Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Unia Europejska wabi Ukrainę do ekonomicznej pułapki

Posted by Marucha w dniu 2014-07-09 (Środa)

W tekście ekonomicznej części umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską są ukryte pułapki wielkości góry lodowej, w konfrontacji z którymi Ukraińcy mają wszelkie szanse powtórzyć los pasażerów „Titanica”. Jest to opinia komentatora Siergieja Duzia.

Ryzyko związane z integracją europejską rozwijających się gospodarek (w przypadku Ukrainy, mowa raczej o stagnacji) jest znane: porażka w walce konkurencyjnej z zagranicznymi producentami, załamanie lokalnej produkcji, obniżenie stopy życiowej, nasilenie problemów społecznych oraz, w konsekwencji, degradacja aż do całkowitego upadku lub przynajmniej do przekształcenia się w surowcowy dodatek Zachodu.

Niestety, ukraińska opinia publiczna nie chce nic wiedzieć na temat tych zagrożeń [polskie lemingi też nie chciały nic wiedzieć – admin]. Jest to zrozumiałe: w warunkach antyrosyjskiej fali informacyjnej i nadmiernych oczekiwań związanych ze stowarzyszeniem z Unią Europejską, dość trudno zmusić się do uważnej lektury tekstu dokumentu, który został podsuniety naiwnemu Kijowowi przez pragmatyczną do cynizmu Brukselę. Mówi dyrektor Międzynarodowego Instytutu Państw Najnowszych, politolog Aleksiej Martynow:

Idea nie jest związana z trudnościami gospodarczymi, przez które będzie musiała przejść Ukraina w ramach tego stowarzyszenia. Jest to przede wszystkim idea polityczna, polegająca na kategorycznym zerwaniu z Rosją. Wielu Ukraińców do tej pory uważa, że stowarzyszenie jest pierwszym krokiem w kierunku przystąpienia do Unii Europejskiej. Jednak podobne umowy stowarzyszeniowe z Unią Europejską ma wiele krajów Ameryki Łacińskiej. Egipt i Turcja od kilkudziesięciu lat są państwami stowarzyszonymi z Unią Europejską. Jednak żadne z nich do Unii Europejskiej nie weszło. Stowarzyszenie i członkostwo – to niezwiązane ze sobą rzeczy. Gdy istniała silna potrzeba rozszerzenia Unii Europejskiej o kraje Europy Wschodniej, żaden z nich nie przechodził etapu członkostwa stowarzyszonego. Pochłonięcie odbywało się natychmiast.

Zgodnie z warunkami umowy z Unią Europejską, Ukraina jest zobowiązana do dostosowania swojego ustawodawstwa do norm unijnych. W szczególności, mówimy o procesie obowiązkowej restytucji, czyli zwrotu nielegalnie znacjonalizowanego mienia przez jego obecnych właścicieli i ich spadkobierców. W tekście dokumentu nie ma ani słowa na ten temat, ale restytucja jest ważną i integralną częścią europejskiego systemu prawnego. Roszczenia mogą dotyczyć wszystkich nieruchomości, które zmieniły właściciela po 1917 roku. Nie są to setki, a tysiące obiektów, o czym zwykli entuzjaści integracji Ukrainy z Unią Europejską najprawdopodobniej nie myśleli.

Władze radzieckie odebrały właścicielom ponad trzydzieści dwa miliony hektarów ziemi, lub innymi słowy, ponad 52 procent terytorium współczesnej Ukrainy. Według europejskich przepisów wszystkie te ziemie powinny być zwrócone byłym właścicielom lub ich spadkobiercom. Przy czym nawet nie wszystkie te osoby są obywatelami Ukrainy. Poważne zakusy na nieruchomości mogą mieć, na przykład, spadkobiercy, żyjący obecnie w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii.

Ogólnie rzecz biorąc, Ukraina może stracić wiele hektarów gruntów ornych, nie wspominając o setkach domów i innych nieruchomościach. Dodajmy, że restytucją będą najbardziej dotknięci mieszkańcy Ukrainy Zachodniej. Ich europejskie marzenie ryzykuje przeistoczyć się w ekonomiczną pułapkę. I winę za to będą ponosić oni sami.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 5 do “Unia Europejska wabi Ukrainę do ekonomicznej pułapki”

 1. Juziek said

  Naleje im się wody w uszy, przy czym wówczas na odkręcenie czegokolwiek bez wojny będzie niemożliwe!

 2. lopek said

  Przy okazji pomocy Ukrainie – załatwią także Polaków i o to chodzi.

 3. lopek said

  Przy okazji pomocy Ukrainie załatwi się także Polaków i o to chodzi.

 4. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka musi pszypomniec wszystkie czlowieki co powiedzial pan Mark Twain:

  „Jest duszo latwiej oszukac ludzi, niz ich przekonac ze zostali oszukani.”

 5. maasteer said

  Ad 4 Pan Mordka

  „„Jest duszo latwiej oszukac ludzi, niz ich przekonac ze zostali oszukani.” – św prawda.

  Ale obserwując wydarzenia na Ukrainie mam wrażenie, że te wszystkie przemiany (kolorowe rewolucje i majdan włącznie) zostały wszystkim Ukraińcom (z małymi wyjątkami) narzucone siłą.
  Tzn Ukraińcy byli świadomi, że są oszukiwani, ale wobec ogromnej przewagi przeciwnika (5 mld $ na przemiany demokratyczne) mogli tylko bezczynnie patrzeć jak pętla zaciska się im na szyi!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: