Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Państwa Zachodu mają nadzieję na szybki powrót Rosji do G8

Posted by Marucha w dniu 2014-03-31 (Poniedziałek)

Niektóre państwa wchodzące w skład G8 nie chciały wyłączenia Rosji z tego międzynarodowego klubu. Na przykład, zdaniem byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, podjęte środki są sprzeczne z działalnością G8. Japonia i Niemcy liczą z kolei na szybki powrót Moskwy do tej struktury.

Europejscy dziennikarze piszą, że Barack Obama w Hadze w swojej antyrosyjskiej wyprawie krzyżowej odniósł Pyrrusowe zwycięstwo. W rzeczywistości jest ono niemalże porażką, a jego cena jest byt wysoka.

W Holandii amerykański prezydent próbował przekonać swoich europejskich partnerów do potępienia ponownego przyłączenia Krymu do Rosji oraz do zerwania stosunków z Moskwą. Udało mu się osiągnąć odwołanie szczytu G8, który miał odbyć się w czerwcu w Soczi oraz oświadczenie o wyłączeniu Rosji z tej struktury.

W takiej sytuacji zadziwiające wydają się dwie rzeczy. Po pierwsze, „grupa ośmiu” to międzynarodowy klub zainteresowań, którego państwa są partnerami. Dlatego wyłączyć kogoś z tego klubu nie można, ponieważ nie ma w nim żadnego członkostwa. Po drugie, zaistniała sytuacja uderzy przede wszystkim w państwa europejskie, uważa doktor nauk politycznych, dyrektor Instytutu Planowania i Prognozowania Strategicznego Aleksandr Gusiew.

Usunięcie Rosji z tego międzynarodowego klubu jako bardzo ważnego agenta międzynarodowego dotknie każdego państwa, nie tylko z G8, ale i z G20. Są grupy państw, które nie popierają formatu prac G8 bez Rosji. M.in. minister spraw zagranicznych Niemiec Frank Walter Steinmeier oświadczył, że wykluczenie Rosji z G8 jest naruszeniem dialogu, który możliwy jest w ramach tej grupy.

Właśnie dlatego państwa Unii Europejskiej mówią o zawieszeniu udziału Rosji w G8, a nie o jej usunięciu z klubu. Stary Świat nie chce zderzyć się z rosyjskim partnerem z wielu przyczyn. Po pierwsze, pomiędzy państwami istnieje poważna strategiczna, energetyczna i handlowa współpraca. Po drugie, istnieje zbyt wiele międzynarodowych problemów, w których rozwiązaniu Moskwa odgrywa jedną z decydujących ról: od kryzysu syryjskiego po kontrolę nad rozprzestrzenieniem broni jądrowej w Iranie i izraelsko-palestyńskie negocjacje, uważa politolog Władimir Słatinow.

Wszystko to razem wzięte przyniesie straty państwom zachodnim, ponieważ z jednej strony Rosja to perspektywiczny partner ekonomiczny, a z drugiej to bardzo wpływowy gracz polityczny, z którym trzeba prowadzić dialog. Ponadto, obniża się zdolność państw zachodnich do podejmowania zrównoważonych decyzji odnośnie aktualnych i drażliwych problemów międzynarodowych.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi, występując przez dziennikarzami, jako jeden z pierwszych powiedział, że bez udziału Rosji G8 będzie pracować nieefektywnie.

Uważam, że podjęta w Hadze decyzja o wyłączeniu Federacji Rosyjskiej z G8 jest kontrproduktywna, że jest sprzeczna z pracą, którą zaczęliśmy jeszcze w 1994 roku, kiedy zaprosiliśmy Borysa Jelcyna na szczyt G7 w Neapolu. Potem na szczyt w Genui zaprosiliśmy Władimira Putina i „siódemka” stała się „ósemką”. Zawsze chcieliśmy widzieć Rosję jako jedną z zachodnich demokracji.

To stanowisko europejskich polityków poparł minister ds. odbudowania gospodarki Japonii Akira Amari. Według niego „Rosja to ważny gracz, mający wpływ na utrzymanie światowego ładu”. Powiedział on także, że Tokio nie spieszy się z przyjęciem sankcji gospodarczych wobec Moskwy i liczy na szybki powrót Federacji Rosyjskiej do G8.

http://polish.ruvr.ru

Proputinowska propaganda agenta Maruchy sięga swymi mackami daleko poza wszelkie granice. Zwłaszcza granice politycznego wariactwa.
Admin

Komentarzy 13 do “Państwa Zachodu mają nadzieję na szybki powrót Rosji do G8”

 1. Kamilia said

  Bambo, znany zawistnik, nie wie jak się odgryżć za porażki.
  Jego największymi wrogami są doradcy których winien wyrzucić na pysk.
  Obecnie Bambo walczy z poporzednikeim o najniższe noty prezydenta w historii USA i chyba wygra 🙂 nie mówiąc już o „laurce” jaką wystawią mu historycy.

 2. RomanK said

  Po co pchac sie do starego..jak mozna zrobic gantz nowy..i swoj???? I zaprosic kogo sie chce???

 3. RomanK said

  Specjalnie dla specjalnego agenta Maruchy i pana Wilhelma:
  Polecam szlagier: Halt musika szwagra bijom!:-_)

  http://www.tfp.org/tfp-home/news-commentary/can-putin-be-trusted-is-he-christendom-s-new-champion.html?utm_source=sm-tfp&utm_medium=email&utm_content=T140328&utm_campaign=tfp_newsletter

 4. Stary Warszawiak said

  Ad 1
  Pani Kamila
  Tylko, że Bambo jak zresztą każdy Prezydent USA jest na „pasku pejsatych” i musi robić to co mu uni każą.
  Pamiętam jak swego czasu nasza „Polityka” wydawana przez naszych pejsatych instruowała naszych pejsatych
  polityków jaki to należy stworzyć fundusz, ażeby kandydat i późniejszy prezydent był zawsze zależny od unych.
  W tej „Polityce” było dokładnie opisane, jaki to fundusz stworzono w Stanach Zjednoczonych, który jest zgodny
  z Konstytucją USA, ale fundusz ten został utworzony na kampanię prezydencką przez unych.

 5. NICK said

  Ad.2.
  TO SAMO pomyślałem.

 6. Brat Dioskur said

  Rabka tajemnicy okrywajacej stosunki w B.Domu uchylil kiedys film w ktorym Gene Hackaman gral role prezydenta obrabiajacego mloda zone swojego , posunietego w latach – doradcy.Kiedy sprawa sie, jak to mowi rypla ,to doradca wyrazil sie o prezydencie w tonie …„ to ,ja temu szmaciarzowi otworzylem droge do…itp `´.
  Po koniec roku F1 zawita do …Soczi ,zobaczymy jak sie cale towarzystwo zachowa, bo Niemcy juz teraz sarkaja na sankcje i nie chca dobierac sie do, lupkow tlumaczac ,ze nawet w srodku zimnej wojny Sowiety zawsze wywiazywaly sie z umow w dostawach gazu ,wiec i teraz Rosji mozna zawierzyc .

 7. yattakaj said

  Oto miś, miś jest niezalezny dzis
  nie chce łapki podac ?
  a to peszek
  nie nabije pejsek sobie kiesek 🙂

 8. Kronikarz said

  Niechże sobie drugie też ucho odetną.

 9. Rysio said

  re 1. Bambo, znany zawistnik, nie wie jak się odgryżć za porażki.
  Jego największymi wrogami są doradcy których winien wyrzucić na pysk.

  Buuuuuuuuuuhahahahaaaa!!!

  Ależ Kamilia, jak można być tak naiwnym?!

  Bambo w zaciszu Białego Domu jest dokładnie wytrzaskiwany po pysku jak publicznie chlapnie coś nie tak, wytrzaskiwany właśnie przez swoich doradców.

  Oni tylko publicznie udają, dla głosującego motłochu, że to niby oni się go słuchają.

  🙂

 10. maly said

  http://www.care2.com/news/member/175584615/3756830

 11. maly said

  sam artykuł to jeszcze nic – komentarze !

 12. Kurupi Katuava said

  Ładne G8. Przeciw wykluczeniu były 4 państwa – Włochy, Japonia, Niemcy i Rosja. Czyli demokracja na całego.

 13. zetef said

  G8 to jak rozumiem osiem największych gospodarek świata. Czy wykluczą Rosję czy nie i tak zostaje potężnym krajem oraz znaczącym graczem politycznym i ekonomicznym.
  Żadne dekretowanie nie jest tu potrzebne. Wykluczenie z tego zasranego klubu nie zmienia sytuacji gospodarczej w Rosji.
  Absurdalna wiara w dekrety i uchwały przypomina działanie podobnych darmozjadów z pod znaku WHO. Wg. tych baranów pederastia nie jest zboczeniem. Zebrali się i przegłosowali. Do wczoraj była a od dzisiaj już nie jest. Demokracja to potęga.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: