Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nowa rakieta hiperdźwiękowa dla Pancyra

Posted by Marucha w dniu 2014-06-19 (Czwartek)

Rosja przeprowadziła pierwszy pokaz wystrzału pocisku hiperdźwiękowego dla przeciwlotniczego zestawu artyleryjsko-rakietowego (ZRPK) Pancyr. Jak poinformował kierownik holdingu Kompleksy Precyzyjne Aleksander Denisow, nowy ZRPK wejdzie do seryjnej produkcji do 2017 roku. Będzie on wykorzystywany do niszczenia celów balistycznych.

Rosyjscy eksperci pracują nad stworzeniem pocisków hiperdźwiękowych od ponad 10 lat. I prawie wszystkie przeciwlotnicze kompleksy rakietowe już stosują pociski hiperdźwiękowe, latające z maksymalną prędkością około 3-4 Macha (Mach = prędkość dźwięku). W chwili obecnej trwają prace nad zwiększeniem prędkości do 5-7 Machów.

W tym roku na poligonie Aszuluk w ​obwodzie astrachańskim po raz pierwszy prowadzono strzały bojowe co celów – analogów broni precyzyjnej. Tak więc w Rosji z powodzeniem powstaje konkurencyjna broń hiperdźwiękowa. Kompleks będzie miał rozszerzony stan uzbrojenia, nowy pocisk hiperdźwiękowy, którego próby już się rozpoczęły. Oczywiście, wszystkie dane związane z Pancyrem są niedostępne. Ale można założyć, że ponieważ mowa o broni hiperdźwiękowej, prędkość rakiety będzie co najmniej bliska 3-4 Machów, a może i więcej, zaznacza redaktor naczelny strony internetowej „Zwiastun Obrony Przeciwlotniczej” Said Aminow:

Potrzeba czasu, aby doskonalić ten produkt. Broń hiperdźwiękowa to narzędzie, które pozwala szybko i skutecznie razić powietrzne i inne cele na dużych odległościach. Oczekuje się, że zestaw, który obecnie ma zasięg rażenia 20 kilometrów, znacznie zwiększy granicę rażenia, jak również wysokość. Biorąc pod uwagę hiperdźwiękową prędkość lotu rakiety, zostanie zapewnione rażenie innych, bardziej złożonych celów.

Jednocześnie zostaną wprowadzone nowe radiolokacyjne środki wykrywania oraz naprowadzania pocisku na cel. W rezultacie otrzymamy mobilny autonomiczny kompleks, którego analogu na chwilę obecną zachodnie kraje i producenci nie posiadają.

Wcześniej informowano, że Stany Zjednoczone prowadzą prace nad bronią hiperdźwiękową, co otwiera perspektywy stworzenia wielofunkcyjnej rakiety już do 2015 roku. Jednak nie oznacza to, że Rosja ma opóźnienia w tym segmencie. Ta kwestia jest intensywnie badana w rosyjskim przemyśle obronnym, zaznacza Said Aminow:

Nie tylko koncern Kompleksy Precyzyjne, ale także główny koncern systemów obrony powietrznej dużego i średniego zasięgu Ałmaz-Antej także pracuje nad stworzeniem nowej generacji systemów, które będą zwalczać podobne obiekty. System S-500 akurat będzie większy i bardziej skuteczny w swoich możliwościach. Jego uzbrojenie zapewni unicestwienie hiperdźwiękowych celów.

Stworzenie broni hiperdźwiękowej związane jest z rozwiązaniem złożonych problemów technologicznych i naukowych. Dlatego Stany Zjednoczone raczej nie będą w stanie do 2015 roku przedstawić takiej broni seryjnej, uważa ekspert. Ale sam temat broni hiperdźwiękowej jest bardzo aktualny, ponieważ czas reakcji broniącej się strony jest bardzo ograniczony, radiolokacyjne wykrycie takich celów jest trudnym zadaniem technicznym. Dlatego kwestia stworzenia odpowiedniej broni defensywnej jest bardzo poważna.

W związku z tym kompleks Pancyr jest po prostu niezastąpiony. Nic dziwnego, że cieszy się on dużą popularnością nie tylko w Rosji, ale także za granicą. Interesuje się nim już 20 krajów.

http://polish.ruvr.ru

No i to było na tyle w temacie zacofanej techniki kacapów opartej na przestarzałych zachodnich podzespołach…
Admin

Komentarzy 6 do “Nowa rakieta hiperdźwiękowa dla Pancyra”

 1. AlexSailor said

  @Admin
  „No i to było na tyle w temacie zacofanej techniki kacapów opartej na przestarzałych zachodnich podzespołach…”
  Większość i tak nie zaskoczy.
  Przecież Rosja żyje tylko z ropy i gazu.
  Wystarczy, że ceny tych surowców spadną i Rosjanie z głodu umrą.
  Bo tam się nie sieje, nie zbiera i wideł też się nie produkuje.
  Tylko ropa i gaz, a reszta z za granicy.

 2. LojalnaJola said

  Amerykanie taki pocisk testowali na hawajach, cakiem niedawno Chińczycy. Podobnie jak z bombą atomową Ethel Greenglass Rosenberg.
  Wykluczyć nie można. Skąd ten entuzjazm?

 3. MatkaPolka said

  SI VIS PACEM, PARA BELLUM (dosł. „Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”) – przysłowie łacińskie. Odpowiada ono mentalności i myśli taktycznej starożytnych Rzymian, którzy twierdzili, że najlepszą formą obrony jest atak. Jest ono też odzwierciedleniem prawa rządzącego światem, że ludzi bądź państw dużo potężniejszych od innych nikt nie zaatakuje.

  Sektor naukowo-przemysłowy – kosmiczno – lotniczy w Rosji był zawsze dobrze rozwinięty. Rosja, jest jednym z wiodących krajów w przemyśle lotniczym i skuteczne konkuruje ze Stanami Zjednoczonymi i Francją. Teraz musi konkurować z Chinami i Brazylią w zakresie lotnictwa cywilnego, a w lotnictwie wojskowym z Chinami. Rosja i USA sa dużym eksporterem broni. Rosja ma w wielu miejscach przewagę

  EPIZOD na Morzu Czarnym z amerykańskim niszczycielem Donald Cook

  W odpowiedzi Rosja wysłała nieuzbrojonego Su-24 do oblotu amerykańskiego niszczyciela. Jednocześnie, jak twierdzą eksperci, był on wyposażony w najnowszy rosyjski kompleks walki radioelektronicznej system zagłuszania radiowego Chibny
  Według tej wersji „Aegis” już z daleka zauważył podejścia z powietrza, zabrzmiał alarm bojowy. Amerykańskie radary oszacowały kurs kolizji z celem. I NAGLE WSZYSTKIE EKRANY ZGASŁY, „Aegis” przestał działać, pociski nie mogły otrzymać informacji z nakierowaniem.

  A Su-24 w międzyczasie przeleciał nad pokładem niszczyciela, wykonał manewr chandelle i zasymulował atak rakietowy na cel. Potem zawrócił i powtórzył manewr. I tak 12 razy

  AMERYKAŃSCY MARYNARZE W SZOKU PO ROSYJSKIM OSTRZEŻENIU
  – dobry przegląd myśliwców na side Menu

 4. MatkaPolka said

  Amerykanie sami przyznają, ze zostają w tyle za Rosja i Chinami w technice zbrojeniowej
  Dobre porównanie i tabelki ze statystykami
  US Airforce FALLING BEHIND Russia and China in technology

 5. MatkaPolka said

  Dobrym przykładem przewagi technicznej Rosji jest myśliwiec Suchoj Su- 35
  „To nie jest samolot, to UFO”: Rosyjski myśliwiec Su-35 na salonie lotniczym w Paryżu – Le Bourget

 6. Nemo said

  @3,4,5 MatkaPolka

  To wszystko bardzo pięknie. I dobrze, że tak jest, bo tylko zaawansowane systemy uzbrojenia i maszyny bojowe którymi dysponuje Rosja powstrzymują USA przed agresją. Ale jeśli jednak wybuchła by III wojna światowa, to i tak nie byłoby zwycięzców…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: