Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Lewica już po nas idzie. Będą zamykać katolików?

Posted by Marucha w dniu 2014-06-06 (Piątek)

Sejm zajmie się poselskimi projektami zmian w Kodeksie Karnym. Zgłosiły je SLD i Twój Ruch. Obrona homoseksualistów, przyzwolenie dla bluźnierstw i profanacji oraz karanie zakłócania pogrzebów. Tego właśnie chce lewica.

Projekt SLD rozszerza karalność za tzw. przestępstwa z nienawiści wobec m.in. homoseksualistów oraz łagodzi maksymalny wymiar kary za obrazę uczuć religijnych. Postkomuniści chcą także, by obraza uczuć religijnych była ścigana z oskarżenia prywatnego, a nie – jak obecnie – publicznego. Złagodzony miałby być też maksymalny wymiar kary grożący za ten czyn – z dwóch lat do pół roku.

SLD chce także by znieważanie „przedmiotów czci religijnego”, było karalne tylko wtedy gdy przedmiot ten znajdowałby się w miejscu przeznaczonym do wykonywania obrzędów religijnych.

W świetle proponowanych zmian każda profanacja dokonana np. podczas koncertu zespołów satanistycznych nie będzie mogła być ukarana. Także bluźnierstwa dokonujące się w galeriach „sztuki” pozostaną bezkarne. Przy jednoczesnym ograniczaniu ochrony prawnej dla przekonań religijnych, proponuje się jej zwiększenie dla środowisk homoseksualnych. Można się spodziewać, że pierwszymi którzy zostaną ukarani na mocy ewentualnie wprowadzonych zmian prawnych zostaną niepokorni duchowni oraz obrońcy małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Lewica – pamiętając jak silny sprzeciw społeczny wywołał huczny pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego – chce się zabezpieczyć na przyszłość. SLD chce, by zakłócanie porządku podczas pogrzebów i uroczystości żałobnych było karane: grzywną lub wwiezieniem.

Równie porażające skutki może przynieść wprowadzenie zmian w KK autorstwa Twojego Ruchu. Projekt dotyczy „penalizacji negatywnych zachowań polegających na zmuszaniu do brania udziału w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz rozszerzenia prawno-karnej ochrony obrzędów religijnych na obrzędy wszystkich kościołów i związków wyznaniowych i zrównania prawno-karnej ochrony uczuć religijnych i przekonań światopoglądowych”.

Co się kryje za tą biurokratyczną nowomową? Czy zabieranie do Kościoła dziecka, lub ewentualne jego strofowanie w świątyni nie będzie wyczerpywać znamion „zmuszaniu do brania udziału w czynnościach lub obrzędach religijnych”? warto zauważyć, że czyn ten w zgodnie z tym co czytamy w projekcie TR będzie zagrożony „grzywną, karą ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2”. TR chce także zrównania prawno-karnej ochrony uczuć religijnych i przekonań światopoglądowych.

Źródło: sejm.gov.pl
luk
http://www.pch24.pl

Gajowy niespecjalnie lubi podziały lewica-prawica. Obecnie nie znaczą one prawie nic. Ludzi dzieli się na przyzwoitych i łajdaków, na patriotów i wrogów polskości, na uczciwych i na szubrawców.
Admin

Komentarzy 20 do “Lewica już po nas idzie. Będą zamykać katolików?”

 1. AlexSailor said

  @Gajowy
  Chyba Pan nie rozumie na czym polega różnica między lewicą a prawicą.
  Różnica polega na stosunku do przykazania „nie kradnij”.

  Lewica uważa, że można ludziom zabrać co się podoba, obłożyć podatkami, zakazać posiadania broni, psów, zwierząt, wycinania własnego drzewa, budowy na własnej działce, jedzenia wybranego przez siebie jedzenia, a można nakazać wszystko.
  Np. sposób anty wychowania dzieci.
  Pewnie, że są przyzwoici i łajdacy na lewicy i prawicy, bo różne są ludzkie losy, różna świadomość i uwarunkowania.
  Lecz bez przesady, co do lewicy zdanie można mieć wyrobione.

 2. Nemo said

  @1 Alex

  Pańskim zdaniem t.zw. polska „prawica” traktuje poważnie 7 przykazanie? Wolne żarty. Taki podział w Polsce nie istnieje. To jest jedna banda łajdaków która tylko od czasu do czasu zmienia wartę przy żłobie.

 3. maurycy said

  Jaka lewica ? SLD ? Sojusz Ludu Dawida ! Polski element zostaLcalkowicie usuniety ,jest tam tylko oszalale wsciekle zydowskie lewactwo Pozostale zydowstwo schowalo sie za nimi i pociaga za sznurki poslugujac sie nimi jak tak pala ktora wali nas po lbie i udaja glupiego, to nie my to lewica ! Nie dajmy sie zwiesc tym bandyckim klamstwom . Oni zwsze w bandycko kryminalny sposob beda demoralizowali ludzi i w kazdy bandycki sposob walczyli z kosciolem katolickim ! Ci dregeneraci nigdy sie nie ucywilizuja zawsze beda pluli i dazyli do szykan a jak im sie uda zamykania katolikow do wiezien ! Na razie bandziory tego nie moga ale beda nieustanie gryzc kopac i do tego dazyc !

 4. AlexSailor said

  @Nemo
  Jeśli nie traktuje poważnie „nie kradnij”, to nie jest prawicą, tylko za taką się podaje.
  Z prawicowych partii w zasadzie jest tylko KNP, trochę UPR, i jeszcze jacyś tam monarchiści w części.
  Reszta to lewica do bólu.

  Bardzo prosty test na prawicę – czy zmniejsza podatki, ale jeszcze bardziej, czy oddaje ludziom ich własność, np. w postaci nie wtrącania się w wycinanie własnego drzewa, zabudowę własnej działki, czy chociażby posiadane broni.
  Tu jest trudność, bo ludzie myślą stereotypami, to jest słyszą hasło i już wartościują.
  Na czym może polegać zmniejszenie podatków?
  Ano np. na obniżeniu stawki VAT do 15% (bo tyle bez kłopotów można), na podniesieniu „kwoty zwolnionej” od opodatkowania do np. 12 000 zł na rok na osobę, na braku konieczności płacenia składek ZUS, na braku konieczności rejestrowania działalności gospodarczej osób fizycznych, itp.

  Inny bardzo prosty test na prawicę, to czy pozwolą zjeść własnego psa lub kota, jeśli ktoś ma ochotę.
  Oczywiście można pozostawić przepisy o zakazie okrutnego, to jest celowo zadającego cierpienia, zabijania zwierząt.

  Prawica np. uznaje nienaruszalność miru domowego i władzę bezwzględną (ograniczoną jedynie granicą trwałego uszkodzenia ciała w istotnym zakresie i zabójstwa) rodziców nad dziećmi.

  Jak z powyższego wynika, prawicy w Polsce niemal nie ma.

 5. Bodzio said

  ad. 3 @AlexSailor
  Jak z powyższego wynika, prawicy w Polsce niemal nie ma.

  Nigdzie nie ma, podobnie jak nie ma „wolnego rynku”. Co nie oznacza, że nie trzeba się starać o właściwe tj. sprawiedliwe i zgodne z prawem naturalnym regulacje, niech będzie „prawicowe” jak ktoś jest przywiązany do tej nazwy.

 6. JO said

  ad.5. Prawica to Tradycyjni Katolicy. Czy jej Prawie nie Ma?

  Byc moze jest jej na tyle malo by sie mogla organizowac bez RYZYKA, ale jednak ONA JEST!

  Ta prawica czeka az Boze Kije tak w Dupe dadza, ze na kolanach Lemingi sie beda prosic, beda sie czolgac lub po prostu zginal.

  Ten drugi wariant jest chyba b realny, bo Leming jest niereformowalny, on idzie do samozaglady , samobojstwa z Kieliszkiem szmpana.

  Spotkalem takiego na zachodzie 40 latka, ktory stwierdzil, ze dzieci miec nie chce, bo one kosztuja I zadaja, wymagaja za wiele a On chce umierajac wydac OSTATNIEGO FUNTA na siebie…

  Leming to ZAraza , jednaka z Zydowska…

 7. JO said

  Zydzi Zyja dla Siebie ale Dobra Masy Zydowskiej I to tej w przyszlosci, terazniejszosci I Przeszlosci ….tak ogolnie nie mowiac o Talmudycznym zabijaniu Zydow Przez Zydow dla Dobra Zydowskiej Masy…oraz wasniach…

  Leming Zyje Tylko dla Siebie…

  —————————

  Obie Grupy sa Niereformowalne. One uwazaja Raj na ziemi , ze istnieje dla nich I dla nich rajem jest Przyjemnosc, Odczucie samozadowolenia, Wygoda…I nie wazne jakim kosztem, nawet najwiekszym….

  Od obu nalezy odwracac sie na piecie…..walczyc przeciwko nim – to jest jedno z zadan Kosciola Walczacego…

 8. JO said

  Leming to ZAZYDZONY Goj….

 9. Fran SA said

  Ludzie, wytlumaczcie mi co to jest ta prawico-lewica.

  Bo ja zaczynam miec rozdwojenie jazni.
  Wtedy, gdy jestem praktykujacym katolikiem – to jestem ‚prawica’
  Wtedy gdy sie upieram, zeby prywatne zboje przestali krasc z panstwowej puli – to jestem ‚lewica’
  Wtedy jak popieram swiadczenia i uslugi oraz nacjonalizacje glownych galezi przemyslu – to jestem skrajna lewica, czyli komunista.
  Wtedy gdy opowiadam, ze nie lubie pedalow – to jestem prawica
  Jak popieram demonstracje antywojenne – to jestem na lewo
  A jak popieram demonstracje przeciwko zbukom – to juz jestem na prawo.

  I to wszystko w jednej, szalenie skromnej osobie.

  I czy jak popieram strajk gornikow w Doniecku – to jestem marksista?? Czy tylko agentem Putina, bo on zdaje sie tez ma podstawowe klopoty ze zrozumieniem nowoczesnej ideologii/frazeologii, demagogii/geopolitologii ….polaczonej z ornitologia i rybolostwem dalekomorskim

 10. Boydar said

  Panie Fran, jak mi Pan obieca, że nie będzie pisał o „niewinności ideologii muzułmańskiej” to zarekomenduję Pana na ministra oświaty w V RP. Słowo harcerza.

 11. Bodzio said

  ad. 9 @Fran SA
  Ludzie, wytlumaczcie mi co to jest ta prawico-lewica.

  To jest jeden z tych cwanych pomysłów takich jak np. „własność intelektualna” lub „wolny rynek”.
  Wrzuca się do jednego worka różne rozwiązania różnych problemów i pyta się zdumionego wielce delikwenta, czy jest za czy może przeciw… zawartości worka.

 12. Jacek said

  Lewicowiec (sinister, sinistra -lewa, lewo) z definicji jest lajdakiem, prawicowiec (prawo, wg prawa) jest z definicji czlowiekiem porzadnym (po rzadzie tzn wg prawa). Jezeli prawicowiec staje sie lajdakiem to przestaje byc prawicowcem a staje sie lewicowcem. Prawicowcy to ci ktorzy na Sadzie Ostatecznym znajda sie PO PRAWICY SYNA BOZEGO.

  Zreszta wystarczy popatrzec na sld czy palikociarnie, to towarzystwo jakby przez specjalny filtr przeszlo. Mierzac ta sama miara nikt nie da sie nabrac na po czy pis jako partie „prawicowe”.

 13. Amadeus said

  KNP to partia złodziei, oszustów i malwersantów. Ludzi którzy za każda cenę chcą się dostać do koryta. Typowe żydostwo. Nie jest żadną partią prawicową, jest i wpisuje się w poczet partii lewicowych, które działają tylko w określonym polu ideologicznym, w tym przypadku KNP reprezentuje sztandar jak najwięcej nakraść z Polski dla swoich, a polakom nawet nie dać po ludzku i w godności umierać.

 14. Tralala said

  Juz nie pamietam czy to ks prof Guz, a moze raczej pan Chodakiewicz zrobil takie proste rozeznanie: prawica to jest wiara w Boga (katolicka ma sie rozumiec i z 10 przykazaniami !), patriotyzm, honor, a lewica to cala reszta.

  Albo inaczej: jezeli daja Wam rozporzadzac wlasnymi pieniedzmi, to jest prawica, a jezeli to oni decyduja jak nimi rozporzadzac, to jest lewica.

 15. Jacek said

  PS tak wyglada „wolnosc sumienia” ktora glosi „kosciol” posoborowy. Tzn mozna glosic, reklamowac i narzucac wszelkie lajdactwo, a kto sie temu sprzeciwi bedzie niszczony z urzedu i zgodnei z ustawowym bezprawiem. Kto to lubil mowic „po owocachich poznacie”? No wlasnie, jak widac owoce sa czysto talmudyczne. A gdzie jest „episkopat polski”, na czele z abp. Polakiem?

 16. Tralala said

  Stop represjom za Baumana !

  http://pl.gloria.tv/?media=620175

 17. Mordka Rosenzweig said

  re 16 oraz wszystkie inne czlowieki,

  Ja pan Mordka zalacza bardzo dobre pisanie, ale niestety po angielsku.

  Dla czlowieki kture potrafia to czytac to beda mialy pszyjemnosc wiedziec, sze nasza rasa czuwa nad bezpieczenstwo dla caly swiat i szeby nie bylo antysemitnictwa.

  PressTV – Israel critics targeted as ‘anti-Semites’ in Canada

  http://www.presstv.ir/detail/2014/06/03/365351/israel-critics-targeted-as-antisemites/

 18. Marucha said

  Re 1:
  Stosunek do przykazania „Nie kradnij” nie dzieli ludzi na „prawicę” i „lewicę”, lecz na uczciwych i złodziei.

  Powtarzam: historyczne pojęcia „lewicy” i „prawicy” nie mają przełożenia na obecną sytuację w Polsce. Absolutnie żadnego.

 19. Piszczała said

  Jeżeli ukradnę komuś firmę,jego pieniądze odłożone na emeryturę,ukradnę jego pieniądze na leczenie,zabiorę mu jego dzieci… ; to ja jestem złodziej ? a jeszcze zmienię prawo tak, żeby to nie była kradzież – to co to jest ? jak to nazwać ? jak to ukarać ? czy ukarać tak jak kradzież ?- wolne żarty !

 20. Mordka Rosenzweig said

  Do wszystkie czlowieki,

  Ja pan Mordka pszeprasza, ale tu jest dusze nieporozumienie.

  Pszeciesz pan Gajowy i pan Mordka uzgodnili, szeby nigdy nie wspominac to siudme pszkazanie.

  Ktokolwiek bedzie pisal o to pszykazanie, kture absolutnie nie ma praktyczne zastosowanie, bedzie posadzony o mowa nienawisci.

  Ja pan Mordka muwi, sze pisanie o te pszykazanie, to jest tak jak pisanie o Szklane Domy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: