Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Antares o Atak serca ze strachu przed… a…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

To już schizma. Francuscy księża błogosławią homozwiązki.

Posted by Marucha w dniu 2014-07-05 (Sobota)

75 kapłanów i diakonów przyznało się do naruszenia dyscypliny Kościoła w zakresie sakramentu małżeństwa. Błogosławią „drugie małżeństwa” i związki homoseksualne, chcąc wywrzeć presję na Watykan przed zbliżającym się sydonem.

Te szokujące informacje ujawniło dochodzenie prowadzone przez Katolicką konferencję osób ochrzczonych i francuskojęzycznych (Conférence catholique des baptisé-e-s francophones, CCBF). Proceder błogosławienia związków osób rozwiedzionych przeczy nauce Chrystusowej o nierozerwalnością małżeństwa.

Kodeks Prawa Kanonicznego jasno precyzuje, że: „zasadniczą właściwością małżeństwa jest jego jedność oraz nierozerwalność” (Kan. 1056). Wydaje się jednak, że dla niektórych duchownych prawo kościelne jest mało ważne. Blisko 60 proc. badanych księży we Francji przyznało, że przed poświęceniem związku osób rozwiedzionych nie pyta o pozwolenie wydane przez Biskupa lub proboszcza parafii. Łamiący prawo księża twierdzą, że udzielają wyłącznie prostego błogosławieństwa a nie sakramentu.

Takie działanie jest również świadomym naruszeniem zapisu nr 84 z adhortacji apostolskiej „Familiaris Consortio” Jana Pawła II, zgodnie z którym: „Szacunek należny sakramentowi małżeństwa, samym małżonkom i ich krewnym, a także wspólnocie wiernych, zabrania każdemu duszpasterzowi, z jakiegokolwiek motywu lub dla jakiejkolwiek racji, także duszpasterskiej, dokonania na rzecz rozwiedzionych, zawierających nowe małżeństwo, jakiegokolwiek aktu kościelnego czy jakiejś ceremonii. Sprawiałoby to bowiem wrażenie obrzędu nowego, ważnego sakramentalnie ślubu i w konsekwencji mogłoby wprowadzać w błąd co do nierozerwalności ważnie zawartego małżeństwa”.

Ponadto 7 z 75 księży-rebeliantów przyznało, że swojego błogosławieństwa udzieliło parom homoseksualnym. Natomiast, aż 39 oświadczyło, że są gotowi to zrobić jeśli tylko nadarzy się taka okazja. Według francuskiego dziennika „La Croix” problem „małżeństw bis” będzie jednym z kluczowych tematów omawianych podczas Synodu Biskupów dotyczącego rodziny, który odbędzie się w Watykanie od 5 do 19 października tego roku.

Z kolei według portalu „Riposte Catholique” postępowanie księży to strategia mająca na celu wywarcie wpływu na prace Synodu, by uregulować sytuację związków osób rozwiedzionych. W przeszłości Paweł VI wyprzedzając nieco bieg wydarzeń ponowił zakazał błogosławienia drugich związków rozwodników, uzasadniając, że bardziej zaszkodziłoby to Kościołowi niż pomogło.

Źródło: corispondenzaromana.it
Malk
http://www.pch24.pl

Komentarzy 20 do “To już schizma. Francuscy księża błogosławią homozwiązki.”

 1. biscoter said

  Tych 75 księży to jaki odsetek francuskiego kleru? 50%? Nie licząc FSSPX?

 2. zdravko said

  W pierwszym akapicie jest chyba blad. Zamiast „sydon” powinnien byc synod. Pozdrawiam

 3. Jacek said

  Dodstali polecenie partyjne od Bergolio (tzn rabina Skorki) aby „wywrzec presje na synod” czyli inaczej mowiac zrobic ‚glos ludu”.

 4. Tralala said

  Roberto de Mattei nie bez powodu pisze o mozliwosci schizmy w KK :
  http://www.dici.org/documents/leglise-catholique-est-elle-a-la-veille-dun-schisme/

  Francuskojezycznym proponuje kilka wykladow z serii Dzien Jeana Vaquié’go:

  http://www.dici.org/documents/leglise-catholique-est-elle-a-la-veille-dun-schisme/

  Mozna znalezc kilka ksiazek na ktorych opieraja sie wyklady u dominikanow z Avrillé, etc. Leon de Poncis – Masoni w Watykanie jest po angielsku a moze i po polsku

  Oraz: http://www.seldelaterre.fr/A-127077-l-eglise-et-la-synagogue-depuis-vatican-ii.aspx

  G.M.Riegner – Nie tracic nadzieji (na pewno istnieje i po angielsku), po francusku rozdzial dotyczacy KK jest tu:

  Click to access C154_Riegner_Vatican-II_40p.pdf

  Zastanawiajace jest dla mnie, ze ksieza w FSSPX nie mowia nam nic o ogromnej grozbie Noachizmu (ale mowi sie o niej w powyzszych wykladach fsspx), ktory coraz mocniej przenika do KK.
  Katolicy w znacznej wiekszosci przekonani sa, ze I przymierze nie zostalo obalone przez Mesjasza i, ze trwa nadal – dokladnie wg. zyczen naszych „Starszych Braci”, a i wsrod parafian FSSPX sa wierni, ktorzy nie bardzo wiedza jak ten problem ugryzc.

 5. Romank said

  TO nie jest niestety schizma..to jest herezja! O wystapienie przeciwko Prawu Boga! Porzadkowi Boskiemu- Naturze!
  Kazdy heretyk poprzez akt heretycki sam automatycznie stawia sie w stanie exkomuniki i apostazji de facto i de jure! Zatem przestaje byc ksiedzem, katolikiem, czlonkiem Kosciola!
  Akt taki jest wyznaniem Lucyphera ! Aktem wyznania satanizmu! Aktem odrzucenia Pierwszego Sakramentu ustanowionego Przez Stworce- jako zwienczenie Aktu Stworzenia i Podstawe i Fundament Czlowieczenstwa- Prokreacji!

 6. Romank said

  Pardon zly..tzn niewlasciwy film tez wazny..
  prosze obejrzec to:

 7. Jacek said

  ad RomanK
  ma Pan oczywiscie racje, ze to nie schizma tylko herezja, ale nie o dzisiaj a od swii. Sekta watykanska jest katolicka z nazwy ktora przywlaszczyla (razem z Watykanem itd).

 8. Romank said

  ZGodze sie z panem panie Jacek..jak poda mi pan jeden argument na herezje VII, tak- jak panu podalem na temat malzenstwa.
  Herezja – poglad sprzeczny z Religia Katolicka lamiacy Porzadek Boski.

 9. matirani said

  Biedne Zabojady troche sie bronia. Coraz , zreszta, skuteczniej.
  KK we Frnacji jest niesamowice zapasozydony – Lustyger to byl przeciez polski zyd. Wiec z tych 75 heretyków pewno 76 😉 jest koczowniczego pochodzenia.
  Link do portalu katolickiego broniacego tradycji:

  http://laportelatine.org/accueil/accueil.php

  http://laportelatine.org/vatican/sanctions_indults_discussions/30_septembre_2013/30_06_2014_attaque_contre_celibat_ecclesiastique_legrand.php

 10. Jacek said

  ad RomanK

  sadze, ze moze Pan sobie sam panie RomanK znalezc, chyba , ze panu wyksztalcenie teologiczne i rytualne na to nie pozwala. Na to ja nic poradzic nie moge.

 11. Jacek said

  ad Matirani

  mianowanie Lustygera „kardynalem” bylo jednym z najbardziej reklamowanych „osigniec” polityki personalnej JPII. Kadry decyduja o wszystkim, jak mawial tow. soso. Jezeli jeszcze gdzies sie w sieci paletaja to warto obejrzec zdjecia z Watykanu jak to JPII wita sie z Gorbym.

 12. Romank said

  Panie Jacek…to nieladnie…nie slucha pan sam- swoich dobrych rad i wypowiada sie nie majac nic do powiedzenia:-))) Glosi pan tezy do udowodnienia, ktorych odsyla pan tych, ktorym pan je imputuje:-)))
  Nie widzi pan w tym nic droznego???? zadnych rytualow i wyksztalcenia????… ja tez nie:-)))) nie widze:-))) Prosilem o jeden przyklad….nie ma go pan. A panskie sady…niestety nie sa zadnym dowodem,

 13. matirani said

  Jacek – nie wiedzialem, dziekuje. Bardzo niepokajace pytanie: DLACZEGO, merde, JPII mianowal akurat zyda z Lodzi na kardynala Francji!!!????

 14. JO said

  ad.12. Panie Romanie, Pana nieudolna proba obrony JPII jest tylko Pana dobrymi checiami.
  JPII nie da sie obronic. Niech odejdzie ten Papiez w zapomnienie. Prosze w Gajowce nie wywolywac Tego Wampira Tradycji, mordercy milionow Katolikow….

 15. Boydar said

  Dostał polecenie służbowe to i mianował.

 16. Romank said

  Sw Piotr mianowal apostolem i przyjal do grona 12tu Szawla…..to byl skandal….tez wcale nie chetnie i ze strachem…
  Polecenie sluzbowe…oczywiscie,,,i tak napisano.

 17. JO said

  ad.16. Owoce Nauki Sw Pawla a Owoce Nauki :))) mianowanych przez JPII

  Panie Romanie!!!!!

  Owoce wskazuja , kto Polecil Sluzbowo – Bog czy Szatan – przez Zydo-Masonerie….lub wprost Zlego Ducha….

 18. marchabr said

  Wystarczy przypomnieć sobie co Bóg zrobił z Sodomą i Gomorą.
  By the way: za przypomnienie, tj. zacytowanie co z tym Bóg zrobił, Pastor w Szwecji poszedł siedzieć na 1,5 roku.
  To nie schizma, to herezja Vaticanum II. Zmieniono wtedy definicję małżeństwa i poszłooooo

 19. Romank said

  Panie Marchabr..co pan opowiada…niech pan poda przed i posoborowa definicje malzenstwa///…

 20. marchabr said

  Ad. 19
  Katechizm Gaspariego vs. Katechizm JPII def. małżeństwa.
  Odwrócenie priorytetu płodnosci do wzajemnych relacji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: