Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Obama w Europie: Warszawa, a potem dalej…

Posted by Marucha w dniu 2014-06-03 (Wtorek)

Przedstawiamy rozmowę z przewodniczącym prezydium Rady ds. Polityki Zagranicznej i Obronnej Federacji Rosyjskiej, redaktorem naczelnym czasopisma „Rosja w globalnej polityce” Fiodorem Łukjanowem. Odpowiedział on na pytania korespondenta „Głosu Rosji” Iriny Czajko.

W dniach 3 i 4 czerwca prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odwiedzi Polskę. W Warszawie odbędzie się jego spotkanie z przywódcami krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

W jakiej mierze ważna jest ta wizyta?

Obama rzadko odwiedza Europe, zazwyczaj czeka na jakieś specjalne okazje. Tym razem taką główną okazją jest 70. rocznica lądowania w Normandii desantu Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach II wojny światowej. Jednak przed tym Obama odwiedzi Warszawę, aby spotkać się z liderami krajów Europy Wschodniej i Środkowej, zaniepokojonymi z powodu nadmiernie zdecydowanych, ich zdaniem, działań Rosji wobec Ukrainy.

Polska, prawdopodobnie, pragnie wyrażenia przez Obamę poparcia dla jej dążenia do odgrywania roli lidera frontu antyrosyjskiego w Europie. Zresztą, USA często traktują Polskę jedynie jako środek dla wywierania presji na Europejczyków, jak i dla osiągnięcia własnych celów. Wobec tego nadzieje Polaków mogą okazać się złudne…

Władze Polski aktywnie opowiadają się za rozszerzeniem skali obecności NATO w Europie Wschodniej. Czy ta kwestia zostanie rozstrzygnięta w dniach 3 i 4 czerwca w Brukseli, podczas spotkania ministrów obrony sojuszu północnoatlantyckiego?

Zakładam, że będzie dużo rozmów. Jednak nasilenie pozycji NATO na wschodzie Europy będzie nader skromne, gdyż obecnie mają oni niewystarczająco środków i możliwości. Oczywiście, z biegiem czasu do planów NATO wprowadzone zostaną korekty, co potrwa nie miesiąc i nie rok, lecz o wiele dłużej. Jest to proces wymagający czasu.

Stanowiska Warszawy a Moskwy, Unii Europejskiej a Federacji Rosyjskiej w kwestii zażegnania kryzysu wewnątrz Ukrainy diametralnie różnią się od siebie. Przy tym, swoją pierwszą wizytę za granicą po wybraniu na stanowisko prezydenta kraju Piotr Poroszenko złoży w Warszawie. Zbiega się ona w czasie z wizytą Obamy. Czy to przypadkowy zbieg okoliczności? Czy Piotr Poroszenko naprawdę chce umawiać się z Moskwą?

Niewątpliwie, powinien on porozumieć się z Rosją, gdyż żadne decyzje, podjęte bez uwzględnienia zdania i interesów naszego kraju, nie przejdą. Prezydent Ukrainy ma dobrą szansę na przekonanie obywateli swego kraju, że będzie on realizowywać nową, sprawiedliwą politykę, że potrafi nawiązać dialog z przedstawicielami wszystkich regionów kraju. Jednak czy pan Poroszenko jest gotów do takich oświadczeń i takich działań? Nie wiem. Jeśli nie jest gotów, to będzie musiał otrzymać w spadku wszystkie dawne, dotkliwe problemy nurtujące Ukrainę.

Co dotyczy Unii Europejskiej, to na Ukrainie, rzec można, ona się naderwała. Wykazała bowiem całkowitą niezdolność do zażegnywania konfliktów. Zakładam, że obecnie Unia Europejska będzie miotać się we wszystkie strony, gdyż odzwyczaiła się od rozstrzygania konfliktów, zarówno politycznych, jak też wojskowo-politycznych.

Warszawa tkwi w przekonaniu, że ona na pewno wie, co trzeba zrobić. Natomiast Bruksela jest w rozterce. W końcu obie, jak dawniej, schowają się za szerokimi plecami Stanów Zjednoczonych. Obama z kolei, zmęczony ogromem zwalonych na jego barki trudnych problemów, opuści Polskę, aby kontynuować swoje tournée europejskie w poszukiwaniach milszych wrażeń.

http://polish.ruvr.ru

Wizyta prezydenta Obamy ma cel. Jest nim wykazanie, po raz kolejny zresztą, że można mieszkańcom Warszawy dowolnie zdezorganizować życie. Jakby wielcy przywódcy nie mogli umówić się na jakiejś bezludnej wyspie.
Admin

Komentarzy 14 do “Obama w Europie: Warszawa, a potem dalej…”

 1. Dzonyy said

  Dać mu banana i niech spada.

 2. bart_w said

  Gdy wielcy tego swiata zjezdzaja sie do nic nie znaczącego Polandu, o którym na codzien nikt nic nie wie, to nie wróży to nic dobrego dla tubylców.

  Przy tej okazji pojawi się za oceanem w gazeciorach i przekaziorach kolejna seria kretynskich powiedzeń (bo trudno je adekwatnie nazwac dowcipami) z Polska i Polakami w roli głównej.

  Vide na ten przyklad howard sztern, taka amerykanska kupa wojewucka.

 3. lopek said

  Owa wizyta to zapowiedź intensywniejszego skubania tubylców po kieszeni a może i upuszczania im krwi z okazji diabelskich harców na Ukrainie.

 4. hulsz said

  Kilka slow do Obamy : sp***j pacholku syjonistow z mojej ojczyzny mam nadzieje ze pokoj hotelowy zostanie odkazony po takim gnoju

 5. mandaryn said

  Niech ta murzyńska k. spierdala stąd. Oni Polski nienawidzą i nigdy nie bedą naszymi sojusznikami.

 6. Griszka said

  Czy pierwszy gejowski prezydent USA raczy pokazać prawdziwy akt urodzenia ? Czy polskojęzyczni politycy będą musieli schylać się po mydło ?

 7. AniaK said

  Re6:
  Jak On im pokaże akt urodzenia to może im oko zbieleć. 🙂 Proszę mu się dobrze przyjrzeć. Czy on nie jest trochę podobny do wujka Johna? No może trochę bardziej do Jego córki, ale coś z wujka też ma. Ciocia (córka wujka Johna) pokochała całą naszą rodzinę i nasz kraj, ale naszej wolności zrozumieć nie potrafiła i wróciła z powrotem do Ameryki. Relacje się trochę urwały, ale nigdy o nas nie zapomniała. Nawróciła się nawet na naszą wiarę i syna wychowywała zgodnie z nasza tradycją. Jak każde dziecko przechodził okres buntu, ale z czasem i On się nawrócił. Ponoć nawet trzymał do chrztu jedno dziecko od Pawlaków. Może od Kargulów – dokładnie nie pamiętam. Jak kilka dni temu zobaczył w naszych mediach Marysię z Gorzowa, to od razu poznał że Ona z naszej rodziny. Mocno zaniepokoił się Jej słowami, i w trybie cito przyjechał pogadać z kim trzeba. 🙂

 8. Eliza said

  Ta wizyta nie wróży nic dobrego dla Narodu Polskiego.

 9. znawca said

  „żydostwo się szerzy” – powiedział do mnie 3 lata temu, w parku, pewien nieznajomy pan, a ja potem wyczytałem w internecie , że może tu chodzić o matkę Obamy

 10. niereligijna said

  moim zdaniem to obama – papa….
  https://i.chzbgr.com/maxW500/1708546304/h9126B597/

 11. Fran SA said

  Admin
  Admin ma racje ale tylko polowicznie.
  Kiedys, za czasow przed-Solidarnosciowych, w Warszawie urzadzala swoje krotkie na ogol ‚konferencje’ … Mafia.
  Tlumaczyli to tym, ze Warszawa jest bardzo bezpiecznym miejscem na takie walne posiedzenia bo nie ma za bardzo mozliwosci… ataku ze strony rywalizujacych mafiosow.

  Mafia zawsze czula sie w Warszawie najbezpieczniej.
  Smiem twierdzic, ze bezpieczniej niz na jakiejs bezludnej wyspie.

 12. Lily said

  Wiadomo przeciez,czyich interesow pilnuje Bubama.

 13. Boydar said

  Szkolenie sił specjalnych, wczesny Gierek.

  Żołnierze, wyobraźcie sobie taką sytuację: na Placu Defilad nagle pojawiają się uzbrojone siły wrażych imperialistów, co robicie. Proszę Kowalski !
  – nnnoo nie wiem, obywatelu majorze, może ..
  – no śmiało Kowalski, co robicie w tej sytuacji
  – nnnooo nie wieem, nie wiem, może … dobrze, będę strzelał ….
  – Prawidłowo ! Brawo kapralu !!! Tego właśnie oczekuje Ojczyzna !

 14. konfuzjusz said

  On ponoć ma w sobie polską krew, jako że jego pradziadek zjadł misjonarza z Polski…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: