forum sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, decyzja o imprezie zapadła jeszcze w 2010r., a wtedy trudno było przewidzieć, w jakiej sytuacji politycznej znajdziemy się w 2015 roku.

Formuła współpracy jest szeroka i dopuszcza bardzo ścisłe kontakty polityczne, zacieśnienie relacji ekonomicznych, ale także współpracę regionalną, kulturalną, edukacyjną oraz wymianę młodzieży. – Kiedy planowaliśmy to przedsięwzięcie cztery lata temu, wydawało się, że będzie można skorzystać z całego spektrum możliwości. Dzisiaj widzimy, że wobec wysoce nieodpowiedzialnych, bardzo destrukcyjnych działań strony rosyjskiej część inicjatyw jest poza naszym zasięgiem i jest bezcelowa. Nie bardzo można sobie wyobrazić celowość ścisłych kontaktów politycznych. Otwarta pozostaje kwestia, jak daleko ta formuła zostanie zredukowana – zaznaczyła Pełczyńska-Nałęcz.

W ocenie wiceszefowej resortu, niezależnie od możliwych scenariuszy działań strony rosyjskiej jest pewien aspekt wart kontynuowania. Ma to być wymiar międzyludzki.

Warto przypomnieć, że w związku z wydarzeniami na Ukrainie w ostatnich dniach marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz odwołał zaplanowane na kwiecień br. Forum Regionów Polska – Rosja, które miało się odbyć w Gdyni i w założeniu miało służyć pogłębianiu kontaktów na poziomie lokalnych samorządów. Decyzja nie była konsultowana z MSZ.

[To już i Borusewicz, zdaniem NDz, jest po dobrej stronie mocy? – admin]

Zdaniem Waszczykowskiego, rezygnacja z Forum była właściwą decyzją, ale strona polska powinna też zweryfikować zapisy przyjętej w grudniu ubiegłego roku deklaracji o współpracy polsko-rosyjskiej do 2020 r., która w zaproponowanej wówczas formie nie może przebiegać. Jego zdaniem, są to minimalne działania, jakie muszą być podjęte przeciwko agresorowi.

– W dalszej części oczywiście takie państwo można wykluczyć z różnych światowych imprez kulturowych, sportowych, zawiesić działalność stypendialną, naukowo-badawczą. Zanim jednak sięgniemy po wielkie sankcje gospodarcze mogące mieć obosieczny wymiar, jest całe spektrum działań politycznych, kulturalnych, wojskowych, które są jednostronne, a piętnują agresora, nas nie dotykając – mówi były szef polskiej dyplomacji. I wskazuje, że gdyby patrzeć tylko w kalendarz, to polski parlament powinien teraz przyjąć rewizytę komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy jako odpowiedź na wyjazd polskich parlamentarzystów do Rosji rok wcześniej. Tyle że taki wariant bezwzględnie wyklucza agresywna postawa Rosji.

– W obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie, że można byłoby podejmować taką delegację w Polsce kolacją, obiadem i proponować jakąś część kulturalną, w której wspólnie moglibyśmy uczestniczyć – kwituje poseł.

Marcin Austyn
http://naszdziennik.pl

Komentarze 32 do “Bankiet z Hunami”

 1. Boryna said

  „Nasz dziennik” podżegacz wojenny.

 2. Sowa said

  „Odcinanie kontaktów społecznych między Polską a Rosją może odnieść skutek przeciwny do zamierzonego, tj. ułatwić zadanie tym, którzy chcą przedstawić fałszywy obraz Polski i Polaków – argumentuje resort.”

  Eeeech, żeby tłumaczyć takie oczywistości. Do czego to doszło.

  „[To już i Borusewicz, zdaniem NDz, jest po dobrej stronie mocy? – admin]”
  Lucyfer też będzie dla nich kumplem, jeśli ugryzie Putina. To są ludzie niewierzący.

 3. bv said

  Pasożyt sejmowy waszczykowski wyznaje prawo syjonistow amerykańskich gdzie opartą o kłamstwa bezprecedensowa agresje na Irak i dziesiątki tysięcy bomb nazywa się misją pokojową.
  Przejęcie krymu przez Rosje bez użycia bomb z wysokim poparciem jego mieszkańców to dla kundelnikow syjonistycznych niebywala agresja.

 4. oldsten said

  I pomyśleć że NDz” kiedyś kupowałem….Szlag mnie trafia, czasami potrzebna terapia szokowa. Specjalistów od propagandy mamy wciąż tych samych tylko że teraz wsio pajebałos, kiedyś za „komuny” (by łatwiej to umiejscowić) jak mawiał Smoleń, z jednych rakiet mieliśmy się cieszyć a przeciw drugim protestować a teraz …..Odwrotnie 😦

 5. Zdziwiony said

  Tusk oddał hołd pomordowanym, a Kaczyńscy nie 2014-03-31

  Byłem i jestem nadal przeciwny rządom Donalda Tuska. Jednak doceniam dwa ważne posunięcia premiera. Pierwszym z nich było odwiedzenie w 2010 r. Mauzoleum Ludobójstwa Ormian w Erywaniu. Tusk ukląkł wówczas przed wiecznym ogniem, który pali się dla upamiętnienia 1, 5 miliona Ormian wymordowanych przez rząd Turcji. Ze względu na sojusz wojskowy z Turkami, którzy są w NATO, nie wszyscy europejscy, także polscy, politycy chcą to miejsce nawiedzić.
  Dla przykładu, stolicy Armenii za czasów swoich rządów nigdy nie odwiedzili ani premier Jarosław Kaczyński, ani prezydent Lech Kaczyński, choć do krajów ościennych chętnie przyjeżdżali. Zresztą bracia Kaczyńscy zawsze wielkim łukiem omijali ten chrześcijański kraj, gdyż uważali go za prorosyjski.
  Drugi posunięciem było wczorajsze złożenie kwiatów pod pomnikiem Polaków pomordowanych przez UPA na Podkarpaciu. Obecnie obchodzimy 70. rocznicę drugiej fazy ludobójstwa, która w 1944 r. ogarnęła Małopolskę Wschodnią i Lubelszczyznę. Tegoroczne uroczystości upamiętniające ofiary są bardzo wyciszone, gdyż polski establishment polityczny, w tym zwłaszcza PiS, nie tylko zafascynowany jest Majdanem, ale i widzi w neobanderowcach ze „Swobody” i Prawego Sektora potencjalnych sojuszników w walce z Rosją.
  Nawiasem mówiąc, bracia Kaczyńscy, wierni mitowi Jerzego Giedroycia, też wielkim łukiem omijali pomniki i krzyże poświęcone ofiarom UPA w Polsce południowo-wschodniej, choć mieszkańcy tych terenów tradycyjny głosują na prawicę.

  Być może premier tego gestu dokonał z politycznego wyrachowania. Ale ci, którzy takiego gestu nie chcą wykonać, też czynią to z politycznego wyrachowania.

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9235

 6. Joe said

  Sytuacja na Ukrainie to „Dar Bozy” dla sceny politycznej w Polsce.Wszystkie KUNDLE zostaly przesiane przez sito „prawdy i zaprzanstwa”.
  Zostalo tylko oddzielenia ziarna od plew….i plewami nakarmienie swin.

 7. błysk said

  „Nasz Dziennik” to pismo,a może pisemko ,o stale malejącej poczytności. Gdzieś wyczytałem /nie pamiętam gdzie/,że sprzedaje go się tylko 22 tysiące. W każdym numerze jest atak na Rosję ,tak i w „Gazecie Polskiej”, a wyszukuje się zarówno sprawy historyczne z zakresu stosunków polsko-sowieckich , w tedy gdy ZSRR władało żydostwo ,jak i obecnie ,nie rozróżniając między sowietami,a Rosjanami. Zadziwia także,że ND i Radio Maryja żyją tylko z krytyki Tuska i Rosjan , nie podają żadnych dobrych przykładów ,nie nagłaśniają inicjatyw i organizacji szerzących dobro,a wreszcie nie próbują nawet zorganizować ruchu polskiego. Rzekłbym,,że spełniają role hamulcowego przeciwko inicjatywom katolicko-narodowym.

 8. Tekla said

  Niektórzy tutaj pisza, że Rosja jest faszystowskim krajem. Na ten temat moge powiedzieć następujące: kraj, w którym nienawiść do narodu rosyjskiego wzniesiona do rangu ideologii i polityki państwowej – Jest faszystowskim krajem i to jest Polska.

  dobry komentarz do artykułu

  http://wpolityce.pl/swiat/189324-rok-rosji-w-polsce-z-bandyta-nie-rozmawia-sie-o-malarstwie-czy-muzyce-klasycznej-ale-pakuje-go-do-pak

 9. marta15 said

  a tu kolejny przyklad taniej propagandowki jaka tuba sekty watykasnkiej 2 , czyli Frondula od srula , uprawia w stosunku do Rosji I Putina.
  Jakis doopowaty Holender krytykuje Putina i Rosyjska kulture.
  „..Jeżeli rosyjska kultura nie potrafiła sprawić, żeby naród nie wybierał takich ludzi, jak Putin, to znaczy, że ta kultura jest w tym momencie do niczego i nie ma powodu, by ją promować – mówi Redbad Klijnstra.
  Portal Fronda.pl: Plany zorganizowania „Roku Polski w Rosji” i „Roku Rosji w Polsce” w 2015 powodują wiele kontrowersji. Przeciwko inicjatywie stanowczo zaprotestowali artyści, kuratorzy i krytycy skupieni wokół Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej. Jak Pan ocenia pomysł takiej inicjatywy w obecnej sytuacji politycznej
  ..”
  http://www.fronda.pl/a/redbad-klijnstra-dla-frondapl-o-roku-rosji-nie-ma-powodu-by-promowac-rosyjska-kulture-rozwija-ludzi-w-zlym-kierunku,35985.html?page=2&#comments

 10. marta15 said

  ta gnida porownuje Putina do „Makbeta” do „caro-dyktatora ” .
  jak widac robactwo znowu zostalo zaangazowane aby publicznei opluwac , lzyc i krytykowac tych, ktorych glowni maestro zarzadzajcy swiatem uznali za zbednych i niebezpiecznych.
  Po Kadaffim, Asadzie, Hussainnie teraz Putin zostal „krwawym caro-dyktatroem”.
  Ja ja nie znosze uzytecznych idiotow. Dzieki takim gnidom psychopaci wszelkije masci kwitna ,
  bo uzyteczny idiota zrobi z siebie scierke, szmate do wytracia nog za miche ryzu czy kartofli.
  A takich uzytecznych idiotow sa miliony.
  http://www.fronda.pl/a/redbad-klijnstra-dla-frondapl-o-roku-rosji-nie-ma-powodu-by-promowac-rosyjska-kulture-rozwija-ludzi-w-zlym-kierunku,35985.html?page=2&#comments

 11. marta15 said

  wedlug Frondy Nigel Farage tez niei ma prawa wspierac Putina
  http://www.fronda.pl/a/nigel-farage-putin-to-swiatowy-lider-podziwiam,35984.html

 12. RomanK said

  rzadowe postawy dupkow stanu i ich prydupkow nie sa tak wazne jak postawy normalnych ludzi.
  Otoz z ogrona przyjemnoscia dowiedzialem sie od znajomych z Moskwy, ze wielu znajacych polski Rosjan czyta Gajowke i tlumacza znajomym..sa wsrod nich ludzie, ze tak powiem o duzym wplywie na Policy,,tak tak przez duze Pe:-)))
  Zatem…jak sie nam czasami wydaje nie taki zascianek i Ciemnogrod zabity dechami jak sie wielum widzi:-)))
  Panie Gajowy Gratuluje!!!!

 13. marta15 said

  ciekawe ze i Vaclav Klaus i Orban sa tak wlasciwie za Putinem
  podczas gdy polsko-jezyczne, niby niezalezne, ( ha, ha) media rozsiewaja pracowicie, od rana do wieczora anty-putinowska propagande.
  ciekawe przed kim te niby niezalezne media ( jak niby Fronda)musza sie tlumaczyc?. Komu zdaja raport.?
  http://www.praguepost.com/eu-news/37621-klaus-plays-blame-game

 14. marta15 said

  ad 12
  wow, to pan mARUCHA juz na Salooony wchodzi. Przez duze eS.
  Nic ,tylko sie bac.

 15. marta15 said

  „..Sytuacja na Ukrainie się komplikuje i to nawet nie za sprawą demonicznego Putina, którego były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju Lech Wałęsa widzi nawet podwójnie, co skłania wielu ludzi do obaw, czy dotychczasowe objawy gonitwy myśli nie przechodzą mu aby w formę ostrą – więc nawet nie tyle za sprawą demonicznego Putina, który wprawdzie koncentruje wojska nad granicą, ale na Kijów nie maszeruje – tylko za sprawą rywalizacji między płomiennymi bojownikami o demokrację, którzy właśnie zaczęli się nawzajem kasować.
  Pierwszą ofiarą tych przepychanek padł Aleksander Muzyczka z Równego, jeden z liderów Majdanu, w wolnych chwilach zajmujący się rozmaitymi rozbójniczymi wymuszeniami. Został zastrzelony przez funkcjonariuszy ukraińskiej bezpieki – powiadają że dwoma strzałami w serce, kiedy już ręce miał związane.
  Jeśli to prawda, to wygląda to na egzekucję – oczywiście w interesie demokracji, więc żadne Internacjonalne Amnestie nie ośmielają się wściubiać tam nosa. Oczywiście towarzysze broni Aleksandra Muzyczki z Prawego Sektora zapowiadają krwawą zemstę, więc zobaczymy, co będzie.

  „Dziś moja moc się przesili, dziś poznam, czym najwyższy, czylim tylko dumny” – powiada poeta – więc i my zobaczymy, kto będzie politycznie kontrolował 60-tysięczną Gwardię Narodową. Początkowo wyglądała ona na partyjne banderowskie wojsko, które nowy rząd wyposaży i uzbroi na koszt państwa – ale zabójstwo Muzyczki pokazuje, że bezpieka, czyli Batkiwszczyzna, której ekspozyturą jest obecny rząd, jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
  Myślę, że wołynka byłaby znacznie żywsza i okrutniejsza, gdyby nie demoniczny Putin, który działa mitygująco nie tylko na ukraińskie wojsko, ale i na demokratów. Nawiasem mówiąc, ci demokraci mają imponujące ambicje, z którymi zdradziła się Julia Tymoszenko, wyrażając pragnienie zabijania „kacapów” nawet przy użyciu broni jądrowej.
  Zawsze mówiłem, że szczyty, na które wspięli się Hitler i Stalin, wśród kobiet stanowią zaledwie średnią…”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3066

 16. marta15 said

  „..Na razie jednak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który rozpoczął sprawowanie kurateli nad ukraińskimi suwerenami, kazał podnieść o 50 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. Esperons, że do tego czasu wyjaśni się sprawa politycznej kontroli nad Gwardią Narodową, dzięki czemu, kiedy tylko lud zechciałby urządzić tamtejszym płomiennym szermierzom demokracji jakiś kontrmajdan, Gwardia Narodowa bez wahania spędzi go z ulic salwami – bo SKORO demokracja jest dobrem najwyższym, to NIE MA niczego, czego nie można by w jej obronie poświęcić.
  Jak powiada poeta, „dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło tworzenia”, a skoro tak, to nikt nie będzie protestował.
  Tymczasem w naszym nieszczęśliwym kraju rodzice dzieci niepełnosprawnych urządzili premieru Tusku w Sejmie majdanek, bo w odróżnieniu od kijowskiego Majdanu, który otwarcie przyznawał się do pragnienia obalenia prezydenta Janukowycza, uczestnicy sejmowego majdanka domagają się od premiera Tuska tylko pieniędzy w postaci zasiłku pielęgnacyjnego w wysokości najniższego wynagrodzenia.
  Premier Tusk nawet to obiecywał, tylko że dopiero od 2017, czy może nawet 2016 roku, podczas gdy protestujący chcą podwyżki natychmiast, puszczając mimo uszu wyjaśnienia, że rząd nie ma pieniędzy.
  Inna sprawa, że te wyjaśnienia nie brzmią wiarygodnie w sytuacji, gdy pan minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz buńczucznie deklaruje gotowość Polski do przyjęcia uchodźców z Ukrainy, którym mógłby nawet wybudować specjalne miasteczko obliczone na 6 tysięcy mieszkańców.
  Bóg jeden wie, ile takie miasteczko mogłoby kosztować, bo wiadomo, że przy takich okazjach nakraść się próbuje każdy, kto tylko może, tak jak przy stadionach budowanych na Euro 2012, które w rezultacie kosztowały dwukrotnie więcej, niż pierwotnie zakładano. Zawsze uważałem, że u pana ministra Bartłomieja Sienkiewicza szczerość wyprzedza i to znacznie wszystkie pozostałe zalety. …”

 17. marta15 said

  „..„Zachodzim w um z Podgornym Kolą”, czy deklaracja pana prezydenta Komorowskiego, jakoby nasza niezwyciężona armia była „dobrze przygotowana” co prawda nie tyle do obrony naszego nieszczęśliwego kraju – bo o tym, że do obrony naszego nieszczęśliwego kraju przygotowana nie jest, wie każde dziecko – ale do obrony innych nieszczęśliwych krajów, w których akurat „postanowiło” wprowadzić demokrację, w myśl hasła walki o wolność „waszą” – bo walka o „naszą” już chyba jest przegrana z kretesem – więc czy ta deklaracja jest szczera, czy też przeciwnie – głęboko nieszczera?
  Pomijam już okoliczność, że całą naszą niezwyciężoną armię MOZNA BY zmieścić na Stadionie Narodowym w Warszawie, chociaż nie da się ukryć, że i taka informacja robi wrażenie na publiczności, bo znacznie ważniejsza wydaje się jej struktura.
  Na jednego oficera przypada jeden szeregowiec i dwóch podoficerów, którzy ewentualnie mogliby go musztrować i w ogóle – egzercytować, gdyby nie to, że mają posady w rozmaitych dowództwach, których od sławnej transformacji ustrojowej mamy chyba znacznie więcej, niż samolotów, zwłaszcza tych sprawnych.
  Zdaje się, że pan prezydent też zdaje sobie z tego sprawę, ale ponieważ jest to wielka tajemnica państwowa, prawie tak samo wielka, jak ta, że punkt ciężkości władzy spoczywa w środowisku bezpieczniackich watah, to lepiej jest nie wpychać nosa między drzwi.
  Najważniejsze, że po odprawie armii, jaka odbyła się 26 marca w siedzibie Sztabu Generalnego, generalicja dodała otuchy panu prezydentowi, a pan prezydent dodał otuchy generalicji.
  To bardzo ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy na pierwszych miejscach list kandydatów do Parlamentu Europejskiego znalazło się wyjątkowo dużo tzw. „byłych ludzi”, to znaczy osób, które jeszcze niedawno były wysokimi dygnitarzami, jak np. pan Jan Vincent, znany również pod nazwiskiem Jacek Rostowski, co to był wicepremierem i ministrem finansów, a teraz fugas chrustas do Brukseli.
  Widocznie WIE JUZ COS , czego jeszcze nie wiedzą ani generałowie, ani nawet pan prezydent naszego nieszczęśliwego kraju, o obywatelach nawet nie wspominając. Podobnie młodzi ludzie, którzy demonstrują skwapliwą gotowość do natychmiastowej emigracji, że w normalnych warunkach ostatni zgasiłby światło. …”

 18. marta15 said

  „..Tak jednak nie będzie, bo z kolei z bezcennego Izraela dobiegają wieści, iż urzędujące tam polskie konsulaty masowo obdarowują tamtejszych Żydów polskimi paszportami. Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze w tej dekadzie doczekamy się w naszym nieszczęśliwym kraju szlachty jerozolimskiej, a wtedy każdorazowa administracja Stanów Zjednoczonych będzie broniła Polski jak niepodległości.
  No bo skoro pan prezes Jarosław Kaczyński nie chce poświęcić się dla Polski i puszcza mimo uszu sugestie podjęcia na odcinku ukraińskim polityki dynastycznej poprzez małżeństwo z Julią Tymoszenko, dzięki czemu Polska znowu byłaby od morza do morza, to czyż mamy inną alternatywę, jak Judeopolonia aż po Odessę..”

 19. marta15 said

  http://macgregor.neon24.pl/post/107784,eksperci-od-siedmiu-bolesci

 20. marta15 said

  bardzo ciekawy artyklu. obowiazkoway do przeczytania.
  „…Czasami wchodze sobie na portal „wpolityce” i coraz bardziej dochodze do wniosku, czytajac poszczegolne teksty mlodych gniewnych tzw. prawicowcow, ze jednak pelni on role agenturalna.
  Nie dosc na tym ze nazywaja prezydenta Rosji bandyta, to jeszcze dodatkowo chca zakazu obchodow roku Rosji w Polsce, dotyczacego glownie wymiany kulturalnej pomiedzy Rosja i Polska. Stawia to te srodowiska na rowni z niemieckimi nazistami, ktorzy zakazali w swoim czasie wystawiania kultury zydowskiej w Niemczech.

  Dziwnym zbiegiem okolicznosci okazuje sie,ze podsycanie nastrojow antyrosyjskich w Polsce, jest na reke wlasnie N iemcom, ktorzy moga przy tej okazji kompletnie wyrugowac nasze towary z rosyjskiego rynku.
  Ten katastrofalny w skutkach proces, zapoczatkowal nasz kolejny skarb narodowy i bohater dwoch narodow Jaroslaw Madry, swoim wystapieniem na kijowskim majdanie, ktoremu wisi kompletnie to, ilu Polakow straci w ten sposob miejsca pracy w wyniku rosyjskich sankcji, poniewaz on z podobnymi jemu dandysami, utrzymuje sie z pasozytowania na polskim podatniku.
  Dzisiejszy tekst Lukasza Wrzechy „Rok Rosji w Polsce-z badyta nie rozmawia sie o malarstwie czy muzyce klasycznej, ale pakuje go do paki”, jest tekstem, ktory sie doskonale wpisuje w dzialania niemieckie, majace poroznic oba narody-polski i rosyjski.

  Warto zadac panu Warzesze pytania, ktore zadawalam elementom pisowskim.
  Czy to Putin nam nakazal podpisanie traktatu lizbonskiego, przykladajac pistolet do glowy Tuskowi i Kaczynskiemu?
  Czy to Putin nakazal nam zamknac stocznie i likwidowac przemysl pod pretekstem zbyt duzej emisji CO2?
  Czy to Putin nakazal Posce wprowadzenia ideologie gender i mnostwa przepisow likwidujacych polska gospodarke?
  Czy to Putin zlikwidowal polskie rybolowstwo?
  Byloby dla mnie dziwnym, gdyby Pan Warzecha nie chcial napisac ze podobnym bandyta byl swego czasu amerykanski prezydent G.W. Bush, najezdzajac Irak pod wydumanym pretekstem, doprowadzajac w ten sposob do destabilizacji kraju i smierci okolo miliona cywili. Uwazam Pana Warzeche za inteligentnego faceta, ale niestety pelni on role tuby propagandy niemieckiej. …”
  http://slepamanka.neon24.pl/post/107788,lukasz-warzecha-putin-bandyta-widziane-z-usa

 21. Szkoda mi nawet jednego zdania dodatkowego komentarza na temat tego toruńsko-warszawskiego szmatławca, który zdawał się być tak długo oazą polskiego wolnego słowa! Który to już raz daliśmy się nabrać?

 22. marta15 said

  „..Przeciez Putin mogl wybrac scenariusz utopienia Ukrainy w morzu krwi i zachod tez by nie kiwnal palcem, podobnie jak w stanie wojennym w PRL. Tak samo Krym mogl zdobyc ogniem i zelazem, pokazujac chamska i rosyjska bute, jak w czasach komunizmu. To ze wybral zdobycie Krymu bez jednego wystrzalu, swiadczy tylko o jego bardzo rozsadnej polityce.
  W przeciwienstwie do Amerykanow, ktorzy najpierw zbombardowali Serbie, ktora im w niczym nie zagrazala, oraz Irak i Afganistan.
  Ale dla Pana Warzechy Ameryka nie byla w tym czsie bandyckim krajem, chciala tylko wprowadzic demokracje. Ilosc trupow sie nie liczyla-liczyla sie tylko i wylacznie idea demokracji.
  W sprawie konfliktu syryjskiego Putin zachowal sie rowniez bardzo powsciagliwie.
  To wlasnie od decyzji Putina zalezalo, czy Bliski Wschod pograzy sie w odmetach wojny, gdzie mozna by bylo sprawdzac w warunkach bojowych nowe rodzaje broni.
  Warto tez zwrocic uwage na aspekt ekonomiczny, ktory Panu Warzesze jest kompletnie obcy jak pozostalym pisowskim eliciarzom. W wyniku starcia militarnego w Syrii, ceny ropy poszybowalyby do 200 $ za barylke, co bylo jak najbardziej na reke Rosji. Trzeba miec kompletnie zla wole, albo kompletnie nacpanym, albo pelnic role agenturalna, by nie dostrzegac tego aspektu.
  Ten sam efekt Putin uzyskalby kasujac dodatkowe zyski ze sprzedazy ropy, gdyby dostarczyl Iranowi rakiety nowej generacji, zdolne do przenoszenia ladunkow jadrowych, za ktore Iran juz zaplacil.
  Mysle ze Pan Warzecha doskonale rozumie, ze kultura laczy narody, a nie dzieli.
  Zwlaszcza jest to szczegolnie potrzebne w takiej chwili jak teraz. Polska NIE moze sobie pozwolic dzisiaj na wroga Rosje, zwlaszcza ze porownujac potencjaly militarne, wygladamy jak chory ratlerek, przy silnym zdrowym niedzwiedziu.
  I nie ma co Rosji prowokowac, co nie znaczy ze mamy siedziec pod jej butem.
  Dzisiaj jestesmy bardziej pod butem niemieckim przykrytym plaszczykiem UE NIZ rosyjskim, zwlaszcza ze cala gospodarke mamy podporzadkowana Niemcom. Od Rosji glownie importujemy rope i gaz.
  Moze najpierw Panie Warzecha nalezaloby sie zapytac Pawlaka o kulisy podpisania niekorzystnej dla Polski umowy gazowej.
  Czy na pewno Pawlak mial przykladany pistolet do glowy osobiscie przez Putina ?

  Czy moze sie go dalo kupic w taki sposob jak Amerykanie kupili nas za jedyne 15 milionow dolarow, o ktore to pisowscy eliciarze nie chca sie pytac, jak to bylo mozliwe.
  Polska jako jedyna poza USA i Wielkiej Brytanii uczestniczyla w inwazji na Irak, z ktorym to krajem MIELISMY DOBRE kontakty gospodarcze.
  Moze by Pan cos napisal na temat jakie polskie firmy uzyskaly intratne kontrakty skoro L. Kaczynski i Kwasniewski nie mieli nic przeciwko okupacji Iraku przez naszych dzielnych zolnierzy, ktorych to maja strzec prywatne firmy ochroniarskie.
  Nie sadze Panie Warzecha, by 15 mln dolarow zrownowazylo straty, jakie poniosly polskie firmy w wyniku utraty kontraktow irackich przez polskie firmy tam pracujace.
  Ale glownym problemem Polski nie jest te glupie 15 mln dolarow, chociaz chcialoby sie wiedziec jak przebiegal podzial lupu, oraz dlaczego PiS milczy w tej sprawie.
  Podstawowym problemem Polski jest brak lustracji, z czego mam nadzieje Panie Warzecha zdaje Pan sobie sprawe.
  To wlasnie prezydent Kaczynski zablokowal swiadomie ostatnia szanse jej przeprowadzenia.
  Ja osobiscie zyczylabym sobie by Pan podjal sie dziennikarskiego sledztwa, jaka byla rola L. Kaczynskiego w Magdalence, chyba ze Pan uwierzy jego zapewnieniom ze uczestniczyl we wszystkich posiedzeniach i twierdzil ze zadnego porozumienia tajnego tam nie zawarto.
  A moze Pan wierzy, ze pelnil tam role wolnego sluchacza?
  Dla mnie wazna wskazowka jest to,ze do Magdalenki nie zaproszono ukrytego agenta SB Leszka Moczulskiego, pelniacego z nadania SB przewodniczacego liczacej sie wtedy formacji KPN. Moze najwyzszy czas zajac sie wlasnym podworkiem, doprowazajac do pelnej prawdy o kulisach okraglego stolu i Magdalenki, oraz prawdziwej w niej roli L. Kaczynskiego.
  Problemy rosyjsko-ukrainskie pozostawmy do rozwiazania obu tym narodom, gdyz podskakiwanie jakk wesz na grzebieniu nic nam nie da. Jatrzenie przeciwko Rosji i wypisywanie BZDUR o Putinie jako bandycie, jest tylko i wylacznie na reke Niemcom. Ja osobiscie zyczylabym sobie by Pan sie zajal liczeniem osob i firm ktore stracily kontakt gospodarczy z Rosja na wskutek wyglupow na kijowskim majdanie Jaroslawa Madrego.
  To sa wymierne straty gospodarcze…”

 23. Luxeuro said

  Ad. 6 – „Sytuacja na Ukrainie to “Dar Bozy” dla sceny politycznej w Polsce.Wszystkie KUNDLE zostaly przesiane przez sito “prawdy i zaprzanstwa”.
  Zostalo tylko oddzielenia ziarna od plew….i plewami nakarmienie swin.”
  Jak najbardziej. Kto kol wiek stanie koło Banderowca nie jest Polakiem.

 24. JO said

  Ad.22. To zdanie Pierwsze dyskwalifikuje tekst. Porownywanie Rosji do ZSRR jest jak opluwanie Wiary Katolickiej. Niech Pani Uwaza co wkleja…

 25. Marucha said

  Re 12:
  Panie Romanie,
  Jeśli by mi się udało choć w części zasypać rów, jaki różnej maści skurwysyny i kanalie kopią między narodem polskim i rosyjskim, to będę umierał spokojniej.

 26. Marucha said

  Re 24:
  Czepia się Pan jednego, wcale nie najważniejszego, zdania.

 27. JO said

  Ad.26. Reszty nie przeczytalem…

  To bardzo dobrze. Autorka podobno nosi spodnie. 😉
  Admin

 28. Luxeuro said

  Brazylia przeżywa konwulsje związane z Mundialem. Na celowniku są biedni których chcą usunąć.
  http://www.commondreams.org/view/2014/03/31-4

  http://rioonwatch.org/?page_id=36
  http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Chavez_Ravine

 29. RomanK said

  ad 25.. Szanowny Panie Waclawie, napisano:
  ” Blogoslawieni pokoj czyniacy….i przesladowani dla sprawiedliwosci……

 30. Re: 22 Marta 15.
  Pani Marto, skad pochodzi zapodany przez Pania tekst???.
  Czy to Pani jest autorka tego tekstu?
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Rysio said

  JO znowu upił się kumysem.

  🙂

 32. JO said

  Ad.27. Czy widzial Pan Swieta Magdalene u Boku Marii I jako Prostytuteke w wolnych Chwilach ?

Sorry, the comment form is closed at this time.