Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Poroszenko obiecał siłom samoobrony zemstę

Posted by Marucha w dniu 2014-07-12 (Sobota)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko obiecał zemścić się na siłach samoobrony, winnych śmierci ukraińskich żołnierzy w obwodzie ługańskim – donosi służba prasowa przywódcy państwa.

Jak powiedział prezydent, znalezieni i zniszczeni zostaną wszyscy, którzy używali wyrzutni Grad przeciw ukraińskim żołnierzom. „Za każde życie naszego żołnierza bojownicy zapłacą dziesiątkami i setkami swoich” – oświadczył Poroszenko.

Według informacji Ministerstwa Obrony Ukrainy, w nocy z 10 na 11 lipca w rejonie miejscowości Roweńky ukraińskich żołnierzy ostrzelano z wyrzutni rakietowej Grad. W rezultacie zginęło 19 wojskowych. W odwecie dokonano uderzenia z powietrza.

http://polish.ruvr.ru/

Komentarze 34 do “Poroszenko obiecał siłom samoobrony zemstę”

 1. deV said

  Co się zmieniło?

  „W odwet za zastrzelenie przez Józefa Mierzyńskiego, żołnierza polskiego Podziemia, dwóch funkcjonariuszy gestapo, Niemcy postanowili rozstrzelać na Placu Stodół stu Polaków. Przymusowymi świadkami egzekucji było kilka tysięcy sprowadzonych przemocą mieszkańców Zgierza i okolicznych miejscowości.”

  Nazistowska gnida, ze swoim kabotyńskim sługusem „gierojem” Kaczyńskim.

 2. Marcin said

  Aby do zimy gudłaju jeden! Mam nadzieję,że masz samolocik cargo w gotowości. Ta czekoladopodobna gnida ma jeszcze czas do pierwszych przymrozków.

 3. maasteer said

  Jak go ludzie dorwą to wytaczają ale nie w czekoladzie – utopi się w dole kloacznym

 4. Griszka said

  Separatyści użyli prawdopodobnie pocisków kasetowych. Każdy z nich zawiera kilka oddzielnych pocisków (w przypadku rakiety 122mm to są dwa pociski), które posiadają ładunek kumulacyjny, którego zapalnik reaguje na ciepło silnika pojazdu. To może tłumaczyć dlaczego zostały zniszczone również czołgi jadące w konwoju. Jak działa tego typu pocisk przedstawiono na przykładzie rakiet wykorzystywanych w wyrzutni Smiercz.

 5. Griszka said

  PS. Od drugiej minuty.

 6. Boydar said

  Szaleństwo 🙂

 7. Zerohero said

  Równolegle do walki zbrojnej powinni zacząć wykonywać wyroki na czołowych postaciach żydobanderyzmu oraz zaatakować miękkie cele zamorskiego imperium sponsorującego ludobójstwo. Tyle Usrael gada o terroryzmie, ale czy widział ktoś by włos z głowy spadł choćby takiej Hilary Clinton, Wolfovitzowi, emerytowanemu Bushowi? Oni są absolutnie BEZKARNI, wiedzą, że jedyni terroryści na świecie to oni i ich pachołki. Rewolucyjny majdanowy Żyd nadaje w swojej TV o rosyjskich terrorystach, ale wie, że jemu włos z głowy nie spadnie, choć podejść do niego na ulicy Warszawy i dziabnąć kosą jest łatwizną. Nie namawiam nikogo do przestępstw, ale GDYBY wymordowano mi rodzinę i pół miasta, to nie walczyłbym na jakimś Westerplatte, ale kombinował jak uderzyć aby zbrodniarza ZABOLAŁO maksymalnie.

 8. Boydar said

  Panie Zerohero, o co Panu chodzi. Czy o to, żeby przestali żyć ? Czy o to żeby przestali czynić zło ?

  O to pierwsze zatroszczył Się Stwórca rękami Matki Natury. O to drugie, musimy sami.

  W obrazie „Szakal” tytułowy Szakal (Bruce Willis) wypowiada zdanie, które szczególnie mi utkwiło w mózgu – „nie potraficie chronić waszych kobiet”. Znaczy, że można i możemy, ale nie potrafimy. Więc potrafmy !

 9. maasteer said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/akcja-ukrainskiego-wojska-na-wschodzie-kraju/2l9jl

  UE nakłada sankcje na przywódców separatystów z Doniecka i Ługańska

  Przywódcy samozwańczych republik Doniecka i Ługańska na wschodzie Ukrainy zostali wpisani przez UE na listę objętych sankcjami wizowymi i finansowymi. W sobotę ogłoszono 11 nazwisk, dodanych do unijnej czarnej listy.

  Otwiera ją Aleksandr Borodaj, premier proklamowanej przez prorosyjskich separatystów na Ukrainie Donieckiej Republiki Ludowej. Sankcje nałożono też na ministra bezpieczeństwa DRL Aleksandra Chodakowskiego.
  ——————————————————-
  No qrwa brak słów
  Czytając: „UE nakłada sankcje na ….” już pomyślałem, że na zbrodniczy reżim w kijewie.
  To tak jakby nałożyć sankcje na ofiary holokaustu. Takiego sqrwienia to by nawet Goebbels nie wymyślił.
  A hitlerenko dalej dokonuje eksterminacji i czystek etnicznych.
  Czy Rosja i Chiny w związku z sytuacją w Noworosji nałożą sankcje gospodarcze i wizowe na sponsorów bander-terroryzmu państwowego i na samych ukraińskich nazistów?

  Czy samozwańczy reżim hitlerenki zostanie postawiony przed trybunałem w Hadze?

  Na albańskich separatystów w kosovie EU nie nałożyła sankcji tylko ich nadal wspiera! co za mega-hipokryzja!!

  A teraz w Iraku będą walczyć z syryjska opozycją – buahahha!

 10. maasteer said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/financial-times-ukrainskie-sily-rzadowe-korzystaja-z-pomocy-usa/ym5fs
  „Financial Times”: Ukraińskie siły rządowe korzystają z pomocy USA

  Siły ukra­iń­skie przy­stą­pi­ły do blo­ka­dy Do­niec­ka i Łu­gań­ska, za­ci­ska­jąc tam pętlę wokół pro­ro­syj­skich se­pa­ra­ty­stów. Dzi­siej­szy „Fi­nan­cial Times” pisze, że ko­rzy­sta­ją one z po­mo­cy ame­ry­kań­skiej m.​in. w spra­wach wy­wia­dow­czych. W ga­ze­cie można prze­czy­tać też, że wpraw­dzie Mo­skwa „po­zo­sta­je dziw­nie mil­czą­ca”, to w Ki­jo­wie utrzy­mu­ją się obawy, że roz­lew krwi w Do­niec­ku mógł­by zo­stać wy­ko­rzy­sta­ny przez Rosję jako pre­tekst.
  ——————————————-
  O najemnikach z uSSa oczywiście pamiętamy – oni maja prawo tam przebywać i mordować.

  A Rosja nie może wspierać mordowanych rosyjskojęzycznych obywateli, bo zaraz wielkie aj waj jaj. Nawet własnych wojsk na własnym terytorium przy granicy trzymać nie może – cóż to za dyktat??

 11. Griszka said

  @9
  Zamrożono też ich aktywa trzymane w zachodnich kontach. Jakby oni naprawdę takie posiadali 🙂 Te sankcje to komedia. EU gra w niej obrażone dziecko, które wzbrania wstępu do swojej piaskownicy.

 12. wakmarcin said

  Łączne straty tzw. armii ukraińskiej i najemników w Donbasie od 02 maja – 11 lipca 2014:
  – 4994 osób z czego:
  – 1730 bandyci z „sektora prawego”, a także strat żołnierzy Gwardii Narodowej Ukrainy.
  – 1400 ukraińscy najemnicy Kolomoyskogo (spetsbatalony ukraińskich najemników Kolomoyskogo „Dniepr”, „Donbas”, „Idar” i „Azowskiego”, itp.).
  – 115 SBU Ukraina (Sumy „Alpha” całkowicie zniszczone, Kijów, Połtawa, Tarnopol, Iwano-Frankowsk, Lwów, Równe, Łuck, Wołyń, Winnica, Żytomierz „Alpha” poniósł ciężkie straty, itp.)
  – 300 najemników zagranicznych: Polski PMC «ASBS Othago» stracił 109 ludzi. firmie Pana Bartosza Sienkiewicza wyciekają pracownicy
  amerykańskie PMC „Greystone” – 40 osób, amerykański PMC „Asademi” (do 2009 r. znany jako Blackwater) – 125 osób.. Baltic żeńskie snajperki straty 26 ludzi.
  straty w sprzęcie:
  – 1 samolot rozpoznawczy-30 – 2 samoloty – Iljuszyn 76 – 7 Su-25 (Su-25, jeden złapany w LC 07 lipca) – 5 Su-24 – 4 Drone – 18 bojowych helikopterów („Mi-24″, „E-17″ i „Mi-8″) – 50 czołgów T-64 – 7 czołgów T-72 – 5 Hummery – 10-66 gazu – Samochód Personel – Dźwig samojezdny – 17 Uralov – 14 Kamaz – 2 UAZ 469 – 2 ACS Nona – 1 Zu 23-2 – Pozycja 4 GRAD MLRS – 6 szt. MLRS Hurricane – 12 haubice D-30 – 12 122 mm moździerze – 36 BMP – 35 BMD. – 88 BTR.
  http://politikus.ru/events/24196-obschie-poteri-karateley-v-donbasse-za-2-maya-11-iyulya-2014-goda-4994-chelovek.html
  wojna wydaje sie prowadzona wyłącznie na wyniszczenie narodów byłej Ukrainy i majątku narodowego

 13. Boydar said

  Jak stopniuje się przymiotnik „tragiczny” ? Mam przeczucie, że za parę dni może zbraknąć właściwych słów. No chyba że zarząd Onetu się zmieni.

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8081,title,Dowodcy-separatystow-uciekaja-ze-Slowianska-Ich-bazy-ostrzelala-artyleria,nazywo.html

  Swoją drogą, jakiż rozziew pomiędzy nagłówkiem a treścią. „Tak krawiec krai, …”

 14. maasteer said

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8081,title,Dowodcy-separatystow-uciekaja-ze-Slowianska-Ich-bazy-ostrzelala-artyleria,nazywo.html?ticaid=11311f

  Tragiczny bilans ostatniej doby na Ukrainie. Nie żyje siedmiu żołnierzy, 33 zostało rannych

  Siedmiu żołnierzy ukraińskich zginęło, a 33 odniosło w ciągu ostatniej doby obrażenia w strefie prowadzenia operacji antyterrorystycznej na Ukrainie – poinformowało na Facebooku biuro prasowe sił operacji antyterrorystycznej.

  Żołnierze ukraińscy byli ostrzeliwani m.in. ogniem moździerzowym od strony miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim; atakowano także posterunek w miejscowości Dubrowka w obwodzie donieckim – podały siły antyterrorystyczne.
  —————–
  I komentarz jednego z internautów (Gut):
  „Jak zginęło 1000 osób po stronie przeciwników kijowskiego rządu, to była to „udana akcja antyterrorystyczna”. Kiedy ginie 7 osób z gwardii narodowej, jest to „tragiczny bilans”. Ach te polskojęzyczne, niezależne media.”

 15. Zerohero said

  @Boydar

  Głupio Pan pyta, ale odpowiem. Bezkarność prowadzi do wynaturzeń. Dlatego PRZESTĘPCÓW KARZEMY. Pewien typ ludzi przed zbrodnią powstrzymuje tylko kara. Jeśli polityk będzie wiedzial, że swoim zbrodniczym postępowaniem ryzykuje utratę życia, to w 99 przypadkach na 100 pomiarkuje się, bo własne życie sobie ceni. Obecne wojny „zastępcze” wynikają wyłącznie z bezkarności prowodyrów.

  Poza tym znacznie sprawiedliwiej i sensowniej byłoby zabić niewątpliwego zbrodniarza jakim jest znany zbrodniarz banderowski niż anonimowych żołnierzy ukraińskich, którzy na froncie znajdują się przeważnie zrządzeniem losu (np. z poboru a za plecami ma politycznych z Prawego Sektora rozstrzeliwujących za dezercję).

  W kwestii dalszego wyjaśnienia… Nie ma żadnego uzasadnienia aby zabijać znanego warszawskiego rewolucjonistę majdanowego. To byłby faktycznie terroryzm. Choć kanalia, to drugo, trzecio-rzędna, bez bezpośredniej siły sprawczej na tym etapie. Chodziło mi zasygnalizowanie schizofrenii. Wszak majdaniarz specjalizuje się ostatnio w nagłaśnianiu „rosyjskich terrorystów” wspieranych przez Kreml. Gdyby sam w to wierzył, to by się bał, że jakaś ekipa go capnie na ulicy. Z ochroną nie chadza. On się nie boi, bo wie, że żadnych ruskich terrorystów nie ma, a Polska to nie jest ruskie kondominium. To samo dotyczy mitycznych palestyńskich terrorystów. Gdyby byli tacy jak media przedstawiają, to każdy Żyd poza bogaczami mającymi ochronę bałby sie własnego cienia. W Iraku wymordowano setki tysięcy ludzi. Znalazłby się jakiś mściciel potrafiący sięgnąć do USA i spotkac się w oko w oko z Wolfovitzem – architektem wojny w Iraku? Nie slyszałem, a przecież Wolfovitz nie ma ochrony! To jest cała prawda o „terroryzmie”.

 16. Griszka said

  @13 Panie Boydarze, dajmy lemingom, którzy nie rozumieją czym jest taktyczny odwrót, cieszyć się ich iluzorycznym zwycięstwem. Infrastruktura Słowiańska odpowiedzialna za dostarczanie do miasta wody i elektryczności została w większości zniszczona. Większość mieszkańców musiała opuścić miasto. Dalsza jego obrona była bezcelowa.
  Ciekawe, że w mendiach nie wspominają o wyjątkowo niewielkich stratach wśród wycofujących się z okrążonego przyczółku separatystów.
  Drażni mnie, że w operacji znajdują się polskojęzyczni najemnicy. Po co mieszamy się w ten konflikt ? Chyba tylko po to, żeby była okazja do przyprawienia nam gęby. Oczywiście to nie obchodzi ani członków niemieckiego desantu w Sejmie ani neokonów z opozycji, którzy wcześniej stręczyli nam Irak i Afganistan.

 17. kresowiak said

  poroszenko nie dość że żyd to jeszcze banderowskie metody mordować ile wlezie niech im popi siekiery i widły poświęcą

 18. wi42 said

  #17 – poroszenko – Walcman obiecał pokończyć z „terorystami” w ciągu 48 godz. Oto co się dzieje po miesiącu jego władzy:
  http://politikus.ru/events/24130-armiya-hunty-pod-zelenopolem-ponesla-sereznye-poteri-200-ubityh-i-ranenyh-mnozhestvo-edinic-voennoy-tehniki.html
  (zdjęcia)

 19. jowram said

  Слава Стрелкову! Слава героям Новороссии!

 20. Boydar said

  Panie Zerohero

  Przez Pański (15) przemawia bezsilność. Pan mając niewątpliwą skądinąd rację, przedstawia Swoją koncepcję „załatwienia” różnych spraw, ale … innym. Ktoś, nie ważne kto, powiedział kiedyś – „dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, dajcie mi tylko odpowiednich ludzi”. Nie chciał bym mieć Pana za dowódcę ani nawet brygadzistę. Musiał bym Pana albo opuścić albo zastrzelić. Sądzę również, że popularne powiedzonko „nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi” nie jest Panu obce.

  Lubię Pańskie komentarze, przebija z nich złość, pasja, żeby nie powiedzieć zawziętość. Ludzkie uczucia, a ja lubię prawdziwych ludzi. Ale wie Pan, jak się człowiek naparza z życiem, to powinien uwzględnić że może czasem oberwać 🙂

  @ Pan Grisza

  Nie mogę. Bo tu nie ma się z czego cieszyć. Ani nam, ani im. I oni muszą sobie zdać z tego sprawę. Na stypie też się pije wódkę, ale przecież nie z radości.

 21. wi42 said

  Chwycił kozak Tatarzyna, a Tatarzyn go za łeb trzyma….
  Kto rozumie w j. ukraińskim opowiadanie dwóch „gwardzistów” ze Stanisławowa (Iwano Frankiwsk).
  …Mówią im, że oni okrążają „terorystów” a faktycznie sami są w okrążeniu I proszą o ratunek

  http://politikus.ru/events/24204-soldaty-ukrainskoy-armii-prosyat-zabrat-ih-domoy.html

 22. Zerohero said

  @Boydar

  Drogi Panie Boydarze! Proszę do mnie nie strzelać, nie chcę być Pańskim brygadzistą. Pan mnie bierze za dekonwika i Wujka Dobrą Radę, ale zupełnie bezpodstawnie. Wyjaśniam.

  Kwestia Wolfovitza to sprawa Irakijczyków. Kwestia Kołomojskiego to sprawa Rosjan i Ukraińców. Tak jak walka z okupantem w GG była sprawą wyłącznie Polaków. Polskie podziemie zdawało sobie sprawę z niemieckich odwetów i z ostrożności przeważnie nie atakowało Niemców bez ważnego powodu. Jednak kilku szczególnych zwyroli dostało wyroki, bo ich działalność cechowało okrucieństwo bez względu na potulność ofiary. Taką sytuację mamy na Ukrainie od czasu masakry w Odessie. Mnie w walkę na Ukrainie proszę nie mieszać, bo choć solidaryzuję się z wszystkimi ofiarami, to nie zamierzam prowadzić za nich wojny, nawet jeśli w pewnym sensie jadę na tym samym wózku. Ja tylko stwierdzam znany ale niedoceniany truizm. JEŚLI już ktoś jest pod ścianą, ma osobiste krzywdy i zdecydował się na walkę, to niech rozważy wszystkie środki.

  Istotnie jest takie powiedzenie na temat zadawnia „głupich” pytań. Proszę mi zatem odpowiedzieć na pytanie:

  Czemu pierwiastek z jabłka ma kolor różowy, a karteczka do głosowania wręcz przeciwnie – jest trójkątna?

  😉

  Pańskie pytanie

  Panie Zerohero, o co Panu chodzi. Czy o to, żeby przestali żyć ? Czy o to żeby przestali czynić zło ?

  nie było niedorzeczne, ale stanowiło zawracanie głowy. Napisałem przecież, że oni są „bezkarni”. Pan chyba rozumie co to znaczy kara. Kara ma między innymi znaczenie prewencyjne. Jeśli Wolfovitz dostanie karę za swoje zasługi, to niby nadaremnie, bo jako zbrodniarz jest już na emeryturze. Jednak następca Wolfovitza już się kilka razy zastanowi zanim powtórzy kampanię podżegania do wojny. Więc ani to ani to. Mogłem Panu odpowiedzieć grzeczniej, ale już mnie Pan kiedyś próbował pogrillować w podobny sposób, tzn. jako Mistrz naprowadzający ucznia na właściwy trop za pomocą serii cierpliwych pytań. Nie ukrywam, że to mnie troszkę drażni.

 23. Boydar said

  Lubię z Panem dywagować. Nie ucieka Pan.

  Zacznę od tyłu, czyli od części najbardziej delikatnej. Kwestia domniemanej relacji Mistrz – uczeń, nie ma uzasadnienia. Pan jesteś Pan, a ja jestem ja. Obaj zdajemy sobie sprawę, że to, czy nasze komentarze znajdą uznanie w oczach i ewentualne zastosowanie w mózgach Czytelników, nie zależy od ilości czy nawet jakości „zgrillowanych” dyskutantów czy oponentów. Nie adresujemy naszych postów do idiotów, tylko do ludzi rozumnych lub potencjalnie poszukujących odpowiedzi. A więc zależy od poziomu. Poziomu merytoryczności, poziomu logiki, poziomu trafności opinii, poziomu adekwatności humoru i jeszcze paru innych poziomów, zależnie od kontekstu. Nie jest Pan więc dla mnie „mięsem armatnim” lecz żołnierzem z tej samej armii a nawet plutonu. Jeśli nawet czasem rzucę w Pańskim kierunku odbezpieczony granat, to może mieć Pan pewność, że jeszcze co najmniej dwa razy po trzy, zostało Panu na odrzucenie. Musi Pan tylko złapać, a ja WIEM, ze Pan złapie. Taka drużynowa zabawa. Granat przeważnie jest ćwiczebny, dużo huku ale nie ubije. Piszę „przeważnie”, bo rzuca się i inne, ale przecież nie w Pańskim kierunku.

  Jeśli chodzi o meritum mojego (8), to wydawało mi się i wydaje nadal oczywiste; róbmy tak, aby taki Wolfowitz nie miał szansy mieć szansy. Zanim cokolwiek uczynił, ktoś wcześniej i gdzie indziej musiał być squrwysynem. I jeszcze ktoś inny, patrzył na to squrwysyństwo i milczał. My, ludzie, a Polacy w szczególności, mamy właśnie tak, że nasza tolerancja dla zła jest niebezpiecznie wysoka. Kiedy zaś już owo zło się stanie, chcemy strzelać, zabijać, ogólnie – karać. I świadomie czy podświadomie zapominamy o tamtym naszym milczeniu. I, co już jest patologią, tym bardziej chcemy karać im bardziej i dłużej milczeliśmy.

  Na koniec sprawa najprostsza, czyli „głupie pytania”. To co Pan mi zapuścił nie jest żadnym pytaniem. To zbitek słów z pytaniem mający wspólne wyłącznie słowo „dlaczego”. Mimo pozorów, nawet samo słowo „dlaczego”, pytaniem nie jest. Składnia wymaga kontekstu, nawet domyślnego; tu takiego nie ma. No ale to już temat na zupełnie inną bajkę, o czym Pan doskonale wie a ja rozumiem.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.

 24. maasteer said

  Ad 23 Pan Boydar – serdeczny !

  Ja Pana lubię bardzo 🙂
  ale takie wywody to wyższy poziom filozofii, mnie zwykłemu gajówkowiczowi to zrozumieć normalnie nie łatwo jest!

 25. Boydar said

  Panie Maaster, jeśli Pan odzywasz się w Gajówce, to już Pan „zwykły” nie jesteś. Zwykli tylko czytają, choć to też bardzo ważne, co wykazał niedawno Pan Roman (grupa trzecia). Tak że, Szacunek, Panie Maaster.

  Jeśli się Panu podoba moje pisanie, to miło mi bardzo, proszę tylko nie popadać w kompleksy; to żadne wywody filozoficzne nie są. Gdy się Pan dokładniej przyjrzy, moje pisanie to nasz – Pański, mój – codzienny język mówiony, nieco tylko potraktowany siekierą i ośnikiem dla potrzeb ekranu. A pisze co myślę i nic nie muszę kombinować.

  Dobrej nocy życzę.

 26. maasteer said

  Pozdrówka z Podlasia Panie Boydar 🙂 !!! Trzymajmy fason w tym całym lemingowie 🙂

 27. maasteer said

  ad 25 Pan Boydar
  Pan pod Swidnikiem a ja pod Białymstokiem – obaj na ścianie wschodniej wegetujemy w tym „raju”

 28. marcin said

  Banderowskie świnia (porky) ogłosił płatne safari dla najemników na wschodzie. polowanie na ludzi.płatne po zabójstwie.stada międzynarodowego śmiecia zleciało się na Ukrainę. jest szansa że ich trupy urzyznią rosyjska ziemię http://politikus.ru/events/24223-krovavoe-safari-inostrancy-otstrelivayut-ukraincev-kak-zhivotnyh.html
  wśród „najemników” są polacy. to wstyd dla nas.
  Rosjanie w nagrodę zrobią ze świni (porky) salceson dla psów

 29. Boydar said

  Panie Maaster, ja tam bym raczej na kraj raj nie narzekał. W najkorzystniejszej ocenie to niepedagogiczne; poza tym, nie mamy innego. To jak jest, zawdzięczamy również antenatom a nie wyłącznie żydom i durniom. Co skłania do refleksji nad losem i krajem naszych bliższych i dalszych potomków. Przeżegnać się z rana i do hebla ! Pod Białymstokiem jest sporo do zrobienia ! W pierwszej kolejności złapcie i powieście tych od malowania tatarskich kościołów. Tylko nie za szyję, bo to nie po chrześcijańsku. Musimy Braciom Tatarom dawać dobry przykład. Może się kiedyś nawrócą 🙂 Miłego dnia.

 30. Zerohero said

  @Boydar

  Jeśli chodzi o meritum mojego (8), to wydawało mi się i wydaje nadal oczywiste; róbmy tak, aby taki Wolfowitz nie miał szansy mieć szansy. Zanim cokolwiek uczynił, ktoś wcześniej i gdzie indziej musiał być squrwysynem. I jeszcze ktoś inny, patrzył na to squrwysyństwo i milczał.

  Całym sercem podpisuję się pod tym ze świadomościa, że to jednak utopia. Nie zbuduje Pan raju na ziemi, większość ludzi będzie się zgadzać na istnienie zła, bo jeśli nawet sama nie jest zła, to jest

  – zbyt tchórzliwa
  – za głupia by dostrzec zło
  – za słaba

  Ja rozumowałem w zupelnie innych kategoriach. Zbrodniarza należy wziąć na cel na takiej samej zasadzie jak np., bo ja wiem…? Węzeł kolejowy, centrum dowodzenia? Tu po prostu chodzi o efektywność działania. I nie mam na myśli jakiegoś tip top celu typu szef-całej-masonerii albo zlot bilderbergów, bo ich ochrona jest kosmiczna. Ale już taki właściciel firmy „najemniczej” styknie. Najemnik chełpiący się swoim obrzydliwym fachem na fecebooku tez styknie. Stawki najemnicze pojdą w górę – jest zysk, a wojna to ekonomia.

  Ponoć jedna z „dziewuszek” przygotowujących buteleczki z benzyną w Odessie już zaliczyła lot z dachu wieżowca. I tak trzymać. Następnym razem „wolontariuszek” będzie mniej. Wyjaśniam: natomiast obcy jest mi odwet w stylu hitlerowskim albo żydowskim (izraelskim): za jednego z naszych ileś tam (10, 100) dowolnych ludzi ze strony wroga. Węzel kolejowy.

 31. Zerohero said

  PS. i takie uderzenia z zaskoczenia, z cienia, znikąd… mogą być nawet ŁATWIEJSZE niż obrona oblężonego miasta. Co zrobi wróg. W odwecie zabije ciężarne kobiety? Zabijał już niesprowokowany.

  Jeśli powstańcy ograniczają metody, to być może ktoś ich wpuszcza w kanał…

 32. Inkwizytor said

 33. Zerohero said

  Krok w dobrym kierunku. Podaję za Jeznachem z Neon24:

  W Odessie w nocy z soboty na niedzielę wysadzono dwa odziały największego ukraińskiego banku – PrivatBank. Nikt nie ucierpiał, ale pomieszczenia zostały w znacznym stopniu zniszczone. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Zarząd Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w obwodzie odeskim. Współwłaścicielem PrivatBanku jest gubernator obwodu dniepropietrowskiego i biznesmen Ihor Kołomojski. Wcześniej Kołomojski został zaocznie aresztowany w Rosji.

  Skoro Odessa, to być może miejscowi. A gdyby tak zrobić rajdy na wszystkie placówki?

 34. Hitlerenko wcale się nie kryje jak widać z neobanderowskimi ideami. Po owocach ich poznacie… po owocach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: