Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

I po Ruchu Narodowym…

Posted by Marucha w dniu 2014-06-20 (Piątek)

Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem wyniku, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego osiągnął Ruch Narodowy. Nigdy nie spodziewałem się, że ta gromadka młodych ludzi i Artura Zawiszy osiągnie 1 procent poparcia wyborczego. Od początku byłem bowiem pewien, że liczba oddanych na RN głosów będzie zbliżona do liczby uczestników Marszu Niepodległości.

Ale nie doceniłem faktu bardzo niskiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przy stałej ilości elektoratu na poziomie 0,7%, przy frekwencji niższej o połowę niż zwykle, można było otrzymać 1% społecznego poparcia. Jako politolog powinienem był ten czynnik przewidzieć. Mea culpa.

Z punktu widzenia politycznego wynik 1% to jednak oczywista klęska, która była łatwa do przewidzenia. Nie jest możliwe stworzenie partii skierowanej wyłącznie do zradykalizowanej młodzieży (głównie płci męskiej), złej na system, że nie daje jej pracy i perspektyw życiowych, pod hasłem nacjonalizmu i rewolucji narodowej, gdzie słowa te pozbawione są jakichkolwiek treści.

Środowisko Janusza Korwin-Mikkego było w stanie przez wiele dziesięcioleci utrzymywać się mimo kolejnych porażek. I to nie tylko dlatego, że regularnie brało dwa razy więcej głosów, niż wziął teraz RN. Środowisko to zachowywało spoistość, ponieważ było spojone wspólną doktryną – często być może traktowaną nazbyt dogmatycznie – ale dającą jej jedność. RN doktryny takiej nie wytworzył i, moim zdaniem, nie jest do tego intelektualnie zdolny. To nie jest ONR przedwojenny, skupiający intelektualną elitę studentów. To ruch Winnickiego i Zawiszy. Dziś z tym większą siłą i pewnością ogłaszam, że Ruch Narodowy stracił rację bytu i powinien ulec rozwiązaniu. Można tu przypomnieć stary tekst: „Kończ Waszmość i wstydu oszczędź”.

Z tego co się orientuję, to liderzy RN najsilniej przeżywają fakt, że ich „naturalny elektorat” zagłosował na Kongres Nowej Prawicy. Ja dodałbym, że nie tylko zagłosował. KNP jest zdolna wypełnić zapotrzebowanie społeczne, z którego zrodził się RN, mimo że formalnie rzecz biorąc KNP nie jest partią nacjonalistyczną czy narodową. Polska nie potrzebuje dziś jednak nacjonalizmu typu etniczno-plemiennego, gdyż problemy z mniejszościami narodowymi mają charakter marginalny [Czyżby? A co o tym sądzą mieszkańcy południowo-wschodniej Polski? – admin]. Podstawowe problemy to walka z oligarchią symbolizowaną przez, utrzymywanie z budżetu państwa, systemowe partie polityczne oraz sprzeciw wobec zacieśniania dalszej integracji europejskiej.

KNP, posługując się tutaj retoryką silnego państwa minimum, pośrednio głosi postulaty te same, co RN: rodzaj rewolucji antyoligarchicznej. W kwestii unijnej jest znacznie radykalniejszy niż RN, który chciałby ustanowić specjalnego komisarza do spraw energetycznych, tym samym stojąc na pozycjach bliskich PiSowi, czyli faktycznie pro-brukselskich. Nie wspominam już o kwestii atlantyckiej, gdzie – rozmijając się z poglądami swojego elektoratu – przynajmniej część kierownictwa RN stoi na stanowisku pro-amerykańskim, faktycznie zbliżając się do pozycji neokonserwatywnych i pro-izraelskich. Chcę przez to powiedzieć, że KNP jest partią zdecydowanie bardziej eurosceptyczną, narodową i antyunijną niż RN, której poglądy w tej kwestiach są bardzo niewyraźne i nie zmienią tego słowne wygibasy Artura Zawiszy.

W sytuacji, gdy mamy państwo jednolite narodowościowo, to charakterystyczna dla KNP obrona suwerenności państwa faktycznie jest tym samym, czym dla narodowców jest obroną suwerenności narodu. Antysocjalistyczna rewolucja KNP jest po części tym samym, co „rewolucja narodowa”, tyle, że miałaby się odbyć wedle jakiegoś racjonalnego programu, a nie zlepka haseł.

W tej sytuacji trzeba sobie zadać pytanie, czy wyborczo wybatożony Ruch Narodowy w ogóle jest komukolwiek i do czegokolwiek potrzebny? Czy przypadkiem jego postulaty, i to w formie zdecydowanie bardziej zaawansowanej intelektualnie, nie są już wyrażane przez Kongres Nowej Prawicy? Po co komu RN w obecnej postaci i – przede wszystkim – z obecnym kierownictwem?

Adam Wielomski
Myśl Polska, nr 25-26 (22-29.06.2014)
http://www.mysl-polska.pl

Gajowy odbiera KNP w dużo bardziej negatywny sposób, niż autor artykułu. Ale… pożiwiom, uwidim, jak mawiają Francuzi…
Admin

Komentarze 42 do “I po Ruchu Narodowym…”

 1. AlexSailor said

  Obawiam się, że tym razem wypowiedź autora, to bełkot.

  1. Żeby w Polsce partia (och ruch) narodowa, jedyna narodowa, w obecnej sytuacji dostałą mniej niż 10% poparcia, to trzeba być zdolnym.
  (Z całym szacunkiem dla trudu, pracy i nakładów poniesionych przez tworzących RN)
  Coś propagandowo, medialnie, programowo, trzeba spieprzyć w najlepszym stylu.
  Autor punktuje część rzeczy, jak neutralny, a nawet prounijny kurs, niezrozumiały program, jakieś odwołania do historii interpretowanej w uproszczony i jednostronny sposób, no i niektóre twarze Ruchu oraz skojarzenie z chuliganami i „raz sierpem, raz młotem” – odpowiednikiem „cztery nogi dobrze, dwie nogi źle”.

  Ja dodałbym aż bające po oczach w tym czasie odpuszczanie sprawy ukraińskiej, brak silnego, jednoznacznego i krzykliwego wystąpienia przeciw bandytom z Kijowa i antynarodowej polityce obecnych władz.
  Na samej tej sprawie można było ugrać 2-3%.
  Inną sprawą jest brak konkretów w programie gospodarczym.

  2. RN nie powinien się rozwiązywać, bo łatwiej jest naprawiać niż tworzyć od początku.
  Doświadczenie, w tym personalne, uczenie się na błędach, to są rzeczy cenne.
  Niemniej RN nie ma szans, jeśli dalej będzie prosyjonistyczny a nie propolski.
  No i żeby to jakoś działało potrzebna jest ochrona kontrwywiadowcza, prowadzona legalnie, metodami białego wywiadu,
  z wykorzystaniem niezbędnej wiedzy.

  3. KNP jakkolwiek również reprezentuje interesy narodowe, to w niedostatecznym stopniu.
  KNP nie może obecnie zastąpić partii narodowej, propolskiej, z polskim programem gospodarczym i politycznym.

 2. Raynold said

  Kolejna odsłona służąca do zagospodarowania i zdołowania normalnych ludzi, chcących coś robić. No bo cóż może zaproponować syn partyjnego watażki czy niejaki Zawisza, członek Grupy Vinsor ?

 3. Brat Dioskur said

  „czy wyborczo wybatożony Ruch Narodowy w ogóle jest komukolwiek i do czegokolwiek potrzebny? …”

  A gdziezby tam …jeszcze by tylko przeszkadzal w uchwalaniu ustaw typu „€100 na lebka „

 4. Nemo said

  @1 Alex

  Prawda jest taka, że RN nie ma żadnego spójnego programu a wszystko na na co ich stać, to wykrzykiwanie durnych haseł w stylu: raz sierpem, raz młotem…W swoim obecnym kształcie RN może co najwyżej zrobić rozpierduchę w centrum Warszawy apotem biadolić nad aresztowanymi kolegami. Nie jestem pewny czy w RN da się coś naprawić, bo jego pro-syjonistyczny kurs wskazuje wyraźnie, że jest on czymś w stylu koncesjonowanej opozycji a jego zadaniem jest skanalizowanie niepokojów społecznych i i pewna kontrola nad ludźmi, którym się wydaje, że walczą o wolną Polskę. Moim zdaniem RN, to taka sama ściema jak pomagdalenkowa solidarność.

  „KNP jakkolwiek również reprezentuje interesy narodowe, to w niedostatecznym stopniu.”

  Zupełnie jawne deklaracje oddania dosłownie całej Polski( z ziemią i lasami włącznie) w ręce prywatne to pańskim zdaniem, reprezentowanie narodowego interesu?

 5. ENKI said

  ad.3 Ta ustawa – „!00euro od łebka dla diaspory Sikorskiego” – powinna być hasłem do wykreślenia z sejmu WSZYSTKICH posłów, którzy za tą ustawą głosowali.

 6. błysk said

  Trzeba ,by młodzież narodowa zastanowiła się kto nią kieruje.Kierownictwo wysuwające hasła proizraelskie/Zawisza/ czy de facto prounijne nie zasługuje na zaufanie., Zmiana kierownictw a jest dzisiaj koniecznością ,po to by ruch pchnąć na nowe tory,tym bardziej ,ze KNP nie jest partią narodową.

 7. lopek said

  Polacy nie dali się nabra

 8. lopek said

  Polacy nie dali się nabrać i tyle. W okolicznościach, kiedy wszelkie przejawy polskości niszczy się w zarodku – nagle wyrasta Ruch Narodowy. Typowe kanalizowanie niezadowolonej młodzieży przez okupantów Polski.

 9. biscoter said

  Już pisaliśmy na Gajówce, że nam się ten program Ruchu Narodowego nie podoba. Prof. Wielomski ma rację oceniając KNP jako partię o dalece dojrzalszym programie

 10. ERROR 404 NSZ said

  Ad 2,7,8

  Zgadza się. Oni są doskonale zorientowani w oczekiwaniach które od razu spełniają.
  Jeżeli będą Polacy za chwilę potrzebowali np. partię Chadecko-Konserwatywną ,to oni ją nam szybciutko zmontują…

  Pozdrawiam ERROR 404 NSZ Białystok,

  Struktury NSZ które reprezentuję nie mają nic wspólnego z a.zawiszą….

 11. Joannus said

  Panowie Wielomski -artykuł i Nemo – 4, mają rację.

 12. Isreal said

  knp skutecznie wypromowane przez (niestety) najpopularniejsze media

  czemu naprowadzali na rozchwianego salonowca korwina…
  jak przed laty na lecha (zimnego)

 13. Isreal said

  w kielcach nr 1 na liście na europejsyka startował (nomen omen) dawid lewicki…

  „prawicowy”, a jakże …

 14. robertgrunholz said

  Jak wielu pisało już wcześniej, Ruch Narodowy osiągnął taki wynik, gdyż tak właśnie miało być. Po raz kolejny skierowano bunt w nicość i stworzono V kolumnę na prawicy, co będzie się nam jeszcze odbijało czkawką bardzo długo. A przekona się o tym ten uczciwy, który założy kolejną organizację/stowarzyszenie/partię narodową i spróbuje wytłumaczyć ludziom czemu on, a nie Zawisza, Bosak i Winnicki.

 15. Okres said

  Na liście KNP w moim okręgu, były nazwiska Korwin-Mikke.
  To jest dopiero interes „narodowy”!

 16. jowram said

  Nie wiem czy Wam nie umknęła publikacja internetowa Radia RMF 24 z 2012 roku p.t. „Polskie partie to fikcja”. Link: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polskie-partie-to-fikcja,nId,724993
  Z nie wynika, że 7 promil członków wiodących, obecnie w Sejmie, partii dyktuje na kogo wolno głosować wyborcom stanowiącym 99,993% uprawnionych do głosowania obywateli.

 17. Ireneusz Tadeusz said

  Gdy powstanie NPS ! Narodowa Partia Słowian to POLACY GREMIALNIE PÓJDĄ NA WYBORY !!!!!!
  !
  dzisiejsze partie opanowane są przez żydo-chazarstwo !!![ razem z narodowcami żydo-chazarami ] NIE REPREZENTUJĄ
  Polaków Słowian !!!! stąd niska frekwencja !

 18. bezpartyjny said

  Jestem zaskoczony wypowiedziami które wszystkie są na „nie” łącznie oczywiście z artykułem p. Wielomskiego. Chyba szanowni dyskutanci nie oglądali w internecie m.in. wielu wypowiedzi liderów Winnickiego i Bosaka, Kongresu RN, dyskusji liderów z żydami Wildszteinem i Pereirą. Uważam, że RN jest pro narodowy, że ma dobry program i osiągnął wynik, który rokuje duże nadzieje uwzględniając wrogie nastawienie mediów. W wypowiedziach dyskutantów widać wyraźnie złą wolę albo brak orientacji w temacie. Niestety. Oczywiście trudno być pewnym ,że i ta formacja nie zawiedzie.

 19. robertgrunholz said

  Ad.18

  Panie Bezpartyjny, my przecież tutaj o RN na Gajówce nie pierwszy raz piszemy. O Bosaku podrygującym w „Tańcu z Gwiazdami”, o najbardziej podejrzanej ideowo i finansowo osobistości, mianowicie panie Zawiszy i innych. O Panu Winnickim tak średnio, bo ktoś napomknął o jego twarzy, ale jego poglądy to nic przy pozostałych. Panu Bosakowi nie widzą się rosyjscy narodowcy, ale Prawy Sektor jak najbardziej. Pan Zawisza to z kolei podręcznikowy syjonista. Ich stanowisko wobec Unii, NATO i Ukrainy przeważa – stąd opinia Gajówkowiczów.

 20. AlexSailor said

  Zamiast likwidować RN trzeba go przejąć.
  Niby dlaczego patent na przejmowanie polskich partii politycznych mają mieć obcy lub wrogowie Polski.
  W drugą stronę to nie może działać?
  Jakie są powody poza głupotą oczywiście?

  Podobnie można przejąć PIS, PO, PSL a nawet PSL.
  Przejmowanie paligłupiarni jest bezcelowe, chyba, żeby ją kompletnie skompromitować.

  I nad tym trzeba się zastanawiać.
  Jest to trudne, ale możliwe.

 21. Romank said

  ad 17/// Nie panie Ireneusz Tadeusz…nie pojda!!!!!
  Sa zbyt swiadomi…..i nie maja wlasnych elit, ktore potrafia stworzyc polska reprezentacje Polakow- Slowian….a kukly z daleka juz czuja swieza farbka:-))))))
  DOpuki zamazuja pojecie Polak….duzo polakow staje sie narodofcami, bo je na te popyt:-)))
  A Rynek rzondzi niewidzialnom renkom….o mniej niz 1% widocznosci przcyiemnionej:-)))medialnie:-))))

  WIdzi pan ,Rzymianie meili takie powiedzenie..wsrod wielu inych…

  Et industrias animadverti quidem possibile est, opera quod a generationibus,

  co mozna przelozyc na nasze jako:
  Znaczace osiagniecia narodow sa mozliwe, ale tylko dzieki madremu, zbiorowemu wysilkowi i rzetelnej pracy wielu pokolen

 22. jowram said

  Koło 22:45 wracam do domu ze zdobytą w Żabce butelką Vinho Verde Omisso za 14,99 , wartego każdych pieniędzy, nastawiam TV a tu na żywo leci spektakl z redakcji Wprost. Przecieram oczy ze zdumienia widząc znanego amanta hollywoodzkiego Woody Harrelsona (ostatnio „Facet do Towarzystwa” z Louren Bacall, wcześniej „To nie jest kraj dla strych ludzi”) w zwarciu z red. Latkowskim. Dopiero z napływających info dowiduję sie, że to łudząco podobny doń prokurator Józef Gacek naczelnik Wydziału V Prokuratury Warszawa-Praga. Podobieństwo bliźniacze – te same gesty, miny, aparycja, nawet garnitur – kawa z mlekiem.

  Fikcja filmowa przeplata się na ekranie z rzeczywistością. Tragifarsa prod. USA 2007 z produkcją ABW/Wprost PL 2014. Transmisja z akcji ABW pokazała milionom wyborców całkowitą nieudolność wysoce wyspecjalizowonych służb, (gdzie pensja zaczyna się od 5.000 zł wzwyż). Nie wierzę, że dysponując siłami okolo 1.500 oficerów ABW można wykonać takie popisy beradności i dyletanctwa. Nie wierzę, że prokurator Gacek zachowywał się jak „dziecko we mgle” (cytat z wypowiedzi red. Semki). Mniemam, że była to operacja maskująca, przykrywająca właściwą akcję, lub liczne akcje, jakie odbyły się wcześniej, a ABW i SKW już dawno mają kopie wyszystkich taśm, i dlatego właśnie premier Tusk był tak przeażony na porannej konferencji prasowej.

  Dziwnym też trafem premier Tusk całymi latami biesiadował w kanjpie „Lemongrass” kat. Lux Lux Al. Ujazdowskie 8 (na przeciw ambasady USA). W 2011 r. ABW uprzedziło go, że jest nagrywany. Od tamtej pory zupełne zaprzestał chadzania na koszt podatnika do restauracji, a dziwnym też zbiegiem okoliczności Lemongrass natychmiast ZBANKRUTOWAŁA i została zamknięta. (wybebeszony pustostan straszy do dziś) Personel z Lemongrass przeszedł do pracy w „Sowa & Przyjaciele” – z zatrzymanym menadżerem Łukaszem N. włącznie. Kto tu kogo nagrywa, kto kolekcjonuje haki??? Przecież Łukasz N. zna niebywałe tajemnice, i jak ktoś go będzie chciał wsadzić do mamra na dwa lata, to on zacznie mówić. A ilu jest takich Łukaszy N. – a ile jest nagranych Kulczyków i Zdrojewskich, Arabskich i Grasiów?

  Premier ma dwa wyjścia, podać się do dymisji, albo dać się prowadzać na smyczy przez nie znany nam układ właściwych właścicieli III RP. Pamiętajmy też, że dwa tygodnie temu pojawiły się informacje, że premier chce zastąpić w 2015 r. prezydenta Komorowskiego.

 23. Romank said

  Panie Jowram….premierow wlasnie przyprowadza sie na smyczy:-))))))
  To co pan obserwuje to..wlasnie zaplataly sie smyczki……”:-)))))ruóhliwych premierkow:-)))))

 24. Wielomski? A to nie czytam. 🙂

 25. Ad. 20
  Podobnie można przejąć PIS

  Przejąć PIS? Proszę najpierw przeczytać Statut PIS-u. Przekona się pan, że przejąć PIS wcale nie jest łatwo…

 26. Ad. 14

  Jak wielu pisało już wcześniej, Ruch Narodowy osiągnął taki wynik, gdyż tak właśnie miało być.

  A kto pilnował wyborów? Przy ilu komisjach wyborczych byli mężowie zaufania RN?

 27. robertgrunholz said

  O konkretne liczby można pytać przywódców RN. Ale z całą pewnością zarówno narodowcy, jak i liberałowie od Korwina mieli być obecni i pilnować, na tyle ile przynajmniej mogli. Czy dziwi jednak Pana taki wynik? Przecież RN nie zrobiło praktycznie NIC, aby osiągnąć lepszy.

 28. Ad. 27

  „Tak krawiec kraje, jak materii staje.”

 29. Zdravko said

  Podobnie jak pan AlexSailor uważam, że artykuł to bełkot.

  Nie jest możliwe stworzenie partii skierowanej wyłącznie do zradykalizowanej młodzieży (głównie płci męskiej), złej na system, że nie daje jej pracy i perspektyw życiowych, pod hasłem nacjonalizmu i rewolucji narodowej, gdzie słowa te pozbawione są jakichkolwiek treści.

  Nie no kuźwa rzeczywiście KNP jest bardzo kobiecą partią. Górna granica edukacji dla kobiet -15 lat i pracujące dzieci rzeczywiście stwarza im „perspektywy życiowe”

  „Środowisko Janusza Korwin-Mikkego było w stanie przez wiele dziesięcioleci utrzymywać się mimo kolejnych porażek.”

  Niedługo usłyszymy, że KNP ma przedwojenne tradycje.

  „gdzie – rozmijając się z poglądami swojego elektoratu – przynajmniej część kierownictwa RN stoi na stanowisku pro-amerykańskim, faktycznie zbliżając się do pozycji neokonserwatywnych i pro-izraelskich.”

  Anglicy mają na to takie fajne adekwatne powiedzenie. BULLSHIT ! Program gospodarczy KNP to chyba pisał Soros, a jej postulaty idealnie się pokrywają z zachciankami Wall Street.

  „normalnie rzecz biorąc KNP nie jest partią nacjonalistyczną czy narodową”

  „KNP jest partią zdecydowanie bardziej eurosceptyczną, narodową i antyunijną niż RN”

  Wielomski zaprzecza samemu sobie najpierw mówi, że KNP nie jest partią nacjonalistyczną czy narodową, później, są większymi nacjonalistami niż narodowcy.

  „Podstawowe problemy to walka z oligarchią symbolizowaną przez, utrzymywanie z budżetu państwa”

  To, że 60% Polaków, żyje w biedzie to oczywiście mają w dupie. Aaa zapomniają oni są libeerrałaaami, co z tego, że wielodzietna rodzina nie środków do życia, niech zdychają jak sobie narobili dzieci.

  dla KNP obrona suwerenności państwa , to pozbywanie się strategicznych działów gospodarki, na rzecz wrogo nastawionych państw i żydowskich korporacji, których jedynym celem jest maksymalizacja zysku, nierzadko w nieetyczny i niemoralny sposób.

  „wyborczo wybatożony Ruch Narodowy w ogóle jest komukolwiek i do czegokolwiek potrzebny? Czy przypadkiem jego postulaty, i to w formie zdecydowanie bardziej zaawansowanej intelektualnie, nie są już wyrażane przez Kongres Nowej Prawicy?”

  Nie! Ruch Narodowy mimo swoich wad nie postuluję degradacji gospodarczej do afrykańskich kolonii. Ruch Narodowy jest nam potrzebny zwłaszcza, ze nie ma innej alternatywy niż KNP Sorosa, czy polonofoby z „bandy czworga” i ich wszystkich mutantów.

  Ruch Narodowy istnieje dopiero od dwóch lat, przedwojenny budował się przez 40. Nie oczekujmy by niemowlak od razu stał się dorosły

 30. Zerohero said

  @28, Krzysztof M

  Proszę mi podać link na stronę RN (lub medium z nim zwiazanego) na której poczytam analizy, program, wywiady oraz subiektywnie podane wiadomości (przeflitrowane zgodnie z poglądami RN).

  Ja znalazłem tylko coś takiego: http://ruchnarodowy.org/ I jestem głęboko niepocieszony powierzchownością i miałkością intelektulną. Panie! Tam powinno być 100 razy tyle co na Gajówce, a jest 100 razy mniej.

  Dołóżmy do tego jeszcze Artura Racja-jest-po-stronie-Izraela Zawiszę oraz Krzysztoda Taniec-z-gwiazami Bosaka. To dopełnia obrazu rozpaczy.

  Na stronie RN wyczytałem taką odezwę:

  Oświadczamy, że tzw. „Autonomiczni Nacjonaliści” działający na terenie Polski (często pod różnymi, acz podobnymi nazwami) są w rzeczywistości wrogą nam i Ojczyźnie organizacją, inspirowaną przez Niemieckie skrajnie antypolskie siły polityczne. Z tym ugrupowaniem pogan i narodowych socjalistów, nie mamy i nie chcemy mieć żadnych relacji, poza ich wytropieniem i postawieniem przed obliczem sprawiedliwości. Ich działalność musi się skończyć już teraz! Dlatego też prosimy: jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje na temat ich działaczy lub struktur, podzielcie sie nimi. Wystarczy wysłać je na naszego maila kontakt@ruchnarodowy.org. Oczywiście gwarantujemy pełną anonimowość i bezpieczeństwo. Każda, nawet najbardziej błaha informacja może okazać się kluczowa.

  Mam dużo rezerwy wobec autonomicznych nacjonalistów. Ich image (w sensie ubioru) przypomina image ANTIFA, a niektóre z portali „nacjonalistycznych” poparły pucz CIA na Ukrainie. Ale….coś prędki jest ten Ruch Narodowy do przyjmowania donosów. Władzy w Polsce w najbliższym czasie nie przejmą. No więc co oni z tymi donosami zrobią? Będą całe życie czekać na przejęcie władzy czy przekażą komuś wyżej? Wiem, że Zawisza przekazałby Izraelowi. 🙂

 31. hulsz said

  ad.8 co do polskiego ruchu narodowego (koszernego )pelna zgoda natomiast polacy nie glosowali nie dlatego ze maja jakas madrasc ale ze juz poprosty maja wszystko w dupie i swoja ojczyzne niestety tez.

 32. Xe said

  @30 To nie jest strona RN pajacu!

  A jaka jest ich strona? – admin

 33. Ad. 32

  @30 To nie jest strona RN pajacu!

  I co z tego pajacu?

 34. Xe said

  @23 Domyśl się klaunie! 😀

  ps
  To jakiś przytułek dla intelektualnie ociężałych?

 35. Ad. 30

  Wszystko rodzi się małe. Rośnie potem. A niejeden chciałby to zaraz po urodzeniu ukatrupić – bo niedojrzałe!

 36. Ad. 34

  To jakiś przytułek dla intelektualnie ociężałych?

  Przecież właśnie stamtąd tu przyszedłeś.

 37. Galernik said

  Jestem wykończony nie widzę na oczy a po lekturze komentarzy to już mi ręce opadły.

  Jedyny prawdziwy adres strony RN to ruchnarodowy.net. Po wpisaniu powinno przekierować na stronę facebooka. https://pl-pl.facebook.com/RuchNarodowy.net
  Strona z końcówką ORG jest fałszywa plus była / jest jeszcze fałszywa strona MN z fałszywym numerem konta. Tajniacka robota zapewne.

  Zawisza. Też go nie lubię ale Zawisza to nie cały RN. Powiedział co powiedział ale na ostatnim kongresie się nieco zreflektował i oznajmił, że nie pozwolimy zbudować tu Generalnej Guberni, ani Kraju Prywiślańskiego, ani….. ani judeopoloni. Tyle Zawisza.

  Bosak. Wystąpił w tańcu z gwiazdami i co ? I to ma być k..wa zarzut. Bez jaj. Bardzo dobrze chłopak zrobił. Buduje własną markę, rozpoznawalność, to może tylko zaprocentować w przyszłości.

  „Przecież RN nie zrobiło praktycznie NIC, aby osiągnąć lepszy.” ??? [SIC]
  Dysponowali jedynie 70 tys. To mniej niż Kurski i nie starczyłoby im nawet na jedną płatną reklamę w telewizji.

  Ich spoty wyborcze były robione metodą chałupniczą jak na YT a nie za 8 mln jak platformerska propaganda. Więc o czym tu w ogóle mówić ?

  „Polacy nie dali się nabrać i tyle. W okolicznościach, kiedy wszelkie przejawy polskości niszczy się w zarodku – nagle wyrasta Ruch Narodowy. Typowe kanalizowanie niezadowolonej młodzieży przez okupantów Polski. „

  Ten i inne podobne zespoły paranoidalne komentarza nie wymagają tylko konsultacji psychiatrycznych.

  RN jest jaki jest, mam swoje uwagi, ale nie da rady zrobić tak żeby wszystko odpowiadało wszystkim. Póki co nie widać na horyzoncie nic innego. Wynik mnie mocno zaskoczył spodziewałem się lepszego, ale widać lansowanie kanapy i samospełniające się sondaże skierowały cały młodociany i eurorealistyczny elektorat w objęcia pajaca w muszce.
  A skoro jesteśmy już przy Kurwinie Mickeyu to ch.. mu w d…

 38. bluke said

  Ad. Zdravko. Jakieś argumenty poza kalumniami i bluzgami? Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć artykułu profesora Wielomskiego – to przeczytaj go jeszcze raz i jeszcze… ąż do skutku. Jeśli to nie pomoże to polecam grzybobranie – zajęcie relaksujące, dobrze wpływa na skołatane nerwy.

 39. Ad. 37

  Popieram komentarz.

  RN.net nie ładuje się. Pusta strona, brak komunikatu. RN.org ładuje się w pełni.

 40. Zdravko said

  Re:38 Bluke

  Ech missesowcy, missesowcy, tłumaczenie wam, że czarne nie jest białe przypomina rzucanie grochem o ściane, jednakże jeszcze mam siłę i cierpliwość, więc podejmę polemikę. Liberalizm w każdej postaci jest szkodliwy

  Cytat z program KNP z wikipedii, podkreśliłem najbardziej rażące:

  „Kongres Nowej Prawicy opowiada się za wprowadzeniem całkowitego wolnego rynku, a wszelkie ingerencje rządu w gospodarkę uważa za szkodliwe. Postuluje likwidację podatku dochodowego PIT i CIT oraz podatków od darowizn i kupna-sprzedaży, radykalne obniżenie pozostałych podatków (w tym VAT-u do 15%), zniesienie redystrybucji podatkowej, przeprowadzenie prywatyzacji z publicznej licytacji (w tym szkolnictwa, służby zdrowia, mediów publicznych) oraz przywrócenie założeń ustawy Wilczka.”

  Ciekawe, kto będzie budował drogi i je remontować? Prywatne koncerny, które będą ściągać za przejazd kilkuset km drogą tyle i wynosi całoroczna winieta w Szwajcarii? Nigdzie się nie buduje równolegle dwa drogi więc nie będzie mowy o konkurencji. Będziemy mieli raczej Oligopol bo jeszcze zostają polne drogi.

  Prywatyzacja szkolnictwa wyższego doprowadziła do sytuacji w której mamy 460 uczelni, z których conajwyżej kilkanaście przedstawia jakąkolwiek wartość. Wiele uczelni bardziej się skupia na tym by zarobić, a niż przekazać wiedzę.

  Służba zdrowia nie może być prywatna, ponieważ prywatne koncerny, kierują się wyłącznie zyskiem. Nie byłoby w tym nic złego w branży motorniczej, ale nie medycznej. Lekarze i Szpitale w których pracują, są od tego by pacjenta wyleczyć, na wyleczonym pacjencie się jednak wiele nie zarobi, więc będą mu podawać takie aplikacje by ciągle chorował.

  Liberałowie wystarczająco dużo naszkodzili w Polsce. Kiedy na początku III RP przejeli władzę zastosowali „kuracje”, które doszczętnie zniszczyło gospodarkę. przebiegała ona w kilku etapach:

  1. Prywatyzacja
  , a raczej korumpowanie, Przywódcy państw sprzedają po niskich cenach strategiczne aktywa państwa, a także siłą rzeczy na kraj zyskują obce podmioty. Najbardziej widoczne było to w Rosji, gdzie PKB spadło o połowę, w Polsce o 1/5

  2. liberalizacja rynku kapitałowego
  Z teoretycznego punktu widzenia liberalizacja
  kapitałowa oznacza, że kapitał może swobodnie napływać i odpływać. Ale realia pokazują, że kapitał napływa swobodnie, by spekułowa: i podbijać ceny nieruchomości czy ceny akcji na giełdzie. Tuż przed nadejściem kryzysu, kapitał zwyczajnie odpływa. kapitały spekulacyjne zawsze uciekają pierwsze, podczas gdy rezerwy walutowe kraju będącego ofiarą katastrofy w ciągu kilku dni, a nawet godzin zostają wyssane do sucha. MFW podaje pomocną dłoń, jest to jednak obwarowane spełnieniem konkretnych warunków, do których należy między innymi usztywnienie polityki pieniężnej i podniesienie stopy procentowej do absurdalnych wysokości – 30,50 czy 80 procent. W ten sposób wysokie odsetki bezlitośnie niszczą ceny nieruchomości, zdolności produkcyjne przemysłu, wysysając nagromadzony w społeczeństwie przez długi czas majątek.

  3.rynek dyktuje ceny.
  Na wpół żywy kraj, ofiara katastrofy gospodarczej, zostaje wepchnięty przez MFW do kolejnego dołka. MFW ponownie wymusza podwyżkę cen na podstawowe artykuły konsumpcyjne, takie jak żywność, woda pitna, gaz itd. Ostateczny rezultat łatwo sobie wyobrazić – wielkie manifestacje społeczne, przemoc, zamieszki. W Polsce urynkowienie cen spowodowało 6krotny wzrost cen.

  4. Wolny handel
  , gdy gospodarka ledwo dycha dobiją się ją, zalewając rynek tańszymi towarami z bardziej rozwiniętych krajów. Upadają zakłady przemysłowe, które zostają wyparte przez konkurencje stosujące na początku ceny dumpingowe.

  Przykłady Skutków braku samowystarczalności pokazuje nam Irak. Kiedy USA bombardowali to państwo uszkodzli również uzdatniacze wody, szpitale magazyny leków. Do tego Stany Zjednoczone nałożyły sankcję. W wyniku braku artykułów spożywczych i podstawowych lekarstw umarło 0,5 mln dzieci. To czego nie wyprodukujesz tego nie będziesz miał! Do tego dochodzi archaiczne uzbrojenie importowane z ZSRR, które zostało zniszczone przez amerykańskie wojsko. Technologie, którymi dysponowali Amerykanie zostały opracowane za PAŃSTWOWE pieniądze.

  Korwin jawnie postuluje wprowadzenie górnej granicy edukacyjnej dla kobiet, która by wynosiła 15 lat. Ponadto odpowiada się za pracą dla dzieci

  Bibliografia:
  1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kongres_Nowej_Prawicy
  2. Song Hongbing – Wojna o Pieniądz (książka wydawana przez Chiński Bank Centralny)
  3. Bodakowski J., Korwin Mikke sam o sobie, http://www.bibula.com/?p=28810

 41. RR said

  https://www.facebook.com/RuchNarodowy.net
  – prawdziwa strona RN. Ruchnarodowy.org to fałszywka.
  A oceniając wynik RN to dali ciała w kampanii wyborczej – kompletnie się w niej pogubili. Nie przekonali młodych gniewnych do siebie i nie trafili w dobry moment – chodzi o Ukrainę, byli zbyt mało antyrosyjscy i pomijano ich w mediach albo wspominano jako V kolumnę Putina.

 42. bluke said

  Pół prawdy to całe kłamstwo – nie lepiej sięgnąć po oryginalny program z witryny KNP?!!
  Co do punktu trzeciego: pisać w ten sposób może tylko ktoś nie znający realiów sprzed 89 roku. Uwolnienie cen niemal z dnia na dzień spowodowało pojawienie się towarów na rynku, które wcześniej były „deficytowe” – i można było normalnie je kupować (wcześniej w języku potocznym towary tzw. deficytowe się „zdobywało”). Naprawdę chcesz cen urzędowych?!!
  Podaj proszę jakikolwiek wiarygodny cytat, link do filmu lub tekstu napisanego przez Janusza Korwin-Mikkego w którym postuluje administracyjne ograniczenie wiekowe edukacji dziewcząt…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: