Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bantustan Czeciaerpe

Posted by Marucha w dniu 2014-06-03 (Wtorek)

Bantustan – termin ukuty w Republice Południowej Afryki na określenie terytoriów tworzonych specjalnie dla mieszkańców drugiej kategorii jako formalnie niepodległe republiki będące w rzeczywistości swoistymi rezerwatami pozbawionymi najmniejszych szans na niezależność i samostanowienie, z założenia uniemożliwiające mieszkańcom rozwinięcie jakiejkolwiek wolnej aktywności społecznej, politycznej czy kulturalnej, rządzone przez figurantów bez faktycznego poparcia rodaków, wiernie za to realizujących wytyczne swych zewnętrznych mocodawców.

Choć koncepcja bantustanu zrodziła się na gruncie afrykańskim jako narzędzie rasistowskiej polityki i element umacniania apartheidu, zjawisko przeżyło afrykanerski system separacji ras, wykraczając w ogóle poza obszar Czarnego Lądu i paradygmat rasowy. Okazało się bowiem, że bantustany da się z powodzeniem tworzyć na kontynencie europejskim, czego najdobitniejszy przykład stanowi kraj między Bugiem a Odrą, Bałtykiem i Tatrami spełniający większość standardów klasycznego bantustanu – Czeciaerpe.

Wszyscy rządzący Czecioerpe na przestrzeni całych jej dwudziestopięcioletnich dziejów – bez względu na dzielące ich nominalnie kosmetyczne różnice wizerunku – bezwzględnie zasługują na Wszechnobla. Przekształcenie kraju, który pod obcą okupacją cieszył się w miarę silnym potencjałem społeczno‑gospodarczym, a nawet polityczno‑militarnym, w Czecioerpe – formalnie niepodległą pustynię z rzadka upstrzoną oazami warunkowanej wegetacji – skutecznie przy tym wmawiając jej mieszkańcom, iż żyją na kwitnącej zielonej wyspie dobrobytu, wymagało nie lada talentu. Albo zdyscyplinowania – ale w tej sytuacji na miejscu byłby nie tyle Nobel, co Nagroda Leninowska.

Podstawową racją istnienia bantustanu jest zadowolenie jego zewnętrznych protektorów i nierozerwalnie z tym związany poziom dobrobytu lokalnych kacyków. Racja stanu czy interes narodowy w bantustanie nie istnieją – nie jest on wszak państwem i nie zamieszkuje go naród, lecz luźna struktura społeczna oparta na stosunkach trybalnych. W takiej sytuacji kondycja fizyczna, a tym bardziej duchowa, społecznych dołów (czytaj: wszystkich niepowiązanych żadnymi układami – rodzinnymi, towarzyskimi bądź służbowymi – z kastą kacyków) nie ma żadnego znaczenia.

Czeciaerpe nie jest obszarem produkcyjnym, lecz głównie rynkiem zbytu towarów importowanych z zewnątrz, względnie produkowanych na miejscu w ramach obcej licencji. Przedsiębiorczość toleruje się wyłącznie na poziomie dóbr doraźnej konsumpcji, w żadnym zaś wypadku w jakiejkolwiek dziedzinie strategicznej, jak energetyka, przemysł czy bankowość – te znajdują się w rękach kapitału obcego.

Tubylcza ludność może ujawniać swą aktywność w ramach międzynarodowych korporacji, których filie masowo powstają w granicach Czecierpe, ma też w miarę szeroko otwarty kredyt na dobra podstawowe w normalnych krajach (tu zaś traktowane jako przejaw luksusu) w rodzaju własnego domu czy samochodu.

Kredyt stanowi bowiem niezwykle skuteczny uspokajacz ewentualnych nastrojów niezadowolenia – ze stoma tysiącami na karku mało kto podskoczy czy to pracodawcy, czy władzy, bo utraciwszy źródło dochodu (a, kto wie, może uzyskawszy zarazem wilczy bilet), utraci też wszystko, do czego już się zdążył przyzwyczaić.

Przytłaczająca większość mieszkańców Czecierpe nie posiada żadnej własności, bo dom, mieszkanie czy samochód to żadna własność – prawdziwą własnością są środki produkcji, a te system bantustanu skutecznie koncesjonuje.

Władze bantustanu nie odpowiadają przed jego mieszkańcami za żadne swoje poczynania – same wszak tworzą dogodne dla siebie prawa, którym nie tylko nie podlegają, ale uzurpują sobie prawo do arbitralnego dyspensowania od nich własnej klienteli. Nie obawiają się przy tym żadnego buntu poddanych, bo zamiast czekać aż takowy wybuchnie, co zmusiłoby je do zastosowania metod drastycznych (a w takich okolicznościach sytuacja lubi wymykać się spod kontroli, łatwo przynosząc utratę uprzywilejowanej pozycji kacyka), sięgają po znacznie skuteczniejszą metodę swoistej profilaktyki, polegającej na odwracaniu uwagi społeczeństwa od istotnych kwestii bytowych i światopoglądowych za pomocą koncertu mediów usilnie przekonujących lud o jego wyemancypowaniu, europejskości, horyzontach szeroko otwartych na nowoczesne trendy.

Lud Czecierpe w poważnej mierze prezentuje niespotykany dotąd między Wisłą a Odrą, Bałtykiem i Tatrami stopień zdurnienia. System edukacji, zaprojektowany nie jako nauczyciel mądrości, lecz trener sprawności odruchów potrzebnych małpie do jazdy na rowerze, od przedszkola po uniwersytet wpaja weń postawę bierno‑roszczeniową, ucząc go mierzyć stopień cywilizacji ilością elektronicznych gadżetów, radości zaś – pojemnością butelki taniego żółtego napoju z koncentratu zaprawionego syntetycznym aromatem chmielowym.

Ten żywy nawóz co rano idzie w ziemię czarną, wzdłuż długich bruzd ospała nadzorców robota. Gnije zgoda, panoszy się mowa wulgarna, ziemia ciągle rodzi dla obcego złota.

Życiem w Czecierpe kieruje prosta zasada: nie daj się zgolić – sam gól innych! Samo jej istnienie to hołd złożony cwaniactwu, arogancji, korupcji. I grzechowi, który najskuteczniej zabija wolność. Bo tu jest czyściec szary, tu życie ma smak kary, tu jest samo dno, tu widać całe zło.

Istnieje jednak w Czecierpe obszar niekwestionowanej wolności – to wolność opuszczenia bantustanu. Ostatnio skorzystało z niej dwa miliony tubylców. Władze temu nie przeszkadzają, bo przecież jak świat światem w świat zawsze wyruszały jednostki najbardziej przedsiębiorcze, czyli takie, z którymi kacykowie mogliby mieć kiedyś kłopot, na miejscu zaś pozostaje bezwolna masa baranów chętnych do strzyżenia (albo beznadziejne przypadki szczerze miłujących tę ziemię, których grono jednak systematycznie się wykrusza).

Zadaniem afrykanerskich bantustanów było, przynajmniej w teorii, wykształcenie w czarnym ludzie ducha obywatelskiego mającego w przyszłości zaowocować wyrównaniem poziomu cywilizacyjnego obu ras – zadaniem Czecierpe jest skuteczne wykorzenianie z ludzi mówiących po polsku resztek ich polskiej, europejskiej, zachodniej, chrześcijańskiej tożsamości. Aby zapanowała nicość…

Jerzy Wolak
http://www.pch24.pl

Powyższy artykuł w całości został opublikowany w dwumiesięczniku „Polonia Christiana”. Magazyn jest dostępny w kioskach, dobrych salonach prasowych oraz na stronie ksiegarnia.piotrskarga.pl.
Tekst można również przeczytać w e-wydaniu na stronie epch.poloniachristiana.pl.

Komentarzy 40 do “Bantustan Czeciaerpe”

 1. Easy Rider said

  Artykuł dobry, tylko szkoda, że autor nie poświęcił ani jednego zdania na ten temat, jak doszło do tego „zbantustanienia” i kto za tym stał – ale to mogłoby wykraczać poza linię polityczną pisma.

  Bez zrozumienia przyczyn obecnej sytuacji, nie ma nawet nadziei na możliwość jej zmiany – tym bardziej, że zdecydowana większość populacji nawet nie ma świadomości życia w niewoli, nawet spośród tych, którzy musieli wyjechać z kraju za pracą. Pewnie też cieszą się z 25. rocznicy „odzyskania niepodległości”, co w nowomowie okupantów oznacza jedynie niepodległość bantustanu wobec Rosji. Orwell rolls in his grave

 2. Dzonyy said

  I prawda co napisane. Niestety.

 3. Marucha said

  O czystość łez,
  o wolność dusz
  o wolny kraj
  błagamy Cię Panie.
  O lepszy dzień,
  spokojną noc
  o Polskę
  błagamy Cię Panie.

  Ojczyzno, co się z Tobą stało
  czy chcesz aby bolało?
  Polsko czy już zapomniałaś
  Polsko kiedy płakałaś?
  Ojczyzno, gdzie jest Twoja siła
  Ojczyzno kiedy walczyłaś?
  Polsko, to nie Twoja droga
  Polsko, wracaj do Boga!

  Od kłamstw i bólu,
  od bezbożności,
  od ludzi złych
  zachowaj nas Panie.
  Od krzywdy dziecka,
  od płaczu Matki.
  Od krwi przelanej
  zachowaj nas Panie.

  Ojczyzno, co się z Tobą stało
  czy chcesz aby bolało?
  Polsko, czy już zapomniałaś
  Polsko kiedy płakałaś?
  Ojczyzno, gdzie jest Twoja siła
  Ojczyzno kiedy walczyłaś?
  Polsko, to nie Twoja droga
  Polsko, wracaj do Boga!

 4. Luxeuro said

  To pasuje tutaj jak ulane

 5. JO said

  Ten tekst nie tylko daje obraz Polski ale przypomina to co sie dzieje z Burami w Poludniowej Afryce.

  My wlasnie jestesmy teraz w takim polozeniu, polozeniu Bialego Czlowieka w Poludniowej Afryce.

  Dramatem jest, ze wiekszosc Tego nien widzi.

 6. Dzonyy said

  „Polacy to też Murzyni, tylko, że biali”. Sławomir Mrożek.

 7. Juziek said

  „Ostatnio skorzystało z niej dwa miliony tubylców. Władze temu nie przeszkadzają, bo przecież jak świat światem w świat zawsze wyruszały jednostki najbardziej przedsiębiorcze, czyli takie, z którymi kacykowie mogliby mieć kiedyś kłopot, na miejscu zaś pozostaje bezwolna masa baranów chętnych do strzyżenia (albo beznadziejne przypadki szczerze miłujących tę ziemię, których grono jednak systematycznie się wykrusza).”

  Nie w pełni można zgodzić się z tą tezą.

  Można z całą pewnością przyjąć, że bezwolnej masy baranów żądnych CUDÓW zachodniej „demokracji” jest więcej wśród emigrantów niż wśród pozostałych
  w kraju.

  Chociażby na podstawie kolejek przed punktami wyborczymi na wyspach brytyjskich w 2007 roku.

  Czy można stawiać za przykład wybitnej przedsiębiorczości osobę, która wyjeżdża z kraju smażyć kotlety, zmywać gary, prać hotelową pościel, sprzątać pokoje, etc.

  Takich, co wybiją się ponad przeciętność tamtejszego motłochu można by policzyć na palcach jednej ręki!

 8. Jacek said

  nic dodac nic ujac: nie ma to jak „pokolenie JPII”; autor jakos nie wpsomnial (przez grzecznosc?) o spiewaniu „barki” (tej „zostawionej na brzegu”).

 9. AniaK said

  Re4:
  Brawo Młodzież Polska!!!

 10. AniaK said

  A ten „rycerz” z bożej łaski nawet Naszego Orła uszanować nie potrafi. W krótkich galotkach to na plażę a nie prężyć muskuły przy naszych Symbolach Narodowych. A tfu!

 11. JO said

  ad.10 . A Pani Gdzie widzi „Naszego Orla” ??? Pani Aniu, Pani Aniu…..

 12. Boydar said

  No przecież napisała że ich …

 13. Fran SA said

  Ad.5
  JO
  Bialy czlowiek bialemu nie rowny. (Nie tylko w Poludniowej Afryce).
  ‚Krewni i znajomi krolika’ czyli krewni rodziny krolewskiej (miedzy innymi Karolek- brat zmarlej lady Di) i nie tylko – i roznych prawie bialych ‚Kanadyjczykow’ i innych beduinow robia w RPA diamentowe kokosy; a ta cala rewolucja ‚antyrasistowska’ pomogla im pozbyc sie najwiekszej przeszkody : randa, ktory byl niezalezna ( i nietykalna) waluta. No i nie ma juz krugerow (zlotych monet)

  Sytuacja troche przypominalaby wojne burska z 1905 (chyba) roku, gdyby nie fakt, ze w czasie wojny burskiej Anglicy i przy pomocy angielskich chlopcow (skauci) bezlitosnie mordowali Burow (Bialych Afrykanerow pochodzenia holenderskiego) . Jest to jedna z najkrwawszych bestialskich wojen bialych ludzi przeciwko bialym ludziom w dziejach wojen. Ogladalem w naszym muzeum wojennym rozne ‚pamiatki’ okrucienstwa tej wojny, o ktorej sie jakos tak malo opowiada.

  Teraz Anglikow wyreczaja murzyny.
  Natomiast Anglicy i tacy inni, nie-Holendrzy, maja sie dobrze.

  A murzynki?
  Maja sie duzo gorzej niz mieli ale maja wieksza swobode rabowania.

 14. JO said

  ad.13. Poprawka Panie Fran SA, bo Pan jest teraz tubo „wolnejEuropy” ups Afryki…

  To nie Anglicy Mordowali Burow, w co sie wlkada wielkie pieniadze, by sami Burowie w to wierzyli I nie tylko a Zydo-Masoneria. Uzyla Zydo-Masoneria Zywiol Angielski w TYm, ale to nie Anglicy sa Mordercami a ci co Te Rzez Sprowokowali I zaplanowali I zorganizowali. Narod Angielski nie ma NIC z Tym wspolnego….

  Tak wiec ja nie mowie o podszywanym Bialym Czlowieku…a Bialym Czlowieku, ktory jest jeden, bez odmian….

  Przypomne, ze Burowie, ludnosc pochodenia Holenderskiego mowiaca jezykiem Flamandzkim, przybyla do poludniowej niezasiedlonej Afryki Murzynami w XVI wieku, gdy Hiszpania, Anglia, Portugalia, Francja…..robily interesy z Indiami droga morska oplywajac Afryke, tam majac idealne miejsce do postoju….

  W 1905 roku, czasow niepokoju Rewojucji w Rosji, Wojen majacych depopulowac bialego czlowieka I Chrzescijanstwo – Zydo-Masoneria dokonala Holokaustu Chrzscian – Burow tworzac w Poludniowej Afryce obozy Koncentracyjne, gwalcac, mordujac te ludnosc.

 15. Fran SA said

  Nie wiem, skad gajowy wytrzasnal ten piekny obrazek ale jak mi juz sie smiac odechcialo, to zaczynam filozofowac pt. ‚co poeta mial na mysli’.
  No bo meczy mnie pytanie; czy to ten wystraszony ptak na szczudlach -na kolkach- przerosl ‚wodza narodu’, czy to nasz dzielny bohater w szortach i klapkach probuje ptakowi dorosnac do rajerow?
  I co tam do cholery robi ten fortepian?
  Przeciez nasz wielki bohater gra tylko na organach… plciowych (tyle dziecek)

  A swoja szosa, to jest bardzo dobre pytanie .. maturalne: „Kompozycja utworu: Znajdz patriotyczne elementy w utworze nieznanego/niepodpisanego artysty”( ze szczegolnym uwzglednieniem klapek i rajerow)

 16. Luxeuro said

  Ad. 13 – „Natomiast Anglicy i tacy inni, nie-Holendrzy, maja się dobrze.”
  Zerknijmy bliżej co za „Anglicy” tam są/byli.

  „The syndicate in London to which Rhodes contracted to sell De Beers’ entire production of diamonds in 1893 was made up of ten firms. These were Wernher, Beit & Company, Barnato Brothers, Mosenthal Sons & Company, A. Dunkelsbuhler, Joseph Brothers, I. Cohen & Company, Martin Lilienfeld & Company, F. F. Gervers, S. Neumann, and Feldheimer & Company. All these firms were interconnected by marriage and family ties, and all were owned by Jewish merchants. The fact that Jewish companies completely dominated the distribution of diamonds at the end of the nineteenth century was not particularly surprising. For a thousand years, diamonds had been almost entirely a Jewish business.”
  http://edwardjayepstein.com/diamond/chap8.htm

  Przetłumaczę w skrócie „Żydy rządzą i rządzili w Południowej Afryce co do jej poważnego biznesu, złoto, diamenty itd.”

  „Najpierw, w 1882 roku, powstaje spółka wydobywcza De Beers Consoldated Mines, a zaraz po niej Consolidated Gold Fields. Całość tego „złotego interesu” kręci się wokół grona osób, do którego należy Rhodes oraz współpracujący z nim trzej Żydzi: Lord Rotszyld, Alfred Beit i Barney Barnato. Ale to Rotszyldowie panują prawie niepodzielnie nad rynkiem złota tak, iż dyktują jego cenę w Londynie (tzw. fixing), co jest praktyką stosowaną aż do tej pory, przy czym wyłączność na ustalanie cen złota mają dziś trzy żydowskie firmy: N.M.Rothschild & Sons, Mocatta & Goldsmid i Samuel Montagu & Co”

  Tutaj taka mała szopka dla maluchów gdzie jest mowa o „zwalczaniu” apartheid,
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1103882/Hundreds-gather-mourn-South-African-anti-apartheid-activist-Helen-Suzman.html

 17. Fran SA said

  Ad.14
  JO
  Nie nalezy Anglikom odbierac chwaly molojeckiej. To niestety, Anglicy zalozyli pierwsze obozy koncentracyjne i w Indiach i w Poludniowej Afryce.
  Raczy pan zauwazyc, kto ‚firmowal’ te cala zbrodnie.
  Naturalnie, latwo dojsc genetyczne pochodzenie i Lady Diany i jej brata Karolka – nie zmienia to faktu, ze to Anglia firmowala wielki podboj Boerow.

 18. Fran SA said

  Ad.14
  JO
  Ja nie jestem niczyja ‚tuba’ – pisze to, co wiem i to co widzialem OSOBISCIE w anglosaskim muzeum militariow.
  Anglicy sami sie przyznaja do tej wojny a nawet jej okrucienstw, bo Anglicy bardzo lubia bic sie w piersi. (chyba ze chodzi o sport) . . I do tego przypisuja sobie walke z apartheidem, co moze i jest prawda, ze pomagali bardzo czynnie w rewolucji.

  Ale cos mi sie przypomnialo.
  Kiedy z Poludniowej Afryki nagminnie uciekali rozni biali ludzie – to niestety, Burowie NIE mogli dostac statusu uchodzczego.

  Kazdy Anglik dostawal.
  Burowie mogli sie starac o wizy pracownicze i biznesowe. Nie byli objeci programem humanitarnym.

  Ad. 13
  Luxeuro
  Ja nazywam wszystkich nie-burskich gentelmenow ‚beduinami’ – i zupelnie sie zgadzam z informacja o diamentowych potentatach. ( nasz warszawski pisarz Wiech nazywal zydow beduinami – obecnie bardziej popularna jest nazwa koczownikow, co wlasciwie tez ubliza biednym Beduinom)

  Nie chcialem ich nazywac po imieniu. Ale ktos to musial zrobic.
  Bo informacje o tragedii Poludniowej Afryki zdaje sie, ze jeszcze do tej pory nie dotarly do wielu obroncow ‚wielkiej’ rewolucji przeciwko panstwu, w ktorym byl rzekomo ‚apartheid’.

  Moi klienci z RPA mi opowiadali, ze jak tylko kraj zostal ‚uwolniony’ od rasizmu, to natentychmiast pojawili sie agenci bankowi i proponowali nawet bezrobotnym murzynom pozyczki. Wlascicielem jednej z takich instytucji byl Karolek, ktory na stale mieszka w RPA i jego ‚firma finansowa’ tych pozyczek udzielala. A poniewaz murzynki nie chcialy albo nie mogly splacac tych pozyczek, to armia prywatna Karolka po prostu tych dluznikow bila kijami i czym popadlo. Latali, kradli biedni dluznicy, zeby dlug oddac.
  Natomiast tzw. arystokracja murzynska, ktora pomagala w rewolucji mieszka w pieknych domach w Soweto. No i sa w administracji i roznych krzykliwych organizacjach spolecznych..
  Kiedys murzyni byli na uczelniach i pracowali w laboratoriach panstwowych.

  Wszystkim polecam znakomity film poludniowo-afrykanski pt. Gods Must Be Crazy – nie mam pojecia, czy wyszedl po polsku.

 19. Luxeuro said

  Ad. 18 – Musze przyznać że od niedawna mam lepsze rozeznanie jak Starsi Bracia działają, 10-14 lat. Wcześniej umiejętnie uśpili mnie na filmach typu „Skrzypek na dachu”, o takie sobie wesołe ludzie 🙂

  Prawda o RPA będzie duszona jak tylko jest to możliwe. Ten kontynent jest strategicznym punktem o który idzie poważna walka. Gdzie tylko pojawi się Amerykan można być pewny ze Starszy Brat go tam posłał ale Amerykan tego nie wie.

 20. Wosiu said

  Re18/Fran SA

  „Wszystkim polecam znakomity film poludniowo-afrykanski pt. Gods Must Be Crazy – nie mam pojecia, czy wyszedl po polsku.”

  Film niezły, w moich kregach wręcz kultowy, ale to lekka komedia, bez nawiązań do polityki.

 21. ERROR 404 NSz said

  Jaki prezydent, taki orzeł.

 22. znawca said

  Strajk w 1980 roku, stan wojenny i okrągły stół to był spisek, który komuniści zawiązali jeszcze w latach 60-tych, żeby przejąć Polskę na własność – mówił, wg internetu, Andrzej Gwiazda

 23. bart_w said

  Polecam książkę-reportaż Afrykańskie Lapidarium traktującą o RPA okresu przjściowego. Autor mieszkał tam i pracował przez czas dłuższy.

  Takoż seria publikacji Jerzego Mroczkowskiego to dobry i rzetelny materiał, także o Walusiu.

 24. u said

  A PCRoberts w osattnim swoim artykule na temat planowanego wyprzedzajacego uderzenia US na Rosje i Chiny, wspomnial i Polsce. Dlatego, ze Polska ochoczo zgadza sie na instalowania na swoim terytorium US ant-ballistic missile (ABM), w zwiazku z tym napisal, ze wladza w Polsce jest bez piatej klepki..

  ” Niepoczytalny polski rzad najprawdopodobniej podpisal wyrok smierci dla ludzkosci.” – to jest tylko jedno zdanie przytoczone z calego artykulu, ktory mowi o skutkach amerykanskiej polityki i aprobaty tej polityki przez amerykanskich wasali.

 25. Fran SA said

  Ad. 20
  Wosiu
  Widac, ze ogladalismy ten z innej perspektywy. Ja go niemal znam na pamiec.
  Na samym poczatku filmu jest pokazana chyba wieza kontrolna na lotnisku, w ktorej pracuja ‚leb w leb, biali i rozni kolorowi, w tym murzyni.,

  Awantury tzw. komunistow z ANC byly traktowane jak wyglupy chorych ludzi. Tego przecietny mieszkaniec Afryki nie przewidzial, tak samo jak i inne narody nie przewidzialy co ich czeka, i nie traktowaly powaznie nadchodzacego nieszczescia.
  Komedia jest rzeczywiscie lekka ale ma bardzo powazny podtekst: inwazja bialych ludzi, ktorzy niekoniecznie i nie zawsze mieli dobroczynny wplyw na zycie tubylcow. Butelka po coka coli
  ( ktorej nie sposob sie pozbyc) ma w tym filmie szczegolne znaczenie.

  Dobrze jest sie przyjrzec, jak calkiem bezwiednie i zupelnie naturalnie przedstawione sa inne grupy etniczne i poszczegolne charaktery; zycie w w RPA bylo kiedys spokojne i bezpieczne i kazdy wybieral sobie taki styl bycia jaki mu odpowiadal.

  Opowiadali mi o tym tez polscy lekarze, ktorzy musieli uciekac z Botswany ze wzgledu na bezpieczenstwo czworki swoich dzieci.

  Kiedys mieszkalo w RPA duzo Polakow i wladze Afryki Poludniowej uznawaly bez trudu polskie dyplomy.
  I naturalnie z duma przyznaja sie po gazetach rozni zydzi, ktorzy jak zwykle opowiadaja jak to ‚staneli w pierwszej linii frontu do walki z apartheidem’. (Nie mylic z rasizmem – bo w Izraelu na ten przyklad nie ma apartheidu)

 26. Fran SA said

  Ad.25
  W pierwszej linijce mialo byc: ‚ten film’. przepraszam za niedopatrzenie.

 27. Luxeuro said

  „Stany Zjednoczone wciąż przewodzą światu militarnie, ekonomicznie – coraz mniej, a politycznie – wcale. Tak mówił Lech Wałęsa dziennikarzom przed uroczystościami na Placu Zamkowym. Dodał, że podczas wczorajszej rozmowy z Barackiem Obamą zachęcał go do odbudowania roli przywódczej USA.”
  http://forsal.pl/artykuly/801380,walesa-zachecalem-obame-by-usa-przewodzily-swiatu.html

 28. Luxeuro said

  „http://forsal.pl/artykuly/798346,ceny-energii-w-unii-europejskiej-polska-wsrod-najdrozszych-krajow-wykres-dnia.html#wykres”

  „Jak sobie radzą gospodarki europejskie”
  http://tinyurl.hu/5kat/
  No i
  http://tinyurl.hu/VteE/

  „My kochamy wolność”
  prez. Komorowski

 29. AniaK said

  http://deser.pl/deser/51,111858,16086029.html?i=15

  Dobre!
  „Wizy zostają, ale możemy dać zniżkę do KFC” [Kentucky Fried Chicken, fastfoodowe kurczaki].
  Admin

 30. Luxeuro said

  Minister który pokazuje czemu jest ministrem
  „Będący na Placu Zamkowym szef MSZ Radosław Sikorski zauważył na Twitterze, że krzesło przeznaczonego dla Jarosława Kaczyńskiego jest puste. Napisał m.in., że „do bojkotu wolnej Polski przyzwyczailiśmy się. Bojkot Stanów Zjednoczonych to nowa jakość”. Co na to rzecznik PiS?”
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/460931,sikorski-atakuje-kaczynskiego-za-bojkot-prezes-pis-jest-w-szpitalu.html

  Wspomnienia
  „http://0.s.dziennik.pl/pliki/6378000/6378917-wybory-czerwcowe-643-423.jpg
  http://3.s.dziennik.pl/pliki/6378000/6378975-wybory-czerwcowe-643-421.jpg
  „~Ambasada Prusakow2014-06-04 14:37
  Pozniej przyznano sie, ze 87% Komunistow glosowala przeciwko czerwonej holocie oddajac swoje glosy na kandydatow Solidarnosci. Jak stwierdzil Posel Marcin Krol, Ziec posla Moczulskiego, to euforia za Solidarnoscia a nienawisc do komunizmu byla taka, ze gdyby pan Noblista Walesa dal sie sfotografowac z KROWA to Krowa zdobylaby mandat poselski. Takiej euforii juz nigdy weicej nie powtorzono gdyz byla ona porwnywalna z euforia jaka ogarnela Polakow po 1945 roku po odzyskaniu niepodleglosci i rozpoczeciu budowy nowej Polski dla Chamow a nie Jasniepanow.”

  „~rom502014-06-04 11:20
  W nocnym głosowaniu, po północy 5 czerwca 1992, gabinet Jana Olszewskiego został odwołany: 273 posłów głosowało za (m.in. UD, KLD, SLD, KPN, PSL) przy 119 przeciw (m.in. ZChN, PC, NSZZ „Solidarność”) i 33 wstrzymujących się.

  „Aboj2014-06-04 10:39
  Tak Bydlaki z POpaperanej mafii bandytów reklamują Polskę:Jak wygląda Polska w oczach mieszkańców Unii Europejskiej? Po tym rządowym spocie Europejczycy mogą pomyśleć, że nasz kraj jest wylęgarnią taniej siły roboczej. Tak. Właśnie tak jesteśmy reklamowani przez PAIiIZ – Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych – agencję rządową podległą Ministrowi Gospodarki.

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, której prezesem jest Sławomir Majman (notabene absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy MSZ ZSRR), stworzyła spot „Invest in Poland”. Film miał zareklamować nasz rynek i zachęcić przedsiębiorców zza granicy do inwestycji na terenie Polski. Rządowa agencja zamiast tego przedstawia Polskę jako kraj, w którym pracownikom mało się płaci.

  Prezenterka mówi o niskiej płacy Polaków i zaznacza, że koszty pracy w Polsce są jednym z najniższych w Europie. – Produktywność siły roboczej rośnie szybciej niż wysokość wynagrodzeń. W rezultacie koszt pracy należy do najniższych w Europie – słyszymy na nagraniu. A w tle tańczą zadowoleni młodzi ludzie. Zadowoleni z niskich zarobków?!?

  Internauci wyśmieli rządowy spot, mówiąc, że jego forma ujmuje powagi rządowemu projektowi. „Polska Bangladeszem Europy?” – komentują samą treść.”

 31. AniaK said

  Sesja zdjęciowa. Z młodzieżą sobie zdjęć narobił. Pan Wałęsa dalej podpisuje co mu podstawią pod nos. Z tym czytaniem nadal u niego coś nie halo. 🙂

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Selfie-z-Lechem-Walesa-Byly-prezydent-supergwiazda-na-obchodach,wid,16656272,wiadomosc.html?ticaid=112d90

 32. Luxeuro said

  Bantustan nie ściąga swoich rezerw z Londynu,
  „Narodowy Bank Polski nie zamierza ściągać do kraju polskich rezerw złota, które przechowuje Bank Anglii – oznajmił w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor biura prasowego NBP Przemysław Kuk. Jakiś czas temu informowaliśmy, że na sprowadzenie zagranicznych rezerw złota zdecydował się bank centralny Niemiec.”

  „http://www.biznes.banzaj.pl/NBP-nie-sciagnie-zagranicznych-rezerw-zlota-64352.html”

  Co tam leży pod tą naszą ziemią ?
  http://www.biznes.banzaj.pl/Naukowcy-Bulgaria-lezy-na-zlocie-27375.html

 33. JO said

  ad.17. Tak firmowala jak teraz Polska Firmuje wiele zbrodni…

  Anglia to nie Anglicy I w tamtym czasie rowniez. Tak uwazam. Tak jak Ukraina to nie Ukraincy…, przeciez smiesznym jest powolywac sie na Lemingow zdanie gdziekolwiek…Leming to Leming. Prosze porozmawiac z Gajowym lub tak ja Gajowy z Anglikiem, np Biskupem Wiliamsonem… :))))

  Anglia Firmowala, tez mi Pan wypalil….

 34. Luxeuro said

  „Nowe oblicze współczesnego Bantustan . Oto jego charakterystyczne cechy”

  „Deindustrializacja

  Upadek wielkich zakładów przemysłowych to ciemniejsza strona transformacji. Według niektórych wyliczeń w 1989 r. przemysł odpowiadał nawet za 50 proc. PKB, w 2012 r. było to 24,8 proc. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że „w Polsce nic się nie produkuje”. Udział przemysłu w wartości dodanej PKB od 2000 r. powoli rośnie, a Polska jest eksportową potęgą chociażby w motoryzacji. Faktem jednak jest, że w przypadku wielu branż państwo nie zrobiło tyle, ile mogło. W konsekwencji sektor stoczniowy jest swoim własnym cieniem pomimo światowego wzrostu popytu na nowe statki, a w górnictwie rentowne, prywatne kopalnie sąsiadują z nierentownymi, których właścicielem jest państwo.”

  http://forsal.pl/artykuly/800863,nowe-oblicze-wspolczesnej-polski-oto-jej-charakterystyczne-cechy.html

 35. Fran SA said

  Ad.33
  JO
  Panie JO
  Niech sie pan przestanie wyglupiac.
  Od kiedy to Tony Blair jest zydem? Albo Malgoska Thatcher?
  Albo Lloyd George, ktory powiedzial, ze dac Polsce Slask to tak jak malpie zegarek?.
  Baden Powel tez nie byl zydem. Disraeli byl.
  I chociaz nie jestem w stanie sprawdzic, czy wojska Robertsa razem z dowodca byly obrzezane, czy np.Lord Kitchener byl czystej krwi i genow, to z cala pewnoscia nazywaly sie wojska angielskie, pod angielskim dowodca reprezenowaly Anglie i administracje angielska. Podobnie jak general Clemens, Hunter, Broadwood nie reprezentowali zadnej zydomasonerii.
  Pan ma podstawowy klopot, ze nie dyskutuje pan problemu tylko zwala od razu wszystko na zydokomune/masonerie zeby wszystkich zamknac i zakonczyc dyskusje.
  Ani Biden, ani Bush ani Clinton nie sa zydami. Ani nawet McCain.

  I nic nie usprawiedliwia Polakow, ze radosnie caly rzad i ogromna ilosc Polakow popiera obecnie wielka wojne z Rosja.
  Czesi przejda do historii, ze nie chcieli wojsk NATO a Polska przejdzie do historii jako panstwo bez piatej klepki jak sie o nas wlasnie wyrazil niejaki pan Roberts.

  Polska firmuje wiele zbrodni bo uchodzi za panstwo demokratczne, w ktorym odbywaja sie demokratyczne wybory. Wiele zobowiazan jest egzekwowanych i wiele omow miedzynarodowych ma pieczec PR i jest podpisanych w imieniu narodu.
  I dlugi tez nie splaca zydomasoneria tylko polski podatnik.

 36. R1a1 said

  skąd ta fotka? gdzie i kiedy? wie ktoś? Panie Gajowy?

  Panie Gajowy, już dawno zauważyłem, że lubi i propaguje Pan ten teledysk. Mi z kolei on i wykonawca od początku dziwnie zalatuje…, być może jestem zbyt dociekliwy lub zbyt spostrzegawczy…

 37. JO said

  ad.35. Tony Blair …hm, chyba gdzies syszalem o jego pochodzeniu. Margaret…nie wiem, ale wiem, ze sa wszedzie idiocy, lub ludzie na pasku z hakami na nich. Poza tym, jak napisalem, sa Lemingi wszedzie ale to jak Kosmopolici, ich nie mozna liczyc bo w Hierarchii stoja njnizej.

  I nie jest tak, ze zamykam buzie wszystkim w temacie rozmowy o poslusznych lemingach, czy Idiotach, czy po prostu zdrajcach upadlakach.

  Panie Fran SA, Pan wie, ze ludzi myslacych co w stanie sa analizowac …podobno jest niewielki procent – okolo 2 ?

  To ten procent jest „jezyczkiem u wagi” wszedzie, nawetwsrod Zydostwa….I to ten procent Zydostow w Narodach Morduje bezlitosnie…a reszta Manipuluje I wowczas to nie oznacza, ze winny jest Narod Panie Fran.

  Ja tylko na ten Fakt chce Panu I czytelnikomwskazac, ze by oskarzyc Narod , trzeba mocnych dowodow.

 38. Marucha said

  Re 36:
  Mnie niczym nie pachnie, oprócz patriotyzmu połączonego z dobrą muzyką. Słowa mógłbym sam napisać, gdybym miał ku temu talent.

 39. Griszka said

  @30
  Kukiz mi w jednym podpada. Bajdurzy o wolnej Ukrainie, gdy jest ona podpalana przez oligarchów i swołocz banderowską instruowaną przez Waszyngton. W ten sposób jedynie będą mieli Biedną Ukrainę, targaną wojną domową. To spełnia się na naszych oczach.
  Trampkarze nie powinni bawić się w politykę, szczególnie zagraniczną. Tak walczyli o wolną Ukrainę, że wywalczyli… Krym Rosjanom 🙂 Ile razy ci sami ludzie mają zamiar się ośmieszać ?

 40. Boydar said

  „Ojczyzno, co ze mną czynisz”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: