Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Lily. o Wolne tematy (60 – …
  hulajdusznik o Polska armia prowadzi działani…
  hulajdusznik o Kurhany w Wietrzychowicach – m…
  Troll Polonii o Robocza wizyta towarzyszy żydo…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Marucha o Kurhany w Wietrzychowicach – m…
  Anucha o Ani dnia, ani godziny
  BK o Evo Morales i «białe złoto»…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Boydar o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Marek Lipski o Ani dnia, ani godziny
  Marek Lipski o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Marek Lipski o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Boydar o Ani dnia, ani godziny
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Polska sfinansuje emerytury 50 tys. Żydów

Posted by Marucha w dniu 2014-06-10 (Wtorek)

Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. [A co z wnukami, prawnukami, pociotkami etc? – admin]

O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt polskiego podatnika latem przyszłego roku.

Gazeta „The Times of Israel” podała jako pierwsza informację o zmianach w przepisach, które wprowadził polski rząd, by umożliwić Polskiemu Biuro ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przesyłanie świadczeń dla osób kwalifikujących się do emerytur, które mieszkają poza granicami Polski i nie mają dostępu do rachunku bankowego w naszym kraju.

Przed nowelizacją osoby polskiego pochodzenia, które zostały uznane za kombatantów lub ofiary represji mogły otrzymywać miesięczną emeryturę tylko wtedy, gdy miały konto w Polsce, albo upoważniły daną osobę polskiego pochodzenia do dokonywania przelewów uposażenia na ich konta za granicą. Gazeta twierdzi, że niewiele osób mieszkających poza granicami Polski – ponoć mniej niż 50 – korzystało z tej formy pomocy.

Po nowelizacji prawa emerytury będzie mogło pobierać około 50 tys. osób z Izraela. Jak tłumaczy Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ: – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz.

By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej.

Rejak udzielając wywiadu izraelskiej gazecie w Jerozolimie tłumaczył, że do polskich władz docierało wiele sygnałów od ludzi z całego świata, którzy już od dawna byli zainteresowani nabyciem statusu kombatantów lub osób represjonowanych, ale przeszkodą, z ich punktu widzenia, była kwestia rachunków bankowych i przelewów. – Stara procedura była niewygodna dla wielu potencjalnych wnioskodawców, dlatego polski rząd zdecydował się wziąć na siebie obciążenie finansowe z tytułu operacji bankowych dokonywanych w celu przesłania pieniędzy i znieść konieczność fizycznego adresu w Polsce – mówił.

Nowe przepisy, które zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego, wejdą w życie w październiku br. dla mieszkańców Unii Europejskiej, a dla mieszkańców reszty świata – w kwietniu 2015 roku.

Ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu). Brown powiedział, że to wspólna inicjatywa rządu Izraela i Agencji Żydowskiej, która niedawno zamknęła drzwi ze względu na brak funduszy. – Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem. Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje.

Brown, który pracował razem z izraelskimi i polskimi władzami w tej sprawie pochwalił zaangażowanie Uriacha Orbacha, ministra ds. uposażeń emerytalnych. Dodał, że emerytury będą mogli otrzymywać nie tylko bezpośrednie ofiary nazistów i sowietów, ale także ich małżonkowie i dzieci, które nie mają polskiego obywatelstwa, lecz urodziły się np. w rodzinie polskiej w komunistycznej Rosji.

Rejak powiedział, że dla udowodnienia, iż dana osoba kwalifikuje się do świadczenia będą brane pod uwagę zapisy archiwalne muzeum Holocaustu Yad Vashem i zeznania świadków.

– Polski rząd zamierza oddać sprawiedliwość tym, którzy cierpieli w czasie wojny – tłumaczy Rejak. Urzędnik podkreślił, że chociaż nowe przepisy odnoszą się do wszystkich osób uciskanych bez względu na kryteria etniczne, to jednak zmiany dokonano przede wszystkim ze względu na ofiary Holokaustu. – Polska na pewno ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holokaustu – mówił. – Ofiary żydowskie należy potraktować ze szczególną uwagą. To jest oczywiste. To kwestia wrażliwości – dodawał.

– Uważamy, że polski przykład będzie precedensem dla innych krajów. A my zrobimy wszystko, aby upewnić się, że inne kraje pójdą za polskim przykładem – powiedział Brown.

Brown twierdzi, że chciałby, aby także Instytut Yad Vashen rozpoczął wypłacanie emerytur dla „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata,” by spłacić dług wdzięczności za ocalenie życia. [Ha ha ha! Doczekamy się! – admin]

– Gdyby rząd izraelski, w pewnym momencie w przyszłości, podjął decyzję dot. wypłaty emerytur dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu – mówił Rejak – to byłby hojny gest.

Źródło: timesofisrael.com, AS.
 http://www.pch24.pl

Komentarzy 57 to “Polska sfinansuje emerytury 50 tys. Żydów”

 1. emeryt said

  po raz kolejny widać,że polską rządzą zdrajcy agenci obcych państw. coraz to nowe pasożyty których musimy wykarmić. jesteśmy kolonią z białymi murzynami. tylko obłudne bydlaki za ciężką kasę wciskają nam kit o 25latach wolności

 2. zetef said

  ‚A co z wnukami, prawnukami, pociotkami etc? – admin’
  Spokojnie Panie Gajowy. Akcja dopiero się rozwija. Przyjdzie czas na pociotków, znajomych i krewnych królika. To, jak mówił pewien astronauta ‚mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości’ . ‚Ludzkość’ dopiero się rozkręca.

 3. Baron Srul Radziwiłł said

  Szanowne Proszepaństwo!
  Każdy przyzwoity człowiek przyzna, że takie emerytury w wielkość 100 euro to może brać jakiś goj.
  Co to znaczy te 100 euro wobec nasze prawomocne zapotrzebowania na pieniądz?
  Czy to nie jest obrażenie narodu żydowskiego co się nadaje dla Liga Antydefamacyjna?

 4. AlexSailor said

  Z powyższego jasno wynika, że problemem nie są ustawy, ale pieniądze w posiadaniu rządzących.
  W budżecie jest ich za dużo, w ZUSie jest ich za dużo.
  Gdyby nie było pieniędzy, to nie byłoby idiotycznych ustaw.

  Polakom podnosi się wiek emerytalny, tak, by pracowali do śmierci, a pieniądze przesyła się bez żadnej przyczyny za granicę jakimś cwaniakom.

  Dlatego trzeba radykalnie obniżyć podatki, które są jednymi, jeśli nie najwyższymi, na świecie.
  Nawet za Hitlera były 3 X niższe.

  Podobnie ZUS.
  To musi zostać zlikwidowane, a winni jego istnienia muszą zostać ukarani.
  Ludziom zaś należy zwrócić ich pieniądze z odsetkami.

 5. maasteer said

  Parzcież wszyscy doskonale wiemy że zagrożeniem dla polskiego budżetu nie jest jakieś tam zadłużenie, ani wypłata należnych datków dla osób represjonowanych w czasie wojny, tylko Polsce zagraża Rosja i Putin wraz z szeroko rozbudowaną dywizją agentów wpływu, którzy cynicznie rujnują nasz kraj. Propaganda putinowska jest na tyle skuteczna, że wielu lemingów zostało omotanych i dokonują prorosyjskich wpisów na polskich portalach. To Rosja w głównej mierze odpowiada za degradację polskiej gospodarki. Jedyną nadzieją pozostaje głębsza integracja z UE i wejście do strefy euro.

 6. Boryna said

  Ad. ale jesteś głupi.

 7. Lach said

  To nie podatek a trybut jaki musi zapłacić każdy wg swojej możliwości. Podatki zagospodarowuje się w ramach państwa natomiast trybut wyprowadza się do, a niechaj mnie, seniora.

 8. maasteer said

  Ad 6 Boryna

  Kto jest głupi ???

 9. Marucha said

  Re 6:
  Naprawdę nie wyczuł Pan ironii? Przecież poglądy Maastera są chyba znane.

 10. JO said

  kazdy z nas musi sobie zdac sprawe, ze Izrael kazdej rodzinie Zydowskiej daje pieniadze do 18 roku zycia bodajze na kazde dziecko , czy ktos zarabia kase czy nie i czy zyje w Izraelu czy tez nie….

 11. Dzonyy said

  Tak jest Panie Maasteer. Te głupki wszystkie, które w nieodpowiedzialny sposób, wbrew interesom naszego Kraju nie uznają demokratycznych władz Ukrainy, tylko popierają rebeliantów na wchodzie, którzy protestują przeciwko obecności wojsk naszego największego zagranicznego przyjaciela USA, półmózgi, które nie chcą zbratania się z judaizmem, a nawet połączenia judaizmu i chrześcijaństwa, to oni właśnie,myśląc tak wywrotowo, doprowadzają Kraj do ruiny i na krawędź przepaści gospodarczej i społecznej. Głębsza integracja z UE, to za mało. Trzeba złączyć się w prawdziwe się w jedno, scalić niescalone.

  A potem spalić.

 12. Kubuś Fatalista said

  Dzieci, wnuki? przecież takich uprawnień nie mają potomkowie poszkodowanych Polaków!
  a już na zupełne curiosum zakrawa wypowiedź- cytuję: Brown powiedział, że to wspólna inicjatywa rządu Izraela i Agencji Żydowskiej, która niedawno zamknęła drzwi ze względu na brak funduszy. – Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem. Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje.

  obowiązek Polaków wobec żydów! Kolejny sukces holocaust industry – w dodatku z poparciem nie tylko koalicji rządzącej, ale również niemal całego PiS.

 13. Sowa said

  „Żydom (…) pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. ”

  To byli tacy poszkodowani? Czy teraz się przefarbowali na wzór styropianowców?

 14. Premizlaus said

  Żydów to trzeba wykopać z Polski, a nie wypłacać im emerytury.

 15. Kubuś Fatalista said

  uzupełniam wcześniejszy wpis :

  http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf

  Ciekawe, jaka kara czeka posła Szaramę za wyłamanie się z dyscypliny HI W każdym razie już jest kandydatem na antysemitę

 16. maasteer said

  Ad 14 Premizlaus

  Pan jest straszny antysemitnik. A do tego jest Pan w wielkim błędzie. Żydzi są naszymi wielkimi sprzymierzeńcami i starszymi braćmi w wierze. To wszechobecnych agentów Putina trzeba wykopać. Przecież to oni destabilizują sytuację na Ukrainie i zagrażają światowej demokracji.

  Ad 11 Dzonyy – pełna zgoda 🙂

 17. ENKI said

  Te emerytury ma wypłacać Tusk z budżetu kraju, w którym dzieci głodują, a starcy w śmietnikach szukają jedzenia!….Takie oburzające informacje zbliżają nas do polskiego majdanu, do protestu rzeczywistego a nie kupionego przez oligarchę-miliardera- prezydenta… Bo ileż można „znieść, wytrzymać, tak jak kamień?! Kiedyś te kamienie drgną i polecą jak lawina”…

 18. Easy_Terran said

  „represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką”
  Hahaha, nie, no upadłem ze śmiechu, choć siedziałem.

  Represje pod okupacją sowiecką? Te koszerne hooye chyba sobie jaja robią.
  Choć z drugiej strony: „cierpień” pod Niemcami, oops, przepraszam, Nazistami, nie udowodnią, ale koledzy z SB i UB odpowiednie „cierpienia pod Sowietami” sprokurują, i już będzie git.

  A Polacy na wschodzie po raz kolejny zobaczyli wielkiego faka. Żyd ważniejszy. Tfu!

 19. Gość said

  Tak…
  Polscy emeryci z powodu niemożności zapłacenia comiesięcznych świadczeń wybierają rozwiązania ostateczne (2 lata temu warszawska emerytka (nauczycielka) rzuciła się pod wagon kolejki w warszawskim metrze (stacja Ratusz Arsenał), gdy po podwyżkach GW nie była w stanie opłacić czynszu). Pewnie o to chodzi. Ci co mieli „zejść” już zeszli, tylko rozwiązanie tej jednej emerytki stało się głośne, gdyż zablokowało ruch w mieście na parę godzin, inni odchodzą bezszelestnie z tzw. przyczyn naturalnych (w wieku 65-67 lat, choć podobno to jeszcze nie starość).
  Naród polski jest chyba już w ostatniej fazie planowanego i konsekwentnego wyniszczania na wszystkich frontach, czy jeszcze Naród polski istnieje?
  Na to pytanie odpowiedź jest trudna, ale Polacy jeszcze się bronią.
  W polskich kościołach w prawie każdym mieście spotykają się ludzie w różnych porach, szczególnie ok. godz. 9.00, 15.00 i wspólnie modlą się, często przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Modlą się głośno, kilkadziesiąt lat temu tego nie było, ludzie modlili się indywidualnie i cicho.
  Organizowane są Krucjaty Różańcowe za Ojczyznę, też w wielu polskich miastach.

 20. Alojzy said

  Nalezy brac lekcje patry(d)iotyzmu od naszego umilowanego PiS-u ktore zgłosiło ta ustawe w naszym Sejmie i poza jednym posłem ja poparlo.
  Jeszcze lepiej brac przyklad z PO ktore glosowalo za ustawa w 100% i nikt sie nie wylamal.
  Takiej dyscypliny w narodzie nigdy nie bylo, no moze z wyjatkiem wyborow PRL.
  Teraz po 25 latach wolnosci patrzac na te wynkki serce rosnie.

 21. maasteer said

  Ad 20 Alojzy
  „Teraz po 25 latach wolności ” – taa, wolności job twoju mać!

 22. Boydar said

  Właściwie, to Pan Alojzy zmrużył wyraźnie lewe oko 🙂

 23. revers said

  agencje dzialaj, zatrolowalo 20,21 , a zapie..lac trzeba do 67 lat na ruskie, pruskie,grube brukselskie emerytury, dodatki do ickowych emerytur i gmin , bez sw. alojzego patrona koleji zelaznotorowych bez taboru kolejowego i chinskich lini kolejowych 2900 km/h.

 24. Zerohero said

  @, AlexSailor

  Z powyższego jasno wynika, że problemem nie są ustawy, ale pieniądze w posiadaniu rządzących.
  (…)
  Gdyby nie było pieniędzy, to nie byłoby idiotycznych ustaw.

  Coś w tym jest, ale Pańskie rozumowanie mimo wszystko jest idiotyczne. Coś w stylu: Gdyby nie było mostów, to by nie było dziur w mostach.

  Po pierwsze. Zerowe podatki to bajki libertarian i to ekstremalnych. Nie zajmujmy się bajkami.

  Po drugie. Nawet w opcji skrajnej (państwo nocny stróż) nadal można kraść bardzo dużo. np. można rozkraść budżet armii i policji. ROZLICZANIE władzy a jej OGRANICZANIE to dwa różne aspekty. Pan zaniechuje ROZLICZANIA i z góry zakłada, że władza będzie kraść, więc chce ograniczyć środki dostępne władzy. Ja uważam, że problem trzeba dusić u jego źródła, tzn. przejąć kontrolę społeczną nad władzą.

  Po trzecie Można sobie wyobrazić państwo jak Korwin przykazał, a”podatki” zapłaci Pan tak czy siak kupując np. paliwo w sieciach kontrolowanych przez oligarchów. I proszę kitu nie wciskać, że bez „złego państwa” będzie raj, równość etc. Po prostu wy liberałowie nie przyjmujecie do wiadomości, że państwo może być zarówno formalne jak i nieformalne. Na przykład „prywatne” Hollywood robi za całkiem niezłą fabrykę RZĄDOWEJ propagandy. Wam umykają potężne podatki narzucane społeczeństwom przez wielki kapitał. Te podatki siedzą ukryte w cenach wielu produktów, w zarządach funduszy emerytalnych, spółek itp.

  Po czwarte…nawet jak rząd nie ma pieniędzy, to może je pożyczać. Polska jest tego doskonałym przykładem!

  Proszę porównać typową nędzę afrykańską z krajami rozwiniętymi. Mimo, że budżety państw bogatych są 100 razy większe niż państw biednych, to złodziejstwo nie jest 100 razy większe. Ograniczenie strumienia pieniędzy nie oznacza zmniejszenia przecieków.

  Nie ma prostego rozwiązania podobnych problemów. To jest splot mentalności społeczeństwa i sprawności instytucji. Zdemoralizowane społeczeństwo + brak zdrowej republiki = kleptokracja.

 25. Fran SA said

  Wizyta Obamby spadla nam jak z nieba. I z nagrodami: wizy do USA i troska o wspomaganie biednych ofiar przesladowan na ziemiach polskich, ktore byly okupowane przez Niemcow..
  Za nami pojda inni? Gdzie?

  Na Kijow. Bo tam tez zaplacimy za zniszczenie majdanu:

 26. Boryna said

  RPO będzie pilotować sprawę . Jednocześnie Polakom obniżą głodowe emerytury

 27. birton said

  oto znane dzieła L. Kaczyńskiego -tak pewien pan w internecie napisał razu pewnego, pokłosiem działań onego jest także dzisiejsze 50000:
  1) zatrzymanie eksumacji w Jedwabnem
  2) nazywanie z mównicy sejmowej wojny z Irakiem „naszą”
  3) publiczny podziw dla Ariela Szarona, izraelskiego zbrodniarza
  4) miłe przyjęcie Bnai Brith
  5) chanukowe święta w pałacu
  6) ogromna zajadłość wobec Rosji wykraczająca poza wszelką polska logikę, a zrozumiała gdy się gra w orkiestrze architektów globalizmu
  7) udawany sceptycyzm wobec UE, jawny serwilizm wobec USA
  8) markowana lustracja, infantylna wersja patriotyzmu.
  9) zniszczenie LPR i Samoobrony

 28. Fran SA said

  Ad.25
  Boryna
  Polakom niepotrzebne sa emerytury bo nigdy nie byli przesladowani.
  „To kwestia wrazliwosci”.
  Czy banderowcy tez beda wyplacac emerytury zydowskim ofiarom hitleryzmu?

  Jak dlugo Komorowski i S-ka beda u wladzy? Dopoki nie rozkradna Polski?

 29. Dzonyy said

  Szanowne Państwo narzeka i utyskiwa, a przecież jest cudnie. Pogoda prześliczna, można pogapić się w telewizorek, bo przecież kolejne igrzyska się szykują. Ale co tam Brazylia, w 2018 roku, to dopiero będzie. Ileż to łamań praw człowieka będzie wytknięte, ileż bojkotów, ze do Rosji nie pojadą a nawet w jej stronę nie spojrzą, bo biedny naród Ewienków ginie tłamszony straszliwą ręką przyszłego kolejnego czekisty, a tu stadiony i propaganda sukcesu. Ale to, póki co pieśń przyszłości. Tu, na miejscu, sejm nie uchylił immunitetu i tym żyje współczesny świat. Prezenter Kraśko w straszliwych słowach, powstrzymując się chyba tylko z nawyku posłuszeństwa przed jeszcze gorszym potępieniem „wariata drogowego”, co to recydywą wielokrotna się okazał a TVN 24 rzewnie wspomina, jak to nieodżałowane MO walczyło z piratami drogowymi. Ech…łezka w oku…. Świnie pojadą na Ukrainę, znaczy wieprzowina, bo…. z resztą, nieistotne. Znaczy gospodarka ruszy z kopyta i będzie z czego wypłacać emerytury wnukom różnych Aaronów umęczonych pod niemieckim jarzmem, bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że procesy przyznaniowe ową emeryturę polskim ofiarom represji będą się przeciągały „z przyczyn formalnych” latami, aż powymierają, i stąd pożytek większy, bo więcej będzie dla „onych”, to i może decydentom jakaś pochwała w formie ochłapu się trafi. Tym bardziej, że w początkowych latach „utrwalania władzy ludowej” sami „oni”stanowili trzon, najczystszy utrwalacz owej władzy, utrwalając czym i jak się dało, w sposób ekwilibrystyczny przepoczwarzyli się w ofiary systemu, o czym może świadczyć przykład próby pozwania przed sąd Ozjasza wiadomego.
  A jakby ktoś chciał protestować masowo, to ustawa o „bratniej pomocy” z głowy mu to wybije.

 30. revers said

  czyli wroc do punktu 1,brak totalnej lustracji, agent agentem rodem z UB, GESTAPO- pogonia i rzondzi kolonia PL lub paragraf 22

 31. tytus said

  Jakie konkretnie prawo i kiedy znowelizowano oraz w jakim kształcie. Zarzut bardzo poważny, to i wymaga poważnego i wszechstronnego uzasadnienia faktologicznego, abyśmy poddając to krytyce nie wystawili się na śmieszność.

 32. Wosiu said

  A co z odzkodowaniami za uciążliwość przebywania w jakichś skrytkach, szafach, strychach, piwnicach, stodołach itp., brak należytego wyżywienia, brak światła, utrudniony dostęp do ciepłej wody itd., do czego Polacy zmuszali ukrywanych przez siebie Żydów podczas II WŚ?

 33. AlexSailor said

  Ad. 24 @Zerohero

  Przestań Pan sobie głowę zaprzątać pseudo logiką JKM i jakimiś tam libertarianami.
  Bo patrzy Pan nie od tej strony co trzeba.
  Ktoś Panu wmówił (czy nie Korwin), że podatki muszą być, a jest to kłamstwo.
  Podstawowym pytaniem jest po co są podatki.
  Odpowiedź uproszczona jest jednoznaczna – by utrzymać państwo.
  A dlaczego państwo jest potrzebne chyba nie muszę tłumaczyć.

  To nie podatki muszą być, ale państwo trzeba utrzymać.
  Za tym idzie pytanie po co państwu pieniądze i skąd ma je wziąć.
  Rozpatrując pierwsze pytanie okaże się, że państwu nie potrzeba tak znowu dużo tych pieniędzy.
  Nie potrzeba ich na odbieranie dzieci, futrowanie cwaniaków z za granicy, leczenie banderowców, itp.
  A skąd ma wziąć pieniądze państwo????
  Ano z własnych zasobów, które można wykorzystać do generowania zysków przez przedsiębiorstwa państwowe lub udziały
  państwa w innych przedsiębiorstwach, które można wydzierżawić, można w ostateczności sprzedać.
  Dlaczego nie podatki od osób fizycznych?
  Bo są to haracze niewolnicze, drogie w pobieraniu, destrukcyjne w działaniu i dają rządzącym nieograniczoną i niepotrzebną zupełnie władzę, a ludzi wręcz paraliżują.
  Ale już podatki od osób prawnych jak najbardziej (pomijam uzasadnienie dłuższe).
  Podatki od nieobywateli polskich również.
  Poza tym jeszcze wiele mniejszych strumyczków zasilających kasę państwa istnieje.

  Moim zdaniem państwo powinno utrzymywać się z własnych zasobów w minimum 80%, a reszta to inne wpływy, o których za dużo by pisać.

 34. osoba prywatna said

  Żeby komuś dać, należy komuś zabrać.

  Lecz się, bo z renty nici
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lecz-sie-bo-z-renty-nici/1cv7c
  Jeden z wielu komentarzy:

  ~m : mojej matce, po 7 operacjach kregoslupa (kolejna za pol roku), 6 rak, z zaawansowana odma (podagra) zus odebral rente, bo lekarze orzecznicy maja – podobnie jak w WORD przykazane, zeby wydawac wiekszosc opinii negatywnych. Ci „specjalisci” nawet nie zajrzeli do dokumentacji medycznej liczacej sobie 2 spore teczki. Twiedza, ze kobieta nie mogaca stac i siedziec dluzej niz 30 minut, nie mogaca trzymac niczego ciezszego niz 2kg jest w pelni zdrowa. Z ZUS sadzi sie od 7 lat, bo co roku ta sama spiewka – odwoluje sie do sadu i po apelacji ZUS sad przyznaje mojej mamie racje (koszty sprawy ponosi zus – czyli my). Obecna sprawa toczy sie juz poltora roku, a ja musze utrzymywac swoja mame, bo ta nie ma jakichkolwiek srodkow do zycia – przez co popadla w depresje i ma mysli samobojcze, bo przerasta ja fakt, ze schorowanej kobiecie po 40 latach odkladania skladek odmawia sie renty na poltora roku przed emerytura i po raz pierwszy od czasow dziecinstwa musi zyc na cudzym garnuszku

 35. aaaaaaaaa said

  @28 …..jakiej Polski ? ….Polski już nie ma została tylko nazwa – ta ustawa najlepiej o tym świadczy : POLACY ROZPOCZĘLI II WOJNĘ ŚWIATOWĄ i jako jedno z najbogatszych państw w Europie będziemy teraz wszystkim wypłacać odszkodowania , nawet Niemcom …bo oni też są poszkodowani w tej wojnie …..będziecie głodować kosztem odszkodowań jak to zapowiedział her Thuske …………

 36. Boydar said

  Słusznie, Panie Alex !

 37. NICK said

  Znaczy: ja płacę, Pan płaci, Pani płaci. Gajowy płaci, Boydar pLaci, wszyscy płacimy. I?

 38. Dzonyy said

  I krótko. Płacimy. bo tak postanowiono. A kto by miał coś na przeciwko, to: „gazem, gazem po oczach, jest to praca urocza, pałą, pałą przez łeb, to jest ich chleb”.

 39. NICK said

  Without comment.
  Hi Jhony!
  Ja pazdrawljaju Tiebia.

 40. Dzonyy said

  Poza tym wszystkim , co tu powiedziano, na prawdę, należy cieszyć się, śmiać i życia używać. Światowej sławy pieśniarze tak robią, dlaczego nie mamy ich słuchać, i żyć tym rytmem. Będzie łatwiej, przyjemniej, prościej i bez pytań. Margarita la mas linda del salon. Rzygamy tęczą, na raz, dwa, trzy…..https://www.youtube.com/watch?v=rr6j9wxlb5c

 41. Boydar said

  Boydara proszę do tego nie mieszać 🙂

 42. salineczka said

  Żałuję że Hitler nie wymordował wszystkich żydów… bo jak czytam takie artykuły to krew mnie zalewa, od ponad trzech lat regularnie odwiedzam stronę gajowego i jestem tylko zdziwiony milczeniem flagowych mediów… które karmią nas jakąś papką i nie zwracają uwagi na rzeczy które gdzieś tam przemykają za naszymi plecami. Ostatnio odnoszę wrażenie że Polska to taki kraj absurdów , przykre jest to że to wszystko dzieję się naprawdę. Czasami chciałbym reagować nie tylko poprzez komentarze na forum ale konkretne działania które np. mogły by publikować rankingi „szkodliwych” pomysłów dla Polski wraz z ich autorami pochodzących nie tylko z sejmu i stolicy , ale z mniejszych gmin , powiatów mniejszych miejscowości. Każdy mógłby coś dodać, założyć temat, publikować, przecież takich „idiotów” trzeba oznaczać aby każdy prawdziwy patriota wiedział z kim ma do czynienia. W sumie internet jest doskonałym medium do przekazywania wiadomości, skoro nasza klasa, facebook czy tweeter mógł osiągnąć sukces to może niech ktoś założy stronę: najwięksi_kłamcy_IV_Rzeczpospolitej.pl, opary_absurdu.pl lub dla_potomnych_lista_największych_partyjnych_złodziei.pl
  Generalnie pomysł z wydrukowaniem listy z głosowania za przyjęciem ustawy mówi sam za siebie…

  Serdecznie pozdrawiam

 43. Jack Ravenno said

  …to jest po prostu obłęd. Ręce opadają.

  http://www.kiepy.pl/uploads/2012_11/13/53594_3326_500_Granice-Absurdu.jpg,

 44. Jack Ravenno said

  @15

  poseł Szarama się pomylił…hłe, hłe.

 45. u said

  A ciekawe dlaczego od ukrainskich banderowcow jeszcze nie zadaja zadoscuczynienia za pogromy jakich im nie szczedzili? Widac maja pietra i wola wlasna krzywda sie udlawic!

 46. — Ciekawe czy jest jakies dno , do ktorego kiedys , byc moze , dotrzemy ?Ono jest juz jedyna nasza nadzieja .

 47. Fran SA said

  Zamieszczone ‚wyjasnienie’ tych odszkodowan wlasciwie niczego nie wyjasnia, wiec dalej nie wiadomo do konca o co chodzi i czy bedziemy placic i komu.
  Ale prasa izraelska wie lepiej, ze faktycznie te ustawe konsultowano z wybrancami plemiennego bozka, a nie z Polakami.
  No bo mnie meczy takie pytanie: czy takim jak ja, polskim dzieciom urodzonym w obozach koncentracyjnych bedzie sie kiedykolwiek cokolwiek nalezec? Ze niby nie moge byc kombatantem? Wnukiem ocalalego z holokaustu tez nie moge.

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/109927,polskie-odszkodowania-za-holokaust-prawdy-i-polprawdy

 48. NICK said

  A kto i jak głosował? W knesejmie?

 49. AQQ said

  @ NICK z POPISkiem głosowali, ponoć to sprezynka pisu.

  Dr Paul Roberts czlowiek w administracji Reagana – napisal: „The demented Polish government has probably signed the death warrant for humanity.- Szalony rząd polski podpisał już prawdopodobnie wyrok śmierci na ludzkość.”

  http://www.fronda.pl/blogi/nie-jestesmy-z-tego-swiata/rejs-ku-zagladzie-czyli-nadchodzacy-konflikt-nuklearny,39302.html

 50. NICK said

  Ja? Z POPISkiem?
  Ach te literówki… .

 51. Boydar said

  @ Gość (46)

  Dno zawsze jest, tylko raczej nie wszystkim starczy powietrza …

 52. mandaryn said

  Ciekawe co skr-yny zrobią z posłem Wojciechem Szaramą który był obok posła Przemysława Wiplera (niezrzeszony) przeciwny tej jevrejskiej hucpie, która będzie nas podatnika polskiego słono kosztować. CHWDJevreje sejmowe.

 53. […] Tak nagle pojawiła się w wielu portalach wiadomość, że „polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stlinowskiego”, por. link:  https://marucha.wordpress.com/2014/06/10/polska-sfinansuje-emerytury-50-tys-zydow […]

 54. swiadomy... said

  przepraszam, ale pan Przemyslaw Wipler jest poslem KNP !!!!!!!

 55. Aj, waj! Biedni prawdziwi katolicy, prawdziwi patrioci prawdziwi i Polacy i ich dzieci będą głodować i umierać z głodu, bo nie stać naszego państwa na wypłacenie 50000 emerytur po 100 euro [trochę ponad 400 zł] i po 60 latach dać to co inni w naszym kraju dostają i co się im należy od dawna. Tylko dwóch osłów-posłów było przeciw [prawdopodobnie prawdziwi katolicy, prawdziwi patrioci prawdziwi i Polacy 🙂 ], pozostali nie mieli wątpliwości, łącznie z senatem i prezydentem. Wizerunkowo i finansowo możemy więcej zyskać, niż stracić dzięki tej decyzji. Dużo więcej kasy wyrzucane jest w błoto, bezmyślnie i tu prawdziwi k., p., P. nie robią aj, waj.

  Ot, taki się odezwał, co na „poprawę wizerunku” liczy. Precz, hasbaro!

 56. […] Tak nagle pojawiła się w wielu portalach wiadomość, że „polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stlinowskiego”, por. link:  https://marucha.wordpress.com/2014/06/10/polska-sfinansuje-emerytury-50-tys-zydow […]

 57. […] Tak nagle pojawiła się w wielu portalach wiadomość, że „polski rząd znowe lizował  prawo,  które  pozwoli  ponad  50 tys.  ocalałym Żydom, ich małżon- kom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać eme rytury  z  tytułu  szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na zie- miach  polskich  w  czasie  wojny i okresu stalinowskiego”, por. link:  http:// marucha.wordpress.com/2014/06/10/polska-sfinansuje-emerytury-50- tys -zydow […]

Sorry, the comment form is closed at this time.