Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Wschód Ukrainy jednoczy się

Posted by Marucha w dniu 2014-04-01 (Wtorek)

W niedzielnym wiecu ludowym w Doniecku wzięli udział przedstawiciele sąsiednich obwodów: Pospolitego Ruszenia Ługańszczyzny i Charkowskiego Południowo-Wschodniego Frontu. Postanowiono koordynować wspólną walkę z kijowską juntą. Zawiązano też koalicję formacji samoobrony obu obwodów Donbasu: donieckiego i ługańskiego.

Przedstawiciel Pospolitego Ruszenia Ługańszczyzny Alieksiej Mozgowoj w płomiennym przemówieniu obwieścił, że Południowy-Wschód Ukrainy to Rosja i należy dążyć do jego integracji z Federacją Rosyjską, co przyjęte zostało przez zebranych z entuzjazmem.

[Oczywiście entuzjazm został wymuszony lufami karabinów żołdaków Putina – admin]

Według szacunków organizatorów w wiecu wzięło udział 15 tysięcy mieszkańców Doniecka i miast obwodu. Ponieważ niedziela była 40. dniem od śmierci milicjantów „Bierkutu” i żołnierzy wojsk wewnętrznych Ukrainy, poległych podczas walk z nazistowskimi „bojownikami” na Majdanie, zebrani na placu Lenina – zgodnie z prawosławną tradycją – odbyli wspólną modlitwę za ich dusze.

Po zakończeniu wiecu zebrani udali się pochodem do Parku Leninowskiego Komsomołu, gdzie złożyli kwiaty pod monumentem Oswobodzicieli Donbasu. Uczcili w ten sposób pamięć poległych „bierkutowców” i żołnierzy wojsk wewnętrznych, ale także zwycięskich żołnierzy lat 1941-1945. Zamanifestowali równocześnie zamiar obchodów zlikwidowanego przez „rząd tymczasowy” Arsenija Jaceniuka Dnia Zwycięstwa 9 Maja.

Część uczestników manifestacji, na znak protestu przeciwko rządom kijowskiej junty, zablokowała na pewien czas ruch kolejowy w okolicach donieckiego dworca.

Liczne manifestacje odbyły się w niedzielę również w innych miastach Południa i Wschodu Ukrainy, m.in. w Charkowie, Ługańsku i Odessie.

JCK
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vlv3d3BVoQU#t=41
http://kronikanarodowa.pl/

Komentarzy 25 do “Wschód Ukrainy jednoczy się”

 1. Juziek said

  A w niepolskich mediach rozkręca się kampania wyborcza na Ukrainie ze złodziejką na czele!

 2. Griszka said

  @1
  Z tą samą Julką, której ujawniono skryte marzenie, czyli zamordowanie kilku milionów prorosyjskich Ukraińców ?

  Odnośnie artykułu. Jaceniuk obiecywał na 9 maja paradę wojsk a teraz zlikwidował całe święto ? Patologiczny kłamca.

 3. JO said

  A Krolestwo Polskie to Czesc Inmerum Rosyskiego w czasie Masonskiej Zawieruchy. Optuje za przylaczeniem PRL Bis do Federacji Rosyjskiej, tak jak to zostala przylaczona Bialorus.

 4. JO said

  W PRL Polacy nie maja szans na przetrwanie.

 5. Juziek said

  Panie JO, co Pan dziś wypisuje!
  Ja trzeźwy jestem, a Pan?

 6. Boydar said

  Panie Gajowy, niech Pan wyjaśni Panu JO, że Białoruś nie należy do składu Federacji Rosyjskiej. Jeżeli przy okazji wytłumaczy Pan coś jeszcze, będę zobowiązany. Tylko nie w krótkich, żołnierskich słowach, bo Pan JO się zestresuje i naprawiając jakiegoś kocurka, będzie miał drygawicę. I jeszcze (nieumyślnie) zrobi zwierzątku krzywdę.

  Dość prawdziwie przedstawione (jak mi się wydaje) wzajemne relacje oficjalne FR i Białorusi można znaleźć tutaj –

  http://geopolityka.net/bialorus-w-polityce-federacji-rosyjskiej/

 7. Krzysztof P said

  #6
  Sama myśl o znlezieniu sojusznika jest ze wszechmiar słuszna.
  Najbliższym i naj przychylniejszym NAM sąsiadem jest wlasnie Białoruś, więc kierunek ” poszukiwań ” tez dobry…A ponieważ Bialoruś jest stowarzyszona militarnie i gospodarczo z Rosja i Kazachstanem, – to na tym etapie nie trzeba by było podpsywac osobnych PAKTÓW?
  Inna sprawa – że to może się stac pod warunkiem uwolnienienia się nas samych z ” garbu Unych „, co wcale nie jest łatwe ale za to, ze wszcechmiar POŻYTECZNE dla wszystkich !

 8. Boydar said

  Panie Krzysztofie, ja nie kwestionuję kształtu przyszłych pożytecznych sojuszy Rzeczypospolitej. Ale to, co formalnie przedstawia sobą tekst Pana JO, to … to krowy się nieść przestają, jak czytają.

 9. JO said

  ad.8. Przylaczyc do Federacji Panie Bojdar to ma rozne znaczenia. Pan rozumie to po b swojemu…

 10. Józef piotr said

  Przy wrzaskach zawieruchy na Ukrainie tak wielkiej, że nie słychać niczego ważnego więcej, zaistniał drugi ośrodek emisji hałasu i nieprzerwanie stal sie tematem Nr 2.
  Ale od dwóch dób ten hałas zamilkł . Jest cisza.
  Tym żródłem emisji hałasu było zaginięcie samolotu B777 z 239 pasażerami na pokładzie własności wg oficjalnych zapisow Maalazja Airlines. Kurs samolotu :Stolica Malezji – Pekin
  A czemu ten hałaśliwy temat ucichl jakies 48 godzin temu? Dlaczego ?
  Przecież donoszono że było na pokładzie 10 ton złota i zespół naukowców Chińskich (8 osob) oraz Malezyjskich (4 osoby) zajmujących się badaniami nad budowa samochodu przyszłości tzn „bez ropy i benzyny oraz gazu”
  Ano znalazłem odpowiedź w tym co poniżej linkuję:

  Artykuły
  po polsku:
  http://www.monitor-polski.pl/porwany-pasazer-malezyjskiego-samolotu-370-dzwoni-z-amerykanskiej-bazy-diego-garcia/

  http://www.monitor-polski.pl/malezyjski-samolot-porwany-przez-armie-amerykanska-z-uzyciem-samolotu-awacs/

  teksty angielskojęzyczne:
  http://gazetawarszawska.com/2014/03/27/israeli-false-flag-terrorism-malaysian-airlines-hoax/

  http://gazetawarszawska.com/2014/03/26/israelis-planning-another-9-11-using-missing-boeing-777/

 11. Boydar said

  Jeśli jest coś, co ma kolor, jakiś, i jeden człowiek mówi, że to czarne, a drugi, że to białe, zgody nie będzie. Trzeba się odwołać do uznanego autorytetu. Tak jest sprawiedliwie.

  A co do „… bardzo po swojemu …”; w tym przypadku należy odwołać się do dwóch „parametrów” : dla kogo piszemy, i co on z tego zrozumie. W TV leciał (może jeszcze leci) taki teleturniej, w którym drużyny (przeważnie rodzinne) typowały odpowiedź na pytanie. Wic polegał na trafieniu w taką odpowiedź, którą najczęściej wymieniali zupełnie inni pytani. Pouczająca lekcja, przynajmniej dla mnie.

  Do mnie może Pan pisać nawet pismem lustrzanym, jeśli jest co, to pojmę. Ale ludzie tak nie mają.

 12. Luxeuro said

  Jak by się jednoczyli w Albuquerque, New Mexico USA to by spotkali takich ludzi, a nie Berkut bez palki.


  „http://www.commondreams.org/headline/2014/03/31-2”

 13. Plausi said

  Dla rozrywki

  przytaczamy kabaret ukraiński w wykonaniu czołowych klownów: Steinemeiera, Fabius i naturalnie naszej gwiazdy Sikorskiego.

  Oto wyjątki ich ich występu: „wspólnego oświadczenia na temat Ukrainy” , boki można zrywać.

  „By Crimea’s annexation Russia violates Ukrainian sovereignty and territorial integrity. This is a breach of the Ukrainian constitution and of international law”

  Według tych trzech klownów jest przyłączenie Krymu do Rosji złamaniem konstytucji Ukrainy. Dziwnym zbiegiem jednak pucz przeciwko dotychczas jedynemu legalnemu, wg. konstytucji Ukrainy, prezydentowi Janukowytchowi jest absolutnie legalnym i zgodnym z tąże konstytucją. Konstytucja Ukrainy bowiem nie przewidziała puczu jako legalnej metody usunięcia prezydenta kraju. Tych trzech komików nie zawiodło nas i tym razem, z wyjątkową szczerością piszą dalej:

  „On 21 March, the EU signed the political provisions of the Association Agreement with Ukraine, which provide key impetus in the sphere of the development of the rule of law …”

  Parę dni po dokonanym puczu w Kijowie przez komando V. Nuland (USA), a więc pogwałcenie wszelkiego obowiązującego prawa w tym konstytucji Ukrainy, przybyli w/w komicy do Kijowa aby podpisać umowę z puczystami, co ich zdaniem było „kluczowym impulsem w kierunku rozszerzenia reguł prawa”, czym pewnie chcą potwierdzić, że w konsekwencji zamach stanu stał się odtąd aktem legalnym.

  „We would greatly appreciate Russian participation. ”
  Dalej oświadczają, że „bardzo chętnie widzieli by udział Rosji” w kosztach instalacji puczystów w Kijowie, niestety, jak donoszą źródła rosyjskie, Rosja ani myśli finansować agentów USA i akurat ogłosiła: „Gazprom podwyższył cenę gazu dla Ukrainy o niespełna 44%”, czyli prawie o połowę, co utrudni demokratycznym i legalnym wg. UE puczystów przekonać Ukraińców, że poradzą sobie z problemami. Także przyrzeczona Janukowyczowi pomoc finansowa Rosji została wstrzymana, a MFW poza deklaracjami nie kwapi się wyasygnować 15 miliardów na takich złodziei jak Timoszenko i inni uczestnicy tzw. „rządu tymczasowego”. Za to klowni piszą: „We furthermore encourage the Russian Federation to contribute to the economic stabilization of Ukraine ”

  „We encourage the Ukrainian leadership to accelerate the ongoing process of disarmament ”
  Trzej komicy nawołują do rozbrojenia ludności, dalej nawet do powrotu do monopolu siły instytucji państwowych, po tym jak ich agenci zostali przez wywiady IUSA/EU uzbrojeni i naruszając „monopol siły państwa” dokonali zamachu stanu w Kijowie.

  „We encourage the government in Kyiv to reach out towards all regions of Ukraine and to ensure the representative nature and inclusiveness of governmental structures ”
  Nawołują też rząd (tymczasowy) w Kijowie aby zwrócił się do wszystkich regionów Ukrainy i aby zapewnił reprezentatywność i warunki współżycia w strukturach państwa. Puczyści nie są widocznie w stanie zagwarantować tego. Dodajmy, że wg. rosyjskich źródeł, władze regionów wschodnich nie uznały grupy puczystów za rząd ukraiński, odwrotnie niż nasi trzej klowni.

  Zaliczmy to wystąpienie trzech komików, co do Sikorskiego nigdy nie mieliśmy co do tego wątpliwości, ale także Steinmeier i Fabius dołączyli się do niego, tworząc kabaret „Silna grupa pod wezwaniem”, ale przecież kabaret „polityczny”.

  Fbiusa nie znam, ale Steinmeir już w czasach kiedy otaczał kanclerza Schroedera, ściśle współpracował z tajnymi służbami jako tzw. koordynator, to jest człowiek wywiadu.

  Ciekawe, czy tematem następnego programu kabaretu nie będzie nie daj Boże, Polska.

 14. Luxeuro said

  Dla kogoś kto nic nie pamięta, te słowa mogą być odebrane jako święte,
  „provide key impetus in the sphere of the development of the rule of law”
  „dostarcza kluczowy impuls w sferze rozwoju praworządności”
  Bo w przeciwnym wypadku brzmią komicznie.
  https://piotrbein.files.wordpress.com/2014/02/majdan.jpg?w=470&h=639
  http://tinyurl.hu/x88y/

 15. Dzonyy said

  Panie Plausi, jest duża obawa, że ci psychopaci zaczną deliberować nad Polską, o ile już tego nie robią. Tzn, robią to, co każą im mocodawcy, chociaż – to jest myślenie życzeniowe – skoro robią to, co robią wbrew swojej woli, li tylko dla kasy i władzy, to może resztki przyzwoitości im zostały i własnej woli, która może ukazać się we właściwej formie w najmniej oczekiwanym momencie. Karkołomny wywód, wiem. Nie mniej, skoro wpychają Kraj nasz w takie gierki, dla każdego, kto potrafił zachować odrobinę myślenia wbrew merdiom, jest jasne, że taka polityka doprowadzi do tragedii. Popieranie banderowców i marionetkowego rządu Ukrainy, wywodzącego się z banderowców, jest wbrew naszej racji stanu. Skoro tak, to Polska jest w ich rozważaniach na tysiąc procent. Nic nie dzieje się bez przyczyny i konsekwencji. A mocodawcy konsekwencje na pewno przewidzieli. I tego się boję, że oni wiedzą, a my jeszcze nie. Kiedy się dowiemy, może być za późno. A trudno psychopatyczne myśli wyprzedzać, bo trzeba by być takim samym psychopatom, albo większym.

 16. wiesdomar said

  Putin rechabilituje Tatarów i planuje wyplacić odszkodowania a Tatarzy wycofują planowane nieprzyjazne akcje

 17. Marucha said

  Re 16:
  Tak postępuje mąż stanu?
  Przecież mógł tych kozodojców zbombardować, powsadzać do obozów a la Guantanamo, potorturować…

 18. hgf said

  krzysztof jackowski miał rację że ukraina sie rozpadnie

 19. Stasio said

  Niektorzy autorzy, ktorzy pisza o konflikcie wokol Ukrainy oraz o zagrozeniach ze strony Rosji, wspominaja o koncepcji politycznej neokonserwatystow, polegajacej na strategii „osaczania Rosji.” Kiedys powolywalem sie na artykul opisujacy kulisy tajnych dzialan w czasie konfliktu gruzinskiego, w ktore zaangazowane byly sluzby specjalne Ukrainy, opanowane prze banderowcow, wspoldzialajace z wywiadem izraelskim.
  http://grypa666.wordpress.com

  Pozornie wygladalo to na jakis paradoks. Banderowcy antysemici wspolpracujacy z Zydami? Tymczasem, jak wyjasnia autor wspomnianego artykulu, wladze izraelskie myslaly o potencjalnej mozliwosci wykorzystania Gruzji jako „niezatapialnego lotniskowca” w planowanym ataku lotnictwa Izraela na Iran. Natomiast glownym motywem neobanderowcow bylo dzialanie na szkode Rosji (podobnie jak ochotnicy ukrainscy walczacy po stronie Czeczenow).
  Przypomnienie tych faktow jest niezbedne dla szerszego spojrzenia na polityke zagraniczna USA oraz przwewidzwania postepowania USA w stosunku do Rosji w przyszlosci. Zaanektowanie Krymu przez Putina spowodowalo ostra reakcje wladz amerykanskich i wsparcie dla Ukrainy, ale nie zapominajmy o tym, ze Putin jest potrzebny Ameryce w prowadzeniu represyjnej polityki wobec Iranu. Putin moglby w latwy sposob „odwzajemnic sie” USA za wtracanie sie w sprawy Ukrainy poprzez odblokowanie eksportu nowoczesnego uzbrojenia do Iranu, popieranie Iranu w organizacjach miedzynarodowych, itd.). I tutaj nalezaloby zdac pytanie kto jest wazniejszy dla USA; Ukraina czy Iran?
  Kazdy kto zna wplywy zydowskiego lobby na amerykanska polityke zagraniczna nie bedzie mial chyba w tej sprawie watpliwosci. Nieprzypadkowo w USA mowi sie o Izraelu, ze to jest „ogon, ktory macha psem.

 20. Re: 19 Stasio.

  Zle postawione pytanie: „co wazniejsze jest dla USA..Ukraina czy Iran???’.

  Wlasciwie postawione pytanie powinno brzmiec: „Co jest wazniejsze dla i-sra-ela Ukraina czy Iran???”

  Odpowiedz jest bardzo prosta: Iran jest baaaardzo wazny dla i-sra-ela…(z kilku powodow historycznych).

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskwalczaca.com

  P.S Ukraina dla USA w/g slow idioty kerrego jest swego rodzaju „stacja benzynowa” , ktora moze byc lub nie…

 21. Yebac to śmierdzące GÓWNO o nazwie "ukraina" ! said

  To GÓWNIANE bandycke „państwo” ukraina i ta DZICZ, która nazywa siebie „ukraińcami” do dzisiejszego dnia nie wie na czym polega uczciwość.

  To „ukraińskie” zdziczałe BYDŁO wyhodowane na LUDOBUJCZYCH doktrynach MORDERCÓW bandery i szuchewycze NIE MA nawzajem do siebie szacunku, więc też NIE jest w stanie mieć szacunek do innych ludzi !

  Uczciwość to nie jest „szczerość aż do bólu”; to tyle szczerości, by człowieka nie ranić niepotrzebnie, ale BTYDALAKI zwyrodnialcy UKRAINCY ranią wszystkich dookoła identycznie jak ŚCIERWA kaszubskie w Polsce na czele z tym MORDERCĄ obsrańcem donaldem tuskiem na czele !

  DZICZ „ukraińska” też NIGDY NIE zrozumiała swoich rodzicielskich wymagań, dlatego tyle jest UKRAINEK prostytutek i zwykłych KUREW !

  DZICZ ukraińska IDENTYCZNIE jak ścierwa żydowske NIGDY NIE byli uczciwi !

  Ukraińcy NIE docenią istotę uczciwości w relacjach z innymi ludzmi, dlatego wszystko co robą jest tak SKANDALICZNIE i usiłują za swoje PODŁE czyny obarczyć innych.

 22. JO said

  Ad.21. Te Dziwki to Zydowki lub molestowane Kobiety…. Niech Pan sie powstrzyma z osadem kobiet Rusinek na Ukrainie…

 23. Boydar said

  Podpieram Pana JO (22)

 24. Plausi said

  W skrócie

  @ Dzonyy: „zaczną deliberować nad Polską, o ile już tego nie robią „, już robią i to od paru dziesięciu lat, w 2005 włączono nas do Eurokołchozu, a już w latach 60-tych opracowano tzw. doktrynę „mozaikową”, renciści może sobie ją jeszcze przypominają. Dywersanci są „przygotowywani są długoterminowo do ich zaaktywizowania, co znakomicie można było obserwować jak zostali obudzeni do operacji pod kryptonimem „Solidarność” „ czy choćby takie egzemplarze jak w/w gwiazda Radek Sikorski czy gwiazda finansów Rostowski, obaj znakomicie ilustrują pojęcie sajanim.

  @ Luxeuro: “dostarcza kluczowy impuls w sferze rozwoju praworządności”, to brzmi daleko lepiej, dziękuję.

  Jeśli spojrzymy nieco szerzej i głębiej na procesy jakie miały miejsce w ostatnim stuleciu, musimy powrócić do dawnych pojęć, które są niezbędne do interpretacji wydarzeń, przy czym Rzym także tym razem odegrał niemałą rolę.

 25. błysk said

  To dobrze ,że demonstrują w Doniecku .Ale bardzo ważna jest informacja ,że dzieje się to także w Odessie. Chodzi o to, by odciąć banderowców od Morza Czarnego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: