Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żydowska sekta Chabad-Lubawicz chce zbudować nową Chazarię na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2014-05-31 (Sobota)

Radykalna sekta syjonistów Chabad pragnie przenieść się na Ukrainę z USA, które oskubała już do ostatniego piórka. Chcą budować dla siebie “miasto na górze”, niszcząc miejscową ludność na wszelki wypadek oczywiście… 6.5.2014 r. wiceszef Dniepropietrowska, B. Filatow ogłosił projekt “Żydowski Kijów”:

Co zrobić z tymi, którzy szczerze pragną śmierci mojego kraju — z rosyjskimi idiotami naprawdę nie rozumiejącymi, dlaczego jesteśmy gotowi ich zabijać? Co zrobić z podłymi rosyjskimi dziennikarzami, których nie można nazwać ludźmi? Z tym wszystkim złem? Jutro jest nowy dzień i słońce wzejdzie. A co zrobi wszystko to zło? Będziemy musieli zbudować nowe państwo. “Miasto na wzgórzu”, Nowy Syjon. Ziemię Obiecaną.

Chabad Lubawicz i Lech Wałęsa

Oligarcha Kolomojski przez swego podwładnego wyraził ostateczny cel swój i Chabadu w Dniepropietrowsku: Na Ukrainie zbudować nowe państwo, ziemię obiecaną, nowy Syjon.

Czy Bóg obiecał nową ziemię obiecaną? Ona już istnieje – Izrael; innej ziemi obiecanej być nie może, lecz próbuje ją zrobić z Ukrainy sekta Chabad Dniepropietrowsk i Kołomojski, który finansuje i przewodzi (a nie szef bezpieki SBU, Naliwajczenko) faszystowską karną kampanią w regionach Donieck i Ługańsk.

Ponadto, w Purim 16.3.2014 r. podczas referendum na Krymie ws. autonomii (data wybrana, aby uderzyć w ukraińską sektę Chabad), rabin Dniepropietrowska Szmuel Kaminiecki powiedział: Żyjemy razem z Ukraińcami już 1000 lat. Ukraina – nasza Ziemia. Dziś czytamy księgę Estery, jak już tysiące lat na Purim. A dziś czytanie ma szczególne znaczenie — nowy Aman, nasz wspólny wróg z Ukraińcami, jest bardzo blisko.

Zabawna wzmianka o życiu z Ukraińcami od 1000 lat blaknie przy wzmiance o Amanie. W szerokim znaczeniu, Aman to Rosja i Rosjanie, a konkretnie – prezydent Putin interweniujący w plany sekty lubawiczerów chabadzkich ustanowienia Nowej Chazarii na Ukrainie.

Strata Krymu zabolała Kolomojskiego i jego zwolenników w USA — znaną i najbardziej wpływową wspólnotę Chabad-Lubawicz w Nowym Jorku. Jeszcze bardziej bolesny jest proces separacji republik Donieck i Ługańsk, a następnie całej płd-wsch. Ukrainy. Słaby dom, “miasto na wzgórzu”, nowa Jeruzolima zaczęła się rozpadać, bo od początku budowniczowie kłamią i zdradzają, szokująco poświęcając Ukraińców z okrucieństwem niebywałym na XXI wiek.

Budowniczowie nowej Chazarii rozpętali całą swą nienawiść do Rosji i Rosjan, do Putina i jego zespołu, nazywając prezydenta Rosji nowym Amanem. Tym samym podkreślili jego patriotyzm i jego zrozumienie ogromnego zagrożenia planami Kolomojskiego i ukraińskiego chabadu.

Jeszcze ważniejsze dla zrozumienia głębokich przyczyn rewolucji kijowskiej Kolomojskiego było uznanie przez rabina Kaminieckiego wspólnych 1000 lat, bez znajomości historii Rusi Kijowskiej i jej ludu. Rabin mówi o zupełnie innej historii – dot. kaganatu chazarskiego. W IX w. Chazarzy zajmowali ogromny obszar, od Astrachania i M. Kaspijskiego po Dniepr, w tym Krym, od północnego posterunku Biała Wieża (stąd nazwa Puszczy Białowieskiej), dokąd przenieśli się żydzi uchodzący w X w. po klęsce Chazarii.

Obecne odrodzenie Chazarów przesunęło centrum do Dniepropietrowska. Ukraina ma dać miejsce “miastu na wzgórzu” – Nowej Jerozolimie, tzn. lubawiczery chcą się przenieść z Nowego Jorku do nowej stolicy, Dniepropietrowska. Naruszają tym samym naturalny bieg historii, ponieważ w Jerozolimie w państwie Izrael należy odbudować Trzecią Świątynię na tron króla, którego przyjścia tak oczekują żydzi na całym świecie.

Ale lubawiczery mają własną perspektywę historyczną. Ich rabin zmarły w Nowym Jorku w 1994 r., Menachem Mendel Schneerson jest uznawany za Mosziacha [Mesjasza – PB] , który zmartwychwstanie w swoim czasie. W Dniepropietrowsku jest świątynia Schneersona, gdzie powinien zasiąść na tronie, jest też największy w Europie kompleks chabadu “Menora”. Lubawiczery już nie oczekują na Mosziacha w Izraelu, tylko na ukraińskiej ziemi i nie chcą mieć nic wspólnego z prawdziwą Ziemią Obiecaną.

W pracy Zygza historik, akademik Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych L.N. Gumilew dokładnie przewidział wydarzenia na Ukrainie. W przewrocie w Chazarii na początku IX w., drugim człowiekiem po kaganie (książę, król) był żyd Abadiasz, syn dagestańskiego wodza wojskowego, Bulana, który przeszedł na judaizm. Kolejny zamach Gumilew opisuje tak:

1. Okoliczności przewrotu nie były tak religijne, jak polityczne. Jednak pokryto je licznymi legendami w celu ukrycia prawdziwej historii. To samo mamy dziś na Ukrainie, gdy zwycięstwo Majdanu 22.2.2014 r. wykorzystali ci, którzy wywołali gniew ludu do prezydenta Janukowycza i jego skorumpowanej kliki. Wszyscy, którzy wezwali ukraiński lud do buntu, do działań przeciw policji i Berkutowi, przejęli władzę prawem zwycięzcy. Wszyscy oni należą do Chabad-Lubawicz, mają dużo wsparcia w USA i UE. Rewolucję na Ukrainie wygrał Chabad, jego cele były głęboko ukryte, a wyszły tylko dzięki błyskawicznej akcji na Krymie; okazało się, którzy nie są obojętni na los narodu ukraińskiego. Cele te to odtworzenie na Ukrainie nowej Chazarii z tronem Schneersona.

2. Abadiasz był inteligentny, powiązany z żydowską diasporą. “Mędrcom Izraela” nie pożałował chazarskiego “srebra ni złota”, żeby tylko zgodzili się [na jego plan? – PB]. Do przewrotu politycznego potrzeba pieniędzy i organizacji, więc jest oczywiste, z jakimi kręgami połączył się Abadiasz. Na przewrocie wygrali nie Chazarzy, ani żydzi chazarscy, tylko przyjezdni Judejczycy i żydostwo jako całość. To oni zorganizowali zamach stanu, zachowując zasadę: wszystkie urzędy przypadły Żydom. Abadiasz dostał tytuł Bej — w jęz. arabskim malik tj. król]. Czyli stanął na czele rządu przy nominalnym Chanie (Kaganie, tj. władcy) przebywającym pod strażą i pokazywanym ludowi raz w roku.

Niewątpliwie, Kołomojski pretendujący do tytułu króla nowej Chazarii kieruje rządem w Kijowie, zmuszając ich do wykonania zleceń Chabada, zwłaszcza jego nowojorskiej części, mającej ogromny wpływ na administrację Obamy. Turczynow, Jaceeniuk, Awakow i Naliwajczenko to tylko zbiorowy “nominalny chan” w służbie Kołomojskiego, który rozdziela role i mianuje swych przedstawicieli na urząd publiczny. Pieniądze i wpływy polityczne Chabad-Lubawicz pomogły rewolucji Majdanu – i planowaniu transformacji Ukrainy dla bogatych Żydów, wypatrywanej dla przesiedlenia do nowej Chazarii po krachu USA i wobec zbliżającej się wojny na Bliskim Wschodzie. Ale zwykłe gminy żydowskie (inne niż chabad) nie chcą tego potwora polityki międzynarodowej, bo ich biznes nieuchronnie pokonanają “profesjonalne” działania MFW i EBC, wycelowane w zmianę stref wpływów w gospodarce Ukrainy. Wygrają oligarchowie, od dawna członkowie chabadu, zainwestowawszy w Majdan.

3. W latach 20-ych IX wieku, nowy porządek Chazarii zwyciężył, z niewielką stratą terytorium. Prawosławny Krym dołączył do Bizancjum.

Przyłączenie Krymu do Rosji było wywołane ogromnym wpływem półwyspu na całą Ukrainę, na cały naród ukraiński. Ponadto, Krym ma ogromne znaczenie geostrategiczne w regionie M. Czarnego i na Bliskim Wsch. Doskonale wiedzą to organizatorzy neo-Chazarów w Waszyngtonie i Dniepropietrowsku, ale Putin wszystkich błyskawicznie wybiegł, nie pozostawiając żadnych szans kijowskiej juncie Kołomojskiego ani przywództwu chabadu. Utratę Krymu musiały zaakceptować Ukraina jak i USA, lecz wynikła konfrontacja dwóch ideologii “niepodległości”. Stosunek do Rosji i Rosjan stał się papierkiem lakmusowym dla dziesiątków milionów obywateli Ukrainy. Ci, co uważali się za Rosjan, zrozumieli cel junty i przeciwstawili się niemu. Ci, co uważają się za “szarych” Ukraińców nienawidzących Rosji i Rosjan, bronią faszyzmu junty, nawet wbrew własnemu dobru; jako zakładnicy zgodzili się na ożywienie Chazarii, w przeciwieństwie do tych, co sprzeciwili się Nowej Chazarii. Z tej konfrontacji wynikła wojna domowa.

4. Przewrót Abadiasza wymierzył w plemienną arystokrację wszystkich grup etnicznych w Chazarskim Chanacie przyjaznych turańskiej dynastii, wywołując wojnę domową, w której po stronie rebelii walczyli Węgrzy, a po stronie Żydów najemnicy Pieczyngowie. Ta wojna była bezwzględna, ponieważ, zgodnie z Talmudem babilońskim nie-Żyd wyrządzający zło Żydowi robi to samemu Panu […] zasługując na śmierć. Zagłada wszystkich przeciwników była częsta w starożytności. Abdiasz tak zrobił.

Junta kijowska wysłała na płd. wschód Ukrainy wojska z zach. Ukrainy i desantową brygadę z Dniepropietrowska, ale nie ufała, że będą strzelać do swoich. W tylnej formacji Kołomojski umieścił więc bandytów Prawego Sektora Jarosza — członka Chabadu, i własne wojska szturmowe, najęte jak Prawy Sektor za spore pieniądze. Oczywiście, kosztów nie poniósł Kołomojski, tylko podporządkowany mu rząd Jaceniuka, walcząc z narodem za pieniądze tegoż narodu. Zdrada jest w duchu Chabadu, który tłumi ekspresję obywateli Ukrainy pragnących wolności — od junty, od dyktatu oligarchów Chabadu, od oszołomów Majdanu bezkarnie dla pieniędzy mordujących starców i młodzież, kobiety i dzieci. Ta krwiożerczość upadłych nie-ludzi, podgrzewana nienawistną propagandą Chabadu, doprowadziło do strasznej tragedii w Odessie 2-go maja.

Ponad setkę osób spalono żywcem i zastrzelono w Domu Związków Zawodowych. Bandyci z zimną krwią wylewali napalm na głowy ofiar i podpalali je, żeby następnie sfilmować pędzące korytarzami żywe pochodnie — epilog faszyzmu Kołomojskiego, po którym Ukraina stała się inna. Od tej chwili ci, którzy podzielili radość oprawców ze spalonych ludzi, nie mogą być obywatelami wolnego kraju, lecz stali się niewolnikami Chabadu.

5. Po tej wojnie, której początku ni końca nie da się dokładnie określić, Chazaria zmieniła swój wizerunek. Z systemowej integralności przekształciła się w nienaturalne połączenie amorficznej masy poddanych z klasą rządzącą, obcą narodowi krwią i religią. Wynikłej sytuacji nie można nazwać feudalizmem. Bo nie można sklasyfikować etnospołecznej chimery.

Zaiste, po 2 maja 2014 r. Ukraina utraciła swą państwowość w uprzedniej formie, nawet z rządem anty-narodowym. Całopalenie w Odessie złożył Chabad na ołtarzu, tak jak rozstrzelanie milicjantów w Mariupolu 9 maja 2014 r., za odmowę strzelania do cywilów pokojowo obchodzących Dzień Zwycięstwa. W końcu zniszczono nazwę “Ukraina” i kulturę ukraińską, która teraz stała się uosobieniem horror-faszyzmu, wyrosłego z przymusowej ukrainizacji populacji “Nieńków” [? – PB].

Nie dziw, że po referendum ws. niepodległości regionów Donieck i Ługańsk, których wyniki zdumiały wielu analityków, samoobrona “Noworosji” zaczęła operacje na całkowite zniszczenie faszystowskich oddziałów szturmowych Kołomojskiego. Walka o wolność, wspierana przez miliony współobywateli na Ukrainie, teraz już nie zatrzyma się w granicach Donbasu, ale przeniesie się na zachód kraju, do Kijowa.

Pomny tego, Kołomojski zaczął pompować strategiczne rezerwy ropy naftowej Ukrainy i sprzedawać do krajów UE. Pierwsza transza kredytu MFW nie poszła na opłacenie rosyjskiego gazu – niemożliwość w świetle antyrosyjskiej retoryki junty – tylko została podzielona między wierchuszkę Chabadu Dniepropietrowska i oligarchami Ukrainy. Amorficzna Ukraina wali się, przekazując swój los w ręce Nowej Rosji i jej zagorzałych zwolenników i obrońców.

Tak to próby wskrzeszenia Chazarii na Ukrainie zawiodły całkowicie i stało się jasne, że powrotu do dawnego życia nie będzie, a junta drży przed ucieczką jak Janukowycz, tylko że na Zachód. Chabadnicy w Kijowie tworzą jednostki samoobrony, ale nie dla ochrony junty Kolomojskiego, tylko dla zapewnienia sobie ucieczki i kupienia czasu potrzebnego na wywóz swoich oszczędności za granicę.

Zbiry faszystowskie, oddziały karne nadal represjonują niezależny Donbas, strzelając w plecy do żołnierzy z Kijowa i wykańczając rannych, ale to już nie tak niebezpieczne, jak tydzień temu. Rubikon został przekroczony, a obrońcy wolnych republik słusznie planują marsz na Kijów i Dniepropietrowsk, by ostatecznie zniszczyć legowiska faszystowskich zdrajców i ciemiężycieli wolnych ludzi – teraz już Noworosji.

Pamięć o ofiarach w Odessie nie pozwoli pułkom wolnościowców zatrzymać się na granicy Donbasu. Poprowadzi je dalej, zwiększając szeregi o tych, którzy nigdy nie zapomną, nigdy nie wybaczą. Upadek reżimu Kołomojskiego i Chabadu jest blisko — co dalej? Na jakich warunkach będą budować nową państwowość zwycięzcy nad faszyzmem Dniepropietrowska i Kijowa?

To jest główne pytanie, na które należy odpowiedzieć dziś, inaczej protest przeciw obecnej władzy w Kijowie będzie wyglądać jak zmiana warty. Na czym ma się oprzeć gospodarka Noworosji, głównego właściciela ogromnego majątku, w tym ziemi i zasobów naturalnych?

Należy rozważyć, że regiony zachodnie znacznie różnią się od wschodnich co do własności i kolektywizacji pracy. Toteż trzeba opracować zasadę, że przedsiębiorstwa strategiczne staną się własnością narodu, ziemia przechodzi na wieczność w budownictwie i rolnictwie do tych, którzy nie są pośrednikami, ale chcą ją używać. Zasobów naturalnych nie można dać w ręce prywatne, skoncesjonować ani powierzyć kartelom obywateli, tylko uczynić własnością narodową. System polityczny należy zmienić z list partyjnych na powiaty, miasta i regiony w utworzonej Wierchownej Radzie jako organie przedstawicielskim wszystkich grup ludności Nowej Rosji.

Te i wiele innych kwestii ustroju politycznego należy rozpatrzyć natychmiast, żeby cały naród ukraiński zrozumiał cele Noworosji. A oznajmić te cele powinnien lider antychazarskiej rewolucji narodowej!

K.F. Ipatiew (major GRU w stanie spoczynku)
Źródło: http://mayoripatiev.ru/1400319172
Przekład Piotr Bein

https://piotrbein.wordpress.com

Komentarzy 30 do “Żydowska sekta Chabad-Lubawicz chce zbudować nową Chazarię na Ukrainie”

 1. tarpan said

  Czy Matka Boża jest w klapie Bolka Wałęsy?

 2. Kronikarz said

  Banda krętaczy !

 3. Romank said

 4. Mańka said

  Tymczasem…

  Władimir Putin odznaczył Naczelnego Rabina Rosji Berela Lazara kolejnym orderem

  03 maja 2014

  Order dla chabadnika Berela Lazara.

  “W tych czasach, gdy “wszystkie królestwa świata powstają jedno przeciw drugiemu”, musimy wiedzieć i wierzyć, że wojna między królestwami świata nie dotknie, zbaw Boże, Żydów. Wręcz przeciwnie, wszystkie zachodzące wydarzenia będą korzystne tylko dla narodu żydowskiego…” (przywódca “Chabad – Lubawicz” Rabin “Rebe” Menachem Mendel Schneerson).

  O odznaczeniu orderem “Za Zasługi dla Ojczyzny” IV stopnia, odpowiedni dokument został w środę umieszczony na oficjalnym portalu informacji prawnej.

  Należący do sekty lubawiczerskich chasydów Berel Lazar urodził się w 1964 roku we Włoszech, studiował w Nowym Jorku, gdzie otrzymał dyplom rabina.

  Po raz pierwszy Lazar przybył do Rosji w 1988 roku. Rok później, przywódca sekty “Chabad -Lubawicz” Rabin “Rebe” Menachem Mendel Schneerson, wysłał go do pracy w Moskwie, gdzie w 1991 roku został rabinem moskiewskiej synagogi w Maryjnym Gaju (ros. Марьиной Роще).

  Na pierwszym zjeździe Chasydzkiej Federacji Żydowskich Wspólnot Rosji”, który został otwarty 15 listopada 1999 roku, został wybrany Głównym Rabinem Rosji. 29 maja 2000 roku otrzymał obywatelstwo rosyjskie od Putina, a po kilku miesiącach na podstawie dekretu Putina Lazar został członkiem “Rady do spraw współpracy ze związkami wyznaniowymi przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej”.

  W latach 2005 – 2010 Lazar, zgodnie z dekretem Prezydenta Rosji, został członkiem Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej . W tym czasie z udziałem B. Lazara zostały odtworzone gminy żydowskie w ponad 350 miastach Rosji i WNP, żydowskie szkoły i przedszkola, w kilkudziesięciu miastach funkcjonują synagogi.

  W 2004 r., dekretem Putina Lazar został odznaczony Orderem Przyjaźni “za zasługi w rozwoju kultury duchowej i umacniania przyjaźni między narodami.”

  Na tle tego, co dzieje się na Ukrainie, interesujące jest przypomnienie, co powiedział założyciel sekty, do której należy B. Lazar:

  “Ukrainiec będzie myślał, że walczy przeciwko ekspansji Rosji, że walczy o swoją niezależność, będzie myślał, że w końcu zdobył swoją wolność, podczas gdy całkowicie wpada w zależność od nas.

  Tak samo będą myśleć również Rosjanie, że niby bronią oni swoich interesów narodowych, odzyskują “bezprawnie” zabrane u nich ziemie i tp. Wszystko to my będziemy robić pod pretekstem różnych suwerenności, walki o swoje ideały narodowe. W tym czasie nie pozwolimy żadnej ze stron na samookreślenie na podstawie wartości i tradycji narodowych.

  W tej wojnie głupców słowiańskie bydło samo będzie się osłabiać i umacniać nas, głównych dyrygentów zamieszek, rzekomo stojących na uboczu i nie tylko nie uczestniczących w krwawych wydarzeniach, ale i nie mieszających się do nich. Ponadto, my w pełni zapewnimy sobie bezpieczeństwo. W świadomości Słowian – profanów założymy takie stereotypy myślenia, przy których najstraszniejszym słowem stanie się słowo “antysemita”. Słowo “Żyd” będą wymawiać szeptem.”

  To przemówienie „Lubawiczerskiego Rabina” Menachema Mendela Schneersona, wygłoszone w 1994 roku, zostało opublikowane w Wołogodzkiej gazecie “Słowianin”, nr – 4 ( 32 ), 2001 rok. Po publikacji sąd nie zdołał “przyszyć” Redaktorowi Naczelnemu W. F. Popowowi artykułu 282, ponieważ operował on faktami, i wystąpili w jego obronie uczeni rosyjscy: Akademik J. K. Biegunow i dr nauk prawniczych O. G. Korotajew.

  Można długo dyskutować o wiarygodności wyżej powiedzianego, tak jak niegdyś spierano się o autentyczność “Protokołów Mędrców Syjonu”, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że praktycznie wszystkie postawione przez Żydów cele i zadania, postawione przez Schneersona, dzisiaj już są zrealizowane.

  Charakterystyczne, że Eduard Hodos w ​​swojej książce “Żydowskie Tornado” poświadcza te słowa “Lubawiczerskiego Rebe”: „W tych dniach, gdy “wszystkie królestwa świata powstają jedno przeciw drugiemu”, musimy wiedzieć i wierzyć, że wojna między królestwami świata nie dotknie, zbaw Boże, Żydów. Wręcz przeciwnie, wszystkie zachodzące wydarzenia będą korzystne tylko dla narodu żydowskiego…“.

  http://gazetawarszawska.com/2014/05/17/putin-dekoruje-rabina/

 5. Romank said

  To jest główne pytanie, na które należy odpowiedzieć dziś, inaczej protest przeciw obecnej władzy w Kijowie będzie wygląda-ć jak zmiana warty. Na czym ma się oprzeć gospodarka Noworosji, głównego właściciela ogromnego majątku, w tym ziemi i zasobów naturalnych?

  Po to sa i Lubawichery i…. Banderowcy gospodin Major!

  Chabad Lubavitchers to chasydzi…ultraortodoxyjni chasydzi..zaznaczmy jeden z wielu odlamow chasydow…..ktorych wiara w ich rozumieniu kaze czekac na Mesjasza, ktory wroci Jerozolime i Israel. Mesjanisci religijni….wsrod nich najwiecej zlodzieji i oszustow- bo doslownie rozumieja talmud i goj to zwierzyna lowna i mozna z nim robic co sie chce,,,moralnosci zadnej, etyki ani troche..paskudni w obyczaju, rasisci, eozpustnicy, oszusci..ale typowi mafiosi dewoci….. A w Mesjasza??? skoro nie przyszedl 2000 lat to jesli juz przyjdzie to napewno nie jutro..a zyc trzeba:-)))
  Tak naprawde uprawiaja kult pieniadza..ktory usprawiedliwia kazde swinstwo…to czystej wody mamonisci… POwstali w Roski w Lubawiczach…stad ich Centralny Osrodek zawsze byl w Rostowie nad Donem. Warszawie i w Rydze…na dzis licza ich na ok 200tys…maximum…
  ONi jako tacy zadnych celow politycznych w odbudowie Chazarii nie widza poza materialnymi,,nowy rynek do golenia…. Stanowia znikomy procent wsrod Zydow i roznorakich sekt zydowskich…pogardzani, przez Zydow tzw nowoczesnych i wszystkich innych. W tym przez Syjonistow….i Frankistow antynomianistow….czyli Chazarow…..Pamietajmy ze ruch Frankistowski powstal wsrod chasydow Ukrainnych w miescie Bar…i jest odlamem Shabataizmu..ewolujacy w Donmeh…i Frankizm w jego dewiacjach socjalistycznych bolszewizmu, trockizmu, ekologizmu, feminizmu, w masowym ruchu sterowanycm Globalizmu.
  I Tylko tym zalezy na Chazaria Magna, kiedy wybiora kasztany z ognia rekami i Lubawiczerow i Banderowcow…przy okazji doprowadzajc do samolikwidacji sie obydwoch.
  Frankisci wyraznej identyfikacji ani religijnej, ani narodowej nie maja…antynomizm pozwala im byc wszystkimi naraz..i dlatego dokonuja zmien w marszu…zmieniaja fronty i mundury, alifijacje i tozsamosc…walcza o wolna Ukraine , a wywiesza sztandar Chazarii….z lbem kozla.

 6. Fran SA said

  Zaczelo sie wczesniej:
  luty 2012:

  Zaczelo sie juz od dawna

  https://marucha.wordpress.com/2010/09/15/ukraina-chasydzi-–-“izraelscy-pielgrzymi”-–-dzgali-nozem-mieszkancow-wioski/

 7. Luxeuro said

  Ciekawa dyskusja z Rebe Lazarem

 8. NyndrO said

  Tu dewiant przyjmuje rozkazy od ober-dewianta.W tle psycho-kommando. *

 9. xbodek said

  Nie potrafię zweryfikować tego. Po prawo podobno medalion chazarski.


  Herb Ukrainy – chazarska tamga. Znajdź 10 różnic. – admin

 10. Luxeuro said

  Ad. 8 – Twarz Netana mówi bardzo bardzo dużo. Gada z kimś kogo się boi.

 11. NyndrO said

  Ad 10.* No.sraczka mu się w dupie gotuje.* Wprawdzie minister jest bardziej rubaszny od tego psychopaty (poza tym wygląda,jak homo sapiens),a Rysio (nie mylić z Rysiem) po stokroć inteligentniejszy od tego śmierdzącego zgniłym czosnkiem bydlaka ,ale momentalnie przypomniało mi się : http://www.youtube.com/watch?v=J8uTewN8BdQ

 12. Romank said

  ad9..te tryzuby to z denara Wlodzimierzowego 980-1016…i potem Jaroslawowego..
  BYla Chazarska denga….zreszta od niej diengi…ale tenga co to jest????
  TU mozna zobaczyc te srebrniki:

  155239215.onlinehome.us/turkic/btn_Coins/Russian_Monetary_systemEn.htm

 13. Luxeuro said

 14. Eliza said

  Każda rewolucja i wojna, miała swoich protektorów i finansistów, nie trzeba tłumaczyć jakich.
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/04/zdaniem-prawoslawnych-antychryst-juz-tu-jest-ukraina-nowym-izraelem/, i trudno to komentować.

 15. u said

  Nie sa madrzy jednak Chazarzy, bo banderowscy moga sobie z osadfnikami i poradzic i wyrznac ich, z terenow, ktore banderowcy uwazaja sa swoje. Dwoja im sie nalezy z historii, a podobno bardzo dbaja o przekazywanie potomnym wlasnych niepowodzen. Juz zapomnieli co sie dzialo w Odessie, gdy 70 autobusow czekalo w pogotowiu zeby ich wywiesc na czas, przed ewentualnym pogromem.
  Tam to juz na pewno miejsca nie zagrzeja, chyba , ze na cmentarzu.

 16. Boydar said

  Jeśli już, to raczej na kirkucie. Nazwę ‚cmentarz’ to une sobie … ukradły.

 17. G said

  Mnie zainteresowała ta tamga z @9.
  Zdaje się że na zdjęciu jest, tak jak napisał @11, osobiste godło jakiegoś tam księcia Włodzimierza. Ale za to na tym obrazku jest „chazarski trójząb”.

  Dwu- i trójzęby były powszechnie stosowane w Chanacie Chazarskim jako symbole władzy, godła rodzin panujących i była to starsza tradycja wywodząca się od Sarmatów. Symbolika została przejęta przez Rurykowiczów, w końcu płacili daniny Chazarom. Monety z trójzębem znikają na Rusi wraz z upadkiem Chanatu.

  Trójząb – ten „Rurykowy” – został zaproponowany na godło Ukrainy przez Michała Gruszewskiego w 1917 r.

  Kiedyś uczyłem się ruskiego, ale niestety się nienauczyłem. Także gdyby komuś się nudziło to może zrelacjonować lub przetłumaczyć tego linka
  http://ucrazy.ru/interesting/1398768811-razoblachaem-gerb-drevney-ukrainy-.html

  PS @11
  twój link jest chyba nieprawidłowy

 18. bart_w said

  U, najsampierw trzeba Slowian usunąć, chaj się wzajemnie wychlastają. Potem sie zobaczy. ONE są dalekowzroczne. Liczą byc może na to, że Putek czołgami przejedzie po skatinach i wyreżet banderowskuju swołocz, gdy już murzyn zrobi swoje, a potem oni sobie zajmą pogorzelisko. Bo Rosja nie chce aby Ukraina wchodziła w całości w jej skład. Rosji potrzebny bufor, a skoro Polska tej funkcji już nie pełni, to może eks-Ukraina i pewnie Białoruś.

  Tak to mniej więcej widzę, ale jak to będzie w szczegółach to tylko naczelny kagan raczy wiedzieć…

 19. revers said

  jewrojunta wydrukowala juz obligacje wojenne, defacto malowqartosciowe papiery smierci dla donbasu – o czym tu mowa? o geschäfcie na smierc goich.

 20. u said

  W tym wlasnie Bart sek, ze ONE nie sa dalekowzroczne. Czytalam wiele opinii na ten temat i to wybitnych pisarzy i kazdy z nich lacznie, z samymi Zydami pisali, ze maja talent do handllu, krecenia biezacej polityki, ale gubi ich brak przewidywalnosci wlasnych zalozen. To prawda, historia jest dowodem braku tej zalety, gdyby tak bylo, to by rzadzili swiatem, nie spadali zawsze – i to NIE na czetry lapy, jak juz cel mieli prawie na wyciagniecie reki. Brak przewidywalnosci to zydowskie fatum.

 21. bart_w said

  Ależ przecież rządzą według swoich zasad I we własnym giszefcie. I przez tyle tysięcy lat nie podzielili losu Sumerów, Indian I Pol… ups, jeszcze nie dziś. Oni za to mają talent do handle taki sam, jak i większość innych rasowych typów, ale ponieważ bez skrupułów eliminuja innych z tej profesji, nie mają konkurencji. teraz okazuje się, że eliminuja wszystkich innych ze wszystkich innych znaczących profesji.

  Za to zgodzę się, że twórczej inicjatywy u nich za grosz (rzecz jasna są nieliczne wyjątki, ale może to mieszańce albo mamzery…

 22. Romank said

  Po pierwsze nie za bardzo wierze w przemowienie Rebe..z 1994 roku…i ma dobre powody…
  W tym roku 12 czerwca Rebe umarl…ale dwa lata wczesniej mial stroke i nie byl na tyle sprawny zeby wyglaszac kazania,,, W tym czasie sie bylo tez wiele klotni wsrod Lubawitcherow i oskarzanao rodzine o manuipulacje , ze niby manipuluje i zle tlumaczy mamrotanie Rebe…
  Trzeba pamietac, ze Rebe urodzil sie w Mikolajewie na Ukrainie i tam wychowal… tam to bylo od 1775 roku…

 23. Romank said

  NO i przypominam…KTO????? koteczku …… oddal Ukraine w …Arende???????i kiedy???

 24. Siggi said

  Z Sieci;..

  РАС :

  Noworosja – termin stosowany w XVIII-XX wieku w Imperium Rosyjskim na określenie przyłączonych do Rosji po wojnach z Turcją terenów dawnego „dzikiego stepu”, czyli terenów położonych na północ od Morza Czarnego i Azowskiego i południe od granic Rzeczypospolitej sprzed 1793 roku, na obszarze obecnej południowej Ukrainy. Dzieliły się na gubernie: noworosyjską (od 1764), chersońską (od 1803) i taurydzką (od 1802). W 1873 dołączyła gubernia besarabska.

  W połowie XVIII wieku rozpoczęło się na tych terenach osadnictwo serbskie (Nowa Serbia i Słowiano-Serbia). W 1762 Katarzyna II ogłosiła manifest, w którym wzywała zagranicznych kolonistów do zamieszkania w Noworosji, obiecując zwolnienie z podatków i wolność religii. Apele te zachęciły do osadnictwa Mołdawian (zachód guberni chersońskiej, między Dniestrem a Bohem), Bułgarów i Greków (wybrzeże Morza Czarnego), Niemców czarnomorskich (regularne rozsiedlenie na terenie całej Noworosji, z podziałem na luteran, katolików i menonitów), Żydów (początkowo tylko namiestnictwo jekaterynosławskie i Tauryda, później cała Noworosja bez Mikołajowa i Sewastopola).

  Po likwidacji Chanatu Krymskiego w 1774 i Siczy Zaporoskiej w 1775 caryca Katarzyna II w 1785 ogłosiła dekret, w którym zapowiadała, że na terenach Noworosji nie będzie wprowadzana pańszczyzna, i zachęcała do osiedlania na tym terenie wolnych chłopów oraz żołnierzy, którzy zakończyli służbę. Ściągnęło to chłopów rosyjskich i ukraińskich.

  Noworosja obejmowała część terenów współczesnej Ukrainy (obwód doniecki, dniepropietrowski, zaporoski, mikołajowski, chersoński i odeski), Mołdawii oraz Rosji (Kraj Krasnodarski, Kraj Stawropolski, Adygeja, obwód rostowski). Na północ od Noworosji znajdowała się Małorosja. zwiń

  dzisiaj 00:14 | ocena: 84%

 25. Orzyc said

  Owszem, istniała kiedyś Chazaria, ale została zniszczona przez Rusów, Słowian i nordyckich Waregów, Chazarowie zaś wycięci w pień. Teraz będzie tak samo, więc nie bójta się zawczasu.

 26. Luxeuro said

  Już się zbliżają,

  http://www.znak.org.pl/?lang1=pl&page1=news&subpage1=news00&infopassid1=12466&scrt1=sn

  B’nai B’rith u Benedykta XVI

  13-05-2011 / AP

  Papież Benedykt XVI przyjął wczoraj na prywatnej audiencji delegację najstarszej nieprzerwanie działającej żydowskiej organizacji B’nai B’rith International. Audiencja papieska wieńczy serię spotkań B’nai B’rith z hierarchią Kościoła

  „Polski oddział tej organizacji – B’nai B’rith Polin – istnieje niespełna 3 lata, choć tradycje ma znacznie starsze. Pierwsze loże na ziemiach polskich powstały pod koniec XIX w., a w II RP istniało aż 10 lóż. Końcem ich działalności był listopad 1938 r., kiedy to prezydent Ignacy Mościcki wydał dekret o rozwiązaniu organizacji masońskich, do których została zaliczona także B’nai B’rith.

  Istniejąca obecnie B’B’nai B’rith Polin powstała we wrześniu 2007 r. Nie pisały o tym gazety, nie informowała telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce. Warto zacytować ją w całości, bo jest bardzo wymowna: „9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności”.”

  No i trzeba dodać do tej informacji Raport Amb. Potockiego z Waszyngtonu w 12-I-1939r.

  „…..Przy tym ujęto całość w misterną robotę: stworzono Roosevelt’owi podstawy do aktywizacji polityki zagranicznej Stanów i do stwo­rzenia tą drogą olbrzymich zasobów militarnych dla przyszłej rozgrywki wojennej, do której żydzi świata dążą z całą świadomością. Dla użytku wewnętrznego, odwraca się uwagę społeczeństw od wzrastającego w Ameryce antysemityzmu, wpajając konieczność obrony wiary i wolności indywidualnej przed zakusami agresywnego faszyzmu.

  Jerzy Potocki
  Ambasador R.P.

  http://www.bibula.com/?p=41045

 27. MatkaPolka said

  Chabad Lubowicz z punktu widzenia ortodoksyjnego Żyda

  ŻYDZI PRZECIWKO CHABAD

  Yehudim Neged Chabad (Jews Against Chabad)

  Kryzys na Ukrainie widzimy jako konflikt wewnętrzny na Ukrainie o zdobycie władzy, konflikt miedzy społeczeństwem a Oligarchami, konflikt miedzy samymi Oligarchami, konflikt miedzy Ukraina a Rosja , konflikt miedzy Wschodem a Zachodem. Miedzy Rosją a UE

  Neo-Rezuny ze „Swobody” lub Prawego Sektora” myślą, ze walczą o „Wielką Ukraine” ( w istocie o panowanie nad i podporządkowanie całego społeczeństwa ), Rosjanie ze Wschodniej Ukrainy (Donbasu i Krymu) myślą, ze walczą oWielka Rosję i o wyzwolenie od Rezunów.

  Jest jednak inny punkt widzenia – kryzys na Ukrainie jest efektem walki o wpływy i przewodnictwo dwóch nurtów w świecie żydowskim i walka o leadership w tym świecie.

  To walka żydowskiego syjonizmu a Żydami ortodoksyjnymi, a w szczególności walka między Chabad Lubawicz a reszta żydowskiego świata.

  Nie chodzi tu o Wielka Ukrainę, nie chodzi tu o Wielka Rosję, a chodzi tu o Wielka Chazarię

  Żydzi Przeciwko Chabad oskarżają Żydów z Chabad Lubawicz o wszystkie możliwe przestępstwa, sami zaś przedstawiają siebie jako dobrotliwych i prawych wyznawców Talmudu ( wyznawcy Talmudu prawi i dobrotliwi ?!!)

  Żydzi Przeciwko Chabadmówią nawet, że ci z Chabadu nie są w ogóle Żydami.

  Rabiniczny Kongres Żydów (ortodoksyjnych – Naturai Karta i Jews against zionism) USA i Kanady jest przeciw Syjonizmowi – twierdza nawet, że istnienie państwa Izrael jest zaprzeczeniem religii żydowskiej i przepowiedni Jeremiasza.

  Chabad – Lubawicz zaś oskarża wszystkich innych o to, że nie sa wystarczająco czyści i w ogóle nie są Żydami.

  Chabad ma duża obecność na Ukrainie i w Rosji ( wygoogluj Ukraina Chabad, Rosja Chabad) – zobacz ile tego jest na Ukrainie

  Ukraińscy Neo-Rezuny i Rosjanie ze wschodniej Ukrainy walczą w istocie o zwycięstwo Żyda – Syjonisty z Manhattanu albo Chabadu.

  Tak się dziwnie składa, że wszyscy tzw. Oligarchowie – nowa klasa nowobogackich – w Rosji i na Ukrainie maja bliskie związki z rabinami z Chabad.

  Rodzina LUBAWICZÓW
  Jak wiele innych rodzin
  Poznajcie ich w niedzielę
  Poznajcie ich, na co dzień

  Otwórzmy, więc ich drzwi
  Zajrzyjmy im do wnętrza
  Tu tyle różnych spraw
  Nawarstwia się i spiętrza….

  Oto obszerna strona http://www.chabad-mafia.com – CHABAD-MAFIA

  Wielka krytyczna strona dotycząca żydowskiej sekty Chabad. Podobno dotyczy tylko Chabad , ale czy na pewno. ?

  Chabad przedstawiony jest, jako zło samo w sobie, ale czy nie dotyczy to przypadkiem wszystkich sekt żydowskich, a sam Chabad robi tu za kozła ofiarnego.

  Jak to się mówi sam „cymes z macałkami”
  W tłumaczeniu używam Google Translator. Tłumaczę fragmentami. Wychodzi tzw. Googoolina – czyli niezbyt dobre tłumaczenie – szyk zdania, błędy znaczeniowe itd… – to trzeba popoprawiać, ale tłumaczy się mimo wszystko szybko.

  Kilka fragmentów z tej niezmiernie ciekawej strony

 28. MatkaPolka said

  Chabad Lubowicz z punktu widzenia ortodoksyjnego Żyda

  C H A B A D – M A F I A

  chabad = lubavitch = cult = mafia = crime = fraud = abuse = drugs = fake

  | Chabad | Cult | History | Religion | Mafia | Crime | Fraud | Abuse | Drugs | Fake |
  | Hatred | Holocaust | Messianic | Boss | Jewish Law | Alternatives | Español |
  | Violence | USA | Israel | World | Idolatry | Book | Psak | Life | Psycho |
  | Kidnap | Arson | Supremacy | Madness | Feedback | Videos |
  | Contradict |

  Chabad= Lubowicz =Kult = Mafia = Przestępstwa = Molestowanie = Narkotyki =fałsz = Nienawiść

  ŻYDZI PRZECIWKO CHABAD

  Yehudim Neged Chabad (Jews Against Chabad)

  Żydzi mają duży problem. Ten problem to organizacji jest znany, jako Chabad. Chabad-Lubawicz, albo Lubawicz.
  Niniejsza strona opisuje ten problem i stara się zapobiec, aby Żydzi stali się „Ofiarami Chabadu.”

  Ta strona internetowa została stworzona przez Żydów dla Żydów. Jeśli nie jesteś Żydem nie możesz tego nie zrozumieć, co jest prezentowane. Jeśli jesteś Żydówką i nie rozumiesz, to powinieneś skontaktować się z lokalnym ortodoksyjnym (ale nie- Chabad) rabina i zrobić własne poszukiwania na temat tych zagadnień.

  Co to jest Chabad?
  Chabad jest to kult religijny i organizacja przestępcza. Dlaczego jest to problem dla Żydów?
  Chabad przedstawia siebie, jako grupy ortodoksyjnych Żydów. Mówią o sobie, że są bardziej religijni, bardziej surowi w swojej religii, niż zwykłe ortodoksyjni Żydzi.
  .
  W rzeczywistości ideologia Chabad NIE jest żydowska. W Izraelu, Chabad jest uważany przez najważniejszych rabinów, jako religii innej niż judaizm. Chabad to inna religia. Chabadism NIE jest judaizmem.

  Dlaczego więc Chabad jest to zły dla Żydów?
  Chabad jest organizacją przestępczą. Chabad jest głównie zaangażowany w działań przestępczych „białych koszul”,( white Collar crime) takich jak oszustwa finansowe, uchylania się od podatków i pranie pieniędzy.

  Chabad jest również związane z różnymi przypadkami seksualnego wykorzystywania dzieci żydowskimi
  Chabad has also been linked to various Jewish child abuse cases

  Gdy te działania przestępcze będą odkryte i wystawione do publicznej wiadomości, a ponieważ Chabad stawia siebie jako organizacji żydowskiej, wytworzy sie nienawiść antyżydowskie. Oznacza to, że Chabad tworzy antysemityzm na świecie.

  Ponadto, wiele z ofiar Chabadu są Żydami. Głównie żydowskie dzieci. Chabad prowadzi kilka szkół na całym świecie.

  Celem tych szkół nie jest zapewnienie dobrej edukacji żydowskiej dla uczniów.
  Celem tych szkół jest w celu osiągnięcia zysku kosztem dzieci żydowskich

  A Chabad school is NOT a safe place for Jewish children

  Szkoła Chabadu NIE jest bezpiecznym miejscem dla dzieci żydowskich

  In fact, everything and anything Chabad does, they do to MAKE A PROFIT. Chabad Rabbis are known to have millions of dollars in their offshore bank accounts resulting from, among other things, donations.
  This facts explain the advice that many important Rabbis have been giving us for the past few decades:

  W rzeczywistości, wszystko co robi Chabad, ma na celu OSIĄGNIĘCIA ZYSKU.

  Rabin Chabadu znani są z tego, ze mają miliony dolarów na swoich kontach zagranicznych rachunkach bankowych pochodzących między innymi z darowizn.

  Te fakty wyjaśnić informacje, że wiele ważnych rabinów zostały dając nam w ciągu ostatnich kilku dekad:

 29. MatkaPolka said

  WORLD – ŚWIAT

  http://www.chabad-mafia.com/world

  Fights, Disputes, and Controversies of Chabad-Lubavitch in the World

  Walki, Spory i kontrowersje wokół Chabad-Lubawicz na Świecie

  Russia
  Rosja

  Przez ostatnie 10 lat trwa ostra rywalizacja w Rosji, pomiędzy Berel Lazar, naczelnego rabina dla Chabad-Lubawicz zdominowany Federacji Gmin Żydowskich, a Jewgienija Satanovskim, który jest prezesem pluralistycznego Kongresu Rosyjskich Żydów, o to kto ma oficjalnie reprezentować Żydów w Rosji. Kreml oficjalnie uznaje Lazar jako religijny przywódca rosyjskiej społeczności żydowskiej, spychając na bok Kongresowego rabina Adolf Shayevicha, którzy do tej pory zajmował to stanowisko.

  Od czasu mianowania rabina Berel Lazara jako Naczelnego Rabina Rosjii miały miejsce liczne kontrowersje związanych z wpływem z Chabad na premiera Władimira Putina, a ich finansowanie ze strony rosyjskich oligarchów, takich jak Lew Leviev i Roman Abramowicz. Lazar jest znany ze swoich rzekomych bliskich więzi z Kremlem Putina.

  Putin stał blisko ruchu Chabad, ponieważ jest to największa organizacja żydowska w FSU reprezentujący większość społeczności, po tym jak wielu nie-Chabad żydowskich oligarchów i rabinów, w tym Władimir Gusinski (założyciela rosyjskiej nie- Chabad- owego Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego ) poparły innego kandydata w wyborach na prezydenta.
  Lev Leviev, oligarcha związany z Chabad popierał Putina i ścisły związek między nimi doprowadziły do poparcia przez Putina nominację Berle Lazara jako naczelnego rabin Rosji; Putin uznał ta nominacje , pomimo że nie była ona uznana przez żadną z organizacji żydowskich. O Berle Lazar mowi się jako „Żydzie Dworu” Putina.

  Lazar odpowiedział na te pomówienia, mówiąc:. „Nie wiem, co jest „Żyd Dworu”. Są ludzie, których jedynym celem jest mówić potępienia rządu. Ja staram się być obiektywny. Sytuacja w Rosji poprawiła się pod rządami Putina… ludzie dostają emerytury. poziom życia rośnie. Są też zjawiska negatywne, które zasługują, na to aby być krytykowane. Istnieje korupcja na wszystkich szczeblach, chociaż to zawsze było cechą Rosji przez ostatnie 80 lat.

  reforma jest w złym stanie i istnieje również wiele innych chorób . ”

  Rabin Adolf Shayevich, który był naczelnym rabinem Rosji do 1998 roku, twierdzi, że Lazar jest ledwie co mianowany z Chabad i że to on (Adolf Shayevich) pozostaje Naczelnym Rabinem Rosji. Co się stało, wyjaśnia, „nie ma nic wspólnego z religią, a wszystko związane z polityką i biznesem. Prezydent zaprasza go do przyjęcia i a mnie nie zaprasza. Nie jestem obrażony.”

  Rabin Pinchas Goldschmidt został wydalony z Rosji na zlecenie rządu, po mieszkał w Rosji, przez piętnaście lat.
  Według oligarchy Władimira Slutskera, Goldschmidt powiedziała znajomym, że to Slusker którzy go wydalony z powodu na jego opozycji do Chabad. Lazer się nie zaprotestowal na wydalenie jego rywal, a w ciągu kilku dni został powołany przez Putina do Publicznej Izby, kontrowersyjnego ciała, gdzie organizacje praw człowieka krytykowało jako ćwiczenie zdobienia, wypełnioną akolitów Putina „legitymizacji polityki coraz bardziej autorytarne rządu.”

  Zgodnie z artykulem wstępnym w Jerusalem Post powodem, dla których Lazar nie protestował aresztowań żydowskich oligarchów przez Putina i deportacji Goldschmidta jest to, że „własne rabin naczelny Rosji, emisariusz Chabad Berel Lazar, jest w istocie mianowany przez Kreml, który został wykonany w celu zneutralizowania bardziej otwarty i politycznie aktywnych liderów rywalizujących organizacji żydowskich. „W roku 2003, podczas gdy wielu ludzi na całym świecie skrytykował aresztowanie Michaiła Chodorkowskiego, Lazar pochwalił to działania mówiąc, że „przyszłość kraju nie powinno być w rękach jednego człowieka, który ma pieniądze.”

  Rywal ( do pozycji Naczelnego Rabina Rosji) Szef Rosyjskiego Kongresu Żydow (RJC) Jewgienij Satanovsky powiedział, że poparcie Berle Lazara dla tej akcji miało na celu ustanowienie roli Lazara jako Specjalnego Żyda dla Putina w celu umocnienia pozycji ruchu Chabad-Lubawicz, który jest budowany wokół kultu Schneersona (jako żydowskiego mesjasza) . Lazar odpowiedział, że „nie jest tajemnicą, że mam bardzo dobre relacje z prezydentem.”

  Darkei Shalom synagogue

  Synagoga Darkei Shalom jest główną synagoga w północnej Moskwie. To był związany z Chamah, religijnego i społecznego ruchu na rzecz pomocy społecznej dla byłych radzieckich Żydów z biurami w Nowym Jorku i Izraelu, a także Moskwie. Duchowy przywódca Darkei Shalom, rabin David Karpow, jest zwolennikiem poprzedniego rabina Chabad Lubawicz, ale na przestrzeni ostatnich lat, że zdystansowała się od FEOR, z Chabad rabinicznych grupy w Rosji, że jest powołany i kierowany przez Lazara. Lazar zadzwoni do Kaprov mówiąc mu, że synagoga zostałał podarowana dla ruchu Chabad przez jego właścicieli i że będzie musiał opuścić synagogę i podac się do dymisji, aby zrobić miejsce dla nowego emisariusza Chabad. Lazar zasugerował, że gdyby (Karpow)zechciał pozostać z FEOR to może on uzyskać zezwolenie na pozostanie. Jednocześnie Kaprov otrzymali nakazy sądowe w różnych kwestiach technicznych i administracyjnych, które Kaprov twierdzili, były spowodowane Lazara jako srodki nacisku na Kaprova.

  W liście otwartym do Lazara, rabina Adolfa Shayevich i 16 innych rabinów napisali:
  „Pragniemy wyrazić nasze głębokie rozczarowanie i niezadowolenie z niedawnej próbie FEOR się siłowego PRZECHWYCENIA Zgromadzenia Darkei Shalom, jeden z najbardziej uznanych i szanowanych żydowskich kongregacji z Rosji. Taka postawa prezentowana przez rabina Berel Lazara zaprzecza duchowi Tory i najwyraźniej jest podobna do metod stosowanych przez rosyjskich przestępców. ”

  Shayevich dodał w oświadczeniu dla prasy, że „oni już mają za dużo pieniędzy i władzy, i uzuwaja jej, aby zniszczyć wszystkie organizacje żydowskie, które sprzeciwi jaja się całkowitej dominację Chabad nad zyciem rosyjskich Żydów.”

  Ukraine

  Chabad utrzymuje Naczelnego Rabina na Ukrainie w opozycji do Główny Rabina Jakub Bleich (nie-Chabad)
  Grupa wybitnych świeckich Żydów doprowadzila do mianowania rabina Moshe Reuven Ažmana, mesjanista z Chabadu, aby rywalizować z Bleichem i inny rabinem z Chabad, Azriel Haikin, który został wyznaczony przez Chabad w 2002 roku.
  Jego ( Azmana) wybór jako Naczelnego Rabina przez grupę utworzoną przez zamożnych biznesmenów żydowskich w październiku 2005 r., spowodował znaczne kontrowersje w ukraińskiej społeczności żydowskiej. Wybory Ažmana został zatwierdzony przez grupę świeckich przywódców żydowskich uczestniczących w konferencję żydowskiej Kijowie, ale przy nieobecnosci jakiekolwiek władz rabinicznych.
  Grupa rabinów z Rosyjskiej Kongresu Żydów (non-Chabad) zaatakowała to mianowanie opisujące go jako „bezprawne” i „obraźliwe dla uczuć każdego wierzącego”. 150 świeckich przywódców żydowskich z 100 ukraińskich miast później również zaprotestował głosowanie .

  Według Baltimore Jewish Times, ponad 30 rabinów z Chabad związani z federacji wydał oświadczenie, 15 września 2005, mówiąc, że wybór innego rabina Chabad, Moshe Reuven Ažman Kijowa, aby służyć jako naczelny rabin Ukrainy jest „bezprawne” i „obraźliwe dla uczuć każdego wierzącego.

  Naczelny rabin może być wybrany tylko przez rabinów pracujących w społeczności żydowskich tego kraju”, i twierdził, że wybory były nieważne.

  United Kingdom
  (…)

 30. Boydar said

  Jakie to wszystko dla was proste, Ciule Peruwiańskie – Putin, żydzi, polityka … Dobry artykuł (29), mocno ociera się o prawdziwą prawdę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: