Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie.

Posted by Marucha w dniu 2014-06-15 (Niedziela)

Ten sk…syn też kiedyś zdechnie. Nie pomogą mu pieniądze.

George Soros powiedział Fareedowi Zakaria z CNN, że jest odpowiedzialny za stworzenie w Ukrainie fundacji, która ostatecznie przyczyniła się do obalenia wybranego w wyborach przywódcy państwa i instalacji starannie dobranej przez Departament Stanu USA junty.

Najpierw o Ukrainie. Jedną z rzeczy, którą wiele osób o tobie wie jest to, iż w trakcie rewolucji w 1989 r. finansowałeś wiele działań dysydenckich, grup społeczeństwa obywatelskiego w Europie Wschodniej, Polsce, i w Republice Czeskiej. Robisz podobne rzeczy na Ukrainie?” – Zakaria spytał Sorosa.

„Cóż, założyłem fundację na Ukrainie zanim Ukraina uniezależniła się od Rosji. Działa ona od tego czasu i odegrała ważną rolę w obecnych wydarzeniach” odpowiedział Soros.

Jest dobrze znanym faktem, choć zakazanym by wspominać o nim w mediach, że Soros współpracował ściśle z USAID, National Endowment for Democracy NED (obecnie wykonujący pracę wcześniej przypisaną CIA), Międzynarodowym Instytutem Republikańskim, Narodowym Demokratycznym Instytutem Spraw Międzynarodowych, Freedom House i Instytutem Alberta Einsteina w inicjacji serii kolorowych rewolucji w Europie Wschodniej i Azji Środkowej zaraz po zaaranżowanym upadku Związku Radzieckiego.

„Wielu uczestników w Kijowskiej demonstracji „EuroMaidan” było członkami finansowanych przez Sorosa organizacji pozarządowych i/lub byli szkoleni przez te same organizacje pozarządowe podczas wielu warsztatów i konferencji sponsorowanych przez Międzynarodową Fundację Odrodzenia (IRF) Sorosa, i jego różnych instytucjach społeczeństwa otwartego i fundacjach. IRF, założona i finansowana przez Sorosa, szczyci się tym, iż dała „więcej niż ktokolwiek inny” na „demokratyczną transformację” Ukrainy”, pisze William F. Jasper.

Ta transformacja doprowadziła do przejęcia kontroli faszystowskich ultranacjonalistów nad służbami bezpieczeństwa Ukrainy. W kwietniu ogłoszono, iż Andrij Parubiy i inni przywódcy puczu pracują z FBI i CIA, by pokonać i wymordować separatystów sprzeciwiających się rządom junty zainstalowanej przez Victorię Nuland i Departament Stanu. Parubiy jest założycielem Socjalistyczno-Narodowej partii na Ukrainie, a obecnie jest szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony kraju.

Czytaj więcej: http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

Komentarzy 27 do “Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie.”

 1. robertgrunholz said

  Gdyby jakiś kraj wyrwał się z niewoli globalistów, to jedną z pierwszych jego decyzji winno być zaproszenia Sorosa, Sachsa i paru innych pod pozorem „konsultacji” kiedy nikt jeszcze nie byłby pewien opcji, która przejęła władzę. Albo nie wydawać rozkazu aresztowania jak Rosja, tylko zrobić wszystko, by przyjechali. A wtedy na lotnisku skuć w kajdanki, zawieźć do ciemnicy, skopać, przesłuchać, po torturować i zabić jak psa.

 2. Fran SA said

  Soros sie do wszystkiego przyznaje i jest z tego dumny bo mu wszystko idzie zgodnie z planem: Solidarnosc, Okragly Stol, Serbia, Egipt, kolorowe rewolucje na Ukrainie i w Gruzji, Ukraina, a po drodze Syria i Rosja.
  Idzie Nowy Porzadek Swiata NWO, w ktorym wielu Polakow bierze czynny udzial powtarzajac przygotowane przez Sorosa teksty propagandowe, ze wszystkiemu winien Putin, muzulmanie, wojny domowe, (ethnic conflict) wojny religijne i ruskojezyczni Ukraincy.
  Nawet ktos wydumal, ze nasze klopoty weglowe sa wynikiem polityki Putina.
  Kazdemu zainteresowanemu problemami naszego wegla radze poczytac co to takiego Lech Kaczynski (czlonek bandy Sorosa z Fundacji Batorego) podpisal w Lizbonie – o ograniczeniu wydobycia wegla w Polsce.

  W internecie jest lista wszystkich polskich wykladowcow z Fundacji Batorego zalozonej przez G. Sorosa.

  Reformy Sorosa w Polsce:

  http://grypa666.wordpress.com/2010/05/20/6619/

 3. NICK said

  Jeden z największych wrogów ludzkości.
  Brat diabła więc czyni na ziemi piekło.
  Nie zdziwiłbym się gdyby, w czeluściach piekielnych, został „starszym warzelnym”.
  I tak, pier….ny lucyfer, zapewne, na końcu go „zesmaży”.
  AMEN.

 4. NICK said

  Zapomniałem dodać.
  Co za RYJ. Co za MORDA.
  OHYDA.

 5. Fran SA said

  Ad.4
  Nick
  Moze i ohyda. Ale ma w Polsce swoj ‚oltarzyk’.

 6. hulsz said

  na moje oko to chodzacy trup po transfuzjach

 7. Jacek said

  jednej rzeczy nie powiedzial. Tzn nie wyjasnil wg jakiego klucza dobiera sobie lokalnych wykonawcow swych zbrodni. Niestety wg tego samego, wg ktorego „kosciol” posoborowy wybiera sobie’ hierarchow”.

 8. NICK said

  Re 5:
  Fran
  Niestety. Podobno kwiaty składają. Np. dzieci – szmaty, typu wojewódzki czy inny powiatowy.
  Nie My. No, może, z litości, przechodząc przypadkiem, rzuciłbym chryzantemę. Nie znam żadnej modlitwy, którą, mógłbym odmówić za duszę utraconą. Nie, że w ogóle. Dla tego przypadku. Na szczęście to nie sezon chryzantem.
  Dla mnie zdechł.
  Ze skutkami musimy żyć.
  Orać. Siać.
  Pielęgnować.
  Czekać cierpliwie na owoce..
  Zdrowia i wytrwałości – Panie Fran!

 9. Fran SA said

  Ad.6
  Jacek
  Zdaje sie, ze ‚klucz’ jest nie tylko genetyczny ale i finansowy.
  Soros zaklada tzw. osrodki szkoleniowe gdzie ‚ksztalci’ budowniczych nowego porzadku swiatowego. To sie nazywa ‚Open Society’ program. Prawie kazdy wzorowy uczen dostaje bardzo dobra posadke w rzadzie. Niektorzy zostaja prezydentami i premierami panstw. Czesto sa to zwyczajne przyglupy i pajace bez czci i wiary choc na szkoleniach ich ucza jak udawac dzialacza czy zatroskanego ‚przedstawiciela tlumu’.

  Wieki temu pouczal nas wielki mowca starozytnosci: Cyceron: ( w bardzo dowolnym skrocie i przekladzie)

  „Narod moze przetrwac i blaznow nawet tych ambitnych. Narod przetrwa wiele nieszczesc i kataklizmow. Wewnetrznego wroga nie przezyje. Najwiekszym zagrozeniem narodu jest wrog wewnetrzny bo udaje przyjaciela. Wroga u bram miasta mozna poznac od razu bo rozwiesza sztandary i nie kryje swoich intencji. Mozna mu stawic czolo. Wewnetrzny wrog miasta jest jak kornik co przezera dusze i niszczy sumienie i zaraza cale cialo. Morderca nie jest tak straszny jak zdrajca.. Zdrajca jest jak wirus, epidemia na ktora nie ma lekarstwa”.

  “A nation can survive its fools, and even the ambitious. But it cannot survive treason from within. An enemy at the gates is less formidable, for he is known and carries his banner openly. But the traitor moves amongst those within the gate freely, his sly whispers rustling through all the alleys, heard in the very halls of government itself. For the traitor appears not a traitor; he speaks in accents familiar to his victims, and he wears their face and their arguments, he appeals to the baseness that lies deep in the hearts of all men. He rots the soul of a nation, he works secretly and unknown in the night to undermine the pillars of the city, he infects the body politic so that it can no longer resist. A murderer is less to fear. The traitor is the plague.”
  –Marcus Tullius Cicero
  ***********************************************************

  PiS w Fundacji Batorego
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

  Dlaczego Soros montuje wojne przeciwko Rosji?? Bo cos Putina nie lubi:

 10. NICK said

  Pozwolę sobie na znany truizm. K’woli przypomnienia.
  Jedni – mają piekielny ryj.
  Inni – mają twarz Anioła.
  Anioł/diabeł.
  Bóg – ponad wszytkim.

  Dlatego, ocena facjaty, może wnieść wiele.

 11. TomUSAA+ said

  ten cały Zakaria to coorva intelektualna wyjątkowego kalibru.

 12. Zbyszko said

  A propos podpisu pod zdjęciem, to takie kreatury są juz frankensztajnami, bo to na na takie kanalie pracuje cały proceder pozyskiwania organów do transplantacji. Pewnie bydlak ma już powymieniane co ważniejszze narządy.

 13. Atanazy said

  Na tym panu też widać krew Najświętszego Zbawiciela, który za niego też cierpiał i póki żyje ten człowiek, to Chrystus chce go zbawić. Światło Boga jest też i w jego sercu i nie zgaśnie, póki dusza nie odrzuci Boga definitywnie przekraczając próg śmierci.

  Wyrażanie nienawiści do ludzi występnych tylko oddaje chwałę diabłu, bo diabeł chce, by jeden człowiek nienawidził drugiego i się mścił albo życzył zła.

  Proszę mojego posta nie traktować jako usprawiedliwienei złych postępków. W żadnym wypadku. Bóg wymierzy sprawiedliwość.

  Nie można jednak pozwolić, by nienawiść nami owładnęła, bo zniszczy nas.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Naraża Pan nasze chrześcijaństwo na ciężką próbę swą wypowiedzią.

 15. lulus said

  w bogu nadzieja

 16. Romank said

  Panie Fran SA..wszystko sie zgadza oprocz faktow…..:-)))
  Otoz niech pan nie myli Solidarnosci- przed ktora pan uciekl z Polski (???? co panu grozilo????? z rak Solidaruchow?????:-))))…a ktora zlikwidowala Junta Jaruzelskiego w 1981 roku 13 grudnia … .po roku dzialalnosci.
  A solidarnoscia ubeckich oliparchow, ktorych stfoszyl Soros…..w miejsce stworzonej przez Jaruzela pustki.

  Choc nie wiem dlaczego- odnosze wrazenie:-))), ze pan sie wcale nie myli..ale robi to od dawna z rozmyslem:-))) i premedytacja:-))

 17. Romank said

  Fundacja im. Stefana Batorego jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000 101194. Założona przez amerykańskiego finansistę i filantropa, George’a Sorosa, oraz grupę działaczy polskiej opozycji demokratycznej lat 80., jako pierwsza prywatna fundacja zarejestrowana w Polsce po 1989 roku, działa na rzecz rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego….
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Stefana_Batorego

  minelo 9 lat od likwidacji Solidarnosci Polskiej….

 18. Romank said

  ….oczywiscie Solidarnosci Polskiej…tej – przed ktora uciekl z Polski pan Fran SA….

 19. Boydar said

  Nasze chrześcijaństwo, wystawione na próbę ? A niby w którym miejscu ? (14) – Pan Gajowy

  Piąte – nie morduj !

  Wróg to wróg, musisz zabić, zabij. Bez żadnej nienawiści, po prostu z konieczności. W Imię Ojca, Syna, i Ducha Świętego.
  I w łeb. I następny. I gdzie tu miejsce na ową niechrześcijańską nienawiść. Potem można pogrzeb, jak trzeba to i z księdzem, albo z rabinem. O to można i trzeba się zapytać wcześniej. Po chrześcijańsku, z miłością bliźniego. Im szybciej się go ubije, tym mniej nagrzeszy, i jeszcze na piekło zasłuży, nie daj Bóg. Wypadało by też, żeby wykonawca wyroku miał podstawę prawną; wyrok sądu, może być i podziemnego. Bo potem ludzie będą gadali, że samowolka.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Panie Boydar, ciężką dla chrześcijanina jest próbą pozbyć się nienawiści do takich kreatur, jak Soros. I ciężko jest kogoś zabić ot tak, neutralnie. Normalny człowiek tak nie potrafi.

 21. Fran SA said

  Ad.16
  RomanK
  Panie Romanie!
  Mial pan 30 lat czasu, zeby sie dowiedziec o Solidarnosci. Przespal???

  Ja bardzo dobrze pamietam, kto i dlaczego mnie namawial do podpisania listy Solidarnosci: 2 ubeki – oba zydy i sekretarz partii – tez zyd.
  I raz mnie byli uczniowie zaciagneli na tzw. Latajacy Uniwersytet – juz wiece wiedziec nie potrzebowalem.
  I wiem gdzie i w jakich palacach przechowywano Bolka podczas gdy normalni, naiwni czlonkowie Solidarnosci, ktorzy wierzyli (tak ja ci na majdanie) ze walcza o lepsze jutro gnili w wiezieniach.

  Juz wszyscy sie przyznali do finansowania Solidarnosci; lacznie z Reaganem i amerykanskimi zwiazkami zawodowymi.

  Soros oplacal niepokoje w roznych krajach zanim zalozyl Fundacje Open Society. Chyba, ze pan czytac nie umie.

  Informacje sa od lat nie tylko w Internecie ale i wielu opracowaniach. Czego sie pan mnie przyczepil?? Sam nie potrafi sprawdzic? Chetnie pomoge: A jak malo, to jeszcze doloze, bo informacji jest peeeeelno dla tych co umieja czytac!

  Jakie organizacje oplacal filantrop G. Soros: (Polish Solidarity)
  http://www.georgesoros.com/faqs/entry/georgesorosphilanthropyisunprecedented/

  Poparcie Sorosa dla roznych pro-zachodnich organizacje jak np. Solidarnosc

  http://mediamatters.org/blog/2010/11/09/beck-disappears-soros-support-for-pro-western-a/173110

  George Soros – Forex AZ -Solidarity

  http://forex-az.info/forex-articles/george-soros

  SOros -Solidarity
  http://keywiki.org/index.php/George_Soros

  George Soros Metapedia – Solidarity
  http://en.metapedia.org/wiki/George_Soros

  Soros gave $$$ to Solidarity
  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_rothschild06.htm

 22. Fran SA said

  Ad.18
  RomanK

  Zanim sie pan bedzie wyzlosliwiac i popisywac czym o czym pan nie bardzo wie – to radze sprawdzic fakty.
  Ja wiem przed czym uciekalem.

  Zastanawia jednak fakt, ze gdy chcemy kupic nowa pare butow, rower, ba, auto.. ogladamy sklepy, porownujemy ceny, grymasimy, i przymierzamy co nam pasuje bo nie chcemy kupic kota w worku..

  Ale gdy chodzi o tak wazne sprawy jak zmiany ustrojowe kraju i przyszlosc naszych dzieci – to nader frywolnie ograniczamy sie do wywolywania awantur i zawziecie domagamy sie zmiany rzadu. Zasady opozycji nas nie interesuja ; i tu przypominamy obecnych banderowcow z majdanu..

  Im tez Putin zadal pytanie: ‚Bumagi czytali??’. (odnosnie porozumienia handlowego z Europa)

  Nie czytali. I do tej pory smieja sie z Putina, ze ich smial o cokolwiek zapytac.

  Otoz w 1978-9 roku jak zaczely sie pochody koscielne i po calej Polsce obnoszono obraz Matki Boskiej a tlumy spiewaly piesni koscielne – zaczelo mnie bardzo interesowac skad nagle takie ‚uduchowienie’ w Polsce do niedawna jeszcze bardzo partyjnej.
  Bylo bardzo wielu praktykujacych Polakow ale o pochody koscielne i procesje stale byly awantury. Nawet pamietam taka jedna z Macharskim.

  Zeby bylo dziwniej, nasz ksiadz proboszcz tez nie umial nam niczego wyjasnic.Radzil nam sie modlic.
  W tym samym czasie zaczely sie zawiazywac jakies nowe zwiazki zawodowe, o ktorych nasze zwiazki nauczycielskie nie byly w stanie nas poinformowac. Nawet powiedziano nam, ze to nie dotyczy ZNP – Zwiazku Nauczycielstwa Polskiego.
  A na uczelniach powstawaly jakies samodzielne zwiazki studentow i jeden z moich bylych uczniow zostal szefem takiego zwiazku na polonistyce na UJ.

  Tymczasem inni moi studenci byli regularnie aresztowani i wypuszczani z aresztu po paru godzinach, albo i po dwoch – trzech dniach, bez wyjasnienia powodow aresztowania.
  Byly to regularne lapanki na ulicach i przesluchiwania o byle co.

  Znajomi zas na roznych stanowiskach w powaznych zakladach byli bardzo zaniepokojeni – bo nikt nie wiedzial co sie dzieje. Kto tym wszystkim kieruje?

  W 1980, na poczatku roku szkolnego zaczela sie bardzo intensywna rekrutacja do Solidarnosci. Latali starzy dzialacze i z partii i te z UB i namawiali do wpisania sie na liste Solidarnosci, o ktorej naprawde nic nie wiedzialem bo wlasnie wrocilem z wakacji, gdzie nie dotarly do mnie zadne nadzwyczajne wiesci o wschodzacej gwiezdzie polskiej polityki.
  Co to bylo to porozumienie gdanskie? O co tak naprawde chodzilo.
  Niby juz wczesniej obilo mi sie nazwisko nazwisko Walesy ale nie pojmowalem tego zachwytu nad kims, kto podobno chcial zburzyc ancient regime.. Status celebryty? Wywolalem oczywiscie wielki oburzenie, bo nie wiedzialem, kto to taki ten Walesa i dostalo mi sie: ‚jak to???!!!. nie wiesz???!!!’.

  Nie wiedzialem i w ciemno nie bede wpisywac swojego nazwiska na byle papierze. Do partii mnie nie mogli namowic, a wiedzialem o niej wiele, a tu kaza mi sie podpisac na jakis Bekanntmachung (tak wlasnie – proroczo- sie wyrazilem) i nikt mi nie umial wyjasnic dlaczego musze podac rozne dane osobiste lacznie z data urodzenia.

  Dobila mnie ‚bibula’ ktora znosili mi moi uczniowie:
  No wlasnie.
  Z jednej strony, okropne oskarzenia o korupcje rzadu, nieudolnosc gospodarcza i stosowanie komunistycznych praktyk – a z drugiej strony entuzjastyczny zapal do gospodarki wolnorynkowej i wolnej konkurencji; zniesienie kosztownych i niewydolnych uslug panstwowych, a zastapienie ‚prywatna inicjatywa’, wolnymi wyborami i wielkim rozkwitem gospodarczym przyszlej Polski.

  Bylo w tych papierach duzo prawdy i rzeczywistej oceny sytuacji gospodarczej.
  Ale zastanawialo mnie jedno: kto i jak to bedzie realizowac i jak to bedzie wygladalo ‚ w praniu’ a zwlaszcza po praniu.
  Pod tymi bardzo krytycznymi i bardzo entuzjastycznymi artykulami podpisywaly sie jakies zupelnie nieznane autorytety naukowe, co mialo wzbudzic zaufanie do nowinkarstwa.

  Krakow jest maly i ciasny.
  Duzo ludzi znalismy ze szkoly, z pracy z czasow studenckich. Przeciez rozmawialismy i prywatnie w domach a i poza domem. Ja pracowalem tez na uczelni wiec mialem tez rozne kontakty. Nikt nic pewnego nie umial nam wyjasnic. Nalezalo sie cieszyc, ze bedzie lepiej.
  Natomiast nasi znajomi, ktorzy zajmowali powazne stanowiska w przemysle i ministerstwie w prywatnych rozmowach wygladali na przerazonych.
  Znajomy dyrektor, ktorego nagle wezwano do Warszawy, zegnal sie z cala rodzina, bo bal sie, ze moze nie wrocic. Zastrzelili go pozniej w garazu.. Byl z zawodu inzynierem, Pochodzil z chlopskiej rodziny pod Ilza i do konca mial tzw. chlopsko-inzynieryjne spojrzenie. Nie popieral Solidarnosci i nie mial nic wspolnego z Solidarnoscia – a po smierci go oskarzyli, ze sprzeniewierzyl fundusze Solidarnosci! ( i dlatego sie zastrzelil)
  Zdazyl nam opowiedziec, ze w rzadzie sa straszne zamieszki i ze porobily sie jakies frakcje – nawzajem sie zwalczaja, ale prikaz przyszedl ‚z gory’, zeby nie przeszkadzac w rekrutacji do Solidarnosci. Nasza szkola tez dostala taki ‚prikaz’ o czym nas osobiscie powiadomil dyrektor.
  I teraz mnie zastanowilo: w kraju, w ktorym za glupie roznoszenie (JEDNEJ!) ulotki pt. ‚Precz z Gomulka’ znajoma zostala aresztowana i dlugo ja przesluchiwano, choc te ulotke dostala na ulicy i tak zglupiala, ze pokazala znajomym – w takim kraju, nie jedna osoba, ale cala armia roznoszaca ulotki ma wielka swobode antyrzadowych publikacji!.

  Panie Romanie
  Mysmy byli zakapowani. Nas ciagle podgladano i podsluchiwano.
  W kazdej szkole i w kazdym zakladzie pracy bylo przynajmniej po jednym ubeku.
  Rodzice mojego ucznia, ktorzy pracowali w milicji powiedzieli mi, ze moja ‚kartoteka jest dosc gruba’. (Mialem ‚szlaban’ na wyjazd za granice na 5 lat.)

  I w takim ubeckim kraju, nagle w wielkich sztandarach i z cala hucpa dziala ofiocjalnie/ nieoficjalnie KOR, jakies nowopowstale zwiazki i z nieba spada bozyszcze tlumow, bo plot przeskoczyl … i nie bardzo do tej pory wiem o co chodzilo. Polska nagle stala sie krajem ludzi odwaznych… kto ich popieral?

  Inni rodzice powiedzieli mi w wielkiej tajemnicy ( i pewnie nie tylko mnie), ze powstala Solidarnosc na zlecenie rzadu polskiego!!!!!!!
  Kiedy w naszej szkole podpisywali liste Solidarnosci – zaden ubek nie podal ich na milicje.
  Jak sie zapytalem naszego szkolnego ubeka, ile mi grozi za wpisanie sie do nielegalnej organizacji – zostalem zapewniony, ze nic mi nie grozi bo jest na to oficjalne zezwolenie.

  No to jeszcze nie znam takiego rzadu, ktory wydawalby zezwolenie na zalegalizowanie nielegalnej antyrzadowej organizacji.

  Kropke nad i postawil bardzo agresywny KOR – i ten wyklad na Florianskiej- gdzies w piwnicach ale legalnie.
  L. Kolakowski opowiadal przerazajace bzdety!
  I nie mial czasu na odpowiedzi na pytania. Bylo to pranie mozgu pt. ‚Teraz jest gowno, ale zobaczycie jak to bedzie wspaniale jak robotnicy przejma fabryki na wlasnosc i komuna przestanie nami pomiatac’. No i naturalnie opowiadal o tym, ze przedsiebiorstwa panstwowe sa nierentowne i kosztowne, a prywatne uslugi telekomunikacyjne i energetyczne beda duzo tansze!!! Wielu sluchaczy klaskalo z radosci, bo obce inwestycje mialy zapewnic Eldorado.. Naturalnie, podawal przyklady marnotrawstwa i zaniedban.

  Na czym mialo polegac to ‚przejecie’ fabryk na wlasnosc? Kto i jak sie mial na to zgodzic?
  I dlaczego gielda miala byc wyznacznikiem ekonomii? A nie parytet?
  Wykladowca nie ukrywal, ze inicjatywe KOR-u popiera Zachod i udziela powaznej pomocy.Amerykanskie zwiazki zawodowe wspomagaly polskie nowe zwiazki.
  Powialo Ameryka.

  Troche bylo w tym Galczynskiego i ‚generala na bialym koniu’, a troche zacisnietej piesci.
  No i naturalnie; ‚My bedziemy, my zalatwimy, my pokazemy’.

  Ale tez pamietam tego pyskatego Urbana, ktory sie odgrazal Ameryce, ze to raczej Polska moze dostarczyc kocow dla bezdomnych w Nowym Jorku!!
  Wtedy nam sie wydawalo, ze ten Urban to bezczelny komuch i dlatego nie podoba mu sie ze nam Zachod pomaga. Teraz tez nam sie wydaje.

  Znalem wiele osob w Krakowie, ktore mialo wielkie watpliwosci odnosnie tego entuzjazmu.
  I nagle sie okazalo, ze mozna o tym mowic tylko … po cichu!!! Dlaczego?
  Kto probowal sie krytycznie, ba ironicznie, czy wrecz satyrycznie wyrwac z jakimis uwagami, to natychmiast mial naklejke ‚komucha’. Czlonkowie partii pyskowali na niepartyjnych, ktorzym sie Solidarnosc nie podobala, ze sa ‚komuchami’! No i ja tez mialem za swoje w szkole!

  No i potem byl wielki zjazd na uniwersytecie Mlodziezowych Zwiazkow STudenckich, na ktore mnie zaprosili byli uczniowie a wtedy studenci krakowskich uczelni.
  W polowie tego przedstawienia zrobilo mi sie slabo!!
  Po odspiewaniu ‚ Oblawa na mlode wilczki’, glosy zabierali jakies ordynusy i przyglupy, ktore wygadywaly zupelnie nieparlamentarne rzeczy pod adresem przedstawicieli wladz.
  Nie chodzi mi tu o obrone wladz PRL-u , ale o sposob jej krytykowania!
  TAKIEMU CHAMSTWU NIE NALEZALO POWIERZAC ZADNYCH REFORM!

  Brudnej wanny nie myje sie kwasem solnym.
  A znajomy profesor z Anglii wrecz poradzil, ze nalezy sie pakowac, bo w Polsce zadnych powaznych zmian nie bedzie, przynajmniej nie na dluzsza mete.

  We Wiedniu zas, zaprzyjaznieni Austriacy, z ktorymi kiedys ukladalismy programy dla UNESCO, a ktorzy potem pomogli nam przetrwac, powiedzieli nam wprost:

  „Polacy maja dluga i bohaterska historie walk narodowo wyzwolenczych. Ale slaba historie administracji panstwowej. Czy Polska nie potrzebuje wyksztalconych ludzi??”

  No i teraz, po latach, stracilem znajomych Ukraincow, ktorych zapytalem czemu popieraja bolszewicka rewolucje, i o co tak naprawde chodzi na majdanie, bo przeciez Europa ich nie chce.
  Bumagi czytali??
  Nie czytali.

  Moze dla pana Romana K to wyglada smiesznie i odnosi sie do moich wspomnien cynicznie, ale nie bylem JEDYNA osoba, ktora zdawala sobie sprawe, ze dla nas nie ma miejsca w kraju. Bylo nas ponad milion Polakow, ktorzy wyjechali z Polski PRZED stanem wojennym.

 23. Boydar said

  @ Pan Gajowy (20)

  „… ciężko jest kogoś zabić ot tak, neutralnie …”

  Oczywiście, że neutralnie to jest ciężko. Neutralnie to bull poluje na sarenki (choć pewności nie posiadam). Ja natomiast mam zupełnie inny punkt widzenia. Nie neutralnie i nie z nienawiści. Z miłości. Z miłości do swoich zagrożonych bliskich i dalszych. Tak jak powinien Słowianin, chrześcijanin, Polak, mąż, ojciec, brat i syn. Jak powinien Mężczyzna. Oddając osąd czynu i swój los Bogu do rozstrzygnięcia. A Bóg to zawsze wiedział, i dla tego właśnie wyłącznie zakazał mordować !!!.

 24. NICK said

  Panowie.
  Szanowni Panowie.
  Obaj.
  Dajcie spokój.
  ——-
  Panie Boydar. Ma Pan, chyba, rację.
  A kałacha ni ma.
  To: ‚chyba’ to dla Gajowego. Wie Pan.

 25. NICK said

  Pp. F. i R.

 26. Miet said

  Re.21,22
  Panie Fran,
  Widzę, że moje poglądy na Solidarność i wydarzenia tamtego okresu są bardzo zbliżone do pańskich. Nawet sama nasza „ucieczka” za granicę – najpierw do Austrii, była toczka w toczkę taka sama i jej motywacje zapewne też były identyczne.

  Pan Roman, którego zawsze uważałem za bardzo oddanego sprawie Solidarności działacza, nie chce dopuścić do wiadomości faktu, że Solidarność od samego początku była zaplanowana a potem trzymana w cuglach przez „starszych i mądrzejszych”.
  KOR oficjalnie nie był frakcją PZPR ale był ściśle powiązany z Puławianami.
  W tamtym czasie dwie frakcje w PZPR walczyły o władzę: Natolin i Puławy – obydwie one miały swoich ludzi także i w UB.
  Wielu działaczy solidarnościowych, tak jak p. Roman traktowało swoją działalność jak misję dla dobra Polski i Polaków – i dzięki im za to.
  Prawda niekiedy wydaje się być ciężką do strawienia. Gdy Solidarność zaczęła się rozrastać lawinowo (na zasadzie jak Pan pisze: – zapisz się człowieku do Solidarności, bo przecież nie możesz się nie zapisać), Puławianie wyczuli, że dalej będzie im bardzo trudno nad nią panować – trzeba było coś z tym fantem zrobić – i zrobiono.
  Solidarność została „zredukowana” do masy poniżej stanu krytycznego. Zachowano działaczy takich, z którymi można było potem „negocjować” przy okrągłym stole.
  Tych oddanych wysłano na zagraniczne wycieczki lub „ubezwłasnowolniono”, tak że nie byli już groźni. Co było dalej to już wszyscy dobrze wiemy – chociaż szczegółów tego całego przekrętu to długo znać nie będziemy.

 27. NICK said

  P. Miet.
  Po co adwokatować?
  Teraz już Trzech.Wróćcie do tego za, np. miesiąc.
  Nie KAŻCIE innym się roztrajać!
  Każdy z Was ma b. dużo, mądrego, do powiedzenia.
  I, żeby mi nie było komentarzy, że się wtrącam, kim ja jestem, i t.p.
  Ja tak tylko z troski… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: