Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nadal mamy się cieszyć?

Posted by Marucha w dniu 2014-06-21 (Sobota)

Ajajajajajajaj! Nie minęły nawet dwa tygodnie od dnia, w którym na rozkaz pana prezydenta Komorowskiego „cała Polska” musiała ćwierkać z radości z powodu 25. rocznicy „odzyskania wolności”, to znaczy – dogadania się generała Czesława Kiszczaka z gronem swoich konfidentów w sprawie podziału władzy NAD Narodem Polskim – a oto z ust Umiłowanego Przywódcy w postaci ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza dowiedzieliśmy się, że państwo polskie istnieje „tylko teoretycznie”.

Tę przenikliwą diagnozę pan minister Sienkiewicz przedstawił podczas rozmowy podsłuchanej w restauracji „Pod Pluskwami”, kiedy to podżegał pana prezesa NBP Marka Belkę do złamania art. 220 ust. 2 Konstytucji zakazującego finansowania deficytu budżetowego dodrukowywaniem pieniędzy.

Te podsłuchy musieli przeprowadzić pierwszorzędni fachowcy, bo nagranych zostało co najmniej 900 godzin, co musiało trwać całymi miesiącami, jeśli nie latami – a tubylcza bezpieka niczego nie zauważyła. Można to skomentować chyba tylko słowami pana Zagłoby do Bohuna: „Listy tobie wozić, panny porywać, ale z rycerzem – dudy w miech!”.

Ale jakże ma być inaczej, skoro te wszystkie „służby” to synekury dla marnotrawnych synów założycieli ubeckich dynastii, co to kiedyś samego jeszcze znali Stalina, a w przeddzień transformacji ustrojowej poprzewerbowywali się do rozmaitych państw poważnych w nadziei, że w zamian za frymarczenie polskimi interesami państwowymi będą mogli nadal pasożytować na Polsce i jej obywatelach?

Oczywiście niezależna prokuratura wszczęła energiczne śledztwo, posyłając abewiaków do redakcji „Wprost”, żeby skonfiskowali wszystkie „nośniki”, ale przekonanie, że owe „nośniki” są w siedzibie redakcji, wydaje się naiwne.

Wprawdzie są już pierwsze ofiary w postaci zatrzymanego menedżera restauracji „Pod Pluskwami”, a na pewno będą następne w postaci kelnerów i pomywaczy, bo zarówno ABW, jak i niezależna prokuratura jakieś sukcesy muszą mieć.

Warto w tym momencie przypomnieć rozporządzenie Włodzimierza Putina z 20 maja 2013 roku, w którym rosyjski prezydent nakazał tamtejszej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa nawiązanie współpracy z tubylczą Służbą Kontrwywiadu Wojskowego, która razem ze Służbą Wywiadu Wojskowego wypączkowała ze „zlikwidowanych” Wojskowych Służb Informacyjnych. Ze strony SKW jej szef, pan generał Janusz Nosek współpracę z FSB nawiązał zaraz po katastrofie smoleńskiej, a więc jeszcze w roku 2010. Jak pamiętamy, we wrześniu ubiegłego roku pan generał został usunięty ze swej funkcji – jak mówiono w kołach wojskowych: „chwytem za nosek” – w związku z konfliktem z wiceministrem obrony generałem Waldemarem Skrzypczakiem.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie można wykluczyć, że te co najmniej 900 godzin nagrań może stanowić pierwsze poważne ostrzeżenie ze strony zimnego rosyjskiego czekisty Włodzimierza Putina, który za pomocą tej aluzji niejako potwierdza diagnozę pana ministra Bartłomieja Sienkiewicza, że państwo polskie istnieje „tylko teoretycznie”, a nasi Umiłowani Przywódcy są u niego na widelcu.

No dobrze, ale w takim razie z czego na polecenie pana prezydenta Bronisława Komorowskiego niedawno mieliśmy się tak cieszyć? Pan minister Sienkiewicz swoją diagnozę przedstawił w lipcu 2013 roku, podczas gdy pan prezydent myślał, że państwo polskie istnieje jak gdyby nigdy nic jeszcze dziesięć dni temu!

Bardzo możliwe, że pan prezydent Komorowski jeszcze i dzisiaj myśli, że państwo polskie nadal istnieje, ale – powiedzmy sobie szczerze – co właściwie ma myśleć, skoro uważa się za prezydenta?

http://naszdziennik.pl

Komentarzy 16 do “Nadal mamy się cieszyć?”

 1. Zbyszko said

  Myślę, że jak na osobę noszącą takie nazwisko, pan Sieńskiewicz zastosował bardzo mądry sposób przekaania społeczeństwu tej prawdy. Byc może po jakimś czasie okaże się że pan Sieńskiewicz jest… bohaterem narodowym, kimś kto nareszcie powiedział Polakom tą prawdę.

 2. mary said

  A SWISTAK ZAWIJA SREBERKA – W JORDANII/ IZRAELU
  Kwasniewski vel Stolzman jest mocny, ma takie powiazania z bankserami, sluzbami/jakimi?, ze w glowie sie nie miesci, uazam, ze ta afera to jego robota.,
  Skad „maly kretacz”, obronca kolezanki po fachu zlodziejki Tymoszenko mial takie duze pieniadze bez pokrycia w dochodach, jego zonka Jolka prala te kase,
  Obydwoje powinni juz siedziecm, dlatego ukryli sie w melinie zlodziejskiej – Izraelu jak Baksik,.
  To kwasniewski z ekipa SLD w 1997 wprowadzili do konstytucji ten zlodziejski zapis, niekorzystny dla Polski zapis o zaciaganiu pozyczek przez rzad tylko w bankach zagranicznych – i otworzyli furtke do zadluzana Polski u lichwiarzy na niebotyczna skale. A to juz jest zdrada i za to nalezy sie kula w leb. Nastepne ekipy nic z tym nie zrobily – tez zdrajcy. Moze bali sie :serynego samobojcy?

 3. Wosiu said

  Re 1/ Zbyszko

  Naiwnych nie sieją.

  Sienkiewicz (nazwisko przybrane) to Żyd, tak jak Graś i inni, i jeden z wyżej postawionych w klice. Na pewno ma wyższą pozycję niż Tusk, będący tylko czołową marionetką. Komorowski, aczkolwiek przygłup, też ma wysoką pozycję.

 4. Niecnota said

  A ja myślałam że art 220 daje przywilej dodruku pieniądza tylko dla wybranych. A tu takie oświecenie! Deficyt nie może być finansowany dodrukiem pieniądza. ??? Ale mądrości się dowiaduję z tego artykułu. Jeszcze trochę poczytam „naszegoinaczej dziennika” i strach pomyśleć jak moja mądrość poszybuje w przestworza.

 5. Ewelina said

  Niecnota -Konstytucja obowiązuje w kraju i skoro nikt nie fatyguje się jej zmieniać, to podstołowe kombinacje na obejście tego zapisu same mówią za siebie. Zamiast szybować może trochę merytorycznie?

 6. Radzio said

  Ewelino art. 220 mówi, że dodruk pieniądza w Polsce może realizować tylko Bank komercyjny rękoma NBP. Skoro NBP nie może drukować pieniędzy dla Państwa, to kiedy i dla kogo może drukować te pieniądze? Takie pytanie powinien zadać sobie każdy Polak.

 7. kresowiak said

  jedną ustawę o emeryturach dla siebie żydzi przepchnęli na drugą poważniejszą tusk się nie chciał zgodzić to mu pokazali kto w polsce rządzi

 8. Romank said

  Nauczyciel w gmnazjum sprawdza wyracowania na temat Trylogii… i oczom nie wierzy:
  Na arkuszu ladnie czysto napisane H,,j- Dupa , Kamieni Kupa…. Powiadomil Dyrektora, ten wezwal ucznia..i pytaja go:
  _ Co to jest????
  – Jak to co, nie widzicie panowie???? ….Trylogia!
  – A jaka to trylogia?????
  -Ale to nie moja wina- jaki Sienkiewicz taka trylogia…

 9. Lily said

  Od dziecka,pamietam jak rodzice mowili,” nazwisko nie swiadczy,o czlowieku,tylko czlowiek swiadczy o nazwisku. Niestety,ale taka jest prawda,jeno nazwiska maja,po za tym wiecej NIC.

 10. Ewelina said

  re:6. Konstytucja nie zajmuje się określaniem osób upoważnionych do drukowania pieniędzy. Wyłączne prawo do emisji pieniądza ma NBP (praktycznie robi to mennica na zlecenie, należąca chyba do nasich) a to na podstawie ustawy o NBP.

 11. Sara said

  Nie tylko nazwiska sobie przywłaszczyli, ale nasz kraj też, a Polaków zadłużyli na lilka pokoleń- oddali w leasing żydowskiej chazarii – niewielu to przeżyje- czyli wszystko w/g planu, a lemingi śpią…

 12. Romank said

  Pani Ewelino…emisja to nie tylo druk. a prawo emisji jest niezbywalnym prawem suwerena.
  Ni emozna rozumiec pojecia emisji pieniadza bez braku rozumienia pojecia suwerena, panstwa suwerena i ekonomii poddanej prawom suwerena, ktorego jedna z wazniejszych rol jest zabezoieczenie prawidlowego i uczciwego medium wymiany gospodarczej czyli Pieniadza.
  Przyklad:
  Emisja pieniadza zajmuje sie Suweren czyli Narod poprzez swoje wybrane demokratycznie przedstawicielskie wladze,,czyli Sejm…ktory ma wylacznosc na uchwalanie budzetu.
  Sejm postanawia wybudowac droge szybkiego ruchu na trasie Gdansk -Wawa- Rzeszow – Proszow- do Konstancy…
  Na budowe potrzebne sa plany, materialy robocizna, … koszt budowy 22mld zl……
  Sejm ustawa podejmuje decyzje o emisji takiej ilosci kredytu na sfinansowanie projektu…
  Projerkt rusza wzrasta zatrudnienie, powstaja firmy, kupowany jest sprzet powstaje highway na miare czasow…. Ludzi eplaceni za prace i komntrakty dokonuja zakupow wydatkkow placac za uslugi i dobra..pieiadze po dokonaniu cyklu wymiany wracaja do bankow…. zostaje piekna gotowa droga o wrtosci 22 mld..a pieniadzm ktory wrocil do bankow zarowno w formie bezgotowkowej jak i gotowkowej ulega likwidacji .
  Jak zatem ronica???? taka ze nei zostaje Narodowi dlug…zaden dlug….zostaje droga…

  Teraz finansujemy z kredytow udzielanych przez banki….powiedzmy na wydane bondy rzadowe 5% rocznie z karencja bobndow 30 lat…….Konczymy droge..i zostajemy z droga, kosztujaca 22mld zl…plus bondy do wylupienia z procentami 5% rocznie… koszt wynosi droga 22mld zl plus koszty obslugi finansowej…. liczac prosto 22X 150%= 33mld zloych….platnych dla lichwiarzy…z malutkim pytaniem … ZA Quzwa?????Za CO?????

  Ładnie Pan to wyłożył! – admin

 13. Xe said

  @12 Sedno sprawy. -> Kto ma władzę nad pieniądzem ten ten ma jedyną realną władzę w ręku. Reszta to pochodne.

 14. Konfuzjusz said

  Moim skromnym zdaniem nie ma Pani racji, pani Ewelino. nazwisko i proweniencja to dziewięćdziesiąt procent sukcesu w niemal każdej dziedzinie, albowiem zyjemy w czasach pokręconych. Można być geniuszem, ale bez nazwiska jest się nikim, albo w najlepszym wypadku zapchajdziurą.

 15. Xc said

  Akurat w tym przypadku wskazanie na zimnego czekistę ma senes z jednego powodu: żeby sparaliżować powstanie Polukrlitbat (czy jak to się nazywa) i dalszą eskalację konfliktu na Ukrainie.

  Gdyby do tego doszło i samozwańczy prezydent Ukrainy chciał zająć (oczywiście polskimi rękami) powstającą tzw Noworosję, Putin musiałby reagować, a na pewno tego nie chce.

  Dlatego podejrzenie, że zaczęło się grillowanie tutejszych szumowin jest uzasadnione i przede wszystkim jest na rękę Polakom. Układ może skontrować doprowadzając do pozorowane zmiany, ale tak żeby wszystko zostało po staremu, ale wydaje się że ma małe szanse. Raczej czuć lekką panikę.

  Kluczowe jest oczywiście pociągnięcie w dól razem z PO również PiSu.

 16. Magda said

  re 12
  „Sejm ustawa podejmuje decyzje o emisji takiej ilosci kredytu na sfinansowanie projektu…
  Projerkt rusza wzrasta zatrudnienie, powstaja firmy, kupowany jest sprzet powstaje highway na miare czasow…. Ludzi eplaceni za prace i komntrakty dokonuja zakupow wydatkkow placac za uslugi i dobra..pieiadze po dokonaniu cyklu wymiany wracaja do bankow…. zostaje piekna gotowa droga o wrtosci 22 mld..a pieniadzm ktory wrocil do bankow zarowno w formie bezgotowkowej jak i gotowkowej ulega likwidacji .
  Jak zatem ronica???? taka ze nei zostaje Narodowi dlug…zaden dlug….zostaje droga…”

  Ten pieniądz nie ulega likwidacji lecz zostaje w obiegu zwiększając podaż pieniądza. To mechanizm kreacji pieniądza.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: