Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się wyłoni z Ukrainy?

Posted by Marucha w dniu 2014-04-14 (Poniedziałek)

Ukraina ma problem sama ze sobą. Wynika to z wypowiedzi premiera majdanowego rządu, który stwierdził, że jego Ojczyzna potrzebuje dwa lata na to, żeby się uporządkować. To naprawdę dużo czasu, zwłaszcza że w ciągu trzech miesięcy trwania Majdanu z ukraińskich magazynów gazu ulotniło się około 13 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu ziemnego.

Przyznał to sam pan Jaceniuk, mówiąc że on tego gazu nie ukradł. Nie będziemy się pytać zatem, kto to zrobił? Mniej więcej tyle gazu rocznie zużywa Polska. Co więcej przez ten cały czas władze ukraińskie nie płaciły dostawcom za gaz, pomimo jednej z najkorzystniejszych w Europie zniżek.

Wiemy już, że Ukraina ma armię, która nie walczy. Podobno nie jest w stanie, jednakże to nie jest problem jej potencjalnych przeciwników, tylko samej Ukrainy. Być może taki był plan, jednakże pytania pozostały. Jest ich jeszcze więcej, mianowicie – podobno ktoś inny niż snajperzy policyjni strzelał do ukraińskich patriotów na Majdanie. O dziwo,  władza wolna już od starego systemu – nie chce ujawnić protokołów sekcji zwłok! Dlaczego? Każdy patolog sądowy pozna, z której strony weszła kula, a z której wyszła. Tutaj nie da się okłamać, ani oszukać. Czyżby prawda była trudna dla rewolucyjnego mitu?

Pomocy finansowej z Zachodu nie widać, chyba nawet sami Ukraińcy rozumieją, że nikt im nie chce dać niczego w ciemno i za darmo. W zasadzie już chyba do nich dotarło, że na zachodzie nie ma pojęcia „za darmo”, zawsze ktoś, kiedyś za darmowy obiad w chwili jedzenia musi kiedyś zapłacić. Tak jest skonstruowany system do którego zmierzają, którego flagami machali nad swoimi głowami i za który wielu z ich synów – jak na razie nie wiadomo po co – zapłaciło życiem.

Krym wybrał wolność, obwody wschodnie dają sygnały o potrzebie niezależności i stabilizacji, a w Kijowie już chyba pogodzono się z ideą federalizacji państwa – jako gwarancją poszanowania interesów wszystkich mieszkańców Ukrainy. Przecież Ukraina jest tak pięknie różnorodna, że federalizacja w niczym jej nie zaszkodzi, jedynie ubogaci jej wspaniałe dziedzictwo kulturowe, narodowościowe i polityczne [A jakie to niby dziedzictwo polityczne ma być ubogacone? Rzezie na Wołyniu? – admin]. Jeżeli federalizację połączy się umiejętnie z budową samorządności lokalnej, to nie będzie lepszej gwarancji ustrojowej dla przyszłości państwa.

Zbliżają się wybory, które majdanowe władze w tym kraju rozpisały na dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego w Unii Europejskiej – 25 maja. Będzie to data symboliczna, z pewnością ważna w historii Ukrainy, która wybierze sobie na prezydenta – kogoś pomiędzy „Królem czekolady” a „Królową gazu”. Co się w praktyce zmieni po przepędzeniu Janukowycza? Prawdopodobnie dla zwykłego obywatela nie wiele, o ile w ogóle uda się zorganizować wybory we wszystkich obwodach Ukrainy. Nie wiadomo do końca jak będzie z prawomocnością wyborów, pokażą rzeczywisty stan funkcjonowania państwa jako struktury.

Czy nowy prezydent będzie prezydentem wszystkich Ukraińców? Czy zechce być prezydentem wszystkich Ukraińców? W jaki sposób będzie rządził? Przede wszystkim jak przygotuje kolejne wybory.

Na razie panuje tam wielki zamęt i nikt nic nie wie lub wie niewiele. Trudno cokolwiek przewidywać, gdyż społeczeństwo ukraińskie po Majdanie zauważyło, że u władzy są nadal ci sami ludzie, którzy sprawowali różne urzędy jeszcze za Prezydentury Kuczmy. Zwykłym ludziom żyje się coraz trudniej, a nadchodzące lato może zachęcać do MAJDANU 2.0 – gdyby wyniki wyborów rozczarowały. Może to spowodować przesilenie i początek prawdziwych reform na Ukrainie, ze zwalczaniem korupcji  jako głównym ich postulatem.

Po prostu wszyscy powoli zaczynają rozumieć, ze Ukrainie mogą pomóc tylko sami jej obywatele, bez względu na język, którym się posługują czy wyznawaną religię. Nikt im już nic nie da za darmo, ewentualnie za pół darmo, tak jak Rosja gaz.

Piękny kraj, wspaniali ludzie, niezłe warunki do rozwoju, więc w czym problem – żeby żyło im się lepiej? Problem chyba tkwi w mówieniu sobie wprost słów prawdy, co będzie trudne w kampanii wyborczej. A szczera prawda brzmi tak, że o przyłączeniu się do Unii Europejskiej obecna Ukraina nie ma co nawet marzyć, sygnalizują to nawet najważniejsi politycy europejscy. Ukraina musi sobie ułożyć życie i współżycie w warunkach i otoczeniu, które jest i się nie zmieni.

Wychodząc z takich realiów potrzebny jest plan reform i żelazna konsekwencja w jego realizacji, w tym pozakładanie liczników gazu, ciepła oraz prądu w ukraińskich mieszkaniach, stopniowe eliminowanie korupcji a przede wszystkim ZANEGOWANIE FASZYZMU.

Przy czym tego planu to nie muszą układać specjaliści z Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy Banku Światowego, bo to już przerabiano w wielu krajach. Na Ukrainie nie brakuje mądrych i kochających swój kraj ekonomistów czy prawników. Jednakże sępy i hieny już szykują się do wyprawy na Wschód…

http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 51 do “Co się wyłoni z Ukrainy?”

 1. Jan said

  ”Piękny kraj, wspaniali ludzie, …”
  Kraj jak kraj kążdy zakątek ziemi jest na swój sposób piękny, ale ci ludzie z piętnem kainowym ”wspaniali” inaczej.
  Przygaszony wulkan nienawiści gotowy do następnego wybuchu.

 2. Luxeuro said

  Ad. 1 – „Przygaszony wulkan nienawiści gotowy do następnego wybuchu.”
  Tak samo jak z porządnymi i pracowitymi Niemcami i ich sposobami troszczenia się o „untermensch” w czasie wojen.

 3. lopek said

  ”Piękny kraj, wspaniali ludzie, …”
  Wspaniali ludzie dla rządzących Niemcami – bo tylko oni mogą ponownie podpalić lont – gdzie banderland chwyci za piły i siekiery.

 4. Kronikarz said

  Dużo pobożnych życzeń.

 5. wi42 said

  „Problem chyba tkwi w mówieniu sobie wprost słów prawdy, co będzie trudne w kampanii wyborczej. ”
  Oto „prawda” ukrainskich mediow:
  – Saszko strzelal sam ze soba
  – Bierkut strzelal sam do siebie
  – Narod sam zadluzyl sie na Mld$170
  Na plakacie w linku tez glosicieli tej prawdy:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=26572

 6. Pokręć said

  Gdyby tak jeszcze Rosja ZANEGOWAŁA KOMUNIZM…

 7. Polak Maly said

  Co sie wyloni z Ukrainy? Kolonia oberzyda, czyli to samo, co sie z Polski wylonilo i z Niemiec tez, jesli Chiny i Rosja tegoz procesu zniewolenia swiata nie powstrzymaja, bowiem obecnie tylko te dwa kraje sa w stanie to uczynic, we wspolnym dzialaniu, i stwarzyc alternatywe dla zdefraudowanego zydowskiego pieniadza.
  Tylko przy jednoznacznie wspolnym dzialaniu Chin i Rosji wezme oberzyd uszy po sobie, nie odwazy sie na rozpierduche, by nia sobie dupe ratowac.

 8. Boydar said

  „… Gdyby tak jeszcze Rosja ZANEGOWAŁA KOMUNIZM…”

  Panie Pokręciu, czy mógłby Pan określić (w przybliżeniu) jakiego skutku / efektu spodziewał by Się Pan po ogłoszeniu (jak rozumiem werbalnym i oficjalnym) takiej negacji ?

 9. Orzyc said

  Brzeziński i inne chazarskie szczury chciałyby wojny z Rosją ale ukraińskimi i polskimi łapami, żeby po wykrwawieniu się Słowian wejść na gotowe i tylko posprzątać, a następnie szabrować i mordować do woli. Jednak Ukraińcy nie palą się do bitki z silniejszym od siebie, a Polacy nie dali się wystarczająco zaszczuć. Jak Ukraińcy nie pójdą na Rosję, to nie dostaną pieniędzy, zaczną przymierać głodem, coraz bardziej łakomym wzrokiem patrząc na Polskę…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zbigniew-Brzezinski-Ukraincy-powinni-walczyc,wid,16536495,wiadomosc.html

 10. Brat Dioskur said

  Przewidywania holenderskie….
  http://www.geenstijl.nl
  … i przewijac w dol az do ukazania sie 2 mapek z sytuacja miltarna.Kierunki uderzen sa wyrazne,….szkoda ,ze nie w kierunku Lwowa!

 11. revers said

  Na razie unia sypnela 1 milardzik euraskow, oczywiscie pod warunkiem przeprowadzenia glebokich reform, jakich reform to wiadomo po nadwislanych reformach i kolorowych odbytach, nawet tecza doczekala sie drucianego ogrodzenia oraz budkie wartownicza.

  Gdy tymaczasem UA zalega Rosji z 10 milardami $$$$ za gaz i nie wywiazanie sie z umow odnosnie baz morskich na Krymie.

 12. Krzysztof P said

  Rosja o d c h o d z i od Komunizmu (jeśli wogóle do tej ” szczęśliwości ” dotarła?) ale bardzo powoli czyli MĄDRZE..
  Musi wymrzeć pokolenie wojenne, dla których nic innego NIE istniało, a to co było zostało po strasznych czystkach, zaakceptowane zostało na poziomie biedy ale i DUMY, z osiągnięć wojennych i imperialnych.!!
  W otoczeniu Prez. Putina nie widać czerwonych sztandarów z sierpem i młotem. Pomniki ” wodza” oczywiście są – ale to tylko symbol bez piania z zachwytow nad ” mondrościa tfuu – rców owego komunizmu „.

 13. Fran SA said

  Piekny kraj.. wspaniali ludzie;
  I piekna Julia do kompletu i jej natchnione zwiazki z Polska.:

  http://monsieurb.neon24.pl/post/106448,julia-i-jej-polska-pralnia

 14. maly said

  to tylko i wyłącznie wina gojów , grupka nierobów zwana bank gangsterami potrząsa całym światem przy pomocy wojska , policji i innych służb specjalnych ….jednym słowem goje same sobie założyły pętle na szyję – nie ma wojska , policji i służb na usługach gangsterów nie ma żydów – proste jak bułka z masłem . tylko trzeba ruszyć dupę tak jaki ci w Ukrainie , zawzięty naród więc prędzej czy później wyrżną tam wszystkich , a wszyscy się spuszczają nad nimi jak nad niemowlęciem . moja babcia miała sąsiada – prawdziwego Ukraińca z krwi i kości ..wiem doskonale co ta za naród ..nikt mi nie wciśnie kitu że to nie jest naród pt „po trupach do celu” .

 15. Luxeuro said

  Ad. 9 –
  „Przyszłość Ukrainy zależy w dużym stopniu od samych Ukraińców – powiedział Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla telewizji CNN. Według Brzezińskiego, Ukraińcy uzyskają znaczącą pomoc Zachodu tylko wtedy, jeśli zbrojnie przeciwstawią się Rosji.”
  To wstrętny psychopata.

  „Brzeziński dodał, że pomoc USA i Zachodu nie musi polegać na wysłaniu na Ukrainę wojsk, ale uzbrojenia. – Szczerze mówiąc taki scenariusz może być konieczny i nie powinniśmy się tego bać – mówił Brzeziński. Dodał, że jeśli Ukraińcy będą wiedzieć, iż Ameryka im pomoże, to wzrośnie prawdopodobieństwo ich zbrojnego oporu. To z kolei sprawi, że Rosjanie dwa razy pomyślą, zanim podejmą decyzję o inwazji.”
  Już bardziej otwarcie pokazuje swe karty jak to na tej Ukrainie chcieli by zarobić.

  Komentarz z tekstem,
  „Zbigniew „Zbig” Brzeziński. Amerykanin, ale i jeden z najwybitniejszych żyjących Polaków! Wywodzi się ze szlacheckiej. patriotycznie polskiej, rodziny herbu Trąby z Brzeżan.”
  Ma 8(+) i 36(-). Większość wie kim jest Zbyg.

 16. NICK said

  Dla przypomnienia.
  NIE MA Narodu i państwa – „ukraińskich”.
  Żydogermania.
  A… i czytujcie czasem P. Juliusza Prawdzica!!!
  Ten to ma dopiero logogryfy.
  Któż powiedział, że będzie łatwo?

 17. Dzonyy said

  Ukraina znaczy pogranicze. Z pograniczem, jak z miedzą, zostawisz, obrośnie chwastami. Wypielisz chwasty, ktoś cię oskarży, że zagrabiłeś miedzę. Osobiście wolałbym, żeby Rosja te chwasty wyrywała. Da sobie radę z oskarżeniami. Gorzej dla nas by było, gdyby np zachodni sąsiedzie zechcieli wyrywać chwasty, bo musieli by przejechać przez nasz kraj. Bo przecież nie Francuzi, ci to od razu wywiesili by białą flagę, Angole też nie, bo to za morzem, poza tym co z five o’clock? Une mają USrAel, po to były rozmowy niedawne, bo po co innego? Znakiem tego zostają ONI. A ONI lubią się u nas gościć dłużej, nawet sami się zapraszać. A jak mawiał Zagłoba, gość nie w porę gorszy od Tatarzyna.

 18. bobola said

  Wydaje sie, ze Putin zamierza przeprowadzic manewr pincetkowy aby przylaczyc Ukraine poludniowa i zadnieprze do Rosji. W efekcie Ukraina stanie sie pastwem srodladowym i jej dalsze istnienie jako odrebnego organizmu politycznego bedzie zalezalo od Rosji i Polski. Jest to strategia idetyczna do tej jaka zastosowal Hitler we wstepnym stadium II WS.

 19. NICK said

  Ad.18. Bobola.
  Wydaje się, że może tak być.
  Wówczas, teoretycznie, moglibyśmy odzyskać tereny zachodniej „ukrainy”. Tylko… nie przy tych realiach światowych i nie tym „żondzie polskim”.
  Tym bardziej przy PIS-owskim.
  Na razie realizuje się granica niemiecko-żydowska; wersje różne.

 20. Jan said

  Ad 18
  A pro po Hitlera. Sam tego nie wymyślił Niemcom zpachniały bardzo żyzne pola ukraińskie, aby je zdobyć należało tylko usunąć ”przeszkodę” – zająć Polskę.

 21. Boydar said

  @ Pan Krzysztof (12)

  Tak dokładnie to postrzegam. „tu potrzebna jest mądrość”.

 22. Boydar said

  @ 18

  Wypier … dalaj heretyku, przez ce-cha.

 23. NICK said

  Ad.22. P. Boydar.
  Słusznie a delikatniej?
  A propos.
  Wydaje się, iż, rzeczywiście, w tym temacie, ani Bobola ani ja ani Jan NIE MAMY racji!

 24. Boydar said

  Nie, panie NICK’u, delikatniej nie mogę. Ja mam alergię na bezeceństwa i profanację. I naigrywanie się z Polaków.

  Niech Się Pan zastanowi uczciwie, jak to jest, że Panu używanie nicka ‚Bobola’ nie przeszkadza w postrzeganiu rzeczywistości.

  Zaś to, co jest pisane pod spodem, „to mi to lotto”.

 25. Kazik said

  Rosja nie ma się gdzie już cofać i mam nadzieję , że ich załatwi jak chłopa w sądzie .

 26. NICK said

  Ad.24. P. Boydar.
  Nie bardzo rozumiem.
  Zwłaszcza drugiego akapitu. Że, niby ja, używam zamiennie nick’u ‚bobola’ za mój NICK?
  Zaś to, co pod spodem nie powinno Panu „lottować”.
  Bo, przecież TYM , kolejny raz wyraziłem szacunek, dla Pana!

 27. grab said

  Coś się wyłoni , ale co w Naszym domu w Polsce ? Nieposprzątane , a zaglądamy do sąsiada , i to nas cieszy ? To tak jak kaleka podpierając się na kulach , cieszy się nieszczęściem u sąsiada.

 28. Boydar said

  @ Pan NICK

  Wypuszcza mnie Pan.

  No to drukowanymi literami :

  – Nie akceptuję użycia słowa ‚Bobola’ w kontekście innym niż osoba św. Andrzeja. Jeśli nawet (teoretycznie) ktoś nosi takie nazwisko – jako nick na katolickim forum – nie akceptuję.
  Zwłaszcza, gdy treści prezentowane pod tym nickiem, są ewidentnie […].
  To, że „zwłaszcza”, jest jednak dla mnie sprawą drugorzędną; pleśni jest wszędzie sporo, dlatego mi to „lotto”.

  Martwi mnie natomiast fakt, że jestem osamotniony w tej postawie; nie, że mi samotność doskwiera, ale tak nie powinno być.

  Co do szacunku, o którym Pan wspomniał, proszę o jego całkowity brak. Trzymajmy się procedur, jak w sądzie. Oceniamy wyrażony pogląd, a nie prelegenta. Jak w tym kawale spod ściany płaczu – ‚Mosiek, masz tu te swoje $100 i nie przeszkadzaj, my tu się modlimy o poważne sprawy’. Prawdę powiedziawszy, nie pojmuję, jak z mojego komentarza (24) wyciągnął Pan wniosek „… Że, niby ja, używam zamiennie nick’u ‘bobola’ za mój NICK? …” To jakaś karkołomna kombinacja myślowa.

 29. Jack Ravenno said

  Z Ukrainy wyłoni się śmierdząca kupa i nic więcej. Strasznie mnie dołuje napędzanie atmosfery wojny w nasz krajobraz. Bić się za tych parchów? W życiu. Za Polskę i owszem. Parchy sie na tym bardzo przejadą gdy to zrobią. Ale już łachmyty gaz czosnkowy rozpylają i dla wielu rozum odebrało.

  Tfu

 30. marta15 said

  bardzo ciekawy artykul
  http://www.globalresearch.ca/ukraine-the-anti-maidan-begins/5377773
  „..It now appears that the “anti-Maidan” has begun, and that the military backing by NATO will be mobilized
  against fellow Ukrainians much sooner than expected…”
  „Bojownicy o wolniosc wasza i nasza pelna kieszen” zrobili swoje i teraz bojownikow trza usunac lub unieszkodliwic
  bo i po o co oni komu.
  Zawsze nowi sie znajda jak bedzie trzeba. Poki co Nato, Junia i IMF zrobia tam swoj porzadek.

 31. marta15 said

  c
  ciekawy artykul
  http://www.israelshamir.net/English/PutinsTriumph.htm

 32. Luxeuro said

  Kurw% prowokują
  http://www.zerohedge.com/news/2014-04-14/russian-fighter-jet-flies-repeatedly-within-1000-yards-us-warship-black-sea

 33. przemądrzałe bydlę said

  Jeśli ten reportaż rosyjskiej telewizji NTV nie jest manipulacją, to kurdę niezłe typy tworzą nowy rząd Ukrainy. Gangsterzy, zleceniodawcy pobić i morderstw, homoseksualiści, pedofile, defraudatorzy, wariatka z żółtymi papierami 🙂

 34. przemądrzałe bydlę said

  Wg tego reportażu bracia Kliczkowie rozpoczynali swoją karierę jako „żołnierze” znanego gangstera, niejakiego „Rybki”, a ten dostrzegł ich talent bokserski i jak się dorobił, do wysłał ich do USA do Dona Kinga, żeby ich „oszlifował” pięściarsko i rozwinął ich karierę, a gdy Kliczkowie zaczęli odnosić sukcesy i zarabiać grubą kasę, musieli odpalać 50% zarobków „Rybce”. No i w końcu „Rybka” został „ubity”.

 35. Luxeuro said

  Ad. 33 – Ciekawe cioty

 36. przemądrzałe bydlę said

  A na Krymie powoli wprowadzają rubla w miejsce hrywny:

 37. przemądrzałe bydlę said

  Właściwie to nie powoli, bo ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną (i nie tylko) Ukrainy, hrywna też jest niestabilna, więc ludzie wolą korzystać z rubla.

 38. Boydar said

  Dobre resume Panie Luxeuro. Zastanawiam się tylko, czy to przypadek, czy może niekoniecznie. Jak poatrzeć na „światowych” „polityków” to oni wszyscy tacy. Ashton, Rompuy, Kerry, Bamboo, Franio – przecież to wszystko jak z Lombroso … I z drugiej strony taki Ławrow, a nawet i Putin, to nie może być przypadkowe.

 39. przemądrzałe bydlę said

  Piskorski przestrzega przed 2 starymi ukraińskimi elektrowniami atomowymi niedaleko naszych granic:
  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2014/04/14/nowy-czarnobyl-skutki-ukrainskiego-chaosu/

 40. Siggi said

  Coś takiego wysmarzyli ? Nie podobna …
  Wyszło z kompleksu budynków „przedstawicielstwa” o łącznej powierzchni 15000 metrów kwadratowych niedawno oddane do użytku.

  Ambasada USA w Kijowie porównuje działania aktywistów Swobody z bandytyzmem

  Ambasada USA w Kijowie potępiła zachowanie członków ukraińskiej partii nacjonalistycznej Swoboda w stosunku do pełniącego obowiązki szefa Narodowej Spółki Telewizyjnej i Radiowej Ukrainy Aleksandra Pantielejmonowa.

  Trzech deputowanych z ramienia Swobody wieczorem 18 marca weszło do gabinetu Pantielejmonowa i pobiło go za decyzję wyemitowania w telewizji przemówienia prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie przyjęcia Krymu w skład Rosji.

  Prokuratura Generalna Ukrainy wszczęła w tej sprawie postępowanie karne.

  Dzisiaj szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow podczas spotkania z sekretarzem generalnym ONZ Banem Ki-moonem w Moskwie wyraził niepokój w związku z łamaniem praw człowieka na Ukrainie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_21/Ambasada-USA-w-Kijowie-porownuje-dzialania-aktywistow-Swobody-z-bandytyzmem-0054/

 41. MatkaPolka said

  Operacja specjalna na Ukrainie: strzelanina w Słowiańsku
  Czytaj dalej:

  http://polish.ruvr.ru/2014_04_13/Operacja-specjalna-na-Ukrainie-strzelanina-w-Slawiansku-5256

  Służby porządkowe, podporządkuwujące się Kijowowi, prowadza operacje specjalną w mieście Sławiańsk w obwodzie donieckim, gdzie wczoraj zwolennicy federalizacji zajęli szereg siedzib administracyjnych.
  Słuchać strzelaninę, przestrzeń powietrzna jest patrolowana przez śmigłowce bojowe. W mieście zostały umieszczone punkty kontrolne. Uzbrojeni ludzie w mundurach kamuflażowych wybiórczo sprawdzają przejeżdżające pojazdy. Jeden z takich punktów znajduje się niedaleko Rady Miejskiej Sławiańska, gdzie nad barykadami z opon i piasku powiewają rosyjskie flagi oraz flagi Donieckiej Republiki Ludowej i Milicji Ludowej Donbasu.
  Akcja protestacyjna odbywa się także pod budynkiem miejskiego komisariatu.
  Za: http://polish.ruvr.ru/2014_04_13/Operacja-specjalna-na-Ukrainie-strzelanina-w-Slawiansku-5256/
  Data publikacji: 13.04.2014

  Tags : atak na Rosję, faszyzm żydo-ukraiński, NATO, NWO, Ukraina, usa, żydowska okupacja Ukrainy, żydowski przewrót na Ukrainie

  Apel do kozaczyzny Tawrii i Sewastopola

  Apel do kozaczyzny Tawrii i Sewastopola.

  Drodzy nasi bracia!

  W tej ciężkiej chwili na całym wschodzie Ukrainy toczą się ciągłe akcje protestu przeciwko faszystowskiemu reżimowi a na całym terytorium Ukrainy ludzie nawet nie mogą wyrazić swojej opinii z powodu strachu przed bandyckimi ugrupowaniami. Narasta wewnętrzny opór ludności Doniecka, Ługańska i miast wchodzących w te okręgi administracyjno-terytorialne, wobec faszystowskiej władzy w Kijowie a także wobec jej przedstawicieli na miejscu. Ta władza sprowadza, w celu zduszenia nas, zagraniczne siły specjalne i szuje-morderców z „Prawego Sektora”. My, mieszkańcy Donbassu, prosimy swoich braci, nie zostawiajcie nas w tej ciężkiej chwili. I pomóżcie nam wszelkimi możliwymi sposobami w dziele uzyskania przez Donbass niezależności państwowo-terytorialnej z perspektywiczną możliwością zjednoczenia z Federacją Rosyjską.

  Najdrożsi nasi!

  W te chwile kiedy leje się krew naszych braci, w te chwile kiedy faszyści znajdujący się u władzy dokonują prawdziwego ludobójstwa nakierowanego przeciwko całej rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy, kiedy zaczęły się prześladowania wszystkich prawosławnych chrześcijan z żądaniami przyjęcia innej, obcej nam wiary, kiedy naszym dzieciom w szkołach już zaszczepiają i narzucają obce nam wartości i przepisują naszą historię, nie pozostawajcie na uboczu!

  My potrzebujemy Waszej pomocy!!!

  Nie pozwolimy płakać rosyjskim matkom! Pomóżcie nam poradzić sobie z tą dżumą, która nieoczekiwanie nadeszła na naszą Mateczkę Ziemię!!! Rosjanie nigdy nie pozostawiali siebie wzajemnie i zawsze jednoczyli się wobec wroga!!! Bracia nasi!!! Towarzysze!!! Najdrożsi nasi Krymczanie! Do ostatniej chwili stawialiśmy opór własnymi siłami ale nadeszła ciężka chwila i wzywamy Was teraz! ZAREAGUJCIE!!!

  Z głębokim szacunkiem i braterską miłością mieszkańców, w tym i kozaków Donbassu.

  Niechaj Bóg i Przenajświętsza Bogurodzica mają Was w opiece!

  http://3rm.info/45743-obraschenie-k-kazachestvu-tavrii-i-goroda-geroya-sevastopolya.html

 42. MatkaPolka said

  zamoderowalo się

 43. Luxeuro said

  Wielki alarm INTERI – „Czołgi suną na Słowiańsk. Kijów wysłał wojsko przeciwko separatystom?”
  http://tinyurl.hu/vZaX/

  i dobry komentarz
  „~adam – 44 min temu
  A masz co napisał kilka lat temu proroczo Rafał Ziemkiewicz chociaż moim idolem to on nie jest. ” Pomarańczowi brunatnieją Piątek, 18 kwietnia (07:56) Wyobraźmy sobie, że Rada Miasta Warszawy postanawia którąś z ulic na terenie dawnego getta przemianować na „Bohaterów SS”? Jak przyjęliby taki pomysł Żydzi i opinia publiczna krajów zachodnich? Jakie padłyby słowa i jakie autorytety uznałyby za stosowne zabrać głos? Wiem, że to przykład absurdalny, ale tylko tak absurdalny przykład oddaje to, co zrobiła zdominowana przez ukraińskich nacjonalistów rada Lwowa, która właśnie teraz, w 65. rocznicę rzezi wołyńskich postanowiła przemianować jedną z ulic tego zamieszkanego niegdyś głównie przez Polaków miasta na „Bohaterów UPA”. Dostaliśmy jako Polacy w pysk, i nie to najbardziej boli – ale to, żeśmy sobie na to w pełni zasłużyli. Postępowanie kolejnych rządów i innych oficjalnych instytucji niepodległej Polski w tej sprawie jest bowiem splotem wyjątkowej głupoty, tchórzostwa i nieudolności. Bez lęku żądamy dziś od Rosji prawdy o Katyniu (i słusznie), ale w kwestii Wołynia sami gorliwie współuczestniczymy w zakłamywaniu zbrodni. A przecież sama jej skala jest przeraźliwa: ofiarą ludobójstwa padło, wedle różnych szacunków, sto, sto dwadzieścia tysięcy Polaków i – pamiętajmy o tym – kilkanaście tysięcy etnicznych Ukraińców, których winą było sprzyjanie polskim sąsiadom, spowinowacenie z nimi, jak określali to banderowcy: „schłopienie”. czytaj dalej Ten ostatni fakt jest bardzo ważny, bo wbrew przekonaniu naszych tchórzliwych elit politycznych nie mówimy tu o rozniecaniu polsko-ukraińskich antagonizmów, ale o potępieniu zbrodni wyznawców ukraińskiego hitlerka, Doncewa, dokonanych w imię obłędnej, bliskiej faszyzmowi ideologii, której ofiarami padali nie tylko Polacy, choć oni przede wszystkim. Przeraźliwa jest nie tylko skala zbrodni, ale i sposoby jej dokonywania. Zapewne hitlerowskie i stalinowskie maszynerie śmierci działały z większym rozmachem, ale SS-manom ani NKWD-ystom nie chciało się rozrywać ludzi żywcem końmi, wydłubywać im oczu, wyrywać języków, rżnąć piłami ani dokonywać innych potworności, w jakich wyspecjalizowali się rezuni z OUN-UPA. Najbardziej przeraźliwe jest jednak dzisiejsze ukraińskie zakłamanie i polskie przyzwolenie na kłamstwo. Wszystko, na co państwo polskie zdołało się zdobyć, to parę oświadczeń i przemówień wypełnionych bełkotem o bliżej niesprecyzowanej tragedii, sugerujących, że polska ludność Kresów padła ofiarą jakiejś klęski żywiołowej. Niepodległa Ukraina zaś wprost włączyła UPA do narodowego panteonu i z tym samym uporem, z jakim rząd Turcji zaprzecza zbrodni na Ormianach, propaguje kłamliwą tezę o symetrii wzajemnych krzywd. Mało tego, wyciąga rękę do pojednania – na gruncie stwierdzenia: „Polacy zabijali Ukraińców, Ukraińcy Polaków, czas już o tym zapomnieć”. Ukraińska propaganda przypisuje Armii Krajowej odpowiedzialność za śmierć wspomnianych już ukraińskich ofiar terroru OUN-UPA, a potomkowie żołdaków SS-Galizien płodzą elaboraty usprawiedliwiające rzezie tym, iż Polacy rzekomo odmawiali wspólnej walki z Niemcami i masowo wstępowali do niemieckiej policji, aby wespół z hitlerowcami podpalać ukraińskie chaty. Nie wolno się godzić. Na Wołyniu nie było żadnej wojny domowej, żadnych symetrycznych krzywd. Było masowe ludobójstwo, zaplanowane, przygotowywane latami, dokonane na rozkaz. Nie wolno go porównywać z działaniami polskiej samoobrony. Podczas gdy do żołnierzy AK płynęły rozkazy surowo zakazujące wywierania zemsty na cywilach, kobietach i dzieciach, a za ich złamanie stawiano winnych pod sąd polowy, komenda główna OUN-UPA słała podległym oddziałom dyrektywy, by „niszczyć Polaków z korzeniami”, nie tylko mordować wszystkich, kobiety, dzieci i starców, ale burzyć domy i kościoły, wycinać sady, niszczyć całe wsie, tak, by po „Lachach” nie pozostał żaden ślad. Jak zareagowaliby Żydzi, gdyby niemieccy politycy mówili im: cóż, wyście mordowali nas, my was, czas już o tym zapomnieć! A m”

 44. antka kobity szwagra brat said

  …jakby nie patrzyl – pedaly – dostaja w w dupsko!…ciekawe czy zaczyna to docierac do

  rodzimych volksdeutschow V grupy –

  Donald Tusk – znany – podżegacz wojenny wypowiedź z 13 kwietnia 2014….cyt…

  …Nikt nie powinien namawiać Ukrainy do podjęcia radykalnych zachowań, jednak przychodzi taki moment, w którym państwo ukraińskie musi pokazać, że nie akceptuje tego co dzieje się na wschodzie kraju – powiedział plemiel Donald Tusk. – Wszyscy wiemy, kto powoduje napięcie na Ukrainie – dodał.

  całość wypowiedzi

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,D…..aid=1128b7

  … oraz rzydoskich kurdupli majdaniarskich wrzeszczacych na Majdanie – slawa ukrainie!…itd

  Jarosław Kalkstein – Kaczyński w Kijowie pozdrawia banderowców z OUN-UPA!

  ….i pare ciekawostek….

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=22814&start=225

 45. Boydar said

  Piękne podsumowanie dr. Jaśkowskiego. Panie JO, co Pan na to ?

  „… mówienie o jakimkolwiek „narodzie” ukraińskim jest niczym nie usprawiedliwione…”

  „… Mówienie o innym narodzie na tym obszarze, aniżeli polski w XVII-XVIII wieku, jest po prostu nieprawdą…”

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12370&Itemid=80

 46. NICK said

  Ad.28. P. Boydar.
  W maju – szesnastego – rocznica kanonizacji Andrzeja Boboli. Świętego „politycznego”. Tacy też są.
  To Jego redakcja Ślubów Jana Kazimierza dała Nam Naszą Królową!!!
  Mamy Królową !
  Z tego co wiem – ŻADEN diabeł nie zdołał strącić JĄ z polskiego tronu !

  Ad.45.
  Nihil novi. Moja mantra.
  Podobnie, uważam, powstawał ‚naród’ litewski.
  Wieki temu był początek ‚narodzin’ a jeszcze nie jest w pełni ukształtowany?

 47. Boydar said

  Nu, dagoworilim 🙂

 48. Boydar said

  Znaczy się, chciałem powiedzieć, że my, agenci Moskwy, zawsze się dogadamy.

 49. NICK said

  Ad. P. Boydar.
  Jeżeli to do mnie.
  To, rublami nie gardzę :D. Zwłaszcza gdyby były przekazywane z Moskwy, poprzez warszawkę, w celach polskich i słowiańskich.
  Żeby było zwyczajnie, to: z beczki soli – zjedliśmy łyżkę; z łyżki dziegciu (ok. 20 gram) – zjedliśmy – pół grama.
  A ile waży beczka soli?
  Sorry. To moje ‚specyficzne’ podejście.
  Ciepło pozdrawiam.
  P.S.
  Jeżeli nie było to do mnie? Nic się nie zmiania!

 50. Boydar said

  Aleś Pan zawzięty, jak dają to trzeba brać, mogą być nawet złote krugerrandy 🙂 🙂 🙂

 51. NICK said

  Ad. 50.
  Teraz żeś Pan przesadził.
  Toż to mennica wrocławska, znaczy breslaw, znaczy… .
  Schetyna, Dutkiewicz, bałwan i inne, np. z Pułtuska… .
  Nie odpowiem, ponieważ, na tydzień, wyciszam się.

Sorry, the comment form is closed at this time.