Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  Sceptyk o Upadek cywilizacyjny Polski
  Carlos o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Wojtek. o Dlaczego ludzie nie lubią…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Krzysztof Kolumb synem Władysława III?

Posted by Marucha w dniu 2014-06-16 (Poniedziałek)

Krzysztof Kolumb był prawdopodobnie synem Władysława III, według książki portugalskiego historyka Manuela Rosy. Kolumb był synem polskiego króla z dynastii Jagiellonów, Władysława III Warneńczyka, który po bitwie pod Warną w 1444 roku wycofał się na Zachód i odsiadł na wyspie Malcie Maderze, gdzie ożenił się z miejscową arystokratką. Pierwszym drużbą przy ich ślubie był król Portugalii.

Solidarni katoliccy władcy skutecznie chronili króla Polski i Węgier przed skrytobójczym zamachem muzułmańskim.

Manuel Rosa obecnie historyk z Duke University (Karolina Północna), poświęcił 20 lat na badanie życiorysu Krzysztofa Kolumba. We właśnie opublikowanej po polsku książce “Kolumb. Historia nieznana” stawia tezę, że odkrywca Ameryki był synem Władysława Warneńczyka, króla Polski i Węgier, którego zwłok nie znaleziono na pobojowisku w 1444 roku w bitwie z Turkami pod Warną.
Żoną Władysława III była arystokratka – Filipa Moniz de Perestrelo. Szybko też dostał się do najbliższego otoczenia króla Portugalii Jana II. Tak więc sam Kolumb był człowiekiem od dawna znanym na dworze portugalskim, miał szlacheckie pochodzenie i był od dziecka gruntownie kształcony.

Kolumb używał nazwiska Colon a, nazwisko Columbus jest błędem jednego z włoskich biskupów w jego liście ogłaszającym odkrycie nowego lądu. Błąd ten bardzo szybko się upowszechnił, a sam Kolumb nigdy go nie próbował sprostować.

Pochodzenie od polskiego króla wyjaśnia dlaczego i sam Kolumb i jego syn utrzymywali swoje pochodzenie w tajemnicy – chronili w ten sposób tożsamość Władysława III. O polskim pochodzeniu Kolumba świadczy jego wygląd. Był on rudawym szatynem, niebieskooki i miał orli nos – tak jak Warneńczyk.

Zwłok polskiego monarchy nigdy na pobojowisku nie odnaleziono (król miał 6 palców u jednej ze stóp). Jeden z przekazów podaje, że polski król, ledwie uszedłszy z życiem z bitwy, postanowił odsunąć się od świata i osiadł na Maderze, jako Henrique Alemao.

Około 1450 roku dwaj polscy Franciszkanie byli wysłani, aby sprawdzić te pogłoski. Przysięgali oni później na Biblię, że spotkali na Maderze prawdziwego Władysława III. Próbowali go oni nakłonić do powrotu do Polski, ale bezskutecznie – Władysław nie chciał być królem. Natomiast potwierdzenie informacji, że Warneńczyk przeżył bitwę i przebywa w Portugalii odnalazł polski badacz Leopold Kielanowski w archiwum zakonu krzyżackiego. W XVI wieku potomkowie Henrique Alemao udowodnili na dworze hiszpańskim, że pochodzą z rodu polskich królów.

Trzeba zauważyć, że w pewnym okresie życia Kolumb zamieszkał na Maderze, dokładnie tam, gdzie znajdował się pałac tajemniczego rycerza. Tam Kolumb przebywał przez 15 lat przed swoimi odkryciami i kontaktował się swobodnie z królem Portugalii. Opatrywał też swoje listy monogramem, na którym widać literę S. Wiadomo, że syn Henrique Alemao miał na imię Segismundo czyli Zygmunt, imię to przewija się wśród Jagiellonów. Ostatecznych dowodów mogłoby dostarczyć badania porównawcze DNA.

Warneńczyk ukrywając się na Maderze, musiałby bardzo dbać o swoją anonimowość gdy rozmaite siły w Europie mogły chcieć grać jego osobą i jego prawem do tronu. Trzeba pamiętać, że jednocześnie Turcy chwalili się jakoby przechowują jego głowę w miodzie. Tak więc zrozumiałe jest, że Warneńczyk ukrywając się na Maderze, musiałby bardzo dbać o swoją anonimowość. Natomiast fakt polskiego pochodzenia Kolumba podkreśla znaczenie Polski w czasie jej Złotego Wieku.

Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
http://www.pogonowski.com

Przeczytaj też:

Admin

Komentarzy 18 do “Krzysztof Kolumb synem Władysława III?”

 1. Wosiu said

  Na Maderze a nie jak na początku artykułu, na Malcie. Do poprawki to się nadaje.

  Racja – admin

 2. Brat Dioskur said

  Jezeli mnie pamiec nie myli to polskie pedaly obraly sobie Warnenczyka za …patrona!Nawet cos tam wyczyniali przy jego sarkofagu na Wawelu.Jakzesz to pedal mialby sie zenic i miec dzieci?

 3. Marucha said

  Re 2:
  Bo to był kryptopedał, do jakich – zdaniem pedałów – zaliczają się niemal wszyscy.

 4. Fran SA said

  Ad.3
  marucha
  Co to jest kryptopedal? To taki obojniak czy ‚cichodajek’?

  Skoro odkrylismy bardzo posrednio, ale zawsze, Ameryke – to czy mozemy miec jakies pretensje terytorialne?

  Bo od jakiegos czasu chodza sluchy, ze Amerykanie chca zajac Syberie.:

  http://nauka.newsweek.pl/amerykanie-przyszli-z-syberii-newsweek-pl,artykuly,287208,1.html

 5. Fran SA said

  Ad.3
  przepraszam: powinno byc – Marucha

 6. Marucha said

  Kryptopedał to ktoś, kto nie wie, że jest pedałem. Ma żonę, dzieci, kochankę etc.

 7. Juziek said

  Re 4.

  Prawdziwych mieszkańców obu Ameryk, potomków syberyjskich ludów prawie już nie ma.
  Zostali wypchnięci przez zbiorowisko kontrolowane przez osobników wywodzących się z ludów na zach.-półn. od morza Kaspijskiego, czyli historia „migracji” zatoczyła prawie koło!

 8. Romank said

  Pedal nie pedal….jesli nawet -to nie zadnym Polakiem, ale Litwinem.

 9. Dwa fakty – król miał 6 palców u jednej ze stóp, oraz azyl na Maderze – swiadcza o tym, ze byl on z rodu skoligaconego z olbrzymami Galami, ktorzy mieli po szesc palcow u rak i nog (stad w starozytnosci dwunastkowy system liczenia, z czego liczenie czasu przetrwalo do dzis).
  Ich ostatnia baza w Europie byla wlasnie Portugalia, stad zreszta nazwa tego kraju, doslownie „Port Galow”, skad emigrowali oni za Atlantyk, w miare jak mali ludzie rosli w liczbe i sile. Chronilli sie przede wszystkim w Amerce Poludniowej, a na Patagonii jeszcze w 17-ym wieku zyli ludzie-giganci, o czym jest obszerna informacja z prywatnych zrodel, kompletnie przemilczana przez oficjalne media.
  I tak jest z cala informacja na tej Planecie Malych Prostackich Hipokrytow, jaka jest dzis Ziemia.

 10. zeev said

  Как пишет исследователь Д. Сеглевич «Санта-Мария», «Нинья» и «Пинта» были полностью готовы к отплытию 2 августа 1492 года. В этот день Колумб в море не вышел, задержав отплытие (казалось бы, без всякой причины!) на один день. Причина задержки станет ясной, если мы вспомним, что в тот год на 2 августа пришлось Девятое Ава – день скорби еврейского народа, день разрушения Храма. С Девятым Ава связаны самые трагические события еврейской истории. Пускаться в путь в такой день было просто немыслимо! Но немыслимо – только для еврея».
  http://www.jewage.org/wiki/ru/Article:%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9_%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C_%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD_%D0%B8%D0%BB%D0%B8_%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BC_%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%8C_%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0

 11. Bart_w said

  O gigantach jest tez informacja na History channel oraz w Genezis.
  Do kolumba przyznaja sie prawie wszystkie nacje, a najglosniej ta, Ktora potrafi jazgotac najglosniej, wiec najprawdopodobniej on a wlasnie ma racje.

 12. Bart_w said

  Zeev wyslal swoj post rownoczesnie z moim. Niniejszym swoj odwoluje, jako ze jest niejako mimowolnym duplikatem.

 13. Przecław said

  dot.8

  tia…
  Polacy nigdy nie mieli swoich władców /bo nie potrafią się rządzić/. Michał Korybut, Sobieski i Poniatowski to Ukraińcy.
  Mickiewicz i Moniuszko Litwini.
  A ojciec Kopernika należał do RAŚu…

 14. Fran SA said

  Ad.13
  Przeclaw
  No jeszcze byl Beniowski na Madagaskarze.

 15. Romank said

  ad 13…Andevageni, Jagiellowie, Vazowie, Batory, Sassy, Valezy..wszystko Polacy….:-)))
  Ponadto Warnenczyk uciekl… nie wiem przed czym ….moze przed Solidarnoscia??:-))))…. wolac Zydowke Maranke od Korony Polski….

 16. NICK said

  Dyskusja dochodzi do wrzenia. Gospodarzu! Po co?

  Nauczyciele moi. Mili. Guru moi.
  Aż mi wstyd.
  Nie będę więcej.
  Dodam, że są osoby, o których, w czasie stosownym, się wyraziłem. Wiadomo, że nie Wy. One piszą dalej. Ja też. Nie trącamy się. Może to jest sposób?

 17. Romank said

  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/polacy-na-ukrainie-zasluguja-na-szacunek

  Na szacunek sie nie zasluguje:-)))
  Szacunek sie ma…… albo nie ma. Zaslugi i sluzalcow najczesciej placa …. pogarda.

 18. Przecław said

  „obiecuje ziemie swoje litewskie i ruskie na wieczne czasy do korony królestwa polskiego przyłączyć”[2].

  Taki był ostatni punkt unii w Krewie z 1385 i nie było mowy o połączeniu, ale o wcieleniu do korony.
  Do wcielenia ziem litewskich i ruskich do krony królestwa polskiego z’obowiązał się Jagiełło, a potwierdzał każdy następca.
  Traktowanie dziejów Polski Litwy i Rusi od chwili Unii w Krewie w sposób antagonistyczny jest pomysłem masońskim praktykowanym przez Prusy i Austrię od poł XIX w. i mija się z faktami, bo jeśli był tam ruch odśrodkowy, to znacznie słabszy niż w pozostałych monarchiach europejskich, dlaczego zatem szwaby nie zaczną dzielenia włosu na czworo od siebie ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: