Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Władimir Putin: prosty człowiek zawsze wyczuje fałsz

Posted by Marucha w dniu 2014-06-19 (Czwartek)

Wladymir PutinKryzys na Ukrainie i przyłączenie Krymu do Rosji zdominowały „gorącą linię” z prezydentem Władimirem Putinem. Według rosyjskiego przywódcy, Moskwa nie miała z góry przygotowanych „planów zajęcia” Półwyspu Krymskiego. Jednak w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji brano pod uwagę perspektywy ewentualnego wypierania Rosji z terenów przylegających do Morza Czarnego.

Władimir Putin pozostaje jedynym światowym liderem, który decyduje się na tak maksymalnie demokratyczny rodzaj kontaktowania się z wyborcami, jak dialog w nadawanej na żywo audycji telewizyjnej.

Aktualna „gorąca linia” – dwunasta z kolei – nie obeszła się bez zakłóceń i nie była z góry wyreżyserowana. Bardzo ostre pytania zadawali w sprawie Krymu, na przykład, przedstawiciele opozycji politycznej. W zasadzie sprowadzały się one do jednego mianownika: co się stanie z Ukrainą, ze stosunkami Rosji z Zachodem? Kiedy nareszcie położony zostanie kres wojnie informacyjnej rozpętanej przeciwko Rosji przez zachodnie media?

W kontekście tej wojny Władimir Putin wybrał za swoją główną broń maksymalną szczerość. Nazwał on „absolutnymi bzdurami” i kłamstwem rozpowszechniane na Zachodzie opinie, że rzekomo Moskwa przygotowuje się do agresji przeciwko Ukrainie, uprawia działalność wywrotową, inicjuje antyukraińskie wystąpienia we wschodnich rejonach kraju. Zdaniem prezydenta prowadzić negocjacje w sprawie uregulowania kryzysu powinni wyłącznie sami Ukraińcy. Z zewnątrz można im jedynie bardzo ostrożnie pomagać.

Władimir Putin ujawnił pewne tajemnice związane z „powrotem Krymu do domu”. Powiedział on, że sam, do ostatniej chwili, do uzyskania wyników krymskiego referendum w sprawie niepodległości i przystąpienia do Federacji Rosyjskiej 16 marca nie podejmował żadnej ostatecznej decyzji:

Rosja nigdy nie planowała żadnych aneksji i żadnych działań zbrojnych na Krymie. Nigdy! Przeciwnie, wychodziliśmy z założenia, że będziemy kształtować nasze stosunki międzypaństwowe z Ukrainą na gruncie aktualnych realiów geopolitycznych. Jednak zawsze liczyliśmy na to, że rosyjskojęzyczna ludność będzie znajdować się w komfortowych dla siebie warunkach politycznych i nie będzie w żaden sposób prześladowana.

Prezydent Rosji po raz pierwszy przyznał, że tak zwane „zielone ludziki”, czy też „grzeczna armia”, którą było widać na zdjęciach z Krymu, to rosyjscy żołnierze. Jednak, zdaniem Władimira Putina, „nasze zadanie polegało nie na tym, aby użyć tam sił zbrojnych w pełnym zakresie. Nasze zadanie polegało jedynie na zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom i sprzyjających warunków dla wyrażenia przez nich ich woli”.

Równocześnie, jak podkreślił prezydent, decyzje w sprawie Krymu były związane również z niebezpieczeństwem przystąpienia Ukrainy do NATO. „Gdy infrastruktura militarna przysuwa się ku naszym granicom, musimy podejmować kroki w odpowiedzi”. Inaczej Moskwa ryzykowała wyparcie jej z mającego dla niej kluczowe znaczenie regionu, który przylega do Morza Czarnego.

Władimir Putin przyznał, że w ostatnim czasie poziom zaufania w stosunkach między Moskwą a Waszyngtonem w znacznej mierze obniżył się, i to bynajmniej nie z winy Rosji. „Stany Zjednoczone mogą działać tak, jak działały w Jugosławii, Iraku, Afganistanie, Libii. A Rosja nie może bronić swych własnych interesów?”

Jeszcze przed referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji, w Waszyngtonie zapowiadano, że działania Rosji podważą reputację rosyjskiego prezydenta, a nawet spowodują wzrost napięć społecznych w całym kraju. Jednak wynik był wręcz odwrotny. Rosyjscy eksperci twierdzą, że był to jeszcze jeden błąd ze strony tych, którzy planowali i realizowali operację w zakresie „amputacji Ukrainy”. Pod koniec marca ranking Putina w kraju wyrósł do niewiarygodnej wręcz wielkości 72 procent. Jego politykę krymską popiera ponad 90 procent Rosjan. Takiego poparcia nie ma żaden inny lider polityczny.

Natomiast wypaczanie informacji na temat działań Rosji na Krymie i wobec Ukrainy przez zachodnie media zaowocowało w nadający się do przewidzenia rezultat. Większość mieszkańców Rosji, którzy jeszcze do niedawna uważali zachodnie media za wzorzec do naśladowania, teraz traktuje je jako środek czysto propagandowy, jako znajdujące się pod presją cenzury narzędzia polityczne.

Zgodnie ze słowami prezydenta Władimira Putina, wygłaszając przemówienie na Kremlu w związku z przyłączeniem Krymu do Rosji, wcale nieprzypadkowo zwracał się on nie do rządów, lecz do narodów. „Prosty człowiek od razu wyczuje fałsz, czy też jego brak,” – wyraził przekonanie rosyjski lider.

Wypada dodać, że mimo zaciętej rusofobii i kłamstw władz kijowskich, a także ich zachodnich protektorów na temat Rosji, stosunek Rosjan do sąsiedniego kraju prawie się nie zmienił. Z danych znajdujących się w posiadaniu ośrodka socjologicznego Centrum Lewady wynika, że 69 procent Rosjan nadal żywi sympatię do Ukraińców. W styczniu ta liczba wyniosła 74 procent.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 11 do “Władimir Putin: prosty człowiek zawsze wyczuje fałsz”

 1. AlexSailor said

  „Większość mieszkańców Rosji, którzy jeszcze do niedawna uważali zachodnie media za wzorzec do naśladowania, teraz traktuje je jako środek czysto propagandowy, jako znajdujące się pod presją cenzury narzędzia polityczne. ”
  Zatem JE Putin wygrał poważną bitwę w wojnie informacyjnej.

 2. Nemo said

  @1 AlexSailor

  Wygrał ale tylko we własnym kraju. Czy było coś na ten temat np. w „polskiej’ telavizji?

 3. Andy said

  Oglądałem ten program na żywo. Kilka godzin bezpośrednich pytań z CAŁEGO kraju z różnych miejsc geograficznych, osad, wiosek i miast, od różnych ludzi, nawet upośledzonych przez choroby, a nawet były łącza z zagranicą i politycy z Niemiec zadawali mu pytania.
  Nasze kundle chowają ogony pod immunitety nietykalności władzy.
  To było NIESAMOWITE! Wrażenie jakiego się szybko nie zapomina!
  Ogromna inteligencja, skromność, wiedza, fakty, statystyki, niemalże w jednym palcu, a jeśli czegoś nie wiedział, to zapisywał sobie i obiecał załatwić-odpowiedzieć później. NIKOGO nie poniżał, nie umniejszał i ukazywał faktyczne zatroskanie w słowach i zachowaniu.
  Ludzie go szanują bo on ich szanuje. Widać to w jaki sposób się do niego zwracają i komunikują z nim, na żywo, bez reżyserii i poprawności politycznej!

  Tak już nikt nie postępuję w tym naszym brukselskim kołchozie-burdelu!
  Szczerość, bezpośredniość, troska o człowieka o dobro narodu, to cechy tego niezwykłego człowieka które określają jego osobowość.
  Gdzie tam do niego komukolwiek. U nas to szmaty a nie troskliwi gospodarze naszego narodu w porównaniu do tego człowieka, a Zachód z USraelem do pięt mu nie dorasta z tą swoją zasraną wolnością, demokracją i moralnością.
  To dzień i noc!
  Ludzie w Polsce są trzymani w ciemności niewiedzy medialnych presstytutek!
  Przykro stwierdzić, ale Radio Maryja powtarza te same kłamstwa i manipulacje!
  A ludzie łakną PRAWDY!
  Żydo-komuna to pestka w porównaniu do dzisiejszych zachowań, moralności, uczciwości, etyki „katolickiej”.
  Tam wróg był widoczny-bezpośredni, a tu cię klepią po plecach mówiąc, że się troszczą o ciebie, jednocześnie mordują twą duszę i ciało.
  Ostatnio te dwie kobiety powiesiły się przed kościołem w rozpaczy i beznadziei tej niby naszej „wolności”.
  „Władza” i organy „niesprawiedliwości” zajęta jest aferami kukiełek Tuska-Komorowskiego Amber Gold, taśmami i kolejnymi głupotami, szydząc z Narodu.
  Naród musi resztkami sił podnieść się z kolan niewolnictwa, zakłamania, obłudy, niewiedzy, zepsucia trzymając się krzyża, a nie fałszywych „świętych” tego świata.

 4. Dokładnie tak zawsze odbierałem Prezydenta Putina. Prości ludzie wyczuwaja szczerość. Poczułem sie dumny, że widocznie jestem prostym człowiekiem. To wielkie szczęście dla naszej planety, że mamy na niej Władimira Putina.

 5. Romank said

  Nie wierze…nie wierze..a te dwie kobiet powiesily sie w Olesnicy trzy lata temu…
  Ludzie Ufojta Unii….@@@!!!!!
  Unia daje , Unia radzi, nic ci w Unii nie zawadzi!!!!!
  Zapisujcie synow i corki do nowych batalionof..no tego POLITWSKURWIALEGO wojska unijnego cywilizacji lacinskiej…niech se dzieciska zarobiom…a sie nie urobiom:-))))

 6. Fran SA said

  Ch..jem moria nie wznalnujesz
  pi..zdoj pjesni nie spajosz
  zhopoj daljeka nie pljuniesz
  i daski nie prajebjosz
  Wot szto takoje
  UNIA!
  Krasawica naszevo wieka!

 7. Zbigniew said

  Ten program był tutaj wspominany i omawiany. Dla kompletności jednak warto podać link do całości ponownie. Plus dla Andy (@3) za świetne podsumowanie.

 8. Stary Warszawiak said

  Władimir Władimirowicz jest dla Rosji mężem opatrznościowym. Przecież za pijaka Jelcyna Rosja prawie nie istniała.
  Tam rządzili żydowscy oligarchowie i mafia.

 9. Stary Warszawiak said

  Ad 6
  Fran SA
  Czyli mówiąc po polskiemu:
  Roboty jeszcze nikt nie przerobił,
  Wódki jeszcze nikt nie przepił,
  Kobity jeszcze nikt nie przep……..ł.
  Jasno i po polskiemu.

 10. jasiek z toronto said

  Re:7 Zbigniew.
  W.Putin w moich oczach i w oparciu o jego „sprytna” polityke wobec syjonistow dla mnie to facet ktory wie co mowi i wie dokladnie co ma robic. Doskonale jest W.Putin czytelny i przyszedl aby sluzyc swemu Narodowi czego ot chociazby jest dowodem, ze sam jako prezydent podszedl do dziennikarzy i podal im reke aby nie opuszczali swoich fotelowych stanowisc wizyjnych. Ten facet ma naprawde klase i mimo nieprzychylnych opinii W.Putin zasluguje na 8 gwiazdek polityka z prawdziwego zdarzenia…No i mozna serdecznie Rosjanom zazdroscic takiego formatu skladu rzadowego (Premiera, Ministrow – tez na dosc dobrym poziomie intelektualnym).
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Fran SA said

  Putin nie planuje ataku na Ukraine, ale za to amerykanski rzad w ogole nie ukrywa planu ataku na Rosje i zniszczenia kraju.
  Putina oskarza caly Zachod lacznie z przyczepiona do Zachodu Polska, ze pomaga obroncom Doniecka.
  Putin pomaga uciekinierom z Ukrainy a nikt na Zachodzie nie ukrywa, ze pomaga banderowcom i posyla im bron i ‚doradcow wojskowych’.

  Z tego jasno wynika, ze OBIE strony sa wiarygodne.

  A takie nic nie znaczace szczegoly na przyklad na temat smierci dziennikarzy rosyjskich sa praktycznie nieistotne, bo to nie Zachod, a junta kijowska podala, ze ci dziennikarze zostali zamordowani przez obroncow Doniecka a nie zadne PSy. (Prawy Sektor)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: