Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kompromitacja Piotra Semki w Lublinie

Posted by Marucha w dniu 2014-06-20 (Piątek)

Piotr Semka

Problem ze zorganizowaną w lubelskim Ratuszu dyskusją nt. „Dokąd z Ukrainą” polegał na tym, że 60 proc. jej uczestników chciało rozmawiać o tym co w polityce i historii łączy, ale i dzieli nasze sąsiednie narody – podczas gdy pozostali (jak zwykle) chcieli sobie pogadać o złym Putinie.

Przekonywali, że coś może być antypolskim kłamstwem, ale jednocześnie stanowić fundament racji stanu. – Ale racji jakiego narodu?! – spokojnie dociekał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, kapelan Kresowian, wywołując tylko narastającą furię red. Piotra Semki, dla którego banderyzm wydaje się najprzyjemniejszym partnerem na Ukrainie.

Nadchodzące obchody kolejnej rocznicy Rzezi Wołyńskiej, będącej elementem wielkiego ludobójczego planu, zrodzonego w chorych umysłach Stepana Bandery i Dymitra Doncowa, a także sytuacja za naszą wschodnią granicą – czynią debatę o przeszłości i przyszłości stosunków polsko-ukraińskich nader aktualną.

– Ta sama zbrodnicza ideologia, w imię której mordowano Polaków, ale także Ormian, Żydów, czy sprawiedliwych Ukraińców, znów dziś wzrasta w siły na całym zachodzie Ukrainy. Wszędzie stoją pomniki Bandery, a całe młode pokolenie zostało wychowane w tym zbrodniczym kulcie. Naszym sąsiadem już dziś jest banderowska Hałyczyna, a tymczasem władze polskie udają, że tego nie widzą – krytykował ks. Isakowicz-Zaleski.

– No ale jaki jest wybór, przecież inaczej tam będzie Rosja! – kontrował red. Semka.

– Tak się nie da dyskutować, mówi się, że Bandera to zbrodniarz, zostaje się „ruskim agentem”. Mówi się, że mordowano Polaków, tak samo. Pokazuje się, że fatalna myśl Giedroycia, że byle być przeciwko „Ruskim”, to już jest się przyjacielem Polski, jest absurdem który tylko sprawie polskiej zaszkodził – oczywiście „bierze się srebrniki Putina”. Takim kijem obtłukuje się wszystkie głosy niezależne i jestem bardzo rozczarowany, że robi to też ta część polskich polityków i mediów, które określają się jako prawica – polemizował ks. Tadeusz.

Jeszcze dalej szedł filozof, prof. dr hab. Bogusław Paź.

– Odwołuję się do zasad racjonalizmu w myśleniu. Czym nam realnie dziś zagraża Rosja? Czy ma wobec nas roszczenia terytorialne? Czy to Rosjanie nabijali dzieci na sztachety, obcinali kobietom piersi i przecinali Polaków na pół drewnianymi piłami? Powiem rzecz niepopularną, ale Polacy, którzy z Kresów zostali wywiezieni na Sybir mieli 20-krotnie większą szansą przeżycia, niż ci, którzy zostali na miejscu i stali się celem banderowców! A dziś polski Sejm podejmuje haniebne uchwały, w których treści nie chce nazwać ludobójstwa po imieniu! Tymczasem bez prawdy nie może być dbałości o zachowanie naszej racji stanu! Straszy nas się graniczeniem z Rosją, a przecież graniczymy z nią nieprzerwanie i nie niesie to wcale dla Polski większych zagrożeń. Przeciwnie, większe problemy wynikają z naszej własnej polityki, w wyniku której np. płacimy wielokrotnie więcej za rosyjski gaz, niż Ukraina, będąca w stanie wojny z Rosją. Ta sama Ukraina, która mimo naszych umizgów mordowała już parę razy nasze rolnictwo wstrzymując eksport naszej produkcji na swe terytorium – wyliczał prof. Paź.

Wtórowała mu dr Lucyna Kulińska:

– Polacy z Kresów mówią jasno, gdyby nie wejście Rosjan w 1944 r. nie uszedłby stamtąd jeden żywy Polak! A współcześnie np. amerykańskie i NATO-wskie ogniwa władzy pompowały i pompują miliony dolarów w organizacje i środowiska wprost uważające się za kontynuatorów tamtych zbrodniarzy. 70 proc. Polaków nie popiera zaangażowania polskiego rządu we wspieranie jednej strony konfliktu na Ukrainie i nasi rodacy mają rację. Mówimy o wojnie cywilizacyjnej bardzo niestabilnego pod tym względem społeczeństwa, o rywalizacji wielkich mocarstw, słowem o zdarzeniach, do których należy podchodzić bez emocjonalnego zadęcia, za to z oglądaniem się na koszty – mówiła dr Kulińska.

Opcji aktywnego zaangażowania po stronie władz w Kijowie oprócz red. Semki bronił prof. dr hab. Jan Pomorski, niegdyś współinicjator niedoszłego uniwersytetu polsko-ukraińskiego w Lublinie, przekonując, że właściwie nie ma jednej prawdy w badaniach historycznych, a wojna o duszę Ukrainy powinna rozegrać się na polu edukacji i lansowania zachodniego modelu demokracji.

– Przekonanie, że może istnień nauka nie znająca pojęcia prawdy jest głęboko… nienaukowe – ripostował prof. Paź i pytał prowokacyjnie, czy nie korzystniej byłoby raczej lansować powstanie polskiego uniwersytetu we Lwowie, a zamiast dofinansowywać organizacje mniejszości ukraińskiej w Polsce (które niedawno np. zorganizowały marsz podkreślający ukraińskość… Przemyśla) – pomagać Polakom na Ukrainie. I to była chyba konkluzja, która pogodziła przynajmniej liczną publiczność przysłuchującą się dyskusji.

Na razie Lublin oczekują kolejne patriotyczne obchody związane z problemem ukraińskim. 1 lipca o godz. 16 Kresowianie i ich przyjaciele spotykają się na dziedzińcu KUL by przypomnieć o ofiarach ludobójstwa i po raz kolejny poprosić władze uczelni, aby wycofały się z fatalnej decyzji honorującej przyznaniem doktoratu honoris causa Wiktorowi Juszczence – fałszywemu przyjacielowi Polski, za to gorącemu piewcy legendy Bandery.

Niestety natomiast – nie uda się w lipcu odsłonić Pomnika Ofiar Ludobójstwa na Skwerze Ofiar Wołynia w Lublinie. Platforma Obywatelska od kilku miesięcy blokuje zatwierdzenie projektu monumentu przez Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa wyraźnie udowodniając tym samym, że ani z prawdą, ani z polską racją stanu, ani nawet ze zwykłym dotrzymywaniem słowa – partia ta nie ma nic wspólnego.

Konrad Rękas
Konserwatyzm.pl
http://konserwatyzm.pl
Tytuł od redakcji „Myśli Polskiej”.

Komentarzy 30 do “Kompromitacja Piotra Semki w Lublinie”

 1. maurycy said

  Semka ? moze zdarzyla mu sie wpadka . Tym niemniej bym go bronil jako czlowieka ! sluchalem go wiele razy i zachowywal sie dosc przyzwoicie Kilka razy w TOK FM mieszal towarzystwu ,dosc mocno ,nawet w zwiazku z tym przestano go zapraszac !

 2. R1a1 said

  Wszyscy „polacy” i polskojęzyczni obywatele Polski, którzy popierają ukraińskich faszystów i banderowców, to zwykli zdrajcy Polski, którzy powinni być natychmiast wykluczeni z polskiego społeczeństwa. Semki dotyczy to w szczególności, tak samo jak innych zdrajców, którzy zamiast Polski bardziej pokochali banderowską Ukrainę. Bójcie się zdrajcy. Polacy niedługo przyjdą po was.

 3. maurycy said

  Stosuje pan jawnie cenzure i to ordynarnie ! Podtrzymuje to co napislem o Semce .Nieladnie ,nieladnie to juz ktorys raz . Humor Kobylinskiego ,,Towarzysze ! wy mozecie mowic o wszystkim byleby ze slusznym wnioskiem koncowym . Czyzby zaczynalobo to tyc pana motto ? Zawsze pana chwalilem i bede musial sprostowc ludziom to co o panu mowilem. Nie chce firmowc niestety kompromoitowania sie pana Dlaczego wyraznie obsuwa sie pan w dol ? Byl pan jedynym portalem gdzie czlowiek mogl napisac to co myslal . Niestety to sie juz skonczylo a szkoda . Tak dobrze bylo i zdechlo .

  O co Panu właściwie chodzi???
  Admin

 4. lopek said

  Tutaj na grzbiecie i banderowcw i Polaków tak doświadczonych przez wspomnianych banderowców – wspina się ten trzeci – i owemu trzeciemu przyklaskuje Semka.
  W ferworze walki maski spadają.

 5. Ireneusz Tadeusz said

  TO ŻYDO-BANDEROWCY dzisiaj rządza w Polsce !!!

 6. R1a1 said

  Partnerzy i polityczni sojusznicy Semki w mundurach SS biorą udział w pogrzebie.

 7. Dictum said

  Czy Semka to przypadkiem nien ukaińskie nazwisko?

 8. Romank said

  Pogrzeb oczywiscie katolicki.;.;.grecko katolicki..ktory wielu tu na Gajowce nazywa Ortodoxyjnym:-))))czyli Prawoslawnym:-))))

  Dlaczego tylko tacy, jak Semko , MIchnik, Mokry, Kwasniewski czy Thusk, czy setki tysiacy im podobnych podaja sie za Polakow….prawdziwych polakow:-))))????

  Po to -zeby miec podstawe do kucia powiedzen , ze Polak- polakowi wilkiem:-))) czy polak podgryza Polaka…..:-))) Proste prawda???
  Na tym polega slynna wojna Polsko- polska…o Polske.

 9. Romank said

  ad 5..Slowo rusinskie…znaczy siodemka…siodmy…nazwano tez tak grabie duze do siana, czy tez chyba lnu – zapomnialem-….. siedmiozebowe .
  Nie ma- ani jezyka ukrainskiego, ani nazwisk ukrainskich….jest identyfkacja…

  Ci co identyfikuja sie Ukraincami de facto sa z pochodzenia Rusianami, Polakami, Rosjanami, Tatarami, Rumunami, Bialorusinami..w wielosci ethnicznej plemiennej, co wlasnie ujawniaja nazwiska rodowe.
  Znam osobiscie ludzi z rodzin, gdzie podzialy takie ida poprzez rodziny..w tym znam dwoch braci o odmienych identyfikacjach.

 10. Helena said

  Jak zobaczylam zdjecie pana Semki umieszczone powyzej to przypomnial mi sie towarzysz Napoleon.

 11. Romank said

  To dziwne, jak odmienne maja ludzie skojarzenia….. mnie kojarzy sie se starym cwanym knurem , na ktorego wolalismy Kacper:-)))

 12. jaszmija said

  Semka – w grupie nazwisk pochodzących od podstawy Sem-, na Kresach Wschodnich od imion typu Semen, Siemion, także od niemieckich nazw osobowych na Sem-.

  Źródło: http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=44&sub=822

 13. Romank said

  :-)))) super znawcy////…

  Kafel – od kafel ‘płytka z glinki palonej’.

  Kafelczuk – od kafel ‘płytka z glinki palonej’.

  Kafelek – od kafel ‘płytka z glinki palonej’.

  Kafer – od kafar ‘przyrząd mechaniczny do wbijania pali’.

  Kafer..tak jak Kafel..e wymawia sie, jak polskie i… kafir…a to po arabsku znaczy poprostu niewierny…

  Kadysz od kadzic:-))))) Kiedy po hebrajski kadish..to modlitwa za zmarlych…czy tez odmawiajacy te modlitwe prowadzcy pogrzeb”=____

  Kafera – od kafar ‘przyrząd mechaniczny do wbijania pali’.

  Kaferski – od kafar ‘przyrząd mechaniczny do wbijania pali’.

  Srulewicz….

  Nazwisko od podstawy…Sra____:-)))))))))
  kiedy….
  Srul imie zydowskie nazwisko Srulewicz ,,czyli SynSrula,….
  :-)))))
  Experduff ci u nas w brót:-)))))))) prawie tyle co teologófff…a moze i nawet mni:-)))))

 14. Romank said

  Posluchajcie tej jedynie zachowanej piosenki…Kukuleczka…w wykonaniu kapeli Jacoki…Fabryki Obuwia Sportowego w Krosnie….ktora byla jej sponsorem…tzn zatrudniala muzykantow..sposorowala instrumenty, transport..etc,….doskonalych fachowcow szewcow o szycia pilek na Mistrzostwa i olimpiady, butow dla Polskich Sportowcow….i dla wszystkich Polakow….
  Dzis juz graja w Niebie…wszyscy…nie ma kapeli nie ma fabryki, nie ma piesni..nie ma folkloru…
  nie ma komu….
  Czy kiedykolwiek przyszlo wam na mysl Dlaczego???
  Niszczy sie folklor?????czyli kulture..niszczy sie rolnictwo??? rolnikow???i ten przemysl jaki funkcjonuje- jako przedluzenie roli…i aktywnosci terenowej zachowujac wlasna kulture, swojskosc rodzinnosc, bliskosc…slowianskosc>>>>>>
  Popatrzcie..posluchajcie i miejcie swiadomosc..ze na chwile znalezliscie sie w przeszlosci..we wlasnej mlodosci…ktorej nie juz ma….i nie bedzie….

  http://folklor.podkarpackie.pl/informacja,29,0


  Admin

 15. marta15 said

  to opasle, zatluszczone cielsko na zdjeciu to Semka? chrum, chrum

 16. Easy_Terran said

  „Platforma Obywatelska od kilku miesięcy blokuje zatwierdzenie projektu”
  PiS też będzie blokował. Będą blokowały wszystkie te qurvy, które siebie nazywają dziś „polskim rządem” lub „polską opozycją”
  Tfu!

 17. Marucha said

  Ja swego czasu uważałem Semkę za jednego z uczciwszych dziennikarzy,,,

 18. Branibor said

  Oni az sie prosza by w POLSCE byl Polski majdan.O nie co to tonie.Niedoczekanie wasze.

 19. Listwa said

  @17 Marucha

  ale teraz zrobiło mu się nieproporcjonalnie małe czoło od tego gadania.

 20. Listwa said

  @3 Maurycy

  Pan Maurycy złożył życzenia świąteczne

 21. Juziek said

  Maurycy – pochlałeś, czy co innego?

 22. Delije sever said

  Semka to gnój taki jak Wildstein, Ziemkiewicz i inne „niepokorne” świnie z chlewnii od Lisickiego .. Ścierwa na USraelskim pasku. Trzoda bardziej niebespieczna niż michniki, bo mąci to tłuszczy w głowach fałszywą ideologią patriotyczną i czaruje mesjanistycznym bełkotem. Jebać ich!

 23. Dictum said

  Ad. 17
  Ja też, Uczciwy, logiczny i biegły w słowie. Wildsteina też kiedyś można było słuchać. Ale dziś słuchać nie da się nikogo.
  Czy możliwe, że to, co się wyprawia na świecie, żeby zrozumieć, miesza ludziom w głowie?

 24. NyndrO said

  Pan Maurycy gdy ma śrubę, nie używa Caps Lock’a!

 25. R1a1 said

  Ad 22.
  Żydostwo nigdy nie będzie propolskie, zawsze będzie tylko prożydowskie, dlatego należy zawczasu wyzbyć się jakichkolwiek złudzeń, to później nie będzie żadnych przykrych niespodzianek i rozczarowań. Co dobre dla Polski, to złe dla żydostwa, co dobre dla żydostwa, to złe dla Polski.

 26. Lily said

  A ja myslalam,ze to brat Kalisza.Wymiary te same. Ciekawe,czy takie same upodobania maja.

 27. MatkaPolka said

  Dzisiejsza Ukraina – SZTUCZNY twór Niemiecki Masońsko ŻYDOWSKI Istnieje 1991 r

  Ukraina to Polska – Polska stworzyła Ukrainę
  Istotny szczegół – językiem urzędowym Tatarów Krymskich był kiedyś język polski

  Krym był kiedyś kolonia Rzymska;
  Rusi jadący nad Morze Czarne mówili ze jadą K Rimu – do Rzymu

  Rusini to Polacy

  Ukraińcy to wymysł ostatniego cesarza Austrii panującego zaledwie 1916-1918

  Rusini byli zawsze wierni Rzeczpospolitej

  Zachodnia Ukraina aż do Dniepru – to Polska – kiedyś było nawet dalej
  Odessa to kiedyś była polska dziura nad Morzem Czarnym , tak jak Jastarnia nad Bałtykiem
  Wschodnia Ukraina – Donbas = Rosja – uprzemysłowiony przez Rosje zamieszkały w większości przez Rosjan

  Ukraina zawsze była gra Krzyżaków/Prus aby rozszarpac i podzielić Wilka Polskę

  Ukraińcy OUN – UPA – to zaledwie 0.1% poparcia społecznego – współczesne

  UPA= SS-Galizien
  UPA = Nachtingal i Roland – bataliony Wehrmachtu
  Bandera= GESTAPO
  Szuchewycz = Abwehra
  ZURL = B’nai B’rith

  Wszyscy przywódcy OUN UPA – agenci GESTAPO, ABWEHRY, SS, SD,

  OUN UPA – zawsze wysługiwali się obcym i zawsze byli przez obcych finansowani i chronieni.
  A dzisiaj – to agenci CIA, BND, Mossad i oczywiście MFW i BŚ

  Dawniejsi i dzisiejsi Freedom Fighters – Bojownicy o Wolność – nie walczą o wolność narodu
  Walczą o PODPORZĄDKOWANIE narodu przez terror – przez garstkę oprychów i morderców.
  Taka jest dokładnie Doktryna Doncowa

  Dzisiaj walczą o PRZECHWYCENIE władzy i ODDANIE całego kraju dla Niemiec ( przepraszam – UE) i Międzynarodówki Finansowej

 28. anucha said

  ja tam sie nie znam na ludziach ,ale mu dobrze patrzy z ryja he he

 29. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/06/20/kompromitacja-piotra-semki-w-lublinie/ […]

 30. R1a1 said

  Panie Gajowy,

  ktoś może i ma rację, ale nieładnie przywłaszcza sobie mój nick!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: