Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co kryje się za wściekłością Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-03-31 (Poniedziałek)

Gajowemu z funduszy, jakie otrzymuje od ruskiej razwiedki, udało się opłacić znanego amerykańskiego polityka, aby napisał poniższy artykuł.
Admin

Jak mówi stare przysłowie, nie można naprawdę zrozumieć drugiego człowieka, dopóki nie przeszło się mili w jego butach.

Być może Amerykanie, plemię szczęściarzy, powinni starać się spojrzeć na świat z punktu widzenia Rosjan i Władimira Putina – a jak poeta Robert Burns powiedział: ” zobacz siebie tak, jak inni cię widzą”.

[Amerykanie, czy raczej ich zażydzona warstwa rządząca, nie mają najmniejszego zamiaru ani zrozumieć Rosji, ani krytycznie spojrzeć się na siebie. Psychopaci są do tego organicznie niezdolni. Interesuje ich jedynie rabunek innych krajów, a przy okazji diaboliczne wręcz niszczenie wszystkiego, czego zrabować się nie da. Przypomina to historie ze Starego Testamentu, kiedy to pewne plemię koczownicze rżnęło wszystko, co napotkało po drodze, mężczyzn, kobiety, dzieci a nawet zwierzęta gospodarskie, zaś ich siedliska zrównywało z ziemią.
Admin]

W wieku 35 lat Putin był wschodzącą gwiazdą elitarnej tajnej policji KGB w państwie będącym mocarstwem o światowych wpływach.

ZSRR był prawie trzy razy większy od Stanów Zjednoczonych. Jego europejska część obejmowała połowę Starego Kontynentu. Imperium radzieckie rozciągało się od Łaby w środkowych Niemczech do Cieśniny Beringa naprzeciwko Alaski. Obejmowało trzynaście stref czasowych.

Z północy na południe ZSRR rozciągało się od koła podbiegunowego aż do Bliskiego Wschodu. Poza jego granicami istniały radzieckie bazy od Cam Ranh Bay w Wietnamie do Tartus w Syrii i Cienfuegos na Kubie.

[I tak liczba sowieckich baz nigdy nie zbliżyła się nawet do liczby baz instalowanych przez USA na całym świecie – admin]

Zastanów się więc, co ostatnie kilkanaście lat 20. wieku musiało oznaczać dla dumnych rosyjskich patriotów i nacjonalistów.

Po pierwsze, europejski imperium nagle i całkowicie upadło. NRD , Polska, Czechosłowacja , Węgry, Rumunia , Bułgaria – wszystkie oderwały się aby dołączyć do Zachodu. Armia Czerwona wróciła do domu, niepokonana, ale również niepożądana, a nawet znienawidzona.

Układ Warszawski, rywal NATO, został zlikwidowany.

Europa Wschodnia, która – jak uważają Rosjanie – została uwolniona od nazistów kosztem ogromu ich przelanej krwi,  odwróciła się od Rosji. Amerykanów okrzyknięto jako wyzwolicieli i ustawiono się w kolejce, aby przyłączyć się do sterowanego przez USA sojuszu, którego celem było zdominowanie Rosji.

Po zjednoczeniu Niemiec ZSRR zaczął się rozpadać, co Putin uważa za wielką tragedię XX wieku [I to była tragedia, przynajmniej w tym sensie, iż uwolniła bandyckie państwo USA od jakichkolwiek samoograniczeń – admin]

Jedna czwarta narodu, w którym dorastał Putin i połowa jego ludności – zniknęli. Dziesiątki milionów Rosjan zostało rozbitkami w obcych krajach.

Litwa , Łotwa i Estonia odeszły pierwsze, pozostawiając Rosji z maleńką enklawę nad Morzem Bałtyckim – Kaliningrad, stare pruskie miasto Królewiec (Königsberg), odizolowane i wciśnięte klinem między Polskę i Litwę.

Rosja nie ma innego dojścia do Morza Bałtyckiego,  z wyjątkiem Petersburga w maleńkiej, wąskiej Zatoce Fińskiej. Rosyjskie okręty wojenne muszą teraz przepływać między Helsinkami i Tallinem aby wyjść na Bałtyk .

Wielka Rosyjska Flota Admirała Siergiej Gorszkowa jest historią.

To był jednak dopiero początek. Wraz z rozpadem ZSRR, odeszły Białoruś, Ukraina i Mołdawia.

Rosja już teraz nie tylko straciła bałkańskich sojuszników, Rumunie i Bułgarię, ale i wszystkie bałkańskie granice. Tylko małe Naddniestrze, który wyłamało się z Mołdawii, pozostało lojalny wobec Rosji –  ale nikt go nie uznaje.

Na Kaukazie  Gruzja, Armenia i Azerbejdżan odeszły. Rosja straciła swoją granicę z Iranem, Turcją i na Bliskim Wschodzie.

Po odejściu Kazachstanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Kirgistanu i Turkmenistanu,  Rosja straciła połowę swojej granicy z Chinami. Zamiast dominować nad Morzem Kaspijskim, Rosja jest teraz ograniczona do jego dalekiego, północnego wybrzeża. Azerbejdżan, Turkmenistan i Kazachstan mają teraz roszczenia co do ropy z Morza Kaspijskiego.

Następnie miał miejsce marsz NATO na wschód aż pod same progi Moskwy.

[Przypomnijmy, iż w ten sposób złamano umowę o nie poszerzaniu NATO na wschód podpisaną z Rosją – admin]

Członkowie NATO – Litwa, Łotwa i Estonia – zajmują wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego. Członkowie NATO, Rumunia i Bułgaria, zajmują zachodnie wybrzeże Morza Czarnego. Na jego południowym wybrzeżu znajduje się Turcja, a aspirująca do NATO Gruzja na wschodnim.

Jeśli jeszcze Ukraina wejdzie do NATO, jak by chciał John McCain, Morze Czarne stanie się wewnętrznym jeziorem Paktu Atlantyckiego.

Gdy Putin bronił swej decyzji odebrania Krymu Ukrainie, stwierdził, że nie chce być witany przez marynarzy NATO podczas odwiedzin w liczącej sobie dwieście lat rosyjskiej bazie w Sewastopolu. Czy nie miał słuszności?

Ogromne straty terytorialne poniesione przez ZSRR można by porównać do oderwania się 11 stanów Konfederacji w 1865 roku, gdyby do niego doszło i gdybyśmy stracili wszystkie terytoria na południowym Atlantyku, Morzu Karaibskim i w Zatoce Meksykańskiej, a nad naszymi portami, Norfolk, Charleston i Nowy Orlean łopotały obce flagi.

A jak byśmy zareagowali gdyby ZSRR, zwyciężywszy w zimnej wojnie, wyrzucił wszystkie wojska amerykańskie i bazy wojskowe w Europie oraz wprowadził Kubę, Wenezuelę i Nikaraguę do Układu Warszawskiego?

Sekretarz Stanu Victoria Nuland mówi, że zainwestowała 5 miliardów dolarów aby oderwać Ukrainę od Rosji .

Jak zareagujemy, jeśli pewnego dnia obudzimy się – niczym Putin w lutym – aby stwierdzić, że proamerykański rząd w Mexico City został obalony przez tłum rebeliantów finansowanych przez Pekin i zastąpiony przez nikogo nie wybranym rządem prochińskim? A do tego ów nowy rząd chce wyjścia Meksyku z organizacji NAFTA, aby zawrzeć z Chinami alians gospodarczy i militarny?

W tej sytuacji prezydent amerykański, który wysłał by marynarkę wojenną do Veracruz, tak jak to zrobił Wilson w 1914 – i wysłał jakiegoś 21-wiecznego generała „Black Jack” Pershinga do przekroczenia granic – również miałby w sondażach ponad 70% zwolenników, tak jak Putin ma obecnie  [w rzeczywistości Putin obecnie ma ok. 90% zwolenników – admin]

A jeśli by zajął Baja tak, jak Putin Krym, wygrana w następnej kadencji była by pestką.

Patrick J. Buchanan
http://www.lewrockwell.com
Tłum. gajowy Marucha

W oryginalnym tekście znajduje się mnóstwo linków.
Admin

Komentarzy 50 do “Co kryje się za wściekłością Rosji”

 1. Fran SA said

  Gajowy niech tak nie rozrzuca pieniedzy bo mu malo zostanie na lapowki dla ‚inspektorow’.

 2. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Tadżykistan nie ma dostępu do Morza Kaspijskiego – tu chodzi o Turkmenistan .

 3. oldsten said

  To dlatego oprócz historii i geografia jest rugowana powoli ze szkół, przynajmniej ta część gospodarcza. A w ogóle to kojarzenie faktów stało się niemodne 🙂

 4. Marucha said

  Re 2:
  Dziękuję za poprawkę.

 5. Przecław said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mateusz-piskorski-rosja-absolutnie-nie-jest-zagrozeniem-dla-polski/6fg8k

  Mateusz Piskorski: Rosja absolutnie nie jest zagrożeniem dla Polski !

  Znamienne, że ten wywiad z Rzeczypospolitej zamieścił Onet, ale już nie Interia, która jest szwabską wtyką, a szwablandia jak zawsze planowo szczuje Polaków na Rosję i odwrotnie.

 6. Kryzys finansowy w USA się ZACZYNA ! "Banki" w USA wypłacja max $2000 gotówki jednorazowo! said

  Wszystko wygląda na to, że we wnętrzu PAPIROWEGO tygrysa załamuje się całkowicie ten OSZUKAŃCZO-złodzejski system „finansowy” OKRADZIONY do dna możliwości, przez grasującą dalej bezkarna mafie żydowską, która jest RAKIEM ZŁOŚLIWYM w całej Ameryce i poza jej terytorium.

  Obecnie, jeśli przeciętny obywatel USA usiłuje wypłacić ze SWOJEGO własnego konta jednorazowo kwotę powyżej $2000 w „banku” gdzie wcześniej przekazał tam swoją GOTÓWKĘ takiej sumy NIE chcą wypłacić. Jak się klient pyta dlaczego NIE może, to otrzymuje odpowiedz: Bo NIE!

  http://www.wealthreporter.com/sa/banks-rejecting.html

  Wyjątki z artykułu:

  (. . .) Dr. Sjuggerud said soon after: “I think every American needs to find out for himself: How much cash can YOU take out of YOUR bank?”

  “I’m not asking you how much the bank says it can give you on the phone,” he says. “I’m asking how much cash they would give you when faced with a real request. I found out last week. And the answer was not what I wanted to hear!”

  Dr. Sjuggerud wondered what would happen if there was another REAL crisis? What if we had a situation like a quickly developing hurricane – or a power outage or even something far worse – where there was a line of people out the door trying to get money?

  Dr. Sjuggerud’s recommendation: “I think every American should do two things, immediately.”

  “First: Go to your bank and try to take out a large amount of your savings in cash now. We are not in any kind of crisis right now. But for your own peace of mind, find out how much cash your bank is capable of getting you. Withdraw some of it now, and hide it in a safe place. It’ll give you a cushion at home for emergencies…

  “And second,” says Dr. Sjuggerud, “I think every American should have some of his savings in something that’s basically beyond the reach of any government or corporation.” . . .

  Ci co w USA najwięcej się NAKRADLI i trzymali swoje złodzejskie fortuny w „bankach” w USA, obecnie masowo te swoje „nakradzione fortuny” TRANSFERUJĄ poza USA najczęściej do Szwajcarii lub do jakiś banków na Wyspach Kajmany, aby NIE płacic podatków, oraz aby NIKT się NIE dowiedział ILE się NAKRADLI oraz NA czym się NAKRADLI !

  W związku z tym rządząca banda paserów z żydowskiej MELINY „biały dom” zarządziła OBOWIĄZEK natychmiastowego zgłaszania do jakiegoś urzędu w USA przez oficerów bankowych, jeśli ktoś jednorazowo transferuje poza USA kwotę powyżej $50,000.

  Ponadto 26 lutego 2014 roku wezwano do MELINY na „dywanik” na przesłuchanie przed oblicze „żydo-mafijnej władzy” dyplomatów ambasady Szwajcarii, CEO-szefów oddziałów banków szwajcarskich prosperujących w USA i Kanadzie biorących udział w tym transferze forsy z USA do Szwajcarii.
  Tych szwajcarskich obywateli CEO-szefów zmusili do złożenia przysięgi, przed obliczem tych GANGSTERÓW z Waszynktonu, że na zadawane pytania będą mówic PRAWDĘ i tylko prawdę. Oglądałam to przesłuchanie w TV S-SPAN2 na gorąco.
  Straszliwie zostali GRYLOWANI szwajcarzy, a jak się uchylali od odpowiedzi na jakie pytanie to straszyli ich NATYCHMIASTOWYM zabraniem licencji na działalnośc tych oddziałów banków szwajcarskich w USA.

  PRZESŁUCHANIE było pod nazwą:

  „Offshore Bank Accounts”
  February 26, 2014
  Witnesses from a Swiss bank and the U.S. Department of Justice testified on efforts to collect unpaid taxes from offshore bank accounts:

  http://www.c-span.org/video/?318003-1/hearing-offshore-tax-evasion-panel-1

  Obejrzenie powyższego przesłuchania przed komisjami parlamentu USA – to jest NIESAMOWITA KOPALNIA wiedzy dla tych, którzy na codzień zajmują się finansami oraz, aby dowiedziec się jak bank-sterzy z USA oraz Szwajcarii bezczelnie MANIPULUJĄ giełdą w New Yorku i innych giełdach świata w Tokio, Londynie … itd. po przez TRANSFEROWANIE bilonów lub trylionów z jakiegoś ODZIAŁU ich banku na świcie do innego odziału ich banku ale w INNYM kraju, aby przez taką operacje np. celowo ZANIRZYĆ wartość ruskiego RUBLA, a sztucznie wywindowc waratośc US$ lub franki szwajcarskie KOSZTEM tego RUSKIEGO rubla itp. …

  Słuchając tych bank-sterów i „dyplomatów bankowych szfajcarów” DOWIECIE się też jak posiadacze BILONÓW po przez przesuwanie z jednego odziału banku w jakimś kraju do innego oddziału tego banku ale w innym kraju UNIKAJĄ placenia podatku w USA, ale za to płacą mniejszy podatek w Szwajcarii bo tak to wmieszani są URZĄDNICY finansowi rządu Szwajcarii ….którzy z kolei otrzymują ŁAPÓWKĘ od bankstera i właściciela tych BILIONÓW …

  Jak się słuchało tego przesłuchania to się włosy na głowie jeżyły jak waluty małych państw są zaniżane na wartosci czyli przeliczniku wskutek TRANSFEROWANIA ich orsy po świecie lub jakiś bankster został WCZEŚNIEJ zawiadomiony przez SZWAJCARÓW, aby ten NATYCHMIAST sprzedał miliony lub tryliony jakiś „staków” aby nie straci, lub kupic jakieś „staki” lub „bondy” aby „zarobc” na spekulacji dosłownie MILIARDY w ciągu jednego dnia na takiej transakcji aby z kolei inni STRACILI, obejrzyjcie sobie to tutaj, za co mają płacane też bank-sterzy.

  Szefem przesłuchań był stary ale przenikliwy żyd amerykański, Senator Carl Levin (D-Michigan), który nie jest od spraw finansowych w senacie USA lecz tzw. Homeland Security. Oczywiście w przesłuchani uczestniczą inni senataorzy i kongresmeni, którzy GRYLUJA bank-sterów.

  W trakcie przesłuchania szwajcarzy zeznali, że w 2008 roku na kontach w Szwajcari miało swoje kąta 23 tyś. USA obywateli, którzy mieli na swoich kontach POWYŻEJ $1 MILONA, z czego 820 klientów miało powyżej $1 MILARDA, a reszta poniżej to już drobnica….

  Okazało się, że na koniec 2012 roku już tych USA obywateli, którzy posiadali konta w Szwajcarii powyżej $1 MILONA wzrosła ich liczba do 42 tyś !!!
  Senator Carl Levin (D-Michigan) ZARZADAŁ od bank-sterów WSZYSTKIE NAZWISKA z tymi właścicielami tych kąt oraz SUMAMI pieniędzy jakie tam do Szwajcarii zostały PRZETRANSFEROWANE z USA. Dał TERMIN: do końca 2014 roku, a jak nie dadzą to filie ich banków szwajcarskich PRZESTANĄ istnieć w USA. Jak szef oddziału z New Yorku to usłyszał to się zrobił blady i zaczoł się jąkac … CIEKAWE co dalej z tego będzie. W tym wszystkim chodzi o to, że właściciele tych kat NIE płacą podatków i nie ma forsy na prowadzenie wojny przez USA w interesie żydostwa.

  Urzędnicy wysokiego szczebla RESORTU finansów Rząd ROSJI czy Polski powinni KONIECZNIE obejżec to przesłuchanie, aby NAUCZYĆ się jak je PRZEPROWADZIĆ z VIP-mi banków prosperujacych w Rosji czy to w Polsce, aby PILNOWAĆ swoich państwowych interesów , tak aby to TRANSFEROWANIE było pod kontrola i nie było RABOWANIA polskiego obywatela przez zagranicznych bank-sterów!

  ROSJA i Polska MUSZĄ zoorganizowac IDENTYCZNE GRYLOWANIE szefów ZAGRANICZNYCH banków prosperujących w Rosji czy Polsce, a jak by odmówli ZEZNAWANIA przed władzami Rosji czy Polski to też tym „bankom” czy instytucjom finansowym, rząd Rosji czy Polski powinien ZAGROZIĆ bez jakichkolwiek skrupułów POZABIRANIEM licencji czyli POZWOLONIA na prowadzenie działalności finansowej w Rosji czy to w Polsce !!!!!!!!!

 7. SileSlav said

  I jaki to ma związek ze współczesną Rosją?
  Weź Pan się jeszcze za Iwana Groźnego.
  Admin

  Nikomu nie należy wierzyć. Nie rozumiem czemu ma służyć ukrywanie prawdy?

 8. Pokręć said

  Rosjanie przelewali swoja krew aby uwolnić nas od Hitlera. Zgoda. Gdyby jednak po zwycięstwie wrócili za granicę z traktatu ryskiego – do dziś całowalibyśmy Rosjan po rekach ze łzami wdzięczności w oczach. No, w międzyczasie powinni nie mordować i nie wywozić do Kazachstanu milionów Polaków z kresów a jeszcze wcześniej – wbijać nam noża w plecy we wrześniu 1939. No i w czasie wyzwalania nieco mniej gwałcić, nie kraść zegarków i zamykać do pierdla Polaków. Każdy pamięta to, co chce pamiętać i interpretuje fakty tak, jak jemu wygodnie.
  Lepiej dać sobie spokój nawzajem.

 9. Marucha said

  Re 8:
  O jakich „milionach” Pan mówi?
  Może o milionach Rosjan zamordowanych przez bolszewików?

  Owszem, wiele złej krwi jest między Sowietami, a Polską.
  Pan jednak nie chce dostrzec, że Sowietów już nie ma.

 10. SileSlav said

  Szanowny Gospodarzu.
  Prosze zwrócić uwage na przekaz filmu @ 1:12 +/- …Rosja następczyni ZSRR ma obowiązek ….

 11. Marucha said

  Re 10:
  Cały czas chodzi o omawianie zbrodni bolszewickich.
  Co to ma wspólnego z obecną Rosją?
  Czy mamy dokonać projekcji zbrodni Lenina na Putina?

 12. Marucha said

  Ad 11:
  Nie wątpię, że Rosjanie mieli by niejedno do powiedzenia Polakom i niejedno dało by się wyjaśnić, a może i zgodzić w pewnych tematach.
  Niestety, nie mają z kim rozmawiać. Z Tuskiem, z Komorowskim? Z Sikorskim albo Kaczyńskim?
  Wolne żarty.

 13. Fran SA said

  Ad.10
  SileSlav
  Podobnie obecne Niemcy sa nastepca Reichu.

  Bywaja ludzie, ktorzy maja bardzo wybiorcza pamiec. (albo wiadomosci)
  Jestesmy w stanie zapomniec Jalte, i kochac aliantow, co nas sprzedali jak bydlo; nawet Ukraincow mozemy traktowac jak ‚braci’ Slowian; banderowcow przytulimy do serca, zydom w prezencie oddalismy Oswiecim i placimy im hojnie podatek koszerny i pare odszkodowan, kupujemy zlom militarny od naszych nieprzyjaciol, podziwiamy Anglikow za to, ze nas ciagle robili w ciula, kochamy Reagana za to co ‚dla Polski zrobil’ i nie chcemy wiedziec w jakim stopniu rodzina Bushow przyczynila sie do naszej tragedii – II-ej wony swiatowej.
  Nie mamy w ogole pretensji do zagranicznych bankow, ktore suchej nitki na nas nie zostawia.
  Ale jakos ciagle nam jakos nie po drodze z Rosjanami.

 14. Boydar said

  Ale Im po drodze z nami, Panie Fran. Mają wszystkie kwity na wszystkich u nas squrwysynów. I tych obrzezanych, i tych sobotnich, i tych z wilczymi zębami. Jak dorośniemy to nam pokażą. Potem nasz ruch. Okaże się, czy dorośliśmy. Bez tych ich kwitów, gnilibyśmy następne tysiąc lat. Trzeba tylko dorosnąć …

 15. Fran SA said

  Ad.14
  Boydar
  Mnie nawet nie o to chodzi, ze za wszelka cene musimy sie z Rosja przyjaznic i bic poklony.
  Chodzi mi o to, ze stracilismy instynkt samozachowawczy i nie dostrzegamy, co nam w danej chwili zagraza.
  Zaufalismy Anglikom i nas wyciulali. Cala Polska podziwiala Reagana i pomogl nas sprzedac ‚na zydach’. Podziwialismy Malgoske Thatcher, choc to polityczna ladacznica; ta wredna sklepikara pomogla nam uwierzyc, ze rzeczywiste zwiazki zawodowe hamuja rozwoj ekonomiczny (czyt. zmniejszaja zyski zlodziejskim spekulantom), armia Polakow dalaby sie zabic za wielkiego wodza Pilsudskiego, a wdzieczny narod nosil Walese na rekach.
  Nigdy nam zdaje sie nie wpadlo do glowy, zeby tak manewrowac w tym skomplikowanym swiecie, zeby polska polityka zagraniczna przyniosla korzysc przede wszystkim Polsce i Polakom.

 16. Boydar said

  Nie znam Rosji na tyle, aby to ocenić, ale nie wydaje mi się aby bicie pokłonów miało sens. Rosja i Rosjanie gardzą tchórzami i generycznymi niewolnikami. Dla Nich partnerem może być i ktoś mały, byle by był wielki duchem. Nie zdrajca, nie sprzedawczyk, nie lizus i włazidup. Im Polska jako terytorium, potrzebna do niczego nie jest. To znaczy jest, żeby była, i nie pracowała w zamtuzie. Żeby mogli się do nas odwrócić bez strachu plecami. Nawet ten świr Dugin daje to jasno do zrozumienia. Tyle że oględnie formułując myśl i ideę.

 17. Jan said

  ”Gdy Putin bronił swej decyzji odebrania Krymu Ukrainie, stwierdził, że nie chce być witany przez marynarzy NATO podczas odwiedzin w liczącej sobie dwieście lat rosyjskiej bazie w Sewastopolu. Czy nie miał słuszności?”

  Marna kondycja moralna, tych co oskarżają Rosję o zapędy imperialne, podczas gdy broni swego.Propaganda nachalna nie jest wytłumaczeniem.

 18. Pokręć said

  @9: Sowietów już nie ma, ale nadal sowieci to wręcz mit założycielski współczesnego narodu rosyjskiego. Rosjanie do dziś traktują Związek Radziecki jako swoja tradycję, coś, co definiuje rosyjskość. Dla Rosjan ZSRR jest mniej więcej tym, czym dla nas państwo Polan. Jakoś nie zauważyłem, żeby Rosjanie wspominali czasy carskie (bo, po prawdzie, to dla zwykłego Rosjanina nie ma czego wspominać – był co najwyżej chłopem pańszczyźnianym, co go jego bojar mógł przegrać albo wygrać w karty z innym bojarem). Rewolucja Październikowa wymiotła praktycznie doszczętnie rosyjską tradycję monarchiczną, „biali” albo poginęli w kontrrewolucyjnych kampaniach, zostali wymordowani przez Czerezwyczajkę, albo wyemigrowali na Zachód, gdzie utworzyli co najwyżej barwną bohemę żyjącą wspomnieniami dawnej świetności. Dla współczesnego Rosjanina, jak myślę, rewolucja październikowa to początek Rosji. A przynajmniej – tej nowoczesnej, współczesnej, gdzie człowiek z pańszczyźnianego stał się robotnikiem (przemysłowym albo rolnym).
  Rosjanie poza tym mają spory problem z uznawaniem własnych błędów. Do Katynia do dziś przyznali się tylko półgębkiem, od nas oczekują, że będziemy im wdzięczni za wypędzenie Niemca a o morderstwach i ubeckich katowniach zapomnimy? Że zapomnimy o takich ludziach jak rtm. Pilecki, czy gen. Fieldorf? Że w imię dobrych stosunków z Rosją zapomnimy o naszych bohaterach, którzy w dodatku z Rosją bezpośrednio nie walczyli? Można mieć sympatie do Rosjan na poziomie folkloru, czy odegrania „Kalinki” przez orkiestrę WP na Defiladzie Zwycięstwa w Moskwie, jak najbardziej, ale nie kosztem samobójczego oddawania się amnezji i zamiatania pod dywan oczywistych faktów! Można mieć tę sympatię POMIMO tych faktów, można sobie to tłumaczyć, że sowieckość to była choroba duszy Rosjan, do tego zaszczepiona tam przez nie-Rosjan, ale, jak widać, bardzo wielu z nich (Rosjan) z sentymentem tę chorobę wspomina a wielu by chciało na nią jeszcze raz zachorować. My powinniśmy rozumieć rosyjskie kompleksy, ich tradycję, wejść w ich buty, ale oni w nasze – nie ma mowy. Zresztą – jak, skoro oni pewnie nadal uważają, że rtm. Pilecki to kolaborant Gestapo… Rosjanie nie mogą zrozumieć, jak to możliwe, że nie chcemy „czterech śpiących”, czy pomnika gen. Czerniachowskiego, ale my za to mamy zapomnieć o Pileckim, Nilu, czy „procesie” 16-tu? No bo jakże to tak – zaprosić na rozmowy pod białą flagą a następnie aresztować i w pokazowym procesie skazać? Przepraszam, Rosjanie mają świetną okazję, żeby te sprawy „zwalić” na komunę i odciąć się od tego, ale coś mi się wydaje, że wtedy zawisnęliby w próżni historycznej i tożsamościowej.

  Mój pradziadek służył w armii carskiej, w Mandżurii. Opowiadał (wiem to z relacji mojego ojca), że tak dobrze, jak tam, nie miał nigdy. W tamtejszej armii miał co tydzień świeża bieliznę (osobista i pościelową), solidnie go karmili, był traktowany jak żołnierz, miał wszystko, co potrzebne. Starej (w sensie – używanej bielizny) nie wyrzucał, tylko odkładał. Jak przywiózł ją do Polski, to jeszcze służyła za okupacji… W porównaniu z tym, jak miał u cara Mikołaja Mikołajewicza w wojsku, to w Polsce była nędza i głód, nie było czego się jąć.

 19. JO said

  Ad.18. Ale Pan parszywie miesza. Za taki wpis na miejscu Gajowego Ja Pana bym wypi..dolil z Gajowki….

 20. Marucha said

  Re 18:
  Panie Pokręć, zgadzam się: Rosjanie nie są idealni. Palą, piją, przeklinają i nie odcinają się od swej ZSRR-owskiej przeszłości (a przynajmniej nie tak energicznie, jak powinni).

 21. Pokręć said

  Faktem jest, że Rosjanie nie mają z kim rozmawiać dziś o trudnych polsko – rosyjskich tematach. To prawda.
  Inną sprawą jest też fakt, że (wybaczcie że przytaczam fakty), ich „śledztwo” dotyczące katastrofy smoleńskiej było koszmarnie niekompetentne i niefachowe, robione chyba „na odwal się”. Bo jak rozumieć przypadki zamieniania zwłok w trumnach? Może dla nich takie rzeczy są nieistotne, ale to świadczy tylko o ich mentalności – nie liczy się udowodnienie prawdy, jeśli najbardziej prawdopodobna hipoteza jest wygodna i wygląda na wiarygodną.
  Oglądałem odcinki „katastrofy w przestworzach”. Tam wręcz z kupy zmielonego złomu składali latami na drucianym szkielecie z powrotem samolot, jak wielkie, trójwymiarowe puzzle z miliona kawałków, żeby przekonać się, która śrubka puściła, żeby mieć 130% pewności, że postawiona hipoteza była słuszna – nie wystarczyło powiedzieć „ta i ta śrubka pękła”, trzeba było ją znaleźć i poddać drobiazgowej analizie jak zmęczył się jej materiał, kiedy pękła, jak się wyginała, etc, etc. Bo tu chodziło o bezpieczeństwo wszystkich innych samolotów z takimi śrubkami. A śledztwo dot. katastrofy w Smoleńsku? Nawet nie poskładali samolotu, nie odtworzyli dokładnie ostatnich sekund lotu, nie wiemy do dziś, co to było tak, żeby nawet Macierewicz z Biniendą nie mieli nic do powiedzenia. Nie wiem, może „oni tak mają” z natury, nie są dociekliwi, ot, zdarzyło się, co się stało, to się nie odstanie, żyjemy dalej?

 22. Re: 20 Marucha.
  Nie bardzo rozumiem, ale czy oceniamy dzisiejszych Rosjan i rosyjska polityke Putina wzgledem jej obywateli, czy bedziey wracac do zydowskiego ZSRR-u i odgrzewac stare zydowsko-masonsko-lichwiarskie kotlety???.

  Panie „pokrec” prosze sie na cos zdecydowac: Albo ZSRR albo dzisiejsza Rosja???.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskwalczaca.com

 23. Marucha said

  Re 21:
  Takie śledztwo, jakie państwo, dla którego je robili.
  Przypuszczam, że Rosjanie coś tam wiedzą, ale nie mają na razie zamiaru odkrywać swoich kart.

 24. JO said

  80 milonow Rosjan wymordowanych a reszta zideologizowanych….a Pan Pokrec chce by na skinienie rozdzki kazdy stal sie Peawoslawnym teskniacym do Cesarstwa Rosyjskiego…

  Trzeba byc bezczelnym czlowiekiem by tak mieszac ZSRR z Rosja prozydowska….

 25. Marucha said

  Re 24:
  Trochę obronię p. Pokręcia.
  On definitywnie nie miesza Rosji z ZSRR.
  Jemu chodzi o to, że Rosja dość niemrawo odcina się od ZSRR-owskiej przeszłości.
  A to co innego.

 26. Rysio said

  re 19. Ad.18. Ale Pan parszywie miesza. Za taki wpis na miejscu Gajowego Ja Pana bym wypi..dolil z Gajowki….

  JO wyluzuj się!

  Najlepjej napij się kumysu, płynu zgodnego z twoją grupą krwi.

  🙂

 27. Zerohero said

  Tytułowa „wściekłość” jest dyskusyjna. Wyobraźmy sobie faceta leżącego na ziemi i zasłaniającego się przed ciosami kopiących go łebków. Podpis brzmi:

  Mężczyzna wściekle paruje ciosy.

  No gdzie ta wściekłość Rosji? Na rosyjskim Krymie? Wściekły jest Zachód, bo co 2,3 lata robi jakiś przewrót albo wojnę.

  Zgoda. Tak mi się niezręcznie przełożyło – admin

 28. JO said

  Ad.25. Raz jeszcze napisze…Rosja Stracia 80 milonow Elity …reszta zideologizowana Talmudycznie…., jak mozna o tym wiedzac taki nie tylko Zarzut stawiac, ale insynuowac, ze Rosja I Z S R R to niemaze to samo, ze dla wspolczesnychRosjan Zydowskie ZSRR to baza wspolczesnej Rosji, podczas gdy Kazdy Rosjanin w Duszy czuje, ze to Szatanski Balast ktorego ciezko sie pozbyc!!!

  Gdyby Rosjanie bazowali na ZSRR, nigdy by ie poparlismy Putina, ktory sukcesywnie , powoli odtruwa z Z S R R Narod Rosyjski, ktory jak nalogowy pijak Godzi sie na Leczenie bo Chce Zyc, chce Stanu , ktory Rosja I Kosciol to Jedno.

 29. Boydar said

  „… Do Katynia do dziś przyznali się tylko półgębkiem …”

  A jak już dobrze popiją, to twierdzą, że nigdy nie mordowali Palestyńczyków.

  Panie Pokręć, czy Pan Rysio przypadkiem nie częstował Pana tym swoim lekarstwem. ?

 30. Fran SA said

  Ad.21
  Pokrec
  Naturalnie, ze na kazdym forum mozna obracac historie jak prosie na roznie.

  Mnie zastanawia, dlaczego Polacy nie maja ochoty zajac sie tragedia samolotowa pod Miroslawcem (CASA), mimo, ze to bylo troszke blizej (i wczesniej) od SMolenska. Pomawiamy Rosjan o niechlujne sledztwo, bo z gory znamy wynik i bardzo wielu Polakow bez sledztwa wie, kto spowodowal te katastrofe. To po co komu wynik, z ktorym mozemy sie i tak nie zgodzic. Zwlaszcza, ze polskie sledztwo jest jeszcze glupsze niz rosyjskie? Przeciez obojetne co Rosjanie robia, powiedza, pokaza- my i tak im pokazemy skad im nogi wyrastaja.
  I zastanow sie pan dlaczego nie chcemy rozliczyc zydow za Oswiecim i przywrocic muzeum Polsce. To nasze muzeum. Moze sprobujemy odzyskac stocznie i polski przemysl?.
  Zajmijmy sie najpierw teraznejszoscia, a z przeszloscia bedziemy sie rozprawiac jak bedziemy cokolwiek znaczyc jako panstwo. Przeciez nas juz nikt nie szanuje!
  My nawet o II-ej wojnie swiatowej nie chcemy znac prawdy, a czepiamy sie innych.
  Moze tak poogladamy, co niedawno Anglicy nakrecili o Polakach?: Bardzo polecam:

 31. JO said

  Ad.29. Za ten Katyn to Pokrecia tylko Prac w Morde…

 32. Zdzisław Dyrma said

  re. 20
  Po co Rosjanie mieliby się odcinać od przeszłości ZSRRowskiej? Przecież to szczyt ich politycznej i militarnej potęgi. Putin powiedział, że upadek ZSRR to była największa tragedia w ich dziejach. I ma rację, bo pod koniec to było znośne do życia państwo. 23 lata po upadku ZSRR oni jeszcze nie dobili standardem życia przeciętnego człowieka do ZSRR. No ale pałace to tam Żydzi i inni złodzieje mają. A reszta? Bida z nędzą. Za ZSRR można było iść i dać się zabić. A za oligarchów i sqrwysynów?
  Jest tu ktoś, kto by walczył za III RP Kulczyków, Tusków , Kaczyńskich? Czy raczej by się cieszył, że wreszcie przyszedł ktoś ten burdel rozpierniczyć w drobny mak? Życie za taką „łojczyznę” oddawać?
  A za PRL owszem, można by było. Bo tam wszystko było polskie. Bidy z nędzą i qrestwa było jakby sporo mniej. Nawet tego latarnianego. O politycznym nie mówię. To jest miara zsyfienia Polaków w tym państwie. Uczciwy człowiek w PRL miał pracę i nie musiał się bać o jutro. W III RP? Dziś wypieprzą cię z roboty, jutro bank wywali na zbity ryj z domu bo raty nie płacone. I zdychaj pod mostem. A w PRL zdychał kto pod mostem? W ZSRR też nie.

  I dlatego nikt nie będzie w Rosji odcinał się od ZSRR. A od PRL odcinają się w Polsce najgorsze gnidy i ch00ye. No i gówniarstwo co niczego nie kuma.

 33. Marucha said

  Re 30:
  Słuszna uwaga.
  Sposób prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy pod Mirosławcem chyba nie może Rosjanom służyć za wzór… zresztą były za kadencji Klicha jeszcze dwie inne katastrofy lotnicze.

 34. Zdziwiony said

  Co kryje się za wściekłością Rosji, a nie kryje sie za wściekłością Polski!

  Saszko Biły („Saszko Biały”)-Ołeksandr Iwanowycz Muzyczko w 1994 roku, podczas I wojny czeczeńskiej, dowodził oddziałem UNA-UNSO „Wiking”, który walczył w składzie pododdziału polowego dowódcy Szamila Basajewa, miał wchodzić w skład osobistej ochrony prezydenta Czeczeni Dżochara Dudajewa i otrzymał przezwisko „Biały”.

  П’ять фактів з життя Сашка Білого:

  http://espreso.tv/new/2014/03/25/%E2%80%8Bp%E2%80%99yat_faktiv_z_zhyttya_sashka_biloho

  ————————————————–

  Kuleba Mirosław – „Imperium na kolanach. Wojna w Czeczenii 1994-1996”

 35. Zdziwiony said

  Kuleba Mirosław – „Imperium na kolanach. Wojna w Czeczenii 1994-1996”

  Click to access Kuleba+Miros*c5*82aw+-+Imperium+na+kolanach.+Wojna+w+Czeczeni+1994-1996,2555970107.pdf

 36. Boydar said

  Gdyby Putin i ekipa którą reprezentuje odcięła się siekierą na pniu od CCCP, to kolejną rewolucję miałby na śniadanie. A tak, tisz’e jedziesz, dalsz’e budziesz. Konkretnego nic z tego nie wynika oprócz spokoju w zagrodzie i akceptacji „weteranów”. A to bardzo ważne, żeby w domu był spokój z dziadkami. I to jest inteligencja, i również takt w stosunku do starszyzny. Putin doskonale wie, jak było, dlaczego i przez kogo. Ale wie także, że pośpiech wskazany jest przy łapaniu pchłów, a nie konstruowaniu mocarstwa. Na rozliczenie się z CCCP w jego nieludzkich aspektach, przyjdzie czas. Może nie za kadencji Putina, może i nie za naszej. Ale jeśli ma być prawo, to tak będzie.

 37. JO said

  Ad.32. PRL I ZSRR w tym ten znosny, byl po to robiony, by doszlo do Pierestrojki , do Solidarnosciowej Rewolucji gdzie kazdy bedzie miec Hameryke.

  Pan maluje I PRL I ZSRR kolorami, ktorych nie mial.

  To Pan nic nie rozumie a nie Ci co sie odcinaja od PRL I ZSRR

  Oba Panstwa to Totalitaryzmu zarzadzane Przez Zydo- Masonerie, ktora Byla tam Elita. I w tym jest pies pogrzebany, ze bez tej Elity Panstwa sieRozpadaja lub Buduja Wlasna jak teraz w Rosji, Elity, ktore nieTOTALITARYZMEM ale Biza Hierarchia na ktora Narod Ma sie nie tylko zgodzic ales am Budowac I byc z niej Dumnym, Dumnym a nie zazdrosnym, ze ktos Ma wiecej….

  To Wieka Riznica Zyc w Rosji I Byc Rosjaninem od tego Zycia w ZSRR I byc Swieckim czlowiekiem.

  To Pan jest gowniazem, Pan nic nie rozumie, Pan tkwi po uszy w Bagnie a nie Ci co sie od Tych Zgnilych Panstw Odcinaja

 38. Re: 32.Zdzislaw D
  Panie Zdzislawie, temat byl o obecnej Rosji i jej polityki w wykonaniu obecnego rzadu Putina.
  Nie bylo kwestii o jakimkolwiek odciananiu sie od ZSRR-u czy PRL-u, bowiem my Polacy jak i oni Rosjanie doskonale wiedza, ze odciac sie od tego zydowskiego k….stwa nie da w ciagu jednej chwili, czego dowodem jest, ze my Polacy wciaz tkwimy w tym zydowskim bagnie po uszy, a Rosja bardzo powoli sie z tego zydowskiego g…na wygrzebuje, ale najwiekszym GRZECHEM naszym jest to, ze nikt inny, jak wlasnie „nasz” zydowski rzond skakal Rosji na glowe, by wolniej sie wygrzebywala z tego g…na bez zadnych z naszej (mam na mysli Polakow) strony protestow czy demonstracji nie bylo, by sie tej zydowskiej „szopce” przeciwstawic.
  O czym to swiadczy? Ano o tym, ze wciaz durnowato i bezmyslnie pchamy palce „miedzy drzwi” a wkrotce dostaniemy po „ryju” i na tym sie cala zabawa skonczy tj:
  (Putin podniesie ceny gazu i ropy, zarzyma import zywnosci z Polski i wszystko co sie da…i po herbacie)

  Juz wczesniej napisalem jak ten zydowski „kneSejm” wyp…olic na ulice bez zadnych „koktalii”, zadym, palenia opon, czy cos w tym rodzaju.
  Wystarczy 2-3 miliony Polakow ze swiecami pod przewodnictwem Polakow ksiezy i Polakow Przewodnikow (20-40 osob) zjawic sie w okresonym dniu w W-wie kolo „kneSejmu” i poczekac sobie 1 dzien, na drugi dzien odciac prad, na trzeci dzien odciac wode, na czwarty dzien odciac gaz i SAME SZCZURY WYLIZA NA ULICE – prosto na „taczki”…

  Jesli to nie bedzie pomocne, to siodmego dnia wylaczyc wylaczyc wszystko, to co jest w zasiegu administracji panstwowej na terenie calego kraju.
  Po co sie szarpac, strzelac, przepychac itp. wystarczy pila lancuchowa….i glowa na karku…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. JO said

  Zyc w Rosji to Dbac o dobro Wspolne z przekonania opartego na Nadprzyrodzonosci a Zyc w ZSRR to Dbac o dobro Partii, Zydokomuny z Przymusu systemu.

  To Wielka Roznica. Glosy mowiace o wspanialaosci ZSRR niemaja zadnego uzasadnienia a pokazuja miernote Rozumowania tych co tesknia za PRL I ZSRR

 40. JO said

  Ad.38. A gdzie Ci Polscy Ksieza? :)))))

 41. JO said

  Ad.38. A gdzie Polscy Przewodnicy :)))))

 42. JO said

  Ad.38. A gdzie ten Polski Narod ? :)))))

 43. Re: 39 JO
  Od chwili, kiedy W.Putin publicznie powiedzial, ze nigdy nie bedzie wrogiem Cerkwi Prawoslawnej, to bylo juz wtedy wiadomo, ze Rosja idzie w kierunku Boga.
  I tak sie faktycznie stalo. Idzie to bardzo powoli (ze zrozumialych wzgledow), ale juz widac konkretne rezultaty i nie pomijajac symptomy ku lepszemu dla zwyklych obywateli Rosji.
  Prosze, niech ktos nie pomysli, ze „pieje z zachwytu”, ale zwracam uwage na toczace sie fakty.
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 44. JO said

  Kilku Ksiezy I to w wiekszosci niepolskiego pochodzenia mozna znalezc w Bractwie .

  Przewodnik, to Gajowy a gdzie reszta?

  A gdzie Polacy? W Gajowce niemalze WY wszyscy Panowie nie wiecie zo to Polak a coz doszukiwac sie Narodu w tej Malej grupe? Przewaznie kazdy z Was bedzie na Ukrainca Mowil UKRAINIEC , na Bialorusina Bialorusin a na Litwina Litwin …I Wyjdzie na to , ze zostaniecie Panowie a Takim pojeciem Polskosci Jakie Zyd od Wieku wbijac nam do Glowy.

  Niemalze kazdy z Was wyprze sie Prawoslawnego, optuje Grekokatolika…

  No gdzie I z Kim I Przez Kogo?

 45. Rysio said

  re 32. A w PRL zdychał kto pod mostem? W ZSRR też nie.

  I dlatego nikt nie będzie w Rosji odcinał się od ZSRR. A od PRL odcinają się w Polsce najgorsze gnidy i ch00ye. No i g_ówniarstwo co niczego nie kuma.

  Te palant, a te miliony w ZSRR co to zdechli w Archipelagu Gułag – to według ciebie zdechli pod mostem czy nie?

 46. JO said

  Ad.43. Ja natomiast Patrzac na Rosje Widze cud!
  Widze przyklad jakiego od Wieku nie bylo!
  Widze wzor do Nasladowania I potwierdzenie Nauk Kosciola
  Widze latarnie

  Majac wciaz Nadzieje, Wiare, Milosc , Modlac sie codziennie za Rosjan I Rosje, Modle sie…za Wonosc dla Polski, za wytrwalosc , Zdrowie Gajowego I ludzi jak on…
  Dziekuje Bigu za Bractwo….za Tradycjinalistow, bo to Polska I Polacy

 47. Zdzisław Dyrma said

  re 37
  Pysiek, nie wyzywaj się jak nikt ci niegrzecznie nie mówi. Buda, mówiłem nie fedruj po nocy jak nie umiesz.
  Różnisz się tym, że ZSRR znasz z tyłka, a w PRL żyłeś chyba w piwnicy. Pierdoły o jakichś masoneriach to zasuwaj innym neptom ze swojej piwnicy. W ZSRR nie byłeś w latach 80 na kontraktach. Z ludźmi nie gadałeś. Breżniew to był szczyt, to ludzie zapamiętali. Żyło się dobrze. Mówili, że to już komunizm, albo prawie. W PRL za Gierka dużo lepiej. Potem wszystko się posypało. Ale bez Regana i Wojtyły i Solidarności mogłoby przetrwać. Można było pospłacać kredyty. Nie byłoby embarga i braków żywności, części, wszystkiego.

  A w ZSRR jak byłem ludzie mówili, że są Rosjanami, Gruzinami, Kazachami, Polakami, a nie świeckimi czy tam sowieckimi człowiekami. Bo chyba ci się literki pomieszały. Ale chyba nie tylko literki masz pomieszane z tego co widzę.

  Tobie się stalinizm rozciągnął do 1991 w mózgu i bredzisz jak opętany. Zgniłe państwa? PRL i ZSRR? To co jest qr,,,ka teraz? Chyba tylko gówniane pasuje?

 48. Zdzisław Dyrma said

  re 45 Rysio
  Ćwoku, ja pisałem o końcówce ZSRR. A ty debilu mi o stalinizmie zasuwasz. Doucz się historii. I naucz się, że ludzie umierają, a nie zdychają. Chyba że twoja rodzina.

 49. Re: 44 JO
  Niechze Pan zadzwoni do ks. Piotra Natanka, by udzielil Panu wyczerpujacych informacji n/t ksiezy Polakow.
  On bedzie z pewnoscia wiedzial, a nawet i czegos wiecej sie Pan dowie przy okazji…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 50. robertgrunholz said

  Panie JO, ja się zgadzam, że naród ukraiński to sztuczny twór i nie powinien istnieć. Ale po prostu za nic nie pojadę na Ukrainę by im to powiedzieć na ulicy 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: