Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Abp Hoser zachęca do manifestowania poparcia dla prof. Chazana!

Posted by Marucha w dniu 2014-07-10 (Czwartek)

Jeden z niewielu przypadków, gdy hierarcha Kościoła, zamiast ogólnikowych nawoływań do „miłości”, zajmuje w konkretnej sprawie konkretne i jasne stanowisko – admin.

Biskup warszawsko-praski Henryk Hoser – sam będący z wykształcenia lekarzem – zachęcił innych medyków do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi Chazanowi i do solidarności z nim.

„Odmowa pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro ma być przyczyną zwolnienia z pracy lekarza o najwyższych kwalifikacjach, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Bogdana Chazana. Cieszy się on poparciem tysięcy kobiet, dzieci i rodzin, które okazywały i okazują mu swą wdzięczność i uznanie. Profesor Chazan został nazwany przez swe pacjentki „Przyjacielem życia”. Wspierają go również liczne środowiska lekarskie, wierne integralnie pojmowanej Przysiędze Hipokratesa. Zobowiązuje ona lekarza do bezwarunkowej ochrony każdego życia ludzkiego” – napisał arcybiskup.

„Dziecko w okresie prenatalnym nie przestaje być człowiekiem i pacjentem, bez względu na stan zdrowia i bez względu na czyjejkolwiek uznaniowe decyzje. Nikt nie jest panem życia drugiego człowieka i wszelkie inne dobra osobowe są drugorzędne i pochodne wobec faktu istnienia człowieka. Budzi zdumienie nadgorliwość władz wykonawczych, które nierzadko wykazują pobłażliwość i opieszałość w stosunku do nagannych czynów o dużo większym kalibrze, niż rzekome izolowanie pacjentki od informacji ogólnodostępnej, szczególnie w takim mieście, jakim jest Warszawa” – przypomniał metropolita.

Kara wymierzona szpitalowi w wysokości 70 000 zł i pozbawienie profesora Chazana stanowiska dyrektora szpitala jest etycznie nie do przyjęcia, nieuzasadniona i nieproporcjonalna. Jest niesprawiedliwa, absurdalna i wątpliwa prawnie. Zachęcam Kolegów Lekarzy i ludzi dobrej woli do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi medycyny i do solidarności z nim. Wszystkich polecam Opatrzności Bożej – podkreślił biskup warszawsko-praski.

kra
http://www.pch24.pl

Komentarze 23 do “Abp Hoser zachęca do manifestowania poparcia dla prof. Chazana!”

 1. Marucha said

  Szef Naczelnej Rady Lekarskiej murem za prof. Chazanem!

  Lekarze dla zachowania swojej integralności i dla dobra swoich pacjentów powinni postępować nie tylko według aktualnych zasad wiedzy medycznej, ale także w zgodzie ze swoim sumieniem – uważa dr Konstanty Radziwiłł, b. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, komentując odwołanie prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala świętej Rodziny w Warszawie.

  Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała dziś, że rozwiąże umowę o pracę z prof. Bogdanem Chazanem, wieloletnim dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, gdyż nie wykonał on aborcji u pacjentki, której nienarodzone dziecko miało ciężkie wady.

  Zdaniem byłego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej dr. Konstantego Radziwiłła, represja, jaka spotyka prof. Chazana, nie wpływa w żadnym stopniu na ocenę tego, czy miał on rację.

  „Według mnie, prawo lekarza (tak jak prawo każdego człowieka) do postępowania w zgodzie z sumieniem, jest jednocześnie obowiązkiem każdego z nas, bez względu na ewentualne negatywne skutki, które za taką postawę mogą nas spotkać. Niezależnie od tego, że prawo to gwarantuje nam Konstytucja, Karta Praw Podstawowych UE, Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych, a Zgromadzenie Ogólne Rady Europy apeluje o jego przestrzeganie w jednej ze swoich rezolucji, byli, są i będą ludzie skłonni prześladować tych, którzy z tego prawa korzystają. Jest to smutne, ale taki jest świat” – uważa dr Radziwiłł.

  „Lekarze dla zachowania swojej integralności, ale także dla dobra swoich pacjentów (silnych i słabych, dużych i małych, sprawnych i niesprawnych, rokujących dobrze i umierających) powinni postępować nie tylko według aktualnych zasad wiedzy medycznej, ale także w zgodzie ze swoim sumieniem” – podkreśla dr Radziwiłł. „W przypadku procedur budzących sprzeciw sumienia lekarza (jak np. zabicie dziecka nienarodzonego) dotyczy to także jakiejkolwiek pomocy (skierowania, „załatwiania”, doradzania) w zakresie tego, jak, gdzie i u kogo je wykonać” – dodaje b. prezes NRL.

  „Lekarze, którzy skłonni są postępować według aktualnych przepisów, ale niezgodnie ze swoim sumieniem, w skrajnych przypadkach mogą być naprawdę groźni dla swoich pacjentów. Przykładów tego typu postaw w historii medycyny niestety nie brakuje i nie przynoszą one chluby zawodowi lekarskiemu” – przypomina Radziwiłł.

  „Dlatego nie mam wątpliwości, że moralni lekarze powinni być gotowi ponieść konsekwencje swojego przywiązania do wartości – na dłuższą metę tylko taka postawa prowadzi do zwycięstwa dobra i prawdy” – podkreślił dr Konstanty Radziwiłł.

  http://www.pch24.pl/szef-naczelnej-rady-lekarskiej-murem-za-prof–chazanem-,24129,i.html

 2. Jack Ravenno said

  Hitlerowskie Niemcy też ustanawiały prawo i przestrzegały go – i co? To że jest jakieś prawo ma oznaczać, że jest z automatu najlepsze i najwartościowsze? BZDURA.

 3. JO said

  „Dlatego nie mam wątpliwości, że moralni lekarze powinni być gotowi ponieść konsekwencje swojego przywiązania do wartości – na dłuższą metę tylko taka postawa prowadzi do zwycięstwa dobra i prawdy” – podkreślił dr Konstanty Radziwiłł.

  To Dotyczy Nas Wszystkich, WSZYSTKICH.

  Problem jest, ze my nie chcemy poniesc Konsekwencji opracoanych w SYSTEMIE , ktory nam NARZUCONO I Godzimy sie na NIEMORALNOSC, tracac wiare, tracac Dusze, tracac poczucie Polskosci, Tracac Panstwo, Tracac Rodziny, wlasne dzieci…

 4. Obambo said

  Dobrze że tego Chazana wywalili za złamanie polskiego prawa że nie wspomnę na jakie cierpienie naraził to dziecko i jego rodziców…

 5. Amadeus said

  Obambo chyba się pomyliłeś i wszedłeś nie do tego pokoju gdzie trzeba i nie w tym budynku gdzie trzeba. Radze ci się udać do tworek czy jak się tam ten szpital nazywa.

 6. ewas said

  @4.To dla pana wyrywanie kleszczami glowki,nozek i pozostalych czesci
  ciala dziecka z lona matki nie jest cierpieniem i okrucienstwem?
  Chyba nie ma pan Obambo pojecia na czym polega aborcja, wypisujac taki
  komentarz.

 7. Jaro said

  Coś mi się wydaje, że komentujący tutaj wojujący „katolicy” trochę zapominają o tym, że:
  1. ten prof. jako wykształcony w PRL być może nie raz wykonywał taki zabieg (dokształcanie)
  2. nie znają sytuacji ani stanu zdrowia płodu i matki (może to by ktoś opublikował)
  Jeżeli tak się zajmują ochroną życia, to powiedzcie dlaczego w domach dziecka są jeszcze dzieci (albo porywane dzieci, sprzedawane) – adoptujcie je, dbajcie o nie i kochajcie, dajcie pieniążki na ich utrzymanie. Taki jednorazowy protest jest czystym objawem zakłamania. A Obambo może mieć rację. Najpierw poznaj wszystkie uwarunkowania, a dopiero wydawaj osądy (a podobno bywalcy tej witryny znają „pismo”).
  Żeby było jasne – nie akceptuję istniejącego systemu władzy ani zakłamania.

 8. Griszka said

  Przed chwilą włączyłem Polsat News a tam zaproszony do studia ekspert połączył prof. Chazana z Putinem i Krymem. Na zasadzie: zobaczcie do czego prowadzi państwo wyznaniowe. Przecież to jest komedia. Jak macie już jej dość, to też możecie przełączyć na TV Republika, również wspieraną przez Solorza-Żaka, powołaną w ramach walki z TV Trwam 🙂

  http://www.wykop.pl/ramka/788817/zygmunt-solorz-nazywal-sie-kiedys-piotr-podgorski-i-byl-agentem-sb/

 9. Jaro said

  W uzupełnieniu jeszcze tych „kościelnych władz”, skoro tak źle dzieje się owieczkom, to dlaczego nie ekskomunikują rządzących? Przecież mają obowiązek dbać o owce.
  Dlatego uważam, że „władze kościelne” to najbardziej zakłamany stan – komentują tylko to co bezpieczne, co pozwoli zachować płynność finansową, a nie to co słuszne i przyniosłoby korzyść społeczeństwu.

 10. veri said

  2. @Jack Ravenno & All

  Mam tu pogladowy, jak stanowiono takie prawa film :

  …i nie padlo tam ani razu kontrowersyjne dla wielu slowo ” sumienie” !

 11. Loret said

  Biedna „mama Madzi” od dłuższego czasu ani słówka o niej 😦

 12. Boydar said

  Ale za to padło ‚szalom’. I po to był ten film.

 13. Eden said

  Dobre. Znam lekarza który robił skrobankę za skrobanką a teraz ukrywa się za klauzulą sumienia. Wiem tylko jedno. Zdjęcie tej klauzuli z niego kosztuje kopertę. I o to w tym zakłamanym środowisku chodzi. Prawo ma być jedno dla wszystkich. Jak klauzula sumienia zacznie wchodzić w każdą szparę życia nie pozbieracie Państwo.

 14. Boydar said

  Z tymi skrobankami, to jest „ciekawa sprawa”. I z in vitro również. Chyba nie wszystko bierzemy pod uwagę …

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_genetyczne_w_populacji_%C5%BByd%C3%B3w_aszkenazyjskich

  Całe wystąpienie Hosera zostało zbudowane na owym „in vitro”. Tak uważam.

 15. Paweł said

  ad. 13.
  To, że lekarz robił „skrobanki” to nie znaczy, że nie mógł się nawrócić. Niech Pan pójdzie do niego z kopertą i sprawdzi, czy faktycznie zdejmie z siebie klauzulę. Może tym razem zażąda dwóch kopert…

  ad. 11.
  Zamiast ubolewać nad zakłamaniem księży lepiej się za nich pomodlić. Zacznijmy od siebie.

 16. Bebebe said

  A ja proponuje, żeby kliniki im vitro,które tak bardzo chcą czynić dobro za kasę z naszych podatków, miały jedno wejście p.t. Zapłodnienie in vitro. A drugie p.t.zwroty,reklamacje i recykling towaru uszkodzonego. Po co biedne klientki mają potem latać po niedobrych szpitalach,po… Fuj,niezyczliwych lekarzach, może nawet błagać o wskazanie zakładu serwisowego z fachową obsługą. Niech wszystko załatwia w jednym budynku na fundusz zdrowia.

 17. Romank said

  KTorej czesci tego zdania KTOS nie rozumie???
  Nie Morduj!

 18. Boydar said

  Niech się Pan nie załamuje anie Romanie, Pan Bóg to również przewidział.

 19. Romank said

  Panie Boydar..Pan Bog byl….. jest i bedzie..odwrotnie od Czlowieka..
  .jak sie nie lamac?
  TYlko Czlowiek ma zdolnosc i mozliwosc -dana mu przez Boga- Stworce Wszechrzeczy- sprzeciwic sie Jego Porzadkowi Rzeczy- Naturze… Sprzeciw przeciwko PB-N powoduje automatycznie Kare Boza przeciwko lamiacemu Jego Prawa….dzieje sie to przez automatyczne wlaczenie sie procesow Sprawiedliwosci ,ktora jest przywroceniem Rownowagi i Powrotem do Porzadku Boskiego Rzeczy. Poniewaz jest Sprawiedliwosc ….Kara Boza jest Nieuchronna i uciazliwa- az do unicestwienia. Taka jest Prawda , Cala Prawda i Tylko Prawda!

 20. Boydar said

  Eeee tam. Wszystko co Pan napisał (19) to prawda i słusznie, ale tylko po … ludzku. Co powiedział Pan Bóg tym dupkom ? „Ja wiem, czego wy nie wiecie”. Oni, myśleli tylko po anielsku. A przecież to i tak wyżej niż po ludzku…

  PS1 Absolutnie nie uważam Pana za dupka
  PS2 To w (17), to raczej równoważnik, a nie zdanie

 21. Jack said

  Dlaczego jeszcze Szatan rzadzi Polska??????????????

 22. Jan Czlowiek said

  ad 21 Szatan jeszcze nie rządzi ale nie dużo mu brakuje. Polska jest mimo wszystko ostatnim krajem w Europie gdzie jeszcze nie grzebie na maksa. Potrzeba wiec jeszcze wiekszej wiary, modlitwy a przede wszystkim naszej postawy ktora da swiadectwo prawdzie.

 23. Boydar said

  @ Pan Amadeus (5)

  Nawet Pan Obambo się waha, a Pan Go od razu zdiagnozował, popędliwy Pan jesteś, ot co !

  http://iwonycz.wordpress.com/2011/01/20/kurwa-wszystko-po-angielsku/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: