Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wywrotowiec o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Deficyt na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2014-07-09 (Środa)

Narodowy Bank Ukrainy stwierdził deficyt bilansu płatniczego kraju w okresie od stycznia do maja 2014 roku na poziomie 3,5 mld dolarów w porównaniu do nadwyżki w wysokości 3,3 mld dolarów w roku ubiegłym. Nasz komentator Piotr Iskenderow analizuje sytuację.

Raport ukraińskiego Banku Narodowego pozwala na wskazanie tych źródeł zapewnienia bilansu płatniczego, którymi obecnie dysponuje Kijów. Decydującą rolę odegrały tutaj pożyczki Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej. Bez nich deficyt bilansu płatniczego byłby jeszcze większy i przekroczyłby 4,5 mld dolarów.

Inne źródła, którymi dysponuje rząd w celu uzupełnienia „skarbca”, to obligacje skarbowe. Jednak w tym przypadku tendencje nie są obiecujące. Według danych Państwowej Służby Skarbowej Ukrainy, w pierwszej połowie 2014 roku w ten sposób udało się zgromadzić około 8,7 mld dolarów. Jest to o 21,4% mniej, niż zaplanowano w ustawie budżetowej.

Służby finansowe Ukrainy przyznają, że taka struktura uzupełniania Skarbu Państwa zachowa się również w najbliższych latach. Skarb Państwa ma nadzieję, że do końca roku wpłynie do niego 13 mld dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Kanady.

Na początku maja Międzynarodowy Fundusz Walutowy przelał już Ukrainie pierwszą transzę w wysokości 3,19 mld dolarów. Pozwoliło to rządowi m.in. na spłacenie zobowiązań. Jednak w przyszłości państwo będzie polegać na pomocy w pierwszej kolejności z Unii Europejskiej. Zgodnie z obecną praktyką finansową Międzynarodowy Fundusz Walutowy daje głównie gwarancje. To Unia Europejska prowadzi prawdziwą walkę z sytuacjami kryzysowymi w Europie.

Ukraińskie władze liczą na to, że ważnym źródłem stabilności finansowej na Ukrainie może być podpisana w czerwcu tego roku umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską. Obejmuje ona porozumienie o wolnym handlu. Jednak w praktyce jej realizacja może wiązać się z pojawieniem się nowych problemów, związanych ze specyfiką orientacji eksportowej w poszczególnych regionach kraju, powiedział kierownik katedry polityki handlowej Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Plechanowa Giennadij Iwanow:

Gospodarka wschodnich i południowo-wschodnich regionów Ukrainy jest zorientowana na Rosję. W zachodniej części nie ma rozwiniętego przemysłu. Dlatego obietnice Brukseli mogą pozostać tylko obietnicami. Unia Europejska posiada wielu własnych producentów. Jedno to powiedzieć coś na poziomie politycznym, a drugie – przejść do poziomu konkretnej gospodarki.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew już obiecał, że jeśli Ukraina ratyfikuje umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, Rosja może wprowadzić „środki ochronne”.

Na koniec, oceniając perspektywę finansową Ukrainy, należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny czynnik. To rosnące zmęczenie europejskiej opinii publicznej wątpliwymi politycznymi i gospodarczymi projektami.

Londyńska gazeta „The Guardian”, w artykule poświęconym wyborom do Parlamentu Europejskiego, opisała tę tendencję w następujący sposób: „Wybory europejskie pokazały, że Europejczycy są niezadowoleni ze swojego losu”.

W tych okolicznościach przekonywanie europejskich podatników o konieczności wzięcia na siebie odpowiedzialności za zapewnienie bilansu płatniczego Ukrainy, oznacza jedynie zaostrzenie kryzysu wewnętrznego w Unii Europejskiej. Zubożenie społeczeństwa, migracja i pogłębienie się innych problemów społeczno-ekonomicznych to to, co kryzys ukraiński i działania obecnych władz w Kijowie oznaczają dla Europy.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 10 do “Deficyt na Ukrainie”

 1. Juziek said

  Polski podatnik nie takie przedsięwzięcia utrzymuje, zatem finansowe wspomaganie banderowskiej Ukrainy to dla niego żaden problem!

 2. Jacek said

  da Juziek

  dokladnie tak.

  Widac tez wyraznie z jeden z powodow dla ktorych Rosji nie spieszy sie z przyjmowaniem odpowiedzialnosci za ukraine.

 3. Konrad said

  Jednak ci Ukraińcy są skrajnie głupi…nie wiedzą co ich czeka po wejściu do jewrokołchozu…będą Putina w pewną część ciała całować, żeby z powrotem pod skrzydła Rosji ich wziął…będzie już za późno.

 4. maasteer said

  http://zmianynaziemi.pl/wideo/rosja-zbuduje-most-krymie-za-200-mld-rubli

  Facet o nicku Ślązak takie oto nowiny zapodaje:

  „Dosłownie przed chwilą wracałem samochodem do domu i na skrzyżowaniu ulic Wolności z Sienkiewicza i Końcowej w Zabrzu (obok stacji Shell) ok. godziny 12 wzdłóż ulicy Wolności z kierunku centrum Zabrza w Stronę Katowic (Czyli kierowali się na wschód) przejechała kolumna wojskowa (z uzbrojonymi i zamaskowanymi żołnierzami) składająca się z 4 pojazdów HMMWV, Ciężarówki STAR, Pojazdu medycznego i najciekawszego, czyli Toyoty Hilux należącej do jednostki specjalnej GROM.”

  Do tego są linki ze zdjęciami.
  Wynika z tego, że z rejonu Śląska w kierunku ukrainy banderowskiej posuwają się polskie posiłki.
  W sumie jesteśmy bogatym krajem – śpimy na gazie łupkowym i stać na na bratnią pomoc faszystom z uon-upa oraz wypłaty po 100 ojro prześladowanym w czasie IIWŚ.

  Również na ZnZ jeden forumowiczów opisywał,że donbascy powstańcy schwytali 5 oficerów armii izraelskiej, ale niestety po interwencji Putina musieli ich uwolnić (za opłatą) i był zakaz aby ta wiadomość była przekazywana w mediach oficjalnych.
  No cóż – przysługa za przysługę.

 5. maurycy said

  Deficyt ? To chyba normalne ! Przeciez te rzady maja ordynarnie krasc i rabowc co tylko sie da i kiedy tylko sie da ! Kryminalne geszefy to BYL CEL wprowadzenia tych bandyckich rzadow nie jakis dobrobyt Ukraincow i normalna gospodarka ! Zycie na cudzy koszt to zelazna regula zydowstwa ! Kasa ,forsa to ma byc u nich, nie w kieszeni panstwa !

 6. Zerohero said

  @4

  Nawet kamuflarz został pustynny. Prosto z Bliskiego Wschodu. 10 lat temu ostrzegałem. Wojsko „misyjne” będzie dobrą okazją do selekcji dyspozycyjnych psychopatów.

 7. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bardzo kocha te nazwy: Narodowy Bank Ukrainy albo Narodowy Bank Polski, albo Bank of England albo Bank of Canada itd.

  Goje ruwniesz kochaja takie hasla jak te poniszej:

  WAR IS PEACE,
  HELL IS HEAVEN,
  SLAVERY IS FREEDOM,
  IGNORANCE IS STRENGTH
  TRUTH IS BOORISH,

  Albo:

  ZA NASZA I WASZA WOLNOSC,
  WOLNOSC, ROWNOSC, BRATERSTWO

 8. wi42 said

  Protest kobiet w Kijowie przeciwko wojny na Donbasie

 9. Zbrodniarze naziści ukrainscy z Kijowa mają plan UNICESTWIENIA Rosjan w Dombasie. said

  Celem żydo-ukrainskich banderowskich zbrodniarzy Jacynika, Poroszenk … itd było i jest fizyczne unicestwienie, wymordowanie Ruskich w całym Dombasie w celu RABUNKOWYM przywłaszczenia sobie ROSYJSKIEJ ziemi oraz wszystkich dóbr Rosjan.
  Ci obecni zbrodniarze rządzący w Kijowie dzieki wsparciu morderców z Brukseli i Waszynktonu powtarzają nieomal podobny ludobujczy scenariusz banderowców UPA jaki został przez nazistów ukrainskich zrealizowany na Polakach na Wołyniu. Zmeniła się jedynie metodologia i sposób wykonania ale cel współczesnych zbrodniarzy ukraińsko-żydowskich jest IDENTYCZNY – fizycznie oczyścić Dombas z obywateli deklarujących narodowośc rosyjską.

  Zrealizowanie tej operacji przez współczesnych nazistów ukraińskich z Kijowa jest podjęty z GRABIEŻCZYCH najniższych pobudek pod przykrywką wzniosłych wymyślonych hasełek dążenia do sfabrykowania niepodległego tzw. „państwa ukrainskiego” na historycznie ROSYJSKIEJ i POLSKIEJ ziemi.

  Zbrodnie obecnych ludobujców z Kijowa Jacyniuka czy Paraszenki i im podobnych wampirów przeciw obywatelom narodowości rosyjskiej na historycznie ziemi ROSYJSKIEJ Dombasu wyczerpuje wszystkie znamiona zbrodni NIEPRZEDAWNIONEJ, realizowanej w oparciu o ideologię faszyzmu banderowskiego, którą wspiera Kaczyński, Tusk, PSL, PO-PiS, SLD , bandycka Bruksela i ludobójcza centralna żydowska MELINA „biały dom w Waszynktonie..

 10. Luxeuro said

  Dostaną kredyt a później będzie tak jak w Grecji, „Dom na Sprzedaż”.

  „Prywatyzacja Energetyki i dostawy Wody spotkał się z oporem”
  http://www.commondreams.org/headline/2014/07/10

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: