Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zrozumieć sąsiada

Posted by Marucha w dniu 2014-06-29 (Niedziela)

Na argumenty głusi są nadal w przeważającej większości luminarze polskiej sceny politycznej, którzy nadal tkwią w rusofobicznych schematach, nie rozumiejąc, że Rosja jest i pozostanie co najmniej regionalnym mocarstwem, sąsiadującym z nami.

Moskwa, centrum konferencyjne tutejszego World Trade Center (Centr Mirowoj Torgowli). Na doroczne Międzynarodowe Forum Parlamentarne przyjechało kilkuset uczestników z ponad 70 krajów z różnych kontynentów.

Tematy dyskusji sformułowane zostały dość dyplomatycznie, ale i tak przebija z nich przekonanie, że świat polityki powinien skoncentrować się na wydarzeniach wokół ukraińskiej wojny domowej i prób wciągnięcia Moskwy do trzeciej wojny światowej, która zresztą, zdaniem niektórych rosyjskich polityków już się zaczęła, zaraz po katastrofie geopolitycznej, jaką był rozpad Związku Radzieckiego dwadzieścia trzy lata temu.

Naszpikowana wojowniczymi zawołaniami retoryka atlantystów utwierdza ich w tym przekonaniu. Istotnie, patrząc na wypowiedzi, także takie, jak ta polskiego szefa rządu o dzieciach, które 1 września mogą nie pójść do szkoły, światowe starcie już trwa.

Słuchając głosów rosyjskich polityków i ekspertów na forum, można było dojść tylko do jednego wniosku: oni chcą rozmawiać ze wszystkimi, przede wszystkim z Europą. Nie chcą konfliktu, ale domagają się elementarnego szacunku dla swego państwa, realizującego dziś ambitny projekt integracji eurazjatyckiej.

Rozumieją to politycy z Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki, licznie reprezentowani na forum. Rozumieją to reprezentanci francuskiego Frontu Narodowego, węgierskiego Jobbiku, austriackiej FPOe, włoskiej Lega Nord, flamandzkiego Vlaams Belang, czyli szeroko rozumianej narodowej prawicy. Zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele niemieckiej, socjalistycznej die Linke. Starają się pojąć francuscy neogaulliści. Na argumenty głusi są nadal w przeważającej większości luminarze polskiej sceny politycznej, którzy nadal tkwią w rusofobicznych schematach, nie rozumiejąc, że Rosja jest i pozostanie co najmniej regionalnym mocarstwem, sąsiadującym z nami.

W kuluarowych rozmowach z parlamentarzystami słyszałem od kilku przyjaciół gorzką prawdę: z indywiduami kreującymi polską politykę zagraniczną pod dyktando Białego Domu nie ma nawet sensu rozmawiać. Łatwiej zadzwonić w razie potrzeby wprost do Waszyngtonu. Ujawnienie istoty polsko-amerykańskich relacji przez opublikowane przez „Wprost” nagranie rozmowy Sikorskiego z Rostowskim niczego tu nie zmienia. Wszak pan minister, choć może i czuł się z tym nieswojo, zajmował się przez lata, posługując się jego nomenklaturą tzw. blow jobem…

Mateusz Piskorski
http://www.blog.pl

Komentarzy 39 do “Zrozumieć sąsiada”

 1. DomGaw said

  Widzę, że tutaj ciągle trwa jaranie się ruskim ” rewolucjonistą”, obrońcą i wybawcą Słowian i reszty wszechświata.
  Pisałem już tutaj o tym wiele razy, co miało skutek obrzuceniem mnie wyzwiskami…”Putin ma współudział ? hahahahah!”

  Zamiast więc pisać proponuję zajrzeć tutaj:

  Program informacyjny rosyjskiej proPutinowskiej tv. Minuty od 16:18 do 17:25. Podpowiem ( bo tutaj trzeba łopatą) że nie chodzi o panią spikerkę.

  No idź Pan się jarać Obamą, Anielcią Merkel i Netanjahu.
  Admin

 2. maurycy said

  Zrozumiec sasiada ? Tylul dosc zasadny i sluszny ! Problem jednak w tym zeby ten sasiad chcial zrozumiec nas ! Nie widze zdecydowanie dobrej woli po stronie rosyjskiej ! Sprawa Katynia ? wiadomo juz powszechnie ze to oni zmajstrowali, wyjasnic do konca i juz ! Niestety ..NIET ,NIET .. i NIET Sprawa Smolenska ? Nie wiklam sie tu w jakies PIS y, Maciarewicze to mnie nie obchodzi ! Zgnela delegacja rzadowa i powinni wyjasnic ! I znowu ..NIET NIET i jeszcze ewidentnie matacza . caly w tym ambaras zeby dwoje chcialo naraz ! Trudno z kims utrzymac dobre relacje skoro on zwyczajnie nie chce !

 3. DomGaw said

  Marucha- ja, w przeciwieństwie do Pana i innych tutejszych fanbojsów Putina nie „jaram się”. Ja próbuję w miarę obiektywnie i bez jarania się oglądac rzeczy. Tym bardziej, jaranie Obamą, Merkel itd…argumentum jak u dewiantów -jak coś złego o sodomitach to pewnie ” klecha mi kazał z ambony”.

  Jarajcie sie dalej Wołodią.
  Ciao.

  Żegnamy z ubolewaniem. Tak mało wśród nas jest obiektywnych obserwatorów… – admin

 4. Pocoto said

  CNN jako zrodlo wiarygodnych informacji? Moze na dodatek Fox News i GW?

 5. Marucha said

  Re 4:
  Wiarygodne informacje to takie, że Rosja napadła z wojskiem na Ukrainę, morduje, pali białym fosforem i wali szrapnelami w cywilów – oraz że Krym był zawsze ukraiński, a Ukraina liczy sobie 6000 lat.

  Kto by miał wątpliwości, ten się „jara” Putinem.

 6. JO said

  ad.3. Zegnamy ..a Pan wraca do swojej Zgnilizny …

 7. Zerohero said

  @1

  Proszę zwrócić uwagę na powtarzajacy sie schemat podobnych komentarzy. Artykuł nie jest laurką pod adresem Rosji, nie robi z Putina wybawcy. Stwierdzono tylko obiektywne fakty. Polska faktycznie wykonuje politykę proamerykańską, USA faktycznie naciska na Rosję. Mimo to DomGaw zaczyna od słów: Widzę, że tutaj ciągle trwa jaranie się ruskim ” rewolucjonistą”, obrońcą i wybawcą Słowian i reszty wszechświata.

  DomGaw imputuje rzeczy, których nie można wyczytać z artykułu. Chyba na zasadzie „kto nie pluje na Rosjan, ten rusofil”.

  Dodam jeszcze, że kpiny DomGawa są oderwane od rzeczywistości i dziecinne. Wiele osób pokłada nadzieje w Rosji nie z powodu dobroci Rosjan, ale z obawy na rosnącą arogancję Zachodu dzialającego ostatnio jak jedno państwo. W Syrii Rosja faktycznie staneła po stronie dobra, bo to NATO stawia na destrukcję tego kraju. Na Ukrainie, to siły prozachodnie dopuszczają się masakr ludności. Bombardowanie Serbii, zniszczenie Iraku, zniszczenie Libii – dokonaly się z powodu braku równowagi sił na świecie.

  jakim trzeba być bydlakiem by tego nie dosterzegac?

 8. JO said

  ad.7. Dziekuje za trafne podsumowanie wpisu Typowego Leminga-Maciciela. Tylko Tak dokladnymi Wypowiedziami znajdziemy droge do Prawdy I Zwyciestawa.

 9. DomGaw said

  Nieżli jesteście, naprawdę. CNN…hahah

 10. Griszka said

  @ZH
  Gość to typowy troll. Nawet śmieje się z własnego prymitywizmu. Nie wiem kogo mają przekonać argumenty o „jaraniu się”. Przecież to dziecinada w stylu ‚ja wie lepiej, bo tak a teraz padnijcie przede mną na kolana’. Widać, że rok szkolny się skończył i trzeba się przygotować na to, że gimnazjaliści zaczną tłumnie odwiedzać ten skromny przybytek 🙂 Szkoda nawet takiemu cokolwiek tłumaczyć

 11. Yah said

  Przecież to typowy łonetowski USraelski troll z orzeszkiem laskowym na cienkich nitkach między uszami na misji specjalnej w gajówce 🙂

 12. akej said

  @ DomGaw
  Zegnam Pana ze lza w KROKU…

 13. DomGaw said

  Było łopatologicznie ale tego nawet nie ogarniacie. Drążcie dalej…

  A te „usraelskie agenty” to sobie w buciki dzieciaki. Jak ja jechałem po hasbarze na róznych stronach to pewnie jeszcze nie wiedzieliście co oznacza termin khazar.

  Już dobrze, dobrze, spadaj stąd człowieku – admin

 14. Luxeuro said

  „Dodam jeszcze, że kpiny DomGawa są oderwane od rzeczywistości i dziecinne. Wiele osób pokłada nadzieje w Rosji nie z powodu dobroci Rosjan, ale z obawy na rosnącą arogancję Zachodu działającego ostatnio jak jedno państwo. ”

  DomGaw ma ciekawy ale i powszechny charakter zgubionych ludków jak i w Polsce tak i w USA. Masz dobre hasło, „The Axis of Evil”, i DomGaw automatycznie wie kto jest dobry a kto zły. Sorki ale jak powtarzamy w Gajowce tysiące razy, nie jest to takie proste.

  ” Ja próbuję w miarę obiektywnie i bez jarania się oglądac rzeczy. ”
  Jeżeli tak to jestem ciekawy jak Pan interpretuje informacje z rozmowy Pani Nuland i Ministra Spraw Zagranicznej Estonii Urmas Paet ?

  Lepiej postarać się zrozumieć słowa JKW Sykstus Henryk Burbońskiego w
  https://marucha.wordpress.com/2014/06/28/rosyjskie-pragnienie-niezaleznosci-pomoze-nam-rozpoznac-wlasne-ktore-jest-zagrozone-przez-penetracje-anglosaska/

  „Jeśliby dynamiczny rozwój przemysłowy w tych krajach postępował dalej, ich nowe branże eksportowałyby swoje wyroby na cały świat, zmuszając do współzawodnictwa handel angielski, co skłoniłoby je także do rozwijania własnej marynarki handlowej, która również konkurowałaby z brytyjską marynarką handlową. Anglia nie życzyła sobie w żadnym razie takiego współzawodnictwa i dlatego chciała wojny, a nawet ją w pewnym sensie prowokowała – nawet jeśli czynnikiem, wyklutym dużo wcześniej, który zdetonował ów konflikt, było, jak wiadomo, zamordowanie austriackiego arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.”

  Słowa „Anglia” lub „USA” ja bym raczej zmienił na „Międzynarodowi Finansiści” bo Anglia, USA czy Francja to tylko ich tym czasowe miejsce postoju i nie nic wspólnego z obywatelskimi poczuciami tych narodów. Sprzedaj wszystkich za co się da.

 15. DomGaw said

  (…)

 16. Halszka said

  @2

  Wyjaśnić do końca sprawę Katynia?

  Apel jak najbardziej słuszny… gdyby był sformułowany przed 1991 rokiem. Od tego czasu strona rosyjska przecież przyznała, jak było, przepraszała, przekazała dokumenty. Co tu jeszcze jest do wyjaśniania? Jakie „NIET NIET NIET”?

  Ostatnio rodziny ofiar (niektóre) domagają się rehabilitacji. Ale przecież ci pomordowani nie byli oskarżeni o nic.

  Po wojnie nie było w Polsce prawie żadnej rodziny, która by nie straciła kogoś podczas okupacji. Obozy, łapanki, masowe egzekucje w odwecie za śmierc jednego Niemca. Masakra ludności cywilnej w powstaniu warszawskim. Czy ktoś domaga się teraz od Niemców rehabilitacji tych ofiar?

  Czy IPN prosi np. Niemców o dokumenty gen. Heinza Reinefartha, który stał na czele oddziałów niemieckich mordujących powstańców i ludność cywilną po klęsce powstania (ofiar wielokrotnie więcej niź w Katyniu)? Jak to się stało, że po wojnie ten generał, nie niepokojony przez nikogo, nie zasiadł na ławie oskarżonych w Norymberdze, tylko sprawował przez całe lata urząd burmistrza na modnej wyspie Sylt? Czy to prawda, że chroniło go pewne wielkie mocarstwo?

  Również Wołyń jest – przynajmniej od strony ukraińskiej – wielką białą plamą. Są liczne wspomnienia Polaków, którym udało sie przeżyć. Od strony ukraińskiej – bagatelizowanie, zaprzeczenia, albo wskazywanie na winnych Polaków. Ale teraz, skoro to są dziś nasi przyjaciele, na pewno wszystko da się wreszcie wydobyć na światło dzienne…

 17. Griszka said

  @DomGaw
  Może byś tak dowiedział wpierw czemu i w jakim kontekście umieszczono tam stylizowaną Gwiazdę Dawida i czyjej organizacji jest to logo, które stanowiło tło dyskusji z ekspertem. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że Krajski to syjonista, bo na okładce jednej ze swoich książek umieścił heksagram.

 18. biscoter said

  @DomGaw Pan mi nie wygląda na człowieka o złej woli i nie „śmierdzi” lemingiem… Jeśli jeszcze byłby Pan w stanie wznieść się ponad własne poczucie wyższości nad Gajówkowiczami i darował sobie te poniżające hasła i mentorski ton, to będzie Pan w stanie znaleźć tutaj niejednego ciekawego rozmówcę, nawet pomimo różnić w postrzeganiu obecnych wydarzeń i osoby prezydenta Putina. Ani tutaj nie piszą dzieciaki (prócz mnie i może jeszcze jednego czy dwóch komentatorów, hehe) ani osoby słabo doświadczone w działalności internetowej (nie ma się czym chwalić) czy niedostatecznie oczytane. Tyle lat Pan już pisze w Internecie i jeszcze nie nauczył się Pan, że próby przekonania rozmówcy poprzez ośmieszenie go i wywyższenie siebie nie prowadzą do celu? To aż dziwne…

 19. Griszka said

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/17/przestancie-pluc-na-putina/
  Tutaj jest polemika do tekstu z stopsyjonizmowi. Nie myśl sobie, że nagle dzisiaj dokonałeś wielkiego odkrycia.

  Gdybyś obejrzał materiał wcześniej z głową to byś się nie wygłupił. Ja od początku wiedziałem, że jest logo AIPAC a w studiu była poruszona sprawa niedawnej konferencji tej organizacji. Jak następnym razem omówią przemówienie Netanyahu też możesz nas straszyć „zażydzonym RT”. Na pewno wszyscy się nabiorą.
  I ty chciałeś na wmówić, że ty byłeś taki wielki ekspert od syjonistów, gdy my wszyscy uczyliśmy się szukać Izraela na mapie ? 🙂 Mówię, że od początku, że trollujesz. Następnym razem wysil lepiej swoją makówkę.

 20. Griszka said

  @19
  Szkoda czasu na dyskusję i spamowanie wątku. Reasumując. RT wyświetliło przez całą minutę logo AIPAC. Zdrada !!! 🙂

 21. biscoter said

  @20 A to jednak chodzi o te logo AIPAC? Bo ja oglądałem już 3 raz i nie umiałem znaleźć o co mogło autorowi chodzić, przyjąłem, że pokazanie loga AIPAC to nic takiego…

 22. Luxeuro said

  Ad. 18 – Obejrzałem program od samego początku. Jeżeli Pana problem jest tło reportażu na tema AIPAC no to myślę ze jest to trochę nie na miejscu. Ktoś w RT chciał wizualnie pokazać jaka blisko jest polityka USA i Izraela/Syjonistów, i myślę ze im się to udało. Fragment na temat CNN, tez wydaje sie OK. Podała co myśli o MSM w USA i ciężko mi z czymś się nie zgodzić. Wolał bym słuchać RT niż nasze TVN24

 23. Polon said

  Panie Gajowy, moderując komentarze wpuszcza pan szerszenia (np DomGaw) do gajówki, a większość gajówkowiczów bardzo nie przychylnych szerszeniom ukatrupia „gada”. Czy to tyko gwoli treningu?

  Nikogo nie moderuję a priori. Najpierw musi się zasłużyć.
  Admin

 24. Romank said

  Panowie- pan Dom Gaw… argumentow nie przyjmuje. Jego irytuje wasza odpornosc na jego argumenty i sposob widzenia tego samego z jego prespektywy.
  Wszystko inne odbiegajace od jego retuszu rzeczywistosci- jest ,,jaraniem..
  Taki sie ulung:-))) byt ksztaltuje jego swiadomosc….a swiadomosc zapewnia byt.
  CO, jak widac do was jeszcze nei dotarlo..mimo- ze trze juz tyle lat:-)))

 25. JO said

  Taki sie ulung:-))) byt ksztaltuje jego swiadomosc….a swiadomosc zapewnia byt.- Roman K

  Pieknie powiedziane z tym , ze takim sie nie „ulungl” a sie dal Ulepic….

  Brawo Panie Romanie.

  Nie docenia Pan wrodzonych cech charakteru – admin

 26. Griszka said

  Kolejny polityk ukraiński, były minister obrony w rządzie, będącym bękartem Pomarańczowej Rewolucji, Anatolij Hrycenko podczas wywiadu w telewizji stwierdził, że: „Wierzy, że gdyby Putin przyleciał do Ukrainy to na pewno znaleźli by się wśród patriotów ochotnicy, którzy by go zabili co było by właściwe”.
  Banderowiec nazwał też Putina „faszystą”, chociaż on sam nic przeciwko UPOwcom, którzy są w jego partii. Włącznie z Jaceniukiem, który był zaangażowany w kolportowanie antypolskiej propagandy dUPA a separatystów nazwał podludźmi.

  Hrycenko był szkolony w amerykańskich uczelniach wojskowych na początku lat 90-tych po upadku ZSRR.

 27. Re: 2 Maurycy…
  Ile mozna powtarzac razy, ze Rosja (Putin) nie ma z kim „wyjasniac” Katynia, Ostaszkowa, Syberii i innych „Smolensk” ze strona zydowskich reprezentantow sprawujacych wladze w jewRopejskim landzie nad polskimi lemingami.
  Prosze wskazc mi choc jedna osobe publiczna w „rzondzie” z ktora Putin (Rosja) moglaby rozpoczac jakiekolwiek rozmowy???.
  Ostatnim „papierkiem lakmusowym” w nawiazaniu politycznych rozmow byla publiczna propozycja oddania Polsce Ziem Wschodnich az po Morze Czarne pod jednym warunkiem: aby Polscy patrioci zrobili porzadek wpierw u siebie w domysle: przejeli wladze odsuwajac zydowsko-niemieckie uzaleznienia – czyli odstapienie od zydowskiej polityki talmudu.

  I jeszcze jedno: W jaki spsob mozna zrozumiec sasiada??? (lub po czym go poznac???). Ano po tym: w jaki sposob rozwiazuje swoje problemy lokalne czy polityczne (czyli poznac mozna sasiada po jego wydawanych owocach).

  Czy wobec powyzszego, Rosja (Putin) niezwlocznie mialby nawiazac wspolprace jak i rowniez oficjalne wyjasnianie miejsc tragedii Polakow na terenie bylego ZSRR z p. Maurycym??? Czy moze z p. RomanemK? A moze z Gajowym Marucha?…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Zdravko said

  Re 27: Jasiek z Toronto

  „Ostatnim „papierkiem lakmusowym” w nawiazaniu politycznych rozmow byla publiczna propozycja oddania Polsce Ziem Wschodnich az po Morze Czarne pod jednym warunkiem: aby Polscy patrioci zrobili porzadek wpierw u siebie w domysle: przejeli wladze odsuwajac zydowsko-niemieckie uzaleznienia – czyli odstapienie od zydowskiej polityki talmudu.”

  Mógłby pan coś więcej o tym napisać, zwłaszcza o tym Morzu Czarnym? Ja słyszałem o propozycji oddania Lwowa, Grodna i ewentualnie Wilna i Królewca, ale o Morzu Czarnym słyszę po raz pierwszy.

 29. revers said

  jak prawy sektor juz chce sie dobrac do rep. moldawskiej, czesc moldawi nalezacej do Rosji za Krym!!!

  http://novorus.info/news/events/16782-18shok-uzhas-luganska-zhenschinam-i-detyam-ne-smotret.html

  oj bedzie goraco

  tym bardziej ze unia w ramach podpisanych rowniez porozumien o wzajmenej pomocy w ktaklizmach, teroryzmach, klauzuli „solidarnosci” , unia zastrzegla sobie pobory wojskowe, wojskowe wejscie w kazdy zakatek uni, dla przypomnienia traktat liznbonski przewiduje kary smierci w stanach wyjatkowych.

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/06/28/eu-schafft-grundlagen-zum-militaer-einsatz-gegen-die-buerger/

  a od wrzesnia nato ma pelny plan zajec wojskowych, wystapien na weterplate Putina nie bedzie, bo juz mu w Kijevie groza egzekucja

  http://www.neopresse.com/politik/die-kriegsplaene-der-nato-ab-september-schon-jetzt-online/

 30. morgan said

  DomGaw: Co z Toba, czlowieku ?!? Zadna Cie nie chce? Przyssales sie do idiotycznego okreslenia „jaranie” i prawisz wszystkim swoje moraly. Popij cieplego mleka, czasem pomaga.

 31. bart_w said

  Jeżeli już, to Akh-Azar.

  Prawda, panie GazWyb, czy jak Panu tam, leży gdzies pomiędzy. Prawdopodobnie ze spora tendencją na wschód. Bo jaki jest zachód, to my niestety widzimy. I niestety doświadczamy coraz boleśniej.

  Z drugiej strony, dobrze ze pan żeś przypomniał znaczenie interesów Irkucka w tej całej rozpierdusze. Mimo, że za pomoca irkuckiej tuby. Wiemy przynajmniej, z czyjej inspiracji budut nas rizaty wladze w Rajsze…

 32. Boydar said

  Temat – bumerang, wstrętny żyd Szłomow. Gdyby dało się wylistować okropności jakich się dopuścił wobec Polaków, będę szczerze zobowiązany. A nawet mogę szczekać pod stołem. Oferta aktualna bezterminowo.

  PS. Wszyscy musimy uważać co piszemy w Gajówce; uznaliśmy swego czasu i kilkakrotnie, że Dugin nie przystoi. I co ? I uszioł w tri piz_dy ! W sumie za coś Pan Gajowy te złote ruble transferowe inkasuje. I dobrze !

 33. qwerty93 said

  Co to ma znaczyc? Przychodzi jakis rusofob, jego argumentami sa logo aipac’u w RT i z dupy wziete „prawdziwe” nazwisko Putina (pewnie z jakiejs listy o podobnej wiarygodnosci co „Lista zydow w Polsce zniewolonej” w ktorej autorzy kierowali sie zasada – „jak publicznie znany to na pewno zyd”) i od razu wsrod czesci Gajowkowiczow (RE Biscoter) uchodzi za partnera do powaznej rozmowy.

  DomGaw sluchamy dalej, co tam jeszcze Putin-Hitler zrobil karygodnego?

  PS: A ze jesli ktos rzuca „judejczykami” „syjonistami” i „chazarami” na lewo i prawo to juz wzbudza zaufanie czesci Gajowkowiczow to druga sprawa.

 34. Griszka said

  @32 O co chodzi teraz z Duginem, bo też coś słyszałem, ale nie mam jak tego zweryfikować, bo przez parę tygodni nie byłem na bieżąco ? Z góry dziękuje.

 35. Re: 28 Zdravko.
  No to niech Pan przyjmie do wiadomosci.
  (lub sobie przeslucha wypowiedzi W.Putina na youtube jesli juz nie zostaly „wyciete”).

  Ponadto gorbaczow rowniez oferowal Polsce oddanie Wschodnich Ziem, ale michnik z geremkiem stanowczo odrzucali koncepcje gorbaczowa zwrotu Ziem Wschodnich..

  Moje pytanie bylo: Z kim konkretnie W.Putin (Rosja) mialby usiasc do stolu i rozprawiac o szkodac wyrzadzonych przez zydowskie ZSRR???.
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. revers said

  problem jest w tym ze w ramach globalnej poprawnosci politycznej syjonsci daza do mieszanaia wszystkigo ze wszystkim, od mikroorganizmow na poziomie wirusa ( ebola hof juz wyszedl z laboratorium i dziala w afryce zachodniej ) , przez GMO uprawy, a u siebie beda wydawali miliony $$$$ na czystosc rasowa.

  takze sefradyjczycy, anasezi, chazarzy, i inne odmiany plemion bliskowschodnich nalezy traktowac przejsciowo lub jako wirusy, insekty takze obecnych na forach troli jako wiruski, lub trojany komputerowe i szukac wlasnego rdzenia, drzewa genealogicznego, w miare lokalnego porzadku prawnego dbac o jego zywotnosc.

 37. revers said

  Szkoda ze DG nie zauwazyl ze Hitler mial za soba cala banksterke, kluczowe korporacje przemyslowe z IBMem, Krupem, Thyssenem,Fordem, IG Farben- dzisiaj Bayer AG, oraz tak jak Merkel dzisiaj mnostwo lokalnych hitlerkow w osobach wloskiego Mussoliniego, franuskiego Petena/Vichi, norweskiego Qusslinga, hiszpanskiego Franko, i cala lista.

 38. Boydar said

  @ Pan Grisza (34)


  Uważany za wpływowego intelektualistę, koryfeusz eurazjatyzmu Aleksandr Dugin nie pracuje już w Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa.
  Jak twierdzi Dugin, rektor Uniwersytetu – W.A.Sadowniczy z „naruszeniem prawa” zmienił wniosek Rady uczelni o przyjęciu kandydatury Dugina do konkursu na stanowisko szefa Katedry Socjologii Stosunków Międzynarodowych, który zresztą rektor wcześniej sam zaaprobował i podpisał.
  Dugin podejrzewa tło polityczne zmiany decyzji rektora. Jak twierdzi miała ją spowodować jego „postawa w sprawie Noworosji” i presja „określonych kręgów”. „Moja pozycja w sprawie Noworosji to bezapelacyjne poparcie dla Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, ostra opozycja wobec junty i ukraińskiego nazizmu polującemu na cywilów, sprzeciw wobec liberalizmu, Zachodu i hegemonii Ameryki”.
  Tymczasem rektor Sadowniczy na zarzuty Dugina odpowiadał, że na jego uniwersytecie „jest miejsce dla nauki a nie dla polityki, a Dugin trochę za bardzo pasjonuje się polityką”.

  za – http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/aleksandr-dugin-opuscil-uniwersytet-im-lomonosowa#

  jest jeszcze to – http://tvrain.ru/articles/filosofa_aleksandra_dugina_uvolili_iz_mgu-371143/
  i to – http://tvrain.ru/articles/v_mgu_oprovergli_uvolnenie_filosofa_aleksandra_dugina-371173/

 39. Griszka said

  Dziękuje, Panie Boydarze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: