Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja: rok emerytury w prezencie za każde dziecko

Posted by Marucha w dniu 2014-06-21 (Sobota)

Rosjanie proponują nową receptę na problemy demograficzne, z którymi od pewnego czasu boryka się kraj. Tą receptą ma być możliwość przejścia rodzica na emeryturę o jeden rok wcześniej za każde urodzone dziecko.

Projekt ustawy został wniesiony do Dumy Państwowej. Jej autorem jest deputowany Dmitrij Sawieliew. Uważa on, że wychowanie nawet jednego dziecka związane jest z licznymi przeszkodami w realizacji życiowych i zawodowych planów rodzica. Rodzicom należy więc zagwarantować więcej czasu na spokojne i dostatnie życie.

Sawieliew jest przekonany, że nowa ustawa o emeryturach zostanie w Rosji dobrze przyjęta. Zapytany o ewentualne dziury w budżecie federalnym Rosji, deputowany stwierdził, że nie jest to żadna przeszkoda.

Zgodnie z obowiązującą obecnie w Rosji ustawą, wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat, dla kobiet – 55. [A to łobuz z Putina! U nas mężczyzna może cieszyć się kontaktem z zakładem pracy i kolegami aż do 67-go roku życia, podczas gdy w Rosji jest już dawno odrzucony i skazany na wegetację na marginesie zawodowo czynnego społeczeństwa – admin]

Propozycję Dumy Państwowej w pełni popierają specjaliści i analitycy finansowi. Maksym Kniagin z instytutu zajmującego się funduszami inwestycyjnymi Finam Management Ltd. uważa, że kroki podjęte przez Dumę na długie lata zahamują proces starzenia się społeczeństwa rosyjskiego.

Źródło „Izwiestia”
ChS
http://www.pch24.pl/rosja–rok-emerytury-w-prezencie-za-kazde-dziecko,23694,i.html

Może mała poprawka: proces starzenia się Rosji został zahamowany już dobrych kilka lat temu dzięki posunięciom dyktatora Putina i jego faszystowskich doradców. Teraz chodzi o dalsze zwiększenie przyrostu naturalnego. Oczywiście po to, żeby zawładnąć Polską.

A swoją drogą – jakby jeden z pierwszych artykułów o Rosji na Pch24, który nie jedzie po Putinie, jak po łysej kobyle…
Admin

 

Komentarzy 27 to “Rosja: rok emerytury w prezencie za każde dziecko”

 1. Nemo said

  Podoba mi się ten projekt. Podoba mi się w ogóle obecna ustawa emerytalna w Rosji. Można? Pewnie, że można- tylko najpierw trzeba żyć w wolnym kraju.

 2. Juziek said

  „Zgodnie z obowiązującą obecnie w Rosji ustawą, wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat, dla kobiet – 55.”

  Nóż sam otwiera się w kieszeni i nie chce się zamknąć, gdy przykłada się nasz dobrobyt i okres przechodzenia na emeryturę!
  Chociażby z tego powodu trzeba to złodziejskie, niedouczone łajdactwo pogonić na cztery strony świata.
  Znów się zdenerwowałem nie potrzebnie! Brakuje po prostu qrwa słów!

 3. Zdravko said

  wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat, dla kobiet – 55

  No, ale tu uczciwie trzeba dodać, że średnia długość życia mężczyzn to 64 lat więc emeryturą nacieszy się 4 lata.
  Średnia długość życia kobiet to 74 lat, więc emeryturą nacieszy się 19 lat

  W Generalnym Gubernatorstwie wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet aktualnie wynosi odpowiednio 65,5 i 61,5 lat a średnia długość życia 73 i 81 lat. To odpowiednio 7,5 i 19,5 lat na emeryturze. Do tego jeszcze dochodzi wyskość emerytur w Rosji, która nie jest oszałamiająca.

 4. Oczywiście po to, żeby zawładnąć Polską.

  Gdyby tak Putin zawładnął Polską, to nie wiem, kto by po pięciu latach płakał za Unią. 🙂

 5. ktx said

  Agresja demograficzna – proces sterowany

 6. Re: Artykul.
  Moge dodac, ze po wprowadzeniu Programu Kredytu Spolecznego (Narodowego) praca stalaby sie przyjemnoscia a nie uciazliwym (jak w chwili obecnej) wyscigiem „szczurow”…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Romank said

  Nie wierze panu- panie Jasku….nie wierze..i wiem co mowie:-)))))

 8. Zdravko said

  Re 6,7
  Zależy kto jaką robotę wykonuje.
  A propo Kredytu Społecznego, to ma on jedną wadę. Można bez uciekania się do podatków zbudować np. czołg, całą fabrykę, maszynę robotników, którzy ten czołg poskładają, nawet amunicje, paliwo i części zamienne. Wszystko bez obciążania kogokolwiek. Ale nie opłacisz czołgistów, którzy ten czołg będą obsługiwali, przynajmniej nie bez zmniejszania dyskonta czy dywidendy. Podobnie jest zresztą ze edukacją. Możesz wybudować piękną szkołę, wyposażyć ją w najnowszy sprzęt, ale nauczycieli nie opłacisz, ot tak sobie z dodruku.

  Jedynym wyjściem wydaje się być nacjonalizacja banków, strategicznego przemysłu w tym alkoholowego. W 1980 połowę budżetu państwo zaspakajał przemysł alkoholowy. Nie wiem czy by to wystarczyło na opłacenie zmiejszonej biurokracji, zwiększonej liczebnie wojska, policjantów i nauczycieli. Z dywidendy trzeba by w całości skreślić tą część pochodząca z wydobycia bogact naturalnych. Pozatem jeśli chodzi o regulację cen to sobie nie wyobrażam, żeby ktoś dyskontował: produkty tytoniowe, alkoholowe, czy prezerwatywy. Tą pulę pieniędzy można wykorzystać na powyższe cele.

 9. maasteer said

  W Rosji jest jeszcze coś takiego jak „emerytura północna” – nie tak dawno czytałem artykuł o Polakach pracujących w Jakucku. Chodzi mniej więcej o to, że osoby pracujące na dalekiej północy dostają emerytury dużo wcześniej i są one znacząco wyższe. Tacy „piensjonierzy” przeprowadzają się wówczas na południe kraju gdzie mogą żyć dostatniej niż zwykli emeryci. Może ktoś pracujący w Rosji podrzuci coś na ten temat.

 10. niereligijna said

  w usa tak ok 25 lat temu tez byl podobny program tylko ze dawali ulgii podatkowe i to juz od razu za trojke dzieci, teraz te dzieciaki juz sa dorosle nie maja pracy i sa „miesem armatnim” w amerykanskim wojsku…dobry plan strategiczny.

 11. Romank said

  Pani Niereligijana..o czym pani pisze….bredzac:-)))) nic podobnego nie bylo… wielkie mecyje ze na kazde dziecko pozwalano odpisac od podstawy 500 dollarow….probowala pani wychowac dziecko za 500dollarow na rok?????
  Pozniej wprowadzono program tzw EITC…dla dzieci w szkolach….tez mecyje…. poprostu ulga podatkowa…owszem pomaga- jak masz na tyle- zeby od tego odjac ulge…gorzej z tymi co mieli tylko i wylacznie prawo do ulg……. ale zadnej ulgi- bo za malo zarabiali:-)))) pomagala ,jak kazda ulga..ale nie byla nigdy bodzcem do posiadania dzieci..
  Przy spadku nabywczej sily dollara i zamrozeniu plac realnych???
  Kiedys, ktos zarabiajacy 20 dollarow na godzine mogl miec rodzine…dawalo to 5 uncji srebra…
  Dzis te same $20 daje 1 uncje…..reszta cen adekwatna do srebra….
  Porownujac zarobki 500 dollarow 30 lat temu to dzis 2500 dollarow dzis….zna pani wielu takich z podobna tygodniowka?????

 12. maasteer said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pierwsza-bitwa-pancerna-wojny-ukrainskiej-miala-miejsce-pod-slowianskiem

  autor postu Zenek
  Niektórzy, widząc militarną bezczynność Putina, wręcz rwą sobie włosy z głowy: http://prawica.net

  Czy rzeczywiście to już koniec, jak wieszczy autor tekstu z powyższego linku?

  Na portalu continentalist.ru znajduje się ciekawy artykuł blogera o nicku „8soft8″, który w dość wiarygodny sposób objaśnia taką, a nie inną postawę Kremla wobec obecnych wydarzeń na Ukrainie. Pozwoliłem sobie go przetłumaczyć:

  Do czego dążą władze Ukrainy?

  Wejście rosyjskich wojsk do Donbasu – to jeden z najbardziej pomyślnych wariantów rozwoju wypadków dla kijowskiego przywództwa. Na rzecz tego zostało zrobionych wiele głośnych prowokacji, takich jak – strzelanie do ludności cywilnej 9. maja, Odessa, ostrzał szpitali, naubliżanie Putinowi przez Deszczycię, odwlekanie pertraktacji w sprawie gazu, ukraiński transporter opancerzony na rosyjskim terytorium – wszystko to jest czynione po to, aby sprowokować Rosję do inwazji wojskowej. Żeby zrozumieć dlaczego, postaw się w miejscu kijowskich przywódców. Postaraj się maksymalnie realistycznie postawić się w miejscu Poroszenki i pozostałych przywódców – wytęż wyobraźnię.

  I tak. W paralelnym położeniu Ty (w domyśle) – przedstawiciel kijowskiej władzy… Ciebie interesuje władza, pieniądze, wpływy, władza i jeszcze raz pieniądze. Całkiem niedawno dorwałeś się do władzy i obiecałeś wszystkim rajskie życie. Dorwać się do władzy nie było łatwo. W przypływie radości z władzy Ty obiecywałeś, obiecywałeś i jeszcze raz obiecywałeś. Obiecywałeś pozytywne zmiany w kraju, obiecywałeś pokonać korupcję, podnieść poziom życia, wejście do Unii Europejskiej i jeszcze wiele korzyści.

  Obiecywałeś zachęcająco i długo. Uwierzyli Ci. Na te piękne słowa nabrały się masy ludzi. Minęły 3 miesiące i co się stało z krajem? Kraj – bankrut. Prosi o pieniądze po świecie z wyciągniętą ręką. Krym stracony, ceny rosną, hrywna upada, wszystko podrożało, rozpasanie przestępczości, rajdy łupieżcze, roztrwonione budżety, Donbas faktycznie poza kontrolą, strategiczne koncerny oddane zachodnim patronom, wiz nikt nie zniósł, rezerwy złota wywiezione, wojna domowa, redukcje w przedsiębiorstwach, armia nie chce walczyć, na wojnę zostało wydane nie mniej niż miliard dolarów, a rezultatów brak.
  ————————————————–

 13. maasteer said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pierwsza-bitwa-pancerna-wojny-ukrainskiej-miala-miejsce-pod-slowianskiem#comment-206675

  to link do całego powyższego komenta – warto się zapoznać.

 14. jasiek z toronto said

  Re: 7 RomanK
  Jak Pan, Panie Romku przez cale zycie wierzyl w „dolara” to bardzo trudno „przejsc” na inna „wiare”…To bardzo bolesne…:)))

  Re: 8 Zdravko…
  Pieniadze moj Panie, to tylko pokwitowanie za wykonana lub wykonujaca prace…ot taka anionimowa faktura… ktorej ilosc wzrasta wprost proporcjonalnie do wykonanej pracy (dziela, uslugi czy produkcji)…No i dlatego wciaz widzi Pan wade w Programie Kredytu Spolecznego (Narodowego)… Prosze sie nie martwic…ta wada przejdzie, kiedy zobaczy Pan jak Putin w Rosji zacznie wyplacac zysk dla kazdego obywatela w Rosji (sa juz tego symptomy)…i potem bedziemy (jak zawsze) nasladowac innych jak przyslowiowe „papugi”…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Marucha said

  Re 14:
  Tu, panie Jaśku, nie chodzi o wiarę czy niewiarę w dolara. Tu chodzi o coś innego:

  Moge dodac, ze po wprowadzeniu Programu Kredytu Spolecznego (Narodowego) praca stalaby sie przyjemnoscia a nie uciazliwym (jak w chwili obecnej) wyscigiem „szczurow

  Otóż nie docenia Pan ludzkiej zdolności obracania w g…o najpiękniejszych idei. Szczególnie u pewnej nacji.

  Program Kredytu Społecznego tej ludzkiej natury nie zmieni i świat nie stanie się nagle cudowny i idealny. Może jedynie trochę tylko lepszy. To i tak by było niemało.

 16. jasiek z toronto said

  Re: 15 Marucha.

  Jesli Rosja zbliza sie coraz bardziej do Programu Kredytu Spolecznego, to jakiz jest problem, abysmy rowniez zblizali sie do tej idei???.
  A wracajac do zydowskiej nacji, to wszystko na tym swiecie zamienili w g…no (zostawiajac plesn i zgnilizne)…

  Ludzkie zdolnosci sa w zasadzie zalezne od „lba”, bowiem ryba (narod) psuje sie wlasnie od „lba”…(rzadu)…no i w zwiazku z tym „dramatem” z jakim przyszlo nam zyc, musi nadejsc „oczyszczenie”, lecz tym razem prosto z Nieba, by zadne „farbowance” nie mialy mozliwosci „przeslizgniecia sie” na „krzywy ryj”…
  ======================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Romank said

  Panie Jasku…dolar , funt. marka , zloty rubel…kazdy pieniadz to wytwor ludzi i jako taki przez ludzi sterowany, manipulowany i niszczony…Ja o tym wiem, wiem, jak dziala i czym jest, wiem- jak nim manipuluja i spekuluja,……od wielu wielu lat…dlatego nie wierze..w odroznieniu od pana ….o czym panu powiedzielem wiele lat temu:-()
  Kredyt spoleczny nie jest zadnym panaceum..ani zadna mistyka…trzab go rozumiec anie wierzyc w….. To …poprostu uczciwszym systemem funkcjonowania Pieniadza…tylko tyle…bez mitologii i abrakadabra….

 18. Romank said

  http://pl.gloria.tv/?media=626768

 19. jasiek z toronto said

  Re: 17 RomanK

  Panie Romku, kazdy uczciwy system jesli bedzie kierowany przez zlodzieji i oszustow stanie sie ku…wskim systemem, ale kazdy system k…wski moga rozku…rwic uczciwi ludzie.
  Dam Panu przyklad: Zalozmy ze zostanie przejety lichwiarski system przez uczciwych ludzi, a zyski z lichwy przeznaczyliby w 100% na inwestycje publiczne i pomoc charytatywna zostawiajac „gola” pensje (5000 zlotych) i nic wiecej, to czy ktokolwiek mialby o to pretensje? Cyrkulacja by funkcjonowala bez zarzutu z jednym wyjatkiem: pieniadze w dalszym ciagu bylby kontrolerem obywateli (kredytobiorcow) bez zadnych „mitologii” czy „abrakadabra”….

  Program Kredytu posiada bardzo wazna ceche, a mianowicie uwalnia obywatela (przedsiebiorce, producenta czy uslugodawcy) od kontroli a sprowadza srodki finansowe do sluzby obywatelowi i rowniez bez zadnych „mitologii” czy „abrakadabra”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Zrozumcie… W sensie ekonomicznym, w sensie bilansu państwa prawdziwa jest tylko praca. PRACA. Pracą w tym znaczeniu jest przesunięcie bogactw naturalnych z określonego poziomu ich przetworzenia na poziom wyższy. I tak produkcja stali jest pracą. Produkcja farb także. Ale pomalowanie mieszkania to już nie praca. Choć to zajęcie płatne. Jednak płatne nie samo z siebie (jak praca – produkcja), ale płatne z tego, co produkcja wytworzyła (z kasy, która powstała w wyniku pracy – produkcji).

  Sektor usług istnieje, bo sektor produkcji na te usługi zarobił, wypracował tyle, że za część tej wypracowanej wartości może sobie pozwolić na usługi.

  Te dolary i inne wynalazki są wobec PRACY wtórne. Sęk w tym, że ich ilość, wartość już dawno temu żyje własnym życiem, bez związku z pracą, którą winny (te dolary) reprezentować.

  A cała reszta, to oszustwo, kuglarstwo, mydlenie oczu, przewracanie kota w worku – jak kto woli.

  (Długie teksty mało kto czyta. Więc wystarczy.)

 21. Ad. 16

  A wracajac do zydowskiej nacji, to wszystko na tym swiecie zamienili w g…no (zostawiajac plesn i zgnilizne)…

  Bo taki mieli plan. Tym planem było przesunięcie bogactw z kieszeni milionów do ich kieszeni. Co zrealizowali w 120%.

  I jedyne, co było im do tego potrzebne, to NASZE WADY.

 22. towarzysz0 said

  Ad 21
  Tak, panie Krzysztof M
  I jedyne, co było im do tego potrzebne, to NASZE WADY.

  Dlatego niezapominajmy o walce z naszymi wadami!

 23. towarzysz0 said

  Tylko finansowe i logistyczne wsparcie nie wystarczy. Zachodnia Europa bogatsza, tam zamiast dzieci wolą piesków i kotków.

  Życie na Ziemi nam nie jest dane tylko dla przyjemności. Gdy w to uwierzą młodzi ludzie – będzie nas znowu więcej.

 24. Boryna said

  W Polsce okupowanej przez straszych braci jest przeważnie taka emerytura, że nie wystarcza nawet w połowie na pokrycie kosztu pobytu w DPS. A kogo to w tej mafii obchodzi? Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej mają tylko pieniądze na pensje licznych bezdusznych i ciemnych urzędników, którzy gromadzą stosy zbędnych dokumentów, np o majątku dziecka z zespołem Downa, czego nie wymysliby Mrożek z Gogolem po libacji alkoholowej.

 25. Zdravko said

  Re 14: jasiek z toronto

  Ja nie uważam tego za wadę, tylko chciałem podkreślić, że ten problem można obejść. Dzisiaj urzędników, nauczycieli, wojskowych opłaca się zabierając komuś. W KS opłacało by się ich poprostu nie dając. Np. zamiast załóżmy 75% ceny płacilibyśmy 90%.

  Pan Marucha ma rację. Pieniądze to nie wszystko. Można wprowadzić system finansowy likwidujące ubóstwo i niesprawiedliwość społeczną, dające każdemu elementarne bezpieczeństwo finansowe. Człowiek to tylko nie kłębka neuronów, posiada także duszę, posiada sumienie dzięki któremu rozróżnia dobra od zła. Kredyt Społeczny nie sprawi, że człowiek będzie wyłącznie wybierać dobro.

  Propo Rosji, to oni raczej przymierzają się do wprowadzenie standardu złota, a nie Kredytu Społecznego.

 26. Romank said

  Panie Jasku….ja panu nie zabraniam wierzyc…ja jestem tolerancyjny….ale niech sie pan ograniczy do wierzy bez nawracania….
  Kredyt Spoleczny to dobra metoda..ale nie w rekach wierzacych fanatykow z pretensjami do kontroli. Powiedzialem panu to wiele lat temu… sugerujac probowanei na krolikach dla bezpieczenstwa…sprawdzil pan???

 27. Re: 26 RomanK

  NIe ma sprawy. Juz wczesniej Panu powiedzialem (dawno temu) zeby Pan nauczyl kroliki jak budowac domy, mosty, wypiekac chleb czy orac pole, to wtedy bede mial realna mozliwosc sprawdzenia na tych „krolikach” doswiadczenie z Programem Kredytu Spolecznego (kroliczego)…:))), bowiem juz sprawdzono na ludziach tzw., „partytet zlota” I dzieki tym upadle imperia…”krolicze” ma sie rozumiec…”krolicze”…(bo od balasku zlota te biedne „kroliki” osleply…, a w wiekszosci od ciezaru…podatkow w zlocie pozdychaly…)…

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.