Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rozgrywki gazowe: chuligan dostaje bonus

Posted by Marucha w dniu 2014-06-03 (Wtorek)

Wprowadzenie reżimu przedpłaty za gaz dla Ukrainy odłożono z 3 czerwca na 9. „Gazprom” zdecydował się na to ustępstwo po przelaniu przez Kijów dla Moskwy części swego zadłużenia. W ciągu dni, jakie pozostają do tej daty, Ukraina ma przelać pozostające do spłacenia 1,5 miliarda – inaczej teza kontraktu w sprawie wprowadzenia przedpłaty mimo wszystko nabierze mocy prawnej.

Negocjacje w sprawie gazu prowadzone są nadal w poniedziałek, 2 czerwca, w Brukseli. Algorytm rozstrzygania problemów z Ukrainą, przedłożony przez Moskwę, jak można zakładać, pozostaje jedynie słuszny. Jak się okazało, umawiać się trzeba z Europą, która, z kolei, wywiera niezbędne naciski na Kijów. W ramach takiego schematu strona ukraińska musi zrezygnować z pozbawionych wszelkiego sensu pogróżek i demagogii i przestawić się nareszcie na wykonywanie powziętych zobowiązań.

W każdym razie, pierwszą transzę w ramach wypłacenia zadłużenia „Gazprom” już otrzymał. Zresztą, jest to zaledwie 786 milionów z całej kwoty zadłużenia, – poinformował w poniedziałek minister energetyki Rosji Aleksander Nowak:

„Gazprom” potwierdził, że na jego konto wpłynęła kwota 786 milionów dolarów. Nie jest to oczywiście ta kwota, na jaką czekano. Wypada przypomnieć, że tydzień temu osiągnęliśmy porozumienie o tym, że jako pierwsza transza ma wpłynąć kwota w wielkości dwóch miliardów dolarów. Tym nie mniej, z uznaniem witamy ten fakt, że pierwsze płatności zostały uiszczone. Niewątpliwie, stwarza to możliwości dla prowadzenia dalszych pertraktacji w całym zakresie problemów.

Mamy więc pewny postęp. Za to wszystko Ukraina otrzymuje bonus – reżim przedpłaty nie będzie wprowadzany przed nadejściem 9 czerwca. Jeśli przed tym terminem Kijów wypłaci całą kwotę zadłużenia, to ewentualnie reżim przedpłat w ogóle nie zostanie wprowadzony.

Trzeba powiedzieć, że nie wszyscy rosyjscy eksperci są zachwyceni rolą odegraną przez Komisję Europejską w trakcie prowadzonych aktualnie negocjacji. Zadaniem komisarzy europejskich jest wypieranie „Gazpromu” z rynków europejskich, – wyraża przekonanie zastępca dziekana Wydziału Polityki Światowej Wyższej Szkoły Gospodarki Andriej Suzdalcew.

Zadanie polega na zmuszeniu Rosji do sprzedawana gazu na granicy Ukrainy. Naturalnie, będzie to zupełnie inna cena, niż ta, jaką możemy mieć obecnie na rynkach europejskich. Obecnie Europa po prostu głaska po główce tego chuligana ukraińskiego, który znęca się nad nami przy poparciu z ich strony. Oni z kolei udają wywieranie presji na Kijów. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że żadna presja w tym przypadku nie jest w ogóle wywierana.

W każdym razie, jak mawiał pewien znany polityk, „proces potoczył się”. Strona rosyjska szacowała wielkość zadłużenia Ukrainy za gaz w końcu kwietnia na kwotę 3,5 miliarda dolarów. Jak oświadczono, przed 7 czerwca, w przypadku niewypłacenia tego zadłużenia, zwiększy się ono do 5,2 miliarda. Jednak jeśli Kijów zapłaci, Moskwa znów gotowa będzie do kompromisu.

W przypadku wypłacenia zadłużenia za gaz w pełnym zakresie Ukraina może liczyć na ulgi nie tylko ze strony rządu rosyjskiego, lecz również bezpośrednio ze strony dostawcy – czyli korporacji „Gazprom”, jak oświadczył jej szef Aleksiej Miler. Cena gazu dla niej może spaść poniżej 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Stanie się to w tym przypadku, jeśli rząd Rosji znów postanowi sprowadzić do zera cło dla Ukrainy, a „Gazprom” i „Naftogaz” osiągną porozumienie w sprawie obniżenia ceny.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 7 do “Rozgrywki gazowe: chuligan dostaje bonus”

 1. AlexSailor said

  Cena gazu dla Polski to podobno 520 usd.

 2. bart_w said

  Mi trudno zgromadzic trzy stowy zielonych na zaplacenie rachunkow medycznych. Ciekawe jak Ukraina zbierze poltora miliarda. Tym bardziej, ze Rosja niechetnie patrzy na zielone, woli ruble, albo chuany, czy jak im tam…

  Nawet, gdy brukselka wysupla brakujaca sume, to nie za darmo. Oddac trzeba i to z procentami, a nie ma z czego i w najblizszym czasie nie bedzie.

  Znow takie nocne refleksje…

 3. JO said

  ad.2. Prosze Pana, jezeli Zyd cos obiecuje, to napewno ma to na mysli I slowa dotrzyma :))))

 4. mandaryn said

  ad.1

  Już 560$ za 1000m/3 paliwa gazowego. Niech Polski rząd dalej jątrzy na Ukrainie, to niedługo będzie to 600$ za 1000m/3 gazu ziemenego, albo Rosjanie zakręcą Nam kurek z dopływem gazu!

 5. Hanusen said

  Czytam i nie rozumiem… To kto jest tym CHULIGANEM?!

 6. Hanusen said

  Przepraszam, myślałem że to miała być Rosja. Wszystko OK.

 7. NICK said

  Tak „ukraino”. Stawiałaś ultimata?
  Teraz się zastaw!
  A niedźwiedź tylko zamruczał.
  [Czy jak tam robi niedźwiedź? P. Boydar?]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: