Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ukraina: „hulajpole” XXI wieku

Posted by Marucha w dniu 2014-03-31 (Poniedziałek)

Życie polityczne na Ukrainie coraz bardziej się radykalizuje. Ekstremiści, bandyci i nacjonaliści rwą się do władzy, która i tak zajęta jest wewnętrznymi rozrachunkami i praktycznie nie jest w stanie zaradzić nadciągającemu bankructwu.

Los wyborów i osoba przyszłego lidera państwa pozostają mgliste. Tak samo, jak i to, co czeka Ukrainę, jeśli nie powstrzyma się fali ekstremizmu, antysemityzmu i rusofobii, które wyraźnie i codziennie negują główne hasło Majdanu „Ukraina to Europa”.

Większa część ukraińskiego społeczeństwa wysiłkami zachodnich i domorosłych propagandystów znajduje się w stanie egzaltacji i na poważnie szykuje się do wojny z Rosją bez najmniejszych przyczyn.

Kijowski Majdan znów staje się pewnym symbolem – nad zaimprowizowanymi chatami, górami chłamu stanowiącymi barykady, płotami i ogrodzeniami, które tam pojawiły się dzięki staraniom różnych aktywistów, nadal wisi plakat „Ukraina – to Europa”. Ten surrealistyczny obraz tylko podkreśla głęboką prowincjonalność sytuacji, chęć odcięcia się od której stała się jedną z przyczyn nieudanej i bezmyślnej rewolucji.

Efekt sztucznie podgrzewanej przez media i nieodpowiedzialnych polityków masowej histerii nasila wzrost radykalnych nastrojów. Przodowe pozycje zajmuje tu „Prawy Sektor”, który w tym tygodniu został pozbawiony jednej z najważniejszych osób – zażartego nacjonalisty Saszki Białego, zastrzelonego podczas zatrzymania.

Coraz bardziej oczywistym staje się, że „parkietowa opozycja” otrzymując kolejne stanowiska i fotele w parlamencie i rządzie, ostatecznie odstąpiła rzeczywistą władzę radykałom. Bal urządziła ulica i jej bohaterowie, którzy terroryzują nie tylko ludność, ale i sam ukraiński rząd, zmuszając do przyjmowania odpowiednich przepisów i decyzji. Politolog Aleksandr Karawajew uważa to za niebezpieczną tendencję.

O ile „Prawy Sektor” rzeczywiście znajdzie oparcie w ludziach, dla których wygodna jest destabilizacja, mam tu na myśli ludzi, związanych z dużym ukraińskim biznesem – to możliwe, że nowym władzom ukraińskim będzie trudno poradzić sobie z tym, że „Prawy Sektor” będzie zamieniać się w zorganizowaną jednostkę bojową. Jeśli tam będzie taka trudna kryminogenna sytuacja i władze na miejscu będą wystawione pod ataki bandyckich ugrupowań, to Ukraina nie będzie mogła liczyć także na finansową pomoc ze strony Zachodu.

Tymczasem „Prawy Sektor” grozi kolejnym Majdanem, który już stał się psychologicznym stanem Ukraińców, a nie miejscem na mapie miasta. Bojownicy już podjęłi próby szturmu, a także przez kilka dni pikietowali pod parlamentem w Kijowie, domagając się odejśćia szefa MSZ Arsena Awakowa, którego oskarżają o zabójstwo Saszki Białego.

Podwyższona aktywność protestowa radykalnego ruchu może doprowadzić do oficjalnego zakazu jego działalności na terytorium Ukrany, informują źródła w organach porządkowych. Niektórzy „szczególnie utalentowani” i, jak im się wydaje, sprytni ukraińscy politycy zaczęli mówić o tym, że „Prawy Sektor” jakoby finansuje Moskwa. Jakoby Moskwa chce pokazać światu inne, dzikie i nieludzkie oblicze ukraińskiej rewolucji, aby wprowadzić wojska do państwa i okupować je pod pozorem obrony cywilów. Każdy jawny absurd i fantacje chorego umysłu znajdują w dzisiejszej Ukrainie wdzięcznych słuchaczy.

Radykalizacja tego, co przyjęto nazywać walką polityczną już stała się przyczyną zaproszenia do państwa zagranicznych najemników, którzy specjalizują się w ochronie osób i obiektów. Oto, co na ten temat powiedział dyrektor Ośrodka Badań Społeczno-Politycznych Władimir Jewsiejew.

W chwili obecnej w samym Kijowie nasila się walka o władzę. W tych warunkach prywatne struktury ochrony będą potrzebne nie do stłumienia prorosyjskich wystąpień, ale do utrzymania władzy jednej z grup. Można to porównać do tego, co działo się w Iraku. Tam najemnicy wykorzystani zostali przede wszystkim do ochrony amerykańskiego korpusu dyplomatycznego. Jeśli na terytorium Ukrainy zacznie się wojna domowa, to najemnicy będą pełnić funkcję ochroniarzy.

Rozstrzelania, grabieże i pobicia prorosyjsko nastawionych obywateli na ulicach ukraińskich miast stają się rzeczywistością. Coraz trudniej odróżnić politycznych radykałów od bandytów, tym bardziej, że i jedni i drudzy często łączą oba te „statusy”. „Prawy Sektor” na swoim zjeździe przyjął decyzję o przekształceniu się w partię, co automatycznie doprowadziło do ogłoszenia przez jego lidera Dmitrija Jarosza zamiaru uczestnictwa w wyborach prezydenckich na Ukrainie. Można się tylko domyślać, co będzie prezentować sobą Ukraina, jeśli to on zwycięży w głosowaniu.

Coraz bardziej radykalne stają się także ogłoszenia oficjalnych polityków. Cały ich „słuszny gniew” skierowany jest na głównego winowajcę ukraińskiego chaosu – Rosję. Była premier Julia Tymoszenko, która bez powodzenia rządziła już, i pragnie znów rządzić, ogłosiła, że Krym powróći do Ukrainy. Groziła także Rosji i jej mieszkańcom niemalże wojną. Politycznym działaczom Ukrainy zaszczepia się jedną myśl: że wszystkiemu winna jest Rosja i jeśli nie byłoby odjęcia Krymu, to wszystko byłoby dobrze. Naiwna banalność tej koncepcji znajduje wielu zagorzałych zwolenników, bioorąc pod uwagę to, że elementarna logika i zdrowy rozsądek staje się na Ukrainie rzadkością.

W ciągu całego okresu istnienia Majdanu Ukraina nie widziała polityka, który zdolny byłby do skonsolidowania państwa i zaproponowania jej pozytywnego kursu. Rządzą głównie uzależnieni od Zachodu ludzie z „byłych” polityków, którzy już raz pokazali swoją niezdolność do rządzenia, albo radykałowie, którzy zdolni są tylko do jednego – ostatecznie „dobić” Ukrainę jako wspólne państwo.

Zatem obietnice licznych i krasomówczych liderów Majdanu,że zaprezentują obywatelom nowych polityków, pozostały kolejnymi kłamstwami, których ludność Ukrainy najwyraźniej potrzebuje.

http://polish.ruvr.ru

No i jak tu nie popierać Ukrainy i jej charyzmatycznych przywódców? Jak tu nie kierować całej nienawiści na czekistę Putina? 
Admin

Komentarzy 14 to “Ukraina: „hulajpole” XXI wieku”

 1. oldsten said

  Czasami sytuacja lubi wyrwać się spod kontroli (mocodawców), radykałowie (czyt.-bandyci) chcą powrotu (?!) Przemyśla i okolic do wielkiej Ukrainy, ciekawe gdzie by się zatrzymali? Taki political-fiction, my armii nie mamy, na „szczęście” chrabia bul podpisał ustawę(?) o „bratniej pomocy” na wypadek zawirowań. Obym nie był złym prorokiem. Żal mi tych zwykłych, szarych ludzi którzy tak dają się wymanewrowywać oszustom ale czy nasze podwórko lepsze?

 2. Misiek said

  Jak się czyta o „rozstrzelaniach, grabieżach i pobiciach prorosyjsko nastawionych obywateli na ulicach ukraińskich miast”, a także słucha się tu i ówdzie koszer-prawicowych wyznawców BANDEROPiS-u, gaazetopolaków, chazaropolaków i tem podobnych parchów, którzy z coraz większą agresją odnoszą się do inaczej niż oni myślących Polaków, nie zarażonych programową i konformistyczną rusofobią, straszą tychże służbami, wyzywają od agentów i psów, to można odnieść wrażenie, że Polakom jest szykowany drugi Wołyń…

 3. Jarek said

  Jak mozna powstrzymać się od pochwał Kalkensztajna i PiS za popieranie Majdanowców?

 4. Duma said

  “Była premier Julia Tymoszenko, która bez powodzenia rządziła już, i pragnie znów rządzić, ogłosiła, że Krym powróći do Ukrainy. Groziła także Rosji i jej mieszkańcom niemalże wojną”

  Ja bym to ujął tak: “Ruhla Kapelman (nicek Juli Tymoszenka) która już raz kradła i pragnie więcej ogłosiła coś tam w sprawie Krymu i groziła Rosji.”

 5. Rysio said

  A czy nie pomyśleliście, że Kaczor w swoim genialnym umyśle podpuścił banderowców a teraz z zacisza swojego biura przygląda się im gdy się nawzajem tłuką?

  Na pewno. Takie zagrania charakteryzują geniuszy politycznych, do jakich niewątpliwie należy Jarkacz.
  Admin

 6. RomanK said

  Nie panie Rysio! Nie on utrzymwal od wojny Banderowcow nie on zakladal think tanki i para banderowskie organizacje w USA i Kanadzie i ich agentury w Polsce i na Ukrainie.
  Nie jest to niezalezna i suwerenna organizacja polityczna, ale sprawna i zdyscyplinowana agentura., dokladnie taka sama- jak Kalkenstein z jego Parchata iSarmata jaczeja…

 7. Griszka said

  Teraz najlepiej obwinić Rosję za Prawy Sektor, gdy praktycznie wszystkie zachodnie media i politycy jak na jeden akord zapewniali im osłonę w postaci prymitywnej propagandy nadawanej non stop przez kilka miesięcy, gdy sami Rosjanie od razu nazwali ten element banderowski nazistami i antysemitami.
  Pewnie znajdzie się wielu skończonych frajerów, którzy kupią tę naiwną bajkę, której zadaniem jest przesuwanie odpowiedzialności na winowajców zastępczych.

 8. Polak Maly said

  Globalizm=imperializm=zydowska dyktatura, zainicjowana poprzez oberzyda od pieniedzy (FED). UE= teretorim pod zarzadem zydowskim, tak jak USA.
  Dlatego nie ma tez polityki polskiej, jest polityka zydowska zydowstwa zamieszkalego na terenie Polski, Polaka udajacego i Polakiem rzadzacego
  w imieniu zydowstwa z UE, pochodnej oberzyda ( zaufani oberzydowi komisarze i otoczka komisarzy, tzw. poslowie, decyzje komisarzy pro-forma zatwierdzajacy, pozorujacy tzw. „demokracje”).
  Niezdrowe zydowskie rzady sa, bazujace na obludzie, oszustwie, korupcji, zaborze i kradziezy, poniewaz zwyczaje przeniosly sie na zycie codzienne
  ludzi pospolitych, chcacych zydowstwu w chytrosci dorownac.
  Idzie na zatracenie spoleczenstw, na ich samozniszczenie.
  Kazda inicjatywa oslabiajaca ten proces jest godna pochwaly i nasladowania.
  Zycze Putinowi sukcesow w jego polityce, ukierunkowanej na Rosje i Rosjanina.

 9. RomanK said

 10. Fran SA said

  Ad.7
  Griszka
  Czy to nie Muzyczko walczyl w Czeczni przeciwko Rosjanom? I czy to nie on opowiadal, ze bedzie mordowac i zydow i Rosjan?

 11. Fran SA said

  Z prasy izraelskiej:
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4503348,00.html

  Zdaje sie, ze wiecej jest zdezorientowanych tym co sie dzieje na Ukrainie:

 12. Zdzisław Dyrma said

  > „W ciągu całego okresu istnienia Majdanu Ukraina nie widziała polityka, który zdolny byłby do skonsolidowania państwa i zaproponowania jej pozytywnego kursu. Rządzą głównie uzależnieni od Zachodu ludzie z „byłych” polityków, którzy już raz pokazali swoją niezdolność do rządzenia, albo radykałowie, którzy zdolni są tylko do jednego – ostatecznie „dobić” Ukrainę jako wspólne państwo.

  > Zatem obietnice licznych i krasomówczych liderów Majdanu,że zaprezentują obywatelom nowych polityków, pozostały kolejnymi kłamstwami, których ludność Ukrainy najwyraźniej potrzebuje.”

  Zgodnie z tym, co piszą tu:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/
  z żadnej kolorowej rewolucji nie wyłaniają się nowi politycy. Rewolucja ma odsunąć dotychczasową władzę, rozwalić państwo i jego instytucje. W tym bezhołowiu lokalny establishment kradnie swoją dolę, uzgodnioną zawczasu z Sorosami, banksterami i innymi organizatorami przewrotu. Do władz po rewolucji made in USA wystawiani są nie liderzy tylko figuranci. Tacy, których zaraz się wymienia na nowych, jak tylko ludzie złapią, że zostali znowu wyrolowani i zaczną protestować.

  Tak w ogóle to dziwne, że z tych rewolucji nie wyłaniają się jacyś charyzmatyczni liderzy, przywódcy narodu, tylko takie szczurki z drugiego szeregu jak Jaceniuk.

 13. Plausi said

  b>Jak „ostatecznie „dobić” Ukrainę”

  jest widocznie pytanie, jakie zadaje sobie ekipa zza oceanu.

  Już przed trzema tygodniami wyrażaliśmy przypuszczenie, że zainteresowane strony postanowiły zlikwidować efemerydę państwa jakim jest Ukraina. a nawet , że „Ukraina jako państwo została wykoncypowana jedynie na okres przejściowy, w gruncie nie ma zbytnich podstaw aby ten twór nadal utrzymywać”.

  Zapowiedziana forsa przez MFW „dla” Ukrainy jest być może jedynie honorarium dla bandytów, którzy zorganizowali pucz w Kijowie, zarówno w Europie jak i za Wielką Wodą, a i Bliskiego Wschodu niesposób pominąć.

  „Bal urządziła ulica i jej bohaterowie, którzy terroryzują nie tylko ludność, ale i sam ukraiński rząd, zmuszając do przyjmowania odpowiednich przepisów i decyzji.”, ten burdel, razem z nazistami i banderowcami jest być może pożądany, aby zgrabnie uzasadnić likwidację Ukrainy, no bo któż się sprzeciwi, gdy zlikwiduje się Ukrainę nazizmu i banderowców ? Na dodatek kraj, który został rozkradziony przez krótki okres swego istnienia. O rabunku złota Ukrainy donosił już Marucha.

 14. MatkaPolka said

  CZY MFW, PRZYSPIESZY UPADEK GOSPODARCZY UKRAINY?.
  http://rt.com/op-edge/imf-ukraine-economic-collapse-301

  Czy optymizm Majdanu zgaśnie jak obywatele Ukrainy zdadzą sobie spawę, że ich sytuacja ekonomiczna oznacza oznaczna nieuchronne trudności?

  UKRAINA JEST W BANKRUTEM. To zachwiał się na zakręcie na jakiś czas. Teraz staje obliczu o cierpień i najokrutniejszych poniżenia: Zachodni politycy, którzy obiecywali dobrobyt teraz zachęcają MFW, aby dostarczyć zatruty kielich.

  Marzenia Maidanu obracają się gwaltownie w koszmar, jak zamach prowadzi do nędzy. Głosy Syren z Zachodu zwabił ukraiński okręt gospodarczy na skały -uruchomienie łodzi ratunkowej z MFW – przepełnione zniewoleniem gospodarczym – banki zarobią, a obywatele będą cierpieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.