Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Kijowska pseudowładza versus radykałowie: kto jest słabym ogniwem?

Posted by Marucha w dniu 2014-04-04 (Piątek)

Czasy udawanych oświadczeń w sprawie walki z radykalizmem minęły. Nadeszła pora na rozbrojenie bojówkarzy, – taki apel kieruje pod adresem Kijowa MSZ Federacji Rosyjskiej.


W resorcie rosyjskim podkreślono, że bojówkarze z ruchu „Prawy sektor” przygotowują się do ekstremistycznych akcji. W tymże czasie liczba formacji zbrojnych na Ukrainie tylko zwiększa się. Czy kijowskie pseudowładze dadzą sobie radę z tymi „armiami”, czy też na kraj czeka wojna wszystkich przeciwko wszystkim?

​Nakaz zaocznego aresztowania Dmitrija Jarosza uznano za zgodny z prawem. Moskiewski sąd miejski w środę odrzucił apelację adwokata ukraińskiego „Prawego sektora”. W Rosji Jarosz jest oskarżany o głoszenie apeli wzywających do działalności terrorystycznej i ekstremistycznej przy wykorzystaniu środków masowego przekazu. Lider „Prawego sektora” zwrócił się poprzez sieci społecznościowe do prowodyra czeczeńskich terrorystów Doku Umarowa o pomoc i poparcie. Zgodnie z ustawodawstwem rosyjskim Jaroszowi grozi kara do siedmiu lat pozbawienia wolności.

​ Wygląda na to, że ci, którzy zagarnęli władzę na Ukrainie, nie bardzo interesują się przyjaźnią Jarosza z terrorystami. Żądania szefa MSW Arsena Awakowa i Rady Najwyższej co do rozbrojenia bojówkarzy w zasadzie są przeznaczone dla opinii publicznej. Po niedawnej strzelaninie, wszczętej przez bojówkarzy z „Prawego sektora” w śródmieściu Kijowa nie zastosowano żadnych radykalnych kroków. Podporządkowane Awakowowi jednostki po prostu wysiedliły sztab formacji z budynku hotelu „Dniepr” i delikatnie odprowadziły ich – razem z bronią – do siedziby za miastem. Tak przyjazna postawa jest w pełni zrozumiała, gdyż radykałowie a aktualne pseudowładze w Kijowie mają jednego protektora, – podkreśla dyrektor Instytutu Rosyjskiej Zagranicy Siergiej Pantielejew.

​​​Jest oczywiste, że aktualne paramilitarne struktury były organizowane przy bezpośrednim udziale Amerykanów i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Tak wyglądała ta działalność przed tym. Obecnie natomiast ze strony Waszyngtonu i struktur europejskich napływają sygnały, sugerujące, że dalej tak nie wolno – trzeba kształtować pozytywny wizerunek, trzeba koniecznie zapewniać całkowitą legalizację. Struktury paramilitarne są przeszkodą w tym procesie.

​„Prawy sektor” jest formacją najbardziej znaną, jednak bynajmniej nie jedyną. Tylko w Kijowie i okolicach, jak wynika z danych MSW, liczebność członków nielegalnych formacji zbrojnych wynosi blisko 10 tysięcy. Broń, skradziona z magazynów wojskowych, wypełnia czarny rynek – kupuje ją każdy, kogo na to stać. Prywatne „armie” mają obecnie politycy, wielcy biznesmeni, a także kryminaliści. Ponadto organizowane są oddziały najemników oferujących swoje usługi w wykonywaniu „brudnej pracy” w operacjach w zakresie prowokacji i nielegalnego przejęcia przemocą obiektów biznesu. Kijów będzie musiał w ten bądź inny sposób likwidować te formacje. Jednakże sukces w tej działalności nie jest bynajmniej zagwarantowany, – uważa dyrektor rosyjskiego Centrum Koniunktury Strategicznej Iwan Konowałow:

​Ukraińskie kierownictwo nie ma innego wyboru oprócz przedsięwzięcia próby uporządkowania sytuacji i rozbrojenia istniejących obecnie najróżniejszych ugrupowań, gdyż jest to jedno z podstawowych żądań Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Dopóki do tego nie dojdzie, naturalnie, nie będzie mowy o żadnych kredytach, a chodzi przecież o kwotę w przybliżeniu 18 miliardów dolarów. Można oczekiwać, że Kijów będzie w dalszym ciągu wywierać presję na ugrupowania z Majdanu, domagając się złożenia przez nie broni. Inna spawa, że realnej władzy i sił do tego Kijów, mówiąc oględnie, nie posiada w wystarczającej mierze.

​Rzeczywiście, porównanie rządu kijowskiego z tymże „Prawym sektorem” wykazuje bynajmniej nie przewagę władz. Jak podkreśla ekspert, radykałowie nagromadzili poważne doświadczenie w walce, są dobrze uzbrojeni i mają powody do uprawiania swego procederu. Najważniejsze jest to, że posiadają centrum do podejmowania decyzji, kierownictwo, podejmujące się całej pełni odpowiedzialności. Natomiast w środowisku aktualnego pseudokierownictwa kraju panuje chaos i anarchia. W takiej sytuacji Jaceniuk i jego koledzy mogą chyba liczyć tylko na pomoc protektorów zagranicznych. Czy też muszą przekazać władzę radykałom, którzy wprowadzą na Ukrainie prawdziwy – ich zdaniem – porządek, już nie maskowany wstydliwie przez dyplomatyczne chwyty „słabszego ogniwa”.

http://polish.ruvr.ru/2014_04_03/Kijowska-pseudowladza-versus-radykalowie-kto-jest-slabym-ogniwem-5205/

Komentarzy 19 do “Kijowska pseudowładza versus radykałowie: kto jest słabym ogniwem?”

 1. JO said

  Czyzby ludzie na Ukrainie zaczynali widziec?

  Jezeli tak, to Zydki beda uciekac do PRLBis…

 2. Dzonyy said

  Ukraińska władza, która została namaszczona przez banderowców, wybrana nielegalnie, nie może mieć żadnego wpływu na tych, którzy ich namaścili. W związku z tym, skoro oni liczą na pomoc zagranicy, ta „zagranica” czołgami zwali się do nas, by móc „operować” z bliskiej dla Ukrainy zagranicy, a nie z Berlina czy Paryża. Gdzie, niby zagranica miała się koncentrować, jak nie w kraju, który najgłośniej gardłuje do sprzymierzania się przeciw Rosji. Skoro istnieje groźba wojny domowej na Ukrainie, to z naszego Kraju tam będą wysyłane „bratnie pomoce” i nastąpi „taka walka o pokój, że nie zostanie kamień na kamieniu” (cytat z red. Michalkiewicza). A zagranica zasiedzi się u nas, prewencyjnie oczywiście, gdyby komukolwiek w Polsce przyszło do głowy demonstrować sprzeciw na taki rozwój sytuacji.

 3. Uczeń Pietras said

  Może być i tak, że w Polsce umocuje się Rząd Ukrainy na uchodźtwie, tak więc nasi po-(pis)-litycy będą mieli na lata zajęcie i pole do… PO-PISu.

 4. Griszka said

  Jeden z ukraińskich posłów mówił, że obiecano im drugą Libię jeśli się nie ugną pod żądaniami MFW. Dzisiaj widać, że ta groźba została praktycznie spełniona. Nie ma realnej władzy tylko są grupy watażków uzbrojone po zęby.
  Przy okazji można zweryfikować też dogmat liberałów: czy powszechny dostęp do broni, w tym karabinków wojskowych, zapewni bezpieczeństwo obywatelom.

 5. Toni said

  Jeśli „pomoc” militarna „przyjaciół” z NATO dla „uspokojenia” rozpierduchy ukraińskiej wyjdzie z naszego nieszczęśliwego kraju, bo stanowi on najbiższą od zachodu zagranicę Ukrainy, to watażki uzbrojone po zęby całą swoją złość zwróca przeciwko nam, Polaczkom. NATO-wscy bonzowie i nasze popieprzone władze rządowo-opozycyjne, kwękające jednym głosem w sprawie Ukrainy, będą dla zemsty watach niedostępne. Jak zwykle, chłopcem do bicia zostanie zwykły obywatel, który na ogół miał w dupie zasrane zaangażowanie głupich polskich władz (włącznie z czwartą władzą). Cisną mi się jeszcze bardziej niecenzuralne słowa na temat rządzących nami debili, ale nie chcę już kalać nimi zasłużonych w krzewieniu rozsądku blogów…

 6. JO said

  Na Ukraine jada transportery uzbrojone z Calej Unii zapewne… Ruch wiekszy widoczny bojowych wozow na Drogach….

 7. Dzonyy said

  Przy takiej retoryce Jaceniuka – wszystko jest możliwe.

 8. krzysztof P said

  p.Griszka, Libia to dopiero się na Ukrainie zacznie jak zaczną ” rozbrajać ” bandytów z prawego sektora?
  Jaceniuk liczy na pomoc Unii i USraela a najprawdopodobniej otrzyma tylko najemników, którzy za darmoche też nie chcą walczyć? Jakie walczyć – mordować, – w dodatku bezbronnych, słabszych a wzłaszcza kobiety, starców i dzieci !! Taka wojenka na wyniszczenie może trwać LATAMI…chyba, że nie kilka a kilkanaście MILIONÓW Ukraińcow dostanie podstawowe uzbrojenie z Rosji?
  Wojska NATO tam nie wejdą…obszczekiwac to sie mogą i zawsze to czynią, ale za kulisami jednak rozmowy trwają i zaloże się,że NIKT za Ukrainu nie chce zdychac?
  U nas też m i a ł y stacjonować US garnizony i słynna ” tarcza przeciwko Persom ” – i co? Bambo nachylony do Prez. Miedwiedewa wyszeptał ” no wiesz stary, jak tak tylko ale jak bedę miał 2 kadencje to zawetuje ten pomysł (z tarczą)” I TAK sie stało – wbrew geniuszowi Sikorskiego!!!

 9. Brat Dioskur said

  W koncu hol.media zwrocily uwage na ukrainskich nenoznazistow z Prawego Sektora,ale w podsumowaniu stwierdzily ,ze popularnosc tego ugrupowania nie przekracza 2% zatem nie ma potrzeby zawracania sobie nim glowy.Niemniej podkreslono ,ze w trwajacym propagandowym pojedynku miedzy ukrainska a rosyjska TV jednak ta druga goruje nad pierwsza w doborze faktow i argumentow a przeciez bez mala cala Ukraina oglada rosyjska TV!Dowody bandytyzmu gangu Jarosza sa oczywiste,bo nawet ostatnio kogos w Kijowie zastrzelono i hol.De Telegraaf nie wyobraza sobie ,zeby jaroszowcy mogli brac udzial w politycznym zyciu Ukrainy.Gazeta relacjonuje wizyte nowego prezydenta na jakims poligonie,gdzie rezuny przygotowuja sie na rosyjski atka.Na okolicznosciowym zdjeciu widac jakies ,wyraznie stare pociski do mozdzierzy i dzial,odrapane i zardzewiale!Nic tylko sciagac z Afganistanu nasze doborowe dywizje ,ktore Kaczor ,uprzednio przyprawiwszy sobie wasy ,z kotem pod pacha(zamiast kasztanki)- poprowadzi je na Moskala.Jednak jak sie historia powtorzy i trzeba bedzie wiac az pod Warszawe to tutaj juz nikt nie zlapie za giwere na apel o zglaszanie sie do wojska ,bo leming bedzie zanadto zajety wojna ,tylko ze …..w grach komputerowych!
  Wracajac do motywu ukrainskiego romansu z UE godzi sie pokazac jak on funkcjonuje w przeciez, zarzadzanej przez rozsadnych ludzi -Holandii.Otoz male miasto Bergen op Zoom doswiadcza na wlasnej skorze dobrodziejstw plynacych z konszachtow ztzw. strategicznymi inwestorami. nagle z dnia na dzien Philip Morris zamyka tam swoja fabryke ,ktora pewnie przeniesie do jakiego tanszego kraju i 1500 ludzi wylatuje na bruk! Dla takiego malego miasta to prawie smiertelny sztych.Nic tylko propagowac w Polsce!

 10. Dzonyy said

  Jaceniuk otwartym tekstem chce „pomocy” natowców. Oskarża Rosję o morderstwa na Majdanie. Sakiewicz zaraz napisze artykuł, że Jaceniuk zginie w zamachu, sprokurowanym na chłodno przez Putina, jak nasz Tupolew, ciekawe, kto będzie brzozą. Szechter będzie wzywał na pomoc braciom Ukraińcom, Terlikowski do „dżihadu” przeciw Rosji w imię zjednoczonego judeochrześijaństwa. Wszystko to podsumuje Lis w wywiadzie z prezydentem „bulem” a Olejnik z nieocenionym w zasługach dla demokracji Sikorskim. Jakaś gradacja „wywiadowców” musi być.
  Kiedyś Sikorski dostał jakąś nagrodę od GaPola, potem GaPol się odżegnywał od niego, a teraz w zasadzie powinni mu przyznać podwójną nagrodę – reaktywować tamtą i drugą za bicie się w piersi za odżegnywanie się, które nigdy nie miało miejsca. Chodziło o człowieka roku, czy coś, nie pamiętam.

 11. marta15 said

  a tu niby bojkotuje Rosje
  http://www.kyivpost.com/guide/about-kyiv/ukrainians-try-to-boycott-all-things-russian-services-music-goods-sex-342021.html

 12. marta15 said

  geje z demon-kratycznje hameryki tez niezadowolone z polityki Putina.
  nawet wodke wylewaja do kanalu w ramach protestu.
  „..Dozens of gay-rights activists poured out bottles of Russian vodka onto the streets in New York City on July 31 to highlight the deteriorating state of gay rights in Russia. Activists are calling for a boycott of Russian vodka to protest against recent violence against gays in Russia and legislation targeting homosexuals. ..”

  http://www.rferl.org/media/video/25063161.html

 13. marta15 said

  „.Skoro takie rozterki targają Umiłowanymi w kraju, gdzie młoda demokracja już „zdała egzamin”, to cóż dopiero mówić o Ukrainie, gdzie światło z ciemnością jest przemieszane niczym w przeddzień pierwszego dnia Stworzenia?
  Toteż kiedy niezależny i samorządny ukraiński parlament dostał od Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozkaz wprowadzenia pakietu antykryzysowego, od którego MFW uzależnia pożyczenie tamtejszemu rządowi kilkunastu miliardów dolarów gwoli zatkania dziury budżetowej o rozmiarach prawie 30 miliardów, to rano za pakietem głosowało 189 deputowanych na 450 i pakiet przepadł, ale wieczorem głosowało już 246 deputowanych i pakiet przeszedł.
  CO SIE STALO MIEDZY RANKIEM I WIECZOREM, jakich środków perswazyjnych użył posądzany – podobno niesłusznie – o żydowskie pochodzenie premier Arsenij Jaceniuk – TAJEMNICA TO WIELKA , chociaż nie od rzeczy będzie przypomnieć spostrzeżenie starożytnych Rzymian, że NIE MA TAKIEJ BRAMY , której nie przeszedłby osioł obładowany złotem.

  W ogóle wydaje się, że ukraińscy parlamentarzyści nie bardzo są pewni własnej pozycji w nowym demokratycznym porządku i kiedy licząca około tysiąca osób bojówka Prawego Sektora, w odwecie za zastrzelenie w Równem Aleksandra Muzyczki zamarkowała „szturm” na siedzibę Rady Najwyższej, wybijając kilka szyb, spora część deputowanych przystąpiła do pośpiesznej ewakuacji tylnymi drzwiami, najwyraźniej chcąc uniknąć chwytu za krawat.
  Dopiero po jakimś czasie okazało się, że na razie deputowani powinni w parlamencie pozostać, bo Prawy Sektor właśnie kazał im uchwalić zdymisjonowanie ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, któremu poprzysiągł „zemstę”. …”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3070

  .

 14. marta15 said

  a Tatary wola jednak Rosje niz „demokratyczna” Ukraine.
  http://jeznach.neon24.pl/post/107869,tatarzy-wola-rosje

 15. u said

  Tylko Kaczor moze tam wyciszyc sytuacje. On jest najbardziej sie nadaje na ta misje. Ciskal detki do ognia, z wielkim zaangazowaniem, wiec niech teraz jedzie i leje wode. U nas za duzo juz jej lal, toniemy ………. w dlugach.

 16. RomanK said

  Kiedy ???
  Oglosilem Sezon Polowan na Banderowcow za Otwarty????

  Modlmy sie za tych biednych chlopakow, zaslepionych straszliwa ideologia darwinizmu politycznego, zbalamuconych, WYZUTYCH z przyszlosci i po selekcji wystawionych i wydanych- przeznaczonych na pewna smierc i poniewierke.
  Im sie tylko wydaje…tak, jak wydawalo sie wielum przed nimi i bedzie sie wydawac wielum po nich!

  Veni Creator Spiritus!
  Accende lumen sensibus,
  infunde amorem cordibus,
  infirma nostri corporis,
  virtute firmans perpeti.

  Drodzy Biedni ZBALAMUCENI Bracia Rusini- Ukraincy!
  Broncie sie! Nie macie zadnego wyboru! Na litosc nie liczcie..na NIC nie liczcie.
  Moze pierwszy raz w zyciu dotrze do was KTO jest naprawde waszym wrogiem…zawsze nim byl i zawsze bedzie!

 17. RomanK said

  Uwaga!!!
  Prosze wszystkich o porownanie tego co dzieje sie na Ukrainie…z tym co dzialo sie w Polsce i dzieje nadal…z tragedia Jugoslawii … z Kosovem…i uzmyslowienie sobie -ze to tylko ta sama gra w roznych odslonach tego samego dramatu…
  Prosze, posluchajcie z uwaga tego co mowi ten Polak i dobrze sie zastanowcie..zostalo nam….. niewiele czasu….
  http://www.prawawielkopolska.pl/relacja/0/445/37/

 18. RomanK said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz/nie-wolno-milczec

 19. revers said

  http://tarpley.net/metaphysical-doubts-concerning-the-existence-of-modern-ukraine-a-1918-creation-of-the-german-general-staff/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Sorry, the comment form is closed at this time.