Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Ruska baba, czyli co dale…
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Jak rosyjska ropa umknęła…
  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska: Kolonizacja gospodarcza przyspiesza

Posted by Marucha w dniu 2014-06-27 (Piątek)

Badanie ONZ wśród szefów globalnych korporacji mówiące o tym, że Polska w regionie jest najlepszym miejscem do inwestycji, piątym w Unii i trzynastym na świecie, już znalazło swoje potwierdzenie. W pierwszej połowie tego roku 20 międzynarodowych koncernów postanowiło ulokować biznes w naszym kraju. To dwa razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – wynika z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Gdy w całym ubiegłym roku w sumie koncerny zadeklarowały zainwestowanie nieco ponad 900.000.000 euro, to teraz kwota ta wynosi już blisko 1.600.000.000 euro.

Źródło: forsal.pl

Komentarz Redakcji:

Zanim uwierzymy euforycznym zapewnieniom o sukcesach gospodarczych Polski, weźmy pod uwagę, że osławieni „inwestorzy” przenoszą swoje geszefty do krajów, w których względnie stabilna sytuacja polityczna i społeczna łączy się z obecnością czynników takich jak: wysokie bezrobocie; niski koszt pracy; łatwość uchylania się od płacenia podatków; prawna dowolność postępowania z pracownikami; dominacja nauczania języków obcych nad innymi przedmiotami w szkolnictwie (żeby absolwenci mogli obsługiwać księgowość i call-centers dla firm z zagranicy).

Oto oblicze Polski pod rządami PO: stagnacja; indolencja rządu w sprawach społeczno-ekonomicznych; utrwalanie statusu kolonii gospodarczej. (A.D.)

http://xportal.pl

Komentarzy 19 do “Polska: Kolonizacja gospodarcza przyspiesza”

 1. Ciek said

  To co, lepiej by było, gdyby nikt tu nawet nic nie inwestował? Pracownik zyskuje na wzroście konkurencji o pracownika między pracodawcami.

  Tak, lepiej by było, żeby złodzieje i aferzyści, nie płacący podatków i wywożący dochody za granicę, nie inwestowali w Polsce.
  A z tą konkurencją o pracownika między pracodawcami, to Pan to gdzieś widział?
  Admin

 2. Mańka said

  Córka milionerki reklamuje… polską „TANIĄ SIŁĘ ROBOCZĄ”!

  Rządowy spot promujący polski rynek pracy wywołał sporo kontrowersji. Prezenterką jest uprzywilejowana córka bogatej projektantki, Natalia Klimas, która reklamuje Polskę jako… kraj taniej siły roboczej, mówiąc z uśmiechem na ustach:

  Co roku uczelnie wyższe kończy 50 tysięcy absolwentów, większość z nich zna dwa i więcej języków. Koszty pracy są jednymi z najniższych w Europie.

  Akcja promująca „polski rynek” przypomina trochę nagranie z castingu do You Can Dance… Zobaczcie:

  Invest in Poland:

  Tak rząd Donalda Tuska reklamuje nas za granicą. Zainwestuj, bo mało płacimy pracownikom

  Jak wygląda Polska w oczach mieszkańców Unii Europejskiej? Po tym rządowym spocie Europejczycy mogą pomyśleć, że nasz kraj jest wylęgarnią taniej siły roboczej. Tak. Właśnie tak jesteśmy reklamowani przez PAIiIZ – Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych – agencję rządową podległą Ministrowi Gospodarki.

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, której prezesem jest Sławomir Majman (notabene absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy MSZ ZSRR), stworzyła spot „Invest in Poland”. Film miał zareklamować nasz rynek i zachęcić przedsiębiorców zza granicy do inwestycji na terenie Polski. Rządowa agencja zamiast tego przedstawia Polskę jako kraj, w którym pracownikom mało się płaci.

  Prezenterka mówi o niskiej płacy Polaków i zaznacza, że koszty pracy w Polsce są jednym z najniższych w Europie. – Produktywność siły roboczej rośnie szybciej niż wysokość wynagrodzeń. W rezultacie koszt pracy należy do najniższych w Europie – słyszymy na nagraniu. A w tle tańczą zadowoleni młodzi ludzie. Zadowoleni z niskich zarobków?!?

  Internauci wyśmieli rządowy spot, mówiąc, że jego forma ujmuje powagi rządowemu projektowi. „Polska Bangladeszem Europy?” – komentują samą treść.

  http://niezalezna.pl/56013-tak-rzad-donalda-tuska-reklamuje-nas-za-granica-zainwestuj-bo-malo-placimy-pracownikom

 3. Romank said

  Internauci wyśmieli rządowy spot, mówiąc, że jego forma ujmuje powagi rządowemu projektowi. „Polska Bangladeszem Europy?” – komentują samą treść.

  Oczywiscie internauci sa idiotami….

  Reklamuja to -co ma sen…jedynym co warto reklamowac jest to co jest..rzeczywistosc..najtansza sila robocza… nice, easy….and cheep….

  Dzieciska…uciekajcie, uciekajcie puki mozecie….nie liczcie na nikogo i na nic…mozecie liczyc tylko na siebie samych…pojednynczo.

  Najbardziej niebezpieczna i niepewna wolnosc jest lepsza, od bezpiecznego niewolnictwa!

 4. Lily said

  Ta paniusia,nic nowego nam nie powiedziala,czego by rdzenni Polacy nie wiedzieli. Polacy maja jednego wroga,ktory dziala na ich szkode od momentu pojawienia sie. Wiekszosc z Was,zapomina,ze oni wszyscy sa siebie warci. Nie ma lepszych,ani gorszych, oni wszyscy sa tacy sami,dbaja jedynie o swoje interesy… „Po owocach ich poznacie”,nie licza sie obiecanki,licza sie czyny.Wiadomo,przecie,ze tylko szlachetni ludzie dotrzymuja swoich obietnic.Kochaja kraj,ktory zamieszkuja,i robia wszystko dla wspolnego dobra. Niestety w Polsce,dba sie jedynie o dobro jednostek.Polsko obudz sie…

 5. Maciej said

  @ Roman K

  Gdzie uciekać Panie Romanie ?

  Ja pracuje na kapitał obcy, generalnie problemem jest kadra zarządzająca w Polsce, a nie właściciele – to jest przerażające … Jestem szeregowym pracownikiem fizycznym, w 1998 roku sprywatyzowano zakłada i przeją go kapitał – doinwestował i trzepie kasę … Norma.

  Problemem jest takie skonstruowanie prawa by uczciwie podzielić dochód tych koncernów między pracowników … U mnie związki podpisały umowę, która gwarantuje podwyższanie stawek godzinowych o inflację ( lub jej część ) oraz 30 % załogi jest przyznawana podwyżka indywidualna .. W tym roku zostałem objęty obydwoma tymi przywilejami … Stawka z tego tytułu wzrosła mi o 80 groszy … 😉

 6. inka said

  Miałam nie pisać ale szlag mnie trafia – Polska Żegluga Morska zamówiła w CHIŃSKICH STOCZNIACH 4 masowce… bez komentarza bo zacznę bluzgać, a to nie godzi się z moim postanowieniem nie używania języka używanego przez rządzących.

 7. Luxeuro said

  Ad. 2 Proponuje lepiej ten, jest bardziej spokojny

  http://www.youtube.com/watch?v=W4g0o3sPVBM

 8. MatkaPolka said

  no to powtórzmy

  Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/21/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-miliardy

  Oni wszyscy już byli i nadal są.

  Wyrzućmy ich na śmietnik historii. Dla Polski nic dobrego nie zrobili. Ponad 8400 polskich strategicznych zakładów zniszczyli. Obcym służyli. Polskę zdradzili. Oni przehandlowali nam Polskę: staliśmy się ofiarą spisku.

  Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.

  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

  Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.

  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

  Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.

  Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.

  Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.

  Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.

  Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.

  Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów

  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.

  Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy.
  Jest zbrodnia. A kiedy będzie kara?
  Polacy! Pokazałem fakty. Zaufajcie! Nie dajcie się manipulować. Bo sami sobie szkodzicie. Stajecie się kolaborantami. Szkodzicie Polsce. Swoje umysły przestawcie, na polski sposób myślenia.
  Zdzisław Jankowski

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.
  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE
  1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Źródło Tygodnik „Nasza Polska” nr 1/668 z 6.01.2009

  Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…

  Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało? W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.

  Wyróżniki tej zapaści:

  – Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
  – Sześć milionów żyje w ubóstwie.
  – Osiem milionów żyje w nędzy.
  – Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.

  Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.

  Z sentymentem wspominam moją młodość wielkich budów Socjalistycznej Polski – którą nazywam XX złotym wiekiem polskiej gospodarki, drugim Oświeceniem.

  Zaliczam do tego okresu Polskę międzywojenną. Patrząc na aspekt społeczny, było sprawiedliwiej w wielu dziedzinach życia, było biedniej, ale lepiej niż dziś. Nikt nie głodował. Młodzież miała stypendia. Wszyscy mieli prace. Rolnictwo było opłacalne. Nikt nie ważył się wyprzedawać dobra narodowego, bogactw narodowych własności Polaków.

  Zdzisław Jankowski

 9. MatkaPolka said

  UNIA czy RZESZA

  https://marucha.wordpress.com/2010/12/11/w-sprawie-tzw-wypedzonych/#comment-67009

  Integracja Europy, polityczny wynalazek Adenauera i Schumana, udoskonalony przez Franza Josefa Straussa, wskazała Niemcom siebie, jako jedyną bezpieczną drogę do osiągnięcia przez Niemców kierowniczej roli w Europie bez granic, w Europie będącej nową formułą nordyckiej przestrzeni życiowej, w której Niemcy ostatecznie znajdą dla siebie miejsce i – według Straussa , MOŻLIWOŚĆ POŻYTECZNEGO WYŁADOWANIU SWOJEGO NIESŁYCHANEGO ZASOBU ENERGII.

  Europa, która ma stać się ojczyzną narodu niemieckiego, nie może skończyć się ani na Łabie, ani też na Odrze. W niej musi zostać zrealizowane europejskie prawo do ojczyzny, które (…) zezwala Niemcowi (…) znaleźć miejsce osiedlenia i pracy wszędzie tam, gdzie mu się podoba, jako pełnoprawnemu obywatelowi. Dopiero ten, kto będzie mógł żyć i działać tam gdzie mieszkali jego ojcowie, potrafi uznać w takiej Europie swoją ojczyznę – tak czołowy polityk bawarskie partii CSU w lalach (60-ch – Franz Josef Strauss, w swojej doktrynie integracyjnej sprecyzował, czyli — dokładnie opisał – pierwszą naturalna potrzebę” Niemców w przyszłej zjednoczonej Europie.

  Wypowiedź Romana Herzoga prezydenta Niemiec, nawiązuje do obietnicy Konrada Adenauera – kanclerza Niemiec, danej w roku 1961 na zjedzie Ziomkostwa Śląskiego, że:

  „Jedność Europy przyniesie też spełnienie waszych życzeń i żądań. Każdy krok. jaki uczynimy najpierw w kierunku integracji Europy Zachodniej jest jednocześnie krokiem naprzód ku drodze do waszych stron ojczystych”.

  Orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, wydane w dniu 3I lipca 1973 roku w Karlsruhe stwierdza jednoznacznie, że (.. ) Ustawa Zasadnicza – a nie tylko teza nauki prawa międzynarodo-wego i nauki prawa państwowego – zakłada, ze Rzesza Niemiecka przetrwała klęskę 1945 roku i nie upadla ani z chwilą kapitulacji, ani wskutek w Niemczech obcej władzy państwowej przez sojusznicze mocarstwa okupacyjne, ani później.

  Wynika to z preambuły, z art. 16, art 23, ART 116 I ART. 146 USTAWY ZASADNICZEJ (..). RZESZA NIEMIECKA ISTNIEJE NADAL (..) , co powinno być rozumiane, jako ISTNIENIE RZESZY W JEJ STARYCH GRANICACH Z 1937 ROKU.

  (.)
  Wciąż obowiązująca treść artykułu 116 Konstytucji Niemiec, jest stanem agresji prawnej wymierzonej przeciwko Polsce

  Ten sam Federalny Trybunał Konstytucyjny w roku 1980, w swoim Orzeczeniu z dnia 26 Lutego stwierdził, że – (…) pozostałe terytoria, które wchodziły w skład Rzeszy Niemieckiej w granicach z 31 grudnia 1937 roku, NIE SĄ DLA RFN ZAGRANICĄ.

  Profesor Anna Wolff-Pawęska w swojej pracy zatytułowanej „Europejska koncepcja Chadecji” pisze „Chadecka doktryna Europy zajmowała w drugiej połowie lad 60-tych centralne miejsce w zewnątrz-politycznych rozważaniach CDUICSU. Cokolwiek by o niej powiedzieć, nie należy zapominać, że stanowiła ona przede wszystkim kamuflaż dla różnorodnych ówcześnie prób rozwiązania problemu niemieckiego. Jedność narodu w kalkulacjach zachowawczych polityków niemieckich, miała tylko wstęp do dzieła zjednoczenia Europy Zachodniej

  Slogan „finis Germania finis Europae ” (upadek Niemiec upadkiem Europy), wyrażający powojenne nastroje zwolenników dominacji Niemiec i Europy w świecie, szybko został zastąpiony hasłem — SKORO NIE MA RZESZY, NIECH ŻYJE EUROPA . Chadecja zaś poczuwała się, jako jedyna siła polityczna RFN do przywrócenia zintegrowanej Europie – matce świata i ojczyźnie narodów – należnego jej miejscu w świecie. Należnego miejsca Europie zintegrowanej wokół Niemiec.

  Obecny stan rzeczy ( agresja polityczno-prawna Niemiec ), w połączeniu z nadrzędnością Konstytucji UE, ( unii politycznej ), nad Konstytucją RP, w Europie, w której w niedalekiej przyszłości sytuacja wielu narodów w głównej mierze zależeć będzie od sytuacji politycznej i ekonomicznej Niemiec – stwarza niebezpieczeństwo wypuszczenia z rąk polskich administracji politycznej na całym obszarze Ziem Odzyskanych i przekazania jej w ręce niemieckie przez prosty zabieg demokratycznych wyborów do samorządów lokalnych, następnie utrwalenia terytorialnego odzysku w formie najpierw nowego podziału administracyjnego wschodnich nabytków UE na precyzyjnie obrysowane regiony, które po załamaniu się Unii zostaną zatrzymane przy Rzeszy.

  (.)
  Według Franza Josefa Straussa – w latach sześćdziesiątych sztandarowego polityka bawarskiej CSU:
  Integracja Europy powinna być (–) oparta na federacji takiej z której nic można byłoby wystąpić, podobnie jak np. Kalifornia nic może opuścić związku państwowego USA, czy Bawaria – Republiki Federalnej.

  Rzeczpospolita z lutego 1993 (1/46):
  W grudniu 1990 w budynku Związku Wypędzonych w Bonn odbyła się tajna narada poświecona metoda walki o odzyskanie ziem, które po roku 1945 są w posiadaniu Polski Czechosłowacji i ZSRR. W naradzie brał udział wysokiej rangi urzędnik kanclerza Kohla i przedstawiciele MSW I MSZ RFN-u

  Ustalono wówczas, że Niemcy zastosują w Polsce dwa warianty tzw. „FRIEDENSPLAN” (pokojowy) I „KRIEGSPLAN” (wojenny), aby odzyskać stracone na rzecz Polski ziemie w ciągu 10-15 lat

  Przyjęto tam, ze razem z realizacja pokojowego sposobu ponownej kolonizacji, będą przygotowane i tworzone tajne struktury na naszych Ziemiach zachodnich „Schlesischrebellion” – Bunt Śląski.

  Pokojowy plan Niemców polega na tym, aby powiązać Polskę z gospodarka RFN układami, ale takimi gdzie prawo wyłącznego decydowania będą mieli Niemcy. Trzeba stworzyć 6-7 tysięcy małych firm gdzie dyrekcja i kadra kierownicza będzie w rekach niemieckich. Ludzie ci będą oswajali się z nowymi warunkami i przygotowywali zakłady, aby w przyszłości polskie zakłady zastąpić wyłącznie Niemcami.

  Należy korumpować polskich prominentów tak politycznych jak i ekonomicznych popierać finansowo polskie media przychylne Niemcom i popularyzować tzw. ”niemiecką bramę do Europy”. (..)Trzeba postępować ostrożnie i inwestować w Polsce poprzez inne firmy zachodnie USA, Francji, Austrii, które są powiązane z Niemcami.

  Kanclerz Niemiec Schroeder na Zjeździe wypędzonych w Berlinie 2001:

  Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce. Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie Landy, w ten sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali wreszcie Europejczykami.”
  (.)

 10. Luxeuro said

  Ad. 8 – Z mojego doświadczenia i obserwacji, co zaczarowało Polaków w moich kręgach do UE było,

  1) Możliwość pracować zagranicom
  2) Bez wizowe poruszanie się po Europie
  3) Myśl „U nas będzie tak jak na Zachodzie”

  Niezależnie od argumentu nie było jak przekonać nikogo ze to zły krok do póki nie przyszedł rok 2013. Już jest za późno.

  Przypuszczam ze podeszli „planiści” do tego tak jak jest to opisane w Projekcie Harvard. Niespodzianka może się stać ale warunki by to się stało będą ekstremalnie niebezpieczne, bo Szatan nie popuszcza o tak.

 11. Luxeuro said

  http://konstytucja.e-studio.biz.pl/Konstytucja,Niemiec116.html

  http://www.wprost.pl/ar/127420/PSL-do-Niemiec-zmiencie-art-116-konstytucji/

  „”W polsko-niemieckim traktacie z 1990 roku o uznaniu granicy, zaznaczono że w czasie nowelizacji konstytucji niemieckiej artykuł 116 będzie zlikwidowany” – podkreślił podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PSL Stanisław Żelichowski.

  „W tej chwili Niemcy nowelizują swoją konstytucję w związku z Traktatem Lizbońskim i uważamy, że nadszedł moment, kiedy to traktatowe zobowiązanie, które było przyjęte, należałoby wypełnić” – uważa szef klubu PSL. „Do tej pory nie było zmiany konstytucji Niemiec i w związku z tym wszyscy byliśmy spokojni” – dodał.

  Żelichowski podkreślił, że podczas spotkań PSL z wyborcami przed głosowaniem w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego najwięcej wątpliwości budziły właśnie stosunki z Niemcami.

  Art. 116 w praktyce nie ma żadnego znaczenia. „To jest fikcja, dlaczego utrzymywać ten artykuł?” – zastanawiał się szef klubu PSL. „Jeżeli Niemcy będą bronili fikcji, oznaczać to będzie, że bronią jakiś swoich interesów” – dodał.”

  Ad. 9 –
  „w niedalekiej przyszłości sytuacja wielu narodów w głównej mierze zależeć będzie od sytuacji politycznej i ekonomicznej Niemiec – stwarza niebezpieczeństwo wypuszczenia z rąk polskich administracji politycznej na całym obszarze Ziem Odzyskanych i przekazania jej w ręce niemieckie przez prosty zabieg demokratycznych wyborów do samorządów lokalnych, następnie utrwalenia terytorialnego odzysku w formie najpierw nowego podziału administracyjnego wschodnich nabytków UE na precyzyjnie obrysowane regiony, które po załamaniu się Unii zostaną zatrzymane przy Rzeszy.”

  Dlatego jest im potrzeby prawny kluczyk „bratniej pomocy”

  „Istota działania Europejskiej Strategii Bezpieczeństwa[edytuj | edytuj kod]
  Europejska Strategia Bezpieczeństwa została stworzona by bronić kontynent europejski przed czynnikami destabilizującymi. Są to przede wszystkim:

  1. Terroryzm:

  zagraża życiu ludzi
  powoduje wzrost wydatków
  prowadzi do osłabienia otwartości i tolerancji naszych społeczeństw
  oraz stanowi coraz większe zagrożenie strategiczne dla całej Europy

  Komentarz Rady Europejskiej:
  Organizacje terrorystyczne są coraz lepiej wyposażone, podłączone do sieci elektronicznych, gotowe do użycia nieograniczonej przemocy powodującej masowe ofiary. Terroryzm ma zasięg globalny i wiąże się z groźnym ekstremizmem religijnym. Jej przyczyny są złożone, obejmują presję modernizacji, kryzys kulturowy, społeczny i polityczny oraz alienację młodych ludzi żyjących w obcych społeczeństwach. Zjawisko to jest również obecne w naszych europejskich społeczeństwach. Europa jest zarówno celem, jak i bazą takiego terroryzmu: kraje europejskie stanowią cel i były atakowane. Bazy logistyczne komórek Al-Kaidy odkryto w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Belgii.”

 12. konstanty said

  od 1 Jakie korzysci ? Kto ? Na pewno nie Polska ! Pseudoinwestorzy dostaja wszelkie mozliwe preferencje, ulgi i doplaty ! np OpeL dostal zwolnienie od wszelkich podatkow na lat 10 za fabryke w Gliwicach i wszelkie ulgi na fundusz bezrobotnych ,fundusz aktywizacji i i i i .. ! Konkrencja dla pracodawcow ? Absolutna brednia . Likwidacja Polakow jako pracodawcow ktorzy wskutek ze obcy dostaJA PIENIADZE POD STOLEM NIE SA I NIE MOGA BYC KONKURENCYJNI !

 13. Romank said

  Panie Macieju..gdzie???? w bardziej bezpieczne miejsce, dajce lepsza mozlwosc przetrwania. Idealnego nie ma…te co sa- nie dla nas normalnych ludzi .Ale, jesli idzie fala powodzi, nalezy uciekac z dala od koryta rzeki..na polozone wyzej miejsce… Jesli sie pali- jak najdalej od zrodla ognia… Niech pan bedzie czujny i nie slucha dobrych rad, patryiotofwaryjotof upychajcych przed powodzia w…… piwnicy nad rzeka….Po radach pozna pan wielu i rozpozna ich intencje…
  Ufa pan tylko swojemu instynktowi.. danemu przez Boga.
  Pan nie zapomina ,ze Bog panu dal rozum i wolna wole…dusze niesmiertelna ..ale tylko jedno zycie.
  Narod nasz Polski znalazl sie w takim miejscu Historii..ze uczciwie mozna tylko powiedziec tak, jak uczciwy dowodca mowi swoim zolnierzom…w beznadziejnej sytuacji.
  _ Ratujcie sie kazdy na swoja reke…Niech Bog ma was w Swojej Opiece! Nie mamy zadnej organizacji, nie mamy programu, nie mamy elity..zostalo nam tylko zycie…..i Nadzieja i Ufnosc w Opatrznosc!

 14. Birton said

  Zagadka za 3 punkty- co ma wspólnego wierszyk z przesłaniem artykułu?
  Jedzie, jedzie pan
  na koniku sam
  a za panem żyd
  na koniku hyc
  a za żydem żydzięta
  pogubiły pantoflęta
  patataj patataj

 15. Romank said

  Panie Briton..to je to- co autor mial na mysli wyrazone mowa wiazanom poetyckom:-))))

 16. Kazek said

  re 6 Pani Inko , PZM nie może zamówić statków w polskich stoczniach bo takich już nie ma.

  Jest jedna duża stocznia remontowa w Gdańsku. GSR REMONTOWA.
  Stocznia ta była sprywatyzowana przez rząd Olszewskiego chyba przeszła pod akcjonariat pracowniczy teraz jest własnością polskiego kapitału.

  Pracownicy tej stoczni mówią ,że są trzecią pod względem wielkości stocznią remontową w Polsce, drugą w Europie i pierwszą w świecie.

  Oprócz remontów, stocznia ta próbuje wchodzić na rynek budowy statków.
  Wokół niej koncentrują się resztki przemysłu okretowęgo z trójmiasta.
  Może ona byłaby w stanie zbudować statki dla PZM tym bardziej,że PZM ma masowce a są to statki nieskomplikowane .

  Wracając do PZM to jest to przedsiębiorstwo państwowe a jaki stosunek ma państwo do polskich stoczni nie muszę tutaj tłumaczyć.
  Zarząd musi kierować się tylko doraźnym zyskiem.

 17. Jacek said

  A JKM uwolni jeszcze „ukryte rezerwy”.

  Tym ktorzy licza na „inwestycje” przypomne, ze inwestycje naleza do inwestujacych ( i nie mozna z nimi realnie konkurowac bo sami sobie produkuja pieniadze). A jako inwestujacy „kapitalisci” maja „prawo” maksymalizowac swoje zyski nawet za cene smierci setek milionow ludzi co od stu lat uparcie demonstruja. Wszystkie te „inwestycje” maja jedynie na celu wywlaszczenie i przejecie kontroli wszystkich zasobow, lacznie z woda i powietrzem.

 18. AQQ said

  http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Pod-wzgledem-akcyzy-Polska-jest-czerwona-wyspa-Europy,wid,16709660,wiadomosc.html

 19. bart_w said

  Na filmiku najbardziej misie opodobaly dancujące w tle lemingi ze słuchaweczkami na uszkach. Ładne te lemingi, szczególnie te w spódniczkach (swiecące krocza???) One są niby tą wykształconą kadrą. Teraz mam zapytanie. W jakich dziedzinach obecnie młodzi ludzie zdobywają arkana wiedzy (dotyczy nie tylko Starego Kraju). To sobie sam odpowiem na owe pytanie. Otóż komunikację, sztuki artystyczne, filologię niemiecką i angielską, co mądrzejszy biznes albo komputery ze szczególnym naciskiem na projektowanie gier elektronicznych (w czym Polacy są znani w swiecie). Inżynier, czy technolog to jednostka wyśmiewana, a naukowiec ignorowana. Zreszta techniczne uczelnie ledwie zipią finansowo. Co z tego, że Polska dostarcza najplepszych technologów, jeśli jest ich mało i wszyscy w USA.

  Pamietamy, jak jeden gosciu, ktory potem zostal nominowany do Rady Mądrych już dwie dekady wstecz pojechał do Chicago i krzyczał – przenoście biznesy do Polski, bo najlepiej się robi interesy z idiotami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: