Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bunt żołnierzy z Wołynia, antywojenny protest w Kijowie

Posted by Marucha w dniu 2014-05-30 (Piątek)

27 maja doszło do buntu trzeciego batalionu 51. brygady ukraińskiej armii – poinformował zastępca wojskowego komisarza obwodu rówieńskiego Wołodymyr Bondaruk.

Po przetransportowaniu do obwodu nikołajewskiego na Południu Ukrainy, żołnierze odmówili opuszczenia pociągu i udziału w rozładunku transportu. Zabarykadowali się w wagonach i zażądali powrotu na poligon pod Równem lub do Włodzimierza Wołyńskiego.

W. Bondaruk dodał, że z powodu spożywania alkoholu przez żołnierzy około dziesięciu z nich popadło w delirium alkoholowe. Nie ujawnił jednak jak zakończył się bunt.

Antywojenne nastroje narastają także wśród ludności cywilnej. 29 maja pod gmachem MSW w Kijowie odbył się mityng z żądaniem zaprzestania tzw. operacji antyterrorystycznej na Wschodzie Ukrainy.

– Mamy już dość wojny i chaosu. Żądamy obiektywnego i przejrzystego śledztwa w sprawie wydarzeń, w wyniku których wciąż giną ludzie – przemawiał współprzewodniczący Demokratycznych Związków Zawodowych Ukrainy Dmitrij Filipczuk.

„Cynizm władz nie zna granic! Naszych synów wysyłają strzelać do naszych rodzin za nasze pieniądze” – głosili uczestnicy pikiety.

Abakowa do więzienia za bezprawie w kraju

Na podst.
http://www.politnavigator.net/v-kieve-proshel-pervyjj-miting-za-prekrashhenie-vojjny-na-donbasse-foto.html
http://www.volynpost.com/news/33715-vijskovi-z-51-oi-brygady-vlashtuvaly-na-mykolaivschyni-bunt
Oprac. J. C. Kamiński
http://geopolityka.org

Komentarzy 21 do “Bunt żołnierzy z Wołynia, antywojenny protest w Kijowie”

 1. lopek said

  To było do przewidzenia. Przecież i Ukraińcy to nie stado baranów aby bezrefleksyjnie mordować się z rozkazu unych.

 2. maurycy said

  Bunt to dopiero bedzie za jakis czas ,kiedy ludzie zobacza w calej krasie rzady bandytow zlodzieji i malwersantow ! Jak im zaladuja druga wersje planu tzw Balcerowicza, a to jest pewne ,to dojdzie dopiero do jatkli i otwartych na duza skale walk przeciw rzadom bandytow i zlodzieji

 3. tutaj said

  Mogliby wreszcie banderowcy skanalizować właściwie swoje pretensje i roszczenia, na swoich obecnych i byłych (wojennych) mocodawców. Na razie może za mało posunięte jest dojenie gospodarki i narodu, ale gdy strzyżenie będzie ostre to kto wie, może ichni naród otworzy oczy? To nie polskie lemingi. Ukraina to dobre miejsce na rozpoczęcie rewolucji przeciw unym.

 4. JO said

  ad.3. To idealne miejsce!!

 5. Kazik said

  Jadąc na front mieli się zorientować kto jest kim , pobrać broń i amunicję i wyruszyć na miejsce koncentracji . Przy pierwszej nadarzającej się okazji wystrzelać dowódców prących do walki . Przejść na drugą stronę . Teraz to marny ich los .

 6. Orzyc said

  Dopóki na Ukrainie mąci żydostwo i ich jankeskie psy, nie będzie tam ani spokoju ani pokoju.

 7. Griszka said

  @5
  Przydupasy oligarchów, banderowcy, grożą dowódcom, że zemszczą się na ich rodzinach w razie odmowy wykonania ich rozkazów. Zwykłym żołnierzom też to grozi. Dlatego część wojsk symuluje walkę, strzela w powietrze. Nawet separatyści mówią, że nie chcą walczyć z żołnierzami ukraińskimi, bo za ich plecami są tak naprawdę aktywiści z Prawego Sektora i to oni powinni otrzymać przysłowiową kulkę.

 8. Jacek said

  Maja przynajmniej troche rozumu. Jezeli spotka ich sad wojenny i kula w leb, czy kula w leb a moze i tortury bez sadu, wtedy zacznie sie na ukraine powtorka z rewolucji „pazdziernikowej”, czyli ogolne riezanie.

 9. Jacek said

  PS „Cynizm władz nie zna granic! Naszych synów wysyłają strzelać do naszych rodzin za nasze pieniądze” – głosili uczestnicy pikiety.

  trafili w sedno. Do Polakow jeszcze nie dotarlo, ze ich dzieci sa w „szkole wychowywane’ na ich wlasnych mordercow.

 10. Boydar said

  Do Polaków jeszcze nie dotarło, że ich dzieci są w szkole „wychowywane” na ich własnych morderców

  pozwoliłem sobie Panie Jacku, bo tak właśnie jest, i ja też jestem o tym przekonany

 11. POTOMKOWIE banderowców UPA, said

  Obecna mieścina Równe w zachodniej tzw. „ukrainie” TYMCZASOWEJ i rejon Wołynia to tereny obecnie zamieszkałe przez POTOMKÓW nazistów banderowców wampirów UPA , którzy z zimna krwią WYRŻNELI nożami, siekierami, tasakami, piłami do drewna … dziesiątki tysięcy tam zamieszkałych sąsiadów Polaków w okresie od lutego 1943 do lutego 1944 roku.

  Ten obecnie tam mieszkający nazistowski MOTŁOCH ukraiński kultywuje i podziwia swoich potomków ukraińskich nazistów banderowców LUDOBUJCÓW, dumnych z wyrżnięcia Polaków w celu przywłaszczenia sobie BEZPRAWNEGO dobytku i ziemi swoich ofiar.

  To obecni POTOMKOWIE „rezunów” ZBRODNIARZY nacjonalistów ukraińskich z obecnych Równego i Wołynia nasączonych polska krwią, NAŚLADUJĄ swoich NIE ROZLICZONYCH ojców i dziadków MORDERCÓW z popełnionego przez nich ludobójstwa na Polakach organizując z dumą krwawe nazistowskie bojówki banderowskie zamiast UPA to teraz pod szyldem nazistowskiego ukraińskiego „Prawego Sektora” które robią polowania na Ruskich ale na całej tej SZTUCZNIE przypadkowo nadymanej terytorialnie „ukrainie” po 1991 roku.

  Potomkowie banderowców UPA-wców tych nazistów ukraińskich teraz w zorganizowanym przez nich „Prawym Sektorem” to takie następne UPA grasujące zgraje ZABIJAKÓW z karabinami maszynowymi ROZTRZELIWUJĄCE skrytobójczo tych którzy nie chcą szwargotać tym prymitywnym językiem ukraińskim wymyślonym przez Niemców.
  To Niemcy sfabrykowali tych ukraińców, aby się bili z Cesarstwem Rosyjskim w interesie Habsburgów i innych imperialnych rodzin niemieckich pragnących zagarnąć Wschodnia Europe, a ze Słowian zrobić swoich niewolników.

  Obecni tzw. „żołnierze wołynia” to zgraje zwykłych POTOMKÓW ludobójców banderowców UPA pod nowym szyldem o nazwie „Prawy Sektor” i niech wszystkich tam PEKŁO POCHŁONIE tych rezunów po UPA-wskich !

 12. NIE rozliczone ludobujstwa UPA i ich NAŚLADOWCY "prawy sektor" NAZISTOWSKI said

  Dalej NIE rozliczone ludobójstwa UKRAIŃSKICH nazistów banderowców UPA na POLSKIM Wołyniu !

 13. Rząd ukrainy NIE chce zwrócic KOŚCIOŁÓW polskim wspulnotom religijnym, said

  UWAGA !

  Poprzednie rządy Ukrainy od 1991 roku i aż do DZISIAJ łacznie ż obecną junta Jacyniuka/Petro Poroshenko/Turczynow rządząca na Ukrainie NIE wywiązują się z ze swoich ZOOBOWIĄZAŃ rządów ukraińskich ODDANIA polskich obiektów sakralnych, POLSKICH KOŚCIOŁÓW dla polskich grup wyznaniowych żyjących na Ukrainie, polskich szkół … itd.

  Polakom zamieszkałym w II RP (obecna tzw. „ukraina”) do DZISIAJ nie ZWRÓCONO wcześniej ZRABOWANE im przez komunistów po 17 września 1939 roku czyli po agresji na Polskę !!!

  My Polacy zamieszkali na całym Świecie jako Polonia USA oraz ŚWIATOWA, RZĄDAMY NATYCHMIASTOWEGO ZWROTU zamieszkałym Polakom bez dyskusji przez władze ukrainskie we Lwowie następujących POLSKICH kościołów:

  pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie

  pw. św. Elżbiety we Lwowie

  pw. Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie

  kościoła Dominikanów we Lwowie

  Do chwili obecnej Polakom zamieszkałym na Ukrainie władze ukrainy NIE chcą zwrócic zwrócono ŻADNEJ polskiej świątyni, za co rząd obecnej Ukrainy zostanie UKARANY !!!

  We Lwowie przed wojną funkcjonowały 54 chrześcijańskie świątynie, z czego 36 należało do obrządku rzymskokatolickiego.

  Po II wojnie i PRZYMUSOWYM wysiedleniu Polaków w 1948 roku za czasów sowieckich były CZYNNE trzy(3) a potem tylko dwie(2) POLSKIE świątynie katolickie:

  katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
  kościół pw. św. Antoniego na Łyczakowie oraz do 1962 r.
  kościół pw. Marii Magdaleny.

  Do tych świątyń uczęszczali zarówno Polacy, jak i Ukraińcy, gdyż ci drudzy, będący grekokatolikami, zostali pozbawieni możliwości praktykowania religii w swoim obrządku (w 1946 r.)

  W 1991 r po rozpadzie się ZSSR i powstaniu Ukrainy, której utworzenie w takim kształcie w jakim ona powstała BARDZO pomogła Polska i Polacy, ale jak ZAWSZE NIE wdzięczni ukraincy NIE chcą o tym pamietac i nawet teraz PRZESLADUJĄ Polaków na tej „po-majdanowej” ukrainie !!!

  Powstałe państwo Ukraina po 1991 ZOBOWIAZAŁO się NIE zwlczac religi i ZOOBOWIĄZAŁO się ZWRÓCIĆ światynie adekwatnym odradzającym się wspólnotom religijnym.

  We Lwowie zdecydowana większość przedwojennych kościołów rzymskokatolickich została PRZEKAZANA wspólnotom greckokatolickim, także prawosławnym i protestanckim, a Polaków złośliwie POMINIETO, gdyż za Polakmi zamieszkałymi na Ukrainie NIGDY nie wstawia się buc Komorowski, nie wstawia się tak zwany „polski rząd” żydo-gangsterskiej warszawki z żydo-kaszubskim mafiozo Tuskiem i banderowcem J.Kaczyńskim, nie wstawia się NIGDY ci sodomici o nazwie „Sejm III RP”.

  Natomiast post-banderowcy razem z żydami rządzący obecna Ukraina postanowili DYSKRYMINOWAĆ tam zamieszkałych Polaków, dlatego POLAKOM władze ukrainskie NICZEGO Polakom NIE zwróciły do dzisiaj co zostało im przemoca ukradzine, zagarnięte do 1948 roku.

  DALTEGO Polonia Światowa, zwłaszcza w USA i Kanadzie zaczeła otwarcie ZWALCZAĆ po całości obecną rządząca junte żydo-ukraińską w Kijowie, za prześladowanie Polaków na obecnej bandycko-nazistowskiej Ukrainie!

  DOSYĆ tej zabawy w OSZUKIWANIE tych złodzeji banderowców ukraińskich, którzy NIE Chca zwrócic Polakom nawet POLSKICH kościołów na tej „ukrainie”, a na dodatek tego rozpetali ANTY-POLSKIE akcje, otwarcie atakują zajedle zamieszkała polską mniejszośc na obecnej ukranie !
  DOSYĆ tego wy nazisci banderaowcy !
  DOSYĆ!

  O tej sprawie jest już zawiadomiony Barak Obama i rząd USA oraz Kanady i my Polacy w USA będziemy BLOKOWAĆ pomoc Ukrainie do puki POLSKIE kościoły we Lwowie i na ukrainie NATYCHMIAST zostaną ZWRÓCONE POLSKIM wspólnotom religijnym zwłaszcza we Lwowie!

  Durni jak zawsze ukraincy sobie myślą, że jak Polakom oddadzą na przykład kościół Marii Magdaleny we Lwowie, to Lwów przestanie być ukraiński, bo to byłby dowód, że to wraca do Polski . . .

  Jak prezydentem Ukrainy został Wiktor Juszczenko, którego wybór na to stanowisko bardzo mocno wsparł polski rząd „warszawki” to potem jednym z pierwszych aktów prawnych Juszczenki było rozporządzenie, które wprowadzało w życie dekret prezydenta Leonida Kuczmy z 21 marca 2002 r.:

  „O natychmiastowych działaniach dotyczących ostatecznego rozwiązania negatywnych skutków polityki totalitarnej byłego ZSRR dotyczącej religii, a także jak najszybszego ODDANIA wpólnotom religijnym bezprawnie ODEBRANYCH obiektów sakralnych i praw kościołom i organizacjom religijnym”.

  Po wydaniu tego dekretu Juszczenki banderowcy ukrainscy we Lwowie ZAKPILI sobie z Polaków zamieszkałych na ukrainie i we wnetrzu kościoła Marii Magdaleny we Lwowie zawisili portrety MORDERCY S. Bandery który nakazywał mordować Polaków.

  Polacy zamieszkali poza Polską, cała Polonio Światowa ZWALCZAJCIE wszelką POMOC obecnej Ukrainie, dopóki obecny rząd Jacyniuka/Petro Poroshenko będą się uchylać ze WZROTEM polskich kościołów polskim wspólnotom religijnym we Lwowie i na całej Ukrainie !!!

  http://www.polskatimes.pl/artykul/236569,lwow-nie-oddal-polakom-swiatyni,2,id,t,sa.html

 14. Kronikarz said

  ; – )

 15. jowram said

  UKRAINO !!! ZROZUM UNIA NIE DLA WAS !!! dla waszego DOBRA !!!

  Ukraińcy! Na prawdę nie widzicie i nie rozumiecie, o co chodzi? Co się właśnie wokół was dzieje?
  Posłużono się wami żeby dokopać Rosji i ugrać interesy wielkich korporacji. Szczególnie w rolnictwie (Monsanto i Cargil). Gazie łupkowym (Chevron-Bursima) i przemyśle zbrojeniowym (General Dynamics i Lockheed Martin). Podpuścili was jak dzieci na Janukowycza, a wy pozwolicie się zmanipulować.

  Opcja przyjęcia was do UE była aktualna jedynie do momentu, kiedy zachodni politycy zaczęli bywać na Ukrainie i przyglądać się z bliska waszej kulturze, normom społecznym i zachowaniem obywateli. Później była jedynie mowa o umowie stowarzyszeniowej, która nic nie daje poza możliwością otrzymania wytycznych, jakie normy należy spełnić, aby rozpocząć rozmowy o ewentualnej akcesji.

  Zachodowi było głupio wam wprost odmówić, bo u was rewolucja, krew się leje i panuje hura-optymizm proeuropejski. Slava bohatyrom!!! Idziemy do Unii, będzie kasa!!!
  Niestety kasy nie będzie. Nie będzie też unijnych paszportów i otwarcia granic. Będą twarde kredyty udzielone pod poważne zastawy i słono oprocentowane.

  Niestety, ale przy ukraińskim poziomie korupcji, przestępczości, alkoholizmu – generalnie zdziczenia obyczajów (głównie moralności i prawa) oraz wszechwładzy mafii ściśle związanej ze służbami specjalnymi, politykami i elitami biznesu spełnienie warunków akcesyjnych stawianych przez UE jest, delikatnie mówiąc, bardzo mało prawdopodobne w wyobrażalnym przedziale czasowym.

  Osobiście wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że dla was akcesja do Wspólnoty Europejskiej nie polega na wprowadzaniu unijnych wzorców społecznych, politycznych i gospodarczych, a jedynie na oyrzymywaniu „darmowej kasy”. Sprawiacie wrażenie, że nie do końca rozumiecie demokratyczne i wspólnotowe mechanizmy. Parafrazując i spłycając dla was to darmowe pieniądze, które jak wszystko inne można rozkraść i przepić.
  Powiedzmy sobie szczerze prawdę. Może brutalną, ale już chyba czas na zakończenie tej iluzji. Szczególnie w momencie, gdy płynie ludzka krew. Świat zobaczył Muzyczkę, ciała ludzi bestialsko pomordowanych w Odessie i efekty działań Prawego Sektora. Internet obiegły setki, a może tysiące filmów i materiałów ukazujących ukraińską codzienność. Cywilizacja zachodu „rozdziawiła gęby” w szoku. Wielu nie mogło uwierzyć. Inni ze współczuciem pokiwali głowami. Jeszcze inni zakrzyknęli niemożliwe! Jednak wszyscy się was przestraszyli. Nikt nie chce mieć za sąsiada wiecznie pijanego dresiarza, o inteligencji rozwielitki i kulturze kołchoźnika, który z kałasznikowem lub siekierą w ręce będzie dochodził swoich racji. Zdaję sobie sprawę, z faktu, że nie wszyscy Ukraińcy to ludzie pokroju Muzyczki. Jednak informacja poszła w świat i społeczeństwa Europy zaczęły się was po prostu, po ludzku bać.

  Wasi przodkowie marzyli przez wieki o Wolnym Państwie Ukraina. Przelewali za niego krew i oddawali życie. Byli nawet skłonni się zeszmacić z Hitlerem lub zdegenerować i zbydlęcić z Banderą, byle tylko, choć nadzieja na wolną Ukrainę nie zgasła.
  W końcu dostaliście prezent od losu. Mieliście swoje państwo. Z rozwiniętym przemysłem, rolnictwem, służbą zdrowia, szkolnictwem, całą infrastrukturą i potężną armią. Słowem marzenie pokoleń srodze okupione ukraińską krwią się ziściło.

  I co zrobiliście z tym darem przez 23 lata wolności?
  Jak nim gospodarowaliście? Jak korzystaliście z dobrodziejstw demokracji i wolności? Jakie elity władzy wykształciliście jako społeczeństwo? Kogo z nich wybieraliście jako swoich przedstawicieli?

  No właśnie. Ktoś na Ukrainie rozkradł wszystko, co można było ukraść. Skorumpowł wszystkich, których można było skorumpować. Zamienił prawo, moralność i jakiekolwiek zasady w opary absurdu i wolną amerykankę. Struktury państwa zamienił na układy mafijne, które oplotły praktycznie wszystko swoimi mackami.
  W końcu doprowadził do totalnej biedy i kompletnego chaosu w państwie. Przeciętna emerytura to ok. 200 zł, pensja 700, a ceny poza wódką, paliwami i papierosami wyższe niż u nas. Do tego emerytury i pensje w budżetówce nie są wypłacane od 4 miesięcy. W Firmach bywa różnie, ale większość również nie płaci pracownikom. Za co ci ludzie mają żyć? Czym nakarmić dzieci? O tym nie pomyślicie, ale żeby ściągnąć z USA najemników i płacić im ok. 700 milionów złotych miesięcznie za strzelanie do waszego, głodnego narodu, to jest w porządku. Żeby wydać kilka miliardów na uzbrojenie, amunicję i paliwa dla bojówek Prawego Sektora, tzw. „Gwardii Narodowej” i nakazać im strzelanie własnych braci, sióstr, matek i ojców, to jest dobro Narodu Ukraińskiego, a oni są „bohaterami walczącymi z terrorystami”. Dowódcy i płatnicy siedzący w przytulnych gabinetach, to wspaniali przywódcy narodu, mężowie stanu, a do tego dobrzy i prawi ludzie.
  Jestem pewny, że wasi dziadowie i ojcowie przewracają się w grobach. Nawet sam Stiepan Bandera, bo on choć metody miał godne najgorszych zwyrodnialców na Ziemi, ale choć chciał i dążył do wolnej i szczęśliwej Ukrainy, a wy robicie wszystko, żeby ją zniszczyć. Niestety, jak na razie skutecznie.

  Jak sobie wyobrażacie przyszłość Ukrainy po tym wszystkim? Załóżmy nawet, że Kijów wygra wojnę domową i co?
  Wschód i południe pogodzą się z zachodem i zaczną wspólnie budować wielką szczęśliwość wszystkich Ukraińców? Czy chaos będzie trwał i krew będzie się lała nadal? A zmieni się jedynie forma walki. Stawiam na podziemie i partyzantkę. Nastroje w społeczeństwie będą coraz bardziej „wybuchowe”, a gospodarka zamieni się w ostateczną ruinę?

  Eksperci mówią, że Ukrainie potrzeba ok. 150 mld. USD żeby odzyskała szansę na normalność. UE chce pożyczyć 15. USA daje 1. Gdzie reszta? Jak państwo sobie poradzi bez Rosji, która jest niemalże jedynym liczącym się odbiorcą ukraińskich dóbr?
  Załóżmy nawet, że Marsjanie podarują wam 200 mld. USD. Co się z nimi stanie i dlaczego niemal wszystkie znikną?

  Proponuję się poważnie zastanowić nad przyszłością i realnymi możliwościami jej kształtowania, a zbyt wiele ich nie ma. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ci na wschodzie, to naprawdę ruscy dywersanci, zdrajcy i terroryści? Czy może wasi bracia, którzy widzą szansę na lepsze życie, a nawet przeżycie? Czy nie warto otworzyć się na ich poglądy, a może i wyciągnąć rękę na zgodę? Może to jedyna szansa na utrzymanie integralności waszego pięknego państwa?

 16. Gazda said

  Ad 12. “NIE rozliczone ludobujstwa UPA…” zamiast “NIE rozliczone ludobÓjstwa UPA…”
  Ad 13. “Rząd ukrainy NIE chce zwrócic KOŚCIOŁÓW polskim wspulnotom religijnym…” zamiast „Rząd ukrainy NIE chce zwrócic KOŚCIOŁÓW polskim wspÓlnotom religijnym…”

 17. Orzyc said

  Neutralizacja banderowskiego terrorysty z Prawego Sektora:

 18. Fran SA said

  Bardzo ciekawy artykul
  To, ze beduiny szykuja sie do stworzenia zydowskiej stolicy na Ukrainie to wiadomo bylo juz od dawna. Rok temu przeslalem do gajowki ‚radosne’ nowiny o aktywnej dzialanosci Lubawiczow na Ukrainie .
  Coraz wiecej ludzi ucieka z Izraela z roznych powodow. Trzeba sie osiedlac gdzie indziej. I ma tak powstac nastepna stolica Izraela wlasnie na Ukrainie. Kolejna Ziemia Obiecana.
  Poniewaz jakos im ta rewolucyjna mysl sie nie do konca uklada, to juz rozpatruja rozni medrcy osiedlanie sie w Argentynie, bo to byl pierwszy pomysl Herzla. Patagonie pejsy juz dawno wykupily.
  Widac wyraznie, ze na Ukrainie nie wszystkie pejsy sa pejsate i wierzace zydy, zamieszkale na Ukrainie od lat bardzo sie boja nowej oligarchii. Niektorzy musieli uciekac do… Rosji przed banda Kolomojskiego i Jarosza.
  A do tego dochodza podpisane kontrakty na Wschodniej Ukrainie podpisane przez obecna junte kijowska: otoz przynajmniej dwie miejscowosci, wlasnie kolo Slowianska: Krasny Luch i Swiatagorsk a kolo Charkowa Balakeja i Izjum maja zgodnie z kontraktem byc oczyszczone z ludnosci pod odwierty. (to samo co sie wyprawia w Afryce) Dlatego ludnosc tych terenow tak sie probuje bronic.

  W ten biznes gazu lupkowego zaplatane sa nie tylko polskie prominenty; w EU tez siedzieli po uszy rozne szefy od Unii.
  Dlatego Europa jest tak podzielona.
  Amerykanie chca koniecznie odebrac Rosji prawo sprzedazy wlasnego (naturalnego) gazu bo robia Ameryce niepotrzebna konkurencje. Tymczasem, wybudowanie infrastruktury do transportowania gazu amerykanskiego bedzie kosztowac duzo i gaz bedzie duzo drozszy.
  Postanowili wiec wladcy swiata zmordowac Ukraine bo bedzie duzo latwiej ( i krocej) sprzedawac gaz Europie z Ukrainy. Ale napewno nie taniej, bo skazona Ukraina i Dniepr juz sie nigdy nie odrodza.
  I pewnie dlatego, zachodnia Ukraina zaczyna ruszac glowa.
  Za pozno.
  Oligarchia moze przegrac i te runde, ale straty juz sa przeogromne. Przede wszystkim w ludziach, ktorzy stali sie ofiara okropnych manipulacji swiatowych oszustow finasowych
  .
  A metody banderowcy wykazuja takie same jak za dobrych czasow Stepana Bandery.
  Mazel tov!

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/109602,wielka-kleska-chazarow-na-ukrainie-staje-sie-faktem

 19. Luxeuro said

  Ad. 17 – Nie trudno rozpoznać że „mużyk” kłamie lub jest aktorem w „operetce”. Jest bardzo zrelaksowany całą sytuacją.

 20. Jacek said

  ad Boydar #10

  alez prosze bardzo Panie Boydarze, ciesze sie, ze Pan to dostrzega, jest to oczywista oczywistosc. Zachowalbym jednak szkole rowniez w cudzyslowie, tak nazywane miejsce w Polsce jest bowiem obecnie antyszkola. Zbalwochaleni Wojtyla Polacy w wiekszosci niestety stracili wzrok.

 21. Jacek said

  powinno byc zbalwochwaleni oczywiscie. Nie zeby to im robilo duza roznice, ale dla porzadku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: