Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemal połowa emerytur to kwoty niższe od 1350 zł

Posted by Marucha w dniu 2014-07-08 (Wtorek)

Średnia emerytura w Polsce wynosi 1487 zł. Kwoty poniżej 1350 zł otrzymuje niemal połowa polskich emerytów. Dwukrotnie wyższe świadczenia otrzymują jednak pracownicy rządowych resortów, których pensje… nie są obciążane składkami ZUS.

Główny Urząd Statystyczny opublikował obszerny raport „Emerytury i renty w 2012 r.”, z którego każdy przyszły emeryt może dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat wydajności systemu emerytalnego opartego na ZUS.

Świadczenia emerytalne z ZUS pobiera obecnie prawie 5 mln osób, które, jeszcze przed przejściem na emeryturę, odprowadzały składki ZUS. W 2012 roku średnia emerytura brutto wypłacana z ZUS wyniosła 1759,85 zł. Należy jednak pamiętać, iż od tej kwoty ZUS odciąga jeszcze:

 • zaliczkę na podatek dochodowy – 114,00 zł
 • składkę na ubezpieczenie zdrowotne – 158,39 zł

W konsekwencji, średnia emerytura wypłacana do ręki emeryta wynosiła zaledwie 1487,46 zł.

Kwota ta nie oddaje jednak w pełni sytuacji ogółu emerytów. Jak wynika bowiem z raportu GUS, aż 44,3% emerytów otrzymuje do ręki kwotę mniejszą niż 1358 zł. Kwoty o niebotycznej wysokości co najmniej 2489 zł są zaś osiągalne tylko dla nielicznych. Na takie kokosy może liczyć zaledwie 9,7% polskich emerytów.

Na zupełnie innych zasadach emerytury wypłacane są osobom podległym pod niektóre ministerstwa: Ministerstwo Sprawiedliwości (m.in. sędziowie i prokuratorzy), Ministerstwo Obrony Narodowej (wojskowi) oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (m.in. policja). Według raportu GUS, średnia emerytura brutto w poszczególnych ministerstwach wynosiła:

 • Ministerstwo Sprawiedliwości – 3 308,35 zł
 • MSW – 3 140,91 zł
 • MON – 3 096,47 zł

Średnia emerytura wśród pracowników ministerialnych jest więc prawie dwukrotnie wyższa od przeciętnej emerytury zwykłego Kowalskiego. Skąd taka różnica? Pracownicy resortowi nie podlegają pod powszechny system ubezpieczeń społecznych oparty na ZUS. Ich pensje zatem nie są obciążane składkami. Ich późniejsze emerytury nie zależą od wysokości odprowadzonych składek (których nie odprowadzają), ale ustalane są przez poszczególne ministerstwa i wypłacane są z kasy tych resortów. Jedynym źródłem finansowania ministerstw są natomiast… płacone przez nas podatki.

Czy istnieje szansa na to, aby w przyszłości wysokość emerytury wypłacanej przez ZUS zrównała się z emeryturą resortową? Wszystko wskazuje jednak na tendencję odwrotną. Różnica między wartościami tych dwu emerytur będzie się pogłębiać jeszcze bardziej.

Przypomnijmy, iż w przypadku emerytury ZUS-owskiej stopa zastąpienia wynosi obecnie ok. 50% (stopa zastąpienia mówi nam o tym, jaką część ostatniej pensji stanowić będzie nasza emerytura). Oznacza to, że już obecnie wypłacana przez ZUS emerytura stanowi średnio zaledwie połowę ostatniej pensji.

Według oficjalnych szacunków, w najbliższych latach stopa zastąpienia dla emerytury ZUS-owskiej spadnie jednak do poziomu ok. 25%. To oznacza, że emerytury wypłacane przez ZUS będą w przyszłości jeszcze dwa razy niższe niż obecnie.

http://zus.pox.pl

Komentarzy 9 do “Niemal połowa emerytur to kwoty niższe od 1350 zł”

 1. Xe said

  Pytanie: kogo będą bronić wojskowi i policjanci: narodu i jego prawa do suwerenności czy tych, którzy płacą im takie emerytury?

 2. aa said

  normlka w kapitalizmie
  polecam tez dzisiejszy money-„emerytury” europoslow-wlos sie jezy i piacha zaciska-takie mordy pijackie-pamietacie tego zloba na lotnisku pijanego jak swinia-to bydlo was sprzedaje

 3. marta15 said

  narod bezmyslnych , zaczadzonych i zastraszonych owiec przedzej czy pozniej bedzie rzadzony przez cwane i bezlitosne wilki.
  I zaden z wilkow sie nie bedzie rozczulal nad przymierajaca z glodu owca.

 4. PawelW said

  Ale co w tym systemie jest takiego niezwykłego?
  Przecież podobnie funkcjonują systemy emerytalne w większości państw zachodnioeuropejskich.
  Urzędnicy państwowi nie płacą podatków. I żadne podatki nie są im odciągane od emerytury.

 5. maasteer said

  Niech goje dalej głosują na popis – tego przecież pragną – wolności – do pracy aż do śmierci.

  Goje nie dostaną 100 ojro za represje obecnej „władzy”

 6. Kolejne strachy na gojów? 🙂

 7. Żydo-władza IIIRP już gotowa do okradania Polaków z mieszkań i domów

  Polska jest jednym z nielicznych, a może i jedynym państwem Zachodu, którego obywatele w znakomitej większości (80%) są właścicielami mieszkań i domów. I co ciekawe, tę własność w zdecydowanej większości wypracowaliśmy sobie w czasach PRL. Na „bogatym” Zachodzie mieszkania i domy są własnością banków, a tylko nieliczni najbogatsi mogą być ich właścicielami.
  Według OECD w latach 1990. największy i najszybszy na świecie przyrost biedy wystąpił w Polsce – w Polsce pod żydo-władzą.
  Żydo-system IIIRP i jego międzynarodowi mocodawcy doprowadzili Polskę i Polaków do ruiny, a teraz sięgają po ostatnią naszą własność. Przy czym syjonistyczne kreatury cynicznie twierdzą, że chcą w ten sposób pomóc biedniejącemu społeczeństwu.
  Ucichły nawet ostatnio propozycje podatku katastralnego, czyli podatku od nieruchomości. Żydo-władza doszła zapewne do wniosku, że z powodu biedy ten sposób wywłaszczenia Polaków mógłby wywołać społeczne protesty. Więc sięga do lepszego sposobu: nędza rencistów i emerytów zmusi ich do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, sami przyjdą do żydowskich banków z prośbą o jałmużnę – swoje mieszkania i domy oddadzą syjonistycznej bandzie za grosze.

  więcej na: http://dariuszkosiur.wordpress.com/2014/07/07/zydo-wladza-iiirp-juz-gotowa-do-okradania-polakow-z-mieszkan-i-domow/

 8. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/07/08/niemal-polowa-emerytur-to-kwoty-nizsze-od-1350-zl/ […]

 9. Re: 7 Dariusz Kosur…
  Alez Panie Dariuszu, niech nikt nie mysli ze nasza narodowa glupota i naiwnosc nie jest bezkarna…
  Najzwyczajniej musimy dostac po d…pie w taki sposob, by zaczac przeklinac dzien swoich narodzin…
  NIe ma nic za darmo, ani bynajmniej bezkarnie… Te czasy byly zapowiadane, wiec ja nie widze zadnej w tej materii niespodzianki…
  Wszystko musi sie wypelnic, bez wzgledu czy nam sie to podoba czy nie…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: