Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Projekt korporacji RAND: Donbas jednym wielkim obozem koncentracyjnym dla 5-7 milionów jego mieszkańców

Posted by Marucha w dniu 2014-07-10 (Czwartek)

Prosimy o powielanie i upublicznianie tego tekstu – admin.

Na stronie prowadzonej przez p. Marka Głogoczowskiego, pod adresem  http://markglogg.eu/?p=779, znajdujemy mrożącą krew w żyłach informację:

Na stronie internetowej szefowej PSPU Natalii Witrenko ukazał się tekst „tajnego” opracowania na użytek władz Ukrainy, jak mają one „zagospodarować” Donbas w drugiej połowie bieżącego roku. Przygotowała ten projekt korporacja RAND z USA.

To jest nic innego jak projekt przekształcenia Donbasu w mega-obóz koncetracyjny dla 5-7 milionów osób! Zagranicznym dziennikarzom oczywiście wstęp wzbroniony.

Wiadomość pochodzi ze strony http://www.vitrenko.org/article/20747, gdzie zamieszczono poniższe zdjęcia:

P. Głogoczowski wpisał również swój komentarz w gajówce, który cytujemy in extenso:

KONZENTRATIONSLAGER DONBAS

Kkany projektu Rand tutaj: http://markglogg.eu/?p=779

Przygotowana dla Rządu w Kijowie przez amerykańską RAND Corporation 7 czerwca br., „rozpiska” działań „wychowawczych” w Donbasie przewiduje, tłumaczę z jej tekstu:

„(…) Możliwe negatywne efekty (zgniecenia siła powstania w Donbasie) winny być dużo mniejsze niż przewidywane zyski z tej operacji.

– Aktywiści pro-rosyjskich politycznych ugrupowań w Donbasie zostaną zdziesiątkowani, głosujący na te ugrupowania zdezorganizowani,

– Znaczna część kopalń węgla w tym rejonie, wskutek działań wojennych zostanie zniszczona. One i tak są przeznaczone do zamknięcia. To uwolni budżet Ukrainy od uciążliwego subsydiowania tych kopalń.

– Likwidacja przemysłów Donbasu będzie oznaczać silną redukcję konsumpcji naturalnego gazu, a zatem mniejszą zależność od importu surowców z Rosji.

– Wpływy polityczne i ekonomiczne Rinata Achmetowa i jego politycznego klanu wyraźnie zmaleją.

– Obecny polityczny i ekonomiczny kryzys na Ukrainie będzie można wytłumaczyć publiczności jako nie chciane, lecz nie do uniknięcia skutki operacji wojskowej, której rząd kijowski nie chciał, lecz okazała się nie do uniknięcia wskutek nieustępliwości terrorystów.

Przewidywane stadia operacji wojskowej.

Pierwsze Stadium: izolacja regionów Doniecka i Ługańska.

Zważając że każdy mieszkaniec regionów Ługańska i Doniecka miał wystarczającą ilość czasu oraz możliwości by opuścić rejom walk, ktokolwiek w nim pozostał winien być traktowany jako wspólnik zamieszek lub nawet ich uczestnik. [!!! – admin]

Prawo wojenne winno być zastosowane w regionach które się zbuntowały. Funkcjonowanie wszystkich lokalnych władz winno zostać zakończone, konstytucja zawieszona. Należy wprowadzić bezpośrednie rządy prezydenckie.

Rejon ma zostać otoczony przez wojsko i całkowicie odcięty od dopływu dóbr oraz ludzi, zarówno do niego jak i z niego. Specjalną uwagę należy poświęcić rejonom graniczącym z Rosją. Usługi radiowe, Internet oraz telefony komórkowe w tym regionie winny być wyłączone. Godzina policyjna ma obowiązywać między 20.00 a 6.00. Międzynarodowy zespół medialny pracujący w tym regionie ma zostać poddany specjalnym procedurom.

Stadium drugie. Oczyszczenie.

Krąg wokół powstańców winien być zaciskany stopniowo. Ataki naziemne winne być poprzedzane atakami z powietrza przeciw stanowiskom artylerii oraz zgrupowań wojskowych. Nie należy wykluczyć użycia w pewnych sytuacja broni niekonwencjonalnych, a to w celu zmniejszenia strat wśród naszego własnego personelu.

Osiedla maja być wyzwalane jedno po drugim, z wejściem wpierw jednostek pancernych i zniszczenia kieszeni oporu, strzelając do wszystkich posiadających broń. Następnie winna wejść piechota zabierając wszystkich mężczyzn do obozów internowania. Ktokolwiek będzie się sprzeciwiał winien być rozstrzelanym na miejscu. Dzieci w wieku poniżej 13 lat i ludzie starsi niż lat 60 winni być przeniesieni do specjalnie wyposażonych ośrodków oddalonych od miejsc operacji antyterrorystycznej.

Obozy internowania winny być oddalone od miejscowości które zostały oczyszczone i strzeżone przez straże ideologicznie pewne. Ludzie mający na sobie ślady zaangażowania w walkch, odciski broni, rany postrzałowe i inne, ślady na ciele lub ubraniu prochu oraz oliwy do broni, winny być postawione przed sądem wojennym i osądzone za separatyzm i terroryzm. Po dwóch miesiącach internowania, inne osoby winne być zwolnione by mogły powrócić do swych miejsc zamieszkania gdzie będą trzymane pod nadzorem przez siły bezpieczeństwa (operację wojskową planuje się zakończyć przed 1 września 2014.)

Stadium 3. Z powrotem do normalności

(Planowane zakończenie tej operacji 1 stycznia 2015; po prostu Donbas, z jego ludnością 5-7 milionów ludności, ma się zamienić w KONZENTRATIONSLAGER DONBAS, gdzie będzie praktykowane bardzo brutalne PRANIE MÓZGÓW i do którego to obozu „Arbeit macht Frei” żaden zagraniczny dziennikarz nie będzie dopuszczony.)

MG – By jednak zrealizować STADIUM 1 koniecznym jest utrzymać obrony Donbasu wystarczająco długo, do końca sierpnia, aby wystarczająco zniszczyć ten silnie uprzemysłowiony rejon. Dzisiaj, 9 lipca TVP podała, że dowódca Pospolitego ruszenia, Igor Striełkow, zaczął wypłacać nawet dość znaczny żołd (od ok. 300 do 2 tysięcy dolarów na miesiąc) swym „ochotnikom”. Skąd na to znalazły się pieniądze? Czyżby tajnymi kanałami, pozorując że te– całkiem znaczne – fundusze pochodzą z Rosji, tandem USA-Kijów, nie zaczął dofinansowywać obrony Donbasu, aby zbyt szybko nie upadła i „projekt RAND dla Donbasu” nie wykazał przewidywanych zysków?

Bardzo ciekawe, może ktoś nareszcie przetłumaczy „Projekt RAND” do końca, bo warto by zainteresowani swą przyszłością, nie tylko Ukraińcy i Rosjanie, ale i Polacy się dowiedzieli, na czym ma polegać ich życie.

Nad. Marek Głogoczowski

Polaków – z nielicznymi wyjątkami – te sprawy absolutnie nie obchodzą; co więcej nudzą ich albo złoszczą, bo odrywają od mistrzostw świata w piłkarnictwie.  „Wszędzie na świecie toczą się wojny i wszędzie giną ludzie”…
Admin

Dopisane później:
Zobacz komentarz nr 7 pod niniejszym artykułem – admin

Komentarzy 29 do “Projekt korporacji RAND: Donbas jednym wielkim obozem koncentracyjnym dla 5-7 milionów jego mieszkańców”

 1. Sołtys said

  Panie Adminie.Ciekawe co ci Polacy powiedzą jak ta wojna do nich wlezie i sufit na łeb się zwali?

 2. Sołtys said

  Polska niebawem będzie robić ekspertyzy na wywóz czołgów,na razie zaczyna się dość niewinnie od kamizelek i hełmów.http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gazeta-polska-codziennie-ukrainscy-ochotnicy-czekaja-na-kamizelki/bn5kv

 3. Marucha said

  Re 1:
  Co powiedzą?
  Nic, czemu warto poświęcić uwagę…

 4. Kazek said

  Jak donosi ONET
  „Ukraina: siły rządowe otrzymały polskie kamizelki kuloodporne i hełmy

  Ukra­iń­ska Gwar­dia Na­ro­do­wa i od­dzia­ły spe­cjal­ne mi­li­cji otrzy­ma­ły pierw­szą par­tię no­wych ka­mi­ze­lek ku­lo­od­por­nych i heł­mów pro­duk­cji pol­skiej, od­po­wia­da­ją­cych stan­dar­dom NATO

  – oświad­czył szef MSW Ukra­iny Arsen Awa­kow.”

  Czytając tą wiadomość przypomniała mi się wiekopomna myśl Włodzimierza Ilicza a mianowicie :

  „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”

  Tak też banderowcy czyli Ukraińska Gwardia Narodowa może użyć otrzymany od Polaków sprzęt do rozprawy z nimi.

  Znowu będzie można usłyszeć ” Sława gierojom , rezat Lachiw”

 5. AlexSailor said

  @Kazek
  Skoro w Polsce nie kara się zdrajców od 600 lat, to co się dziwić.
  Ba, nie kara się.
  Stawia się im pomniki i rozdaje nagrody.

  Zwrócę jeszcze uwagę na sformułowanie „otrzymały”.
  Czyżby za nasze pieniądze ze ściąganych jak w kraju okupowanym podatków??

 6. Kazek said

  Jeszcze ku…a taki kwiatek

  „Jesteśmy kolonią Imperium Rosyjskiego” – prof. Andrzej Nowak we Wrocławiu

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5481#.U75B2LEQepM

 7. markglogg said

  No to dokończę jeszcze tłumaczenie „wytycznych” RAND (Research And Development) Corp. Dla Rządu w Kijowie.

  Punkt trzeci POWRÓT DO NORMALNOŚCI jest rozwinięty w bardzo zwięzły sposób:

  Specjaliści wojskowi winni się zająć wody, ciepła, zabezpieczenia energii oraz komunikacji.
  Posterunki graniczne powinne być wzmocnione by zabezpieczyć się przed prowokacjami z Rosji i w oczekiwaniu na powrót uciekinierów. Ci, którzy uciekli winni być dopuszczeni do powrotu do ich miejsc zamieszkania. Jednak mężczyźni w wieku 16-60 lat winni być sprawdzeni, w obozach internowania, pod względem ich poparcia dla separatyzmu. Własność przesiedlonych oraz skazanych mieszkańców regionów Doniecka i Ługańska winna być znacjonalizowana i następnie przekazana w formie nagrody dla tych służbistów, którzy wykazali swą wartość w trakcie operacji antyterrorystycznej.

  Specjalna uwaga winna być zogniskowana na zabezpieczeniu informacyjnym, co oznacza że obszar działań antyterrorystycznych winien być niedostępny dla zagranicznych mediów. Historie heroizmu oraz odwagi Ukraińskiej Armii, Gwardii Narodowej i innych formacji zbrojnych, w ratowaniu cywilów na wschodzie Ukrainy od terrorystów i zbrojnych gangów winny być rozpowszechniane jak najszerzej to jest możliwe.

  Uwaga: jeśli aktywna faza operacji antyterrorystycznej zakończy się nie później niż 1 września 2014, to zniesienie stanu wojennego winno nastąpić nie wcześniej niż 1 styczeń 2015.

  MG – Jakoś mi się przypomniało, że PIERWSZE NA ŚWIECIE OBOZY KONCENTRACYJNE stworzyli Anglicy 110 lat temu, walcząc z Burami, holenderskim osadnikami w Afryce Południowej, TERRORYSTAMI-SEPARATYSTAMI Z IMPERIUM BRYTYJSKIEGO.

  I stąd właśnie mamy te bardzo praktyczne wytyczne dla pacyfikacji rosyjskiej ludności na Ukrainie dzisiaj.

 8. […] https://marucha.wordpress.com/2014/07/10/projekt-korporacji-rand-donbas-jednym-wielkim-obozem-koncent… […]

 9. Griszka said

  Podobna wiadomość ukazała się w Russia Today.

  Warto też zwrócić uwagę na fragment, w którym mówią o przywróceniu dostaw wody, prądu oraz żywności. Wojska banderowskie atakowały obiekty cywilne i odcinały miasta w celu wywołania katastrofy humanitarnej wśród dziesiątków tysięcy mieszkańców.

 10. maasteer said

  antychryst działa już pełną mocą, a tfuu!!

 11. robertgrunholz said

  Wrzuciłem u siebie, trzeba rozpowszechniać.

  Banderowcy, co oczywiste, posuną się do wszystkiego. Wiele scenariuszy przewidywałem ja, Gajówkowicze, publicyści, politycy, znawcy… ale tego nikt. Ciekawe: dlaczego? Ponieważ to nieprawdopodobne? Jakże to? Wszakże banderowcy wywodzą się z prostej linii od nazistów, zatem pomysł Ostatecznego Rozwiązania jest jak najbardziej na miejscu.

 12. aa said

  Peno tworcy tego „programu” wzoroja sie na istniejacym juz obozie podobnym na Bliskim Wschodzie-nazywa sie Gaza gdzie-za przyzwoleniem ONZ i „spolecznosci miedzynarodowej” czyt :Putin, Merkel, Obama +kundelki w rodzaju dupkow z Francj, Angli itd w ciagu dwoch dni zamrdowano prawie 100 ludzi, zburzono setki domow.
  w „prasie” np glos rosji-„bojownicy palestynscy juz dwa dni ostrzeliwuja Tel Aviv????
  w „polskiej” ani mru mru
  a to wszystko psychol Nataniahu zafundowl swoim wieznia z Gazy gdyz afera goni afere, gospodarka ledwo zipie a w dodatku koalicja mu sie sypie. omordzie przez spalemie dzieciaka palestynskiego juz nikt nie pamieta a jego mordercy sa juz na wolnosci. Izraelczycy zadowoleni moga fotografowac sie z kawalkami zelastwa z „rakiet” produkcji izraelskiej ktore wystrzeliwuja rzekomo palestynczycy na pustynie w poblizu Gazy- oczywiscie nieszkodliwie. Ale przeciez biedny Izrael musi sie bronic no wiec mordy w kubel i przygladac sie jak to pieknie sobie radzi z dieciakami i babami.
  Tak samo izraelski obywatel kacyk Ukrainy poradzi ze swoim narodem za poklaskiem w/w „spolecznosci narodowej…… 21 wiek!!!!

 13. Griszka said

  @12 Putin potępiał w przeszłości ataki na Palestyńczyków w strefie Gazy. Merkel mogła robić podobnie. Problem w tym, że za Izraelem stoi USA, więc wojska izraelskie są całkowicie bezkarne.

 14. Zdziwiony said

  Striełkow dał do zrozumienia, że brak ochotników go zaskoczył. Ludność Donbasu, wśród której jest wielu górników ma być w jego ocenie przyzwyczajona do „trudnej i niebezpiecznej pracy”. W ocenie dowódcy bojówek, poważnym problemem jest to, że „milicjanci” nie otrzymywali żołdu i „brakowało finansowego zabezpieczenia dla rodzin”.
  – Teraz to zmienimy. W tym miesiącu rozpoczniemy wypłacanie członkom milicji sum, które jak na lokalne standardy są bardzo znaczące. Od pięciu do ośmiu tysięcy hrywien (ok. 1,6 – 2 tysięcy złotych) – oznajmił.

  Striełkow utrzymuje, iż celem wojska nie jest zdobycie Doniecka, ale zrównanie go z ziemią. Kijów ma działać na rozkaz USA i Unii Europejskiej, które rzekomo nie chcą konkurencji ze strony przemysłu Donbasu. – Oni chcą dostać stad kilkaset tysięcy, albo kilka milionów, tanich robotników do pracy w Europie. Tylko tego – twierdził separatysta.

  http://www.tvn24.pl/dowodca-separatystow-przyznaje-chetnych-do-walki-malo-brakuje-broni-i-amunicji,447988,s.html

 15. Griszka said

  Brakuje amunicji i broni, ale dalej p**my farmazony o ruskim wojsku, które przez granicę ma przerzucać czołgi. Mówię o TVNie.
  Podobno do obrony Doniecka zmobilizowano 20.000 chłopa.

 16. fiodor said

  Ech. a mówią że głupich nie sieją…Ot opracowali program i opublikowali go w intrenecie, żeby brać mogła sobie po biadolić.

 17. Marucha said

  Re 16:
  A te wszystkie donosy o okrucieństwach wojsk (?) ukraińskich i najemników – to też tylko wymysły, napisane żeby brać sobie mogła pobiadolić.

 18. Griszka said

  Tak. Filmy pokazujące obiekty cywilne, w tym szpitale, zrujnowane przez ciężki ogień artyleryjski były robione w photoshopie. Nawet OBWE się nabrało – tak samo wcześniej z tymi atakami lotniczymi skierowanymi przeciwko przypadkowym cywilom.
  Nawet rzecznik Departamentu Stanu nie umiał znaleźć lepszej wymówki niż tekst, że dopiero te raporty czytają i nie wolno wyciągać pochopnych wniosków 🙂 Głupich sieją, ale jedynie wśród zwolenników POPiSów.

 19. przemądrzałe bydlę said

  A tu trochę USraelskiej propagandy nt. wydarzeń na Ukrainie. Wczoraj to wklejałem do wolnych tematów, ale obejrzałem wtedy tylko po łebkach, a dopiero później w całości. Polecam rzucić okiem na całość ze względów poznawczych i wyłowić manipulacje Chodakiewicza. Nie można mieć do niego pretensji, skoro pracuje dla rządu USA, ale ze względów poznawczych warto obejrzeć:

 20. markglogg said

  No i jeszcze tutaj podają, że „projekt RAND” jest pieczołowicie realizowany:

  http://www.km.ru/world/2014/07/10/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/744609-vlasti-dnr-zaplanirovali-evakuatsiyu-chas

  Władze Donieckiej Republiki Ludowej chcą przeprowadzić częściową ewakuację doniecka. Ot tym donosi RIA Novosti, powołując się na premiera DRL Aleksandra Borodaja.

  Według jego słów mieszkańcy niektórych rejonów będą wywiezieni poza granice miasta. Borodaj podkreślił, że kilka setek tysięcy uciekinierów chce wyjechać do Rosji i „Rosja winna się na to przygotować”.

  Poza tym wojskowi Ukrainy zapowiedzieli, Ze będą brać miasto w okrążenie…

 21. u said

  Ten tekst o wytycznych RAND ukazal sie takze na Russia Today i nawet pokusilam sie o przetlumaczenie. Znaczy, ze to nie jest science fiction, a takie odnioslam wrazenie po przeczytaniu, tylko przerazajaca prawda.

 22. Brat Dioskur said

  Czy Killing Fields ,,,dejavu?Paproszenko w roli Pol Pota ….tylko kto obejmie role Sartreá? Nawiasem reakcje Zachodu na kijowska barbarie podobna do tej, kiedy kambodzanski absolwent Sorbony mordowal miliony! Obudza sie dopiero pozniej ,jak z czaszek bedzie sie budowac piramidy!

 23. […] 2014/07/10/projekt-korporacji-rand-donbas-jednym-wielkim-obozem-koncentracyjnym-dla-5-7-milionow-jeg… […]

 24. revers said

  http://beforeitsnews.com/politics/2014/07/ukrainian-president-uses-rand-corporation-plan-in-eastern-ukraine-2634472.html

 25. Zbyszko said

  Gdzie teraz są PIS, Solidarnośc 2010, Perfecty i inni rozkręcacze kolorowych rewolucji?

 26. markglogg said

  Jest i nowa ocena sytuacji klawiatury tego mojego znajomego, Konstantina Sivkova, wiceprezesa Akademii Geopolitycznych Problemów w Moskwie.

  http://novorus.info/news/vlast/24994-konstantin-sivkov-strelkov-demonstriruet-nastoyaschiy-polkovodcheskiy-talant.html

  Sivkov bardzo wysoko ocenia talent przywódczy Igora Striełkowa, ale posępnie sądzi, że powstanie ma szanse utrzymać się jeszcze tylko 25 dni.

  Cytuję:

  „Powstańcy prowadzą, udane kontrataki i zadają duże straty wojskom hunty. Pomimo to, wojenne perspektywy sił samoobrony są nie najlepsze. Oni są odcięci od centrów zaopatrzenia w paliwo oraz amunicję. Ich zdolność do walki będzie się określać li tylko czasem zużycia materiałów wojennych. Według moich ocen, to nastąpi za maksimum 25 dni. Utracono bezpośredni kontakt z rosyjską granicą, a to znaczy że ich zaopatrzenie jest ograniczone.

  Sivkov omawia dość szeroko problemy wewnętrzne Ukrainy, ale kończy dość ponurą perspektywą bliskiej przyszłości Moskwy:

  Wskażę jeszcze jeden ważny element, który formalnie wychodzi poza ramy poruszonego tematu. Stany Zjednoczone są niezwykle zainteresowane ustanowieniem kontroli nad południowym Wschodem (Ukrainy), i z tego powodu mogą one rozpocząć proces „majdanizacji” Rosji. Myślę, że one spróbują zbudować Majdan i u nas już w najbliższym czasie. Być może wczesną jesienią to się zacznie.

 27. Meu said

  obozy koncentracyjne w Warszawie
  do eksterminacji ludzi, do uwięzienia, do separacjii – zostaną użyte te rury na trasie AK. Ponoć dla tłumienia hałasu. A gdzie hałas zwłaszcza po stronie lewej??? po stronie Żoliborza i Bielan??? tam są drzewa naokoło.
  A zwykłe ekrany wytłumiające hałas nie wystarczyłyby????
  http://aeroclip.pl/111120-tunele-nad-trasa-torunska-w-warszawie-zdjecia-film-z-lotu-ptaka

 28. RE: 27.
  Tak Polska jest smacznym keskiem dla wielu …a sporo juz zmuszono do banicji…a teraz jest w Polsce pustawo to otwiera sie granice dla NIE Polakow prawda?

  Bajka na Dobranoc!

 29. […] 2014-07-10 (czwartek) @ 08:16:29 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.