Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wypłynęły taśmy kompromitujące rząd. Koniec PO?

Posted by Marucha w dniu 2014-06-15 (Niedziela)

W poniedziałkowym numerze Wprost opublikowane zostaną treści wewnątrz rządowych rozmów, kompromitujące rządzącą Platformę Obywatelską. Znajdzie się w nich m.in rozmowa między Ministrem Spraw Wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem, a prezesem NBP Markiem Belką.

Sienkiewicz załatwia z Belką układ w ramach którego, NBP finansować miałoby deficyt państwa, by wspomóc PO w „trudnych wyborczych latach”. Sam minister używa stwierdzenia: „Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie” oraz wypowiada się na temat polskich inwestycji „ch…, dupa i kamieni kupa”.

Dalej przeczytać będziemy mogli o załatwianiu przez Sławomira Nowaka swoich spraw związanych z oświadczeniem majątkowym przez Prokuraturę: „Moja sprawa była skręcona w Prokuraturze Generalnej. To już nie intuicja, a wiedza już”

Wprost posiada również rozmowy miedzy Elżbietą Bieńkowską z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem czy z udziałem byłego szefa GROM-u Dariusza Zawadka.

Spotkania odbywać się miały m.in w restauracji „Sowa i Przyjaciele” na Dolnym Mokotowie – informuje wprost. Szerszy zapis rozmów w poniedziałkowym numerze, który jest już dostępny drogą elektroniczną.

NC
http://www.narodowcy.net

Szkoda słów, by po raz kolejny wyjaśniać, że żadnego „końca PO” nie będzie – a na pewno nie teraz, nie z powodu  jakichś tam taśm z nagraniami.
Po pierwsze psychopaci, jacy dorwali się do rządów w III RP nie rozumieją, jak każdy psychopata, co to jest poczucie wstydu, zażenowania czy kompromitacji.

Po drugie – całe rządy PO, od początku do końca, to jedna wielka kompromitacja, delikatnie mówiąc. Ktoś mniej przebierający w słowach powiedziałby, że to zdrada stanu dokonywana w pełnym świetle reflektorów. I co? Czy komuś to przeszkadza?
Admin

Komentarze 84 do “Wypłynęły taśmy kompromitujące rząd. Koniec PO?”

 1. Maciej said

  Admin ma racje, pomysl z finansowanie dlugu z NBP jest sprzeczny z konstytucja, choc bylby bardzo pomocny – tylko okupanci maja inne motywy niz zrzucenie ekonomicznej okupacji Polakow. Ciekawym jest kto wydal rozkaz publikacji tasm, lemingi i tak kupia kazda wersje, spece od PR maja caly weekend na dzialanie, sami sobie go zreszta kupili … Moze to zemsta za Stoltzmana i gmyranie przy jego majatku ?

 2. lopek said

  Te taśmy mają na celu odwrócenie uwagi od właśnie Stolcmana.

 3. Maciej said

  Jest jeszcze jedna opcja, choć mało prawdopodobna … Mamy patriotów w służbach i podnieśli głowę … 😉

 4. robertgrunholz said

  Ad.3

  Nawet jeśli przyjąć za pewnik, że tak w służbach specjalnych, jak i w policji, wojsku, oraz w największych partiach znajdują się ludzie uczciwsi od reszty, którzy po prostu rozumieją, że nie ma zbytnio innej alternatywy i starają się jakoś żyć, nie poprawia to nawet odrobinkę naszej sytuacji. Dlaczego? Ano dlatego, iż oczywistym jest, że nawet w PO znajdzie się jeden z drugim uczciwsi od reszty, którzy gdyby tylko nadeszła taka okazja, wsypaliby całą resztę. Podobnie jest z mundurowymi, robią to samo co ludzie w CIA, GRU, dawniej w KGB – służą Ojczyźnie bez względu na to jaka ta Ojczyzna jest. Problem tkwi jednak w tym, iż nie ma gotowych struktur gotowych do stworzenia prawdziwej Polski. Nie ma podziemia, nie ma naszych szkół, nikt nie uczy patriotycznych studentów jak będą musieli odbudowywać państwową administrację, nie ma działań zbrojnych, nie ma działań edukacyjnych, ani wychowawczych, małe organizacje i stowarzyszenia działają na własną rękę i nie oddziałują na resztę z powodu arogancji ich przewodniczących.

 5. AQQ said

  Podsłuchy były z lipca 2013 i lutego 2014, temat zastępczy dla mośkowych emerytur.
  (a może już się tak zapętlili, wszystkiego mają dość i chcą wpuscic w to szmbo pis, znowu się odwlecze oburzenie społeczne na jakis czas 😉

  Przy okazji wyszło ze belka ważniejszy od 2ska bo wywalił pajaca z Londynu! 😀

  Wyszło też nareszcie, że podsłuchy politykow są nielegalne ale nasze rozmowy z telefonu można podsłuchiwać bez naszej zgody i do woli !

 6. Maciej said

  @ 4

  Myślę, że jest trochę Polaków jeszcze w Polsce … Mimo braku państwa polskiego, i zrzuconych kompetencji administracyjnych na rzecz jego rozkładu i okupacji. Snowden widział jaka jest jego ojczyzna, zrobił dobrze, czy źle ? … Fakt, że pływamy dobrym jachtem ( dobre sytuowanie na tle narodu ) na bagnie, ciągle jest zbyt dużym czynnikiem korupcjogennym dla ludzi ze szczytu władzy by mówi o bagnie … Bo jacht mogą zabrać, i będzie trzeba jak reszta, też pływać w bagnie, a przecież mamy rodziny, ambicje o budowie domu ( spłacie kredytu ) … Myślenie społeczne, państwowe, empatia są na wymarciu … Każdy chce żyć … Lepiej. Solidarność i PiS wciąż mają siłę, potrafią zebrać dużą ilość podpisów … To jest masa ludu, tylko kto ten lud prowadzi, choć ta część narodu wydaje się zdrowa to wodzona jest za nos na manowce …

 7. robertgrunholz said

  Ad.6

  Trochę tych Polaków jest, ale no właśnie – mają rodziny i nie zaryzykują życia żon, mężów, rodziców i dzieci. Mają mieszkania i spłacają ogromne kredyty. Kolejne pewnie i na samochód. Zarabiają grosze i nie są w stanie podjąć się buntu. Nie mają charyzmatycznych przywódców. PiS powstało jako partia systemu i taką też partią pozostanie. Samoobrona już nigdy nie wejdzie do Sejmu.

  Nawet gdyby nadarzyła się idealna okazja, gdyby wszystko waliło się, ludzie nikomu by nie ufali i byliby gotowi iść na barykady, nie mamy przygotowanej organizacji, która wykorzysta moment i zdobędzie kraj. Po tych przyjdą tylko im podobni.

 8. AQQ said

  Kolejny zbieg okoliczności! a i jeszcze mundial!

 9. Eliza said

  Taśmy z 2013 r. – realizacja postulatów stron rozmowy w ciągu 9 miesięcy, łącznie ze zmianą ustawy o NBP.
  Na tych nagraniach się nie skończy. W tej krainie podsłuchów, każdy podsłuchiwał siebie w tym otoczeniu, dla własnego RWD.
  Pan Sienkiewicz powiedział to, o czym dawno wszyscy wiedzą i komentują na stronach p. Maruchy – nie ma Polski. Mnie również uświadomił ostatnio p. Sikorski wypowiadając w Senacie RP słowa: „ Nie ma już Polonii jest diaspora”.
  Oczekuję dalszego rozwoju sytuacji, sami polscy ojcowie demokracji zaczynają się podtapiać, a co stać się musi niech się stanie.

 10. AQQ said

  http://narodowcy.net/polska/9855-niesiolowski-sluchanie-tych-tasm-jest-przestepstwem

 11. Maciej said

  @ 7

  Jestem zwolennikiem budowania świadomości o stanie rzeczywistym naszej ojczyzny, więc może przyjdzie dzień samoorganizacji oddolnej rzecz jasna, kiedy połamiemy okrągły stół i w polskim katolickim miłosierdziu natrzemy dupska zdrajców na tarkach i posypiemy solą … 123 lata braku państwa – naród przetrwał, to mnie zawsze daje nadzieje …

 12. Boydar said

  @ Pan Maciej (3)

  To jeszcze nie pora na Patriotów w służbach. Patriota ma to zboczenie, że znajduje upodobanie do uczuć patriotycznych oraz innych. Do pokonania szumowiny, uczucia są zbędne a wręcz szkodliwe. Więcej, do sprzątania szumowin predystynowane są głównie … inne szumowiny, zwłaszcza podwieszone na fortepianowych strunach. Wszystko co powinniśmy uczynić to wychylić kieliszek za pomyślność … Choć, przyznać trzeba, początek wyglądał fatalnie.

 13. robertgrunholz said

  Ad.7

  No ale jaki Naród? Większość Polaków uważa się za katolików, a o stanie Kościoła Katolickiego nie mają zielonego pojęcia, zresztą zapominają chodzić do niego choćby i w niedzielę. Dekalog i naukę tegoż Kościoła mają głęboko w… Uważają się za patriotów, a głosują na ludzi, którzy się Polską brzydzą i Polakami nie są. Nie ma wielu oddolnych inicjatyw edukacyjnych czy też innych. Nie ma oporu. Większość zdolnych do zmian jest daleko poza granicami kraju. Polska inteligencja i elita leżą w masowych mogiłach. Załóżmy, że mimo wszystko idioci wyjdą na barykady. KTO im ma przewodzić, KTO jest gotowy przejąć ster, KTO ma zaufanych ludzi, KTO jest rozpoznawalny i szanowany jako pracujący dla dobra tego kraju. Żaden za… zakichany narodowiec nie poszedł nawet do Warszawiaków, których Chazarowie i Germańce wywalali z ich własnych mieszkań. Nie poszedł choćby wesprzeć słowem, bo brzydzi się hołotą, jedyny co tam był nazywał się Ikonowicz. W tym czasie pan Bosak wywijał sobie w TVNie Tańce z Lemingami, pan Zawisza robił swoje machlojki finansowe, a Winnicki nachlany wywijał rzycią w Urugwaju. Paszli mi wpier… z takimi przedstawicielami Narodu.

 14. Fran SA said

  Ad.7
  Robertgrunholz
  Ja nie wierze w rewolucje. Rewolucje jak dotad, wszystkie byly organizowane przez bardzo majetnych oligarchow i zadna nie miala na celu poprawienia bytu obywateli. Natomiast sprytnie wykorzystywano niezadowolenie tlumow, zeby robily klake tzw. ‚ojcom rewolucji’.

  Nalezaloby najpierw zidentyfikowac zlo i trzymac sie scisle litery prawa.
  Nie wiem, czy wierze w panstwo koscielne, ale religia zdecydowanie pomaga jednosci narodowej. Stosowanie prawa 10 przykazan daje ogromny i wlasciwie jedyny punkt odniesienia i wzorcow zachowan.
  Ani prawo statutowe, ani zwyczajowe nie daja takiej jasnosci postepowania jak boskie prawo troski o innych i troski o caly ten swiat co go Pan Bog stworzyl.

  Weszlismy w okres jakiegos wtornego poganstwa, i uwierzylismy, ze mozna rozwiazywac problemy zabijaniem wroga. Przy czym, mamy podstawowy klopot z okresleniem kto jest, a kto nie jest wrogiem. Na wszelki wypadek bombardujemy cale wsie i miasta bo tam napewno niejeden wrog sie ukryl.

  Nie szanujemy ludzkiego zycia, tylko dlatego, ze PODEJRZEWAMY, ze ktos moze byc innego wyznania; stalismy sie sedziali i adwokatami we wlasnej sprawie. Sami wymierzamy wyroki, bo nie wierzymy, ze jest nad nami prawo boze, do ktorego wszyscy jednakowo powinnismy sie podporzadkowac – bo przeciez nie jestesmy madrzejsi od Pana Boga.
  Bog dal nam wiedze zachowania gatunku a my te wiedze poniewieramy. Bog dal nam rozum, ale my go uzywamy glownie dla dekoracji, zeby sie pochwalic dyplomem, orderami i zdjeciem na fejsbuku.
  Bog dal nam wiedze przetrwania – a my niszczymy wszelkie objawy zycia wokol nas.

  No to po diabla nam rewolucja, skoro nie wiemy, co po niej nastapi? No wlasnie: na ogol wlasnie diabel korzysta z kazdej rewolucji.

  Rewolucje sa szybkie. Budowanie swiadomosci i spojnosci spoleczenstwa trwa nieraz bardzo dlugo.
  Zabraklo nam czasu, cierpliwosci i wiary, ze mozna zyc zgodnie z Dekalogiem.

  My, neo-poganie na dronach i czolgach bojowych.

 15. AQQ said

  Wiecie dlaczego nie będzie rewolucji? bo już wszyscy eskimośki siedzą we władzach.

 16. robertgrunholz said

  Może i ma Pan rację, Fran SA. Ja nie widzę nawet nikogo, kto miałby ewentualną rewolucję przeprowadzić. Ale i wiem dobrze, że Polacy mają ten romantyczny zwyczaj beznadziejnego chwytania za broń i biegania na silniejszego od siebie wroga z inspiracji tych samych, z kolei do powolnej budowy struktur są jednym z Narodów w świecie najtrudniejszych.

 17. Pokręć said

  @P. Robertgrunholz, 7. Polaka nie udało się pod but zaborcy wsadzić, pod buciory Niemców ani Sowietów zapędzić, zawsze się buntowali, ciągle urządzali powstania, rozruchy, utrudniali, jak tylko mogli, spod ziemi, z powietrza, z wody, ze wszystkich kierunków świata, w mundurach wszystkich armii poza niemiecką – to jest inna metoda – bank, kredyt, niska pensja i już mamy potulna owieczkę, która będzie zapieprzała jak nalezy w naszych fabrykach i firmach za półdarmo a nawet za odrobinkę więcej wydrukowanych papierków dobrowolnie do rzeszy na roboty pojadą! Wystarczy tylko wykorzystać to, że chce załozyć rodzine i miec dzieci. Dla rodziny i dzieci, żeby miały dach nad głową – zrobi potulnie wszystko. Hitler to był faktycznie idiota. Nie trzeba było tak od razu? Dziś nad Wisłą juz byłby dawno Weichselland a po polsku nikt by nie mówił a tak – trzeba jeszcze ze 2 pokolenia przeczekać. No, ale niemieckie młyny mielą powoli, ale pewnie.

 18. AQQ said

  Ciekawe, ciekawe, majdan?
  https://www.facebook.com/events/1516075641948687/?ref_newsfeed_story_type=regular

 19. Pokręć said

  Nic nie będzie. jak zwykle, jedynym winnym będzie ten, kto to nagrał.
  Jakaś wojenka na górze.
  Co mnie zaskoczyło (albo i nie – w końcu miałem rację), koalicja prywatnie uważa dokładnie to samo, co opozycja głośno mówi – Polski już nie ma a te całe Orliki (jak i pewnie wszystkie inne inicjatywy Tuska) to ch.., d…a i kamieni kupa.
  Ktos napisał na Onecie, że wyborcy PO teraz powinni sie wykastrować, żeby tego s…stwa nie rozpleniać, ale riposta była taka: jakby mieli się z czego kastrować, to nie głosowaliby na PO.

 20. robertgrunholz said

  Ad.17

  Pomimo wielu mężnych Polaków walczących i oporu stawianego słusznie, pamiętamy też beznadziejne inspirowane z zewnątrz styczniowe czy listopadowe rozruchy.

  Ja nie uważam, że Polski nie da się zmienić czy odzyskać. Powtarzam po prostu do znudzenia, że Polacy nie potrafią powoli budować struktur, czekać i myśleć w perspektywie pokoleń. Poza tym nie mamy obecnie potencjalnych przywódców, którzy mogliby to w ogóle robić i ich do tego przygotowywać. A od tego się chyba zaczyna?

 21. Fran SA said

  Ad.20
  Robertgrunholz
  My kazdego prawdziwego przywodce zadusimy wlasnymi rekami. Przeciez zamordowalismy prezydenta-inzyniera, ktory bardziej jest popularny w Szwajcarii niz w Polsce.

 22. AniaK said

  Jak się robi transakcje, to oni niech się uczą od pani Joli. „Fuksa” nie oglądali czy co? 🙂

 23. Academi said

  Na zachodzie graniczymy z państwem federalnym, takie samo powstaje na wschodzie (czego chcą wszyscy zainteresowani: Rosja, USA, UE/Niemcy i rządzący obecnie na Ukrainie – znaczy, że postanowione). Gorzelik zapowiedział, że do 2020 (również koniec pieniędzy z UE) roku taki sam ustrój będzie mieć Polska.

 24. Eliza said

  Wszyscy tu płaczecie na tym, że polski Naród, tylko potrafi szabelką machać, że nie widzicie przywódcy. Czas na zmiany przyjdzie, teraz nie jest właściwy, a ludzi trzeźwo myślących nie brak w Polsce. Obecne elity same zniszczą się własnymi łapkami i nie można dać się wciągnąć w ich gierki. Wiadomo czego po obecnych można się spodziewać. Jedno mnie niepokoi – jakie jutro zmiany do ustawy o NBP będzie wprowadzać stado w Sejmie.

 25. genP said

  Sny Borysa39 (ze strony Konservy, która została w maju zamknięta) :

  „… sen 06.03./07.03.2013 …

  … grupa osób, m.in. ja i Tusk… każdy miał ze sobą swoją paczką styropianu… wszystkie paczki były dobre tylko paczka Tuska miała feler – podstawa paczki nie była równa, na spodzie była wyprofilowana tak jak opakowania styropianowe… powiedziałem, że to żadna wada, jak się paczkę dociśnie mocno do podłoża to tego, że jest wewnątrz pusta nie będzie widać… padło pytanie : a jak trzeba ją będzie pociąć na arkusze (takie do dociepleń) i wtedy wszystko się wyda?… postanowiono więc, że paczkę Tuska przekaże się dzieciom by mogły z tego styropianu powycinać sobie literki… ”

  „… sen 03.03./04.03.2013 …

  … liczby : 4, 1, 3, 20 …
  … „wcześniej niż 20, wcześniej niż wszyscy oczekują”…
  … czego „koniec” ma być przed 20?…
  … i dlaczego „posłańcem” we śnie był Tusk? …”

 26. Lily said

  Patrzcie patrzcie,Arturek Zawisza zabral glos. Nigdy nie ufalam temu „typkowi”. Zreszta ja,juz malo komu ufam. Czym bardziej poznaje ludzi,tym bardziej utwierdzaja mnie Oni w tym.

 27. Jacek said

  Pada sojusz rosyjsko -pruski. Wiec jednak Rosjanie jakies wnioski z jego rezultatow wyciagaja. Szkoda, ze tak pozno i ciekawe jak dalekosiezne..

  Czy nalezy byc ostroznym wobec organizacji ‚majdanka” polskiego? Nalezy. Tu nie chodzi o obecna „elite wladzy” to drobni cwaniacy, zule, nalezy wyciagnac na wierzch raczki, ktore nimi steruja. Inaczej te same raczki posteruja „majdankiem’ pewnie wlasnie go montuja.

  Rzeczywistej, narodowo podmiotowej niepodleglosci, nie kupuje sie na targu. Trzeba ja wypracowac dla siebie.

  Polacy organizujcie sie.

 28. Severius said

  Bez zludzen Panowie i Panie.To nie zadni patrioci w sluzbach a tylko robota sluzb specjalnych FR w Warszawie.Eliminacja lub proba wyeliminowania nadgorliwcow z pokazowki z 4 czerwca.Nie zdziwilbym sie gdyby pozniej pojawily sie materialy na oboz Komora.

 29. aaaaaaaaa said

  umieszczenie zdjęcia świń w kontekście tego artykułu urąga godności i inteligencji tych zwierząt – proszę o zmianę fotografii . dziękuję .

  🙂 – admin

 30. ALI BABA said

  ad 1 …bo specjalnie /art. 220 ust 2, chyba, kon. PRL/ uchwalono taki zapis…aby pieniąchy pożyczać nie w NBP, TYLKO w lichwiarskich bankach komercyjnych /około 90% w kraju/..!!! TO BYŁA SPECJALNA CELOWA ROBOTA..,.juz u źródeł prawa..!!

 31. Stary Warszawiak said

  Słucham, patrzę i nie dowierzam. Za mojego dzieciństwa ukrywanie Żyda – groziło śmiercią – mimo to moi rodacy to robili
  przepłacając śmiercią. Wszelkie akty niesubordynacji w stosunku do okupantów – niemieckich czy bolszewickich groziły
  śmiercią, ale Polacy się z tym nie liczyli.
  W pierwszych latach władzy komunistyczno-żydowskiej w latach 40 i 50 -siątych posiadanie waluty (dolarów, złotych monet
  itd.) groziło śmiercią Polacy się nie bali i je nawet gromadzili.
  Modlitwa w gimnazjum i liceum (do którego uczęszczałem była zakazana) mimo to długi czas modlitwę wraz grupa kolegów
  rozpoczynaliśmy przed lekcjami i była ona długi czas kontynuowana. Ta moja postawa jak i udział (jako chórzysty)
  w warszawskim chórze w kościele Świętego Krzyża doprowadziło do „oblania” mnie na egzaminie maturalnym.
  Ale to mnie nie zniechęciło do walki ze złem.
  A dzisiaj patrzę na moich rodaków i nie dowierzam, co się stało z tym narodem. Nikt nie protestuje, klepie biedę,
  albo „jedzie na roboty do Niemiec”. Chla wódę, jeździ po pijaku i coraz bardziej upodabnia się do świni jak do
  człowieka.
  Może to są ostre słowa. Ale ja naprawdę jestem stary i równocześnie widzę, że mój POLSKI NARÓD stacza się
  po równi pochyłej.

 32. Yah said

  Ad 30

  Panie Stary Warszawiak, a jak ja takie fakty krytykuję to mieszają mnie z błotem i oskarżają o demagogię. Chwała bogu, ze chociaż niektórzy to zauważają …..

 33. ALI BABA said

  ad 30 Chodzi o art. 220 kon.RP naturalnie i na pewno ust. 2.!!

 34. NICK said

  Ad tytuł: „Koniec PO?”
  PO rozkwita.
  Re 3:
  Opcja niemożliwa.
  Ktokolwiek podniósł głowę, stracił ją [o ilu nie wiemy].
  Bezpośrednio lub poprzez WYKLUCZENIE. Może, gdzieś, pozwolono im dożyć… .
  Pozamiatane.
  Czasy apokaliptyczne!.
  Choć, jakiś czas, „po orwelowsku”, będziemy się „bawić”.
  Dalej nie czytałem, sorry.

 35. lotar said

  …ktotko mówiąc …Jacy wyborcy-taki rząd

 36. NICK said

  Czy jest jeszcze ktokolwiek, kto pójdzie na „wybory”?

 37. NICK said

  Nawiasem. Mówiąc.

 38. Academi said

  @36 Tak, elektorat PiS, bo to PiS jest beneficjentem jest rozgrywki tajnych watah. Chodzi pewnie o wsparcie JK i danie mu czasu na wykreowanie następcy politycznego. Pewnie pogodzi się z Ziobrą. Sierot po Solidarności trzeba pilnować i je indoktrynować, żeby każdy ich ruch był z góry skazany na niepowiedzenie.

  Przed nami ostatnie 5-6 lat starego porządku. Po rozpadzie UE po tzw Polsce zostanie wspomnienie.

 39. NICK said

  Re 38
  Academi.
  Pewnie tak.
  PISdzielstwem steruje toruńska „matrona”.
  A, ja, na jego „dzieła”, wydałem 10 000 PLN.
  Wuj.
  Chyba było prawdą co pisano o „ratowaniu” Stoczni Gdańskiej?
  Ich dziennik pisze: jpII: największy z rodu Słowian.
  WSZYSTKO chcą przywłaszczyć.
  Z niezlym skutkiem.
  Na razie?

 40. NICK said

  Jaki on Słowianin?
  Skoro nie Nasz.

 41. tytus said

  Teraz trwają targi ile ma być jutro „ujawnione”. Czyż to nie zastanawiające, że przeciek poszedł w sobotę do południa – już po „piątku seryjnego” – a całość ma pójść w poniedziałek. A to wszystko: ekspresowo po wizycie Bambamy, po immunitecie Kamińskiego i po odkurzeniu „józiolenia” do Gudzowatego.
  Ciekawe kto i kiedy popełni teraz samoubijstwo?

 42. Academi said

  @39 Co do Torunia to wg mnie nie jest to takie jednoznaczne. To jest raczej szorstka przyjaźń z JK i raczej taktyczna. Toruń ma dzięki temu realny rząd dusz i pytanie co z nim zrobi jak JK przestanie się w polityce liczyć. Czy pójdzie w koleinach JK czy nie. Wtedy się wszystko okaże.

  Jakby nie było Jk ostro ich atakował (jako rosyjską agenturę) a i oni nie byli mu dłużni (czarownica). No i jednak stałe miejsca ma tak StM a on jedzie po PiS równo.

  Toruń stara się grać na wszystkich możliwych kierunkach.

 43. NICK said

  Brakuje mi jednej, podstawowej i Ewangelicznej rzeczy.
  Toruń jej nie MA.
  TAK. TAK!
  NIE. NIE!
  Tyle.
  JA – się nie rozdrabniam.

 44. Academi said

  @43 Zgadza się, ale też „zakres działalności” przekracza duszpasterzowanie.

 45. ALI BABA said

  ad 33….Pierwszą rzecz jaką trzeba zrobić by coś realnie zmienić w naszym kraju, to przestać pożyczać pieniądze z banków obcej finansjery, aby to zrobić należy „tylko” usunąć zapis z konstytucji art 220 ustęp 2 DO MOJEGO POSTU…znalezione w sieci..!!

 46. Academi said

  c.d. Poza tym w teorii to wszystko jest proste.

 47. NICK said

  Re 44:
  Academi.
  Oczywiście!
  Idę spać. Z kurami.
  I, z kurami, wstanę.
  Podobno – to – naturalne.
  Przejrzę jeszcze – inne – tematy.

 48. Igor said

  Problem z PO i całą otoczką wokół niej jest niestety niepokojący. Otóż większość Polaków na fakt iż PO sika im na twarz interpretuje jakoby to padał deszcz. Wybaczcie ale coraz bardziej to widać i nie wiem czy cokolwiek można jeszcze zrobić w tym pokoleniu, mam nadzieję że jednak tak..

 49. Isreal said

  co tak wkurza wielu?
  to , że kosmaty mówi, ze Polski już niema …
  a może to , że robi to za naszą kasę…
  …………………………………………………….

 50. Yah said

  Dla mnie osobiście to wszystko wskazuje na konflikt w obrębie służb specjalnych. Walka informacyjna trwa w najlepsze – Orłoś w Teleekspresie podsumował aferę z taśmami jednym zdaniem – „ujawniono nagrania dwóch Sienkiewiczów” ( ten drugi to Kuba Sienkiewicz- muzyk). Poziom debilizmu TVP sięga zenitu.” Deklaracja wiary „, a następnie nagonka na nich przez CELOWĄ PROWOKACJĘ kobiety , która przyszła do Chazana przerwać ciążę. Afera Stolzmana i próba zagłuszenia tego przez afera taśmową. Przez to wszystko, kompletnie nie przebijają się informacje o sytuacji na Ukrainie.

  Ktoś postanowił skorzystać z zamieszania, które się robi w Europie, żeby skompromitować rządzących od 1990 roku – zobaczymy jak i czy w ogóle się to rozwinie. Ciekawe kto będzie szybszy ten ktoś lub grupa ktosiów czy seryjny samobójca….

 51. Eryka said

  Nobel nalezy sie tym co te tasmy upublicznili.

 52. bubek pozdrawiamy said

  polecam ruda wude to sie im udalo po niej jestem spokojny po popopo lskiej wodce podawanej polakom od pasterza mszyc tak mam>Ale jak by nawet nastapila jakas akcja ratujmy NASZA POLESECZKE POLESUNIE NASZE POLE. to i tak bedzie taki scenariusz . Nasz narod sie wykrwawi w imie czego dla kogo po co.Te twory ktOre tocza , draza , wyniszczajaja ten kraj , na to czekaja .Komu normalnemu zalezy na ubabraniu slowian w WOJNE ludobujstwa .Nie mamy takiej natury. Jestesmy sami wiecie jak dzieci nie rozumiemy agresji .Wiemy co to wspolczucie tak zwana empatia
  Wielu jest ona zakozeniona .TYLKO CI CO WMOWIONO IM ZE SA POKRZYWDZENI SA W STANIE POKRZYWDZIC W IMIE SWOJEJ KRZYWDY SWYCH WYBAWCOW. ZIEimia na ktorej ZYJEMY ma posluzyc do innych celow .Pisze o Polsce i nie tylko .Z gajowki wychodzi ze nie mamy zadnych szans , perspektyw .Jestesmy jak pole dzikich malin i jerzyn .Chca nas ale im przeszkadzamy.
  ps.ruda u mnie byla

 53. bubek pozdrawiamy said

  Zapmnialem o czym pisze.Wy chodzi nato ze rudy zmienia stanowisko.JEST JUZ NIEPOTRZEBNY I TERAZ DLA ZYJATEK OGLADAJACYCH TV BEDZIEMY GO SZCZYPAC NA WASZA NASZA potrzebe.Kreeccaa nnaammii eellegganncckkoooo.

 54. Maciej said

  Dorzucam jeszcze opcję jedną, razwiedka rosyjska mogła ukarać tymi taśmami rząd w Polsce za zaangażowanie na rzecz krzewienia demokracji, wolności i dobrobytu w wiecznej perspektywie na Ukrainie …

 55. Joanna said

  Ja mogę dorzucić jeszcze jedną teorię.. Jak wiadomo PIS nie ma zdolności koalicyjnej praktycznie z nikim i aby rządzić po wyborach w Polsce (zwykłych lub przyspieszonych) musi wygrać bardzo znacznie, aby rządzić samodzielnie. Zniszczenie PO daje taką szansę.
  Nie uważam, aby za tymi podsłuchami stało bezpośrednio samo pis, są za słabi na to. Ale ostatnio udowodnili, że całkowicie popierają kierunek zmian na Ukrainie i mocodawców tych zmian. Wiadomo też, kto najbardziej podsłuchuje na świecie… I tutaj koło się zamyka. A czemu to ma służyć, w niedalekiej przyszłości, to już nawet nie chcę spekulować… pozdrawiam

 56. Andrzej B R said

  Ad 54 – a może Putin, jako słowianin demaskuje okupantów ?!

  Aby ratowac NAród Polski . . .

  I teraz złączeni pogonimy Judaszów aż na Marsa, albo i dalej.

  ( pomarzyć dobra rzecz . . . w niedzielę po północy )

 57. Maciej said

  @ 56

  Tylko, że Putinowi nie jest raczej na rękę mieć PiS u władzy w Polsce, neokonserwatystów na Polskę ? Dziwna była ta absencja Kaczyńskiego jak Barack Obama przyjechał do Polski.

 58. revers said

  To niech sie szykuja Tuski, Bulowie, Jarkacze, , takze Sienkiewicz na nowy Trybunal w Norymberdze

  Griffin w PE to zapowiedzial

 59. Kazik said

  ad 57 . Proszę Pana , czy ten Kaczor nie chciał się widzieć z murzynkiem w Polsce mając wiedzę , kto zrobił kuku jego bratu ?

 60. AniaK said

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,16164376,Glowa_Rostowskiego__drukowanie_pieniedzy__finansowanie.html#BoxSlotI3img

  Pan Belka na maksa żartował. Chcieli z nim gadać, to pewnie sobie pomyślał – co mi szkodzi, zaproponuję im coś ciekawego. Zobaczymy co zrobią. I udało się. Co do innych to nie mam pewności, ale nie wierzę, że pan Belka „Fuks”-a nie oglądał. Poczucie humoru ma fajne. Tamci to pewnie na okrągło „Ojciec chrzestny”, „Rambo” i „Psy”. A ten podatek od oszczędności na lokatach, to w sumie może nie głupi pomysł. Będzie na pokrycie moich strat poniesionych w związku z reformą pana Balcerowicza. 🙂

 61. AniaK said

  KLUCZOWE PUNKTY PRZEMÓWIENIA TUSKA WS. TAŚM „WPROST”

  „Mamy do czynienia z próbą zamachu stanu. Nie wysłałem szefa MSW do Belki. Dymisji nie będzie”

  Oj niedobrze niedobrze. Panu Tuskowi może się oberwać belką po głowie. 🙂

  „Oczywiście dość bulwersujący jest styl. Źle, że kuchnia polityczna tak wygląda. jednak nie jest naszą rolą ocenianie estetyki, czy kultury języka, tylko cena tych działań pod względem prawnym. Nie znajduję w tej rozmowie spraw, które kazałyby mi podejmować jakieś decyzje wobec ministra Sienkiewicza. Mówię o decyzjach, takich jak dymisja.”

  Trudno zdymisjonować swojego podwładnego. Pan premier albo rżnie głupa, albo nadal czegoś nie rozumie. Kto tam rządzi? – może pani Bieńkowska będzie wiedziała. 🙂 Stylu rozmowy pan premier się przyczepił. Jaki wrażliwy…To była męska prywatna luźna rozmowa, więc nie wiem czego tu się czepiać. Jak brzydkiego słowa w każdym zdaniu nie było to nie jest źle.

 62. KaRabin said

  – Jest tak: Friedmann ma weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator

  jest Barmsztajn… On daje dwadzieścia procent, franko loco towar

  jest Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu

  weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od

  jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a

  Rozencwajgowa jest chora…

  – A co jej jest?

  – Co by i nie było, to my dziedziczymy dwadzieścia procent, tylko

  Lutmann musi mieć pewność, że Honigmann go wypuści, oczywiście,

  jeżeli Rozencwajgowa jeszcze dziś się przeniesie na łono Abrahama, to

  Malwina Fajnsztajn nie ma nic przeciwko, tylko Lipszyc musi mieć

  pięćset dolary…

  Pozdro dla Gajowego 🙂

  Wzajemnie – 😀
  Admin

 63. AniaK said

  @ Pan Gajowy
  znowu się zapomniałam.

  Jeden z moich wpisów (61,62) może Pan usunąć. Mając na uwadze względy estetyczne przekształciłam zdanie. 🙂

 64. AniaK said

  Temat się znudził? Nikt się nie interesuje?

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16167075,Marek_Belka__Nie_rozwazam_podania_sie_do_dymisji_.html?v=1

  Ja też nie widzę powodu do dymisji pana Belki. Od wielu wielu lat nie mam żadnych oszczędności, ale to nie jego wina. Jak oszczędności będą, to się Belkę zrzuci. Podatków płacić nie lubię. 🙂

  A teraz poważnie.

  W tej sprawie, moim zdaniem, w nieco mniej komfortowej sytuacji jest pan Sienkiewicz. Jego słowa robią nieco większe wrażenie. Pewnie i samego pana premiera zdziwiły. Chociaż może niekoniecznie.

  „Mamy do czynienia z próbą zamachu stanu. Nie wysłałem szefa MSW do Belki. Dymisji nie będzie”

  Do Belki to pan premier może sobie chodzić na piwo. Jak już to chyba pana Belki. Trochę kultury i pokory – moim zdaniem – naszemu panu premierowi by się przydało.

 65. Marucha said

  Re 64:
  Pani Aniu, a niech się gryzą między sobą. I tak niewiele od nich zależy. Kto inny pociąga za sznurki.

 66. AniaK said

  Re65:
  Oj narozrabiała Marysia z Gorzowa narozrabiała. Co afera to mocniejsza. Gdyby oni przewidzieli że takie dzieci przyjdą na Świat, to pewnie wszystkie dziewczynki kazali by wymordować. 🙂

 67. AniaK said

  A tu proszę bardzo. Może nasz pan premier kolejną „żmiję” trzyma na rękach? 🙂

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/premier-donald-tusk-da-to-co-obieca_319928.html

 68. AniaK said

  http://www.fakt.pl/polityka/nagranie-ministrow-w-restauracji-sowa-i-przyjaciele-,artykuly,468160.html

  Czyja to sprawka czyja to sprawka. Kombinuję jak koń pod górkę. Po uważnym wysłuchaniu wywiadu z właścicielem lokalu, pomyślałam, że nie wykluczone, że był to ten miły starszy Pan z góry. Muzycy, znawcy piękna, mają słuch wyczulony na różne dźwięki. Może nagrywał a potem chciał się dowiedzieć co to za jedni? Pan Sowa wyraźnie zlekceważył ostrzeżenie. 🙂

  Wywiad z panem Sową już niedostępny. 😦

 69. AniaK said

 70. AniaK said

  Może na YouTube znajdę. 🙂

 71. AniaK said

  Znalazłam, ale o sąsiedzie nic tu nie wspomina. Pewnie jakiś zakaz. 😉

 72. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16693477,kat,1342,title,Sienkiewicz-Belka-i-osmiornica-Menu-za-2-tys-zlotych,galeria.html

  Wybieram się do sąsiada pana Sowy. Jak będę miała chwilkę czasu, to zajrzę do jego lokalu. To żarcie na dwa tysiące mi nie wygląda. Muszę się tam dobrze rozejrzeć. 🙂

 73. AniaK said

  Kupa zachodu ale udało się. Odblokowali. 😉

  http://wyborcza.pl/10,82983,16168286,Jak_dbano_o_bezpieczenstwo_VIP_ow__Kto_podsluchiwal_.html#CukVid

  Nie chcę nic sugerować, ale po tym wywiadzie, temu miłemu starszemu Panu należy się ochrona 24h/dobę. 🙂

 74. AniaK said

  Chodzi mi o sąsiada. Tego muzyka z góry. (7:58-8:30)

 75. AniaK said

  korekta 🙂
  Czy to żarcie wygląda na 2 tysiące zł ?

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16693477,kat,1342,title,Sienkiewicz-Belka-i-osmiornica-Menu-za-2-tys-zlotych,galeria.html

  Z tego pana Sowy to jakiś naciągacz. Ja im znajdę fajną knajpkę gdzie można dobrze zjeść, spokojnie pogadać, i nikt nie podsłuchuje. 🙂


  Jak dla gajowego – lepsze niż przeciętne, ale nic nadzwyczajnego. – admin

 76. AniaK said

  @Pan Gajowy

  Trochę tu nabałaganiłam. Bardzo proszę o usunięcie wpisu 75, a w miejsce linku w wpisie 76 – żeby się nie powtarzał (72) – gdyby się dało, proszę o same obrazki serwowanych potraw i napoi. I z wpisu 76 można usunąć napis korekta.

 77. AniaK said

  Dziękuję 🙂 🙂 🙂

  Teraz mogę spokojnie iść spać. Nie lubię bałaganu. 🙂

  PS.
  Ja tego jedzonka na pewno bym nie tknęła. 🙂

 78. AniaK said

  Dobranoc 🙂

 79. AniaK said

  Po mojej inspekcji pan Sowa obniżył rachunek 😉

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16191731,_Nie_z_pieniedzy_podatnikow__zarobil_na_to_NBP___Belka.html#BoxSlotI3img

 80. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,title,Trybunal-Stanu-dla-Marka-Belki,wid,16699907,wiadomosc.html#opinie

  Do Trybunału Stanu u nas długa kolejka. Pana Belkę stawiam na końcu 🙂 Co do jego winy nie mam 100% pewności.

 81. AniaK said

  Gnoje z Ameryki będą nas krytykować. Jeszcze tego brakowało żeby mówili nam co mamy robić.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16192455.html?v=1&pId=28234508&send-a=1#opinion28234508

  -wizjinerka
  „Publicysta nie ma wątpliwości, że sytuacja, w której szef banku centralnego szantażuje rząd, używając polityki pieniężnej jako broni, jest nie do zaakceptowania. Dlaczego? Ponieważ pojawia się podejrzenie, że szef Narodowego Banku Polskiego może faworyzować określoną opcję polityczną.”

  Albo tam mają niekumatych dziennikarzy, albo pan Belka komuś się naraził w tej Ameryce. Jaki znowu szantaż. Pan Belka głośno sobie myślał, i testował rozmówców. A panowie smaku sobie narobili i połknęli haczyk. 🙂

 82. AniaK said

  Fajnie, że mam te świnki w grafice bo nie muszę szukać tematu. 🙂

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16218910,Tasmy__Wprost___sluzby_ida_zlym_tropem___Widac__ze.html#BoxSlotI3img

  wizjinerka
  „Nisztor sugeruje, że służby idą złym tropem ws. taśm? ”

  Też tak myślę. Wyraźnie widać panikę i chaos w działaniu. Mam nadzieję, że kolejnym podejrzanym nie będzie miły sąsiad pana Sowy. Muzyk, nagrywarkę ma zazwyczaj włączoną 24h/dobę. Jeżeli NIECHCĄCY coś usłyszał albo nagrał to chyba nie grzech. 🙂

  zdzisek1949
  Czekamy na taśmy z rozmów MSZ Sikorskiego z mecenasem Giertychem gdzie mecenas tkliwym głosem śpiewa do ucha kolędy swojemu przyjacielowi.
  Odpowiedz
  wizjinerka
  @zdzisek1949
  Wszelkie taśmy z podsłuchów pana Sikorskiego proponuję schować do szuflady bo przestaną nas zapraszać na salony Europy i Świata. Z taką kulturą to tylko do remizy. 🙂

 83. AniaK said

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/10,115170,16211511,_Najmocniej_uderzylaby_w_rzad_tasma__ktorej_nie_ma.html#CukVid

 84. AniaK said

  Bardzo dobre wystąpienie!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: