Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (21 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-03-31 (Poniedziałek)

Miejsce na wpisywanie uwag nie powiązanych z innymi artykułami.

Salatki

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/03/27/wolne-tematy-20-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/04/05/wolne-tematy-22-2014/

 

Gajowy Marucha

Komentarze 222 to “Wolne tematy (21 – 2014)”

 1. Rysio said

  A gorzały jak nie ma tak nie ma.

  😦

  Bez płynów, strasznie sucho wygląda to żarcie.

  🙂

 2. Marucha said

  Re 1:

 3. Stary Warszawiak said

  Jak wynika z ostatnich oficjalnych wiadomości z Kijowa: Ukraińska rządząca dzicz zaczyna
  się wzajemnie wystrzeliwać. Dlatego nawet bokser wolał się oficjalnie wycofać z walki
  o stołek. Ale niby chora Żydówka walczy – tym razem o najwyższy stołek.

 4. Boydar said

  A co to, Pan Gajowy pannę Maruszynkę za mąż wydaje, czy odzyskanie Krymu świętuje ? Też bym coś wypił z takiej okazji, buuuuuu …

 5. Marucha said

  Re 4:
  Nie powiem, ucieszyło mnie odzyskanie Krymu przez Rosję. Lubię, gdy sprawiedliwości dziejowej staje się zadość… choć dzieje się to tak rzadko.

 6. Rysio said

  re 2. Za mną też.

 7. Zdzisław Dyrma said

  To ja polecę mocny tekst o majdaniarzach i reszcie „aksamitnych rewolucjonistów” Sorosa i USraela:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/

  Dużo linków do filmów, szczególnie ciekawe są te, które pokazują kto tam strzelał i skąd. To gdzieś w połowie tekstu.
  Jest też o tym, dlaczego ludzie są zbyt skołowani, żeby bronić fabryk kopalń i reszty majątku, kiedy stary system się wali. I o tym, jak Solidarność była tylko wcześniejszą wersją takiego samego przekrętu, jak na Majdanie. W głowie się nie mieści że tak rolują państwo po państwie a ludzie się jeszcze nie nauczyli. I ciągle dają się nabierać na ten sam numer. Ogólnie POLECAM!

 8. Zdzisław Dyrma said

  re 5.
  Przecież Krym to była siedziba Tatarów. Złota Orda, tam Kozacy jeździli na rabunek. No to sprawiedliwość dziejowa by była jakby pozbierać Tatarów po Rosji i ich tam osiedlić?

  Może po prostu lepiej, że ludzie co tam mieszkają teraz sami zdecydowali, do jakiego państwa chcą należeć? I że nikt ich nie pozabijał?

  Ale jak np. Turcy za 30 albo 40 lat w Niemczech zrobią referendum, że chcą do Turcji to co? Przecież Niemcy nie pozwolą na taki separatyzm tylko powysyłają ich do Turcji.

  Strasznie to wszystko zamotane.

 9. Marucha said

  Re 8:
  A czyj był Krym przed Tatarami?
  Na Krymie, w Chersonez, wielki książę kijowski przyjął chrzest od cesarza bizantyjskiego w 988r.
  Dopiero w XIII w Krym dostaje się pod panowanie Złotej Ordy.

 10. JO said

  Ad.9. Jakimi Lemingami sa Niby Polacy w PRLBis!

 11. Zdzisław Dyrma said

  re 9
  Oj tam. A przedtem? Grecy. Symferopol, Teodozja, Hersoń, jak nie poprzekręcałem. Nawet w Gruzji mieli swoje miasta starożytni Grecy.

  To droga donikąd. Jak się jakaś grupa namnoży na jakimś terenie, albo jej nawiozą, to pozostaje tylko wojna. I Rzeź. Jak Ormian, Żydów. To ohydne, nikt normalny takich rzeczy nie zrobi. A inna opcja? Przecież kilku milionów Turków Niemcy na statki do Turcji nie powsadzają.

  Zablokowało mi posta. Ciekawe, czy tego też zablokuje.

 12. Zdzisław Dyrma said

  re. 10

  Ja cię Pysiek od lemingów nie wyzywam, to sobie odpuść i nie fedruj po nocy.

 13. Marucha said

  Re 11:
  Zgódźmy się jednak, że ze wszystkich narodów, jakie kiedykolwiek miały Krym we władaniu, „naród” ukraiński ma do niego absolutnie najmniejsze prawa.
  Uprzejmie zakładam, że Ukraińcy w ogóle tworzą jakiś naród, bo rzecz to co najmniej dyskusyjna.

  Nb. Greków od dawna nie ma. Na ich miejscu są Słowianie, którzy przejęli ich kulturę i język. No… może jakichś parę kropli krwi greckiej gdzieś zostało…

 14. Pytek be back :) said

  Bez komentarza 🙂

 15. maly said

  http://www.care2.com/news/member/175584615/3756830

  artykuł to jeszcze ch…ale poczytajcie sobie komentarze , Amerykanie to naprawdę tępy i naiwny naród …………

 16. Fran SA said

  Ad.8
  Zdzislaw Dyrma

  Boze, daj mi cierpliwosc!
  Podaje pan Dyrma wiesci o aksamitnej rewolucji i bledach Polakow, a sam co wypocil????

  Oto bardziej mu sie rozchodzi o ‚komfort historyczny’ muzulmanow na Krymie niz absolutny dyskomfort Polakow bez Lwowa!!!!!!

  Polacy tez sie niczego nie nauczyli. Pan Dyrma tez niewiele!
  Popieralismy utworzenie muzulmanskiego panstwa w srodku Serbii, teraz wspolczujemy muzulmanskim Tatarom. Czy Polakow juz nic nie nauczy?

  Nalezy sie douczyc szanowny panie Dyrma, ze Rosjanie nie ukradli Krymu Turkom tylko dostali, a wlasciwie odzyskali od muzulmanow jako warunek traktatu pokojowego.

  Moga sie zydzi upierac, ze po 2ch tysiacach lat nalezy im sie cala Palestyna i okolice? Moga.
  No to moze i Rosja upierac sie tysiac lat pozniej o odzyskanie Krymu.

  Jakos tak sie sklada, ze zawsze bedziemy bronic swoich wrogow i mamy zdrowo nasrane do glowy, ze muzulmanie -Turcy, do ktorych nalezal wtedy Krym, pod Wiedniem byli ‚be’, a na Krymie byli ‚cacy’.
  Proponuje narysowanie nowej mapy i oddanie Krymu…. Mongolom!
  Beda Polacy mieli nowe zajecie.

 17. Miet said

  Re.1-6.
  A mnie na tym stole brakuje tylko dużego kielicha z czerwonym winem.
  Może być Cabernet Savignon, może być Merlot z Napa albo Sonoma Valley a także i Melbec (koniecznie z Argentyny).:-)))

 18. Zdzisław Dyrma said

  re 15

  A kto tu w ogóle o Polaków i Lwów kogo pytał? A mnie to już szczególnie. Było o Krymie. No to napisałem, że dobrze, że ludzie przyłączyli się tam gdzie chcą żyć i nie było jatek. To jest tu pozytywne. Bo jatki mogły być. Ale sprawiedliwość dziejowa? To dęte i nie wiadomo co sprawiedliwe i dla kogo. I to wyszło z dialogu z panem Maruchą.

  Ja żadnego państwa muzułmańskiego nie popierałem. Ani nie zwalczałem, Bo co mnie to obchodzi. No i myślę, co jakichś muslimów obchodzi, co jakiś żuczek w Polsce o nich myśli czy nawet napisze? Po co ja mam ich popierać albo zwalczać? I czemu mnie Pan napada, że niby ich popieram? Kiedy mi oni wiszą? A do tego jakby każdemu się należało, co kto tam kiedy zdobył czy traktatem wyciągnął to kilku kul ziemskich zabraknie, żeby wszystkim pooddawać co mówią, że im się należy. Na tej zasadzie to Smoleńsk byłby w Polsce i Kaczyński nie mógłby robić cztery lata cyrku o ekstradycję wraku. O Lwowie i Wilnie nie mówiąc. Tylko że Wilno to było pod koniec żydowskie miasto. No i niejedno miasto w Polsce było podobne. Oddawać im, żeby była sprawiedliwość dziejowa? Wychodzą z tej sprawiedliwości same kretynizmy. A z tego, co mieszkańcy Krymu tu i teraz chcą jakby mniejsze głupoty. Ja Panu jeszcze dodam, że Turcy nie uznali rozbiorów. To byli cacy. A pod Warną czy Cecorą byli już be. To co sobie wybierają różni do wykazywana racji tych czy tamtych o Krymie? Co im akurat wygodnie. A to co mówią ci, co tam mieszkają jakby ważniejsze w tej sprawie niż nasze i różnych innych racje. Prawda?

 19. Fran SA said

  Ad.13
  Marucha
  A kiedy Krym nalezal do Tatarow?

  Niektorych ciagle boli to referendum, mimo, ze Rosjanie na Krymie od wielu lat mieszkali tam legalnie na mocy traktatu pokojowego..

 20. Rysio said

  re 16. Miet – coś się zrobił taki piesek francuski – to już Polski jabol ci nie wystarcza?

  🙂

 21. Miet said

  Re.19.
  O psia kostka, rzeczywiście – choćby ze względów patriotycznych nie powinienem pominąć polskiego jabola.:-)))
  Dzięki Rysiu za tę uwagę – obiecuję poprawę.:-)))

 22. konfuzjusz said

  Mze tak bedzie, a moze nie, ale kosowski preceneds naklania do snucia wizji rozmaitych. Mi sie przedstawia, i to niestety na trzezwo, co nastepuje:

  Proszę Was:

  Nie tylko po owocach, ale i po metodach “ICH” poznajemy. Co nam pozwala dość trafnie przewidzieć owe owoce. Sytuacja na Ukrainie i w Polsce przypomina jak żywo wrzόd Kosowa, przypomnijmy, integralnej części Serbii. Właścicielom tego świata chodzi o bałkanizację Polski. Problem polega na tym, że w Polsce nie ma co bałkanizować, albowiem narόd jest o wiele bardziej zintegrowany kulturalnie i etnicznie niż narody Jugosławii. Ponadto Polacy przez kilka pokoleń byli w pocie czoła kastrowani z elit i jednostek potencjalnie przywόdczych, przez co narodom świata nie może być przedstawiony wizerunek Polakόw ekstremistόw (cassus Serbow) dla uzasadnienia potrzeby I procedury zaszczepienia banderlandu, ktόry jest wiernym odpowiednikiem politycznym islamskich Albańczykόw.

  Zatem, by Zachόd zachował czyste ręce, należy utworzyć zażarcie antypolski neonarόd, by wprowadzić burzliwe ekscesy antypolskie, czy polakobojcze. Przy okazji można pogłębić przepaść etnicznej nienawiści między Polakami i Rosjanami. Wszystkie klocki wskakują właśnie na swoje miejsce, a scenariusz wydarzeń może przewidzieć każdy, kto nie jest zatruty wszechwładnym obowiązkiem pozytywnego myślenia.

  Przede wszystkim, trzeba nam zapomnieć o stosowaniu naszej tradycyjnej miary etycznej do oceny, czy uzasadniania postępowania tych, ktόrzy z etyką nie mają nic wspόlnego. O ich poczynaniach decydują wyłącznie instynkta, i to te najniższe. Łatwiej mi to zwizualizować, jako że sam reprezentuję społeczne warstwy zbliżone do dołόw, za czego przyczyną potrafię wczuć się nawet w psychikę już nie zwierząt, ale jakichś istot podzwierzęco człekopodobnych.

  Będzie tak: Do podziału pięknej Ukrainy niewątpliwie dojdzie. Niestety. Musi być przecież utworzony zalążek, że tak powiem wylęgarnia wspόłczesnych kosowian. Wyodrębni się zachodnia Ukraina, licząca powiedzmy 20 milionόw mieszkańcόw. Ukraina banderowska, popierana przez światły Zachόd, a szczegόlnie przez Polskę, rząd polski znaczy się, gdzie rusofobia będzie obowiązującym prawnie i moralnie prądem społecznym. Putinologia (cokolwiek to oznacza), będzie surowo zabroniona. Jątrzenie między Polakami a Rosjanami odbywa się już teraz, zwłaszcza za pośrednictwem relacji polsko ukraińskich. Nie możemy na razie twierdzić, jakobyśmy sobie hodowali banderowska żmiję na własnej piersi, ponieważ czyni to tak zwany rząd na piersiach swych poddanych, czy też swojej własności, ktόrą to, nie owijajmy w bawełnę, jesteśmy my. Serbόw, naszych najbliższych braci, już dawno i skutecznie zantagonizował przeciw nam όw tak zwany rząd w myśl standartόw NATO. Teraz tracimy śladowe resztki sympatii u russkich.

  Co się stanie z pozostałą częścią Ukrainy? Istnieje kilka wariantόw, ale pamiętajmy, że wobec pieczołowicie uprawianej rosufobii, rosyjsko nastawiona wschodnia Ukraina kochać nas nie będzie. Cokolwiek się nie stanie, nasz problem stanowić będzie badnerland, prawdopodobnie zawierający część obecnej Polski. Jeśli dojdzie do skutku największe sku…stwo (jak powiada moja dobra koleżanka, ktόra nigdy nie przeklina), w formie rozbioru, czy aneksji Ukrainy z udziałem Polski, to dla świata jeszcze lepiej, bo to tylko może przyspieszyć historię na zasadzie katalizatora.

  I tak powstanie z niczego autonomiczny region zachodniej Ukrainy, przy spolegliwości polskiego rządu (terminologia uproszczona), ktόra to uległość może zapobiec niepotrzebnym bombardowaniom, jakie miały miejsce w Serbii. Na Polakόw bowiem szkoda wydawać eurόw na bomby i pociski. Eksterminacja narodu odbędzie się winny sposόb, z punktu widzenia Zachodu, pokojowy.

  W dwudziestomilionowym banderlandzie znajdzie się powiedzmy 40 albo 50 tys hierojόw, spadkobiercόw Upy. Oni to głoszą u siebie ekstremalny szowinizm pod etykietką patriotyzmu. Większość Ukraińcόw wprawdzie dostrzega smrόd hitlerowskiego trupa spod płaszczyka wzniosłych słόw, ale na nich jest metoda. Otόż pokaże się im zdjęcia z Wołynia i zapowie, jeśli nie będziesz z nami, to to wlasnie stanie się z twoją rodziną. W ten sposόb w ciągu roku czy dwόch nagle pojawi się badnerowcόw wiele milionόw. Oczywiście działalność taka werbunkowa będzie nie tylko legalna, ale pożądana w ramach nowo powstałej autonomii.

  I nie potrzeba już żadnej interwencji Nato, wystarczy wyposażenie i fundusze dostarczone władzom regionu przez Zachόd, rękami rzecz jasna władz polskich (znowu określenie skrόtowe). Oraz moralno prawna akceptacja świata dla dążeń wolnościowych narodu spod trόjzęba.

  W ten sposόb na południu Polski powstanie silne państwo albo inny polityczny twor o duzym stopniu niezawislosci, sponsorowane przez Zachόd, ktόre może nawet być wygodne dla Rosji, jako dodatkowy bufor dzielący ją od zachodniej zgnilizny. Teraz zachodzi pytanie – dlaczego zachόd popierałby powtόrkę z Wołynia, ludobόjstwo przez rezanie Lachiw i wszak Żydiw. Otόż Żydzi będą dyskretnie usunięci z programu eksterminacji, jako że nie gryzie się ręki, z ktόrej się je.

  Tak się otworzy możliwość powtόrki z Wołynia, tylko na o wiele większą skalę, z ktόrej skwapliwie skorzystają zainteresowani.

  Światu się wytłumaczy w formie politycznego poprawniactwa, iż cała rozrόba dokonuje się za przyczyną konfliktu interesόw między wolnościowymi dążeniami postępowych zachodnich Ukraińcόw, ktόrych przecież jest kilkanaście milionόw, czyli na przykład 85 procent populacji, a zapyziałą ksenofobią prymitywnego polactwa.

  Jako efekt, w Polin pozostanie od 12 do 18 milionόw autochtonόw, a może i jeszcze mniej, bo przecież teraz można osiedlać się w całej EU, a na południu będzie dokumentnie uzależnione od Brukseli i przez nią hołubione państwo lub euroregion banderlandu. Niezniszczony bombardowaniami jak Kosowo Polin będzie się prężnie rozwijał finansowo, a może i przemysłowo, a repatrianci z dalekiego Południa, w dużej części polskojęzyczni, będą żyli dobrze i bezpiecznie. Nawet amerykańskie bazy nie muszą tu być niezbędne. Może jedynie tu i όwdzie stacjonować będzie niezbyt wielka niemiecka placόwka militarna na zasadzie bratniej pomocy, ktόrą niedawno uchwalił i zatwierdził ten jak mu tam, pożal się Boże sejm.

  Prawda, że scenariusz powielony jest z sytuacji Kosowa?

  Nowa sytuacja nie będzie dla Rosji większym zagrożeniem, bo neopolacy, w większości polskojęzyczni, chcą żyć w spokoju i nie w głowie im kopać niedźwiedzia.

  W ten sposόb Putek za jednym zamachem pozbędzie się majdańskiego kłopotu, utrzyma srategiczny Krym i zachowa kontrolę nad sytuacją dookoła Iranu i Syrii. Przynajmniej na jakiś czas.

  A nam co pozostanie? Otόż jakim znowu nam? Nas nie ma i myśmy nigdy nie istnieli, proszę zapytać historykόw.

 23. Zbigniew said

  Takie zdarzenie. W pociągu z Kijowa do Charkowa. Żonie nie opowiedziałem, nie chciałem, by pomyślała smutno.

  Zawsze chciałem bardziej normalnego życia, dzieci. Cóż. Trochę późno już.

  Pociągi. Ileż tam.

  W przedziale sypialnym trafiam. Mama z chłopakiem prawie 2 lata i mężem. Śpią.

  Oh, nie potrafię opowiedzieć tego, a bardzo chciałbym.

  Nie rozmawiają ze mną. To dziecko robi za nich. A to płacze, a to wrzeszczy. Mnie to nic. W przedziale byli i inni, którym to wyszło bokami.

  Tego chłopaka 2-letniego… toż mnie ludzie lubią 🙂 On też. On uczył się mówić dopiero co.

  Tylko w ostatniej minucie przed wysiadką coś ich tknęło. Ona była bardziej śmiała. Pyta: a pan kto? Mój mąż chciał wiedzieć. Czy ja może Niemiec?

  A potem śmieliśmy się wszyscy, głośno, śmiechem od duszy, najprawdziwszym, szczerym, bez słów.

 24. Marucha said

  Re 21:
  W Polsce, oprócz jaboli, produkuje się obecnie parę niezłych win musujących – w Winnicy Kępa Wiślicka.

 25. Marek said

  Fajne ogloszenie w tv Trwam slyszalem:
  Przygotowujemy sie do kanonizacji najwiekszego z rodu slowian JP2, …

 26. Boydar said

  Tylko nie „fajne” Panie Marku, tylko nie „fajne” …

 27. Juziek said

  Panie Gajowy nie jednego Polaka ucieszyło odzyskanie Krymu przez Rosję.

 28. Juziek said

  Re. 24:
  Sztandarowym produktem polskiej myśli techniczno – przemysłowej staje się produkcja jaboli z jabłek, czyli tak zwanego cydru.

 29. oldsten said

  Fajnie to byłoby się gdzieś spotkać w realu (fuj, nie lubię tego słowa) przy sztandarowym produkcie polskiej myśli, człowiek posiada głód normalnych (mądrych) ludzi, a najlepiej w górach z dala od tumultu

 30. Griszka said

  Ciekawostka. Materiał traktujący o stanie sprzętu pancernego ukraińskiego wojska na Krymie przejętego przez Rosjan.

 31. Boydar said

  A przy okazji, z tego samego okna – można zrobić spot reklamowy bez gołej dupy, debilnych staruszków czy niedorozwiniętych „pań domu” ? Można; dowcipnie, z podtekstem, intelektualnie pobudzający. W Rosji.

 32. Griszka said

  Armenia dołączyła do szeregu państw oskarżających Turcję o wspieranie terrorystów operujących na terenie Syrii, których amerykańska propaganda portretuje jako umiarkowanych rebeliantów. Szczególnie władze Armenii są oburzone postępowaniem tych bandytów w mieście Kessab, którego populację w większości stanowią chrześcijanie. Większość wyznawców Chrystusa opuściła miasto. Oprócz mordów popełnianych na ludności cywilnej przez najemne bandy, dochodzi tam do licznych profanacji kościołów, rabowane są domy i sklepy.
  Więcej tutaj:
  http://rt.com/news/armenians-kessab-syria-attack-381/

 33. JO said

  Zydo_turcja….

 34. Griszka said

  http://www.prawy.pl/felieton/5449-nie-ma-takiej-bramy

  „Okazało się – i dzisiaj z miedzianymi czołami oszustów informują o tym funkcjonariusze poprzebierani za dziennikarzy niezależnych mediów głównego nurtu w Warszawie – że właśnie Petro Poroszenko był nie tylko „głównym sponsorem” tak zwanej „pomarańczowej rewolucji”, która wypromowała do prezydentury Wiktora Juszczenkę, a na czoło rządu – Julię Tymoszenko, ale przede wszystkim – że był „głównym sponsorem Majdanu”.
  Znaczy – za pośrednictwem funkcjonariuszy Batkiwszczyny Turczynowa i Jaceniuka, funkcjonariuszy Swobody w rodzaju Olega Tiahnyboka i Prawego Sektora oraz rozmaitych „pożytecznych idiotów” zarówno z Ukrainy, jak i naszego nieszczęśliwego kraju z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele, a nawet pożytecznych idiotów amerykańskich, zainwestował w prezydenturę Ukrainy, zapewniając sobie w ten sposób przejście do historii.
  Ciekawe, czy jakieś okruchy ze stołu pańskiego trafiły do kasy Prawa i Sprawiedliwości, kasy Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czy „Ruchu-Ruchu” – no i na konta niezależnych redakcji niezależnych mediów, co to prowadzą „niezależne rozmowy” – czy też wszyscy ci Umiłowani Przywódcy i gwiazdy niezależnego dziennikarstwa wysługiwały się i wysługują panu Petro Poroszence za darmo?
  Miejmy nadzieję, że kiedy już na Ukrainie ostatecznie zwycięży demokracja, to znaczy – kiedy pan Petro Poroszenko zostanie prezydentem tego kraju podobnie, jak prezydentem Słowacji został tamtejszy lichwiarz Andrej Kiska – ten akurat dzięki „filantropii”, uprawianej na znacznie większą skalę przez słynnego finansowego grandziarza Jerzego Sorosa, co to za pośrednictwem fundacji jak nie „społeczeństwa otwartego”, to „Batorego” karmi z ręki całe stada autorytetów moralnych i niezależnych dziennikarzy, którzy w rewanżu skaczą przed nim z gałęzi na gałąź – więc miejmy nadzieję, że kiedy pan Poroszenko zostanie już prezydentem Ukrainy to zarówno nasi Umiłowani, jak i „niezależni” dostaną chociaż po bombonierce”
  ________________________________________________________________________________________________
  Michalkiewicz solidnie dołożył tzw. niezależnym dziennikarzom i blogerom oraz ich partyjnym bożkom z prawa i lewa.
  Pewnie już mu te zawszone politruki naszykowały etykietkę ruskiego agenta w odwecie za to jak ich pożal się działalność skutecznie ośmiesza.

  Czy oligarcha Poroszenko nie ma przypadkiem obywatelstwa „najwspanialszej demokracji na Bliskim Wschodzie” ?

 35. Boydar said

  Oczywiście, że żydo_turcja. Po Arabii Saudyjskiej, najbardziej zjudaizowany kraj na świecie. Pytanie Pana Jaśka „za ile srebrników Turcja zdecydowała się wspomagać żydowskich rebeliantów” jest oderwane od realiów i historii.

 36. Rysio said

  Nawet nasz Gajowy żydo_turcję wspiera – bo był tam rok ( a może i dwa) temu na wycieczce, robił zdjęcia i wydawał petrodolary.

  🙂

 37. anATOM said

  rysio ten tfuj obambo to swinia w ramach sankcji odciol dzieciom rosyjskim kanal dysnej channel 🙂

 38. Boydar said

  I dobrze zrobił, porno – i satano – inseminacja nie jest wskazana dla dziecięcych umysłów. Dobrze, że chociaż to rozumie. Dzięki ci, o Bambo ! W imieniu rosyjskich Dzieci.

 39. mordechajszwili said

  http://gazetawarszawska.com/2014/03/29/antychrysty-na-watykanie/

  Adm 31/03/2014 at 06:51 #

  Żydowskim papieżem musiał być juz PXII..
  To on zaczal okaleczanie liturgii Mszy Świętej ( zmienił modlitwy Wielkiego Piątku — by przypodobać sie żydom) . Podpisał dekret , ktory umożliwił zwołanie soboru antychrysta, on zaczal tradycje przyjmowanie wycieczek zydowskich w Watykanie.
  No i mianował kardynałami zbrodniarzy, ktorzy w soborze wysadzili Kosciol w powietrze.

  Jego rodzina pracowała w bankach Rothschilda, a dwaj bracia prowadzili Bank Ambrozjano, gdzie w czasach ich rządów zaczęło dochodzić do wielu nieprawidłowości.

  PXII wyglądał na żyda i przypuszczalnie nim byl.

 40. Rysio said

  re 37. Po co dzieciom disney?

  Wystarczy że posłuchają Bambo – on przecież cały czas bajki opowiada.

  ————————————-

  Przewidują że w parku Yellostone może wybuchnąć wulkan.

  Zdaje się, że Bizony już czują pismo nosem..

 41. mordechajszwili said

  http://wiadomosci.onet.pl/wojciech-wierzejski-chce-pomoc-w-kampanii-michalowi-kaminskiemu/z7j7k

  „Michał Kamiński z Instytutu Myśli Państwowej startuje do Europarlamentu z województwa lubelskiego. Spośród wszystkich kandydujących w tych wyborach (z różnych partii), poza pewnymi różnicami zdań (np. nt. oceny prezydentury L. Kaczyńskiego, czy wydarzeń na Ukrainie), ma on poglądy najbardziej zbliżone do moich” – napisał Wierzejski.

 42. Rysio said

 43. mordechajszwili said

  http://gazetawarszawska.com/2014/03/31/kosherne-malwersacje-bergoglio/

  Kosherne malwersacje Bergoglio
  By Adm on 31/03/2014 in Antykościół, Judaizm i islam

  Półinteligenty Bergoglio, narcystycznie wpatrzony w swe infantylne, ludyczne upodobania, konsekwentnie przerabia Kościół Święty na kościół ubogich.

  Zamiast zamieszkać skromnie na Watykanie, jak to robili jego poprzednicy, zajął (dla siebie jednego) wiele miejsc hotelowych w Hotelu Świętej Marty.

  To głównie po to, aby tam urządzać wygodne miejsce schadzek dla żydów, normalni zaś goście hotelowi – biskupi – muszą mieszkać w hotelach komercyjnych płacąc za nie pieniędzmi z tacy (+++).

  Tu poniżej, aparycja rabina Spizzichino, który dokonuje audytu kosherności kuchni w Hotelu Świętej Marty, za który Bergoglio każe sowicie płacić!

  Bo skoro samo koszerne żarcie jest zamawiane z najdroższych żydowskich restauracji w Rzymie, to jak tu skąpić na rabinie?

  (-) Red GW

  (+++) http://gazetawarszawska.com/2014/03/10/sobor-lateranski-iii/

  ex-komunika wg. kanonicznie obowiązującego Soboru Laterańskiego III – Papież Aleksander III.

 44. Maciej said

  Ludzie włączcie telewizor, Tusk rezygnuje z urzędu pierwszego ministra !!!!

 45. fretka said

  Nu nich Pan nie przesadza.Tu mogą głodni ludzi zaglądać.))
  Pozdrawiam serdecznie.

 46. Nemo said

  @44

  „Ludzie włączcie telewizor, Tusk rezygnuje z urzędu pierwszego ministra !!!!

  Akurat- prędzej mi kaktus wyrośnie 🙂 prima aprilis? 🙂

 47. Luxeuro said

  Poziom bezrobocia młodych ludzi poniżej 25 lat,

  Ogólne bezrobocie

 48. NICK said

  Byli szanowni. Państwo.
  Mam was namierzonych. Wkraczam do akcji.
  Stanisław D. – ‚seryjny samobójca’. Nie będzie bolało.

 49. NICK said

  Kurde.
  Zapomniałem zmienić NICK’a.

 50. Środowiska żydowskie – a w szczególności Liga Antydefamacyjna z Abrahamem Foxmanem oraz Centrum Wiesenthala “wyrażają zaniepokojenie” powrotem tradycyjnej Mszy Świętej Wszechczasów (tzw. Trydenckiej) do Kościoła Katolickiego.

  Ci co pamiętają wiedzą też, że to nie Prima Aprilis, a stara ciekawostka z 2007 🙂

 51. Zerohero said

  Ciekawy artytkuł. Na moje amatorskie oko – rady całkiem konkretne:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/porady-wszelki-wypadek-wypadki-zdarzaja-sie-rozne-2014-02

  @NICK

  Człowieku. Czy ty napisałeś na tym forum cokolwiek na temat? Przypominasz mi niejakiego NyndrO, który zdawał się komentować w stanie (prawdopodobnie) nietrzeźwym.

 52. Nemo said

  Nie przypuszczałem, że na Onecie zdarza się komentować ludziom myślącym. Interesujące komentarze pod tym artykułem:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/radoslaw-sikorski-polska-chce-nato-wskich-baz/vsfyh

  @51

  To pana Nyndro już nie ma wśród nas?

 53. Boydar said

  🙂

 54. Rysio said

  Wydawało mi się niedawno, że Gajowy go wpuścił.

  Czyżbym miał zwidy?

  😦

 55. jaszmija said

  Primaaprilisowo 😉

  Unia Europejska, złożyła w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości, pozew odszkodowawczy przeciwko Rosji, za straty poniesione przez UE, wskutek nałożenia przez Unię sankcji na Rosję.

 56. Dzonyy said

  Wszystko ładnie, pięknie, a w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej taki tytuł: Obama naciska, Putin ustępuje. Artykuł tzw redakcyjny. Pięć razy czytałem, myślałem, że trzeba się cofnąć do podstawówki, żeby od nowa się nauczyć czytać ze zrozumieniem. Bo może coś mnie ominęło w dziejowej zawierusze edukacyjnej?
  GO była gazetą wydawana w zaborze pruskim, po polsku, od 1886 roku. Z okazji 50 lecia gazety, w 1936 roku, mój Dziadek, dostał jubileuszowe wydanie od Seweryna Pieniężnego, syna jednego z założycieli gazety, z własnoręczna dedykacją Pieniężnego, który to egzemplarz ostatnio, z okazji zbierania darów przez Muzeum Warmii i Mazur, oddaliśmy do tegoż muzeum. W tym wydaniu jest mnóstwo tekstów o tym, jak GO uczyła polskości i języka polskiego. Teraz sprzedana wydawnictwu…..no, jakiemu? Zgadli Państwo, Axel Springer. Chichot dziejowy? Ludzie mówią, że kupują GO, bo błyskawicznie się czyta i ma dobry papier do podpałki w kominku. Gdyby nie nekrologi, nie byłoby Gazety. A ich coraz więcej….

 57. NICK said

  Ad.51.
  Nie rozumiesz, dzisiaj? 1-go Kwietnia? Gdy, jednocześnie, przywołując rzeczonego pana, przypomniałem jego osobę by UTRWALIĆ opinię o nim, złą opinię?
  Język mam „poszarpany poprzez gryzienie się”.
  Na takie DICTA.
  Kolejny paw puszysty, epitetujący ‚alkoholem’. Metoda znana.
  Nie rozumiesz, że inni – inaczej mogą promować Gajówkę?
  Jej WARTOŚCI?
  Co staram się czynić tak, jak potrafię?
  ZERO-HERO.

 58. NICK said

  Post scriptum.
  Przeczytałem, ostatnich, Twoich, kilkadziesiąt komentarzy. Pamiętam, wiele, poprzednich.
  Subiektywnie, oczywiście a nie przez Twoje OBIEKCJE, oceniam je na lepsze „dla sprawy”, niż Twoje.
  „0”(jak Nyndr0)-hero.
  Ja, pracuję w Ojczyźnie i dla Niej, szczególnie, BEZPOŚREDNIO dla Polaków. Tysięcy!
  A Ty?
  Dalej gryzę język. Żeby we twarz nie powiedzieć tego, co powinienem.
  I tak zostanie.
  Amen.

 59. Rysio said

  NICK – jak tak Daley pójdzie to dostaniesz medal a może i laurkę.

  🙂

 60. NICK said

  Ad.59.
  Rysiu, nie medale i laurki!
  „Łaciną” nie rzucę – obiecałem.

 61. Marucha said

  Panie NICK,
  Ja na razie nie mam nic przeciwko Panu, ale proszę zastanowić się nad tym, co powiedział ZeroHero – a on bardzo rzadko pisze nie mając nic do powiedzenia. Już kiedyś Pana spytałem, czy nie zaczął Pan przypadkiem nyndrować…

  Procent Pańskich wpisów, które nie zawierają informacji, albo są jakąś składanką posiekanych na pół zdań, jest dość duży. Gajówka to raczej nie miejsce na jakieś logogryfy.

  Panu pod rozwagę.

 62. Karolina said

  http://alternativefreepress.com/cannabis-kills-cancer/

 63. NICK said

  Ad.61.
  Szanowny Pan Gospodarz!
  Przeczytałem… .

 64. Marucha said

  Re 63:
  Dziękuję.

 65. Luxeuro said

  On „obudził się” około sześć godzin później w gabinecie neurologa, który dał mu diagnozę: przemijająca globalna amnezja. Zrezygnował brać Lipitor pomimo zapewnień od swoje lekarzy, że lek nie jest podejrzany, i że to tylko zbieg okoliczności.
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/02/12/dr-duane-graveline-on-cholesterol-and-coq10.aspx

  Połowa leków przepisanych we Francji jest bezużyteczna lub niebezpieczna, mówią dwoje specjalistów.
  Lekarze twierdzą, że państwo marnuje pieniądze na niepotrzebne leki, ktore wine sa za aż 20000 zgonów rocznie
  http://www.theguardian.com/world/2012/sep/14/french-doctors-drugs-useless-dangerous

 66. Karolina said

 67. http://turystyka.wp.pl/gid,16509432,img,16509707,page,5,title,8-miejsc-ktorych-nie-mozna-ominac-w-Wenecji,galeria.html

  ~Ixixs 2014-04-01 (20:50) 2 minuty temu
  „Śmierdzi szambem, bo szambo płynie kanałami, a na szambie pływają gondole. Zanurzyłem rękę w wodzie, to czułem kupę do końca dnia. Na mieście drogo, wszędzie pełno dziwnych handlarzy (ciornych, arabskich, hinduskich, chińskich) sprzedających pamiątki i „potrzebne” rzeczy na daną porę roku, za zbyt duże pieniądze. Panie w sklepach nie mówią po angielsku, pizza zasolona, a woda 1,5E za 0,5litra. Dobrze, że we Włoszech w miastach są krany i „źródła” wody z chlorem, to przynajmniej można było na wodzie zaoszczędzić.. Dopóki żołądek nie zmienił się w foliowy worek.”

  Ta sprawa została rozwiązana SKONTROWANIEM projektu Ratowania Wenecji MOJŻESZ Berlusconiego Techniką Moskiewsko-Warszawską. MOJŻESZ – dla Zgarnięcia BRUKSELSKIEJ puli pokerowej Exodusu Biblijnego z mej książki „Incydentu nie było”: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny/ – zasmrodził Wenecję dodatkowo, gdy TMW wydłuża sezon turystyczna na cały rok: Pałace i budynki po PODNIESIONU o jedną kondygnację, do poziomu Średniowiecznego, umożliwiają założenie infrastruktury technicznej i tretów handlowych za przyćmionymi szybami.
  Wobec złośliwego ignorowania mnie przez neapolitańską szkołę kopulacyjną Kadafiego-Berlusconiego przekazałem me prawa do Wenecji WĘGROM za Uznanie obrazu Pokłon Trzech Króli w Uffici-Florencja jako Aneksję Węgierskiej Wenecji w r. 1177 przez Papieża (Św. Józef), Fryderyka I Barbarossę (Hołdującego), Ludwika Świętego, Ryszarda Lwie Serce i Dożę.
  ***
  Na tej stronie jest ikona: http://turystyka.wp.pl/title,Muzeum-Warmii-chce-uznania-trzech-zamkow-za-Pomnik-Historii,wid,16506551,wiadomosc.html?ticaid=112795&_ticrsn=5/. Są to Lidzbark Warmiński, Reszel i Olsztyn. Najpierw jednak potrzebne jest Uznanie WYMUSZONYCH przeze mnie badań dendrologicznych pali fundamentowych Malborka od strony Nogatu, które miały wykazać, że Malbork jest NAJSTARSZYM CEGLANYM ZAMKIEM W EUROPIE. Wg mej systematyki Starszym Ceglanym zamkiem jest Ciechanów, jako zbudowany przez Asklepiosa ze Lwowa na drodze do Królewca.

 68. Eliza said

  EBOLA w Gwinei, temat zastępczy, świadoma polityka szczepionko wców czy dalsze przewroty polityczne w jednym z najbogatszym w surowce naturalne krajów Afryki o najuboższym społeczeństwie,
  mam skojarzenia z UK

 69. Zerohero said

 70. Jozef z Londynu said

  Ilu z nas to pacjenci gabinetów psychiatrycznych? Pytam o aktualnych i potencjalnych. Czytasz forum, post po poście, coraz głębiej i głebiej… nagle już nie wiesz czy to ty jesteś nienormalny czy całe reszta to obsesyjni paranoicy. Jeśli ktoś nie wie jak wygląda ciemny, ślepy zaułek internetu to niech wejdzie na to forum i czyta, czyta, czyta… aż już nie będzie odwrotu. Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.

 71. Marucha said

  Re 70:
  Gajówka to mroczna strona mocy. Jest jak Trójkąt Bermudzki. Wsysa w piąty wymiar i już nie wypuszcza.

 72. Jozef z Londynu said

  Oczywiscie ze tak
  moj post dotyczy internetu a nie akurat tej witryny
  Pozdrawiam

 73. Marucha said

  Re 72:
  Aha. Pana post „dotyczy Internetu, a nie akurat tej witryny”…

  Czytasz forum, post po poście, coraz głębiej i głebiej… nagle już nie wiesz czy to ty jesteś nienormalny czy całe reszta to obsesyjni paranoicy. Jeśli ktoś nie wie jak wygląda ciemny, ślepy zaułek internetu to niech wejdzie na to forum i czyta, czyta, czyta… aż już nie będzie odwrotu. Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.

 74. Rysio said

  re 70. Ilu z nas to pacjenci gabinetów psychiatrycznych?

  Ja znam tylko jednego.

  😦

  re 71. 🙂

 75. Krzysztof P said

  #70 aaaaaaa to zależy jaka przypadłośc p.męczy?
  Jeśli się czytywało regóralnie dotychczas jedynie ” Koszerną ” a samozadowolenie podbudowywało ” szkłem kontaktowym ” lub równie opiniotwórczym NIE….to wdepniecie TUTAJ powoduje faktycznie dysonas poznawczy, SZOK i o d l o t !!!
  Jednakże obserwacje długoletnich gajowkowiczow, że nie wspomne o samym GAJOWYM dowodzą, iż mimo szalonych wysiłków i olbrzymich środków na PROPAGANDĘ nie trudno zauważyć,że NIE wszystkich POLAKÓW zbastardowano ? TO szalenie boli sponSSorów i zapewne niejeden pismak dostał w pysk, za słabe wyniki na odcinku d u r a c z e n i a ??
  Czy p. Józef z Londynu juz po służbie na zmywaku?

 76. Rysio said

  Ależ gajówka jest bardzo przyjemna w czytaniu.

  Oczywiście po uprzednim założeniu, że piszą tu sami wariaci.

  🙂 🙂 🙂

 77. Rysio said

  Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.

  Ilu z was, tak od razu z pierwszej ręki, wie z czego to cytat?

  * Tylko nie oczukiwać!

 78. Krzysztof P said

  Eeeee p. Józefie…jakbyś pisał o ONE-cie to by to inaczej wyglądało !!!??? Rozumiem ,że to byl taki ” balon próbny ” czy sie przypadkiem jako psychole nie poobrażamy????
  Jesli sie MYLĘ – to po chrześcijańsku, prosze o wybaczenie mojej gafy?

 79. Rysio said

  Czytam Pianistę Szpilmana.

  Bardzo dobra książka, nie mogę się wprost od niej oderwać.

  Bardzo dobrze, pozytywnie, uzupełnia film Polańskiego.

 80. Boydar said

  Dante ?

 81. Marucha said

  Re 80:
  W oryginale:
  Lasciate ogni speranza, voi ch’entrate
  Durante degli Alighieri , aka Dante

 82. Rysio said

 83. Jozef z Londynu said

  Mialo byc inaczej wyszlo jak wyszlo – wiec oburzonych – przepraszam

 84. Rysio said

  Z wami to zawsze tak – od razu wychlapiecie*.

  😦

  * Chodziło o to aby ci gajówkowicze, którzy nie wiedzą, chociaż trochę się nad tym pogłowili.

 85. Jozef z Londynu said

  No tak – ale i tak moje intencje byly zupelnie inne – pozdrawiam

 86. Marucha said

  Re 83, 85:
  Ok.
  Ale w takim razie jakie były Pańskie intencje?

 87. Jozef z Londynu said

  Mam powiedziec prawde ?
  Wie byla to zwykla tak zwykla pomylka – bo to tak jest jak sie jednoczesnie pisze na kilku forach.
  Przyznaje bez bicia.
  Wiec glupio mi bylo sie tlumaczyc.
  pozdrawiam i przepraszam

 88. Boydar said

  Ósmy krąg ?

 89. Jozef z Londynu said

  Niech bedzie dziewiaty
  Pozdrawiam

 90. Rysio said

  re 87 Jozef Z Londynu,


  Nigdy nie przepraszaj.
  Przepraszanie jest oznaką słabości.

  No kto to powiedział?

 91. Rysio said

  re 73. Ależ ten cytat Jozef Z Londynu pasuje jak ulał do gajówki i powinine być umieszczony w niej na stałe – nie sądzi Gajowy?

 92. Jozef z Londynu said

  Never apologize, mister, it. It’s a sign of weakness.

 93. Zerohero said

  Dla fanów Alexa Jonesa:

 94. Zerohero said

  PS. To są DWA różne filmy. Nie wiem czemu jeden sie rozwinął a drugi został jako link.

 95. Jozef z Londynu said

  Przeprosiny nigdy nie są groteskowe, pod warunkiem oczywiście że są szczere.

 96. Jozef z Londynu said

  Nathan Cutting Brittles

 97. marta15 said

  http://www.fronda.pl/a/bono-z-u2-jezus-byl-albo-synem-bozym-albo-szalencem,36021.html
  „..Lider słynnego zespołu U2 uważa, że Jezus był „albo Synem Bożym, albo szaleńcem”. Nie wierzy jednak w tę drugą możliwość, bo wpływ Chrystusa na ludzkość jest po prostu ogromny..”
  I tu akurat Bono ma SWIETA racje.
  Chrystus albo byl faktycznie Synem Bozym ALBO byl klamca, oszustem i szalencem.
  teretium non datur.

 98. marta15 said

  ad 92 totalna bzdura.
  niech pan nie powtarza glupot bo to sign braku myslenia

 99. Jozef z Londynu said

  Dziekuje

 100. Jozef z Londynu said

  ?????

 101. Boydar said

  Pomijając finalną sentencję łacińską, to to ostatnie zdanie jest autorstwa Bono, Frondy czy Pani własne. Mógłbym kliknąć w link i sprawdzić, obawiam się jednak, że to źle wróży dla Pani dalszej kariery na tym forum. Przynajmniej dopóki ja jeszcze żyję.

 102. marta15 said

  ad 101 niech pan sobie pomysli bo to nie boli

 103. marta15 said

  ale jako ze widze ze pan pan z tym trudnosci to dopowiem.
  Jezeli Chrystus nie byl Synem Bozym TO musialbybyc klamca, szalencem i oszustem.
  Moze to da panu troche do myslenia.

 104. Jozef z Londynu said

  To wstrząsające…ale o co chodzi??
  od momentu przeczytania tej wiadomości mój świat już nie będzie taki sam a ludzie na których patrzę będą wyglądać inaczej. Ta traumatyczna wiadomość pozostawi swoje piętno w mej psychice do końca życia.. w najblizszym czasie postaram sie zorganizować Marsz Równości Lemingowych Bałwanów zwolennikow rezydeta Komorowskiego , oraz Palikota,Owsiaka,Tuska i Szechtera, To niedopuszczalne, że w XXI wieku zyją bałwanofoby. Nie taką kulture pielęgnujemy w sobie od 1000 lat – jak jest zima to się ją szanuje ! u nas nie szanowali i co ?? od 10 lat nie ma zimy

 105. marta15 said

  bardzo wazny artykul
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/iluminaci-nowy-porzadek-swiata-2014-04

 106. Boydar said

  lubczasopisma

  Niech sobie Admin radzi, ja się jednak brzydzę.

 107. marta15 said

  ad 106 pan ma wyjatkowa zdolnosc oglednego , malo precyzyjnego wypowiadania sie . Nie lubie tego.
  Wylumczae panu po chlopsku , na przykladzie bo widze za pan nie panimaju.
  jezeli pana sasiad by zaczal , ni z tego ni z owego twierdzic, ze jest Synem Bozym i zaczal tak wszem i wobec mowic
  to czy uwazalby pan go za owego Syna Bozego czy tez za szalenca, oszusta lub klamce ?
  Miejmy nadzieje ze za szalenca ….
  Jezeli ktos ,za czasow Chrystusa NIE wierzyl, ,ze Jezus Chrystus byl Synem Bozym to musial go uwazac albo za klamce albo za oszusta albo za madman.
  tertium no datur.
  A niby za kogo Go pan uwaza??
  Za wspanialego Nauczyciela?

 108. marta15 said

  bardzo ciekawy artykul, wart przetlumacznia
  http://www.traditioninaction.org/bev/165bev03_31_2014.htm

 109. Rysio said

  pan ma wyjatkowa zdolnosc oglednego , malo precyzyjnego wypowiadania sie . Nie lubie tego.

  Hahahaa!!!

  Musisz Boydar zacząć walić z grubej rury – tak jak Rysio.

  🙂

 110. marta15 said

  ad 107
  Jezus oczywscie byl TEZ wspanialym nauczycielem. ale przede wszystkim byl Bogiem, Synem Bozym.
  Gdyby nim nie byl to fakt, ze byl „wspanialym nauczycielem” bylby dla nas wszystkich tak wlasciwe BEZ znaczenia.
  A wlasciwe bylyby obrocony przeciw Niemu ,bo „wspanialy nauczyciel „nie moze klamac ,
  a Jezus wielkorotnie podkreslal fakt, ze JEST Synem Bozym .

 111. marta15 said

  tu jest bardzo dobry cytat z C. S. Lewisa na ten temat
  „..“I am trying here to prevent anyone saying the really foolish thing that people often say about Him: I’m ready to accept Jesus as a great moral teacher, but I don’t accept his claim to be God.
  That is the one thing we MUST NOT say.
  A man who was merely a man and said the sort of things Jesus said would not be a great moral teacher.
  He would either be a lunatic — on the level with the man who says he is a poached egg — or else he would be the Devil of Hell. You must make your choice. Either this man was, and is, the Son of God, or else a madman or something worse.
  You can shut him up for a fool, you can spit at him and kill him as a demon or you can fall at his feet and call him Lord and God, but let us not come with any patronizing nonsense about his being a great human teacher.
  He has not left that open to us. He did not intend to..”

 112. Boydar said

  Pani bezgraniczna żałość w poczuciu wszechogarniającej pustki, z biegiem czasu zmienia się w chorobliwą, bezinteresowną nienawiść do wszystkich tych, którzy są ‚inni’. Fakt, iż została Pani w życiu tak straszliwie oszukana, nie powinien przekładać się na solidarność z oszustami i zbrodniarzami. Niech Pani zawróci z tej drogi.

 113. marta15 said

  i tlumacznie na szybko
  „..Próbuję tutaj powstrzymac ludzi od mowienia czegos naprawdę głupiego, co ludzie często mówią o nim:
  „Jestem gotów zaakceptować Jezusa jako wielkiego nauczyciela moralności, ale nie akceptuję jego twierdzenia, że jest Bogiem.”
  To jest jedna rzecz, ktorej NIE możemy powiedzieć.
  Człowiek, który był TYLKO człowiekiem i powiedział coś w rodzaju rzeczy, ktore Jezus powiedzial NIE byłby wielkim nauczycielem moralności.
  Mógłby być albo szaleńcem – na poziomie z mężczyzną, który mówi, że jest gotowanym jajkem – albo bylby on samym Diablem z piekła. Musisz dokonać wyboru.
  Albo ten człowiek był i jest Synem Bożym, albo szaleńcem, albo coś gorszego.
  Można uwazac Go za głupca, możesz pluć na Niego i zabić Go jako demona ,
  LUB możesz upasc Jemu do nog i nazywac Go Panem i Bogiem, ale nie promujm tu protekcjonalnego nonsensu,
  ze byl ON „wielkim nauczycielem człowieka” .
  On tej opcji nie dal nam. . On tego nie zamierzal…”

 114. marta15 said

  ad 112
  znowu bredzi pan od rzeczy i nie na temat.
  ja na to NIC nie moge poradzic.
  sorry.

 115. Boydar said

  Please, no problem !


  Panie Rysiu, ja nie mogę. Pan masz u Pana Gajowego wykupiony karnet z dyspensami, Złotą Kartę Członka, i takie tam, imponderabilia. A ja cóż, cham prosty spod Świdnika … buuuuuu …

 116. Rysio said

  karnet z dyspensami my ass.

  😦

 117. Rysio said

  12 Signs That Something Big Is Happening To The Earth’s Crust Under North And South America.

  http://www.shtfplan.com/headline-news/12-signs-that-something-big-is-happening-to-the-earths-crust-under-north-and-south-america_03312014

 118. Rysio said

  No i trzeba do tego dorzucić dzisiejsze 8.0 trzęsienie ziemi w Chile.

  http://www.cnn.com/2014/04/01/world/americas/chile-earthquake/

 119. dzien judasza w KK said

  Od 17 lat Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Jest
  on czasem refleksji nad słowem Bożym, czasem spotkań i modlitw. Ten
  dzień winien uświadamiać wierzącym w Chrystusa judaistyczne korzenie
  chrześcijaństwa. W tej perspektywie chrześcijanie, pogłębiając własną
  tożsamość, winni coraz bardziej dostrzegać to, co nas łączy z wyznaw-
  cami judaizmu, a mianowicie: wiara w jednego Boga, Biblia, tradycja
  religijna, Dekalog jako fundament praw moralnych czy też wezwanie do
  codziennej modlitwy

  Słowo Przewodniczącego
  Komitetu Konferencji Episkopatu Polski
  ds. Dialogu z Judaizmem
  Miniony rok, ogłoszony Rokiem Wiary, był dla nas, chrześcijan,
  czasem pracy nad naszą wiarą, nad jej pogłębieniem przez modlitwę i łaskę
  sakramentalną, nad jej ubiblijnieniem, uspołecznieniem eklezjalnym, nad
  jej wyznawaniem i dzieleniem się nią. Był to zarazem czas refleksji nad
  odnową życia Kościoła, dla której epokowym impulsem był II Sobór Waty-
  kański rzucający światło Ducha Świętego na wiele dziedzin życia kościel-
  nego, a wśród nich na dialog międzyreligijny, zwłaszcza z Żydami. Dla
  tego dialogu wciąż kluczowym punktem odniesienia pozostaje soborowy
  dokument Nostra aetate, wyprowadzający wspólnotę kościelną z izolacji
  i zamknięcia na Żydów, a otwierający na nich jako na braci w Abrahamo-
  wej wierze. Ten rok przygotowuje nas bezpośrednio do obchodów złotego
  jubileuszu ogłoszenia wspomnianej deklaracji (28 października 1965).
  Od tamtego czasu w Kościele miało miejsce wiele wydarzeń, które
  pogłębiły dialog katolicko-żydowski. Każdy pontyfikat, począwszy od
  papieża Pawła VI, stanowi oddzielny rozdział historii wzajemnych relacji
  między katolikami i Żydami.

  W głośnym liście do redaktora naczelnego „La Reppublica” opublikowa-
  nego niedawno na łamach tej gazety, papież Franciszek wyraził taką opinię:
  Pyta mnie Pan (…), co można powiedzieć braciom Żydom na temat
  obietnicy, którą uczynił im Bóg: czy okazała się ona całkiem zwodnicza? Jest
  to – proszę mi wierzyć – pytanie, które ma dla nas, chrześcijan, radykalne
  znaczenie, ponieważ z pomocą Boga, przede wszystkim począwszy od Soboru
  Watykańskiego II, odkryliśmy na nowo, że „naród żydowski jest dla nas wciąż
  świętym korzeniem, z którego wyrósł Jezus. Ja również, w przyjaźni z braćmi
  Żydami”, którą przez te wszystkie lata pielęgnowałem w Argentynie, wielo-
  krotnie zadawałem pytania Bogu w modlitwie, zwłaszcza wtedy, gdy na myśl
  i pamięć nasuwały się straszliwe doświadczenia Szoah. Mogę Panu powiedzieć,
  podobnie jak Paweł Apostoł, że „Bóg nigdy nie przestał być wierny przymie-
  rzu zawartemu z Izraelem” i że pośród straszliwych prób tych stuleci „Żydzi
  zachowali swoją wiarę w Boga. I za to nigdy nie będziemy im wystarczająco
  wdzięczni, jako Kościół, ale także jako ludzkość.

  http://przemyska.pl/plik/738/

 120. Rysio said

  Autizm wzrasta..

  Recently released CDC data shows that autism rates have increased 30% since 2012.

  http://www.lewrockwell.com/2014/04/dr-david-brownstein/autism-rates-go-even-higher/

 121. jaszmija said

  Ad. 24 Sz.P. Marucha

  Zaciekawił mnie temat win produkowanych w Polsce. O winnicy „Kępa Wiślicka” nigdy wcześniej nie słyszałem. Znalazłem ciekawą stronę/sklep z krajowymi winami http://www.polskiewina.com.pl – wprawdzie bliżej (i taniej) mi na Słowację, ale może warto spróbować rodzimych wyrobów 😉

 122. Eliza said

  „.. odkryliśmy na nowo, że „naród żydowski jest dla nas wciąż
  świętym korzeniem, z którego wyrósł Jezus. Ja również, w przyjaźni z braćmi
  Żydami”, którą przez te wszystkie lata pielęgnowałem w Argentynie, wielo-
  krotnie zadawałem pytania Bogu w modlitwie, zwłaszcza wtedy, gdy na myśl
  i pamięć nasuwały się straszliwe doświadczenia Szoah. Mogę Panu powiedzieć,
  podobnie jak Paweł Apostoł, że „Bóg nigdy nie przestał być wierny przymie-
  rzu zawartemu z Izraelem” i że pośród straszliwych prób tych stuleci „Żydzi
  zachowali swoją wiarę w Boga. I za to nigdy nie będziemy im wystarczająco
  wdzięczni, jako Kościół, ale także jako ludzkość. ”
  – im dłużej żyję tym mam więcej wątpliwości, czy o tym samym Kościele, jednej etyce i moralności myślimy, panie papieżu Franciszku

 123. Boydar said

  Odezwę się w sobote, życzę wszystkim spokoju i pokoju.

 124. Prawo Lotnicze: KTO JEST PIERWSZY W DANYM MIEJSCU MA PIERWSZEŃSTWO

  Gdy Prezydent Sadat wypędził mnie z Egiptu to wycofałem mój kapitał egiptologiczny nie do Libii – jak sobie to wyobrażał – ale do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Ci dostali jednak Zajoba, bo takiego bogactwa egiptologicznego NIE WIDZIELI.
  Z tego wynika, że 400 ataków ogierków żydowskich na MOJĄ Świątynię Salomona było dla OBRONY Biblii hebrajskiej przed Biblią Dwudziestego Wieku, którą Anton Szandor LaVey po śmierci pani Helen Schucman z Columbia University nazwał Biblią Szatana, a ponieważ większość jej wyznawców nie wycofała się to założył na podstawie Biblii XXI Wieku lub Trzeciego Tysiąclecia Kościół Szatana.
  To stawia przede mną zadanie przekazania uprawnień do katastru i hipoteki Jerozolimskiej, które oferowałem Grekom i Ormianom jako potentatom hipotecznym Palestyny. Podobny problem mam ze Stambułem jako Troją na Złotym Rogu, Aleksandrią, Tebami Stubramnymi, Rzymem i Babilonem.
  W Aleksandrii Francuzi znaleźli za mymi Wskazaniami śmietnisko porozbiórkowe po Pałacu Ptolemeuszy – najwspanialszym w starożytności – który Konstantym Wlk, żeby odebrać Aleksandrii majestat Światowy, przeniósł do Konstantynopola. O wadze tego znaleziska niech świadczy to, że Niemcy też dostali Zajoba i zrekonstruowali Aleksandrię ptolemejską na fundamentach RZYMSKICH. To daje podstawę do użyczenia praw do hipoteki aleksandryjskiej Francuzom, ale pod warunkiem, że kapitał francuski zaangażuje się w badania i ewentualną rekonstrukcję Aleksandrii – nie tylko komputerową.
  Jeśli zaś chodzi o MÓJ Rzym na prawie wandalskim to poddałem Tajne Archiwum Watykańskie jurysdykcji Kongresu USA, jako Władnego, które to uprawnienia można rozszerzyć. Podobna sprawa jest ze skarbcem Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie jako LABIRYNCIE, którego Bolesław Prus szukał w Tebach Stubramnych. Nie wiem tylko czy parlament Grecki jest Władny w tym względzie; do tego potrzebna jest zgoda wszystkich klasztorów Republiki Mnisiej jako Udziałowców a za klasztorami Bułgarskim czy Rosyjskim wystąpią z pewnością ICH państwa jako protektorzy.
  Kiedyś proponowałem Kwadrowiryczny protektorat nad Troją na Złotym Rogu: Turcja, Grecja, Bułgaria i Serbia – na wzór Administracji Długu Sułtańskiego – ale doszło do IDIOTYCZNEGO duumwiratu Wirtembergia-Turcja jako omnipotencji finansowej. Ta OMNIPOTENCJA została jednak zdezawuowana formułą, że na terenie Hissarliku nie znaleziono ONI JEDNEGO grobu trojańskiego czy greckiego choć jest to teren przebadany Najlepiej.
  Tym razem w Osłów Dardanelskich zabawili się Niemcy, ale ich omnipotencja finansowa wynika z Satelitarnej Detekcji Złota. Szafarzem SDZł jest masoneria, jako kościół Korupcji i sztab wojny Bogatych z Biednymi. Najlepiej to wyraził Sekretarz Dolnośląskiego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody. Gdy RYCZANO na mnie to nie wychodziłem, bo chciałem się zorientować, co się za tym kryje? ale dopiero Pan Sekretarz powiedział mi szczerze: PAN PSIOCZY NA AMERYKANÓW A ONI DAJĄ PIENIĄDZE.
  Po mym powrocie z Niemiec AMERYKANIE płacili więc LOP za Abnegowanie mnie, jak Niemcy PWr: MASON, MASON… Moje rzeczy nie są jednak Gównami Rockefellera, po zjedzeniu jakiego Japończycy omal nie wykitowali. W I racie kosztowało ich to 250 mld $ a jest więcej. Jeśli Amerykanie jeszcze raz wystawią przeciw mnie Holokausta Busha – wypierdka Flicka – to mogą się też nie połapać, więc niech Kongres USA zastanowi się czy warto wszczynać śledztwo przeciw tym Holokaustom, którzy są AMERYKANAMI, bo mają spermę jerozolimską od kopulatora Jezusa Chrystusa.

 125. Marek said

  Wzruszające, jak żydomedia zamartwiają się kondycją Rosji:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przerazajace-statystyki-dot-rosji-putin-chcialby-zeby-nikt-o-nich-nie-slyszal/rxlz4

  Ani słowa o żydokabalistach rujnujących całe państwa, ludzi, środowisko, infastrukturę, ani mru mru, ale w Rosji same patologie. Hipokryci, a wszystko przez Krym 🙂

 126. Halszka said

  Olimpiada we Lwowie?

  Cytat z Onetu: Igrzyska w Krakowie? Eksperci nie dają Polsce żadnych szans

  „Zimowa olimpiada w Krakowie? Decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero za 1,5 roku, ale na samo przygotowanie kandydatury wydano już krocie. Przygotowanie i złożenie dokumentów aplikacyjnych do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego kosztowało aż 18 mln zł. Tymczasem eksperci z USA nie pozostawiają złudzeń: Kraków ma najmniejsze szanse na igrzyska. Wyprzedzają nas Lwów czy nawet Ałma Ata w Kazachstanie” (Onet za FAKTem)

  To Lwów startuje do walki o Igrzyska? Zadłużona po czubek głowy Ukraina ma na to pieniądze?
  Czy aby pomysł nie jest taki, aby to były wspólne Igrzyska – Kraków z (banderowskim obecnie) Lwowem? I cała przyjemność (tzn. koszty) po naszej stronie?

 127. JO said

  ad.123. Niech Pana Aniolowie Prowadza i Strzega.

 128. Jeśli się wzywa do BAJKOTU Wyborów to trzeba mieć Pozytywną Alternatywę, gdyż inaczej jest to Kapitulacja. Ja takiej Alternatywy tu nie widzę, bo kapitał Technologiczny i Historyczny MAM TYLKO JA: http://www.wandaluzja.com/. Kto zaś głosi tylko buńczuczne hasła i lży Polaków za GŁUPOTĘ nie pokazując broni i PRZYCZYN, jak robili to panowie Dąbrowski i Dembowski z USA, to jest PROWOKATOREM.
  Kapitał Historyczny jest tu ważny, gdyż Konserwatyzm jest Grą kapitałem historycznym – więc jeśli ktoś ma LEPSZY kapitał historyczny ode mnie to niech WYŁOŻY, jak zrobiło to kiedyś Stu masońskich szalbierzy, którzy okazali się grać fekaliami pruskimi i hitlerowskimi, toteż po zdemaskowaniu utajnili się.
  Jeszcze gorsi są ci, którzy pod patriotycznymi hasłami chcą TYLKO dostać się do Knessejmu, ignorując zupełnie Strategię, jak zdaje się to robić pan Jagła z Poznania. Bez kapitału nikt władzy nie zdobył więc jeśli kogoś nie interesuje kapitał technologiczny i historyczny to znaczy, że traktuje Polaków jako Bydło Wyborcze i chce się dostać do SWOICH czyli Ogierków ze spermą stalinowską.
  SLD obaliło rząd solidarnościowy moim Etatyzmem Pruskim, gdyż zainteresowana tym była średnia kadra techniczna i administracyjna a są to zwykle ojcowie rodzin. Po Powrocie do Żłobu i wygraniu tymi samymi kartami Prezydentury przez Kwaśniewskiego powiedzieli zaś tej Kadrze – i mnie – POCAŁUJCIE NAS W D. Ja się o tym dowiedziałem, gdyż Tejkowski pobił się ze Skonką i ILEŚ milionów dolców. Gdy pytano Skonkę, dlaczego jego syn w USA jest Tak Bogaty to odpowiadał, bo się bogato ożenił.
  Gdy wysłałem Dr Skonkę z minireaktorem URSZULA SIPIŃSKA na PWr to Rektor Wiszniewski rugnął go: CO TY MI ZA PIERDOŁY TU PRZYNOSISZ SKORO NIEMCY TO ROBIĄ TYSIĄC RAZY LEPIEJ. Dr Skona nie dał się jednak zbić tatarowi z pantałyku więc zaraz zatelefonowali do Urzędu Kanclerskiego, gdzie Kanclerz Kohl załatwił to sumką 2 mil DM na I ratę.

 129. Marek said

  To Lwów startuje do walki o Igrzyska? Zadłużona po czubek głowy Ukraina ma na to pieniądze?

  =========

  oj tam, tym lepiej….
  w Polsce podobnie, zabawa w EURO2012 kosztowała 100mld zł, przy długu publicznym 900mld zł. I co? I nic.

 130. Luxeuro said

  Ad. 125 – Panie Marku, oni są specjalistami od hipokryzji.
  „Ani słowa o żydokabalistach rujnujących całe państwa, ludzi, środowisko, infastrukturę, ani mru mru, ale w Rosji same patologie. Hipokryci, a wszystko przez Krym :)”
  Ani mru mru jak to się ma ten wielki Raj Demokracji i Kapitalizmu USA !!! Tam się robi ciekawo. Jedno z największych miast bankrutuje i cisza, „Proszę iść dalej, tu nic się nie dzieje”.

  Ten kto kontroluje media kontroluje „rzeczywistość” społeczną.

 131. Zerohero said

  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=13122

  granice USA uszczelnia izraelska firma. W przyszłości zapewne granice między stanami, obszary podwyżsoznego bezpieczeńśtwa, Strefy, Obozy…

 132. Zerohero said

  Re 125, Marek

  Tytuł: przerazajace-statystyki-dot-rosji-putin-chcialby-zeby-nikt-o-nich-nie-slyszal

  i od razu pare uwag:

  1) czemu „Putin nie chce”? Takie statystyki to praca wielu pokoleń, a autor sugeruje, że to osobisty wstydliwy sekret Putina.
  2) czemu temat tak nachalnie wyskakuje z okazji kryzysu na Ukrainie? Autor myśli, że tej nachalności nie widać? Akurat teraz zaczeli pochylać się nad kondyncją Rosji… 🙂
  4) na Ukrainie jest ZNACZNIE gorzej niż w Rosji, a będzie jeszcze gorzej. Skoro „wyzwalamy” Ukrainę, to skupmy sie na jej statystykach.
  5) czy ktoś słowem wspomina o sytuacji w Libii i Iraku? Tam Zachód przejął pełną kontrolę. Jak sie zmieniły statystyki? Pytam, bo zachodnie media sugerują, że Rosjan też chętnie by wyzwoliły.
  6) czy w artykule zauważono poprawę sytuacji w Rosji za Putina? Czy zauważono smutę z czasów Jelcyna/Yeltzmana?
  7) Uwagi na temat aneksji Krymu jako uzupełnieniu brakujących obywateli są na poziomie idioty.

  Artykuł jest chaotyczny, nie określa „normy”, nie odnosi sytuacji Rosji do innych państw, skupia sie na wybranych parametrach (tych rzeczywiście złych). Dla ludzi rozumnych są dane źródłowe. np.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_państw_świata_według_współczynnika_dzietności

  Współczynnik dzietności:

  Rosja: 1,61 – 178 miejsce
  Białoruś: 1,46 – 193 miejsce
  Polska: 1,32 – 212 miejsce
  Ukraina: 1,29 – 215 miejsce

  Polska zarobiła też EXTRA emigrację zarobkową, więc straty są napredę dramatyczne.

  a jeszcze co do źródła (Vanity fair) tekstu na Onecie:

  http://www.bibula.com/?p=1277
  http://www.bibula.com/?p=1321

 133. Orcyk said

  Już chyba trzeba go zdjąć z listy polecanych stron!!!!!!!

  OSTRZEŻENIE!
  Uwaga na witryny polskojęzyczne podające się (i uchodzące) za patriotyczne i broniące wiary katolickiej. Po długoletnim okresie uwiarygodniania się treściami antysyjonistycznymi przystąpiły one teraz do zsynchronizowanego i zmasowanego wściekłego ataku na Kościół Katolicki – uderzając ze szczególną zajadłością w Bł. Jana Pawła II, a i pozostałych Papieży począwszy od Soboru Watykańskiego II. Do takich witryn m.in. należą: https://marucha.wordpress.com/ oraz http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/
  Kategorycznie odcinam się od tych (i takich) witryn, a w stosunku do stopsyjonizmowi wychodzę z kategorycznym żądaniem zdjęcia z ich witryny zamieszczonego tam zmanipulowanego przez nich mojego artykułu “Tragicznymi rocznicami 13 grudnia stoi dla Narodu Polskiego“, którego faktyczna treść wraz zamieszczonymi w nim obrazami (bez jakiegokolwiek klipu z L. Kaczyńskim) zamieszczona jest pod http://jozefbizon.wordpress.com/2011/12/08/tragicznymi-rocznicami-13-grudnia-stoi-dla-narodu-polskiego/ Ponadto zabraniam zamieszczania na tych – i im podobnych witrynach – moich artykułów i materiałów mego autorstwa bez mojej wyraźnej na to zgody, a tym bardziej bez mojej wiedzy.
  Józef Bizoń – 15 października 2013 r.

 134. Emigrancie NIE, NIE, NIE wysyłaj pieniędzy do tego BAGNA III RP ! said

  Emigrancie NIE, NIE i jeszcze raz NIE wysyłaj jakich kolwiek pieniędzy czy paczek do tej żyd-mafijnej ZŁODZEJSKIEJ tuskowej III RP tym tam zamieszkałym ZDEMORALIZOWANYM lemingom, którzy się WYPIELI dupą na ciebie i NIGDY w niczym NIE pomogą ale jedynie OKRADNĄ !

  NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NIE wysyłaj tym ZŁODZEJOM w III RP swoich uciułanych pieniędzy tym CWANIACZKOM oszustom z tej NIBY „twojej” rodziny, gdyż oni ciebie i tak OKRADNĄ, WYROLUJĄ i oszukają, dosłownie WSZYSTKO zrobią, aby Ciebie emigrancie WYKLUCZYC przy podziale majątku po rodzicach jak oni umrą !

  To zdemoralizowane BYDŁO zamieszkałe w tej śmierdzącej III RP zrobiło się jak stado ZDZICZAŁYCH wilków, a jak pojedziesz do tego BAGNA o nazwie „polska” to będą usiłowali Ciebie ZAGRYŚĆ !

  Emigrancie też NIE jedz, NIE jedz na wakacje do tego SZAMBA o nazwie III RP, bo tam NIE da się odpocząć, gdyż tam na każdym kroku usiłują każdego OKRAŚĆ, oszwabic, ponirzyc lub ublizyc lub w inny podły sposób DOKUCZYĆ !

  Niech SZLAG trafi was wszystkich wy zdemoralizowane ZŁODZEJE w tej obsranej wasalnej polsce gangstera tuska !!!

  Ci złodzeje i MORDERCY gangsterzy z tej PO czy PiS czy SLD lub PSL to autentyczny SYFILIS lub HIV, ktoóry toczy tą zdeprawowaną śmierdzącą III RP.
  Tych BANDYTÓW z PO SLD/PZPR trzeba zdelegalizować, a ich mafiozom MORDERCOM jak tusek czy miller zrobic proces taki jak faszystom zostal zrobiony w Norymberdze po 2 wojnie światowej, a potem ich ZABIĆ, a następnie SPALIĆ.

  Nie ma innej drogi by się uwolnić od tej ZARAZY !

 135. Polon said

  Mam pytanie do gości Gajówki. Czy Obama i Putin to zły i dobry policjant? Czy oni już grają w tej samej drużynie?
  Pozdrawiam

 136. Zbigniew said

  @133 😉

  Ha ha ha,

  @135 😉 A pan to dobry czy zły? No.. policjant? Mnie na lotnisku w niedzielę sprawdzano. Pani nie chciała. Wolałbym, aby mnie pani macała po spodniach. A facet. Bardzo chyba niewdzięczna robota, dla zboczeńców. Przewiozłem 4 paczki papierosów z Rosji. Nie wykryli. 20 zł!!!

 137. marta15 said

 138. Polon said

  Ad136 Panie Zbigniewie w tej profesji na granicy nieważne kto i jak maca, ważne żeby nie wymacali. A ja staram się rozwiązać zagadkę kto tu rządzi na tej pięknej planecie.

 139. Marek said

  ad 119:
  papież Franciszek wyraził taką opinię:
  Pyta mnie Pan (…), co można powiedzieć braciom Żydom na temat
  obietnicy, którą uczynił im Bóg: czy okazała się ona całkiem zwodnicza? Jest
  to – proszę mi wierzyć – pytanie, które ma dla nas, chrześcijan, radykalne
  znaczenie, ponieważ z pomocą Boga, przede wszystkim począwszy od Soboru Watykańskiego II, odkryliśmy na nowo, że „naród żydowski jest dla nas wciąż świętym korzeniem, z którego wyrósł Jezus. Ja również, w przyjaźni z braćmi Żydami”, którą przez te wszystkie lata pielęgnowałem w Argentynie, wielokrotnie zadawałem pytania Bogu w modlitwie, zwłaszcza wtedy, gdy na myśl i pamięć nasuwały się straszliwe doświadczenia Szoah. Mogę Panu powiedzieć,
  podobnie jak Paweł Apostoł, że „Bóg nigdy nie przestał być wierny przymierzu zawartemu z Izraelem” i że pośród straszliwych prób tych stuleci „Żydzi zachowali swoją wiarę w Boga. I za to nigdy nie będziemy im wystarczająco
  wdzięczni, jako Kościół, ale także jako ludzkość.

  ============

  Że też zawsze wkurzają mnie takie kwiatki.

  1. Braćmi chrześcijan są tylko ci, którzy wyznają w Jezusie Pana i Boga i pełnią Jego wolę. Jest na to wiele cytatów z Pisma.
  2. Świętym korzeniem nie jest naród żydowski, lecz Chrystus Pan, z którego czerpią soki gałęzie naturalne [wierzący żydzi] i gałęzie wszczepione [wierzący z pogan] w drzewo obrazujące LUD BOŻY – jest to wyraźnie wymalowane przez ap Pawła w liście do Rzymian. Żydofile zawsze tu kręcą i zamulają obraz.
  3. Przymierze z Synaju jest już nieaktualne, nie po to zawarł Bóg Nowe Przymierze, by stare funkcjonowało obok Nowego. Owszem, Bóg był wierny Staremu Przymierzu, ale teraz jest wierny Nowemu. A żydzi zasłaniający się Starym są pod przekleństwem, dopóki nie nawrócą się do prawdziwego Chrystusa i nie wejdą pod Nowe Przymierze.
  4. Jacy to żydzi zachowali swoja wiarę? Może i SWOJĄ, a co nam do tego, nasza wiara jest od Jezusa Chrystusa, którego żydzi odrzucili 2000 lat temu i nadal odrzucają, nie licząc nielicznych wyjątków. Zatem, za co mamy być im wdzięczni, jako Kościół i ludzkość, Franciszku?

 140. Marek said

  jeszcze do pkt 4:
  wdzięczni to możemy być prawdziwym żydom, pierwszym uczniom Jezusa, jego apostołom…

  bo na pewno nie tym przebierańcom chazarskim, talmudysto, kabalistom i innym z synagogi szatana, którzy „podają się za żydów, ale nimi nie są”

 141. Janek said

  Sława Ukrainie!!!

  Tomasz Kwaśny
  Świat zaniemówił z podziwu.
  Bohaterska ukraińska armia nie dała się sprowokować i z heroicznym opanowaniem oraz twarzą zbiorowego wytrawnego pokerzysty, brawurowo, a jednocześnie ze spokojem przypatrywała się jak agresor stopniowo acz sukcesywnie zajmował terytorium państwa, którego konstytucyjnie zobowiązana była bronić. Ale to jeszcze nie koniec. Mijały godziny i dni konfliktu, na najwyższych budynkach i siedzibach ukraińskiej administracji państwowej na Krymie coraz częściej powiewać zaczynały rosyjskie flagi. Oni mimo to w tym swoim bezprzykładnym bohaterstwie trwali tak zuchwale, że nasi obrońcy Westerplatte czy Wizny przewracali się w grobach w poczuciu niewyobrażalnego zażenowania i wstydu.
  Ich rodaków poniżano, bezczeszczono ukraińskie symbole narodowe, hańbiono ich narodowe barwy, a oni ciągle odpowiadali tym niezrównanym stoickim spokojem, który na trwale zapisze się w dziejach świata zaświadczając o poświęceniu i bohaterstwie ukraińskiego narodu i jego armii.

  Sława Ukrainie!!!
  Eskalacja legendarnego ukraińskiego bohaterstwa pomimo upływu tygodni trwa nadal. Dzisiaj Europa i świat wstrzymują oddech, kiedy kolejni patriotyczni straceńcy z armii ukraińskiej oddają broń najeźdźcom, przyjmują obywatelstwo państwa agresora i masowo wstępują w szeregi rosyjskiej armii, udostępniając jej swoje koszary, bazy, porty i okręty wojenne. Prezydent ze strachu oniemiał.
  Czy państwo dysponujące takimi współczesnymi Leonidasami czy Raginisami nie powinno wzbogacić natychmiast grona członków NATO? Czy wspólnota międzynarodowa nie powinna z poświęceniem bronić prawa tego wspaniałego narodu do państwowości trwającej całe wieki?
  Zaręczam, że oni, kiedy poczują siłę i to, że ktoś silniejszy stoi obok nich oraz ich ochrania, z brawurą ruszą palić wraże wioski, miasteczka i miasta. Ochraniani dyskretnie i pewnie z boku nabijać zaczną na sztachety wraże noworodki, przecinać piłami ich matki, a ich ojcom najpierw wyłupią oczy, a następnie nożami wyrżną genitalia. Ich bohaterstwo wzrasta wprost proporcjonalnie do siły osłony z zewnątrz, którą otrzymują, i gwarancji całkowitej bezkarności.
  Wierzę, że w obronie europejskich zdobyczy demokracji, żaden inny naród nie dostarczy nam tylu wachmanów i wspaniałych ochotników, którzy z wieżyczek strażniczych będą w bardzo nowoczesnych placówkach resocjalizacyjnych nawracać na cywilizacyjny postęp wrogów europejskich wartości.
  Świat nie znał do dziś tak bohaterskiej armii. Świat pada na kolana przed ukraińskim narodem, który po raz kolejny udowodnił swoja siłę i nieujarzmione pragnienie wolności.

  Sława Ukrainie!!!

 142. Zbigniew said

  Wcale nie śmieszne, panie Janek.

  Jestem w Rzeszowie. Puste koszary ochraniane przez jakichś byłych ubeków. Aż. Czasem robią jakiż pokaz, na ulicy, dzieci, aż płakać się chce.. Albo czołg wiozą ulicą Lwowską na platformie, w stronę Ukrainy. A posr**ać się tylko.

 143. Zerohero said

  Re 141, Janek

  Żarty, żartami, ale przyczyna jest prozaiczna. Większość niechętnych do walki żołnierzy to byli Rosjanie albo ludzie zupełnie nie identyfikujący się z „państwem” ukraińskim.

  Na blogu Zezowatego Zorro widziałem niedawno głupkowatą analizę. Autor analizy zastanawiał się czemu Ukraina nie broniła się przed aneksją Krymu. Zastanawiał, zastanawiał, zaaaaaaastanawiał….i….(uwaga!) skończył tekst podsumowując, że pojęcia nie ma czemu Ukraina sie nie broniła. Po prostu nie potrafił przyjąć faktu, że Krym zamieszkują w 60% Rosjanie, a dla 80% rosyjski jest językiem ojczystym – i tak było z armia „ukraińską” na Krymie. Rosjanie do Rosjan mieli strzelać? Autor nie potrafił przyjąć faktu, że nawet Ukraińcy nie chcą umierać za żydowskich oligarchów. Ale czego sie spodziewać po człowieku, który w całym „artykule” zamiast Rosja pisze Sowieci? Na zdrowie. Niech sobie pisze, tylko niech się potem nie dziwi, że jego tekst ma zerową wartość poznawczą.

 144. JO said

  W Radio Angielskiem podano, ze Janukowycz prosi Putina by odpuscil Krym….

 145. Rysio said

  A u nas w USA w Ford Hood strzelanina.

  Ciągle trwa….

  http://www.nbcdfw.com/news/local/Active-Shooter-Reported-at-Fort-Hood-253636461.html

 146. Zbigniew said

  Mlodzi inaczej myślą. Aż nadziwić się nie mogę. Znowu ktoś mi powie, że ja w studentkach. A owszem. Nie w amerykańskich or Rysia, gdzie strzelają się. W polskich. Tutaj widzę dobro, uczucia miłe, przyjaźń, mądrość nawet.

 147. Rysio said

  Młodzi inaczej myślą… – a co?

  Mądrzejsi Zbychu są od ciebie?

  🙂

 148. Zbigniew said

  Nie da się skategoryzować Rychu, ułożyć w szereg. Czasem tak, są mądrzejsi. Jutro (dzisiaj już) mam zamiar pocałować w rękę moja studentkę, z uważenia dla niej.

 149. bart_w said

  #145 (Rysio). Kolejna hucpa, w dodatku bez klasy. Za chwile AR15 pojda znow w gore w cenie i wreszcie bede mogl sprzedac. Amerykanie sa coraz bardziej predictable i powtarzaja wyświechtane gagi. Szkoda tylko tych postrzelanych.

  Strzelec Ivan Lopez. Jeszcze jeden francuski ukrainiec. Dobre, co? Poprzedni tez byl jakis nieostry wzgledem proweniencji…

 150. bart_w said

  Komentarz czeka na moderacje. Niech mi Gajowy wybaczy test na slowo kluczowe AR15.

 151. Rysio said

 152. Rysio said

  re 148 – Zbychu – twój wpis mnie po prostu zamurował.

 153. Daniel said

  http://socioecohistory.wordpress.com/2014/04/03/mike-billington-facing-total-collapse-of-financial-system-the-western-illuminati-will-trigger-global-thermonuclear-war/

 154. wi42 said

  Czekamy na 6.04:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=47673

 155. Nemo said

  Jak podżegano do agresji na Jugosławię.

  Polscy politycy i media biją dziś na alarm przed moskiewskim imperializmem z powodu aneksji Krymu. Mało kto chce pamiętać, że pierwszy raz w nowej, post-zimnowojennej Europie pogwałcono zasadę nienaruszalności granic suwerennego państwa piętnaście lat temu. 24 marca 1999 r. państwa NATO rozpoczęły bombardowania Jugosławii.

  Polskie elity i media przyłożyły rękę do tamtej agresji i do dziś nie potrafią przyznać się do błędu. Dowodem tego jest fakt pojawienia się ostatnio komentarzy i artykułów w mediach najbardziej krytycznych wobec polityki rosyjskiej, jednocześnie chętnie jeszcze dziś broniących agresji na Jugosławię jako czegoś rzekomo nieporównywalnego. Z tej okazji przytoczono całą litanię oskarżeń, którymi dziennikarze, czy to w swojej złej woli czy to ignorancji, żonglowali niegdyś przez miesiące poprzedzające agresję przeciw Jugosławii wpisując się w plan elit zdobycia społecznego przyzwolenia dla działań militarnych.

  http://www.prawy.pl/historia/5390-jak-podzegano-do-agresji-na-jugoslawie

 156. gsdfsadas said

  Iskra wychodzi z Polski

 157. Wosiu said

  MSZ Rosji krytykuje ambasadora Ukrainy przy ONZ
  —————————————————————————————–

  Jako „bluźnierstwo” określiło we wtorek MSZ Rosji oświadczenie ambasadora Ukrainy przy ONZ Jurija Serhejewa, że „przedstawione przez ZSRR podczas procesu norymberskiego oskarżenia pod adresem ukraińskich nacjonalistów zostały sfabrykowane”.

  „Wypowiedziami takimi oficjalny przedstawiciel Ukrainy obraża pamięć ofiar II wojny światowej, Rosjan, Ukraińców, Żydów, Polaków, obywateli innych narodowości, bestialsko zamordowanych przez popleczników faszystów z grona ukraińskich nacjonalistów” – oznajmił rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz.

  Podkreślił, że „dowody tych ciężkich zbrodni są znane”. – Jesteśmy gotowi zapoznać z nimi pana Serhejewa – zaproponował.

  Według rosyjskiej telewizji państwowej Kanał 1 ukraiński dyplomata oświadczył, że „Związek Radziecki spotwarzył Stepana Banderę i jego współbojowników, przedstawiając ich jako zbrodniarzy, a nie jako prawdziwych patriotów i bojowników o niepodległość”.

  „Rosyjska, radziecka strona w tamtych czasach próbowała wywrzeć presję na zachodnich sojuszników, aby uznali banderowców i innych za zabójców. Dlaczego Trybunał Norymberski tego nie zrobił? Dlatego że fakty zostały sfabrykowane; dlatego że ówczesne stanowisko Związku Radzieckiego było niesprawiedliwe” – przytoczyła TV Kanał 1 słowa Serhejewa.

  Rosyjska stacja zauważyła, że „wypowiedź ta wygląda szczególnie dziwnie, jeśli się uwzględni, że Stepan Bandera uważany jest za faszystę i terrorystę nie tylko w Rosji i na dużej części Ukrainy, ale także w Polsce”.

  Interia

 158. Luxeuro said

  Martwe Hale Handlowe w USA,
  http://www.buzzfeed.com/mjs538/completely-surreal-pictures-of-americas-abandoned-malls

 159. buka said

  Kategoria: Katecheza w klasie II

  Islam – poddanie się woli Bożej

  Święty & Błogosławiony Jan Paweł II do muzułmanów

  Drodzy Przyjaciele!
  Cieszę się z tego spotkania z wami – muzułmańskimi przywódcami religijnymi (…). Gorąco was pozdrawiam i za waszym pośrednictwem przesyłam pozdrowienia milionom muzułmanów tego wielkiego kraju. Przybyłem do Nigerii, aby odwiedzić moich braci i siostry Kościoła katolickiego, lecz moja podróż nie byłaby pełna bez tego spotkania. Bądźcie więc pewni, iż jestem rad, że przy tej sposobności mogę wyrazić wam moje uczucia braterskiego szacunku i uznania.
  My wszyscy, chrześcijanie i muzułmanie, żyjemy pod słońcem jedynego, miłosiernego Boga.

  Wspólnie wierzymy w jedynego Boga, Stworzyciela człowieka. Uznajemy Boże panowanie i bronimy godności człowieka jako sługi Bożego. Wielbimy Boga i wyznajemy całkowite poddanie się Mu. Tak więc prawdziwie możemy nazwać się wzajemnie braćmi i siostrami przez wiarę w jedynego Boga. Jesteśmy wdzięczni za tę wiarę, ponieważ bez Boga życie człowieka byłoby jak niebiosa bez słońca.
  Ze względu na tę wiarę w Boga, chrześcijaństwo i islam mają wiele wspólnego: przywilej modlitwy, obowiązek sprawiedliwości połączonej z miłosierdziem i jałmużną, a nade wszystko święte poszanowanie godności człowieka, które stanowi podłoże podstawowych praw każdego człowieka, włącznie z prawem do życia nie narodzonego.
  My, chrześcijanie, otrzymaliśmy od Jezusa, naszego Pana i Mistrza, podstawowe prawo miłości Boga i bliźniego (por. Mt 22,37-39). Wiem, że to prawo miłości znajduje głębokie echo także w waszych sercach, bowiem w waszej świętej księdze, wraz z zaproszeniem do wiary, jesteście wezwani do wzrastania w dobrych uczynkach (por. Sura 5,51). (…)

  Dlaczego mówię o tych sprawach? Ponieważ jesteście muzułmanami i – podobnie jak chrześcijanie – wierzycie w jedynego Boga,
  który jest źródłem wszelkich praw i ludzkich wartości. Ponadto jestem przekonany, że jeśli złączymy nasze dłonie w imię Boga, dokonamy wiele dobrego. Możemy pracować razem na rzecz zgody i jedności narodowej w duchu szczerości i wzajemnego zaufania. Możemy współpracować na rzecz sprawiedliwości, pokoju i rozwoju. Ufam, że nasza braterska solidarność w imię Boga naprawdę służyć będzie przyszłości (…) i przyczyni się do uporządkowania świata jako powszechnej cywilizacji miłości.
  Niech Wszechmogący i Miłosierny Bóg ukaże wam swoje Oblicze i was błogosławi. Niech On was prowadzi. Niech napełni was swoim pokojem i udzieli radości waszym sercom.

  Jan Paweł II w Afryce (Nigeria 1982), Warszawa 1985, s.365-366.

  Sobór Watykański II, DRN 3.

  Kościół spogląda z szacunkiem również na mahometan, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i samoistnemu, miłosiernemu i wszechmocnemu, Stwórcy nieba i ziemi, Temu, który przemówił do ludzi; Jego nawet zakrytym postanowieniom całym sercem usiłują się podporządkować, tak jak podporządkował się Bogu Abraham, do którego wiara islamu chętnie nawiązuje. Jezusowi, którego nie uznają wprawdzie za Boga, oddają cześć jako prorokowi i czczą dziewiczą Jego Matkę Maryję, a nieraz pobożnie Ją nawet wzywają. Ponadto oczekują dnia sądu, w którym Bóg będzie wymierzał sprawiedliwość wszystkim ludziom wskrzeszonym z martwych. Z tego powodu cenią życie moralne i oddają Bogu cześć głównie przez modlitwę, jałmużny i post.
  Katechizm Kościoła Katolickiego * KKK 839-845 »

  841 Relacje Kościoła z muzułmanami. „Zamysł zbawienia obejmuje również tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów; oni, bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny”.

  http://www.kerygma.pl/katecheza/klasa-ii/135-islam-poddanie-sie-woli-bozej

 160. buka said

  Kategoria: Katecheza w klasie II
  Poprawiono: czwartek, 13, marzec 2014 22:40

  Koło Dharmy
  Buddyzm

  „Szlachetne prawdy o cierpieniu”

  Buddyzm, w różnych swych formach, uznaje całkowitą niewystarczalność tego zmiennego świata i naucza sposobów, którymi ludzie w duchu pobożności i ufności mogliby albo osiągnąć stan doskonałego wyzwolenia, albo dojść, czy to o własnych siłach, czy z wyższą pomocą, do najwyższego oświecenia.

  Soboru Watykańskiego II, Deklaracji Nostra aetate,
  O stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich, nr 2.

  http://www.kerygma.pl/klasa-ii/136-buddyzm-szlachetne-prawdy-o-cierpieniu

  Nauczanie Soboru Watykańskiego II

  Tak, więc w hinduizmie ludzie badają i wyrażają boską tajemnicę poprzez niezmierną obfitość mitów i wnikliwe koncepcje filozoficzne, a wyzwolenia z udręk naszego losu szukają albo w różnych formach życia ascetycznego, albo w głębokiej medytacji, albo w uciekaniu się do Boga z miłością i ufnością.

  Deklaracji Nostra aetate, O stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich, nr 2.

  http://www.kerygma.pl/klasa-ii/137-hinduizm-w-poszukiwaniu-wyzwolenia-czlowieka

  Kategoria: Katecheza w klasie II

  Starsi bracia w wierze

  21. Poznawanie wspólnego dziedzictwa wiary chrześcijaństwa i judaizmu

  Uczeni żydowscy, zwani rabinami, przez kilka wieków, poczynając od drugiego przed Chrystusem, wyjaśniając Pismo Święte, tworzyli mnóstwo przepisów religijnych i prawnych zwanych halachami, którą to tradycję ustną ok. 200 r. po Chrystusie zredagowano w zbiór zwany Miszna. Po powstaniu Miszny rabini w dalszym ciągu komentowali i uzupełniali ją, nie tylko określając religijno-prawne normy postępowania, ale również tworząc haggady, czyli popularne, budujące opowieści, porównania, legendy, nawet informacje historyczne, które były rozwinięciem opisów lub krótkich wypowiedzi biblijnych z praktycznym zastosowaniem moralnym. Materiał ten utrwalono ostatecznie na piśmie najpierw w Palestynie pod koniec IV w. w dziele zwanym Gemara (uzupełnienie), a następnie, pod takim samym tytułem w wersji znacznie obszerniejszej, w Babilonii w VI w. Miszna i Gemara tworzą Talmud (Pouczenie). Ze względu na dwie wersje Gemary istnieje Talmud palestyński (jerozolimski) i babiloński. Tekst pierwszego zachował się niecałkowicie, a drugi stał się dziełem autorytatywnym dla Żydów ortodoksyjnych na całym świecie.

  Pamiętajmy: judaizm żyje, bogaty i zróżnicowany, bliższy naszej wierze aniżeli nam się wydaje.

  Zob. Spotkania z Bogiem w prawdzie. Kraków 2000, s.32-34.

  http://www.kerygma.pl/klasa-ii/142-21-starsi-bracia-w-wierze

  http://www.the614thcs.com/polski.phtml

 161. janek0 said

  http://www.fronda.pl/a/polskie-medialne-zaplecze-putina-rusza-akcja-facebookowa-zapisz-sie,35999.html
  „Każdy głos prokremlowski pociąga za sobą szereg pytań. Nie przerażajmy się tym, że odpowiedzi będzie coraz mniej. Może nawet nie warto na jakiekolwiek z nich odpowiadać bo po co zanieczyszczać swoje zdrowie psychiczne? Warto jednak wiedzieć kto pała sympatią, a nawet miłością do Putina. Wiedzieć i obserwować kolejne kroki danych osób,środowisk. Po co? By w przyszłości nie obdarzyć ich jakimkolwiek mandatem zaufania.”

 162. JO said

  ad.160. Fronda – Zydowska…

 163. Fran SA said

  Ad.155
  Nemo
  Nic, ale to nic mnie tak nie oburza jak zmowa milczenia na temat przyczyn balkanskiej awantury.
  Tak mnie to wkurza, ze postanowilem od dzis powtarzac w kolko o prawdziwych przyczynach zniszczenia Jugoslawii i zniewolenia Kosowa.

  Ja juz wielokrotnie pisalem w gajowce o AMBO Project i tzw. wyzwoleniu Kosowa.
  Jakos dziwnie jest tak, ze nawet osoby, ktore bardzo (teraz!) wspolczuja Serbom, Bosniakom i Macedoncom, nie dyskutuja najwiekszego dranstwa w historii powojennej Europy. Prawdziwe przyczyny nienawisci do Putina tez sa skwapliwie pomijane: ‚nie lubimy go bo jezdzi na koniu i do tego bez koszuli; Putin- nie kon.
  Pomijane sa tez prawdziwe motywy awantur rosyjskich pana Szakaszwili.
  W 1994 roku, nowojorska firma zakonczyla bardzo zacny projekt przeprowadzenia rurociagu naftowego od Morza Kaspijskiego po Balkany, az do albanskiego portu Vlora i dalej do Europy.
  Konstrukcja tego naftociagu miala byc slynna prywatna firma Haliburton pana Cheneya, wice prezydenta USA.
  Oczywiscie chodzilo o to, zeby USA mialo wylaczny monopol na eksploatacje NIE-amerykanskiej ropy i transport tej ropy przez Balkany do Europy – naturalnie bez dzielenia sie zyskiem z panstwami przez ktore ten rurociag ( i to nie jeden) mial przebiegac.
  USA potraktowalo Balkany jako bezrozumne i nic nie znaczace bydle. (podobnie jak Irak, czy Libie)
  Jeden rurociag mial przechodzic przez Kosowo i Macedonie- wiec trzeba bylo sobie te tereny PRZYWLASZCZYC, zeby nie ponosic kosztow tranzytu.
  Zeby sie to udalo, nalezalo zniewolic Jugoslawie.
  I tu sie zaczelo to, o czym pan Nemo napisal i podal link.
  Jugoslawia byla neutralnym i niezaleznym panstwem. I do tego zasobnym w rozne bogactwa mineralne.
  Pani ALbright i jej bandyckie kumple przy okazji AMBO Project postanowily okrasc Jugoslawie.
  NATO czekalo w pogotowiu, zeby bronic interesow kowbojow USA w Europie.

  Niestety, na przeszkodzie zlodziejom naftowym stanal Putin. Bo Rosja ma woje plany rurociagu naftowego. W koncu USA nie lezy nad Morzem Kaspijskim. Gruzja lezy!
  No wiec od Gruzji do portu Vlore w Albanii mial budowac pan Cheney rurociag dla Ameryki, a wlasciwie dla amerykanskich firm.
  Wszystkim zainteresowanym bardzo polecam chocby pierwsze dwa linki w celu zrozumienia obecnej sytuacji na Ukrainie i jej zwiazku z AMBO Project i bandyckiego zniszczenia Jugoslawii, tylko po to, zeby Kosowo stalo sie wlasnoscia USA. Kosowo to taki ‚niezalezny’ twor panstwowy jak z ogorka fortepian.

  Dopiero po zapoznaniu siie z historia AMBO Project mozna probowac robic porownanie z Krymu z Kosowem. Dosc trudne porownanie.

  http://greatchange.org/ov-chossudovsky,america_at_war_in_macedonia.html

  http://friendsofsyria.co/2014/03/11/one-reason-the-us-wants-control-of-the-ukraine/

  http://www.jacksonprogressive.com/issues/kosovo/kosovomain.html

  Independent Kosovo? Jedna wielka baza amerykanska: Bondsteel Camp

  oil factor in Kosovo
  http://centurean2.wordpress.com/2011/02/26/the-oil-factor-in-kosovo-independence/

  http://www.currentconcerns.ch/archive/20010907.php

  http://archives.econ.utah.edu/archives/a-list/2004w13/msg00078.html

  One reason US wants to control Ukraine
  message:%3C704B8586-7FDA-4E42-A034-95B0FDD4006B@gmail.com%3E

  Rosja chce swoj rurociag i to bardzo Ameryke boli:
  http://acturca.info/2006/09/05/new-oil-pipeline-to-give-russia-access-to-new-energy-markets/

  http://www.thirdworldtraveler.com/Central_Asia_watch/Afghanistan_CAsia_Oil.html

 164. Luxeuro said

 165. Zerohero said

  Robert Winnicki

  http://www.prawica.net/37950

  …mówi rzeczy oczywiste, ale warto odnotować, bo takie mówienie jest przez władzę nielubiane.

 166. Luxeuro said

  Firmy Farmakologiczne mają się świetnie w USA,
  „Autorzy, kierowani przez Jason Lazarou, czerpali informacje z 39 wcześniejszych badań na pacjentach w szpitalach. Pacjenci, którzy otrzymali te leki w szpitalach, lub zostali przyjęci do szpitali, ponieważ cierpieli z powodu leków które lekarze im dali, spotkali następujący los:

  Każdego roku w Stanach Zjednoczonych, między 76.000 a 137.000 hospitalizowanych pacjentów umiera z powodu bezpośrednich skutków branych leków.

  Poza tym, co roku 2,2 mln hospitalizowanych pacjentów doświadcza poważne niepożądane działania branych leków.”

  „W roku 2010, nie jedna osoba [w USA] umarł w wyniku przyjmowania witamin (Bronstein, i wsp., (2011) Kliniczny toksycznych, 49 (10), 910-941).”

 167. przemądrzałe bydlę said

  Trafiłem na coś takiego – filmik z grudnia – członkowie banderowskiej organizacji Biały Młot rozwalają salon gier należący do rodziny prokuratora generalnego Ukrainy:
  https://vk.com/wall211032916_153

 168. Luxeuro said

  Ad. 167 – Oj, chętnie chciał bym widząc ich w biurach Gazety Wyborczej.

 169. Griszka said

  @165
  Takie słowa nigdy nie padną ze strony osobników, reprezentujących koncesjonowaną opozycję.

 170. Luxeuro said

  „Publika US Jest Gotowa Zakończyć „niszczycielska” Wojnę z Narkotykami
  Narodowa ankieta stwierdza rosnącą liczbę faworyzujących dekryminalizacje, leczenie i odejście od obowiązkowych minimalnych kar.”
  Publika może jest gotowa ale nie ci co na tym robią świetne profity, korporacje.
  http://www.commondreams.org/headline/2014/04/03-1

 171. xsiąże said

  http://gloria.tv/?media=591429

  Niemieckiej królowej Elżbiecie sprał się czarny kolor?;)

 172. Zerohero said

  Re 169, Griszka

  Absolutnie nie chcę posądzać pana Winnickiego o złą wolę czy agenturalność, ale warto pamiętać, że tych co nie lubią zachodu też trzeba zagospodarować, dać im „opiekuna” itd. Wszak wśród tych co „dobrze gadają” też są agenci. Może nawet zwłaszcza wśród takich.

 173. buka said

  W wielu miejscach tłumaczenia biblijne, i to nie tylko polskie, zaostrzają krytykę wobec Żydów. Na przykład wcześniejsze wydania Biblii Tysiąclecia (potem to częściowo poprawiono) w 1 Liście św. Pawła do Tesaloniczan: „Bracia, wyście się stali naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście ucierpieli od rodaków. Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali (…).

  Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży” (1 Tes 2, 14-16). Kilka dalszych tłumaczeń ma podobnie. Tymczasem w należycie przełożonym oryginale pojawia się oczywiście osąd krytyczny, ale ani nie ma Żydów w ogóle, ani zdania „Żydzi zabili Pana Jezusa”, ani ostatecznego potępienia przez Boga. Powinno być: „Wy bowiem naśladowcami staliście się, bracia, zgromadzeń Boga, będących w Judei w Mesjaszu Jezusie, bo to samo wycierpieliście i wy od waszych współziomków, co i one od Judejczyków: tych, co i Pana zabili, Jezusa, i proroków, i nas zaczęli ścigać (…). Przyszedł zaś na nich w końcu gniew”.

  http://adonai.pl/biblia/?id=16

 174. Buka said

  http://cryptohistory.files.wordpress.com/2013/11/cryptohistory_boa.pdf

  Prawdziwe oblicze Zygmunta Krasińskiego… czyli „Nie-
  Boska komedia” w kontekście antysemityzmu

  W utworach literackich, począwszy od epoki oświecenia, bardzo często
  pojawiały się dzieła zawierające motywy antysemickie, charakteryzujące się
  postawą niechęci, bądź wrogości wobec Żydów lub osób pochodzenia
  żydowskiego.
  Co
  więcej,
  usprawiedliwiały
  one
  dyskryminacje
  i
  prześladowanie tej jakże licznej mniejszości narodowej w Polsce. Do XIX
  wieku antysemityzm miał charakter wyłącznie religijny przejawiający się w
  dyskryminujących przepisach prawnych, rzadziej w pogromach bądź
  przymusowej chrystianizacji. Oskarżano wtedy Żydów o zamordowanie
  Chrystusa oraz dokonywanie rytualnych mordów na tle religijnym. W XIX
  wieku sytuacja zmieniła się diametralnie. Podłożem antysemityzmu stały się
  przesłanki gospodarcze i polityczne, przejawiające się traktowaniem
  środowisk żydowskich jako konkurencji w życiu gospodarczym oraz
  oskarżeniem ich o spisek w celu przejęcia władzy nad światem.
  Jak zauważył Janusz Tazbir, ówczesne społeczeństwo polskie można
  było podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowiły osoby, które przybierały
  postawę antyjudaistyczną, przejawiającą się wrogością wobec narodu
  żydowskiego, wywołaną obcością ich religii i obyczajów, jak również
  konkurencją gospodarczą. „Zwolennik tradycyjnego antyjudaizmu uznawał
  współżycie w jednym mieście z Żydem za dopuszczalne, aczkolwiek w
  pewnych okolicznościach uciążliwe. Na ogół popierał postulaty asymilacji tej
  grupy etnicznej”. Drugą grupę stanowili antysemici, dla których „Żyd zawsze
  pozostawał Żydem bez względu na zmianę wyznania ani silne akcentowanie
  poczucia przynależności do nowej wspólnoty”. Pośród takiego społeczeństwa
  żył, i dla takich obywateli tworzył Zygmunt Krasiński, autor Nie-Boskiej
  komedii.

  „Bracia moim podli, bracia moi mściwi, bracia kochani, ssajmy karty
  Talmudu jako pierś mleczną, pierś żywotną, z której siła i miód płynie dla
  nas, dla nich gorycz i trucizna…”.
  Takimi słowy wypowiada się Przechrzta, jeden z bohaterów Nie-Boskiej
  komedii. Słowa te są znamienne, bowiem stanowią doskonałe świadectwo
  ideologii Zygmunta Krasińskiego, która bez wątpienia miała bardzo duży
  wpływ na kształt i charakter jego dramatu romantycznego z 1835 roku.
  Analiza tekstu dzieła Zygmunta Krasińskiego nie pozostawia żadnych
  wątpliwości, co do trafności sądu, iż Nie-Boska komedia wyrasta z
  mentalności elit konserwatywnych Królestwa Kongresowego, a idee
  przewodnie kierujące obrazem Żydów to: dążenie tegoż narodu drogą spisku
  do panowania nad światem, Talmud nauką nienawiści do chrześcijan,
  pożądanie chrześcijańskiej krwi, przechrzty – fałszywi chrześcijanie knujący
  podstępne spiski, rewolucja, jako narzędzie w rękach Żydów. Fantazmaty
  ideologiczne zawarte w dramacie Krasińskiego świadczą o przeświadczeniu
  autora, że nieszczęściem Polski są Żydzi, którzy prędzej czy później
  doprowadzą do jej upadku. Co więcej, Nie-Boska komedia jest swoistym
  świadectwem światopoglądu Krasińskiego, a także dowodem na to, iż jednego
  z najdoskonalszych twórców polskiego romantyzmu można śmiało nazwać
  antysemitą.

  Katarzyna Zielińska, ur. w 1987 roku. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu
  Warmińsko-Mazurskiego
  w
  Olsztynie.
  Obecna
  doktorantka
  II
  roku
  literaturoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
  Zainteresowania to literatura staropolska, zwłaszcza problematyka oscylująca wokół
  genologii, a także mizoginizm w literaturze staropolskiej i oświecenia

  Natalia Agnieszka Hapek
  Odbiór Protokołów Mędrców Syjonu w świecie arabskim

  Protokoły Mędrców Syjonu (PMS) przyjmowane są w świecie arabskim za
  dowód „żydowskiego spisku” i od 1948 r. cieszą się niesłabnącą
  popularnością. W przeszłości rekomendowali je Gamal Abd an-Naser, Anwar
  Sadat, król Arabii Saudyjskiej Fajsal, Muammar al-Kaddafi, a także Wielki
  Mufti Jerozolimy Ikrima Sabri.

  PMS mają bardzo duży wpływ na islamskie organizacje terrorystyczne.
  Posługują się nimi Hezbollah, syryjski Islamski Dżihad czy Al-Kaida, przede
  wszystkim zaś palestyński Hamas, który odwołuje się do PMS i
  „syjonistycznego planu podboju świata” w swoim statucie.

 175. WĄTPIĘ, BY W ZAMKU KSIĄŻ BYŁA UKRYTA BURSZTYNOWA KOMNATA – Z Krzystofem Urbańskim, prezesem Zamku Książ w Wałbrzychu, o przywróceiu temu wyjątkowemu w skali Europu obiektowi blasku z lat świetności oraz otaczających zabytek mrocznych tajemnicach okresu II wojny światowej – rozmawia Artur Szatkowski, Gazeta Wroclawska „Nasza HISTORIA – WROCŁAW”, IV/2014

  Poszukiwanie w Książu Bursztynowej Komnaty jest infatylizmem. KOMNATĘ tą znalazłem ja w czasie rewolucji neoperonowskiej w Argentynie, wykazując, że nadwała się tylko na podarunek dla Ewy Peron: Wówczas sądziłem, że zawiózł ją do Argentyny łodzią podwodną Erich Koch, co WYSTARCZYŁO aby Przestraszony Alfons Rega wysłał ją do Bonn, skąd odesłano ją do Ostberlina i – żeby nie płacić mi znaleźnego – przeprowadzono jej konserwację i zametrykowano jako REKONSTRUKCJĘ. Potem poprawiłem sie, że Bursztynowa Komnata – jako Łup Fuehrera pojechała z Carskiego Sioła do Poczdamu – czyli że w Królewcu NIE BYŁA.
  Anglicy „kupili” Książ ZA ZŁOTÓWKĘ, żeby wyrabować Skarb Hochbergów. Potem zaprosili mnie, żeby mieć dobry pretekst do Ucieczki z Książa, gdyż orzekłem, że zamek jest zaminowany minami WŁOSKIMI, ponieważ hitlerowcy wyobrażali sobie, że Konferencja Wielkiwj Trójki będzie nie w Poczdamia a KSIĄŻU – to chcieli wysadzić ją w Powietrze.
  Poza stwierdzeniem WYRABOWANIA Książa i zaminowaniem minami Włoskimi wniosłem też, żeby przeprowadzić wykopaliska archeologiczne na miejscu zhałdowania przez Armię Czerwoną liczących się w Europie MEBLI księżańskich i innych przedmiotów, które nie zostały wywiezione do ZSRS, aby je odtworzyć rzemieślniczo w kilku egzemplarzach. Meble i wyposażenie pałacu Cesarskiego w Lubiążu wywieziono ponoć do ZSRS, więc można je odszukać dla zrobienia dokumentacji.
  Książ, przed przebudową przez Bolka Surowego, był własnością Świanków, którzy w trakcie buntu przeciw Bolesławi Wysokiemu jako cyrylometodyści zabrali go biskupowi. Wcześniej był własnością Bolesława Srogiego, który w 955 r. otrzymał go ze Śląskiem lewobrzeżnym od Prawdziców. Prawdzice zabrali go zaś w r. 900 Czechom a ci Wielkomorawianom po rozgromieniu Wielkiej Morawy przez Węgrów. Wielka Morawa zajęła zaś Małopolskę i Śląsk po rozgromieniu Rzeszy Popielidów przez cesarza Karola III Grubego, który w 882 r. „Zniszczył Dawne Królestwo Polskie” osadzając Piastów i Doliwów.

 176. JO said

  Uwaga, Uwaga…Zydki w Anglii mowia o renacjonalizacji kolei oraz Odbudowe zamknietych niektorych linii kolejowych :))

 177. Jerzy Hoszczyński, PAKT PUTIN-OBAMA-TUSK: UKRAIŃCY NAM TEGO NIE WYBACZĄ, Rzeczpospolita, 2 IV 2014, s. 2

  Tusk jest tylko psem do aportowania postrzałków, co Uzasadniam: „Entspannter ist man bei der EADS Airbus Group. Zwar bezieht der Flugzeigbauer 60% seiner Titans von VSMPO-Avisma in Russland, was sich kurzfristig niecht erzetzen liesse. „Aber Airbus koennte Erzatz in Kasachstan finden”, meint ein Insider. Aus den Kooperationen zum Bau Waffen wurde nichts, der Markt fuer neue Flugzeuge faellt kaum ins gewicht.” (DAS TRAUMA SITZT TIEF – artykul ilustruje Zatroskana twarz Angeli Merkel; Wirtschats Woche z portretem Putina i podpisem: UNSER TREUSTER FREUND – Warum Deutschaland nicht von Russland loskommt: 11/2014, s. 21-23).
  Niemcy wybrali drogi tytan rosyjski od tańszego polskiego, bo anksja Polski prewna nie jest: http://www.wandaluzja.com/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii/. Tusk mógł jednak sklonić UE do zainwestwania w tytan polski, ale wolał być Psem Putina, co jest kategorią Irlandzkiego Cudu Gospodarczego, opartego na Dobrej Piłce Nożnej i GRILOWANIU. Cud ten zdezawuował Profesor Krasnodębski: „Gdyby WERDER miał 2 takich działaczy to by Zbankrutował” więc Irlandzki Cud Gospodarczy diabli wzięli.
  Arabowie oddali paliwowy rynek europejski Rosji – chyba z niemawiści do mnie: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE. Niemcy inwestowali w SUPERMOCARSTWOWOŚĆ Chin, aż Rosjanie dali im warunki LEPSZE, a na dodatek byłe republiki Bałtyckie – z której to racji Niemcy zachowują się tak, jaby BRONILI Rosji przed Ukrainą (???), posługując się np argumentami Bez Mocy Prawnej i dawno zdezawuowanymi przez Rosję.
  Ponieważ Obama chce być szefem kapitalu stalinowsko-holokaustycznego, co Bez Putina możliwe nie jest, to głęboko ZATROSKANA w tytułowym artykule Kanclerz Merkel walczy NADAL o granicę niemiecko-żydowską na Missisipi: Niemcy od Bugu do Mossisipi a Izrael od Missisipi do Bugu. – Taka jest bowiem logika tajnych kont izraelskich i Satelitarnej Detekcji Złota. Mamy tylko szczęście, że McCain obronił swoje guziki mundurowe.

 178. Wosiu said

  Michelle Obama jest mężczyzną!

  http://peswiki.com/index.php/Free_Energy_Blog:2014:04:04#Evidence:_Michelle_Obama_is_a_transvestite_man

 179. Griszka said

  http://prawica.net/37953
  „W najgorszej sytuacji jest PiS, którego kierownictwo irracjonalnie podpisało czek „in blanco” nowym władzom w Kijowie. W zestawieniu z dezaprobatą dla takiego stanu rzeczy przez wyborców partii Kaczyńskiego z bastionów w dawnej Galicji i częściowo dawnej Kongresówki, może się to odbić na wyniku majowych eurowyborów. Jeden z wpływowych działaczy podkarpackiego PiS, w niedawnej rozmowie ze mną powiedział, że on i wielu jego współpracowników odnosi wrażenie, że już dawno głos z Nowogrodzkiej nie rozminął się tak znacząco z opiniami własnej bazy członków i sympatyków.”

  Pamiętacie jak tuzy dziennikarstwa niezależnego i usłużni blogerzy krzyczeli, żeby natychmiast wyrzucić wstrętnych Judaszów co to nie zgadzają się z ich wizją rebelii na Ukrainie, zdominowanej przez banderowców, oraz wyrzucić ich z publicznej dyskusji ? Tych samych, którzy poszli przyjęli retorykę ks. Iskowicza ?
  Teraz ci wszyscy idioci (albo agentura wpływu) sama wypije piwo, które naważyła. I tacy eksperci od siedmiu boleści, którzy nawet nie umieją ocenić poglądów elektoratu swojej partii i idą z tymi ludźmi na otwartą wojnę, będą jeszcze całą resztę pouczać, że nie ma racji i działa w interesie Kremle. I komu teraz powinno być głupio ? Ja się już śmieje z tego narcystycznego towarzycha, bezkrytycznie wpatrzonego we własne odbicia w lusterku albo w instrukcje od lichwiarzy 🙂

 180. Zbyszko said

  Ciekawy artyuł o niszczeniu Rosji:
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/23487-prawda-o-protoko%C5%82ach-zniszczenie-rosji

 181. zdziś said

  W rocznicę „Ślubów Lwowskich”

  1 kwietnia – Dzień Marii Królowej Korony Polskiej
  1656 – maryja jest ogłoszona Królową Narodu i Państwa Polskiego

  Matka Boża ŁaskawaKról Jan Kazimierz intronizował Najświętszą Maryję Pannę na Królową Polski aktem państwowym w obecności przedstawicieli Kościoła. Intronizacji dokonał w imieniu Narodu Polskiego. Dnia l kwietnia 1656 roku przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej we Lwowie, podczas uroczystej Mszy świętej, sprawowanej przez nuncjusza papieskiego Piotra Vidoniego, król Jan Kazimierz zszedł z tronu, złożył berło i koronę, padł na kolana przed wielkim ołtarzem i powiedział: „Wielka Boga–Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico… (…) Ciebie za patronkę moją i za królową państw moich dzisiaj obieram”.

  Zaraz po ogłoszeniu Maryi Królową Polski złożył trzy śluby, zwane potocznie Ślubami Lwowskimi. Po Mszy świętej, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, odśpiewano Litanię do Najświętszej Maryi Panny, a przedstawiciel papieża odśpiewał trzykroć, entuzjastycznie powtórzone przez wszystkich obecnych nowe wezwanie:

  Królowo Korony Polskiej, módl się za nami.

  Rzeczywiście, l kwietnia 1656 roku Polska stała się urzędowo ogłoszonym królestwem Maryi i w osobie króla, hetmanów, senatorów i duchowieństwa oddała się pod Jej rządy.

  W konsekwencji każdorazowy król i władca Rzeczypospolitej miał być odtąd niejako Jej regentem, sprawującym nad narodem rządy w Jej imieniu.

  Tomasz Jazłowski

  Za: Katolik. Głos Katolickiej Tradycji.

  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/04/01/w-rocznice-slubow-lwowskich

 182. Premizlaus said

  Dzisiaj jest wspomnienie Św. Izydora z Sewilli – biskupa, Doktora Kościoła, oraz patrona Hiszpanii i internetu.

  Modlitwa:
  Wszechmocny i wieczny Boże,
  Który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo
  i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre,
  prawdziwe i piękne,
  szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna,
  Pana naszego Jezusa Chrystusa,
  pomóż nam, błagamy Ciebie,
  przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora,
  abyśmy podczas naszych wędrówek w internecie
  kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie
  i traktowali z miłością i cierpliwością
  wszystkie te osoby, które spotkamy
  przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Święty Izydorze, módl się za nami!

 183. JO said

  Ad.181. Zapisalem.

 184. NyndrO said

  Ad 51.* Przynajmniej wiadomo,że nie byłem tutaj w robocie.

 185. Brat Dioskur said

  Jak juz w Holandii dyskryminuje sie pedalow to w Polsce nawet Czerska nie uratuje inaczej kochajacych .Wlasnie jakies pedalskie centrum w Holandii zlozylo oficjalna skarge do specjalnej instancji na klub pilkarski FC Utrecht ,ktory nie zgodzil sie na rozwiniecie na trybunach bannera o tresci pedalskiej rowniez z podobizna dwoch calujacych osobnikow plci meskiej. Na portalach wyrazono rowniez dezaprobate wobec takiego ksztaltu artystycznego wspomnianego bannera , wszelako niektorzy respondenci gotowi byli go zaakceptowac pod warunkiem ,ze calujacymi bylyby dwie atrakcyjne …laski!

 186. buka said

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI I NAGONKA ANTYSEMICKA 1968 ROKU. REAKCJA GŁÓWNEGO RABINA POLSKI.

  Kardynał Stefan Wyszyński w kościele św. Anny w Warszawie w dniu 6 czerwca 1967 roku, w związku z wybuchem „wojny sześciodniowej” pomiędzy Izraelem a krajami arabskimi powiedział: „Prosimy cię, Matko i Królowo pokoju, otocz swą macierzyńską opieką ziemię świętą, święte Jeruzalem, święte Betlejem i cały ten kraj, który również ma prawo do wolności i stanowienia o sobie”.

  Słowa te społeczność żydowska w Polsce odebrała jako wyraz poparcia prymasa dla Izraela. Jednak już rok później Episkopat Polski nie potrafił jednoznacznie potępić nagonki skierowanej przeciwko obywatelom polskim pochodzenia żydowskiego, choć potrafił napiętnować zachowanie władzy przeciwko studentom i światu kultury.

  Jedyne na co zdobył się kard. Wyszyński, to nakazanie odczytania w kościołach 3 maja 1968 roku słowa Episkopatu Polski w sprawie wydarzeń marcowych.

  http://www.the614thcs.com/38.1921.0.0.1.0.phtml

 187. buka said

  Posłanka mołdawskiego parlamentu, Anna Gucu zażądała wyłączenia transmisji rosyjskich kanałów informacyjnych na terytorium Mołdawii. Zdaniem Anny Gucu, informacje rosyjskich stacji telewizyjnych i radiowych, należy wyłączyć i zamienić na muzyczne, dokumentalne lub inne, które będą bardziej pożyteczne dla obywateli Mołdawii. „Żądanie to wyszło w związku z wydarzeniami politycznymi na Ukrainie i agresją Federacji Rosyjskiej na Krym” – oświadczyła Gucu.

  Gucu dodała, że rosyjskie media obecnie działają w ramach bardzo agresywnej propagandy, dzięki której narażają opinię publiczną na ideologiczną obróbkę.

  Anna Gucu jest członkinią partii liberalno-reformatorskiej, która tworzy prawicową koalicję parlamentarną w Mołdawii. Wcześniej proponowała, by zaprzestać finansowania rosyjskojęzycznych szkół z budżetu państwa, twierdząc, że dla tych, którzy otrzymują wykształcenie w języku rosyjskim, „nie będzie perspektyw” w Mołdawii.

  źródło: lenta.ru

  http://satkurier.pl/news/98990/moldawia-zadania-wylaczenia-rosyjskich-kanalow.html

 188. Mateusz Kapustka, Jan Klipa, Andrzej Kozieł, Piotr Oszczanowski, Vit Vlnas (Hrsg), SCHLESIEN – DIE PERLE IN DER KRONE BOEHMENS, Geschichte – Kultur – Kunst, Herausgegeben von Narodni galerie in Prag in Zusammenarbeit mit Museum Miedzi w Legnicy in 2007.

  Gdy dostałem do ręki książkę „Hanna Kozaczewska-Golasz, HALOWE KOŚCIOŁY Z XIV WIEKU NA ŚLĄSKU, Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej 2013”: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=5&postdays=0&postorder=asc&start=2550/ to skomentowałem ją: POLSKA GOLA, POLSKA GOLA – wg Irlandzkiego Cudu Gospodarczego na Dobrej Piłce Nożnej i GRILOWANIU… Sprawa okazała się jednak poważniejsza, gdyż to nie są Wybryki Politechniki Wrocławskiej, ale HEREZJA PRASKA – że sakralne budownictwo halowe jest architekturą LUKSEMBURSKĄ – czego ja, grzebiąc z konieczności w fekaliach pruskich i hitlerowskich, NIE NAPOTKAŁEM.
  Moja Funkcjonalna Chronologia Architektury Niemieckiej herezją nie jest, gdyż nikt nie odważył się jej Rzeczowo poważyć, gdyż jest zgodna z Dendrologią i została POTWIERDZONA ogłoszoną przez Anglików Europejską Atlantydą oraz Gęstą Siatką NEOLITYCZNYCH Tuneli pomiędzy zamkami – od Szkocji po historyczną Armenię.
  Podczas wykopalisk Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim przyjechali na PWr historycy architektury w Pragi, z których Doktor Lasota szydził: JAK IM AUSTRIACY PRZYKAZALI W ROKU 1918 TAK ONI SIĘ MODLĄ DZIŚ – ale do głowy mi nie przyszło, że Sakralną Architekturę Halową w XIV wieku WYMYŚLILI AUSTRIACY (?????).
  Po mym powrocie do Wrocławia z Niemiec w 1990 r. byłem na prelekcji w Kozie Miejskiej praskiego historyka architektury i praskiego archeologa neolitu, którzy jakiegoś związku architektury czeskiej z neolitem nie prezentowali choć ja podkreślałem to. Powiedziałem im, że jak Czesi chcą małpować architekturę niemiecka to ja nie mam nic naprzeciw, ale z opóźnieniem do lat 20 a nie 400…
  Ciekawe, co to za CHOLERSTWO – w rodzaju zniszczenia przez Czechów Europy Francuskiej w r. 1918 i Wersalskiej w r. 1937 (???).

 189. Siggi said

  Ciekawa rozmowa o broni nuklearnej…

  http://wiadomosci.wp.pl/page,3,title,Gen-Boleslaw-Balcerowicz-dla-WPPL-to-bedzie-uderzenie-przerazajace-ale-nie-ostateczne,wid,16514229,wiadomosc.html

 190. Zbigniew said

  Macie tutaj jeszcze jeden zboczony film z zachodu. Na pozór wszystko w porządku. Na pozór. Nawet jest tam seks, niezły, więc jakoby ciekawe. Bo to tak to i działa, że jest na pozór.

  W czwartek rozmawiałem ze studentami czwartego roku. Trochę niezwykle zajęcia, bo opowiadałem im o swoim życiu. Oni mnie wręcz błagali: mów, mów więcej, opowiadaj. Zaś profesorowie: ależ nie możesz! Bratać się ze studentami. A przecie i tu też słyszę podobnie. Jakieś poplątanie myśli. Brak oryginalności myślenia. Gdy ja chcę przyjażnić się i kochać studentów moich! To mnie przyziemia.

  Zobaczcie ten zboczony film. Ja mieszkałem 5 lat w Holandii.. Dania to mniej więcej to samo gów*no. Poniekąd lubiłem tamtej kraj. Uff.. Oni mają dość szczególny sposób myślenia. Denny w istocie i patologiczny. Tylko gdy mocne nerwy. Chociaż, może lepiej wcale nie.

 191. http://www.fakt.pl/tajne-nagranie-rosyjskich-ambasadorow,artykuly,453771,1.html
  Szalone plany Putina: TAJNE NAGRANIE ROSJAN. CHCĄ ZAJĄĆ PÓŁ EUROPY I… FILM

  Profesor Wilczyński napisał we Wprost: GDYBY ROOSEVELT POŻYŁ NIECO DŁUŻEJ TO STALINOWI OPRŁYBY SIĘ W EUROPIE TYLKO ANGLIA I PORTUGALIA. Analizowano to i poprawiono w jednym punkcie, że Stalin zająłby tylko Włochy Północne, ale BEZ FLORENCJI.
  Ja piszę w „Incydentu nie było”, że gdy pytano Napoleona o jego Największy Błąd to odpowiadał, że NIE ZLIKWIDOWAŁ PRUS, wobec czego Koalicja Antyhitlerowska zlikwidowała Prusy URZĘDOWO przez Dowódców Okupacyjnych. U Stalina takim błędem było nadzianie się na pruską dokrtynę wojenną o której NIE WIEDZIAŁ, co kosztowało go kilka milionów najlepszych żołnierzy, wobec czego Armia Czerwona do Renu dojść nie mogła. Stalin nakazał wprawdzie po zajęciu Berlina ofensywę w Turyngii, której stawiła czoło tylko US Air Force, zabijając 1,5-2 miliony Niemców, a Patton zajął Świeradów Zdrój wzywając DO BRONI Niemców i Polaków.
  Widziałem film o Mao Tse-tungu, gdzie była mowa, że w czasie Erformy Rolnej Mao umarło z GŁODU 38 MILIONÓW LUDZI, z czego nie zachowało się ANI JEDNO ZDJĘCIE. We Wrocławiu mówiono – co ja uważałem za ŻART – że u Stalina aparat fotograficzny miał jednego komisarz a u Mao Tse-tunga CZTERECH. Komisarzami aparatów fotograficznych byłi na ogół Żydzi, którymi są też w III RP tylko już Amerykańskimi, bo to Amerykanie uczyli mnie ILE KOSZTUJE APARAT FOTOGRAFICZNY, tak jak sperma jerozolimska uczyła mnie ILE KOSZTUJE DUPA (???).
  Roosevelt był dyrektorem kapitału stalinowskiego w USA toteż ZDECHNIĘCIE było katastrofą dla Stalina, tak jak wzięcie go przez LWP w Kijowie, gdy wiózł do Prago 25 tysięcy ton zlota na wykupienie przez Holokaustów USA. Asz mówiłmi, że wzięte wówczas Zegarki Stalina, o których pisano, „podpierdolił Tusk”, więc trzeba je wyrwać z gardła tuskowikom.
  Teraz ROOSEVELTEM chce być Obama, co znaczy, że Aneksji Katalonii i części Szkocji chce dokonać Izrael pod flagą ROSYJSKĄ, tak jak Alaski. – Znaczy to, że już nie cała Szkocja jest żydowska, ale jej CZĘŚĆ.

 192. marta15 said

  http://vigilantcitizen.com/latestnews/beyonce-condolezza-rice-used-promote-ban-word-bossy-seriously/

 193. Dzonyy said

  Panie Gajowy, to z Rysiem to na serio? 🙂

 194. Zbigniew said

  @193

  Hm… Pana Rysia nikt szczególnie żałowatь nie budiet.

  Gajowy zrobil co zrobil i zrobił.Ot. Co.

 195. zeev said

  Szanowny Panie Gajowy, oręduję za Rysia.

 196. Marucha said

  Re 190:
  Panie Zbyszku…. oby Pan nie żałował bratania się ludźmi, z którymi nie zjadł Pan beczki soli.

 197. Zbigniew said

  @196

  Sam nie wiem na pewno. Ale raczej niczego żałować nie będę. Zresztą, życie tak krótkie. Zobaczę, co mi powiedzą sami MŁODZI ludzie, studenci. Ja ich naprawdę. Po prostu. Kocham. Owszem, dużo niepewności. A jakby niet. Pan przecie wie o „moim IYP”, gdy jakieś 10 lat poświęciłem młodym głównie. Nikt mi z ich strony złego nie zrobił. Teraz, studenci, też nie zrobią. Bo… ja ich lubię, a oni mnie. Bardzo proste. Bardzo. Nic złego nie będzie. Prawda, że trudno uwierzyć? Jestem pewien. Nie przez siłę mam ich w kieszeni, a przez po prostu najprawdziwsze dobre uczucia.

 198. Zerohero said

  http://www.dobreprogramy.pl/Oskarzany-o-homofobie-Brendan-Eich-rezygnuje-z-funkcji-CEO-i-odchodzi-z-Mozilli,News,53417.html

  a jednak. I to jest wolność słowa na Zachodzie – chiałoby się powiedzieć. Ale nawet nie o słowa tu chodzi. On nic nie mówił. Dopatrzono się, że facet wpłacił pieniądze na niepawomyślną kampanię. To go zgubiło.

 199. buka said

  Pisze Pan: »Wszystko wskazuje na to, że do starych kategorii już po tej wojnie nie wrócimy.« I pisze Pan dalej: »Zjednoczenie europejskie już się kształtuje, już jest przedmiotem rozważań najwybitniejszych umysłów epoki, już jest w zasięgu działań realnych polityków. Na czele demokracji amerykańskiej stoi dziś człowiek wielki. Współpraca demokracji amerykańskiej z demokracja angielska nie skończy się po zwycięskiej wojnie. Idziemy do olbrzymich i śmiałych przeobrażeń, zarówno poli­tycznych jak społecznych.« Te same słowa mógł Pan napisać w roku 1917. Żadne z takich proroctw nie sprawdziło, się po poprzedniej wojnie. I po tej wojnie niewiele się z tego sprawdzi. Jest to losem ludzi takich jak Pan, że nic z ich słów nigdy się nie sprawdza. Nie, proszę Pana, w jednym pokoleniu dwa razy ludzi na fałszywe przepo­wiednie nabrać się nie da. Nie uwierzymy po raz drugi w te utopie. I losu Polski nie ufundujemy na takim lotnym piasku.

  Pisze Pan, że po tej wojnie »przyjdzie zmierzch nacjonalizmów«. Zdaniem Pana »po tej wojnie wielkie demokracje będą silą najpotężniejsza. Siła ta nie może dopuście do nowego odrodzenia się nacjonalizmów«. Zupełnie Pana nie rozumiem. Szanowny Panie, nacjonalizm to rzecz stara jak świat, stara jak Egipt czy Ateny, Sparta, Persja, Rzym. Nacjonalizm, to po prostu uczucie przywiązania do własnego narodu i wszystkie wynikające z tego uczucia konsekwencje. Jeśli to uczucie jest zbyt nieopanowane izakłóca współżycie wielkiej rodziny ludów zwanej ludzkością, wtedy mówi się oszowinizmie. Pan zwykł w takich razach mówić o nacjonalizmie zoologicznym. Proszę bardzo. Zwyrodnienia nacjonalizmu wolno tępić, powinno się tępić. Ale mówić o tem,że nacjonalizmy kiedykolwiek na świecie zanikną, to naiwność. To nie jest na poziomie,Szanowny Panie. Choćby po tej wojnie miały zaniknąć wszystkie inne nacjonalizmy, dwa zostaną na pewno: angielski i żydowski.

  Napisał Pan i o tej naszej tolerancji. Ze powinniśmy mówić Anglikom »o wieko­wej polskiej tolerancji«. Boje się,że będzie to niedelikatnie wobec naszych gospodarzy, bo przecież w czasie, gdy u nas było eldorado tolerancji, oni skazywali na śmierć za katolicyzm i krzyżowali katolików w Irlandii na bramach stodół. I Żydów wygnali wXIII wieku, a po dziś dzień starają się ich wpuszczać do Anglii jak najmniej. Pozostaje do rozwiązania zagadka, dlaczego przy tych wątpliwych metodach Anglia wyrosła na pierwsza potęgę świata, a my przy naszej tolerancji utraciliśmy niepodległość i krwa­wimy się co pokolenie. Może Pan to wyjaśni, Panie Antoni? Jeśliby to miało Panu pomóc przy rozwiązaniu tej zagadki, niech Pan przeczyta co napisał w r. 1885 Francuz EdouardDrumont w »La France Juive« str. 146: »Ponieważ Francja miała 800.000 Żydów,wygnała ich w XIV wieku, by istnieć. Ponieważ ich wygnała, stalą się największym narodem Europy. Ponieważ Polska przyjęła tych Żydów, zniknęła z rzędu narodów,wydana na pastwę konspiracji i anarchii. Ponieważ Francja z kolei przyjęła z powrotem tych Żydów polskich, jest w staniu upadku.«

  https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/adam-doboszynski-list-otwarty

  http://gazetawarszawska.com/2012/08/21/11468/

 200. Marek said

  Co prawda, za żydowskim łonetem, ale warto przypominać….

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tanya-valko-dla-onetu-arabska-wiosna-zrujnowala-libie/tmpd0

  fragment rozmowy z Tanya Valko, która 13 lat mieszkała w Libii:

  Uważa Pani, że za czasów Kaddafiego żyło się lepiej?

  Wiele przywilejów w wyniku „arabskiej wiosny” Libijczycy stracili bezpowrotnie. Wymienię kilkanaście:

  1. Brak rachunków za prąd i za wodę, które były darmowe dla wszystkich obywateli;

  2. Brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii były państwowe, pożyczki były prawnie zagwarantowane dla wszystkich;

  3. Posiadanie mieszkania było w Libii uważane za prawo człowieka i państwo dotowało mieszkania dla młodych małżeństw;

  4. Małżeństwa posiadały tzw. książeczkę rodzinną, na którą kupowały za symboliczną kwotę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszystkie środki czyszczące i chemiczne były również dotowane;

  5. Na książeczkę rodzinną małżeństwo co miesiąc dostawało za znaczek skarbowy w wysokości 1 dinara kuskus, cukier, ryż, mąkę, makaron, przecier pomidorowy, puszki z tuńczykiem i parę litrów oliwy z oliwek. Do tego w „blaszakach”, państwowych domach towarowych, były „rzucane” kartony z mrożonymi kurczakami;

  6. Nowo narodzony Libijczyk otrzymywał „becikowe”, a oprócz tego wyprawka dla dziecka była za darmo;

  7. Wszystkie produkty dziecięce począwszy od odżywek, mleka w proszku po pampersy były dotowane;

  8. Edukacja i opieka zdrowotna były bezpłatne. Przed rządami Kaddafiego tylko 25 proc. Libijczyków umiało czytać i pisać. Dziś wskaźnik analfabetyzmu wynosi 23 proc. Rząd ustanawiał liczne stypendia dla studentów, w tym do Polski, gdzie w latach 70-80-tych student dostawał comiesięczne stypendium w wysokości 500,- USD, darmowe mieszkanie oraz ubezpieczenie zdrowotne. Dziewczęta libijskie miały pełny dostęp do edukacji, w tym również były objęte programem stypendialnym;

  9. Dzięki temu jedna czwarta Libijczyków posiada uniwersyteckie wykształcenie;

  10. Libijczycy, którzy chcieli zostać rolnikami, otrzymywali ziemię, budynki gospodarcze, sprzęt, nasiona, żywy inwentarz za darmo. Również przepiękne farmy, w tym te wybudowane przez Poznański Kombinat Budowlany w górach Gharianu i okolicy;

  11. Jeśli Libijczyk potrzebował skomplikowanego zabiegu medycznego, rząd fundował mu wyjazd zagraniczny i w całości pokrywał przelot, leczenie i rekonwalescencję;

  12. Libijczyk „kupował” samochód, a rząd dopłacał mu połowę ceny auta, zaś osobom pracującym w urzędach państwowych i rządzie fundował auto, a obdarowany musiał tylko zapłacić cło w wysokości 1 proc. wartości pojazdu;

  13. Cena benzyny w Libii wynosiła 14 centów amerykańskich za jeden litr;

  14. Libia nie ma zagranicznych długów, a jej rezerwy dochodzące do 150 miliardów dolarów amerykańskich zostały zamrożone, więc teraz nowy rząd nie będzie miał z czego dotować pokrzywdzonego przez wojnę społeczeństwa;

  15. Kaddafi przeprowadził największy na świecie projekt irygacji, Great Manmade River (Wielka Sztuczna Rzeka) w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi.

  ========

  goowniane zydomedia puszczają kawałki prawdy, bo cel i tak osiągnięty, Libia krwawi, Kadafi zakatrupiony, złoto wywiezione, projekt wodny powstrzymany, dolar libijski również….

 201. Zdziwiony said

  ad.181
  Obraz Matki Boskiej Łaskawej w 1946 r. został przywieziony do Krakowa przez arcybiskupa metropolitę lwowskiego Eugeniusza Baziaka. W latach 1974-1980 wisiał w ołtarzu głównym prokatedry w Lubaczowie. Po gruntownej konserwacji, został złożony w skarbcu katedralnym na Wawelu (sic!)
  Dawni mieszkańcy Kresów Wschodnich i ich potomkowie chcą, aby pochodzący ze Lwowa obraz Matki Boskiej Łaskawej został przeniesiony ze skarbca katedry na Wawelu do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Taką decyzję podjęli podczas lipcowego zjazdu na Jasnej Górze.

 202. Karp said

 203. buka said

  Zawalenie się budynku WTC 7 w Nowym Jorku podczas „ataków terrorystycznych” było kontrolowanym wyburzeniem – przyznał na jednej z debat amerykański senator John Kerry.

  Senator John Kerry pytany o 11 września 2011 roku na spotkaniu w 2007 roku w bibliotece „Book People” w miejscowości Austin w Teksasie, na pytanie dotyczące budynku WTC 7 odpowiedział:
  „Ta ściana, jak pamiętam, była w niebezpieczeństwie więc myślę, że podjęto decyzję w uwzględniając bezpieczeństwo innych rzeczy – więc zrobili to w kontrolowany sposób”

  http://hotnews.pl/artswiat-1348.html

 204. buka said

  ZACIENIANIE HISTORII

  Trzynastego, miesiąca dwunastego, w dniu starotestamentowej „pomsty na gojach” , pod willą hrabiego P. zajętej przez pierwszego prezydenta III ŻP Wojciecha Jaruzelskiego, zbierają się od lat bez mała dwudziestu w rytualnych pochodach, ze sztandarami i wyblakłymi nieco transparentami – dwie grupy. Jedna popiera byłego prezydenta a druga psioczy. Nie omieszka tego sfilmować corocznie TV i podać do publicznej wiadomości. Wieczorem w okienku TV pojawia się postać bohatera rytuału. Postać starca sztywna i wyprostowana z cienką, nieco indyczą szyją.

  Pytania antypolskiego dziennikarza prowadzącego np. Lisa, bezradnie podchwytliwe i głupio napastliwe.

  Bohater programu, wykręca się miałkimi kłamstewkami, by ostatecznie „lizać buty” Lisowi.

  Postać tragiczna, zeszmacona, i to przez tych, którym od młodości służył. Do końca swych dni bierze udział w zacienianiu historii.

  A największą jego zbrodnią przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu, było oddanie władzy antypolskiemu plemieniu handlowemu.

  Dla tej zbrodni usprawiedliwienia nie ma!

  Postrzegam go jako tresowanego kundla na smyczy. To nie on myśli. On miał dogonić i zadusić. Wykonał to. Dostał cukiereczka (prezydenturę) i w dalszym ciągu macha przychylnie ogonkiem, patrząc panu w oczy.

  Tak na wszelki wypadek, wybito mu zęby i kopa w tyłek.

  Cały tragizm polega na tym, że urodził się polskim wilczkiem i jako taki razem z rodzicami został wywieziony przez plemię handlowe rodzime i radzieckie w głąb ZSRR. Stary wilk został zagłodzony a młody dał nałożyć sobie obrożę. Głód łamie charaktery. Wieloletnia tresura, radzieckie wszy i radzieckie pluskwy, zrobiły swoje.

  Widzieliśmy w nim wilka.

  Za każdym razem, gdy się pojawi na ekranie, do dziś czekam z nadzieją, że warknie, zaszczeka, zawyje zbierając sforę. A tu nic, tylko skomlenie. Zwykły kundel pomimo, że Polak.

  Moje, skrystalizowane już postrzeganie należy osadzić w ówczesnym świecie, po to by zrozumieć to co zasługuje na miano polskiego kundlizmu.

  Słowo „kundlizm” w moim rozumieniu, odnosi się jedynie do ludzi szkodzących Polsce i Narodowi Polskiemu a pracujących świadomie, czy nieświadomie na korzyść wroga. Najbardziej niebezpiecznym jest kundlizm nieświadomy. Polak kocha Polskę, kocha naród polski a z całym przekonaniem i determinacją działa na ich zgubę. Jak tego dokonano?

  Kościół Katolicki w Polsce w okresach zaborów i po zaborach zawsze był z narodem i otrzymał ogromny kredyt zaufania. W świadomości ogromnej większości Polaków słowo Kościół i Prawda, jedno znaczyły.

  Po „Jałcie” radziecka władza w Polsce do seminariów duchownych wtłoczyła młodzież z plemienia handlowego. Były to w większości chłopcy uratowani z holokaustu przez polskie katolickie sierocińce. Potem była szkoła podstawowa i średnia, prowadzona przez Kościół.

  W pewnym momencie władze handlo – komuny unieważniły wykształcenie zdobyte w placówkach kościelnych. Młody człowiek mógł studiować jedynie w Seminarium Katolickim, inaczej przepadało cztery lata nauki. Po skończeniu Seminarium młody duchowny został wzywany na UB. Tam przedstawiano mu dokumenty. Jego prawdziwe nazwisko, narodowość, wiarę i dawano nowe tajne zadania. Dziwnym trafem bardzo szybko ci młodzi ludzie awansowali w hierarchii kościelnej, zostawali biskupami, kardynałami. Radzieckie władze pomagały w obejmowaniu ważnych funkcji. Ułatwiały studiowanie poza granicami państwa. Polak nie mógł dostać paszportu na wyjazd za granicę, chyba że podpisze współpracę z wywiadem. Tymczasem biskup „Polak” a potem kardynał „Polak” miał paszport w domu. Dziesiątki podróży zagranicznych do kardynałów całego świata, zawieranie przyjaźni, zdobywanie zaufania. Po wyborze na najwyższy urząd kieruje podziękowanie do profesora Zbigniewa Brzezińskiego, wiernego sługi Dawida Rockefelera w słowach: „To Ty mnie uczyniłeś papieżem”. W tym miejscu wstawię słowa księdza profesora Bartnika: „Za Jana Pawła II tylko żyd mógł zostać biskupem”(żyd a nie katolik).

  Poprzez dumę z „polskiego” papieża świadomość narodu „dostała zatwardzenia” i do czasów obecnych steruje nią plemię handlowe.

  Naród polski został poniżony, okradziony, skundlony.

  Na narodzie polskim ćwiczy się skutecznie naukowe metody depopulacji.

  JPII nakazał wejść w granice antynarodowego molocha europejskiego. Stare babcie prosto z kościoła szły do urny referendalnej, bo papież i ksiądz tak nakazał, szykując swoim wnukom los niewolnika wypędzonego z własnego mieszkania, zamarzającego na parkowych ławeczkach, bez pracy i chleba.

  Kiedy w końcu zrozumiemy, że nie ma już przyjaznego Polskiego Kościoła Katolickiego. JPII przerobił go na antypolski Judeo- Katolicki, sterujący polską „zatwardzoną” świadomością.

  „Polsko twoja zguba w Rzymie” i to z rąk „nibypolaka” papieża.

  Największy w historii „skok na kasę” zwany przewrotem ustrojowym, był od dawna przygotowywany i dokładnie rozpisany jak partytura. Każde skrzypce grały swe nuty.

  Jaruzelski, Wałęsa, Gorbaczow, prezydent USA, Michnik, Kuroń, Mazowiecki, Gieremek, naród polski do którego ogłupienia użyto nibypolaka JPII, episkopat i księży.

  Do końca nie zorientowany Kuroń, po powrocie z matecznika Rockefelera publicznie zaatakował Jaruzelskiego, zarzucając mu kłamstwo. Jaruzelski miał okłamać samego D. Rockefelera, donosząc mu: „Stan wojenny w Polsce był wprowadzony w celu ochrony Żydów”. Niedopity nałogowiec zrozumiał to: „Solidarność” jest antysemicka.

  Wypowiedzi niezbyt rozgarniętego rodaka zmitygował bystrzejszy Michnik: „Odpie…pie…przcie się od generała”.

  Te „Od…pie…pie…pieprzcie” pamiętają wszyscy dziennikarze i historycy, zapominając jednocześnie słowa Kuronia. A to w nich tkwi tajemnica przewrotu.

  1) Jaruzelski zdawał sprawozdania ze swej służby D. Rockefelerowi a więc jemu służył.

  2) Jaruzelski wprowadził stan wojenny dla ochrony rozbrykanych Żydów w Polsce.

  Z książki Albina Siwaka dowiadujemy się, że spotkał na granicy polsko – radzieckiej wojska sowieckie w polskich mundurach. To ta wiadomość przyspieszyła realizację wcześniej opracowanego przez służby USA planu pod kryptonimem „Stan wojenny”. Kulikow nie chciał wojny z Polską i nie chciał rozlewu słowiańskiej krwi. Na wiadomość o wprowadzeniu Stanu wojennego, wstrzymał przygotowane do akcji grupy bojowe, które miały wyłuskać z polskiego społeczeństwa szczególnie groźnych Żydów. Za tą przysługę i za oddanie władzy żydom, Jaruzelski jest dziś przez nich poniewierany. Jako Polak zdradził Polaków i zasłużył na pogardę. Taka kanalia nie jest nikomu potrzebna. Wszyscy się jej wstydzą, żydzi też.

  Nie wolno zapominać, że tych kanalii było i jest więcej. Jedna z nich w owczej skórze, czeka na beatyfikację.

  Ciekawy jestem ilu świętych ma w swoim królestwie Lucyfer?

  Szczepan Szerszeń

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=9152

  https://radtrap.wordpress.com/2011/08/09/prawda-o-janie-pawle-ii-i-stanie-wojennym/

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4940&Itemid=56

 205. buka said

  Tomasz Adamek do europarlamentu!!!

  Boks ostatnio coraz częściej miesza się z polityką. Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, podobnym szlakiem postanowił pójść najlepszy polski pięściarz ostatnich lat – Tomasz Adamek (49-3, 29 KO).

  Popularny „Góral” – były mistrz świata wagi półciężkiej, junior ciężkiej, a także pretendent do tronu królewskiej kategorii, postanowił kandydować do Parlamentu Europejskiego z listy Solidarnej Polski. Przed momentem potwierdził to dodatkowo na antenie Radia Maryja.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1394:tomasz-adamek-do-europarlamentu

  1 kwietnia 4 dni później?;)

 206. dr TS said

  Panie Buka, jak znajdzie Pan 4 godzinki z okładem, to zalecam dla porównania zapoznać się z metodami wyburzania budynków wysokich 🙂

 207. przemądrzałe bydlę said

  Primaaprilisowa kompromitacja polskojęzycznych, głównonurtowych merdiów – przedrukowały ściemnioną informację z zagranicznego portalu o odnalezieniu grobu Attyli. Mała rzecz, a cieszy 🙂
  http://historia.org.pl/2014/03/28/odnaleziony-grob-attyli-czyli-o-rzetelnosci-polskiego-dziennikarstwa/

 208. wi42 said

  Wypowiedz papieża:
  Zydzi – przykładem dla Chrześcijan:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=21169

 209. Luxeuro said

  Dla przypomnienia jak nas wyniszczyli nawet jak się wycofywali gdy wojna była przegrana. Proszę kliknąć na „Adolf Ciborowski, Warszawa: o zniszczeniu i odbudowie miasta (Warszawa: Polonia, 1964), 98-99”
  http://widok.ibl.waw.pl/index.php/one/article/view/150/252

 210. Luxeuro said

  Zapomniałem dodać do kom-207
  http://monsieurb.neon24.pl/post/107782,wszystko-leci-na-leb

 211. Griszka said

  A Rysio nadal umieszcza swoje wpisy w Gajówce ?

 212. http://historia.wp.pl/title,Agent-Mietek-blyskotliwa-kariera-sowieckiego-szpiega-Mieczyslawa-Moczara,wid,16513718,wiadomosc.html?ticaid=1127ea

  „Związek Radziecki jest nie tylko naszym sojusznikiem to jest powiedzenie dla narodu. Dla nas, dla partyjniaków, Związek Radziecki jest naszą Ojczyzną, a granice nasze nie jestem w stanie dziś określić, dziś są za Berlinem, a jutro będą na Gibraltarze”. Tak pisał w 1948 r. w liście do Biura Politycznego KC PPR Mieczysław Moczar. Niewiele cytatów z czasów Polski ludowej jest równie często przypominanych co powyższy, ale też i ich autor był nawet jak na standardy tamtej epoki postacią wyjątkową – pisze prof. Antoni Dudek w artykule dla WP.PL.

  Śp. Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Silidarności, mówił mi, że Moczarowcy BRALI NAŁOŻNICE: Gdy ojciec się stwiał to dostawał kulę w łeb a dziwuchę Brali. Mój ojciec tego nie mówił, choć do Moczara wrogości nie krył, ale Polował na Grzegorza Korczyńskiego – jako „większą mendę od Moczara”. To się potwierdziło, gdyż to Korczyński strzelał z kaemu w helikopterze do robotników gdyńskich.
  To że moczarowcy Brali Nałożnice może świadczyć, że Moczar był Żydem – na jakiego zresztą wyglądał – gdyż Prawo Żydowskie Nakazywało, jak pomiataniem Oficerskim Słowm Honoru jako gojowskim. To było Slowo Honoru Polskie a jego Ojczyzną, jak Każdego Żyda Oprycznego, był Związek Sowiecki.
  Jak piszę w „Incydentu nie było” to PARTYJNA kariera Moczara zaczęła się od wizytu u niego w Łodzi marszałków Rokossowskiego i Malinowskiego z Referatem Bermana mówiącym o Judeizacji Polski. Wówczas uzgodniono powołanie III NSZ dla przeprowadzenia eszelonów Żukowa z Brandenburgii na Ukrainę, dla Powagi czego ubowcy Moczara zastrzelili 29 Żydów, co nazywa się Pogromem Kieleckim. Ponieważ w Polsce rządzili Żydzi to przeprowadzić eszeliny Żukowa mogło tylko zbrojne podziemie antykomunistyczne więc PRZERAŻONY sojuszem Armii Czerwonej z NSZ Bierut wysłał na Ukrainę LWP, gdzie z dywizjami NKWD walczył NSZ jako Istriebitielnyje Bataliony Chruszczowa.

 213. xoen said

  w tym momencie t.j. 05.04.14 13:06 na tvp info mamy program z panem Buzkiem.
  co mnie uderza, to fakt, że to, co mówi p. Buzek jest…tłumaczone z jęz obcego przez tłumacza….
  chcę być precyzyjny: Buzek jest tłumaczony w polskiej stacji z obcego przez tłumacza w tym momencie.

 214. Lachu said

  Pewnie mówi w jidisz?

  ……………………………..

  http://wirtualnapolonia.com/2014/04/05/bez-retuszu/#more-35050

 215. Kazek said

  „Putin jest bandytą politycznym i bandytą ludzkim” – Zuzanna Kurtyka w Zielonej Górze

 216. xoen said

  do łacha – wyciszyli jebani orginalny głos(rzecz ewidentnie była nagrana wcześniej i już dźwiękowo przygotowana zawczasu), zakładam, że gadali po unijnemu…czyli w jidysz., hm fakt.
  ręce mi opadły, jak Polak w polskiej stacji musi być tłumaczony na Nasz piękny język, nie rozumiem…tzn. rozumiem, doskonale.
  o 4 rano na tvp info lecą reklamy firm za kasę z unii, cena?

 217. Marek said

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=2999&Itemid=56

  Artykuł o liście Wildsteina i żydowskich sztuczkach…

 218. Griszka said

  Tylko nie wiem czy uzyskam odpowiedź jak Gajowy weźmie się za kontrofensywę 🙂

 219. Marek said

  Rob powiedział/a
  2014-04-05 (sobota) @ 15:27:32

  re 216. Pożyjemy zobaczymy.

  ==========

  Bez przeprosin, bez poprawy…
  Co to za życie, Rysiu z dziury?

 220. bart_w said

  Rob, robisz, jak uważasz, jak Ci dyktuje Twoja dusza, ale ja osobiście powiadam, że gdyby mnie drzwiami wywalili, to ja bym nie wracał oknem. Jeśli nie jestem mile widziany w gronie, to cyberświat jest szeroki i miejsca w nim dosyc dla każdego.
  Był taki krótki wiersz Mickiewicza ilustrujący powyższą tezę, ale nie mogę go na Sieci znaleźć, żeby sie nim podeprzeć. Oprócz tego cyberświata, rzecz oczywista.

  W moim zreszta przypadku, nikt by mnie nie wyrzucał, wystarczyłoby jedno słowo ze strony Gospodarza, a mnie nie ma i nigdy nie bylo.
  (częściowo za przyczyną czasu spędzonego na czytaniu Gajówki czeski mauser zaniedbany i wciąż w częściach, a drugi niemiecki czeka cierpliwie w kolejce. A latka lecą).

  Z drugiej strony mógłbys czasem uważać, co piszesz. Gdzieś to dziś rano wyczytałem, słowo wychodzi wróblem, a wraca wołem…

  Dixi czyli howgh.

 221. DUT, Podwodne uderzenie – ATAK BOBRÓW, Super-Express, 5-6 IV 2014, s. 9

  Jest to przykład, DO CZEGO prowadzi Korupcyjne Niszczenie Mnie. Gdy 40 lat temu była klęska suszy na Podsudecieu – w Świebodzicach nie padało półtora roku – to udałem się do agrokompleksu SUDETY, produkującego żywność Nie Zanieczyszczoną Chemicznie dla partyjniaków, żeby reaktywowali Polskiego Bobra Kasztlańskiego jako GMINNEGO.
  Kilkanaście lat później, gdy wróciłem z Niemiec to zauważyłem na pl. Bema skromny szyld Fundacja Sudety, która okazała się wewnątrz skromną nie być. Tam rozpoznałem twarze znane mi z Agrokompleksu Sudety i PAN-u. W rozmowach zorientowałem się, że ów komunistyczny Agrokompleks Sudety sprzedał mego Bobra stanowi Idaho, gdzie urodził się mój ojciec.
  Dzięki temu stan Idaho zastąpił wielkomiliardowy program Polepszenia Stosunków Wodnych Zachodu tysiąckroć tańszym Polskim Bobrem Kasztelańskim jako EKOLOGICZNYM, dzięki czemu ROZBIERANO tamy, dzięki którym zagospodarowanie Dzikiego Zachodu wogóle możliwe było i można było ograniczyć zakup przez aglomeracje terrnów wodonośnych. Zamiast budować wiele tysięcy stopni wodnych wsiedlano bobry, którym dostarczano budulec w postaci drewana najniższej klasy a OKRESOWE cieki wodne NIE WYSYCHAŁY.
  Nie znaczy to, że Amerykanie Nie Znali Bobra, ale eksperymentowali z nim sto lat na podstawie Prawa Łowieckiego jako OCZYWISTEGO, aż dali sobie spokój, i dopiero ode mnie dowiedzieli się, że bóbr Zwierzęciem Łownym NIE JEST.
  Ten kaperunek amerykański byłby się udał, ale Bawarzy KUPILI ode mnie Polskiego Bobra Kasztelańskiego za wydanie mi tajemnicy Skarbu Tysiąclecia, który został wywieziony do Niemiec jako ŻYDOWSKI. Był to Majestyczny skarb Czyngis Chana, wzięty przez mieszczan średzkich w bitwie legnickiej. Ponieważ byłem Komisarzem Skarbu Tysiąclecia więc przypominam, że Majestyczny Skarb Czyngis Chana został przez nas oszacowany na 30 ton.
  Salbierze powołują się tu na Czechów – jakoby Luksemburgowie zastawili regalia u żydowskiego lichwarza, co jest idiotyzmem, gdyż Luksemburgowie byli Wypłacalni i nie posługiwali się Białym Orłem, który pojawił się dopiero za Władysława IV Łokietka, bo nie tylko pod Legnica, ale i pod Suchymi Krutami w r. 1278 Rycerstwo Polskie POD CZARNYM ORŁEM STANĘŁO. Natomiast Henryk IV Probus, późniejszy król Henryk III Prawy, koronując Rudolfa Habsburga na Cesarza Świętego Cesarstwa Niemieckiego mógł nadać mu CZARNEGO ORŁA.
  Amerykanie WALCZĄ z Polskim Bobrem Kasztelańskim dlatego, że go URADLI czy Kupili od komunistów. Tak też jak Czesi firmują jakąś LUKSEMBURSKĄ proweniencję Orła Białego tak bronią do USRANEJ ŚMIERCI Austriacką Chronologię Architektury SPRZED Pierwszej Wojny Światowej, za czym kryją się pradopodobnie Rotszyldy, którzy myślą ZA CZECHÓW.

 222. Siggi said

  Warto z uwaqą poczytać.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fiodor-lukjanow-ws-ukrainy-i-rosja-i-zachod-sie-pomylili/t8bsm

Sorry, the comment form is closed at this time.