Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

UE potępia, ONZ nie

Posted by Marucha w dniu 2014-06-17 (Wtorek)

Ukraiński precedens

Międzynarodowy system prawny trzeszczy w szwach. O tym świadczy odmowa zachodnich członków Rady Bezpieczeństwa ONZ potępienia ataku na rosyjską ambasadę w Kijowie. De facto oznacza to, że atak na przedstawicielstwa dyplomatyczne jest od tej pory dopuszczalny.

Na Ukrainie każdego dnia dochodzi do nowych precedensów naruszenia prawa międzynarodowego. Zgodnie z rozkazem władz, mundurowi prowadzą represyjną operację na południowym wschodzie państwa, w miastach i wsiach działa artyleria i lotnictwo, ludzie są pozbawieni wody, produktów spożywczych, lekarstw, korytarze pomocy humanitarnej nie zostały zorganizowane, a wszystko to nie jest potępiane przez Zachód.

Organizacje społeczne, politycy i obrońcy praw człowieka, którzy występowali za wojskową operacją Zachodu pod hasłami obrony cywilów przed władzami w Jugosławii, Iraku i Libii, na Ukrainie ludobójstwa nie dostrzegają. Wychodzi na to, że od tej pory działacze państwowi, mający pod sobą armię, mogą bezkarnie strzelać do swojego narodu. Precedens. Przy czym na głowy cywili spadają bomby fosforowe, broń zakazana do użytku przeciwko obiektom cywilnym przez Konwencję Genewską. Kijowowi zachodni partnerzy nawet nie pogrozili palcem. Precedens.

A wobec Rosji, która próbuje zwrócić uwagę opinii społecznej na sprzeczne z prawem działania władz ukrainskich przeciwko mieszkańcom południowego wschodu, zdecydowano się użyć metod siłowych. W sobotę tłum atakował ambasadę Federacji Rosyjskiej w Kijowie. W stronę budynku poleciały kamienie, farba, petardy. Atakujący zerwali z masztu flagę Federacji Rosyjskiej, zniszczyli samochód pracowników misji dyplomatycznej. Wszystko to trwało kilka godzin, w ciagu których milicja nie interweniowała. Ani p.o. ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow, ani p.o. ministra spraw zagranicznych Ukrainy Andriej Deszczyca nie zrobili nic, żeby powstrzymać atakujących. Precedens.

Później zachodni uczestnicy Rady Bezpieczeństwa ONZ odmówili poparcia dokumentu potępiającego prowokacyjne działania w Kijowie przeciwko rosyjskiej ambasadzie. W ten sposób stworzono nowy precedens – naruszenie norm konwencji wiedeńskiej pozostało bezkarne, zauważa politolog Wiaczesław Nikonow.

Zachód nie potępia niczego, co robią ukraińskie władze: ani operacji represyjnej na południowym wschodzie, ani zabijania cywilów. I teraz też nie nastąpiło potępienie, choć powód jest bezsporny. Przecież zawsze, nawet w okresie wojny, obowiązuje zasada nienaruszalności misji dyplomatycznych i dyplomatów. W tej chwili doszło do oczywistego złamania prawa międzynarodowego. Oznacza to tylko jedno, Ukraina w oczach zachodnich polityków została wyjęta spod obowiązywania norm prawa międzynarodowego. Może robić, co chce. Zachód dał jej wyraźny sygnał.

Carte blanche na wszelkie działania Kijów otrzymał jeszcze wcześniej: w lutym tego roku, kiedy przy wsparciu Zachodu na Ukrainie dokonano zbrojnego przewrotu państwowego. Potem, pomimo obecności prawowitego prezydenta Wiktora Janukowycza w państwie przeprowadzono przedterminowe wybory prezydenckie. A dokładniej, na terytorium tylko części państwa, ponieważ w południowo-wschodnich regionach trwały – i trwają do dziś – walki.

Jednak Zachód i tak uznał, że wybory zostały przeprowadzone, a oligarcha Petro Poroszenko został prawowitym prezydentem. Teraz nowa władza w Kijowie robi, co chce, a jej działań Zachód nie potępia i nie dyskutuje o nich. Co będzie dalej?

http://polish.ruvr.ru/2014_06_16/Ukrainski-precedens-2835/

UE potępiła atak na ambasadę Rosji w Kijowie

Unia Europejska potępia atak na rosyjską ambasadę w Kijowie – oświadczyła rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton. „Zaapelowaliśmy do ukraińskich władz, aby zrobiły wszystko, co możliwe w celu wypełnienia ich zobowiązań w ramach Konwencji Wiedeńskiej, by zapewnić bezpieczeństwo ambasady” – powiedziała Maja Kocijancic.

Atak na rosyjską ambasadę w Kijowie miał miejsce 14 czerwca.

Departament Stanu USA wcześniej również potępił napad na rosyjską placówkę dyplomatyczną w Kijowie.

http://polish.ruvr.ru/2014_06_16/UE-potepila-atak-na-ambasade-Rosji-w-Kijowie-6897/

Komentarzy 6 do “UE potępia, ONZ nie”

 1. Kazik said

  Sitwie zachodniej nie wychodzi scenariusz grabieży , więc z piekielną mściwością rozwala co tylko się da . To są zwykłe prymitywy , które wczoraj zeszły z drzew na ziemię .

 2. Jacek said

  „UE potępiła atak na ambasadę Rosji w Kijowie”

  to taki listek figowy, zreszta ta angielka jak pisze p. Michalkiwiwcz, podobna do konia (raczej do kobyly, po co popierac „gender”) nie ma co pokazywac.

  Usrael chce za wszelka cene wciagnac Rosje w bezposrednie zaangazowanie militarne na ukrainie. Jest rowniez mozliwe,ze detale podzialu ukrainy sa dogadywane a w tzw miedzyczasie targujacy sie „robia incydenty” wg potrzeby.

 3. Fran SA said

  Prawo miedzynarodowe juz od dawna nie dziala. Zadne konstytucje nie dzialaja. A kazdy kto sie domaga litery prawa uchodzi za … terroryste.
  Wlasnie pan Obama postanowil wyslac wojsko do Iraku bez glosowania w Kongresie.
  Za jednym zamachem zaltawil pan Obama i prawo amerykanskie i Konstytucje i prawo miedzynarodowe.
  USA prowadza niezadeklarowane wojny wbrew wszelkim Konwencjom; aresztuja niewinnych ludzi, morduja dzieci i kobiety, kradna cudze zasoby energii, zabijaj niewinnych ludzi bez wyroku , wysylaja bron terrorystom i obalaja rzady suwerennych panstw.
  O jakim prawie my jeszcze rozmawiamy?
  Nawet prawo dzungli nie przeiwduje masowej zaglady gatunku.
  Na swiecie powstal zalegalizowany bandytyzm.
  I kto im co zrobi??

 4. Fran SA said

  No wlasnie!!
  Ktos podpalil gazociag pod Poltawa!
  Ciekawe co na to UE, bo ONZ to wiadomo, co.

  http://rt.com/news/166532-gas-pipeline-blast-ukraine/

 5. Stary Warszawiak said

  Jośki, Mośki i Srule stosują taki prawa jakie im są najwygodniejsze.
  Czy Liban – leży w Europie – mnie uczyli, że nie leży.
  A Maroko, A Libia, A Egipt. A Syria.
  Ale Izrael leży. Izrael leży ponieważ bierze udział we wszelkich rozgrywkach lig europejskich.
  Tak samo nie wolno broń Boże atakować ambasady Izraela gdziekolwiek na świecie.
  Ale inne (a obecnie szczególnie Rosji) można.
  Tak twierdzą Jośki itd.

 6. revers said

  kto pozbiera szczatki nie terrorystow z ulic miast w wschodniej ukrainie po pokojowym ostrzale z ciezkiej altyrerri

  http://vk.com/video197795148_169125275

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: