Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof55 o „Goudomor” jak Hołodomor, czyl…
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  minka o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Novy o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Rick o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  lewarek.pl o Putin i putinizacja
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Boydar o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  emilo o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Leo o Polscy socjaliści o cenzurze i…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szwecja: kto broni życia ten jest chory psychicznie?

Posted by Marucha w dniu 2014-07-04 (Piątek)

Władze szpitala miejskiego w Eksjö (Szwecja), przywróciły do pracy położną, która odmawiała wykonywania aborcji. Musiała jednak przedstawić… zaświadczenie o zdrowiu psychicznym. Celem konsultacji psychologicznych miało być przekonanie kobiety, że aborcja to prawo.

W Szwecji sprzeciw sumienia wobec aborcji jest niedozwolony. Taki stan utrzymuje się mimo iż szwedzki rząd podpisał w 2011 r. Europejską Kartę Społeczną, chroniącą przedstawicieli służby zdrowia odmawiających wykonania aborcji lub eutanazji.

Po utracie pracy Grimmar poprosiła o pomoc szwedzkiego Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Alliance Defending Freedom (ADF), międzynarodową organizację działającą na rzecz wolności religijnej, rodziny i życia. Opisywany przypadek złamania zasady „sprzeciwu sumienia” w Szwecji nie jest wyjątkiem, co potwierdza fakt nadzorowania w tym kraju przez Europejski Komitet Praw Społecznych Rady Europy wykonywania zaleceń Europejskiej Karty Społecznej.

W odpowiedzi na tę sytuację, w komunikacie rządu Szwecji można przeczytać, że aborcja „niekoniecznie jest morderstwem”, zatem nieuzasadnionym jest powoływanie się na sprzeciw sumienia, ponieważ „tak długo jak rodzi się dziecko nie wiadomo czy przeżyje” [sic!!! – admin]. Również w przypadku późnych aborcji, dziecko które oddycha, i podrażnione porusza rękoma oraz nogami nie musi zostać uznane za żywe.

Przypadek Grimmar zyskał silny rozgłos medialny w Szwecji. Kobieta mówiła, że jako położna chce bronić i za każdą cenę ocalić życie. Z kolei obrońca położnej Roger Kiska wskazał na zagubienie społeczeństwa Szwecji, które gotowe jest wykluczyć kogoś tylko dlatego, że chce bronić ludzkiego życia, a nie je odbierać.

„W naszej opinii przypadek ten ujawnia szerszy problem dyskryminacji wynikającej z braku rozpoznania sprzeciwu sumienia w szwedzkim systemie prawnym. Szwecja, znana z zajmowaniu pierwszego miesjca w podejmowaniu wysiłków na rzecz wyeliminowania wszelkich przejawów dyskryminacji, przeoczyła wagę sprzeciwu sumienia” – przypomina Centrum Kultury Prawnej Ordo Iuris w oficjalnym liście poparcia dla Ellinor Grimmark.

W Szwecji aborcja legalna jest praktycznie od 1975 r. również dla dziewcząt niepełnoletnich, bez konieczności wyrażenia zgody przez ich rodziców. Kraj ten „szczyci” się wysokim odsetkiem aborcji wśród młodzieży (22 na 1000). Praktyka aborcji jest tak rozpowszechniona, że nie toleruje się żadnych form sprzeciwu wobec niej, nawet jeśli dotyczą one sumienia.

Źródło: corispondenzaromana
malk
http://www.pch24.pl

Komentarze 3 do “Szwecja: kto broni życia ten jest chory psychicznie?”

 1. robertgrunholz said

  Mam nadzieję, że w razie gdybym został uznany za osobę chorą psychicznie i przez rząd Szwecji zmuszony np. do lobotomii to Gajówkowicze zagrożą spaleniem Riksdagu 🙂 Proszę to mieć w pamięci!

 2. Romank said

  Niech pan na nic nie liczy… w tym na pamiec Gajowkowiczy.
  Jak pan wsadza bedzie pan siedzial ..tak samo- jak pan Jerzy Ulicki- Rek w Australii…

 3. Romank said

  Szwecja- jest tak samo, jak i pozostle narody biale na drodze do Nikad… po 5 pokoleniach…resztki beda pokazywane za pieniadze. Paradoxem jest- ze najbardziej ograniczaja swoja rozrodczosc ci, ktorzy maja najwieksza swiadomosc, wyksztalcenie i najlepsze warunki materialne.
  Swiadoma samodestrukcja gatunku….to najbardziej perfidne lamanie Prawa Boga- Natury.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: