Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Korwin, Farage i Le Pen: śmiech na sali

Posted by Marucha w dniu 2014-07-06 (Niedziela)

Właśnie przeczytałem, że Janusz Korwin-Mikke widzi w Parlamencie Europejskim dwóch sojuszników: Nigela Farage’a z Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) i Marine Le Pen z francuskiego Frontu Narodowego.

Korwin nie wyjaśnił dlaczego widzi siebie akurat z nimi, ale można się domyślić, że postrzega ich jako bliskich swemu programowi na minione właśnie wybory: „likwidacji Unii Europejskiej”. Obawiam się, że ten sojusz stoi pod znakiem zapytania.

Kongres Nowej Prawicy, któremu przewodzi Korwin-Mikke, do tej pory nie zajmował się Unią. Likwidacja Unii nie należy do podstawowych celów partii, lecz drugo- czy trzeciorzędnych, jak wynika z jej ogólnego planu politycznego, który zresztą nie wyszedł jeszcze poza zarys.

Dla Korwina-Mikkego likwidacja państwowego szkolnictwa jest więc ważniejsza od likwidacji Unii – dlatego też pewnie zapowiedział już, że w Brukseli długo nie pobędzie, bo woli zacząć zmiany od polskiego parlamentu. Tu się rysuje bardzo duża różnica między nim a jego pożądanymi sojusznikami : dla nich kwestie związku ich krajów z Unią są absolutnie pierwszorzędne. Stanowią jądro ich politycznej ideologii i tożsamości.

Jest też różnica techniczna: Le Pen i Farage to zwycięzcy w swoich krajach, a Korwin-Mikke to – póki co – ogon. Ideologicznie to antypody: ani Francuzka ani Anglik nie są anarchokapitalistami. Farage spełnia połowę postulatu Korwina, jest przynajmniej jednoznacznym kapitalistą, ale Le Pen to socjalistka. Jej program wyborczy jest bardzo bliski programowi francuskiego Frontu Lewicy, jeśli odjąć kwestię imigracji.

A nawet i ten problem ma u niej wyjaśnienie w zasadzie lewicowe: europejska oligarchia finansowa ściągała miliony tanich robotników z drugiego brzegu Morza Śródziemnego, by doić ludzi przez dumping socjalny i zniszczyć solidarność robotniczą. Według niej wielki kapitał forsuje globalizację perwersyjnie przejmując internacjonalistyczne idee lewicy. Dla niej Hollande jest fałszywym socjalistą, typowym neoliberałem, tak samo jak jego tradycyjna, prawicowa opozycja. Nie ma mowy, by Le Pen i Farage znaleźli sie w jednej frakcji parlamentarnej.

Przez te półtora roku, które chce spędzić Korwin-Mikke w europarlamencie, ma być o nim głośno, jak zapowiedział. Można się spodziewać, że zechce zrobić konkurencję Farage’owi , będą na youtubie jego filmiki z interwencjami.

Filmy z Faragem mają wzięcie w całej Europie – są tłumaczone i przekazywane. Ten sukces to rezultat niezwykłych zdolności oratorskich: zawsze jest przygotowany, jego wypowiedzi są znakomicie ułożone, precyzyjne i proste, łatwe do przełożenia. Czy felietonistyka Korwina osiągnie podobną sławę? Raczej punktowe skandaliki, bo to jednak nie ta klasa. Farage bardzo by się zdziwił, gdyby usłyszał niektóre polskie wypowiedzi JKM. Le Pen wzięłaby go za wariata.

Jakie takie szersze powodzenie internetowe jego wypowiedzi będzie ograniczone do Polski, zresztą on sam woli wyraźnie lokalny rynek. Rozgłos za granicą mogą mu dać najwyżej pojedyncze, „skandaliczne” zdania. Takich harcowników jak on będzie dużo więcej niż dotychczas – jest ok. 180 twardych „eurosceptyków” na 750 europosłów.

Debaty będą z pewnością żywsze, ale rewolucji żadnej nie będzie, bo ewentualna zapaść Unii nie wyjdzie z jej parlamentu. Mogą to sprawić tylko problemy gospodarcze i zwroty polityczne w jej najważniejszych państwach. Pod garnkiem już się gotuje, szczególnie we Francji. W porównaniu z tą tendencją, parlament to śmiech na sali.

Jerzy Szygiel
http://blog.wirtualnemedia.pl

Komentarzy 55 do “Korwin, Farage i Le Pen: śmiech na sali”

 1. Premizlaus said

  Ozjasz Goldberg, członek Wielkiego Wschodu Francji – mason, czyli niekatolik.
  Nigel Farage – z Brytanii, zatem zapewne anglikanin, też niekatolik.
  Marine Le Pen – nie wiem, jaki jest jej stosunek do Kościoła, ale widziałem niedawno filmik, jak ze swymi zwolennikami i ojcem śpiewała rewolucyjną Marsyliankę i machano flagami rewolucyjnej Republiki Francuskiej.

 2. Griszka said

  Państwowe szkolnictwo w tej chwili likwiduje się sam,o bez udziału Korwina, który, jeśli dobrze pamiętam, sam się w takich szkołach państwowych kształcił.

 3. robertgrunholz said

  Marine Le Pen nie jest żadną socjalistką. W tym artykule brzmi to znowu tak jakby to była najgorsza obelga pod słońcem osób, dla których polityka to jedynie liberalizm i socjalizm, dwa oddzielne bieguny zwalczające się wzajemnie. Coś dobrego dla mało zorientowanych, bo i wiele myśleć przy tym nie trzeba, lecz fałszywe jak i wszystko inne.

 4. Zerohero said

  @3, Robertgrunholz

  Jerzego Szygiela nie rozgryzłem do końca. On jest w poglądach trochę lewicowy, ale potrafił wbijac szpile feministkom, gejom itd. Żydom też. Nie doszukiwałbym się w słowie „socjalizm” ani obelgi ani pochwały. Nie u tego publicysty. Szygiel ma dobry warsztat, porównałbym go z warsztatem Michalkiewicza.

 5. AlexSailor said

  Ad. 1 @Premizlaus

  Z narzędzi badawczych, które poznałem, wynika, że Pan jesteś członkiem Wielkiego Wschodu Francji, masonem, niekatolikiem.
  No, byłoby rewelacyjnie, gdybyż te narzędzia się sprawdziły i to na podstawie jednej wypowiedzi.
  Abstrahując od polityki i poszczekanek, interesuje mnie jakość tych narzędzi badawczych.
  W związku z czym, czy mógłby Pan potwierdzić lub zaprzeczyć uzyskanym przeze mnie wynikom analizy?
  Oczywiście w rewanżu opiszę metodę analizy, jeśli Pan sobie zażyczy.

 6. Jacek said

  ad Robertgrunholz

  ma Pan racje co do ustawicznego wrzucania przez tzw konserwtystow, kazdego kto nie jest wyznawca talmudycznego kapitalizmu, socjalista tzn rowniez talmudysta tylko odmiany „postepowej”. Chodzi o to aby poza obydwoma skrzydlami tego samego tamudycznego ptaka nie mogla zaistniec nietalmudyczna relanosc spoleczna i polityczna. W Polsce w ten spsosb atakowany jest Ruch Narodowy.

  Co do samej pani Le Pen, to po piewrsze kobiety nie powinny sie zajmowac polityka ani urzedami, od tego sa mezczyzni, to ze baba sie zaslaniaja juz ich dyskwalifikuje. Po drugie ta partia to ludzie wierzacy w La Republique Francaise, a wiec popluczyny po Jakobinach, czego tu sie mozna spodziewac?

  Co do JKM to moze ktos mu poradzi aby przestal sie jakac „po angielsku”. Tam maja tlumaczy, jezeli jest Polakiem to niech mowi po polsku.

 7. qwerty93 said

  Re 1, Re 5

  Pan Premizlaus chyba ulegl emocjom i artykulom z wolnej-polski.
  Jakie zrodlo?
  No jak to jakie – JKM jest na w 100% autentycznej liscie zydow polskich.

  Juz nawet Michalkiewicz komentowal prawdziwosc tej listy…

 8. JO said

  ad.5,7. Dowody to Owoce, Brak Dobych Owocow a same Zle. To sa dowody, innych nie trzeba.

 9. robertgrunholz said

  Ad.4

  Może mieć Pan rację.

  Aczkolwiek wyjątkowo denerwuje mnie nagminne klasyfikowanie 95% sceny politycznej Polski, Europy i świata jako „socjalistów”.

 10. Premizlaus said

  Re 5 et 7:
  Czyżby korwinowcy?
  Jak ktoś, kto jest katolikiem, może popierać gospodarczego liberała?

 11. Zbyszko said

  Polacy chyba nie zaaługują na lepszy los, skoro wybierają tak jak wybierają. JKM – kolejny „piękny” wybór. zlikwidowac państwowe szkolnictwo i wprowadzic szkolnictwo prywatne (wg JKMa) zorganizowane przez rozgarniętych (inaczej) oligarchów. Nasze wnuki znowu będą się uczyły rachunków i czytania (poleceń wydanych przez parchów-oligarchów), bo pisanie nie będzie im potrzebne. Temu narodowi już chyba nic nie pomoże. Znowu rozgarnieci (inaczej) młodzi dali się nabrac, tym razem na JKMa

 12. Zbyszko said

  JKM od samego chyba urodzenia głosi koniecznośc likwidacji Państwa Polskiego, czy ci młodzi mają wyobraźnię?! Jak już JKM razem z tymi bezmyśnymi młodymi zlikwiduje to Państwo Polskie, to co pozostanie z Polski? jedna wielka korporacja? coś takiego jak teraz puczem robi się na Ukrainie a wcześniej Planem Marschalla zrobiono z Niemcami? Do kompletu brakuje im Polska? więc u nas robi się JKMem?

 13. JO said

  Kazdy , ale to kazdy kto Idzie za Wszystkimi a nie za Tradycja Kosciola Katolickiego , ktora w zrodlanej Formie zachowana jest przez Bractwo Piusa X w Polsce – NIE JEST POLAKIEM i musi byc traktowany jako Kolaborant.

 14. marchabr said

  Ad. 13
  Panie JO co się uważa za katolika do tej pory nie usłyszałem przeprosin za wyzwiska za mój komentarz dotyczący legalizmu na Ukrainie.
  Po pierwsze: Tradycja Kościoła Katolickiego przekazywana jest przez Kościół katolicki, a nie tradycyjny odłam czgokolwiek.
  Po drugie: Polak może być niekatolikiem, niestety, ale może. Np. wierni Polsce tatatrzy, odznaczeni przez katolickiego króla Lwa Lechistanu, wlaczącego z islamistami Jana III Sobieskiego.
  Po trzecie: Jeśli uważa Pan że wszyscy niekatolicy są kolaborantami, to Pański „papież” notoryczny heretyk Bergolio jest nim również.
  U Mikkego można znaleźć znacznie mniej herezyj niż u człowieka, którego nazywa Pan i ludzie z Bractwa papieżem/

 15. marchabr said

  Ad.12
  Nie wiem skąd te wnioski, tymbardziej że Mikke uważa korporacjonizm za trockizm (zresztą słusznie). A ten jest bardziej na lewo od komunizmu.
  Likwidacja państwa polskiego?
  Jeżeli chce osoba otyła poddać się liposuksji, to chce zostać zlikwidowana?
  Od razu przypomniał mi sie dowcip jak facet nie-Żyd chciał ożenić się z Żydówka i ta kazaa mu iść do chirurga, a ten przybiegł doń i rzekł:
  Panie! Chce siię poddać zabiegowi kastracji!
  Lekarz: Czy Pan zwariował?
  P:Nie, natychmiast, płacę wszelkie pieniądze.
  L: Na pewno?
  P: Tak.
  OK> Operacja się udała, pacjent wybudzony. Lekarz się dopytuje:
  Dlaczego Pan chciał się poddac kastracji?
  P: No wie Pan, spodobała mi się Żydówka i powiedziała, że ożenisię ze mną jak sie poddam, no wie Pan…
  L: Obrzezaniu?
  P: O.o

 16. Marucha said

  Re 14:
  Tradycja Kościoła Katolickiego przekazywana jest przez Kościół katolicki,

  Tak było kiedyś, do II Soboru. Obecnie mówienie o przekazywaniu tradycji przez hierarchę KK to kiepski żart.

 17. qwerty93 said

  Ad 8
  Sam jestes „owoc”. O owocach to bedzie mozna pomowic jak jakakolwiek zmiane Korwin wprowadzi. Na razie przyczynil sie do lustracji ktora niestety tylko czesciowo sie powiodla. Ale to i tak byl sukces przy takim ukladzie sil w sejmie.

  Ad 10
  A jak katolik moze popierac gospodarczych socjalistow?
  Polecam wyklad Michalkiewicza „Czy chrzescijanin moze byc socjalista?”.

  Czy tego chcemy czy nie, lepszj opcji od Korwina na razie w sejmie nie ma.
  Czemu?
  -Negatywny stosunek do UE
  -Obiektywne spojrzenie na Rosje i potepienie junty kijowskiej. (A przynajmniej nie uleganie antyrosyjskiej propagandzie)

  A gospodarka – juz i tak jestesmy w przeddzien bankructwa, gorzej nie bedzie.

 18. Marucha said

  Re 17:
  A jak katolik moze popierac gospodarczych socjalistow?
  Polecam wyklad Michalkiewicza „Czy chrzescijanin moze byc socjalista?”.

  Wszystko zależy, co kto rozumie przez „socjalistę”. Dla niektórych jest to każdy, kto bodaj napomknie o opiece nad najsłabszymi czy o państwowym szkolnictwie.

 19. gracjusz said

  Panie JO – Pan się zastanowi jakie będą skutki tego co Pan gada za 100-200 lat dla Polaków którzy będą tu jeszcze jakimś cudem żyli ? , Czy Pan wie, że żydzi już rozpuszczają po świecie info, że Katolicy to żydzi ? Po co to gadanie, że tylko Katolik może być Polakiem skoro jest to wierutną nieprawdą. A co z prawosławnymi , protestantami , niewierzącymi, ateistami, poganami ? Przywłaszczenie narodowości polskiej jest szowinizmem i zdradą . Niemal okupacją. Bo jak zamierza Pan rozwiązać ten problem . Stosami ? Inkwizycją ?

  Żydzi przygotowują karty na setki lat do przodu i napewno zagrają tą kartą. Sami przepoczwarzą się w inne NAZWISKA a za miliardy ofiar będą obwiniać potomków Polaków , których nazwą żydami.

  Przepraszam Gajówkowiczów za ton, ale mam osobiste okrutne doświadczenie z powodu szowinizmu religijnego . Żona rozwiodła się ze mną, bo nie byłem w jej mniemaniu zbyt religijny, mimo że wyciągnęłam ją niemal z dna kikowców, wyrzekła się syna na podobnym tle.

 20. JO said

  ad.19. Panie Gracjuszu. Polak = Katolik-Ortodoxa-Tradycjonalista i koniec Kropka.

  Wszerlkiej masci Ateisci, Protestanci, Niewierzacy, Poganie NIE SA POLAKAMI

 21. JO said

  Na Miano Polaka Trzeba zasluzyc sobie a nie sie nim Urodzic li tylko….

 22. JO said

  ad.17. Panie , czy Pan Gajowy nie wydaje Dobrych Owocow? A jakie wydaje Pan Mikke, choc podobno jest „autorytetem” .

  I Pan bezczelnie tu publicznie pisze , ze trzeba czekac na cos…by zmierzyc Mikkego Owoce????

  Kim Pan jest?

 23. Romank said

  Ludzie!!!!!,,nie porownujcie sroca do koloca..!!!!! .wolala ciotka Tekla w podobnej sytuacji:-)))

 24. Jack Ravenno said

  @20 Panie JO – i tu żeś Pan mię wkurwił i to setnie. Bezmyślnie Pan pierdolisz takie głupoty, że się pienści same zaciskają. Moje myśli to moja sprawa i nie Panu oceniać kto jest Polakiem a kto nie. To Pan jesteś złośliwy i bezdennie głupi gnom z piekła wyjęty.
  Jest też inna możliwość – Pan masz problem z głową i myszleniem…To byłoby ewentualnie do przyjęcia. A tak mam Pana za wyjątkowo wredną personę.

 25. Piszczała said

  Ad 18.
  Raczej chodzi o to skąd brane są pieniądze na biednych czy szkolnictwo mianowicie czy z kasy państwowej ( tzn przemocą odebrane pieniądze podatnikom – bez ich zgody a co gorsza potem wydane w sposób w jaki by oni nie chcieli) czy teź wydane bezpośrednio przez obywatela potrzebującemu czy na szkołę

 26. robertgrunholz said

  Ad.25

  Mam już serdecznie dosyć liberałów, którzy od czasu do czasu przychodzą tutaj i próbują nam tłumaczyć swoje idee jakbyśmy byli małorozgarniętymi dziećmi, które nie wiedzą co pisał jakiś tam Mises albo do pierdzieli od lat JKM. Mniemam, że więcej z pamięci mogę zacytować jego „złotych myśli” niż większość z nich. Niestety, bo po jakimś roku dalsze słuchanie JKMa staje się zbędne – wszyscy dobrze wiemy co ma do powiedzenia w każdym temacie, więc przestańcie pier…

 27. robertgrunholz said

  Bez obrazy, ale ani ja, ani Gajowy, ani Pan JO, ani ktokolwiek inny tutaj nie potrzebuje kolejnej lekcji pdt. „podatki to zło” albo „kapitalista zrobi lepiej, pieprzone etatysty”. Słuchałem tych bredni wystarczająco długo.

 28. Piszczała said

  Stwierdzenie, że prawdziwy Polak musi być katolikiem wpisuje się w zydowską doktrynę, że dopiero chrześcijaństwo dało nam cywilizację
  A tu poniżej to może żyli zwierzęta albo jakieś dzikusy bez obyczajów i kultury co?
  http://www.bronocice.dzialoszyce.info/osada.htm

 29. Piszczała said

  Ad 26 zamiast pysznić się swoją pamięcią pokaż swoje myśli na dany temat, fakty

 30. Brat Dioskur said

  ad4
  „ale potrafił wbijac szpile feministkom, gejom ….”

  Treserzy z Czerskiej zacieraja z zadowolenia rece …takie wywrotowe forum a jednak poprawnosciowe zwroty! Nikt tak jak Wyb Gaz nie gromi Ciemnogrodu za uzywanie slowa „pedal”!Ma sie pisac i mowic „Gej”….

 31. JO said

  ad.24. To moj Obowiazek i kazdego Katolika OCENIAC – Kto jest Polakiem a Kto nie.

  Pan ma bledne zdanie o mojej „bezmyslnosci”…

 32. Piszczała said

  Ad16
  Kto przekazuje tradycje katolickie? Pytanie w kontekście nieprzekazywania ich przez hierarchów KK.

 33. JO said

  ad.32. Tradycyjni Ksieza a przede wszystkim Bractwo Piusa X

 34. Piszczała said

  Tak byśmy chcieli ale tak nie jest- tradycyjni poszli na emeryturę albo zaraz się na nią szykują a Bractwo… no cóź jest ich extremalnie malo…

 35. robertgrunholz said

  Ad.29

  Pięciolatek słuchając tyle lat JKMa mógłby go godzinami naśladować idealnie. Facet od grubo ponad 30 lat powtarza te same frazesy i argumenty, które obalano nie raz na łamach Gajówki i w innych miejscach. Ileż można?

 36. KaRabin said

  Niejaki „JO”, popadł w obłęd. Pisze : ” Na Miano Polaka Trzeba zasluzyc sobie a nie sie nim Urodzic li tylko….” Zatem rozumiem, że „JO” zasłużył sobie na bycie Polakiem a filary jego polskości to wysoka kultura wypowiedzi oraz wręcz nieprawdopodobna inteligencja. Innym kochającym Polskę ale nie katolikom oraz nie mieszczącym się w światopoglądzie osobnika „JO” miejsca w PL nie ma 🙂 I właśnie dzięki takim odizolowanym przypadkom w jedną lub w drugą stronę ojczyzna nasza wygląda jak wygląda. Zamiast się jednoczyć i wspierać w/w patologiczne zachowanie mylnie określane patriotyzmem dzieli społeczeństwo.

 37. Jack Ravenno said

  @31 będziesz Pan trwał w swoim uporze bo i tak do niczego nie dojdziemy. Oceniaj Pan sobie – i tak te oceny są funta kłaków warte. Urodziłem się Polakiem i Polakiem umrę i nie panu o tym decydować. Nawet gdybym się znalazł 10000km od Ojczyzny – zawsze nim będę.

 38. zdravko said

  Korporacjonizm, dystrybucjonizm i jej uwspolczesniona wersja Kredytu Spolecznego sa zgodne z Katolicka Nauka Spoleczna oraz z Biblia.

  Lepiej, zeby Korwinowcy zarejestrowali zwiazek wyznaniowy pt. „Kapitalizm”, a nie udawali katolikow, powolujac sie na jakies cytaty ze Starego Testamentu.

  Przynajmniej bedziemy wiedzieli, kto jest kto i komu sluzy

  W pełni popieram. Taki np. „Kościół Liberalnych Kurwów i Alfonsów” – czyż nie brzmi to uczciwie? – admin

 39. Re: 38 Zdravko…
  „korwinowcom” zadalem pytanie w 2002 roku: „Jak mozna propagowac „wolny rynek” z oprocentowanym i zadluzonym pieniadzem wchodzacych do cyrlkulacji spolecznej???”…
  Nie doczekalem sie zadnej odpowiedzi…
  A wiec wyglada na to, ze „kurwinisci” sa tylko po to, aby zniwelowac lub opoznic spoleczne niezadowolenie w kwestii materialnego bytu…i wprowadzic caly pochod do…garazu zapomnienia (znieczulenia)…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. Zdravko said

  A tak pro po, to co się stało z naszym misesowcem Rysiem? Nie śledziłem na bieżąco wszystkich komentarzy, a jego brak zauważyłem kilka miesięcy temu.

 41. Re: 38 – Gajowy –

  Tak wlasnie wyglada w rzeczywistosci „liberalne k…wy i alfonsy” – doskonala i jakze precyzyjna analiza „kurwinowcow”…

  Re: 40 Zdravko

  „rysia” juz nie ma, ale „ptysie” jeszcze sie tutaj „szwendaja”…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 42. qwerty93 said

  „które obalano nie raz na łamach Gajówki i w innych miejscach”
  Haha

  Znam ja to wasze „obalanie”, chocby z tego tekstu

  „Dla Korwina-Mikkego likwidacja państwowego szkolnictwa jest więc ważniejsza od likwidacji Unii”
  No jest – no i co? Zbyszko napisal ze jego dzieci beda wtedy uczyc zydooligarchowie. No kurde argument obalony. Dobre.

  Zdaje się, że Pan szanowny źle się u nas czuje. Nie zatrzymujemy- admin

 43. Piszczała said

  Ad39 Ja JKM kilka lat temu zadałem pytanie czy jak dojdzie do władzy to będzie spłacać zadłużenie Polski. -odpowiedział, że jak dojdzie do władzy to przy stworzonym przez niego wolnym rynku szybko zostanie to spłacone (???) ani słowa o tym, źe Polska została zaatakowana skutecznie lichwą ( kryminalnym zadłużeniem bo bez zgody narodu) w konsekwencji czego straciliśmy niepodległość.
  a tak przy okazji jak to mało osób w Polsce rozumie potęgę lichwy.

 44. qwerty93 said

  Ad 40.
  Niestety – ze zgodą narodu (a przynajmniej jego czesci – obecnego spoleczenstwa). Monarchie by mozna posadzic o to, ale nie demokracje. Dlatego jestem monarchistą.

  Ale odpowiedz JKM byla prawidlowa, moze wtedy jej nie rozwinal ale sprawe z dlugiem na blogu omawial kiedys.
  Na poczatek trzeba przestac uchwalac budzet z deficytem – jesli panstwo ograniczyc do wojska policji administracji i sadownictwa – to nie problem. Nizsze podatki nie zawsze skutkuja nizszymi wplywami do budzetu ale zawsze powoduja rozwoj gospodarki. JKM liczy na to, ze przy likwidacji jednych podatkow (dochodowy) – wzrosna wplywy z innych (VAT). Nie jest to oczywiste?
  I powoli bedzie trzeba splacac.

 45. Zdravko said

  Re 45: qwerty93

  Stan państwa ograniczone wyłącznie do Policji, Wojska i sądownictwa, będzie niewiele lepiej wyglądało jak przedrozbiorowa Rzeczpospolita. Podstawą suwerenności państwa jest suwerenność gospodarcza, a to oznacza przynajmniej w pewnym stopniu samowystarczalność.
  Brak samowystarczalności doskonale obrazuje nam Irak, gdzie USA podczas operacji „Pustynna Burza”, oprucz instalacji wojskowych zbombardowały m.in. Magazyny leków i uzdatniacze wody, co w kulminacją z sankcjami spowodowały śmierć 500 000 dzieci z braku podstawowcych lekarstw, wody i żywności.

  To czego nie wyprodukujesz, tego nie będziesz miał

  JKM postuluje całkowitą prywatyzację, opartą o licytację. W Niemczech na jednego niemca przypada 10 razy więcej kapitału niż przeciętnego Polaka, zważając jeszcze na astronomiczne aktywa osób (często o „skomplikowanym pochodzeniu”) powiązanych Wall Street, nietrudno będzie przewidzieć kto te strategiczne zakłady wykupi. Likwidacja płacy minimalnej doprowadzi do powrótu do XIX-wiecznych relacji pracodawca – pracownik.

  Ponadto jeśli państwo będzie ograniczone do tych 3 kwestii, to kto będzie budować drogi i je remontować?? Prywatne koncerny, które za przejechanie kilkuset km, będzie ściągać tyle ile za całoroczną winiętę w Szwajcarii. Nigdzie nie buduje się równolegle dwóch odcinków autostrad więc, nie będzie tu mowy o jakiejś „mitycznej konkurencji”.

  Dla przykładu buduje się prywatna kontynentalna autostrada, łącząca Meksyk, Kanadę i USA. Według wstępnych założeń cena za przejechanie 1 km nie będzie niższa niż w Polsce.

  Większość gajowiczów w wyniku ciągłego samodoskonalenia potrafi przewidywać następstwa Korwinowskich postulatów, a tego jego wyborcy razem z ich guru, przewidywać nie potrafią.

 46. qwerty93 said

  Wiec po kolei.
  Suwerennosc gospodarcza podstawą? Nie, podstawą jest suwerennosc militarna oraz suwerennosc w kwestii tworzenia prawa.

  Samowystarczalnosc? Spoleczenstwo jest samowystarczalne w wiekszosci dziedzin.
  Nad energetyka mozna by sie zastanowic, ale nawet tutaj interwencjonizm panstwowy nie jest niezbedny.

  Przyklad z lekami „doskonale” obrazuje koniecznosc posiadania silnej armii a nie samowystarczalnosci.
  „To czego nie wyprodukujesz tego nie bedz mial” – nie jestem piekarzem a dzisiaj chleb jadlem. W skali makro jest tak samo. Przestan rzucac hasla propagandowe i zastanow sie nad tym co piszesz.

  JKM mowiac o prywatyzacji ktora ma zapewnic ciaglasc emerytur, uprawia propagande, zeby nie odstraszyc wiekszej czesci wyborcow. Prywatyzowac to mozna bylo 25 lat temu, teraz juz prawie nie ma czego. Chodzi o to zeby nie o dstraszyc mowiac „zamiast skladki emerytalnej wprowadzimy podatek celowy rowny skladkom (ale malejacy – liczba emerytow sie zmniejsza a bez przymusu ubezpieczenia nikt nie bedzie placil) za ktory nic nie otrzymacie w zamian”. To jest zle rozwiazanie ale lepszych nie ma – taki rexultat 25 lat wolnosci, Michalkiewicz to tlumaczyl.

  Tak jak zniesienie placy minimalnej bedzie skutkowalo takze:
  a) otwarciem nowych firm
  b) RADYKALNYM zmniejszeniem cen.
  c) obnizeniem bezrobocia.

  Drogi?
  Kurde no, szlak jasny trafia jak ktos tego nie rozumie. Celem wlasciciela drogi jest jak najwyzszy ZYSK a nie ustanowienie jak najwyzszych CEN. Celem kierowcow jest jak najszybsze i jak najtansze pokonanie trasy. Obie strony postepujac racjonalnie dojda do punktu optymalnego. Jaesli wlasciciel przesadzi z cenami to kierowca tez bedzie kombinowal jak to ominac, nie ma miejsc do ktorych prowadza TYLKO autostrady, kierowca sobie policzy jak mu bedzie sie oplacac. Albo dzieki uwolnionej gospodarce ludzi bedzie stac na smiglowce. (tak wiem ze brzmi to smiesznie). To niewyobrazalne pod rzadami elity III RP.

 47. qwerty93 said

  A co do dumpingu cenowego przez „obce korporacje zagraniczne” bo ktos to wczesniej pisal, to od tego sa cła zeby to uniemozliwic.

  I do poprzedniego wpisu jeszcze dodam ze moze warto by sobie przestudiowac slynną juz krzywa Laffera ktora obrazuje ze wysokosc zysku nie zalezy od ustawionych cen ( ona dotyczy konkretnie wplywow do budzetu i podatkow, sle to jest to samo).

 48. marchabr said

  Ad.16
  Panie Gajowy!
  Czytasz pan ze zrozumieniem?
  Skoro Bergolio nie jest papieżem, to jak jego hierarchia ma być hierarchią Kościoła Katolickiego?
  Kościoł katolicki jest z definicji JEDEN. Polecam: Skłąd Apostolski albo Credo konstantynopolsko-nicejskie.
  Jak mawiał św. Wincenty z Lerynu: „Gdy herezja opanowała cały świat, nalezy zwrócić się do starożytnosci.”
  Oraz jak mawiał sw. Jan chryzostonm: „Łatwiej jest Słońce zgasić, niż uczynić Kościół Katolicki niewidzialnym”.
  „kto ma rozum, niechaj zrozumie”

 49. marchabr said

  Ad. 36
  Pan JO obraża innych i etykietuje. Teraz wg niego trzeba „zasłużyć”by być Polakiem. Pan Gojowy powinien coś z tym zrobić. Jakiś porządek musi być. Nie po to Gajowy ma strzelbę.

 50. marchabr said

  Ad. 39
  Kto kreuje ten pusty pieniadz? Banki.
  Dzięmki czemu? Dzieki rządowi co przymusza do uznania jego prawnego środka płatniczego. A o barterze Pan słyszał?
  CO mi przeszkadza byśmy umówili się, ze za zrobiobną przez Pana zasługe zapłacę Panu kilogramem jajek?
  RZĄD!
  Puste pieniadze to wynik układu rządowo-bankowego, ame banki bez prawa, które nas przymusza mogły by nam tymi papierkami podetrzeć…

 51. marchabr said

  Ad. 27 kto tu mówi, ze podatki to zło? I nie kapitalista zrobi to lepiej, tylko osoba prywatne to zrobi lepiej niz państwowa instytucja. przypominam, że „lepsze jest wrogiem dobrego”
  Jak wiele osób dzisiaj nie chce lub nie umie używac rozumu, ale jak mówi stare poslkie przysłowie:
  „Jak Bóg chce kogoś pokarac, to mu rozum odbiera”. Stąd prawdopodobnie takie powszechne ogłupienie ludzi.

 52. marchabr said

  Ad. 32
  Słyszał Pan o katolicyzmie w Japonii? Przez ponad 2 wieki był zakaz kultu katolickiego a mimo to, po 2 wiekach jak przybył misjonarz to ludzie UTRZYMALI wiarę katolickią, poprzez stare nabożeństwa kulty, prawdy wiary czy Pismo święte. Co Pan myśli, że ci ludzie jak umierali przez te 2 wieki, to idą do piekła? Nie, bo nawet laik może udzielić chrztu gdy jest ryzyko śmierci (stary kodeks kanoniczny i poinie doktorów Koscioła)
  Można się zbawiić przy ograniczonym dostępie do sakramentów, ale nie można się zbawić bez Wiary.

 53. Marucha said

  Re 48:
  Myli się Pan, a oprócz tego zarzuca mi niezrozumienie (czego?).
  Bergoglio jest papieżem. Naszym zdaniem jest złym papieżem, I to wszystko. co mam do powiedzenia, bo nie lubię się powtarzać ad nauseam.

 54. Boydar said

  Nie sposób skomentować wszystkich postów promujących fałszywe wyobrażenia. Odniosę się więc jedynie do (19) Pana Gracjusza, ponieważ akurat w Nim widzę przebłyski poszukiwania prawdy.

  Panie Gracjuszu, jakieś pięć wieków temu, niejaki Jean Cauvin uchodził w oczach wielu za debeściaka. Czy zaprzeczy Pan ?

 55. marchabr said

  Ad. 53

  „Mówienie, że tradycja przekazywana przez Kościół katolicki to żart” – pan Gajowy Marucha.
  Za tę wypowiedź czekała by Pana swięta Inkwizycja. Niestety, ponieważ Kościół jest zaćmiony, w resztkach, takowej instytucji nie ma. I szkoda, bo chętnie poddałbym się procesowi zarzutu herezji wobec p. Bergolio zwanego Franciszkiem.
  Tradycja jest przekazywana przez Kościół ZAWSZE. Jeżeli Pan mówi, ze w tych czasach nie, to popada pan w stwierdzenie bliskie herezji historycyzmu, czyli poglądu, który twierdzi że wiara musi się dostosowac do czasu i odpowiedniego miejsca w historii i nie jest ponadczasowa.

  Pan jest widzę w nastroju do żartów. Ja nie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: