Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  prostopopolsku o Schiller na liście Ukraiń…
  Piotr B. o Schiller na liście Ukraiń…
  bryś o Turbina wkracza na scenę
  J o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Carlos o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polskie odszkodowania za Holokaust. Prawdy i półprawdy.

Posted by Marucha w dniu 2014-06-11 (Środa)

Pomnik Ofiar Holocaustu (fot. Metoc, udostępniono na licencji Creative Commons)

Czy rząd polski zapłaci odszkodowania za Holokaust blisko 50 tysiącom Izraelczyków? Zdaniem „Times of Israel” tak. Ale czy na pewno?

9 czerwca Internet obiegła informacja, że w Polsce podpisano ustawę zgodnie z którą Polska zapłaci odszkodowania za Holokaust ocalonym z tego nazistowskiego horroru mieszkańcom Izraela. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka sprawa wygląda jeżeli nie bulwersująco, to co najmniej podejrzanie. Niby dlaczego Polska miała by płacić odszkodowania, kiedy Niemcy tego nie robią? Internet zawrzał, portale społecznościowe zawrzały. A jak jest w rzeczywistości?

Burza zaczęła się od artykułu zamieszczonego przez „Times of Israel”, w którym pochwalono polskie władze za to, że wypłacą odszkodowania obywatelom Izraela którzy przeżyli Holokaust. W swoim tekście powoływali się na tekst znowelizowanej uchwały z dnia 14 marca 2014 r. o „zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw”.
Zdaniem autora artykułu w „ToI” dzięki zmianie ustawy nawet pięćdziesięciu tysiącom obywateli Izraela będzie wypłacana comiesięczna renta w wysokości 100 euro. Pieniądze mieli by dostać wszyscy ci, którzy doznali szkody podczas II wojny światowej na terenach dzisiejszej Polski.

Gazeta powołuje się między innymi na Sebastiana Rejaka, specjalnego wysłannika MSZ ds. kontaktów z diasporą żydowską, który podczas rozmowy z „Times of Israel” miał zaprezentować zmiany ustawy. Delegat wspomniał również, że w Izraelu żyje przynajmniej kilka tysięcy osób uprawnionych do świadczeń tego typu.

Izraelska gazeta przytoczyła również słowa Bobby’ego Browna z Holocaust Era Asset Restitution Taskforce (organizacji zajmującej się restytucją mienia żydowskiego zagrabionego podczas II wojny światowej), który w superlatywach wypowiedział się o zmianach.

Rzeczywiście, stosowna ustawa została przegłosowana przez Sejm a potem podpisana przez prezydenta w maju bieżącego roku. Projekt zmian poparli solidarnie członkowie wszystkich klub poselskich zarówno tych z prawa, jak i z lewa.

Sama ustawa miała usprawnić przyznawanie rent i zwiększenie zniżek dla kombatantów etc. Tym co zaintrygowało dziennikarzy „ToI” jest zmiana w artykule 24a:

1. Na wniosek kombatanta lub innej osoby uprawnionej, zamieszkałych za granicą w państwie członkowskim Unii Europejskiej, państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) lub w państwie, z którym Rzeczpospolitą Polską łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przewidująca transfer emerytur lub rent, świadczenia pieniężne, dodatek kompensacyjny oraz ryczałt energetyczny, wypłaca się wraz z emeryturą, rentą, uposażeniem w stanie spoczynku lub innymi świadczeniami, w państwie zamieszkania, na rachunek bankowy tej osoby za granicą lub w innej formie wskazanej przez organ emerytalny lub rentowy, w terminach i trybie ustalonym przez ten organ. Wypłata dokonywana jest w walucie wymienialnej

Głowna różnicą jest to, że osoba która odbiera rentę i nie mieszka w Polsce, nie musi już posiadać otwartego rachunku bankowego w naszym kraju. W tekście nie ma jednak mowy o dokładnej wysokości tej renty. Co więcej: sama ustawa nie zmieniła przepisów regulujących kto może być uznany z kombatanta a kto nie, zmieniła jedynie przepisy dotyczące formy wypłacania rent.

Wiadomo natomiast, że istnieją konkretne przepisy regulujące zasady jej przyznawania, z których jednym z istotniejszych jest stan majątkowy osoby poszkodowanej. Nie dotyczy rzecz jasna tylko Żydów, ale wszystkich polskich obywateli którzy ucierpieli w czasie II wojny światowej, a którzy mieszkają za granicą. Co więcej: liczba pięćdziesięciu tysięcy wydaje się co najmniej niesprawdzona.

Niemniej sprawa cały czas jest niejasna, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych do tej pory jej nie skomentowało.

Źródła:, „Times of Israel”, wGospodarce.pl, naTemat.pl.
http://histmag.org

*                            *                            *

Polscy urzędnicy dementują „odszkodowania za Holokaust”

Wielkie nieporozumienie – tak komentują polscy urzędnicy rewelacje niektórych mediów na temat rzekomych świadczeń, które Polska miałaby wypłacić obywatelom Izraela za Holokaust. Zadaliśmy więc proste pytanie: O co tak naprawdę tutaj chodzi?

Zrobiło się jakieś wielkie nieporozumienie. Tymczasem w całej sprawie nie chodzi o żadne odszkodowanie za Holokaust, o żadne emerytury, renty, czy dodatkowe odszkodowania – mówią portalowi Histmag.org przedstawiciele Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Okazuje się, że to właśnie ten urząd jest władny do wypowiadania się w tej kwestii. Takie zapewnienie usłyszeliśmy od rzeczników Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Pracy.

O sprawie rzekomych świadczeń, które Polska miałaby wypłacić obywatelom Izraela pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, chodziło o niedawny artykuł z „Times of Israel” i burzę, jaką ten materiał wywołał w przynajmniej niektórych polskich mediach.

Urzędnicy zapewniają, że sprawa dotyczy niewielkiej nowelizacji ustawy o kombatantach.

– Chodzi tutaj tylko o techniczną zmianę: osoby, które mają uprawnienia kombatanckie, bez względu gdzie mieszkają, będą mogły dostawać pieniądze na konto w swoim kraju. Do tej pory było tak, że te osoby musiały mieć konto bankowe w Polsce, lub odbierać świadczenia przez pełnomocnika – tłumaczą przedstawiciele UdSKiOR.
Jak tłumaczą urzędnicy, wielu kombatantów zamieszkałych za granicą sygnalizowało, że dotychczasowe zasady wypłaty stanowiły dla nich zasadnicze utrudnienie w dostępie do należnych im świadczeń – Stąd ta nowelizacja. Nie ma tu żadnej sensacji – dodają reprezentanci UdSKiOR.

Dzisiaj około godziny 18. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wydał w całej sprawie oficjalny komunikat. Czytamy w nim m.in.:

Uchwalona w dniu 14 marca br. ustawa o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 496) nie wprowadza żadnych nowych zasad przyznawania uprawnień z tytułu działalności kombatanckiej czy też doznanych represji. Tym samym każda osoba, która w ramach dotychczasowego prawa nie mogła uzyskać uprawnień kombatanckich, nie będzie mogła ich uzyskać również obecnie. Nowelizacja dotyczy natomiast technicznego aspektu wypłaty świadczeń kombatanckich uprawnionym osobom mieszkającym za granicą(…)

Cały komunikat znaleźć można tutaj.

Przepisy, które regulują nowe zasady transferu uprawnień kombatanckich wejdą w życie w dwóch terminach. Jak czytamy w cytowanym wyżej komunikacie:

1) w dniu 18 października 2014 r. – odnośnie do kombatantów zamieszkałych za granicą w państwach Unii Europejskiej, państwach Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), tj. Liechtensteinie, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii oraz państwach, z którymi Rzeczpospolitą Polską łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, przewidująca transfer emerytur lub rent (Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia, Korea Południowa, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Ukraina);
2) w dniu 18 kwietnia 2015 r. – odnośnie do kombatantów zamieszkałych za granicą w państwach, z którymi Rzeczpospolitej Polskiej nie łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, przewidująca transfer emerytur lub rent (m.in. Izrael).

Przeczytaj także jak wyglądała sama ustawa i jak o niej pisano

http://histmag.org

Komentarzy 15 do “Polskie odszkodowania za Holokaust. Prawdy i półprawdy.”

 1. antka kobity szwagra brat said

  …coraz wiecej „ocalonych”…,

  HOLOKAUST – O KTORYM JAKOS SIE NIE MOWI!!

  http://www.debatepolitics.com/history/165843-eisenhowers-death-camps-million-germans-captured-armies-eisenhower-died.html

  firma „holokau$$t” – juz dostala kase!!…

  Rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej

  Wszystkie polskie rządy w ostatnim 20-leciu borykały się z problemem roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, zwłaszcza roszczeń Żydów z USA. Rządzący Polską politycy odnosili się do tych żądań na różne sposoby, ani razu jednak nie słyszałem odpowiedzi, że problem roszczeń został rozwiązany raz na zawsze i to już 50 lat temu. Nie znam wypadku, aby liczący się kierownicy polityki polskiej przywołali jako argument fakt podpisania w dniu 16 lipca 1960 r. traktatu odszkodowawczego zawartego pomiędzy rządem USA a rządem Polski. Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego po II wojnie światowej. O dokumencie tym pod koniec ubiegłego roku przypomniała Myśl Polska i chwała jej za to.! Cytuję za M.P. z dnia 6-13.12.2009 r.: „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”…

  http://www.bibula.com/?p=23504

 2. antka kobity szwagra brat said

  INTERVIEW WITH BP. RICHARD WILLIAMSON
  POLISH TRANSLATION
  ( WYWIAD Z BISKUPEM RYSZARDEM WILLIAMSONEM)
  Swedish journalist ( next, SJ): Biskupie Williamson, czy to Pańskie słowa: Nie było ani jednego Żyda, który zostałby zabity w komorze gazowej. To wszystko kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa?
  Bp. R. Williamson ( next, RW ): Cytuje Pan słowa, które wypowiedziałem wiele lat temu w Kanadzie. Tak, wierzę, że historyczne dowody zdecydowanie zaprzeczają tezie, że 6 milionów Żydów zostało zagazowanych w komorach gazowych w efekcie zamierzonej polityki Adolfa Hitlera.
  SJ: Ale mówi Pan, że ani jeden Żyd nie został zabity….
  RW:… w komorach gazowych.
  SJ: Czyli nie było komór gazowych?…

  http://holywar.org/DR.htm

 3. AlexSailor said

  Ad.1
  Cenzura – „Ten film wideo nie jest dostępny w Twoim kraju”.

 4. Biscoter said

  @2 Proszę spróbować przez TOR’a

 5. margot2you said

  Reblogged this on Mistrz i Małgorzata.

 6. AlexSailor said

  Ad. 3
  Wiem jak obejść, ale chodzi o sam fakt manipulacji dostępem do informacji.

 7. Fran SA said

  Niemcy palili pomordowanych w piecach krematoryjnych. Niemcy od dawna pala zwloki. W religii katolickiej bylo to nie przyjete. Stad zgroza.
  Nie zmienia to faktu morderstwa, bo ci ludzie , krtorzy nie nadawali sie do pracy, byli najpierw mordowani. Nieludzko. Innych ‚przygotowywano’ do pracy: odkazanie ciuchow, obcinanie wlosow, zeby wszy nie bylo, i nowe, czyste ‚pasiaki’.
  A zwloki palono ze wzgledow ‚higiencznych’ – zeby uniknac zarazy.
  Obecnie Amerykanie maja przewozne krematoria w Afganistanie. Nie potrzeba piecow.
  I byc moze robia to ze wzgledow ‚higienicznych’, ale napewno dlatego, zeby nikt nie doliczyl sie ofiar.

 8. antka kobity szwagra brat said

  …Panie Gajowy – wrzucilem jeszcze to!…i „zezarlo”…:D

  HOLOKAUST – O KTORYM CICHO!!

  http://www.debatepolitics.com/history/165843-eisenhowers-death-camps-million-germans-captured-armies-eisenhower-died.html
  …o Dreznie nie wspomne….

  …no i „to”,ze firma holokau$$/jak mawial prof Finkelstein/ http://vimeo.com/30099094 – dostala juz swoj haracz…

  …”Wszystkie polskie rządy w ostatnim 20-leciu borykały się z problemem roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, zwłaszcza roszczeń Żydów z USA. Rządzący Polską politycy odnosili się do tych żądań na różne sposoby, ani razu jednak nie słyszałem odpowiedzi, że problem roszczeń został rozwiązany raz na zawsze i to już 50 lat temu. Nie znam wypadku, aby liczący się kierownicy polityki polskiej przywołali jako argument fakt podpisania w dniu 16 lipca 1960 r. traktatu odszkodowawczego zawartego pomiędzy rządem USA a rządem Polski. Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego po II wojnie światowej. O dokumencie tym pod koniec ubiegłego roku przypomniała Myśl Polska i chwała jej za to.! Cytuję za M.P. z dnia 6-13.12.2009 r.: „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”

  http://www.bibula.com/?p=23504

  …ciekawe?…”zezre” – znowu?…

 9. worker1ant said

  @3 :
  Prosze sprobowac darmowego serwisu VPN (virtual private network), jest to serwis, ktory „podrabia” IP, uzytkownik moze „udawac” ze jest w innym kraju niz rzeczywiscie jest. Jednym z takich jest JustFreeVPN
  http://www.justfreevpn.com/
  sa tam trzy mozliwosci, serwery w USA, Kanadzie i Wielkiej (sic!) Brytanii. Mysle, ze USA jest optymalny, tu sa bardzo niewielkie ograniczenia do tego typu materialu. W tym serwisie, trzeba haslo wprowadzac codziennie, bo sie zmienia.
  Pozdrawiam.

 10. Birton said

  ciekawy komentarz z internetu:
  Gdy w 1933 roku do władzy doszedł Adolf Hitler w Niemczech panował głód bieda i nędza. Ludzie zarabiali brutto 1500 marek a wielu nie miało pracy. Żydowski rząd w Niemczech podnosił wciąż podatki i wiek emerytalny ! Społeczeństwu Niemieckiemu odbierał opiekę zdrowotną ! Zamykano szkoły by społeczeństwo było głupsze ! Najbardziej jedna żydzi w Niemczech walczyli z Kościołem widząc w nim najgorsze zagrożenie … więc rząd żydowski w Niemczech przestał finansować Kościół. Coraz więcej Niemców było bezdomnych coraz więcej dzieci było zabijanych przez swych zrozpaczonych rodziców którzy nie potrafili ich wykarmić ! Coraz więcej Niemców dokonywało samobójstw ! Więc Adolf Hitler postanowił to zmienić powstało SA następnie SS, NSDAP i ” Mein Kampf ” … Naród Niemiecki ogarnął szał chęci zemsty za wszystko co żydzi im zrobili !!! Adolf Hitler zaczął ich mordować ! Żydzi zaczęli uciekać … ci bogaci do USA …. i tu by było śmieszniej nie zostali wpuszczeni do USA przez żydów … oraz uciekali na tereny wschodnie. Na wschodzie żydów przywitał sam J. Stalin ! początkowo chciał ich zabić… ale towarzysz Beria z NKWD mu wytłumaczył że żyd to nie Polak i że żyd to wróg Polaka !!! Towarzysz Stalin domagał się dowodu na prawdomówność Berii … więc Beria wraz z żydami wcielonymi do NKWD wymordowali Polskich oficerów w Katyniu. Gdy na te tereny weszli Niemcy i zobaczyli co zrobili żydzi z Polakami chcieli nagłośnić tą sprawę i prawie im się udało… ale … jak wszyscy wiemy Stalin odparł atak niemiecki. Żydzi z NKWD pod dowództwem towarzysza Berii robili czystki … wysyłali Polaków na sybir jak też mordowali w różnych lasach ! Gdy Niemcy zostały pokonane Stalin rozkazał żydom z NKWD by zmienili nazwiska na polskie i objęli władzę w PRL-u jedynie Berman tego nie zrobił bo miał plecy. W tym momencie zaczyna się okres żydokomuny i wewnętrznych walk na szczytach władz komunistycznych państw np. tajemnicze śmierci różnych przywódców bloku wschodniego… ( Bieruta ) oraz głośne przemówienie W. Gomułki ( żydzi do syjamu ! chłop się pomylił ale każdy wie o co mu chodziło ) … w tym samym czasie podobne sceny rozgrywały się w USA bo tam żydzi też zaczęli uciekać … został zabity JF Kennedy prezydent USA który też głośno w przemówieniu dał do zrozumienia że żydzi chcą przejąć kontrole ! Świat został podzielony na dwie strony … i by było śmieszne obiema stronami rządzili żydzi którzy utrzymywali wszystko w wielkiej tajemnicy. W 1989 roku społeczeństwo Polskie powiedziało dość !!! Chcemy chleba pracy i pieniędzy !!! wołało precz z komuną !!! a nie wiedziało że za komuną stoją żydzi … więc doszło do największego przekrętu w dziejach Świata ! Żydzi z zachodu dogadali się z żydami ze wschodu ! i doszło do ” pokojowego przekazania władzy ” To pokojowe przekazanie władzy zaowocowało tym że do dziś w naszym kraju władzę sprawują byli żydowscy ubecy & sbecy ormowcy i NKWDziści tyle że dziś ich partia nazywa się PO.

 11. Jok said

  „Wiadomo natomiast, że istnieją konkretne przepisy regulujące zasady jej przyznawania, z których jednym z istotniejszych jest stan majątkowy osoby poszkodowanej.” To chyba zapomoga (czy jakoś podobnie), świadczenie kombatanckie raczej nie jest zależne od stanu majątkowego

 12. — Do Pana Fran SA z wpisu 7 —
  Juz sto lat temu , i to wlasnie w Ameryce , przepowiednie krazyly , ze bedzie
  szatan , zelaznymi piecami po Swiecie jezdzil , i ludzi palil

 13. Gość said

  „Polscy” posłowie tak głosowali za przyznanie „wybrańcom” emerytur za „krzywdy holocaustu”…

  „W sumie jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze: 100 euro razy 50 tys. = 5 mln euro miesięcznie. Państwo polskie jest ciągle tak bogate, że stać je na rekompensaty dla Żydów, mordowanych przez Niemców.

  Ustawę przygotował polski Sejm. Jak głosowali posłowie, przedstawia poniższy wyciąg, przesłany mi przez blogera Kulę Lisa 62:

  Głosowanie nr 79 – posiedzenie 59.
  Dnia 24-01-2014 godz. 13:20:58 http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=79

  Pkt 22. porz. dzienn. Sprawozdanie Komisji o projektach ustaw: 1) o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, 2) o Korpusie Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, 3) o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw – trzecie czytanie

  Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Obrony Narodowej oraz Komisję Polityki Społecznej i Rodziny, wraz z przyjętą poprawką

  Głosowało – 436 Za – 434 Przeciw – 2 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 24

  Wyniki indywidualne http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.p

  Tak więc wszyscy (prawie) posłowie głosowali jak jeden mąż. Także ci z Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Czy oni nie wiedzieli, co przegłosowują?

 14. […] nastąpiły sprostowania. Ile są one warte, oceni Czytelnik, por. link: https://marucha.wordpress.com/2014/06/11/polskie-odszkodowania-za-holokaust-prawdy-i-polprawdy/  – W sumie nie wiadomo, o co chodzi, czyli chodzi o pieniądze: 100 euro razy 50 tys. = 5 […]

 15. […] Potem  nastąpiły  sprostowania.  Ile  są  one  warte, oceni Czytelnik, por. link:  https://marucha.wordpress.com/2014/06/11/polskie-odszkodowania-za- ho- lokaust-prawdy-i-polprawdy/  […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: