Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  tras o Ukraina Izraelem Europy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraińcy w Polsce są coraz bardziej bezczelni

Posted by Marucha w dniu 2014-06-09 (Poniedziałek)

„Nasze Słowo” nr 23(2965) z 8 czerwca 2014 roku zamieściło dwa artykułu, które zwróciły moją uwagę jako stałego czytelnika tego pisma i jako tego, który ponosi również w części koszty wydawnictwa tygodnika. Postaram się je z grubsza omówić. Oto interesujące mnie fragmenty:

„Pomorska Akademia w Słupsku jest jako kolejna wyższa szkoła, w której studiują cudzoziemcy, z poza Ukrainy.

Jak mówi rektor Akademii prof. Roman Drozd [Ukrainiec, jawnie probanderowski historyk – przyp. AM], Akademia coraz bardziej wychodzi naprzeciw współpracy ze wschodnimi partnerami – wyższych szkół na Ukrainie, Białorusi i Rosji. Jednak najbardziej dynamicznie rozwija się współpraca z Ukrainą. W minionym semestrze w Pomorskiej Akademii uczyło się 6 ukraińskich studentów, tego roku – 33, a od października będzie aż ponad 100. Studentom zagwarantowane jest bezpłatne nauczanie i utrzymanie – wszystkie koszty bierze na siebie strona polska”.

Mam jednak zastrzeżenia. Czy nie należałoby w pierwszej kolejności zaspokoić potrzeby własne? Tyle dzieci głodnych. Dorośli po studiach uciekają za granicę, mimo że „strona polska” poniosła wysokie koszty ich edukacji. Moje wnuczęta w 50 punktach procentowych (przepraszam, że używam słownictwa PAP) uczyły się w szkole prywatnej. Kosztowało to wiemy ile. Dla nich miejsca zabrakło w akademii państwowej. Dopiero gdy podjęły pracę znalazło się państwo, które wyciągnęło łapę po pieniądze. Naliczyło tego ponad 50 punktów procentowych wynagrodzenia. Konsekwentnie je zabiera.

Na utrzymanie studentów zagranicznych, nie koniecznie Ukraińców, pieniądze są. Czy w rewanżu Polska może na tych samych zasadach wysyłać na studia zagraniczne studentów polskich? Albo przeznaczać środki na studia Polaków ze Wschodu Tych zwykłych, nie dzieci dygnitarzy? Ja idąc do lekarza muszę najpierw sprawdzić zawartość portfela, mimo gwarancji konstytucyjnej o bezpłatnym lecznictwie. Mimo tego głośno będę krzyczał: wymiana studentów na studia zagraniczne jest konieczna!

Sprawa druga, która wzbudza emocje już w czasie czytania „Naszego Słowa”. Ukraińska mniejszość narodowa wystąpiła z wnioskiem, aby w Dobrym Mieście w pobliżu Olsztyna którejś z ulic lub placów dać imię „Bohaterów Kijowskiego Majdanu”.

„Dobre Miasto – pisze „Nasze Słowo” – utraciło swoją szansę być pierwszym w Europie miastem, które by upamiętniło poległych bohaterów kijowskiego Majdanu. Tego roku w maju olsztyński Oddział Ukraińskiej Mniejszości Narodowej w Polsce zwrócił się do Rady Miasta z propozycją nazwania jednej z ulic (albo placów) imieniem Bohaterów Kijowskiego Majdanu…”. Inicjatywę odrzucono. Pachnie to trochę Związkiem Sowieckim. Wszędzie i zawsze musiał być pierwszym. Aż przykro, że to się już skończyło, a było z tym dość wesoło, jednak nie wszędzie. W ukraińskiej mniejszości w Polsce jeszcze ta pamięć jest żywą. Miało by to być „ukłonem w stronę mniejszości ukraińskiej” – pisze „Nasze Słowo”.

Nie wiem, ubolewać czy się śmiać? Słusznie odpowiedział jeden z radnych miasta, trzeba najpierw ustalić – kto do tych bohaterów należy i z czyich rąk zginął? Ponadto trzeba najpierw rozliczyć ludobójstwo dokonane na ludności polskiej na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej przez OUN-UPA. Trzeba najpierw uhonorować 100 tys. zamordowanych Polaków. Wypowiedź ta wywołała burzę w umyśle sprawozdawcy. Zapomniał bowiem, jak tę sprawę traktował jeszcze w ubiegłym roku. Zapomniał o tym, jak potraktował Sejm polski za to, że nie potępił operacji „Wisła”, za to, że Sejm polski ludobójstwo chciał nazwać ludobójstwem. Pouczanie, że tylko Putin może zmienić lub prawidłowo nazwać wydarzenia na Majdanie kijowskim, to chyba tylko niesmaczny żart.

Nadanie imienia polskiej ulicy Bohaterów Kijowskiego Majdanu miałoby stanowić „ukłon w stronę mniejszości ukraińskiej”. Ile to już było ze strony polskiej takich ukłonów? Każdy z nich był wykorzystywany przeciwko Polsce. Dzisiaj, kiedy na Ukrainie trwa wojna o byt państwowy Polska wspomaga Ukrainę i moralnie i finansowo. I co? Zmian nie widzę. Najlepiej by było gdyby ten ukłon uczyniło „Nasze Słowo”. Byłby to pierwszy krok do prawdziwego pojednania. Zresztą bo ja wiem? Ja czuję się pojednany z Ukraińcami. Rozmawiam z nimi, składałem im wizyty, oni bywali u mnie. Teraz już nie mogę ich wizytować. Wiek i zdrowie mi na to nie pozwalają. Sądzę jednak że to niewielka grupa na czele z „Naszym Słowem” dąży do jątrzenia, bo im z tym jest dobrze. Na zakończenie dodam tylko: każdy stłumiony protest był niesłuszny. Tak, niesłuszny protest.

Ze swojej strony mam propozycję dla inicjatorów nadania jednej z ulic Dobrego Miasta imienia „Bohaterów Kijowskiego Majdanu”: W Przemyślu odbudowuje się Narodowy Dom. Wzorem innych miast polskich, gdzie jest np. Dom Nauczyciela, Dom Chłopa, kiedyś w Lublinie był Dom Żołnierza, (może i dzisiaj jest) – Narodowemu Domowi w Przemyślu nadać imię: DOM DOBREGO CZŁOWIEKA. W skrócie DeDeCe. Będzie to na pewno pierwszy przypadek w świecie, nie w Europie, jak wspominają ukraińscy mieszkańcy Dobrego Miasta. Każdy może czuć się zaszczyconym. Nie ma w tej nazwie ani bohaterów, ani ludobójców, ani ich ofiar. Jest tylko dobry człowiek, zastępujący wszystko. Warto pomyśleć! Jakie to proste, aż trudne do zrozumienia, a jeszcze trudniejsze do wykonania.

Czytając „Nasze Słowo” czuję się jako osoba z mniejszości narodowej, dyskryminowana przez większość rządzącą. Smutne to lecz prawdziwe.

Antoni Mariański
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 50 do “Ukraińcy w Polsce są coraz bardziej bezczelni”

 1. Joannus said

  Z tego co wiem osoby pobierające naukę w Polsce po powrocie na Ukrainę stają się jeszcze bardziej antypolsko nastawieni.

 2. Boydar said

  @ Pan Jan (1)

  Bo to jest (owo antypolskie nastawienie, docelowo na najwyższym możliwym poziomie) pierwszy i podstawowy cel ich bytności w naszym kraju. Ani proweniencja „studentów” ani profil „uczelni” nie są żadnym zbiegiem okoliczności. Kilka drinków a’la Mołotow podczas porannego apelu, być może skłoniło by niektórych do refleksji.

 3. Lily said

  Ukraincy?,a moze raczej ukrainsko-jezyczni…”Po owocach ich poznacie”.

 4. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Hmmm… Dinozaur se przypomina, że jeszcze kilka lat temu w jednej z miejscowości woj. olsztyńskiego znajdowała się ulica Obrońców Monte Cassino .
  Caeterum censeo : Jeślo chodzi o pieśń – ” Czerwone maki ” – tantiemy za jej publiczne wykonanie zbiera niemiecka GEMA . Prawa autorskie do ” Czerwonych maków na Monte Cassino ” są własnością kancelarii adwokackiej w Monachium .

  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 5. 13 TYSIĘCY studentów Ukraińców FINASOWANYCH w III RP ! said

  Pod koniec 2013 roku czytałam komunikat prasowy PAP, że w III RP otrzymuje pełne stypendia z wypłatami na utrzymanie 13 TYSIECY studentów z Ukrainy !!!
  To znaczy polski PODATNIK opłaca aż taka liczbę Ukrainców studiujących na polskich uczelniach w III RP.

  Sugeruję, aby Polacy zamieszkali w Kraju poszli do miejscowych posłów na Sejm i od nich KATEGORYCZNIE ZARZADALI natychmiastowego zrobienia OFICJALNEGO zapytania do Premiera III RP, aby ZEZNAŁ, ilu jest opłacanych studentów z zagranicy w III RP i ilu jest w tym ukrainców, JAKĄ całkowitą kwotą z finansów polskiego podatnika idzie na te stypendia i utrzymywanie ukraińskich studentów w III RP !

  To ILE wydaje pieniędzy „polski rząd” z pieniędzy polskiego PODATNIKA na finansowanie zagranicznych studentów w III RP NIE jest tajemnicą i NIE może by TAJEMNICĄ przed polskimi obywatelami !!!

  Na JAKIEJ podstawie ukraincy studenci są UPRZYWILIJOWANI w III RP przy otrzymywaniu finansowania, stypendiów w III RO , a Polacy studenci DYSKRYMINOWANI ???

 6. biscoter said

  Jak zwykle polskie władze mają na wszystko pieniądze tylko nie dla Polaków.

 7. Dość said

  Oni są w Polsce i maja działać na jej korzyść. Jak nie to niech sobie „Syczą” na Ukrainie. Droga wolna.

  Zresztą z tego co wiem to w ramach akcji „Wisła” wysiedlono na nasze polskie tereny banderowców ze zmienionymi nazwiskami i chazarskiego pochodzenia. Opowiadał mi o tym staruszek Polak z małej miejscowości (nazwy nie podam ze zrozumiałych względów) na północy Polski. Na Warmii są wszędzie; są burmistrzami, dyrektorami szkół, są w policji, w służbie zdrowia, w kulturze itd. Polska to dla nich frajer którego można doić. W Bartoszycach jest np. ukraińska szkoła z ich językiem. Hodujemy sobie wrzód na własnej dupie. To V kolumna. Przypatrzcie się temu niepokojącemu zjawisku dobrze.
  To jest antypolska dzicz chazarska i proniemiecka agentura!

  A byli tacy grzeczniutcy po wojnie…

 8. maurycy said

  To nie oni sa bezczelni ! Oni zawsze byli dEmonami i ladakami bez sumienia i wszelkich zasAd moralnych ! To miejscowe zydowstwo czyni z nijh hersztow i bezczelnych chamow ktorym wszystko wolno ! Oni masja tego doskonala swiaDOMOSC ZE SA PRAWA REKA ZYDOWSTWA ZDOLNA DO KAZDEGO LAJDACTWA NA KAZDE SKINIENIE I TO BEZCEREMONIALNIE WYKORZYSTUJA

 9. Rząd ukrainy NIE chce zwrócic KOŚCIOŁÓW polskim wspulnotom religijnym ! said

  UWAGA !

  Poprzednie rządy Ukrainy od 1991 roku i aż do DZISIAJ łącznie z obecną junta Jacyniuka/Petro Poroshenko/Turczynow rządząca na Ukrainie NIE wywiązują się z ze swoich ZOOBOWIĄZAŃ rządów ukraińskich ZWROTU polskich obiektów sakralnych, POLSKICH KOŚCIOŁÓW dla polskich grup wyznaniowych żyjących na Ukrainie oraz polskim szkołom … itd.

  Polakom zamieszkałym w II RP (obecna tzw. „ukraina”) do DZISIAJ nie ZWRÓCONO wcześniej ZRABOWANE im przez komunistów po 17 września 1939 roku czyli po agresji na Polskę !!!

  My Polacy zamieszkali na całym Świecie jako Polonia USA oraz ŚWIATOWA, RZĄDAMY NATYCHMIASTOWEGO ZWROTU zamieszkałym Polakom bez dyskusji przez władze ukrainskie we Lwowie następujących POLSKICH kościołów:

  pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie
  pw. św. Elżbiety we Lwowie
  pw. Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie
  kościoła Dominikanów we Lwowie

  Do chwili obecnej Polakom zamieszkałym na Ukrainie władze ukrainy NIE chcą ODDAĆ ŻADNEJ polskiej świątyni zagrabionych przez ukrainców , za co rząd obecnej Ukrainy musi zostac UKARANY !!!

  We Lwowie przed wojną funkcjonowały 54 chrześcijańskie świątynie, z czego 36 należało do obrządku rzymskokatolickiego to znaczy do Polaków.

  Po II wojnie i PRZYMUSOWYM wysiedleniu Polaków w 1948 roku za czasów sowieckich były CZYNNE trzy(3) a potem tylko dwie(2) POLSKIE świątynie katolickie:

  katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
  kościół pw. św. Antoniego na Łyczakowie oraz do 1962 r.
  kościół pw. Marii Magdaleny.

  Do tych świątyń uczęszczali zarówno Polacy, jak i Ukraińcy, gdyż ci drudzy, będący grekokatolikami, zostali pozbawieni możliwości praktykowania religii w swoim obrządku (w 1946 r.)

  W 1991 r po rozpadzie się ZSSR i powstaniu Ukrainy, której utworzenie w takim kształcie w jakim ona powstała BARDZO pomogła Polska i Polacy, ale jak ZAWSZE NIE wdzięczni ukraincy NIE chcą o tym pamietac i nawet teraz PRZESLADUJĄ Polaków na tej „po-majdanowej” ukrainie !!!

  Powstałe państwo Ukraina po 1991 ZOBOWIAZAŁO się NIE zwlczac religi i ZOOBOWIĄZAŁO się ZWRÓCIĆ światynie adekwatnym odradzającym się wspólnotom religijnym.

  We Lwowie zdecydowana większość przedwojennych kościołów rzymskokatolickich została PRZEKAZANA wspólnotom greckokatolickim, także prawosławnym i protestanckim, a Polaków złośliwie POMINIETO, gdyż za Polakmi zamieszkałymi na Ukrainie NIGDY nie wstawia się buc Komorowski, nie wstawia się tak zwany „polski rząd” żydo-gangsterskiej warszawki z żydo-kaszubskim mafiozo Tuskiem i banderowcem J.Kaczyńskim, nie wstawia się NIGDY ci sodomici o nazwie „Sejm III RP”.

  Natomiast post-banderowcy razem z żydami rządzący obecna Ukraina postanowili DYSKRYMINOWAĆ tam zamieszkałych Polaków, dlatego POLAKOM władze ukrainskie NICZEGO Polakom NIE zwróciły do dzisiaj co zostało im przemocą UKRADZINE, zagarnięte do 1948 roku.

  DALTEGO Polonia Światowa, zwłaszcza w USA i Kanadzie zaczeła otwarcie ZWALCZAĆ po całości obecną rządząca junte żydo-ukraińską w Kijowie, za prześladowanie Polaków na obecnej bandycko-nazistowskiej Ukrainie!

  DOSYĆ tej zabawy w OSZUKIWANIE tych złodzieji banderowców ukraińskich, którzy NIE Chca zwrócic Polakom nawet POLSKICH kościołów na tej „ukrainie”, a na dodatek tego rozpętali ANTY-POLSKIE akcje, otwarcie atakują zajedle zamieszkała polską mniejszośc na obecnej ukranie !
  DOSYĆ tego wy naziści banderowcy !
  DOSYĆ!

  BEZCZELNI jak zawsze ukraincy twierdzą, że jak Polakom oddadzą na przykład kościół Marii Magdaleny we Lwowie, to Lwów przestanie być ukraiński, bo to byłby dowód, że to miasto wraca do Polski . . .

  Jak prezydentem Ukrainy został Wiktor Juszczenko, którego wybór na to stanowisko bardzo mocno wsparł polski rząd „warszawki” to potem jednym z pierwszych aktów prawnych Juszczenki było rozporządzenie, które wprowadzało w życie dekret prezydenta Leonida Kuczmy z 21 marca 2002 r.:

  „O natychmiastowych działaniach dotyczących ostatecznego rozwiązania negatywnych skutków polityki totalitarnej byłego ZSRR dotyczącej religii, a także jak najszybszego ODDANIA wpólnotom religijnym bezprawnie ODEBRANYCH obiektów sakralnych i praw kościołom i organizacjom religijnym”.

  Po wydaniu tego dekretu Juszczenki banderowcy ukrainscy we Lwowie ZAKPILI sobie z Polaków zamieszkałych na ukrainie i we wnetrzu kościoła Marii Magdaleny we Lwowie zawisili portrety MORDERCY S. Bandery który nakazywał mordować Polaków.

  Polacy zamieszkali poza Polską, cała Polonio Światowa ZWALCZAJCIE wszelką POMOC obecnej Ukrainie, dopóki obecny rząd Jacyniuka/Petro Poroshenko będą się uchylać ze WZROTEM polskich kościołów polskim wspólnotom religijnym we Lwowie i na całej Ukrainie !!!

  http://www.polskatimes.pl/artykul/236569,lwow-nie-oddal-polakom-swiatyni,2,id,t,sa.html

  KATEGORYCZNIE idzmy do lokalnych biur posłów na Sejm III RP i ZARZADAJMY od nich napisania wniosku do „rządu polskiego” warszawki aby NATYCHMIAST wysłali NOTĘ do tego nowego „prezydenta” Ukrainy w sprawie ZWROTU polskich kościołów dla polskich wspólnot religijnych zamieszkałej na tej obecnej tzw. „ukrainie”

  Polacy zamieszkali w Polsce przy każdej okazji DOMAGAJMY się WYJAŚNIENIA przez Posłow do Sejmu , Sentaorów i polityków wysokiego szczebla teraz przed wyborami do lokalnych władz tej sprawy KRADZIEŻY polskich kościołów przez Ukraińców we Lwowie i innych miastach „ukrainy” !

 10. AlexSailor said

  Wnioski z lektury tego tematu są następujące.

  Skretynieliśmy do szczętu, skoro za nasze pieniądze, dyskryminując własne dzieci, futrujemy przez rząd naszych śmiertelnych wrogów.

  Drugi wniosek, to gdyby rząd nie miał pieniędzy, nie wydawałby ich na pasienie naszych wrogów.
  Zatem trzeba odciąć rząd od naszych pieniędzy.
  Trzeba radykalnie obniżyć podatki.

 11. Kurupi Katuava said

  Moja była małżonka z Rosji tak się właśnie zakręciła. 5 lat na nasz koszt. Wtedy – 10 do 5 lat temu średni koszt dla podatnika to ok 20 tys rocznie. Teraz pewnie coś ok 25-30 tys zł.
  Potem – pobyt stały, pozwolenie na pracę na 10 lat…..Chciałaby na Zachód, ale nie może bo teraz Rosja na cenzurowanym…

  Jeśli studentów z Ukrainy jest 13 tys to wszystkich obcokrajowców na wikcie Państwa jest pewnie min 50 tys. Zdaje się więc, ze koszty tego wychodzą w granicach nawet 1 miliarda. Wprawdzie część to finansowanie nauki a „środki na życie” zostają w Polsce, jednak jest to 1 miliard zł. To jest kwota za jaką można kupić obiady dla 500 tys. najbiedniejszych – przez 365 dni roku.

 12. Ewelina said

  re:10 nie „śmy” skretynieli do szczętu, tylko polskojęzyczni przy korytach i nie skretynieli tylko konsekwentnie realizują antypolską politykę nad Wisłą.

 13. AlexSailor said

  ad.12 @Ewelina

  Zapewniam, że jest Pani w błędzie.
  MY Polacy skretynieliśmy.
  Nie żaden tam wiatr w oczy i pod górkę do szkoły, tylko skretynieliśmy.

  Zawsze mamy wymówkę.
  A to obcojęzyczni, a to dwóch wrogów nas napadło, a to armia była nie uzbrojona, a to Solidarność została oszukana, a to sojusznicy nas sprzedali, a to pieniędzy nie było w skarbie, a to Potop, a to 45 lat komuny, a to wybory oszukane, itd.

  Guzik prawda.
  To MY jesteśmy problemem.

  Proszę spróbować porozmawiać ze znajomymi na jakieś poważne tematy, dojść do jakichś wniosków, poza smoll talk’iem oczywiście.
  Zobaczy Pani co z tego wyjdzie.
  Proszę spróbować coś zorganizować, jakieś komplety, wykłady, czy choćby forum wymiany poglądów i rozwiązań.
  Proszę spróbować zorganizować ludzi, kilkunastu choćby, w jakiejś poważnej sprawie, która bezpośrednio ich nie dotyczy.

  Nic się nie da.
  Wszyscy mają wszystko w dupie, bo imieniny u cioci i grilowanie ważniejsze.
  A o realnym działaniu to już jakiejkolwiek mowy nie ma.
  Każdy chciałby rządzić, o słuchaniu mowy nie ma nawet co myśleć, a jak już ktoś się wybije, to z jednaj strony chcą go zjeść, a z drugiej tylko patrzy by się obłowić.

  Tak na marginesie – czy wie Pani na czym polegał Potop?
  Szwedzi sobie szli, a polskie wojska, szlachta, miasta, po prostu się do nich przyłączały.
  Stosunek sił był taki, że polsko-litewska armia po prostu wdeptałaby Szwedów (zbuntowaną zresztą polską prowincję) w ziemię.
  Ale oni się nie bili, nie przeciwstawiali, tylko się poddawali, ba przyłączali.

  A później co, czy zdrajcy zawiśli?????

 14. hamerykan said

  #6
  “Jak zwykle polskie władze mają na wszystko pieniądze tylko nie dla Polaków.”

  Nic nowego. Biora przyklad w wielkiego wodza. “Wuc”, co zrobil “cut nad Wisla”, sprowadzil 3/4 miliona zydow, Litwakow, podczas gdy Polacy w tym czasie emigrowali za chlebem do hameryki.

  #12
  Nie skretynielismy. Zawsze tacy bylismy. Wystraczy poczytac historie i popatrzyc w lustro lub posluchac hamerykanskich (czytaj zydowskich) dowcipasow o polakach.

 15. Fran SA said

  No, nareszcie ktos poruszyl problem przesladowanych polskich katolikow i to za miedza.
  Ja zawsze opowiadamy rozne rzeczy o tym jak przesladuja chrzescijan (glownie ewangelistow i protestantow) na odleglych kontynentach a tymczasem Polacy w polskim miescie Lwowie czy Stanislawowie sa zostawieni sami sobie.
  O ile na Bialorusi krzywda sie podobno nie dzieje, to Litwa i Ukraina sa dla Polakow wyjatkowo paskudne. Polski rzad nie chce sporowadzac Polakow z Kazachstanu. za top sprowadza zydowskich biznesmenow, ktorzy Polske okradaja.
  Nie wiem na ile mozna cokolwiek w Polsce zmienic bo przeciez dos potezna grupa Polakow zadnychzmian nie chce, bo sie boi ‚komunizmu’ o ktorym juz coraz mniej w Polsce wiadomo, albo boi sie stalinowskich inwigilacji.
  Zdaje sie ze jest za pozno na jakiekolwiek zmiany bo przegapilismy oststni autobus.
  Niewolnik bez pieniedzy i bez zadnych praw obywatelskich nie moze niestety liczyc na odmiane losu.

 16. Boydar said

  Nie chcę się wcinać między wódkę a zakąskę, ale o ile Pani Ewelina w (12) napisała prawdę, choć nie całą, to już Pan Alex w (13) zaczyna udawać Stępnia z 13 Posterunku. Sprzedam Panu kukurydzę GMO i zostawię na bezludnej wyspie. I czym to się różni; tym że wyspa nie jest bezludna, można wsiąść „do pociągu byle jakiego” i wyjechać na saksy do końca życia. Ryba psuje się od głowy a naród od braku moralności jego pasterzy i przywódców. Sama moralność nie jest wprawdzie cecha genetyczną, ale już już jej brak, jak najbardziej. I tak Panu dość oględnie to wyłożyłem. Jak już Pan tak żeś Babę sponiewierał, to trzeba było jeszcze nam dopisać Jedwabne i „polskie obozy”. A co ! Panie Alex, Pan z tej Swojej „odległej perspektywy” przestałeś odróżniać zaniedbania w konserwacji obiektu od założonych i odpalonych ładunków burzących. Nawet Stępień by na ‚macajewa” rozeznał jedno od drugiego !

 17. AlexSailor said

  Ad. 16 @Boydar

  Mieliśmy państwo zwane PRL-em?
  No nie wymarzone, z komuchami, nierozliczonymi zbrodniami, zrabowanymi fabrykami i pałacami, ale z potęznym przemysłem (10-12 miejsce na świecie), potężną armią (450 tys. nieźle uzbrojone, bardzo dobrze zorganizowane, a nawet broń atomową nam „towarzysze radzieccy dali do łapek w odpowiedzi na takąż broń amerykańską w zasięgu łapek niemieckich), mieliśmy najlepsze szkoły średnie, jaką taka naukę, całkiem dobre szkolnictwo, jakie takie lecznictwo, mielismy dzietność stawiającą włosy dęba rewizjonistom niemieckim, mieliśmy kilkaset dużych statków handlowych i rybackich, gospodarkę morską, bazy na Antarktydzie, nieograniczony rynek w ZSRR, całkiem dobre rolnictwo i przede wszystkim zdrowe, nie mieliśmy dobrych służb, ale za to jaką taką milicję, mieliśmy państwo, bezpieczne granice, za którymi stał realny, nuklearny sojusznik (na siłę, ale sojusznik).
  I co – obcojęzyczni nam zabrali???, oni strajkowali???, oni popierali Wałęsę???, oni kochali amerykanów???, oni robili wszystko, by rozwalić gospodarkę i państwo???
  Oni słuchali RWE, GA i podobnych dywersyjnych rozgłośni???
  Oni wierzyli w idiotyzmy o swobodzie podróżowania, wolności gospodarczej, wolności słowa i w inne pierdoły, o których głośno, a jak świat światem nikt ich niewidział???

  Kto wybrał obcych do sejmu i senatu?
  Kto głosował na Bolków, Olków, Leszków i Bronków??
  Kto patrzył jak nam rozkradają kraj a nas zamieniają w niewolników i nawet nie próbował niczego zrobić??

  A dalej – dwóch wrogów nas od tak sobie kiedyś napadło, czy był to nieuchronny skutek debilnej i obliczonej nie wiadomo na co polityki prowadzonej przez lata.

  Armia w 1939r. była nie uzbrojona? Była i już??
  NIE. Ona była nieuzbrojona przez celowe i przypadkowe działania przez lata. Ona była bez broni na skutek działań naszego rządu i czynników decyzyjnych.
  Przypomnę, że w lipcu i sierpniu 1939r. polskie zakłady zbrojeniowe pracowały na 1/3 mocy.
  Nie uruchamiano drugiej zmiany, ba, nie pracowano nawet na jednej.
  W sierpniu 1939r. Polska sprzedała kilkadziesiąt myśliwców polskiej produkcji do Rumunii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Solidarność została oszukana????
  Guzik prawda.
  Gdyby wprowadzono pomysły „Solidarności” to Polska rozpadłaby się jeszcze szybciej, tylko tego nie rozumieliśmy.
  Czyż Solidarność nie była futrowana z za granicy z przez organizacje przeróżne, które zasilały fundusze zachodnich służb specjalnych????
  I co, nie rozumieliśmy tego, że jak Niemcy tak bardzo nam pomagają, to nie dlatego, że lubią, tylko dla swoich celów???
  Czyż nie mówiła nam tego komunistyczna telewizja???
  Dlaczego nie sprawdziliśmy faktów, tylko wyśmiewaliśmy własne, co prawda komunistyczne, ale własne ośrodki propagandy???

  Sojusznicy nas sprzedali???
  Nie, po prostu nasz rząd II RP zawarł idiotyczne sojusze, I NIE POZWOLIŁ POLSKIM SŁUŻBOM SPECJALNYM SPRAWDZIĆ ICH WIARYGODNOŚCI.
  Nie pozwolił.
  Polski wywiad miał zakaz pracy na odcinku francuskim i brytyjskim.
  Mało???
  A dlaczego dziennikarze, czy choćby inne osoby nie sprawdziły co się dzieje we Francji, jakie są nastroje, i co z tego wyjdzie?
  Polska prasa w pierwszym tygodniu wojny podawała fałszywe informacje własnemu narodowi o walkach na zachodzie i nieuchronnej klęsce Niemiec w ciągu tygodni.
  W ten sposób dało się w Polsce zmaksymalizować straty.
  To skoro nas zdradzili, dlaczego rząd i naród nie stwierdził – przegraliśmy, trudno, żyje się dalej, poczekam jak to się skończy.
  O nie.
  Rząd, już nowy, w podskokach lizał buty zdrajców przekazując im nasze zasoby.
  Ech, szkoda gadać.

  Pieniędzy nie było w Skarbie I RP na obronę???
  W kraju, gdzie się przelewało??
  Gdzie chłopi żyli wystawniej niż angielska szlachta, a byle dziedzic folwarku wydawał na życie 4X tyle co angielska arystokracja??
  Jak to możliwe????
  Jak możliwe, że w decydujących momentach, zawsze brakło na dokończenie wojny i pełne zwycięstwo??

  Czego więc nie widzę???

 18. NICK said

  Re 16 i 17:
  Obaj Panowie macie rację, lecz odpowiedź P. Alexa? Szacunek!
  Pozostanę ze skromną oceną tego, który pojęcie ma niewielkie.
  Można – krytykować.

 19. Boydar said

  Tego, że GMO daje plon tylko ad hoc, pomijając nawet szkodliwość. Nie da się tego ciągnąć dalej. Ludzie głupie są, to prawda jak słońce na niebie. Ale głupota ludzi to jedno, a takie kierowanie spraw aby zemściła się w najstraszliwszy sposób, to drugie. Polsce i Polakom potrzebni są Pasterze. Zarówno duchowi jak i „cywilni”. Tacy już jesteśmy Słowianie. Swój rozum mamy statystycznie krótki, a do prowadzenia strategii przeciw siłom zła potrzebny jest „długi”. Wytrzebili Pasterzy, podstawili w Ich miejsce podłych figurantów w każdym jednym istotnym miejscu i zostaliśmy ugotowani. Nasz krótki rozum zemścił się, jak pisałem.
  Przywróćmy autorytety i szacunek dla nich. Postawmy Boga na pierwszym miejscu, jako się należy. I wtedy wszystko będzie dobrze.
  Mikke wczoraj (przenośnia) pierdnął, a dzisiaj wszyscy wiedzą. O tym co robił i mówił tow. bolek & consorties, dowiadujemy się en masse po latach. Czy jak ja na niego głosowałem, a tak było, to znaczy że jestem debilem i zdrajcą ? Ja się nie bronię, ja tylko pytam.

 20. JO said

  ad.17. Toco Pan napisal to -PIERDOLY.

  Nasza Armia ni jakbyla do tej za Bugiem I to kazdy Oficer potwierdzi.

  Czy arsenal nuklearny byl w Poskich Rekach???

  Wolne zarty!!!

  Tak, to ze mielismy szkolnictwo I Dzietnosci, to zasluga Zywiolu Polskiego zamknietego w Granicach PRL oraz Kosciola Katolickiego Tradycyjnego, ktory po JPII pontyfikacie-

  WYPAROWAL…

  Cala jednak PRL od poczatku az do konca byla pod kontrola I Sterowana przez Zydo-Masonerie…Odoczatku do Konca. Oni nie stracili wladzy ani przez Chwile.

  Oni zainicjowali Solidarnosc po to by przefarbowac sie I rozmawiac z Zyd z Zydem.

  Pana mzonki o „polskim PRL” satu tylko maceniem Wody I swiadczy o Pana braku realizmu. Dowodem na to jest Rosja. Rosja jezeli ostala Wolna to za Putina I to po przewrocie, po domowej Wojnie, czyli Wojnie z Zydo-Masoneria. Jezlei jest Wolna, to za Wielka Omylka Zydo -masonerii…do czasow Jelcyna Rosja byla jak PRL BIS I dzialo sie to to samo co I u nas. Gorbaczow zrobil Pierestrojke..po to by oddac Rosje Zydomasonerii do NOWO budowania, ale cos nie wyszlo I Ktos jest w Rosji, ktory mowi, ze jednobiegunowe Nowo Nie przejdzie. Czy to sa tylko Rosjanie, czy Rosjanie I jakas Frakcja Ortodoksyjnych Zydow walczaca z Syjonistami – tego mozemy sie tylko domyslac, ale widac , ze cos sie dzieje albo, oni majac kontrole zupelna szykuja nam Wojne Atomowa a to na Ukrainie I Rosja to tylko Dwie Strony jak Nazizm I Komuniz – ale Wierze, ze to tylko zly sen a nie fakty. Wierze, ze Rosja Zmartwychwstaje bo jest Taka Wola Boza a nie za intryga Zydow…

  Tak czy unaczej, Pan sie Myli co Do Wolnosci PRL – mielismy tyle na ile nam Pozwolono…a pozwolono nam sie Bawic w Rodziny do momentu az dalismy im sie przefarbowac na NOWO…na Liberalizm…

 21. JO said

  Gierek…byl Masonem…a dowod to to, ze Gierka Syn jest w PO a on sam sobie Umarl ze starosci a nie ….

 22. Marucha said

  Re 20, 21:
  Prawda jest taka, że to masoni Gomułka i Gierek wybudowali w Polsce to, co do tej pory się wyprzedaje na „wolnym rynku”.
  I prawda jest taka, że za Gierka mieliśmy więcej gospodarczejnwolności, niż obecnie, nawet biorąc pod uwagę cenzurę prasy i brak paszportów.

 23. Kazik said

  ad 21 . Myślę , że z E .Gierkiem to się Pan za bardzo rozpędził .

 24. Przecław said

  dot.10,13,17 Alex Sailor
  Ciekawe uwagi.
  Mma Pan rację, do września 1939 to był świadomy sabotaż polityki polskiej w wykonaniu rządu 2RP.
  Sprzedali samoloty do Rumunii w sierpniu 39, o tym nie wiedziałem. Czytałem jednak, że rząd sanacyjny nie pozwolił na ewakuację samolotów czechosłowackich do Polski, kilka miesięcy później te same samoloty w służbie 3rzeszy zabijały ludność cywilną na polskich drogach.

 25. przemądrzałe bydlę said

  Litewsko-polsko-ukraińska brygada (LITPOLUKRBRIG) zostanie jednak sformowana:
  http://m.onet.pl/wiadomosci/prasa,zv3ey

  Jeden z komentarzy pod artykułem:

  ~Fuj : Proponuję nazwę dla tej nowej formacji: „SZAUPAK”. Pierwszy człon „SZAU” to od litewskich bohaterów „Szaulisów”, morderców Żydów i Polaków w Ponarach i nie tylko tam, czczonych i hołubionych przez obecne władze Litwy. Drugi człon to od ukraińskich bohaterów z „UPA”, okrutnych morderców Polaków na Wołyniu, czczonych i hołubionych przez obecne władze Ukrainy. Trzeciego członu „AK” Polakom nie trzeba tłumaczyć. Tylko nie rozumiem co ma wspólnego „AK” z tamtymi chlubnymi organizacjami. Jak się mogą porozumieć się potomkowie morderców z potomkami ofiar. I przeciw komu ? To przecież Rosjanie zniszczyli szaulistowską i upowską zarazę. A może – zdaniem Polaków – postąpili źle ?
  7 cze 14:31

 26. Edukacja w Polsce dla obywateli Ukrainy? Ależ bardzo proszę! Ale b>pierwszeństwo winni mieć ci, którzy mają polskie pochodzenie.

 27. Kazik said

  Do tej brygady proponuję powołać cały skład rządu , sejmu , senatu i oczywiście zwierzchnika sił zbrojnych w Polsce . Dodać im jeszcze cały osobowy gazety w celu podnoszenia ducha bojowego .

 28. Joannus said

  Ad 13
  Za postawieniem do naszej dyspozycji atomówki, wszystko się zgadza.

 29. AnicaZłośnica said

  Ten cytat jest pełen takiej nowej prawdy:
  „Pomorska Akademia w Słupsku jest jako kolejna wyższa szkoła, w której studiują cudzoziemcy, z poza Ukrainy.” koniec cytatu
  a zatem studiują tam (głównie) z Ukrainy (znaczy swoi) oraz z poza Ukrainy (znaczy cudzoziemcy) – znaczy właściwie Polacy oraz ewentualnie inne nacje także spoza Ukrainy, np jakiś może Anglik, Francuz też?
  A które to są te poprzednie wyższe szkoły z takimi cudownymi możliwościami?
  Ja też jestem cudzoziemcem spoza Ukrainy, i mogę studiować?

 30. Marucha said

  Re 29:
  A Pani, zamiast cieszyć się, że są w Polsce jeszcze uczelnie, gdzie mogą studiować nie tylko Ukraińcy, czepia się.

 31. towarzysz0 said

  Ktorys z papiezy (?), bedac zapytany – czy nie za duza role odgrywaja Zydzi na swiecie, odpowiedzial, ze, niewatpliwie, Zydzi odgrywaja duza role. A dzieje sie tak, poniewaz, my chrzescjanie, znacznie oslablismy.
  Oczywiscie, panie Boydar, nalezy zdiagnozowac zewnetrzne czynniki. Nie wystarcza latac dziurki w worku ze zbozem, zwlaszcza gdy dziurki zbyt czesto i szybko pojawiaja sie po uprzednim zalataniu.

  Ale, przede wszystkim, w nas samych nalezy szukac przyczyne upadku. Kompas nam dobrze wyznacza nasz prawdziwie rzymsko-katolicki Kosciol (gdy sa watpliwosci do poszczegolnych pasterzy co do ich niewiernosci religijnej – zawsze Ojcowie, Doktorowie Kosciola sprzed wielu wiekow naprawia nasz kompas. )
  Czyli wielki powrot do Sredniowiecza, do starych zasad. Ale nie tylko mentalnie. Nie jest mozliwym oddzielenie poziomu mentalnego od fizycznego. Ten caly potok nowoczesnosci zafalszowanej ( we wszystkich plaszczyznach zycia widze proporcjonalna zaleznosc pomiedzy falszem a nowoczesnoscia) przytepia nasze zmysly i zdolnosc prawidlowego reagowania.
  Odrzucmy balast (dla ulatwienia – wszystko co ma zwiazek z cywilizacja XX I XXI wiekow zaliczyc do podejrzanych szkodnikow, w miare mozliwosci zniszczyc , sprzedac wrogowi, zastapic prostszym, zadac pytanie – jak to bylo drzewiej.) Ta wielka redukcje czynic, jak to pisza Ojcowie Kosciola, tylko dla chwaly Bozej (asceze mozna wykonywac podobno rowniez pod dyktando szatana)
  To doda nam madrosci i sily (meskiej dla mezczyzn I kobiecej dla kobiet, to sa rozne pojecia). Tego mi osobiscie bardzo brakuje.

  Probuje to wprowadzic, ale duze opory wlasnej nedzy oraz opor rodziny/znajomych. Izolacja i poczucie osamotnienia.

 32. Boydar said

  Towarzyszu, ja osobiście na drzewo wracać zamiaru nie mam. Boga chwalę z użyciem moich pecetów i wszystkich dostępnych zdobyczy techniki. Rozmawiam z Nim codziennie, i ani razu nie powiedział, że Mu to wadzi. Jak powie, ciepnę w kąt.

  Żydzi, są jak bakterie gnilne, mają co robić dopiero wtedy, gdy zakazimy ranę. Gdy pokpimy sprawę, zabiją nas. Tu, pełna zgoda.

 33. towarzysz0 said

  Piszac o powrocie na drzewo, Pan zdradza swa przychylnosc do hipotezy Darwina. Bo, rozumiem, ze w ten sposob chcial Pan jakos te Idee zdeprecjonowac.

  Jest jedna zasluga ekologow – podaje czasami prawdziwe fakty o wzrastajacym zagrozeniu cywilizacji, i to wprost proporcjonalnie do postepu tejze. SAMOZAGLADA. Moze to i ma byc od dawna przepowiedziana apokalipsa. Ale ja nie chce do tego reki przykladac.
  Natomiast minus ekologow – ich rozwiazania nadal wiaza sie z kolejnymi sztuczkami naukowcow, po latach dowiemy sie, ze jednak one tez byly nie wystarczajace badz zgola szkodliwe.

  A rozwiazaniem jest – powrot do KULTURY sredniowiecza, do przypomnienia naszych zrodel. Likwidowanie metropolii. Nie da sie bowiem wyprodukowac wystarczajaca ilosc wyzywienia bez GMO, roundapu itd. Czyli powinno sie zwiekszyc ilosc rak do pracy. A mniej pasozytow w metropolii.
  Przejdzmy sie ulicami po duzym miescie, jakie propozycje, instytucje tam znajdziemy? Czy potrzebujemy to? Czy nie jest to szkodliwe dla nas?

  Nie wiem, co panu Bog mowi. Ale wiem, ze najlepiej go slyszy czlowiek wyciszony, ktory nie jest poddawany zmasowanemu bombardowaniu (obraz . TV, reklamy, inni ludzie; dzwiek – Radio, halas swiata wspolczesnego). Tego nie da sie tez osiagnac, na chwile zamykajac sie szczelnie w nocy w kanciapie. Echo wibracji Swiata dlugo jeszcze nie daje zasnac. choc my tego wcale nie zauwazamy.
  Ta stycznosc ze zlem tak nas przyzwyczaja, ze stopniowo z nim sie zzywamy, akceptujemy, a wreszcie kiedys sami tak robimy. Jak mam swej corce tlumaczyc, jak ma sie ona ubierac, gdy ona widzi wyneglizowane, wydekoltowane, albo tylko w spodniach kobiety.
  Nie uda sie wyciagnac z blota pieknej lilii, nie zaplamiszy eleganckiego bialego garnitura (
  do rzeczy, nie zly film Michalkowa „Oczy czarne” 1987 z Marcello Mastroianni
  http://www.emigrantka.com/ochi-chernye/)
  Jak mamy w takim swiecie zostac czysci i mocni?

 34. NICK said

  P. Towarzyszu. Zdrowo Panu zazdroszczę. Potrafi Pan pisać Ladnie, spokojnie, rzeczowo.
  Mieszkam 50/50. Metropolia/głusza. Na te szare, tylko „karnawałowo” przystrojone, zasyfione różnorako ulice, wychodzę, gdy muszę.
  We głuszy, chodzę i pracuję całymi dniami [czasem nocami], ciągle odwiedzam wszystkie zakątki. Eeech.
  Rzeczona KULTURA, podobnie Wiara, etyka i t.d., średniowiecza, b. mi odpowiadają.
  Inne Pana, powyższe, opinie – każda, ‚mają to coś w sobie’. Trzeba się nad nimi spokojnie i w wyciszeniu, zastanowić. Teza: taki powrót, do korzeni, podciąłby kilka korzeni ‚rządzących’! [Dawno, pisałem, powrót i (lub) tworzenie Małych Ojczyzn. Taki, lekko zmodyfikowany, pozytywizm].
  Pytanie: dałbym radę, sam, o siebie, zadbać; une nie pozwalają, zmuszając mnie do używania „nowoczesnych’metod. Poddawania się kontroli, podatkom, 9…). Jak. Jak to obejść?

 35. towarzysz0 said

  Pani Nick!
  Tak, to sa bardzo oczywiste i praktyczne pytania. I pewnie jeszcze wiele innych watpliwosci. Mi wlasnie brakuje zwyklych kontaktow w podobnie myslacymi.

  Ale do tego nie nadaje sie Internet. To jest tylko zrodlo do ew poczatkowych kontaktow. Ale proba powazniejszej rozmowy w Forum konczy sie najczesciej nieporozumieniem.

  Internet zabija prawdziwe kontakty, tak jak i inne media.
  NAMIASTKI,
  ja widze wszedzie tylko ciemnosc.
  Dlaczego TRADYCJA sie nie zbiera regularnie? A moze jakies obozy, zloty itd. A moze jest cos takiego, lecz ja o tym nic nie wiem.

  Czy tego lata sa jakies spotkania ludzi jednoczacych sie wokol TRADYCJI???

 36. NICK said

  Ano. NAMIASTKI. Nimi żyjemy. W zadowoleniu. Jesteśmy wystarczająco UPASIENI. Czasem wystarcza Nam czubek nosa. Reszta? Wuj!
  Media Nam wystarczają. Popierniczymy więcej lub mniej. I, szybciutko, zamkniemy się. W sobie i, założonych Nam i przez siebie samych – okowach.
  Też widzę ciemność. Anonimowo [pozornie anonimowo] – ujadamy. W razie czego podkulamy ogony, sromotnie się cofając.

  Powyższą wymianę traktuję jako jedną z poważniejszych.
  Zadaję trudu, uprzejmie prosząc Gajówkowiczów, na czele z Panem Maruchą, o ocenę.
  Nie dzisiaj. Nie wybiórczo. I poważnie.Po dokładnym przemyśleniu..
  Pozdrawiam.

 37. Boydar said

  @ Pan Towarzysz (33)

  „… Bo, rozumiem, że w ten sposób chciał Pan jakoś tą Ideę zdeprecjonować…” Ś mię Pan teraz zdrowo wnerwił. Mam w dupie jewrejskiego kmiota darwina i jego spreparowane wrzuty !!! ‚Na drzewo’ to oczywista przenośnia, „niszczymy maszyny bo zabierają nam miejsca pracy” ! Mój prapraprapraprapraprapraprapraprapradziadek gdy napotkał głodnego wilka z jeszcze głodniejszymi kolegami, wiał na drzewo, i miał rację. Mój dziadek, przeładował trylinkę i załatwiał sprawę z marszu. Co do wyciszenia i słuchania, ma Pan rację; jednak gdybyś Pan tak jak ja, przez pół zawodowego życia był dyspozytorem obszarowym, nauczył by się Pan skutecznie odbierać pięć telefonów w jednym momencie i pisać czytelnie oraz z sensem nie otwierając oczu, czasem nawet się nie budząc. Spoko, damy radę !

  Natomiast „… Nie da się bowiem wyprodukować wystarczającej ilości wyżywienia bez GMO, roundapu itd…” to już skrajne dyletanctwo. Pan nie wie o czym mówi, Pan tylko powtarza po bezczelnych durniach i dywersantach.

 38. towarzysz0 said

  Panie Nick!
  Ad 36
  „Anonimowo [pozornie anonimowo] – ujadamy. W razie czego podkulamy ogony, sromotnie się cofając.”

  Smutna prawda

 39. JO said

  Panie Gajowy. Po wojnie z opowiadan wiem, ze animusz do odbudowy Kraju byl Olbrzymi. Poza Tym Partia musiala pokazac Ludowi Pracujacemu i „Upadlej Inteligencji” – Pilsudczykom, ze hasla to nie tylko hasla. Cala PRL byla pod potrzeby ZSRR a ze i Polaczkom cos skapnelo…., to Pan mi z tego kaze sie cieszyc?

  Pana Zdanie jest oparte na Falszu, ktory moge porownac z Nowusem w wykonaniu Ksiedza z KULU lub Msza Trydencka w najlepszym razie w wykonaniu Ks Natanka z Jego Nauczaniem…..choc to za duzo.

  PRL to byla okupacja od poczatku do konca i manipulowanie Tlumem, ktory nie MIAL swoich elit, bo nawet Gomulka z Zona Zydowka czy Gierek , nie byli pro polscy tak jak Bog tego Chce a grali tak, jak ZYD im pozwolil czy Kazal czy wrobil…na jedno wychodzi – ich juz Osadzil Bog. Ich Osiagniecia Gospodarcze nie przekladaly sie na osiagniecia Duchowe, ktore sa 1000 razy wazniejsze.

  Polska pod ich Rzadami Duchowo Umierala, mimo Kardynala Wyszynskiego Wysilkow…. za Gierka polknelismy Konsumizm…., niestety za Jego Rzadow i Kardynala Wyszyskiego Lyknelismy Posoborowie z jego Liberalizmem. Robilismy to idac tak jak Uni tego chcieli i zaplanowali. Owoce niestety Byly Tragiczne – rok 68, 70, Solidarnosc i 80 lata – totalne przejecie kontroli przez Zydostwo. Gdyby Gierek Byl rzeczywiscie u wladzy i byl Madry to nie mielibysmy „wolnosciowego Ruchu” a kazdy taki jak na Bialorusi dzic – siedzialby w wiezieniu.

 40. NICK said

  Dobrej nocy, Szanowni Panowie.
  Ponawiam prośbę(36). I, bez odwracania biednego kota ogonem. AD MERITUM!

 41. towarzysz0 said

  Panie Boydar!
  Ad 37
  Kolejny dowod na korzysc spotkania np Gajowkowego. W normalnej rozmowie szybko by Pan zmiarkowal, ze nie posadzam Pana o przekonania darwinowskie. Po prostu glupkowaty polaczenie pewnych hasel (jak to pisal niegdys Pietrzak – w czasach gdy Michnik i Walesa byli niby wrogami, i pisalo sie mnostwo prawidlowych opinii. Otoz wtedy wszystko mu sie kojarzylo z Walesa. Np Mazury – Sport kajakowy – zagiel – dykta – dyktatura Walesy. ZART byl to.

  Co do zarzutu do papugowania!

  To sluszny zarzut. W zasadzie – sporo, a moze i wiekszosc przeze mnie gloszonych opinii nie jest podparta wlasnym doswiadczeniem, a powtarzaniem jakichs zrodel. Jesli chodzi akurat o te, to pochodzi ona rzeczywisci od Sterligowa ( o nim wiele wspominalem – nawrocony prawoslawny w Rosji, mieszkajacy teraz prawie w lesie z zona i 5 dzieci na duzym gospodarstwie, wykorzystujacym wlasciwie technike XIX wieku). Nie wiem, czy on jest oszust, czy nie. Dlatego na tym lamach tak czesto wspominalem o nim w nadzieji, ze ktos madry doswiadczony analityk wyda opinie o nim.

  Tak jest i w tym przypadku, powtorzylem wg mnie rozsadna opinie. Tu truizm, moge sie mylic. W takim razie – jesli bedzie ktos tak laskaw i mi, badz wytlumaczy, badz da pare wskazowek , gdzie szukac.
  Powtarzam, nie mam wykszalcenia rolniczego badz spozywczo-technologicznego.

  Ale – jak ta garstka ludzi ma wykonac olbrzymia prace. Przeciez na przeciagu 100 lat trwa ruch – ze wsi do miasta. Gwaltowny wzrot liczby pasozytow, spadek ludzi produkujacych rzeczywiste wartosci. Dlatego probuje sie wszedzie na kazdym etapie produkcji zywnosci wykorzystywac rozne nowinki techniczne, aby ta pozostala garstka na roli byla w stanie obrobic pole.
  Gdzie tu jest pies zakopany?

 42. JO said

  ad.40. Ja nie rozumiem o co Pan prosi, czy o ocene Pana w Gajowce?

 43. NICK said

  Re 42:
  Powiem: o ocenę powyższych ocen i pytań, związanych z artykułem -„Ukraińcy w Polsce…”
  Zwłaszcza Towarzysza i moich.
  Czy, tego, nie widać?
  Oczywiście i rzecz jasna, jeżeli jest ochota i potrzeba, proszę mnie ocenić.

 44. Boydar said

  @ Pan Towarzysz (41)

  Odniosę się wyłącznie do GMO i tematów związanych. Nie chcę listować kopy linków, bo sam Pan możesz znaleźć, i lepsze. Ale pokombinuj Pan tak z poziomu trawy* – czy coś, co zrobił żyd dla goja, może temu gojowi się dobrze przysłużyć ??? A zwłaszcza żyd w ramach takiego np. Monsanto ??? To nie jest tak, że to mój podstawowy i jedyny tok rozumowania. Jednak przy braku bezsprzecznych dowodów na takie czy inne dane statystyczne (np. dotyczących wysokości zbiorów, problemów z wyżywieniem, etc) wypada się posiłkować logiką obowiązującą bez względu na okoliczności.

  * z poziomu trawy – na najniższym, podstawowym poziomie, przenośnia stosowana przez obsługę lotniska w Świdniku

 45. towarzysz0 said

  Ad 44
  Panie Boydar!

  Cenie rowniez Pana wypowiedzi.
  I dlatego prosze o przetrawienie panskiej powyzszej wypowiedzi

  „Jednak przy braku bezsprzecznych dowodów na takie czy inne dane statystyczne (np. dotyczących wysokości zbiorów, problemów z wyżywieniem, etc) wypada się posiłkować logiką obowiązującą bez względu na okoliczności.”

  Moze zejdzmy jednak na poziom korzeni.

  Ad 43 Panie Nick!

  Dziekuje za wsparcie.
  I nadal ponawiam apel o odwirtualizowanie sie. Nie ufajmy na dluzsza mete i zwlaszcza w waznych sprawach dyskusjom online. Tracimy mnostwo czasu na tlumaczenie, co to mial Autor na uwadze, badz czego nie mial.

 46. towarzysz0 said

  Panie Nick!
  Oczywiscie, ciekaw jestem opinii tutejszych doswiadczonych wlacznie z P. Marucha. Lecz informacyjny kanal werbalny jest znacznie ubozszy od pozawerbalnego, stad moje obawy o nieporozumienia i zakopanie tematu

 47. Marucha said

  Re 39:
  Panie JO, co Pan mi właściwie chce udowodnić?
  Neguje Pan, że Gomułka i Gierek odbudowali Polskę?

 48. u said

  Gomulka i Gierek nie przewidzieli, ze dzieki temu, ze odbudowali Polske to zagniezdzi sie u nas solidarnosc.

 49. Miet said

  Trafione w dziesiątkę, Pani Uleczko.
  Rzeczywiście, wydaje mi się, że Gomułka był w 1970 bardzo osamotniony, on chciał budować Polskę na bazie tego co posiadaliśmy, bez oglądania się na Zachód.
  Wiem bo sam tak myślałem, jak wszyscy w moim otoczeniu, że Gomułka chciał Polski „siermiężnej” a my byliśmy zachwyceni wtedy Zachodem do nieprzytomności.
  Gierek był już bardziej sprytny i to jego oparcie się na górnikach było kością w gardle KORowców, i jedyne co mam Gierkowi do zarzucenia, że ich odpowiednio wcześnie nie rozpracował.
  Nie mielibyśmy Solidarności i całej z nią związanej chucpy i rozwałki naszego Kraju. Nie wiem jak by się sprawy potoczyły – ale jestem pewien, że gorzej niż teraz by nie było.

 50. u said

  Drogi Panie Mieciu, obecnie tlumacze tasiemiecowy artykul, bo jest bardzo ciekawy i pisany w sposob – niekonwencjonalny, bo bardzo szczerym bez przekretasow jezykiem, ktory uraga wszystkim kretynom, ktorzy sami siebie i narod prowadza w kierunku przepasci. Nas, tutaj. Nadzieja, ze autor przesadza, wiec jej nie trace.

  Serdecznie pozdrawiam starego Przyjaciela.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: