Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogusz o List otwarty do Prezydenta RP…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Czechy zmieniają stanowisko wobec Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2014-06-26 (Czwartek)

„Miloš Zeman – czyli „piąta kolumna” Władimira Putina w Unii Europejskiej i NATO” – donoszą czeskie media, analizując dosłownie każde zdanie odpowiedzi prezydenta tego kraju na pytania zastępcy dyrektora generalnego ITAR-TASS Michaiła Gusmana.

Czeski przywódca oświadczył, że nie ma powodów do izolacji Rosji, i konieczne jest zniesienie wiz dla Rosjan przybywających do Czech.

I co się stało?! Grad zarzutów ze strony opozycji posypał się przy okazji na głowę premiera Sobotki, ministra spraw zagranicznych Zaoraleka, którzy w dużej mierze solidaryzują się z prezydentem. Przypomnijmy, że czescy wysoko postawieni urzędnicy państwowi nie poparli planów zwiększenia obecności wojskowej NATO w Czechach i w ogóle w Europie.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Miloš Zeman mówił coś zupełnie przeciwstawnego, namawiając NATO, aby ostrzegło Kreml przed ingerencją w sprawy Ukrainy za pomocą metod siłowych. W jaki sposób wyjaśnić tę metamorfozę prezydenta Czech? Swoją opinię na ten temat wyraził popularny czeski polityk, były senator Jiří Vyvadil.

– Wiedzą Pańswto, po raz pierwszy od kilku miesięcy zgadzam się z naszą rządzącą trójcą – czyli prezydentem, premierem i ministrem spraw zagranicznych. Rzeczywiście, jawnie zmienił się ich stosunek do Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie. Osobiście tłumaczę sobie tę zmianę prostym faktem. W opinii publicznej Czech rośnie sprzeciw przeciwko narzuconym, pozostającym bez alternatywy zarzutom przeciwko Rosji o „agresji” na Ukrainę. Nowy trend w nastrojach ludzi prowadzi do tworzenia różnych inicjatyw obywatelskich, jak na przykład, naszej platformy „Przyjaciele Rosji w Czechach”. Jako założyciel cieszę się, że zyskuje ona na popularności.

Krótko mówiąc, można stwierdzić: rzeczywiście, na dzień dzisiejszy czeskie władze w sposób bardziej zrównoważony odnoszą się do konieczności współpracy z Rosją, nie spieszą się z wsparciem ewentualnych sankcji wobec rosyjskiej gospodarki, i wykazują się samodzielnością, nie podążając ślepo za Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. Powtarzam, główną przyczyną zmiany – jest głos narodu.

Jestem przekonany, że mowa nie tylko o nastrojach w Czechach – kontynuuje Jiří Vyvadil. O ile mi wiadomo, władze Słowacji i jej społeczeństwo solidaryzują się z nami w tym zakresie. Czujemy satysfakcję, że szefowie naszych rządów – Bohuslav Sobotka i Robert Fico – zbudowali relacje oparte na zaufaniu i obaj przeciwstawili się planom możliwego rozmieszczenia NATO na terytorium obu krajów i ogólnie w Europie.

Przy okazji, nasza organizacja zamierza dzisiaj wystąpić do rządu Republiki Czeskiej z prośbą, aby ten otwarcie wystąpił za zawieszeniem broni na wschodzie Ukrainy. Należy posadzić wojujące strony konfliktu do stołu negocjacyjnego. Z kim prowadzi rozmowy Kijów? Oczywiście, z rebeliantami, a z kim jeszcze? Jestem całkowicie przekonany, że bardzo szybko, w ciągu 2-3 miesięcy, pomysł ten pojawi się w umysłach wszystkich w Europie. Już teraz wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że jednoznaczne poparcie dla Majdanu było fatalnym błędem. To właśnie to poparcie sprowokowało tragedię.

Co się tyczy dalszego rozwoju wydarzeń, jestem absolutnie przekonany, że Ukraina się rozpadnie. Czechosłowacja ma za sobą takie doświadczenie. W pewnym momencie Słowacy nie zechcieli wspólnego państwa z Czechami, dlatego rozeszliśmy się pokojowo. Oczywiście, między nami nie było takiego napięcia, jakie panuje teraz na Ukrainie. Wątpię, że po rozlewie krwi i tak wielu śmierciach, Donieck i Ługańsk zechcą żyć w jednym państwie z Kijowem. Powtarzam, Ukraina się rozpadnie. Koniec. Kropka. Niech Państwo do mnie zadzwonią za miesiąc lub dwa, i upewnią się, że miałem rację.

http://polish.ruvr.ru

Komentarze 3 do “Czechy zmieniają stanowisko wobec Ukrainy”

 1. lopek said

  Artykuł mówi nam, że une z jakichś powodów nie trzymają na krótkiej smyczy czeskich przywódców.

 2. NICK said

  Podobnie jak, z tych samych powodów, nie trzymają Orbana, który trzymał (trzyma?) z GazPol-every day.

 3. revers said

  Rozpada sie Irak, a nawet grozi Irakowi wymazanie z mapy swiata, dlaczego nie ma rozpasc sie Ukraina?

  Poza tym pepiczki cos za pozno reaguja na wydarzenia na Ukrainie, akurat po podpisaniu umowy na wschodnia nitke gazowa Rosji z Austria.

  Czyli przszedl Rus do Lecha i Czecha z propozycja budowy polnocnego rurociagu gazowego i poludniowego. Lech wolal lacha majdan i z nim zosstanie na cale zycie, a czech bohemia obstanie, Rus szybciej dogadal sie z pragmatycznymi germancami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: